P. RIJWIELEN TuiobouwvereeDigiog %m. VergaderiDg tl eeren Modeartikel Reclama-Rijwielen 35 gulden Peter Hendrix} Patemtraat 9 Advertentiën zaak gesloten. zaak gesloten. zaak gesloten. OOSTRLM. Denkt er aan Wij zijn liel goedkoopst Jean Coenders Th. Pouwels prion kersen Groenten en Fru t Fr. van Gerven Voor koken Dora Kersten nette Dienstbode Opening Winkel groenten, fruit, conserven en alle soorten visch. H. Linssen-Vu llings EDAH-Reclaoie In Engelsdie Hen» GAZELLE BURGERS Electrische Brood-, Beschuit en Banketbakkerij P. CUSTERS-Oudenhoven. Neomist naar de kerk zou begeleiden. De Fanfare liet passende muziek klinken, het Kerkelijk Zangkoor ging met het onderwijzend personeel en kinderen den Neomist vooraf, die te midden zijner ouders in vol pries terlijk ornaat gekleed was, evenals de overige bedienende priesters. Bij het Kerkplein aangekomen richtte de Zeereerw. Heer Pastoor Gerards hartelijke woorden tot den nieuwen Priester, die thans het zoo innig gekoesterde droombeeld zijner jeugd in vtrvuliing zag gaan en binnen enkele oogenblikken zou staan nan het altaar. Bij bet heilige, jeugdige vuur, dat brandt in ieder Neomisten hart, durft spreker als Herder der parochie Oirlo aankloppen om een vui ig gebed voor zijne Parochie en Parochianen, opdat daarin bewaard zal worden de echte cude godsdienst zin, waarop Goddank Oirlo bogen kan, getuige de groote en algemeene feestvreugde van thans Aan het altaar fungeerde naast den nieuwen piiester als sub diaken de Weleerw. Heer G. Kemps, en als diaken de Weleerw. Z. G. Pater Dr Vogel, Overste der Orde van den Neomist. Als Presbyter-assistens iungeetde de Zeereerw. Heer Pastoor Gerards. Het Zangkoor voerde op zeer verdienstelijke wijze eene meer stemmige H. Mis uit, waaronder de Weleerw. Pater Dr. Vogel de feest rede hield met den tektstik zal opgaan tot het altaar van God, van God die mijne jeugd verblijdt. Spreker schilderde de heilige ge voeiens, die het hart van een Priester op een oogenbhk als dit bestormen. Na de H. Mis stelde de stoet zich opni;uw op en werd de jonge priester huiswaarts geleid, waar na een aan- spraak van een paar lieve bruidjes een druk bezochte receptie gehouden werd om den nieuwen priester, diens ouders en familie te feliciteeren met het groote geluk. Ontvangen een pracht sor teering damesparapluie's met gekleurde voering. Zie etalage. V. PYLS. Voor de Kermis zeer mooie sorteering SIGAÏUN alle meest bekende merken per kistje mooie korting Sigarenhandd J KEMt S De Weleerw. Heer Rector Goossens te Leunen die door Z. E. Mgr. Lerumens tot Pastoor te Helden- Grashoek benoemd is, is dezer dagen naar zijn nieuwe standplaats ver trokken. De ijver en de vasthoudend heid, waarmede Rector Goos ens verdedigde, wat hij meende als Ker kelijk of Bisschoppelijk voorschrift te moeten verdedigen, is voldoende bekend, daar hij niemand en niets ontzag bij het uitoefenen zijner be diening. Onder zijn bestuur van 't Rectoraat Leunen, had de omzetting van het Openbaar Onderwijs in Bijzonder Onderwijs pUats en werd de nieuwe Meisjesschool gebouwd waar de Ecrw. Zusters Ursuiinen ouderwijs geven. In den Kerktoren werden nieuwe schoone klokken aangebiacht. Steeds was Rector Goossens present op vergaderingen van sociale vereeni gingen, waar hij op het juiste oogen blik de juiste woorden met warme overtuiging wist te spreken. Van harte kunnen we dan ook de Parochie Helden-Grashoek geluk- wenschen met den nieuwen Herder, die met zulk een kracht en ijver bezield, zeker evenals in het Recto raat Leunen groote dingen zal tot stand breDgen. o De Weleerw. Heer Kapelaan Strijkers alhier, is benoemd tot op volger van Rector Goossens te Leu nen. Bij het bekend worden dezer benoeming werden zoowel uit Veu- ruy als uit Leunen talrijke felicitaties arm den benoemde verzonden. Zag men in Ven ray Zijn Weleerw. noode uit de Parochie gaan en voelde men in de vele Vereenigingen, waarvan Zijn Weleerw. Directeur of Geeste lijk Adviseur is, zich eene stille, lief devolle doch tegelijk ook 'n sterke en vaste leiding ontvallen, om de zelfde redenen was men in Leunen opgetogen over deze benoeming. Moge Rector Strijkers onder Gods zegen bet Rectoraat Leunen tot nog grooter bloei en groei brengen, is de wensch van allen. Voor de Kermis de fijnste WIjNEN PORTWIJNEN, ADVOCAAT, (IJK CAO enz. De ruimste sorteering in ERK IDE'S Biscuits Wijnhandel J. KEMPS Onze Kenuis. Wegens bet Bioscoopverbod in deze gemeente zijn er met de kermis in het Luxorgebouw geen voorstel lingen en zal ook 't Bioscooptheater Riozzi niet op onze kermis verschij nen. Thans zijn onderhandelingengaande hiervoor in de p'aats te krijgen het Circus Robert! of het gezelschap Piet Vink. De Stoomcarcussel, luchtschommel en draaimolen en het gewone gefal kramen, schiettenten enz. zullen onze kermis wederom bezoeken. Morgen Zondag zal de Fanfare Ons Genoegen uit Oirlo een coucert geven op het Henseniusplein. Aanvang 8 uur nam. Tweede Noord-Limburgsehe Wandeltocht. De inschrijving voor den wandel tocht van a s. Zondag is gesloten, Ruim 500 deelnemers hebben zich opgegeven en hun inleggeld betaald. In totaal zijn 25 vereenigingen welke hebben ingeschreven. De'jury zal bestaan uit de heeren De GrootVine. Pyls en v. Aarssen. Dr. Hootsman zal met zijn staf verpleegsters en verplegers den tocht meemaken en waar noodig hulp ver- leenen Als prijzen zijn welwillend be schikbaar gesteld 2 bekers, lauwer krans en lauwertak. De dames worden er nogmaals op attent gemaakt, dat zij zich moeten kleeden volgens reglement anders wordt hun de deelname geweigerd, Het bestuur der Gymna tiekclub hoopt dat de tocht ook zal worden een echte wandeltocht en geen hard loop. Ongelukken. Op den Castenrayschen weg had de ouderwijzer J. van Ysselsteyn, het ongeluk met zijn motor tegen een boom te rijden. J. werd spoedig naar den dokter te Horst overge bracht, welke beenbreuk constateerde Op den Maasheezerweg bad het kind van den heer A. het ongeluk onder een passeerend rijwiel te ge raken. Dr. Vercauteren verleende hier geneeskundige hulp. Verloting Fanfare Leunen De prijzen gevallen op de num mers 869-1392-282-922-752 zijn nog niet afgehaald. Indien ze niet voor of op 1 Augustus zijn afgehaald vervallen ze aan de Fanfare. Tuinbouwvereeniging Leunen. In het bondsgebouw te Leunen hield de Tuinbouwvereeniging aldaar een algemeene ledenvergadering. De Voorzitter de heer G. Rein tjes opende met gebed de bijeen komst en sprak hierna zijn dank uit door bet in hem gestelde vertiouwen om hem tot Voorzitter der vereeni- ging te kiezen. Hij vraagt tevens aller medewer king en steun in dezen zoo moei lijken tijd der vereeniging. Verder brengt spreker dank aan- den scheidenden voorzittter de heer P. J. Buyssen, voor al hetgeen hij in het belang der vereeniging deed, Nadat de notulen der vorige ver gadering zijn aangenomen, wordt de groente!evering besproken, waarbij medegedeeld wordt, dat deze weder om zal geschieden als verleden jaar, dus 3 maal per week in het drukke seizoen en op 3 plaatsen leveren. Verder wordt nog besloten den secretaris een vergoeding toe te ken nen ad 2 en een half pCt. met in het drukke seizoen een minimum van f 20. Nadat nog enkele leden inlichtin gen gevraagd hebben, wordt de vergadering door den voorzitter op de gebruikelijke wijze gesloten. YSSELSTEYN. Morgen Zondag 5 uur speelt Victoria een vriend schappelijke wedstrijd tegen het sterke V.V.M. uit Maasbracht. Werd in Maasbracht met 2—-0 verloren, nu kunnen de rollen wel omgekeerd zijn. Wij wenschen den roodwitten veel succes. HOLTHEES. Zondag zijn van alhier een 60-tal personen per extra trein naar de passiespelen te Tegelen geweest. OVERLOON. Voor het openings concours welke gehouden worden op 28 Aug, en 4 Sept. a.s. voor afd. Burgerwachten en B.V.L. heb ben reeds een groot aantal afdeelin- gen hunne deelname toegezegd. Tot uiterlijk Woensdag 3 Aug, kunnen nog aanmeldingen geschieden bij den secretaris W. Loonen A 2, Overloon. Kinderliygiëae in Brabuut on Limburg. Dr. L v.d. Meerendonk te Horst ondervoorzitter der R.K. Vereeniging „Het Limburgsche Groene Kruis" schrijft in de Msb. Mijne aandacht wordt getrokken oor het artikelTerugblik op „Moeder en Kind" in de Maasbode van 24 Juli j.l. Het is zeer zeker niet de bedoeling geweest den indruk over het Zuiden des lands te wekken, die uit het artikel spreekt en talloozen weten ook wel, dat Brabant en Limburg niet zoon geweldig achterland' is als het vraaggesprek suggereert. Maar het kan toch zijn nut hebben even te menioreeren, wat met name in Limburg (over Brabant ontbreken mij voldoende cijfers) in het jaar 1931 op het gebied der zuigelingen zorg is gedaan. De sinds jaren be staande organisatie is in handen van de R.K. Vereeniging „Het Limburg sche Groene Kruis", die voor dit onderdeel der maatschappelijke ge zondheidszorg door een provinciale commissie voor sociale kinder-hygiëne wordt geadviseerd, In 1931 nu waren één of meer consultatiebureaux (totaal 34) voor Zuigelingen gevestigd in 28 plaatsen der provincie. Hiervan werden er 25 geleid door artsen-specialisten, heel- of half-ambtenaren der vereeni ging en 9 door huisartsen. Veruit de meeste zijn wekelijksche bureaux. Uit den aard der zaak gaat het be zoek met meer moeilijkheden gepaard dan in een groote stad. Maar ijverige propaganda door de districts-huis- bezoeksters, de plaatselijke huisbe zoeksters, het inleggen van autobus diensten, lezingen, moedercursussen, het uitgeven van propagandistische geschriften bij huwelijk en geboorte enz., dragen tcch. elk hun steentje bij om de zo^g voor den zuigeling onder ruime aandacht te brengen, Opleiding van kraamverzorgsters, bakers, huisbezoeksters en plaatsing van deze in de provincie, helpen mede to1 bereiking van di' doel. Het eerste Kleuterbureau is ge opend en we hopeD, dat de praena tale zorg binnen afzienbaren tijd een praktisch begin krijgt. In Brabant is dit onderdeel der sociale hygiëne zeker niet slechter verzorgd dan ia Limburg. Iatus.chen zullen wij de reizende tentoonstelling van „Motder Kind" met vreugde ontvangen, Misschien valt er zelfs voor de leiders nog iets te leeren. Eu dat willen wij allen gaarne. Auto botst tegen een booin Woensdagmorgen omstreeks vijf uur kwam een luxe-auto waarin ge zeten waren de heeren M. v. Gasselc en M. Liassen, beiden uit Venlo, uit Duitsehland in de lichting Venlo gereden. In een bocht van den Herungerweg botste de auto door onbekende oorzaak tegen een tele foonpaal, die langs den weg stond en vloog vervolgens tegen een boom. Beide inzittenden werden uit den wagen geslingerd en ernstig gewond. Geestelijke en geneeskundige hulp was spoedig ter plaatse. De heer v. G., die zware inwendige kneuzingen had bekomen, werd op de plaats van het ongeluk nóg van de laatste H. H. Sacramenten voorzien. De heer L, had een arm- en een beenbreuk en een gapende hoofdwond opgeloopen. Beide slachtoffers zijn naar het R.K. Ziekenhuis te Venlo overgebracht. De auto, een nieuwe Chrysler, werd totaal vernield. Vyf-jarig kind overreden Te Deurne werd Woensdagmiddag het vijfjarig dochtertje van den hee H. Goorts aangereden door den luxe-auto van de N. V. Kofa te Nijmegen. Met een zware hersen schudding werd da kleine opgenomen en naar het R.K. Ziekenhuis over gebracht. Men vreest voor het leven Het ongeval is te wijten aan het feit, dat^de kleine onverwacht vlak voor den wagen, vanachter een pas- seerende kar, den weg wilde over steken. BuaasaujKJ STAKD VBSR/.Y van 22-29 Juli '932. GEBOREN Antonius G. W. van Kempen, Overbroek Helena G. J. Jenniskens, Brienshoek Hendrik G. M. Keysers, Boschhuizen Gertruda J. J. Stoks, Langstraat Marinus L. W. Litjens, Merselo Maria C. A Sijbers, Hoenderstraat Maria P. Verstegen, Oostrum Wilhelmus M. H. Jacobs, Veltum Hendrikus L. Steerneman, Kruisstraat OVERLEDEN Maria J. de Breuker oud 68 jaar kloosterzuster St. Annagesticht. Anna P. M. Spee oud 19 jaar- Heide 2 patiënten St. Servatiusgesticht. Ki&miJKS DISSSUV Parochiekerk Morgen Zondag 6 uur eerste H. Mis, 7 uur Kindermis, waaronder alle kinde ren ter H. Tafel naderen om den zegen over het Kindsheidwerk van God af te smeeken. Ook de Directeur zal tot die intentie de H. Mis opdragen. 8 uur H. Mis, 9 uur geen Kindermis, 10 uur de Hoogmis. De kinderen welke moeten gekleed worden moeten om half 9 in de Zustersschool zijn. Terstond na de Hoogmis optocht, geen herhalingscatechismus, half 4 Lof met preek door den Z. E. Pater Dr. Zuure, waarna zegening der kinderen, ook der niet-schoolgaande. Na het Lof vergadering van het Apostolaat des Gebeds en tevens bijeenkomst der Zelatricen van de H. Kindsheid in de School. Maandag feest van St. Petrusbanden, 6 uur uitstelling van het Allerheiligste 8 uur leesmis, 10 uur de Hoogmis, van 1—2 aanbidding van de leden der H. Familie, van 2-3 aanbidding van de leden der Maria-Congregatie, 3 uur de Vespers, half 7 Completen en Lof. Dinsdag half 8 besteld Jaarg. voor Mathijs Goumaiis, 8 uur leesmis, half 10 plechtige Huwelijksmis voor Pierre Maassen en Maria van de Voort. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Martin Wismans, Hen- drina Trijnes en Henrica Wismans. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis voor Anna Spee, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Peter Joh. Bistervels. Vrijdag 1ste der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, half 7 bestelde Hoogmis, half 8 gestichte leesmis, 8 uur leesmis, 7 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag komen de jongens der 5e en 6e klas en de meisjes der 5e klas te biechten, 7 uur Lof. A.s. Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, 6 uur eerste H. Mis, 7 uur H. Mis voor de mannen der H. Familie, waaronder generale H. Com- ~unie. Paterskerk. Morgen Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Alis met onderrichting, 8 uur Hoog mis met preek. Collecte voor de H. Kindsheid. Kwart over negen H. Mis en vergadering voor de Derde Orde, afdeeling mannen, half drie voor de vrouwen. Kwart over 4 gèz. Vespers, 5 uur Lof. Dinsdag 2 Aug. Portiunculafeest. Om 9 uur pl. Hoogmis. Vanaf Maandag middag 12 uur en op alle dagen onder het Octaaf kan in deze kerk de Por- tiuncula-aflaat worden verdiend op een dag naar verkiezing. Voorwaarden z:>'n: Biecht, H. Communie en kerkbezoek. Bij ieder ker bezoek moet gebeden worden 6 maal Onze Vader, 6 maal Weesgegroet en 6 maal Glorie zij den Vader enz. Dinsdag om 7 uur pl. Lof met de Litanie van alle Heiligen. Vrijdag half 8 Hoogmis, 's avonds om 7 uur H. Kruisweg. St. Antonius-Patronaat. Enkelen zijn Woensdag j.l. van de bedevaart naar Oostrum weggebleven. Indien ze ons geen geldige reden voor dit verzuim opgeven, moeten zij zich als geschorst beschouwen. Spaarbankboekjes inleveren. Wie iets weet van beschadiging en diefstal op het Sportterrein, gelieve, om het algemeen belang, ons in te lichtenzijn naam zal geheim blijven. Men kan misschien een goed werk doen met sommigen, die niets met ons hebben uitstaan en gedurig op het Sportterrein tegen den zin van andere jongens komen spelen en vervelen en bij wedstrijden met een groven mond weigeren entree te betalen, te waar schuwen voor een bekeuring op verzoek van de Patronaatscommissie. Wi-gens familieomstandighe den is a.s. DINSDAG onre v.d. Voort's Graanhandel 8 Oostrum. Wegns familieomstandighe- is a.s. DINSDAG onze Th. Pouwels-Maessen 8 Hofslraat 8 Wegens familieomstandighe den is Dinsdag onze Jos. Jacobs-Maessen Langstraat. 8 Zondag 31 Juli na de Hoogmis bij H. Verheijen Be-preking: Qroentenieveri g, Het Besluur voor Je K ermis I Soepvleesch 35 45 c'. Rosbief 70 cf. Biefstuk 80 cf. Kalfsbil 70 ct. Kalfsrol 50 c'. Kalfspolet 3 pond voor 1 gld. Varkensvleesch aan eoncurreerende prijzen. Vei en Spek 5 pond voor 1 gld. Versche Worst 4 pd.voor 1 gld. Voor Je boterkarn lager Jan bij wie ook Van Woensdag Markt tot Zaterdag 5 tassen met oor 25 3 diepe borden 25 Mooie glazen Kommen rond of langwerpig 30 Lepels of vorken 5 Wit emaille emmers 55 Zinken emmers 35 Bloemvazen gekleurd 10 Soepterrine vanaf 90 Glazen Suikerpotten 14 Mosterd- peper- en zoulstel 20 Hangpotten zout of meel 45 Eiken Bloemtafels 95 Groote witte Kommen 28 Gekleurde Kommen ödeelig 75 Soeplepels of Schuimlepels 20 Koperen Spreuken vanaf 30 en nog vele artikelen aan de laagste prijzen. Alles wordt op verlangen thuis bezergd Hofstraat 8 41 Te Koor Inmaakaugurken 20 ct. per kilo en vroege aardappelen Eigenheimers, 4 ct per kilo bij |ac. Verheijen, Akkerweg. TE KOOF Keulsche spekboonen 10 ct. per kilo Görlz, Maasheesche weg 43. 8 TE KOOP bij P. Jeuken, Stationsweg Bestelt voorde Kermis eerste soort versche aan onderstaand adres. Bij aankoop van 75 cent een roode kool cadeau. Beleefd aanbevelend, Si. Odaslraat 2. op bruiloften en partijen alsook voor het klaar maken van fijnere diners beveelt zich beleefd aan 14 Telefoon 3! Horst Biedt zich aan 25 jaar, R K., 1 Sept. voor lichte burgerdienst. Er wordt meer ge let op goede behandeling dan op hoog loon. Adres Bureau van dit blad. Hierdoor maak ik 't geach e publiek van Venray en omstre ken bekend, op Woensdag a.s. om 6 uur te zull.n ope nen eene zaak in Hopende dorr eene prompte bediening de gunst van ieder te mogen verwerven. Minzaam aanbevelend, Groote Markt 1. Abrikozenpulp per bus 10 pond f 1.15 en niet f 1.40 zooals in achterstaande advertentie staa' vermeld. brengen wij wederom het tii zoowel in fantasie als w Fraaie zijJen Ze Hbinfc en Strikjes aan spotprijzen. Da Wollen, Katoenen en ZijiL. Fantasiesokken, Bretels en Sokkenhoudei' Wollen. KafoentLli Katoenen en Danfclli Gekleurde Katoenen, ei VITRAGES IN AljtA Manufactuur- hanJel Hofstraat 11 extra lage prijzen kan glas, porcelein, emaille enhuish. artikelen 3 sluks diepe borden voor 24 c'. 6 groole eetlepels of vorken 24 cl. 4 lasschen me', oor wit 25 cl. 1 soep of schuimfepel 25 er 1 steelpan emaille 30 cl 3 sluks Karnemelkzeep 30 ct 1 zinken emmer 35 ct. i emaille waschbak 48 cl. 1 emaille kookpan 40 cl. 3 deurmatten 48 cl. 6 bierglaasjes 48 ct. 1 grijze emaille emmer 60 cl 1 ijzeren braadpan 60 ct. 1 koekenpan 68 cl. 1 ijzeren deurmat 75 ct. t nest schalen (6 sluks) 68 ct. I koffiekan blauwe sax. 100 c\ 1 groote en l kl. chinamat 100 cl. 1 broodtrommel gekleurd 100 cl. 1 boonenmolenlje 100 ct. 1 fluitketel 100 c'. 6 tafelmessen in doos 98 cl C icosloopers en Matten met 5 pCt. korting. Sterriliseerketels, groote maat compleet f 2 25. Monopol en Ster Inmaak- glazen zijn weer in prijs ver laagd. Profiteer! Irervan EN E.N.R. Will U met de a s Kermis ah gastvrouw uw ke misgasten tevreden stellen, doe dan verstandig en bestel aan onderstaand adres: 64 Fijne Krenten- en Rozijnen-, Candij- of Sucademik, alle soorten Limburgsche Vla's, Kleine Vlaatjés of Cakes, Groote Cakes of Taarten. Diverse Gebakjes, Koekjes, Bonbons, Chocolade en Suikerwerken. Vraagt mijn welbekende fijne Op verlangen wordt alles aan buis bezorgd. Aanbevelend,

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2