Groot intern Gemengde Berichten Advertentiën Dankbetuiging. T uinbouwvereenig. Heide. No. 524 31e prijs Peperkoek 548 20e Plats 705 30e Peperkoek 752 29e Peperkoek 796 6e Rijwiellantaarn 821 32e Peperkoek 869 le Simplex rijwiel 892 3e 3r/t el gabardine 922 18e Karaf met glazen 967 2e 2 persoonsledikant 1041 22e Kistje sigaren 1063 15e Vruchtenschaal 1084 24e Peperkoek 1098 27e Tabakspijp 1217 5e Strijkijzer 1272 19e 3 flacons honing 1309 25e Peperkoek 1338 7e Schilderij 1370 16e Inklstel 1383 13e Lampekap 1392 14e Bloemvazen De prijzen moeten Zondag 17 of Maandag 18 Juli worden afgehaald. Men gelieve zich te wenden tot den Voorzitter der Fanfare, den heer M. Derks te Leunen. Ontheffing Winkelsluiting voor Venray-Kom, Burgemeester en Wethouders van Venroy brengen ter openbare kennis, dat ter gelegenheid van het door de Venraysche Ruiteiclub te houden Ruitersfeest op Zondag 17 Juli a.s. door hen is bepaald ingevolge artikel 9. 5e lid der Winkelsluitings wet, dat de bepaling van artikel 2 sub a der Winkelsluitingswet 1930, S. 460, geen toepassing vindt ten aanzien van alle winkels van het gedeelte der gemeente behooreode tot Venray Kom en op het feest terrein en wel, van twee uur namid dag tot tien uur namiddag Venray, 15 Juli 1932. Burgemeester cn Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. VERLOREN Een dameshorloge en een zakboekje met zegels. Inlichtingen Maréchaussee-kazerne. GEVONDEN Een armbandje. Inlichtingen Maréchaussee kazerne, GEVONDEN een rijwielplaatje. Inlichtingen bij den Rijksveldwachter Langstraat. Dinsdagmorgen reden een tweetal auto's op den hoek Groote StraatHenseniusplein tegen elka r waaibij de eene wagen van den heer J. nogal schade opliep. De auto van een Eerw. Pater uit Bliiterswijck reed nog een lantaarnpaal omver, die totaal vernield werd. De maréchaussees onderzochten de schuldvraag. De bekende en beminde Broeder Berna/dus Verhoeven, koster der Paterskerk alhier, is verplaatst naar de Rectoraatskark der Eerw. Paters Minderbroeders te Gouda. Z. Eerw. vertrekt heden naar zijne nieuwe standplaats. Onze beste wenschen vergezellen hem. De Ruiterfeesten. De morgen Zondag alhier te houden Ruiterfeesten beloven schit terend te worden. Het ruime sportterrein is een prachtige renbaan veranderd. Voor de groote toeloop van bezoekers is gezorgd, dat er ruime zitplaatsen aanwezig zijn, benevens eene goed ingerichte tribune. Behalve de medewerking van de Rijvereenigingen uit Castenray, America en Deurne, hebben de na volgende renpaardenhouders van naam ingeschreven voor de nummers harddraven, rennen en sulkydraven A. Démandt, Beek Otto Derksen, Goch (D.)Th. Roëll, Weeze (D.) W. Holland, Kerkrade Bouillc, Visé (B.) H. van Slijpe, Heer Gabriels, ArcenLooyen, Blerik Emmers, Hülm (D.) Beckmans, Kevelaer (D.)Jos. Verhaag, G. Peeters en G Geurts uit Hülm (D.); H. Peschges, Aldekerk (D.) en Hans Amberg, Crefeld (D). Eene aansporing om Zondagmiddag het sportterrein te bezoeken is bijna overbodig, gezien het succes van vorige jaren. We verwachten bij goed weer dan ook een kolossale drukte. Voor belanghebbenden deelen we nog mede, dat auto's kunnen par- keeren in de St. Antoniusstraat achter het Gymnasium, en voor fietsenberg plaats wordt ingericht de speelplaats van het Gymnasium bij het sport terrein. Op het terrein worden geen fietsen, auto's, rijtuigen enz. toegelaten. De optocht begint om 3 uur op het Henseniusplein. Venray's Fanfarecorps zorgt tijdens d.»n optocht voor het muzikale ge deelte. De voorverkoop van kaarten iu de sigarenwinkels tot Zondagmiddag 1 uur. Vanaf 2 uur aan de loketten op het terrein. Plaatsen reserveeren op de tribune a 10 cent per plaats. Reclameborden Sportterrein. Zooals uit een advertentie in de courant van heden moge blijken, bestaat er wel belangstelling voor het aanbrengen van reclames aan het Sportterrein op den Leunschen Weg. Laten we hopen, dat het nu ook mooie en doeltreffende reclames zullen zijn. in juiste kleuren en pakkende termen, en vooral niet overladen. Adveiteeren is, zooals men weet, een aparte kunst geworden. Toegang tot Sportterrein. Naar aanleiding eener aankondiging in het vorige nummer, in zake be treden van het Sportterrein aan den Leunschen weg, zijn vragen en ver zoeken ingekomen. Iedereen, die over verstand beschikt, begrijpt dat men niet zoo maar allen kan toelaten. Het een en ander evenwel heeft de Patronaatscommissie tot de over weging gebracht om ter wille van Sportliefhebbers die er voor in aan merking komen tegen matige ver goeding een afzonderlijk soort toe gangskaarten beschikbaar te stellen. Deze zullen vanzelf niet geldig zijn op tijden dat er entree geheven wordt door clubs, vereenigingen en dgl. Het is vandaag wel zaak om de goed geleide Sportbeweging in christelijken zin krachtig te steunen. Dalende prijzen Eene boerderij te Ysselsteyn met ruim 9 H.A. goed bouw- en weiland, kou deze week bij publieke veiling slechts f 5200 opbrengen. De koop ging echter niet door. Maandag werd alhier door Notaris Pluymaekers publiek geveild het woon- en winkelhuis van de Familie Dreessen in de Gr. Straat. Het pand kon f 5900 opbrengen, waarvoor de koop echter niet door ging. De tuin aan de Merselosche weg werd verkocht voor f 970 aan den Heer G. Aarts alhier. Vrijdag werd alhier een per soon naar het Huis van Bewaring te Roermond overgebracht, verdacht van misdrijf tegen de zeden. De belangstelling voor den op 31 Juli te houden wandeltocht is enorm. Door den heer Van Opbergen Sigarenmagazijn alhier is een prach tige beker beschikbaar gesteld. Lief hebbers worden er op attent gemaakt, dat de inschrijving tot 20 Juli kan geschieden. Morgen Zondag zal Venray's Fanfarecorps een concert geven op het Henseniusplein. Aanvang 8 uur nam. Gistermorgen reed een vracht auto uit Helmond beladen met bri ketten, tegenover Ysselsteyn in de sloot. Eenige boompjes en een telefoonpaal werden vernield. De twee inzittenden verklaarden in slaap te zijn gevallen. OVERLOON. De Zondag alhier gehouden bloempjesverkoop ter be strijding van T.B.C.-lijders bracht f 22 op. Ter gelegenheid van de ope ning der nieuwe schietbaan, zal op 28 Aug. en 4 Sept. a.s. een groot schietconcours gehouden worden. Inschrijvingen met opgave van het aantal 5 tallen worden ingewacht voor 1 Aug. a s. bij W. Loonen, Overloon. HOLTHEES. Donderdag had het dochtertje van P. Derks. alhier het ongeluk een zware bel tegen het hoofd te krijgen. De slag was zoo hevig dat het een diepe snijwonde bekwam en geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. T1ENRAY. Ingaande 18 Juli is aan 18 werl^lieden der N.V. Steen fabriek „Tienray" voor 6 weken ontslag aangezegd wegens overpro ductie. Onweer boven Noord-Limburg. Te Lottum werd een rund van den landbouwer N. door den blik sem gedood. Op het landgoed Oyen onder Broekhuizen werd een der beste merriepaarden van den heer K. door het hemelvuur gedood. VELDEN. Tiidens het onweer van Dinsdagavond werd een Duit- sche auto uit Crefeld, op den Rijks weg alhier door het hemelvuur ge troffen en op den kop gezet. De inzittenden bleven bewusteloos liggen. Ze hadden echter geen ern stige verwondingen opgeloopen.. Provinciale Staten van Limburg. Ter vervanging van den heer E. H. Regout, die verzocht had niet meer in aanmerking te komen, werd als buitengewoon lid van Ged. Sta ten gekozen de heer J. M. Schoon- brood te Maastricht, met 20 van de 38 geldig uitgebrachte stemmen. Het voorstel van Ged. St. om het in 1918 genomen besluit tot stichting van studiebeurzen voor a.s. vroed vrouwen aan de R.K. Kweekschool te Heerlen, in te trekken, werd door dr. Vrancken uit Weert met groo- ten nadruk bestreden. In 't Noorden van Limburg zijn nog tal van dor pen verstoken van geneeskundige hulp. Het gaat z.i. niet aan om den thans geldenden vorm van overheids steun op te geven, zonder er iets anders anders voor in de plaats te stellen. Nadat verschillende sprekers zich bij de meening van dr. Vrancken hadden aangesloten, werd .het voor stel van Ged. St. verworpen met 23 tegen 17 stemmen. Hierna werden enkele aanvragen om subsidie z.h.s. st. goedgekeurd. Maar toen bij de behandeling van een verzoek om steun voor het han delsonderwijs, van verschillende zijden verzet rees, werd op voorstel van den Voorzitter besloten de kwestie dec algemeene subsidieverlaging te gelijk met de provinciale begrooting aan de orde te stellen. Na uitvoerige debatten werd con form het voorstel van Ged. St, be sloten op het personeel in dienst der Provincie een tijdelijke korting toe te passen van 2s pet van de eerste f 2000 en van 5 pet van het meer dere der bezoldiging De kindertoe slag blijft buiten beschouwing. De socialisten bleven zich tegen deze regeling verzetten, hoewel de heer Bux uit Sittard er op wees, dat zij in overleg en met instemming der betrokken organisaties is tot stand gekomen. Na de pauze was de werkver schaffing aan de orde, waarbij de heer Maanen, namens Ged. St. mee deelde, dat naast het waterschap van Noord-Limburg, dat wordt voorbe reid, ook in Midden-Limburg een dergelijk waterschap wordt ter hand genomen. Ook voor Zuid Limburg worden soortgelijke maatregelen in overweging genomen. Vervolgens deed de voorzitter, namens Ged. St. het voorstel, om in verband met het trager vloeien der middelen en den drang tot verso bering, die van vele zijden wordt geoefend, de behandeling van de provinciale begrooting en in aan sluiting hiermede vaa alle subsidie aanvragen uit te stellen tot de na jaarszitting. Dit voorstel werd z.h s. aangeno men, waarna nog werd besloten on verwijld over te gaan tot den aan leg van een verkeersweg tusschen Simpelveld en den rijksweg Maas trichtVaals. DLyuinstortiug. In de mijn Willem Sophia te Kerkrade had Dinsdagnacht op de 300 M. verdieping een instorting plaats. Twee mijnwerkers werden bedol ven. Aanstonds begon het reddings werk. Het duurde 4 uur eer het eerste slachtoffer kon gered worden. Na 13 uur kon ook de gehuwde arbeider A. bevrijd worden. Beiden waren nog levend. A. werd direct naar het ziekenhuis vervoerd. Een priester was in de mijn afge daald voor het verleenen van gees telijke hulp. Limburgers gebruikt producten vaaLinburgsclien bodem. De Kamers van Koophandel, en Fabrieken te Maastricht, Heerlen, Roermond en Venlo hebben aan openbare lichamen, gemeentebesturen, organisaties en instellingen, een rond schrijven gezonden ter bevordering van den steun aan het eigen fabrikaat. Vooral hier in Limburg, dat zulke groote belangen heeft bij eene wel varende en bloeiende industrie moet het steunen van Nederlandsch Fabri kaat en vooral producten van Lim burgsche Bodem als een dure burgerplicht beschouwd worden, zoo votrt het rondschrijven onder meer aan, terwijl verder wordt gevraagd of het niet treurig is, dat het bestuur eener groote Limburgsche gemeente onlangs gewezen moest worden op het bestaan eener cementfabriek te Maastricht en de producten onzer keramische industrie achtergesteld blijven bij minderwaardig buiten- landsch fabrikaat, terwijl het eveneens soms is of velen nog niet weten, dat Limburg steenkolenmijnen bezit. Derde Noord'Limburgsche wandeltocht. Deze tocht is georganiseerd door de R.K. Gymnastiek- en Athletiek- vereeniging M. S. V. te Gennep, en zal gehouden worden op 14 Aug. a.s., over een afstand van 27 K.M., waarvan ruim de helft over lomme- lijke wandelpaden door de prachtige bosschen in de richting en omgeving van „De Piasmolen." Uitvoerig programma betreffende inschrijving, route, belooniDgen enz. zal Dader door bladen en reclame biljetten ter kennis worden gebracht. Als marschleider zal optreden de Edelachtb. Heer A. Peters. De samenstelling van het eere comité zal nader worden bekend gemaakt. Nergens in den lande zal een wandeltocht van 27 K.M. ge houden kunnen worden, zoo rijk aan natuurschoone streken en lommerijke wandelpaden als thans gebodeD wordt. De tocht is met zeer veel zorg gekozen om des te meer te kunnen genieten van de wonderbare pracht d«r natuur. De route gaat gedeeltelijk over Duitsch grondgebied. De verplichte rust van 30 minuten wordt gehouden in de onmiddellijke nabijheid van het heerlijk builen ver blijf „De Pias- molen." Vanwege de ontelbare idyllische plekjes en schitterende omgeving wordt den deelnemers aangeraden hun fototoestellen mee te brengeD. Verdere inlichtingen zijn steeds te bekomen bij den Heer H. Goërtz, Emma3traat 213, Gennep. De noodtoestand in mijnindustrie. de Door den Nederlandschen R. K. Mijnwerkersbond is een telegram gezonden aan den minister van Wa terstaat waarin geconstateerd wordt, dat sinds de conferentie tusschen den minister en de vertegenwoordi gers der mijndirecties en arbeiders organisaties de toestand in de mijn industrie nog moeilijker is geworden, De OranjeNassau Mijnen zullen tegen 1 Augustus omstreeks 700 ar beiders ontslaaD, hetgeen groote be roering onder de mijnwerkers ver oorzaakt, In het telegram wordt nogmaals met kracht en klem aange drongen op het treffen van de be sproken maatregelen, waardoor de positie der mijnindustrie kan worden verbeterd. Eerste Kamer. Op Dinsdag heeft de candidaat- stelling plaats gehad voor de Eerste Kamerverkiezingen. De gewone kie zers hebben dezen keer gelukkig eens niets te maken met het geval. Het zijn de leden der Provinciale Staten, die moeten uitmaken, op welke wijzs een derde deel van de Eerste Kamer tegen den derden Dinsdag van September moet worden ver nieuwd. Het onweer in Noord-Brabant. Bij het jongste onweer is te Vught bij 's Hertogenbosch de boerderij van de familie v. d. Braak op Bergens huizen geheel afgebrand. Té Asten zijn de schuur en berg plaats van den landbouwer B. op gehucht Oostade met den geheelen inhoud afgebrand. Te Waoroy ging de wooing van den heer Kokke op de Lampei tsche heide door het inslaan van den bliksem in vlammen op. De inboedel werd gered. Te Vlijmen brandde de schuur van de wed. P. Mommersteeg af. Het huis bleef behouden. Niets was verzekerd. Jc Ravenstein braödde het huis met timmerwinkel van G. Koeken geheel af. De vrouw en drie kinderen konden zich met moeite redden. Te Haarsteeg ontstond door het inslaan van den bliksem brand in de woning van J. Ketels en in die van M. Zeeuwen. Het vuur kon echter gebluscht worden. Te Esch is een boerderij afgebrand. Op talrijke plaatsen in Noord- Brabant is vee in de weide gedood. Als 't onweer woedt. Toen het noodweer Dinsdag over de Streek raasde is te Eenigenburg de boerderij van den landbouwer P. Sierks door den bliksem getroffen. Het gebouw stond spoedig in lichte laaie en brandde tot den grond toe af. Daar men den bewoner, in den volksmond „de kluizenaar" geheeten, nergens ontdekte, vreesde men, dat de man, die waarschijnlijk reeds te bed had gelegen, door het vuur zou zijn verrast. En inderdaad vond men, toen het vuur was gebluscht, het geheel verkoolde lijk van den onge lukkige. In Egmond en omgeving woedde het onweer vooral langs den duin rand. Dichtbij de grens van de gem. Castricum werd onder Egmond Binnen de landbouwer J. Blokker op den weg door den bliksem getroffen en gedood. De in de nabijheid staande boer derij van deu heer C. S., werd even eens getroffen en door het vuur totaal vernield. Veertig wagens hooi werden een prooi der vlammen. De braudweer vermocht niets tegen de geweldige vuurzee. Alles was verzekerd. Tijdens een kort, doch hevig ou weder is Dinsdag le \Vellerlooi de bliksem ingeslagen in een vijftal korenmijten, welke geheel in vlammen opgingen. Een knecht, die bij de korenmijten was gaan schuilen voor de hevige regens werd door den bliksem getroffen en bewusteloos geslagen. Zijn toestand is ernstig. Tijdens het hevige onweer, dat Dinsdagavond te Steggerda woedde, zijn de arbeider A. de Groote en zijn zoon, die op het land aan het werk waren, door den bliksem ge troffen en gedood. In Reeunt onder Ede is de land bouwer J. Rap op het land door de bliksem getroffen en gedood. Brand in da maalderij van dan N.C B. te Voghel. Donderdagmorgen kwart voor 3 ontdekten de knechts in de maalderij van den N.C.B. te Veghel plotseÜDg vuur in een der localiteiten. De maalderij is een mechanisch continu bedrijf, dat 30 wagons per dag ver maalt. Wegens de brandbaarheid der aanwezige stoffen, granen en hout, greep het vuur razend snel om zich heen. De eigen brandweer en die der gemeente Veghel, die ook in de gebouwen van den N.C.B. is onder gebracht, werden zoo spoedig moge lijk in werking gesteld, maar toen was er reeds een geweldige vuurzeee eü viel er aan localiseeriDg van den brand niet meer te denken. De vlammen sloegen naar de bovenverdiepingen van het gebouw over en verteerden ook daar alles wat brandbaar was. De maalderij, die een oppervlakte beslaat van 12 bij 12 meter en 3 verdiepingen hoog is, brandde geheel uit. maar het gebouw als zoodanig zal toch grootendeels behouden kun nen blijven. De kostbare machines hebben veel door vuur en water geleden. Omtrent de oorzaak vao den brand denkt de directie aan kortsluiting ofwel een kleine explosie bij het gist- maken. Onvoorzichtige proefneming. Te Gemert probeerde de timmer mansknecht J. v. H. uit tijdverdrijf of voor de aardigheid of zoutzuur wilde branden. Hij goot uit een volle flesch een kopje vol, doch het „goedje" brandde niet. Toen probeerde hij het met de geheele fles:h. welke geruimen tijd in de zon had gestaan. Met een ge weldigen knal sprong de flesch uit een en bet 1 c.M. dikke glas vloog meters in het rond. De onvoorzichtige man werd aan armen en beenen ge wond, terwijl ook twee in de nabij heid spelende meisjes tamelijk ernstige wonden opliepen. Verdronken. Te Neerkant is het 2-jarig zoontje van den heer P. G. iu de Noorder vaart gevallen en veidronken. Niets ineer waard Dinsdagmorgen, aldus het Handels blad, hebben tiansportauto's van de exportveiling te Alkmaar reeds een drietal wagens met eerste soort bloem kool naar de gemeente reiniging ver voerd, omdat het product onverkoop baar was. De bloemkool wordt in kratten aangevoerd, waarvoor 5 cf, huur aan de veiling betaald moet worden. Hierin gaan acht stuks en een verbouwer deelde mede, dat de bloemkool voor één cent per stuk werd verkocht, zoodat hij per krat van acht stuks 3 cent ontving. Zooals men weet, verleende de regeering met steun van de gemeen ten aan de bouwers in West-Fries land rentelooze credieten, en ondanks den berhaaldelijken aandrang weigerde de regeering om de teelders van deze producten in Kennemerland in de steunregeling te betrekken. De bouwers hebben thans in een demonstratie hu* nood kenbaar ge maakt. De wagens bevatten o.a. de volgende opschriften „Waar blijft nu de regeering 92 mill, voor werkloozen, niet voor ons. Het heil der tolmuren Van 8 tot 's avonds 9 uur werken en niets ontvangen Onze producten waardeloos Voor de reiniging Waar moeten vrouw en kinderen van leven Waar moe ten wij ons werkvolk van betalen Bloemkool waardeloosMijn volk vraagt om loon Onze producten waardeloos, regeeringssteun blijft uitl" De droeve stoet der volgeladen wagens voorafgegaan dqpr de motor brigade van de politie trok de aan dacht van de bevolking. Op de Van Houtenkade werd de stoet ontbonden, waarna de bloemkool en de aard appelen ter vernietiging naar de gemeentereiniging werden vervoerd. Ia totaal zijn 10.000 stuks eerste soort bloemkool en een wagon vroege aardappelen naar de Alkmaarsche vuilnisbelt gebracht, omdat de bloem kool slechts 1 cent per stuk op bracht. Aangezien 8 stuks in 1 krat worden geveild, waarvoor de tuinder 5 cent fusthuur aan de vei ling moet betalen, hielden de aan voerders slechts 3 cent per 8 bloem kolen over, ongeacht hun transport kosten. De vroege aardappelen brachten 2 cent per kilo op. Ingekomeo eo vertrokken personen vac 8 tot 15 Juli, INGEKOMEN Th. H. Goumans, opperman, Hoenderslr. 13 van Maasbree; P. J. G. Janssen, onderwijzer, Henseniusslr. 26 van Venlo; M. E. L. Glevers, z b. Hense niusslr. 8 van Grubbenvorsl; M. H. Lemmens, z b. Ooslrum D 3 van Heerlen; A. C. L. Ernst, z.b. Oostrum C 27 van Tegelen; W. G. M. J. Nuijens, z.b. St. Annalaan 2 van Mook; M. B. Janssen, z.b Groote Markt lé van Wanssum; H. E. Th. v.d. Putlen, dienstb. Paterslaan 6 van Venlo; A. C. Verstegen, metselaar, Langstraat 19 van Maashees, J. A. A. Voesten, telegrsfist, Patersslraal 18 van Amsterdam; A. Tli. J. Valckx, dienstknecht, Veulen H 39 van Wanssum; 3UB3£&XJJ£3 BUÏÏd van 8-15 Juli .932. GEBOREN Jacoba Th. Daniels, Kempweg Frans M. Weys, Steeg Engelbertus Nellen, Smakt Martinus Jenneskens, Biukske Lodewijk Verhoeven, Merselo Johanna Geurts, Langstraat Wilhelmina de Vries, Eindstraat Paulina Gielen, Merselo. GEHUWD Antonius Versteegen, 27 jaar, metselaar te Holthees en Maria C. Tacken, 25 jaar, te Venray. OVERLEDEN Anna Maas, weduwe van J. Janssen 83 jaar, Kruisstraat. Maria Seelen, echtg. van j[. Stoot, 70 jaar. Stationsweg. Johannes Groetelaa'rs, echtg. van M. Koninkxs, 75 jaar, Ysselsteyn. Hendrikus Schreurs, weduwaaar van A. Verdellen, 70 jaar. Veulen. Bernardina M. Paulussen, 50 jaar, Kloosterzuster. Jeruzalem. Catharina Mommen, 12 jaar, Heide. 2 patiënten St. Annagesticht. mmzjss masïM Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur groote Congregatie met collecte voor het St. Petrus Liefdewerk, half 3 her halingscatechismus voor de meisjes, geen H. Familie. Maandag half 7 de Maaiersmis, half 8 besteld jaarg. voor Jacob Goumans, 8 uur jaarg. voor Willem Poels, zijne echtgenoote, kinderen en behuwdkinderen, 7 uur Lof. Dinsdag halt 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Frans Poels. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor H, Schraven eo. Bernar- Sportterrein. gr Prijzen: Tribune f 150; le Hgj dina Leijffers. Donderdag 7 uur te Velfum H.Mis half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Johannes Janssen en Catharina Ver stegen. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Constans es Antoinette Hellen. Zaterdag komen de jongens der 3e en 4e klas en de meisjes der 4e klas te biechten, 7 uur Lof. Dinsdag half 7 leesmis voor vrouw Stoot. Zondag 31 Ju i zal in onze paro chie het feest der H. Kindsheid ge vierd worden. De bekende Missionaris Dr. Bernard Zuure zal in de H. Missen preeken. Na de Hoogmis groote opkocht, 's Namiddags kinder zegen. A.s. Donderdag zal de HoogEerw. Heer Deken van Horst kerkvisitatie houden, de kinderen der 3 hoogste klassen worden verzocht om 3 uur in de kerk te zijn. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur pl. Hoogmis voor de leden der Aarts broederschap. Na de Hoogmis pro cessie en bestuursvergadering voor de Derde Orde. Om kwart over 9 H. Mis voor de Jongelingen-Con gregatie. De H. Mis zal gezongen worden door Wardzangers eener Helmondsche Congregatie, om deze reden zijn ditmaal ook andere belaög - stellende geloovigen welkom, kwart over 4 gez. Vespers, 5 uur Lof. Maandag om half 8 een H. Mis voor Maria Petronella Hubertina Stoot—Seelen als lid der Derde Orde. Dinsdag half 8 Hoogmis ter eere v.d. H. Antonius, 7 uur Lof, om half 7, 7 uur en half 8 H. Missen voor Maria Stoot als lid der Aarts broederschap. Woensdag om half 7, 7 uur en half 8 H. Missen voor Anna Maria Janssen—Maas als lid der Aartsbr, Donderdag om half 7, 7 uur en half 8 H. Missen voor Heudrikus Scheurs als lid der Aartsbr. Vrijdag feest v.d. H. Laurentius a Brundusio, belijder der 1ste Orde, volle afl. o g.v., half 8 Hoogmis, 7 uur Kruisweg, waarna benedictie met het Allerheiligste. Van Woensdag tot Zaterdag middag zal er slechts in één biecht stoel worden biecht gehoord. St. Aatooius-Patronaat. De Coogreganisten worden drin gend verzocht om tijdens de H. Mis van kwart over 9 niet in de banken plaats te nemen. Voor wie er belang in stellen, kan worden gemeld, dat bet Helmondsche Jongenskoor (Ward zangers) zal zingen Kyrie, Sanctus en Agnus Dd uit de Ve Mis, Arn- brosiaansche Gloria, de Vie Credo Toespraak vervalt. Dezen Zondag geen Patronaat. Onmiddellijk na de Congregatie kaart jes te verkrijgen voor de Paar denrennen. Voor de groole a 25 cents, voor de kleineren a 17 cents, voor wie het niet te best kunnen missen, is de contribute daarbij in begrepen. Werkelijk on vermogenden kunnen gratis een kaartje krijgen. Districts-Arbeidsbeurs Worden gevraagd 1 bejaarde huishoudster 2 flinke boeren dienstmeiden 1 kappersleerliog 1 bakkersknecht voor Venray 1 huishoudster voor Geestelijke 2 schildersknechten 1 huisknecht tevens voor tuinwerk 1 werkdagmeisje voor Venray Bieden zfeli aan Roggemaaiers Burgerdienstmeisjes voor dad. Dagmeisjes Smidsleerling en smidsknechten. Metselaars, timmerlieden, losse arbeiders, stucadoors. 3 meisjes 16 jaar burgerdienst 2 chauffeurs 3 bakkersknechten Boerenknechten en daglooners Roggebindsters Vcor de blijken van haitelijke deelneming lijdens de ziekte en bij het overlijden en begrafenis van onze lieve Ech'gmoote en Moeder, betuigen wij hiermede onzen oprechten dank. M. Verschuuren en Kinderen Venray, Juli 1932. 16 Algem. Vergadering op ZONDAQ 17 JULI voorm. half 12, bij SEB. RUTTEN. 14 Het Bestuur.

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2