een OPRUIMING met zulke LAGE PRIJZEN UI 611 21 III SO KL KORTING Schouw der Waterlossingen. ¥Ö0R MALVE PRIJS of half voor niks .TELFEIOVenra^-s* DAS GIBT'S NUR EINMAL DAS KOMMT NICHT WIEDER op alle Dames- en Kinder- Hoeden, Mantels, Regenmantels en Heeren-Stroohoeden. partij DAMES- EN KINDERMANTELS. Verder op alles contant 10 °/0 korting (Jemengde Berichten vanaf Zaiei'dag 2 Juli tot en met Woensdag 20 Juli. Aan vee! verlaaude urlizen een part'i katoenen Meisjesjurken, Dames-Lingeries' r I Schorten, |ongenspakjes en Blonsen. Zaterdag 9 juli 1932, No. 28 Vergadering Middenstand. Dinsdagavond hield de Venraysche Middenstand eene vergadering in Café Loonen. Na opening memoreert de voor- zitter het feit. dat de Geestelijke Adviseur. Kapelaan Strijkers, door zijne benoeming iot Rector te Leu- tor te Leunen, ons te zijner tijd zal verlaten. Geballoteerd werden de heeren J Tillemans, G. de Mulder en G. Cus ters. De notulen werden aangeno men. Hierna geeft de voorzitier het woord aan den spreker van het Fonds U.B.O. Spreker deelt mede: U.B.O. Uitkeering bij overlijden. Opgericht in 1910. Later gereorga niseerd en geworden een wettig er kende Levensverzekerings-Mij, Deze verzekering is voor alle leden, onge acht in welk diocees woonachtig Spr. ontwikkelt de volgende punten: doel, nut voor de organisatie en de leden, soliditeit. Het lidmaatschap legt een hechte band tusschen de organisatie en de leden eD geeft direct fioancieel voor deel. De premies zijn vergeleken bij die van andere maatschappijen aan den lagen kant, maar veilig. Waar bij een particuliere Mij. de gemaakte winsten zijn bestemd voor aandeel houders en commissarissen, komen deze bij de verzekering van den Middenstand geheel ten goede van de leden. Dit is van groote beteeke- nis. Jaarlijks wordt 10 pet. van de winst gereserveerd in het z g. Hulp fonds, dat dient, om verzekerden, die in floantieele moeilijkheden ver keeren, te helpen door het betalen van hun premie, zoodat zij dan niet geroyeerd worden. Over de soliditeit het volgende; de gelden worden uitsluitend belegd in le hypotheken bij georganiseerde middenstanders, in stukkeu van rijk, provincie, gemeenten, Ned. Spoor wegen, kerkelijke instellingen en op beleening op polissen. Leden kunnen worden R.K. geor ganiseerde middenstanders, hunne wettige echtgenooten en kinderen. Hierna wordt het verslag der cen trale raadsvergadering voorgelezen. De besprekingen tot oprichting van een Jonge Middenstand, over het houden van een propaganda- maand en het aanstellen van een gezamelijke accountant, hadden resul taat en werd de verdere uitwerking hiervan overgelaten aan het bestuur. De voorzitter deelde verder mede, dat door het gemeentebestuur goed gunstig is beschikt op her request ter verkrijging van dag-, nacht- en Zondagsdienst der Rijkstelefoon. Van de rondvraag werd door enkele leden gebruik gemaakt, waar na de voorzitter de vergadering sloot met gebed. Tweede Noord-Limburgsclie wandeltocht. Het Bestuur van de R K. Gym nastiek- en athletiekvereeniging „St. Christoffel" te Venray heeft, gezien de animo die bestaat voor wandel tochten, vooral wanneer deze ons voeren door natuurschoone streken, besloten» een 25 K.M. wandeltocht te organiseeren te Venray op 31 Juli a.s. De route is als volgt Vanaf het Venraysche Sportterrein door Venray, Overloonscheweg naar Overloon, vandaar over Holthees naar Maashees en verder naar Kasteel Geysteren, alwaar met. toe stemming van Baron de Weichs de Wenne, de verplichte rust van 30 minuten zal worden gehouden (voor consumptie enz. zal worden zorg gedragen). Na de rust wordt de tocht vervolgd door Geysteren naar Oostrum en over den Stationsweg weer naar Venray. Bijzonderheden betreffende deelname. 1. Adres voor inschrijving en correspondentie betreffende den tocht te richten aan den Secretaris van genoemde vereeniging, den heer Fr. P. Janssen, Stationsweg 26 te Venray 2. De deelname is opengesteld voor dames en heeren, die den leeftijd van 15 jaar hebben bereikt. 3. Inschrijving tot en met 20 Juli a s., met vermelding van naam en leeftijd, onder bijvoeging van 60 ct. per persoon. 4. De start heeft plaats om 1 uur n.m. vanaf het Venraysche Sport terrein, Leunscheweg. Kleedgelegenheid voor dames in een der bovenzalen van het patro naat, vonr heeren in de Gymnastiek zaal van het patronaat, Patersstraat. 5. Van iedereen wordt verwacht ia behoorlijke kleeding te verschijnen. Voor dames is verplichtend het dragen van lange kousen en de bovenarmen bedekt. 6. Iedere vereeniging moet ver gezeld zijn van een vooruit opge geven leider(ster). 7. Het wedstrijd-bureau is geopend van 11.30 uur voorm. en is gevestigd in de bestuurskamer van het patronaat waar men de controle kaarten enz. in ontvangst kan nemen. 8. De wandeltocht moet volbracht worden bionen de 5 uur en 30 min., rust inbegrepen, zoodat men vóór 6 30 uur pas behoeft binnen te zijn Belooningen a. Iedere deelnemer (ster) die den tocht binnen den vastgeslelden tijd volbrengt, ontvangt hiervoor een onderscheidingsteeken. b. De vereeniging, die met een groep van minstens 10 leden, zonder uitvallers den marsch volbrengt, ont vangt een geheel nieuw, speciaal hiervoor vervaardigd diploma. c. Voor de vereeniging met het grootst aantal deelnemers(sters) een prachtigen beker. d. Speciale prijs voor die ver eeniging van minstens 10 personen, welke den tocht van begin tot einde het meest gediciplineerd volbrengt, Uitvoer vroege aardappelen naar Duitschland. Naar vernomen wordt heeft de Duitsche regeering besloten, in ver band met den grooten invoer van vroege aardappelen die den verkoop van Duitsche vroege aardappelen bemoeilijkt, den invoer van vroege aardappelen te cootingenteeren. Dit is het eerste contingenteerings- besluit der Duitsche regeering. Vrachtauto in het Winschoterdiep Nabij Foxhol is Dinsdagnacht een vrachtauto met drie personen in het Winschoterdiep gereden. Toen de inzittenden op het droge waren gebracht, bleek het, dat de eigenaar van den auto, den heer P. uit Muntendam, reeds was overleden. Bij de bzide andere inzittenden konden door toepassing van kunst matige ademhaling de levensgeesten nog worden opgewekt. Zwakke broeders. Twee Schotten besloten na het bijwonen van een meeting geheel onthouder te worden. Zij achtten het echter wenschelijk om een flesch whisky in de kast te houden, om in geval van ziekte bij de hand te heb ben. Na drie dagen kon Mac bet niet meer uithouden. Vriend, sprak hij tot den ander, ik ben ziek. Te laat, Mac sprak zijn vriend, ik ben gisteren al den heelen dag ziek geweest. Schouw der Waterlossingen. De Burgemeester van Venray vestigt de aandacht op artikel 21 van het Reglement op de waterlos singen in deze Provincie o,m. luiden de al9 volgt Vóór elke schouw zijn de onder houdsplichtigen verplicht a. de waterlossingen tot op den bodem te zuiveren van onkruid, waterplanten, biezen, ruigte, boomen en struikeu, alsmede van wortels en overhangende takken, die den ge- regelden waterafvoer belemmeren of binnenkort zullen belemmeren. b. de oevers, waar deze ziju uit gezakt. ingestort of aangezand, te herstellen en voort de aarde, welke in de waterlossingen gevallen is, alsmede de grint- en zandplaten en al hetgeen den geregelden afloop van het water zoude kunnen belem meren, daaruit te verwijderen. de waterlossingen te brengen op de vastgestelde diepte. Het is verboden bij die zuivering en ruiming het onkruid en de andere voorwerpen, in de eerste zinsnede van dit artikel genoemd, in de water- lossing te laten afdrijven. Deze voorwerpen moeten, evenals de uit de waterlossingen afkomstige aarde, zand en andere voor den waterafvoer hinderlijke zaken, daaruit opgehaald en op de wederzijdsche oevers op een afstand van minstens een meter van de waterlossing worden nedergelegd en weggevoerd. Venray. 8 Juli 1932. De Burgemeester van Vearay O. VAN DE LOO. Schouw der Water lossingen. Op 16 Augustus a.s. en volgende dagen zal wederom de jaarlijksche schouw der waterlossingen worden gehouden. Dit jaar is het wegens den la^en waterstand eenieder mo gelijk de beken goed te reinigen, den bodem te zuiveren en de beken op diepte te brengen. Er zal dan ook streng worden geschouwd, zoo wel de beken zelve als de toestand der oevers tot op anderhalven meter breedte. Struikgewas, boomen, krib ben, dammen enz. moeten worden verwijderd. Ook de nieuw op de leggers ge plaatste waterlossingen worden alle geschouwd. Niettegenstaande daar op herhaaldelijk is gewezen, blijven vele eigenaren hunne weilanden enz. met prikkeldraad afsluiten tot aaa de beek, waardoor de schouw in hooge mate wordt belemmerd. De eigena ren zijn verplicht te zorgen, dat er voldoende ruimte overblijft, is dit niet bet geval, dan zal de puntdraad worden verwijderd. Ten slotte wordt de aandacht van belanghebbenden er op geves tigd, dat ingevolge de Waterstaats wet 1900, zooals d e thans is ge wijzigd, niet alleen tegen de nalati gen proces verbaal zal worden opgemaakt, doch tevens van ge- meeetewege op kosten van de na- latigen de waterlossingen zullen worden gereinigd en deze kosten onmiddellijk bij dwangbevel zullen worden ingevorderd overeenkomstig de wet. Venray, 8 Juli 1932. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO Schouw der Waterlossingen. De Burgemeester van Venray vesligl de aandacht op artikel 39 van het Reglement op de water lossingen in Limburg. Hierbij is vorboden a. binnen den afstand van één meter, gemeten uit den uitersten rand eener waterlossing, woon- of andere huizen, getimmerten of muren daar le stellen. b. binnen denzelfden afstand (dns binnen één meter) hagen langs de waterlossing le planten c. binnen den afstand van anderhalven meter, gemeten als boven, boomen of struikhout le planten, waaronder begrepen niet geschoren en opgaande hagen. cl. binnen den afstand van één meter, als voormeld, aarde, zand, grind, puin-en rnesthoope.i langs de waterlossingen te leggen of le hebben. e. 'vaartuigen, boomen, hout, vlas, asch, puin cf andere voor werpen van dien aard in de wa lerlossingen neder te leggen of te hebben. De waterlossingen op eenigerlei wijze te vernauwen of te veron- diepen. Terwijl volgens artikel 38 sub f in de walerlossingen geen dam men, krib-, bat of andere slroom- keerende of oeververdedigende werken mogen worden aange bracht. Venray, 8 Juli 1932. BEKENDMAKING. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen bij deze ter kennis van belanghebbenden, dat dit jaar schouw zal worden gevoerd over de volgende waterlossingen, op achter elk harer vermelde tijdstippen LEGGER A. 1. Van Breevennen met zijtak op 17 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. 2. Oirlosche Pas op 17 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. 3. Waterlaat de Scheide met zijtak op 19 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uurnm 4. Leunsche Beek met zijtak op 19 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nm 5. De Bru'ASkensche Beek op '7 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. 6. Waterlaat uit Brukskensche Pas op 19 Aug. van 7 uur voorm. tot 7uurnm. 7. Zompgraaf met zijtakken op 17 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. 8. Boschhuizer Maas met zijtak op 17 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. 9. Weverslosche beek met zijtakken op 24 Aug. van 7 uur vm. tot 7 uur nam 10. Giesevennekens op 18 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. 11. Loonsche Pas op 18 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. 12. Smakter Spurkt op 18 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. 13. Schoorsche Beek op 16 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. 14. Burggraaf met zijtakken op 18 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. 15. Weverslosche Beek 4de zijtak op 24 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. 16. Weverslosche Beek verlengde op 24 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. 17. le zijtak Oostrumsche Beek op 20 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. 18. le zijtak Loobeeksche Beek op 23 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam 19. Waterlossing Daland m zijtakken op 22 Aug. van 7 uurvoorm. tot7 uurnm 20. Ysselsteynsche Waterlossing op 24 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uurnm LEGGER B. 1. Lollebeek op 16 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. la. Lollebeek nieuw gedeelte op 16 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. 2. Oostrumsche Beek op 20 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. 3. Loobeeksche Beek op 23 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. 3a. Loobeeksche Beek nieuw gedeelte op 23 Aug. van 7 uur vm. tot 7 uurnm 4. Klein Oirlo met zijtak op 16 Aug. van? unr voorm. tot 7 uur nam. 5. Zwart Water op 22 Aug. van 7 uur voorm. tot 7 uur nam. 6. Waterlossing Oostrumsch Veen met zijtak, cp 20 Aug. van 7 uur vm. tot 7 uur nam. De eventueel noodige herschouw zal geschieden voor overtredingen ge constateerd op 16. 17, 18 en 19 Augustus, op 3 September d.a.v. en voor de overtredingen geconstateerd op 20, 22, 23 en 24 Aug. op 5 Sept. d.a.v. En zal deze op de gebruikelij e plaats aan het Raadhuis worden aange plakt en aangekondigd in het Weekblad „Peel en Maas" te Venray. Venray 8 Juli 1932. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Aangeplakt op de gebruikelijke O. VAN DE LOO. plaats aan het Raadhuis te De Secretaris, Venray op 8 Juli 1932, VAN HAAREN. De Veldwachter L. H. JANSSEN. .STEEDS Y NIEUWSTE QflOOTE SORTEEEiiNq L^Q E PRIJZEN: ZIET DE NOT EER I N CJ n IJ IM MOEDER KOCHT 0QK ALTIJD DAAR WANT DIE ZOCHT STEEDS DE BESTE WAAR1 een groote partij Dames- en Kinderkousen, Sokjes, Heerensokken, Dames-Handschoenen, gekleu de Onderjurken, Kinder Hemden en Nachtponnetjes en een behalve op de coupons, die aan spotprijzen genoteerd zijn. Zie Etalage?

Peel en Maas | 1932 | | pagina 9