Gemengde Berichten Vreest gesn Examen eirkilijxi bwxsto Os juiciiando zomsr Oistncts-Arbeidsbeurs Advertentiën Jetfy de Jongh Carl Wienen is bepaald met een minimum van f 20 per voorstelling. BEKENDMAKING. De Burgemeester van Venray brengt ter openbare kennis, dat op de Secre tarie ter inzage liggen een opgaaf van de personen, wier stieren op de pro vinciale hoofdkeuring van springstieren, •'gehouden den 14 April j.l. te Venray en Sevenum en den 21 April j.l. te Lottum, gemeente Grubbenvorst en te Tienray, goedgekeurd, afgekeurd of wegens onvoldoende ontwikkeling aan gehouden zijn. Venray, 24 Juni 1932. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE Loo. GELDLKENING. De gemeente Venray vraagt ter leen een bedrag van f 10000 of twee bedragen van f 5000. Op 31 Dec. 1933 en op 31 December 1934 wordt telkens een bedrag van 5000 afge lost. Nadere inlichtingen verstrekt de Burgemeester. Uitbreidingsplan Venray. Ter openbare kennis wordt ge bracht, dat het door den Gemeente raad in zijne openbare vergadering van 27 Augustus 1931 vastgesteld plan van uitbreiding door Ged. Staten is goedgekeurd en in uitvoerig» kaarten ter gemeente-secretarie voor eenieder ter inzage ligt. Venray, 24 Juni 1932. De Burgemeester van Venray O VAN DE LOO. Drankwet Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoek van W. Baltussen, om overschrijving van zijne volledige vergunning voor het pand Leunen K. 24 ten name van H. J. A. Verheugen, die het vergunningsbedrijf zal uitoefenen in de rechtervoorlocali- teif, groot 53.35 M2 en de daarachter gelegen door suite-deuren af te scheiden iocaliteit, groot 46.32 M2 van het pand Grootestraat 7 te Venray. Tot deze overschrijving is door den Minister van Staat, Minister van Bin- nenlandsche Zaken bij beschikking van 13 Juni 932, no. 1039 G afdeeling V krachtens art. 29, 2e lid der drankwet Stbl. 1931, no. 476 toestemming ver leend, aangezien ook naar het oordeel van dezen Minister die localiteiten deel uitmaken van eene door H. J. A. Ver heugen voornoemd geëxploiteerde in richting voor maatschappelijk verkeer in den zin van het Dran .wetbesluit 1932. Mocht iemand bezwaren tegen deze overschrijving meenen te kunnen ont- leenen aan art. 30 der drankwet (stbl. •1931, no. 476) dan kan hij deze binnen twee we-.en na dagteekening dezer bekendmaking schriftelijk bij ons in brengen Venray, 23 Juni 1932. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO. De Secretaris. VAN HAAREN. Uurwerken, Goud-, Zilver Doublé-artikelen en Brillen vindt U in prima kwaliteiten en beneden iedere prijsnoleeririg bij P. SCHAEFFERS, Gediplomeerd Horlogemaker. Alle soorten Sportartikelen, de betere en goedkoopere modellen legen fabrieksprijzen. Minzaam aanbevelend, P. SCHAEFFERS Hofstr. Onze dorpsgenooten W. Voes ten en J. van Meijel (Merselo) hopen op 10 Augustus a.s. de H. Priester wijding te ontvangen en cp 15 Augustus a.s. hun eerste plechtige II. Mis in hun geboorteplaats op te dragen, resp. in de kerk van St. Petrus-Banden te Venray en St. Jan te Merselo. Luehtpostdienst op Nederl.-Indië Met ingang van 23 Juni 1932 is het luchtrecht, boven de gewone porten en rechten verschuldigd per luchtpost naar Ned. Indië, van stuk ken, zwaarder dan 5 gram tot en met een gewicht van 10 gram, ver laagd van f 0.75 tot f 0.50. Dat luchtrecht is derhalve thans als volgt geregeld voor stukken t/m 5 gram 30 ct. stukken boven 5 10 50 10 20 75 Voor zendingen zwaarder dan 20 gram blijft het tot nu toe geldende recht van kracht. GEVONDEN Een rijwielplaatje. Inlichtingen Gemeentepolitie. GEVONDEN een gouden dames horloge, twee rijwielplaatjes en een sleutel. Inlichtingen Marechaussee kazerne. De heer W. Schelling, amb tenaar der Belastingen alhier is overgeplaatst naar Herkenbosch. K. K. Gymnasium voor Jongens. Eindexamen. Geslaagd de heeren C. W. M. AmmerlaanTh. J. C. van Bilsen H. P. H. Camps A. M. J. Chorus S F. Dassen J. G. 's-G/avendijk L. van Haren. Met één candidaat wordt het examen voortgezet. llandboogsdiutterg Diana". Bij het j.l. Zondag gehouden Ko- ningschieten op de doelen van Diana mocht het den heer P. Wijnhoven voor de derde maal gelukken bij dezen wedstrijd het hoogste aantal punten te behalen, waardoor hij dit jaar keizer werd. Sint Christoffel. Naar wij vernemen zal bovenge noemde Gymnastiekvereniging deel nemen aan de navolgende wedstrijden: 3 juli, afstandsmarsch te Venlo. 17 Juli, Kringfeest te Blerick. 13 en 14 Augustus, groote inter nationale Gymnastiekfeesten te Maesijck, België. Verder zijn door het bestuur plannen in voorbereiding om ook hier in Venray een wandeltocht van 25 K M. te organiseereD. Zangersdag te Venray. De jaarlijks te houden Gregorius- dag van de Kerkelijke Zangkoren in het Dekenaat Horst, zal dit jaar worden vervangen door het geza menlijk bijwonen van een model uitvoering van Gregoriaansche ge zangen. Daartoe zijn de Zangkoren uitgenoodigd, op den Feestdag van de H. H. Petrus en Paulus in de kerk der Eerw. Paters Franciscanen te Venray, nam. 4 uur, waar onder leiding van den Eerw. Pater Dr. Bruning O.F.M. door het koor der Fraters plechtige Vpspers en Lof zullen worden gezongen. Na afloop zal in het St. Antonius- patronaai een feestvergadering plaats hebben. De Z. E. Pater Dc. Eliseus Bruning zal alsdan een Causerie houden over de „Voordracht en uitdukking van het Gregoriaansch en meerstem mige muziek", een en ander toege licht door een klein Koor van fraters De vergadering is ook voor be langstellende nietleden toegankelijk. Serie-wedsfrpdcn van ,,Dö Valk." Onder de belangstelling van een plezierig publiek hadden Zondag j.l. de Serie-wedstrijden plaats, uitge schreven door de R. K. Voetbalclub „De Valk", op het Sportterrein aan den Leunschen weg. Alles had een goed verloop, dank zij o.a. aan de goede leiding. Er werden enkele nogal frissche wed strijden gespeeld, maar de scheids rechter J. Van Sinten was uitstekend op zijn qui-vive. Uitslag Eereprijs Wanssum le prijs Ysselsteyn; 2e prijs Henschenius; 3e prijs Meterik; doeltrappen L. Bexkens. Er was door een der Eerw. Heeren Geestelijken een aparte prijs (lauwer tak) uitgeloofd voor de schoonste praestatie (beschaafd spel enz.) voor Venraysche clubs. De uit vier heeren bestaande Jury kende eenstemmig dezen prijs toe aan Henschenius, daarbij met bij zonderen lof vermeldend het sportief optreden van Ysselsteyn. Wouters en de Militaire Voor oefeningen. Ia de Weeskamer op het Binnen hof te 's Gravenhage heeft de loting plaats gehad voor de dienstplichtigen der lichting 1934. Getrokken werd de naam Wouters. De jongelui die in het A. B. C. daar vlak vóór komen, zullen nu wel zeker vrijgeloot zijn, b.v. Willems, Weys, Wavers enz. Wie echter na den naam Wouters komen, worden voor den dienst op geroepen dus X. IJ. Z. A. B. enz. enz. tot.... ja, wie weet dat mis schien wel tot een eind in de letter V. Om veel goede redenen worden de jongelui aangemaand om zich aan te geven voor de Militaire Voor oefeningen. De meeste Venrayers hebben dit alreeds gedaan er zijn nog eenige achterblijvers. Men kan zich dagelijks opgeven in het St. Antonius-Patronaat. Koningscliielen. Zondag 19 dezer had onder groote belangstelling het jaarlijks konings- vogelschieten plaats van schutterij „St. Anna" en „Het Zandakker." Na een langdurigen strijd gelukte het de schutters E. Beerkens van St. Anna en Strijbosch van Het Zand akker den vogel naar beneden te doen tuimelen., waardoor zij den koningstitel verworven. MERSELO. Bij gelegenheid der keimis alhier zal morgen „Sub Matris Tutela," Oostrum een concert geven. Aanvang 6 uur. Een wegbruis van P. L. Douwes. Donderdag werd 'e Broekhuizen aan den linker Maasoever ten Noor den van Venlo een nieuw wegkruis geplaatst. Het is werk van den bekenden beeldhouwer P. L. Douwes thans wonende te Ulvenhout. Het kruis met een levensgroot corpus, geheel van hout, komt aan den weg te staan tegen de R. K. Kerk. Het is verheugend dat de actie voor wegkrukea voortgang heeft en dat na de aanvankelijke mistas tingen op dit gebied aan kunstenaars opdrachten worden gegeven. Het is hun werk en alleen zij zijn in staat om aan de sympathieke be weging een waardig resultaat te geven. Msb. Chauffeurs-staking opgeheven» De chauffeurs van de Fa. L3umen te Venlo zijn Woensdagmorgen weer in dienst gegaan, om hun werk te hervatten. Men is thans overeengekomen, dat het weekloon blijft zooals reeds vast gesteld was, terwijl het reisgeld wordt gesteld op 2 R.M. per dag tour voor een gewone auto en 3 R.M. per dagtour voor een auto met aanbang-wagen. Verdronken. In de Maas te Stein is de 13-jarige D. bij het zwemmen verdronken. BELFELD. Zaterdag van de vo- r'ge week, werden in de Stuw te Belfeld, 137 schepen doorgelaten. Dat is het hoogste aantal, dat sedert de in werking stelling der Stuw op een dag passeerde. SUSTEREN. Na een dorpsfeest had in de gemeente Susteren, onder Dieteren, eea hevige vechtpartij plaats waarbij mes en gummiknuppel als wapens werden gehanteerd. In 't holle van den nacht moesten 4 ge wonden per auto naar den genees heer worden gebracht. De dokter had te verbinden een plat geslagen neus, een gespleten bovenlip, een messteek en een hoofdwonde. Van een der patiënten waren bovendien de kleeren gescheurd. Do staking to Burn. De laatste dagei heerscht onder de stakers vaa het Julianakauaal een onrustige stemming, Overal worden 's morgens en 's avonds politieposten uitgezet om te voorkomen dat voor de tweede maal de ruiten der auto bussen met werkwilligen werden inge gooid, zooals de vorige week te Sittard gebeurde. Met het oog op de verschillende malen geconstateer de nachtelijke bezoeken der stakers is ook een sterke nachtwacht uitge zet. Woensdagavond echter werd de werkwillige .M wonende te Born, bij het huiswaarts keeren door eenige stakers aangevallen en tegen den grond geworpen, waarna men hem met vuisten en stokken, mishandeld heeft. De marechaussee heeft in verband hiermee twee stakers gear resteerd, die zijn overgebracht naar Maastricht en in bewaring opgesloten. De stemming blijft onrustig. Spoorloos verdwenen Sinds eenige dagen is spoorloos verdwenen de ongehuwds de la H. uit Kerkrade, tot voor korten tijd aldaar wonende, zich noemende directeur van de commanditaire ven nootschap „Eigen Huis in Nederlan J" wonende in Nijmegen. De la H wordt verdacht oplich tingen c q. verduisteringen te hebben gepleegd voor een aanzienlijk be drag. Personen die geld bij De la H. hadden gestort, tot bedragen van f300 hebben klachten ingediend bij de politie te Kerkrade, die een omvangrijk onderzoek instelt. De commissaris van politie te Kerkrade verzoekt de opsporing en aanhouding van den vooitvluchtige. die zich vermoedelijk in het buiten land bevindt. Noodlottig schot. Te Kerkrade vermaakten zich ver schillende personen in de tuin van H. met het schieten met een flobert geweer. Bij het naar binnen gaan, had H. de flobert in de hand. Plot seling ging per ongeluk een schot af. Zekere v.d. Br. kreeg een kogel in den buik en werd naar het Zieken huis gebracht. Hatelijk optreden van een eontroleerend geneesheer. Volgens mededeeling in „De Mijn werker" orgaan van Ned. R. K. Mijnwerkersbond (van 18 Juni 1932) zou een controleerend geneesheer der Rijksverzekeringsbank te Heerlen arbeiders „ooheusch" hebben behan deld en in hun „heiligste gevoelens gekwetst" hebben door „grove hate iijkheden" over huD groot kindertal, Het Tweede Kamerlid Henri Her mans verzoekt nu den Minister van Economische Zaken en Arbeid een onderzoek te willen in? tellen naar de gegrondheid van die klachten, van de resultaten van dit onderhoek mededeeling aan de Kamer te doeD en tevens te berichten of dit onder zoek hem aanleiding gaf tot het ne men van maatregelen en zoo ja, wel ke. EY3DEN Te Eysden geraakte de 61-jarige P. H. onder een met hooi beladen kar, H, brak de rugge- graat. Hem werden de SacramenteD der Stervenden toegediend. Zijn toestand is ernstig. Tragisch. De weduwe N. v. d. B. uit Leende was haar Geldrop overgekomen om haar zuster behulpzaam te zijn bij den schoonmaak. Toen zij met haar zwager eenige boodschapper, deed, zakte ze op weg naar huis, door een beroerte getroffen ineen, en overleed spoedig, nadat haar het H. Oliesel nog was toegediend. Toen de zuster der weduwe het geval hoorde kwam ze ijlings toegeloopen: ze trok zich het gebeurde zoo aan, dat ze een uur Tater eveneens den geest gaf. Beiden waren ongeveer 70 jaar oud. Inwerkiugtreden van de Zuivelwet. Naar het „Ned. Weekblad voor Kruidenierswaren" verneemt, zal van af de invoering der Zuivelwet het vervoer van ongemengde margarine uit de fabrieken of door de grossiers verboden zijn. Winkeliers zullen nog gedurende een week na het inwer kingtreden van de nieuwe bepalingen gelegenheid hebben, hun voorraden ongemengde margarine uit te ver- koopen. Na het verstrijken van dieD termijn zal van de nog bij de winke liers aanwezige voorraden onge mengde margarine accijns worden geheven, zoodat het geen doel heeft, voor eenigen tijd margarine op te s'aan. Ook is een verkoopverbod met dkn datum zeer waarschijnlijk. De regeering acht het noodig tot dezen maatregel over te gaan, om te voorkomen, dat de winkeliers voor geruimen tijd voorraad onge mengde margarine opdoen en daar door het effect der wet voorloopig problematisch zouden maken. Wij vernemen verder, dat het complex van te nemen maatregelen tevens inhoudt, dat met Juli een accijns zal worden geheven van oliën en vetten. Hoewel de hoogte van dezen accijns nog niet vast staat, kan veilig worden aangenomen, dat die bij 100 pet. vetgehalte 25 cent per kilogram zal bedragen. De extra heffing zal ook geschieden op voor raden boven een te stellen minimum. Gezien den enormen omvang der voorbereidende werkzaamheden is het vrij waarschijnlijk te achten, dat de regeering niet zoo tijdig gereed komt. dat de wet reeds 3 Juli van kracht wordt. Een uitstel van een of zelfs twee weken behoort niet tot de onmogelijkheden. Slagers en handelaren in actie. Het comité van verweer uit de landelijke bonden van slagers, vleesch- waienfabrikanten, handelaren in var kens en vavkensvleesch, zendt ons een uitvoerig artikel, waaraan we het volgende ontleenen Wenscht men de boeren dan niet te helpen? Zeer zeker wel. maar men ducht de uitvoering van een wet, die ge weldig ingrijpt in bet economische leven van heel den varkens- en vleeichhandel en de vleeschvoor- ziening die een geweldigen romps lomp van maatregelen meebrengt en tenslotte degenen, waarvoor de wet is bedoeld tot steun weinig zal helpen, maar wel hun mest- en fok- bedrijf in maatregelen zal doen verstrikken. De memorie van toelichting wil het doen voorkomen, dat 5 cent per pond geslacht va-ken niet zoo'n invloed op den varkensprijs heeft, eidoch de ingewijden weten beter. Immers het geheele geslachte var ken wordt belast met 5 cent per poüd of hooger, maar 5(3 deel van het varken, n.l. het spek en vet, ook belast zijnde, moet zich, wat den verkoop betreft, schikken naar de prijzen van de wereldmarkt. En het varkensvet, dat nog in het binnenland wordt geconsumeerd, wordt bovendien ter uitvoering der crisis-zuivelwet toch al extra belast met 25 ct. per K.G ondanks de verzekering van den Minister in de Tweede Kamer dat de dierlijke spijsvet en buiten de crisis-zuivelwet zouden vallen. De heffing van 5 cent belasting op afval, als kop en pooten, is hooger dan de waarde dezer artikelen bij verkoop. De heffing op de geslachte varkens van 5 ct. of meer per pond zal dan ook in werkelijkheid worden 15 ct of meer per pond op het varkens- vleesch. Daarbij zullen de varkens grossiers hun varkens moeten koopen naar een voorgeschreven richtprijs op de markt, die de varkensmesterij loonend maakt. Hooger inkoop dus, plus accijns van 15 cent per pond geslacht zal het artikel varkens- vleesch van volksvoedsel maken tot luxe product." Het artikel besluit „De varkensvleeschconsument hier te lande neme zijn conclusie zelf en vrage zich af, of de regeering werke lijk doet een daad van wijs beleid, met 't onderwep varkenssteunwet in een paar we«cen tijds door de Kamers te jagen en tot noodwet te doen verheffen op het oogenblik, dat de groote nood in de varkenshouderij is gekeerd en gelukkig tot een bijna ja ze'fs ev.n loonende produc tie." Het bedrijfsleven in crisistyd De Stct. no. 118 bevat een tabel, gevend de oppervlakte, met onder scheiden gewassen beteelt. Evenals in het vorige jaar zijn in 1932 belangrijke wijzigingen in het bouwplan gekomen. De uitbreiding van de tarweteelt treedt daarbij het meest op den voorgrond. De met het betreffende gewas bezette opper vlakte is bijna 41.000 H.A.. of ruim 52 pet., gcooter dan in 1931. De teelt van de andere granen is zoodanig ingekrompen, dat de totale granen, ondanks de sterke uitbrei ding van de tarwecultuur, geen aan zienlijke verandering onderging. De peulvruchten, welker verbouw in 1931 niet onbelangrijk was uit gebreid, worden thans aanmerkelijk minder geteelt. De veldboonen ver minderden met 16 pet., de erwten met ruim 10 pet. en de stamboonen zelfs met ruim 27 pet. Bij de meeste handelsgewassen valt eveneens een sterke achteruit gang van de beteelde oppervlakte waar te nemen. In totaal vermin derde deze groep met ruim 15.000 H.A. De teelt van de consumptie-aard appelen geeft weder eene uitbreiding te zien, welke op bijna 8 pet. kan worden gesteld. Ook de fabrieks aardappelen vertoonen eeDige toene ming. De suikerbieten zijn met bijna 2600 H.A. uitgebreid. De door dit gewas ingenomen oppervlakte be draagt thans 68 pet. van de gemid delde oppervlakte in de jaren 1928 1929 en 1930. De totale oppervlakte bouwland verminderde blijkens de opgaven met bijna 6000 H.A. want er is een middel dat U kalm houdt en waardoor Uw geest helder blijft. Mijnhardi's Zenuwtablettan behoeden U voor zenuwachtigheid. Ze zijn verkrijgbaar in kokers van 75 ct. bij Apoth. en Drogisten. Vermindering der bewapening mot 30 pot. De voorstellen van Hoover komen neer op een directe vermindering met 1/3 van alle landlegers en vol ledige afschaffing van tanks, chemi sche oorlogsmiddelen en zware veld- artilecie. De vlootsterkte der landen zou verlaagd moeten worden met 1/4' tot 1/3 der huidige sterkte. Bom bardementsvliegtuigen moeten vol ledig worden afgeschaft en alle luchtbombardementen moeten worden verboden. De voorstellen gelden Diet voor de landen, welke als gevolg van het Verdrag van Versailles nog slechts een politieleger bezitten Duitschland, Oostenrijk, Hongarije en Bulgarije. Ofschoon het niet in zooveel woorden werd gezegd, is de alge- meene indruk, dat Hoover inwilli ging van zijn eischen verlangt als ruil voor een aanmerkelijke of vol ledige schrapping der Europeesche oorlogsschulden aan Amerika. Men kan aannemen, dat er nog heel wat geconfereerd zal moeten worden, alvorens deze zeer ingrijpende voorstellen kaus op aannemen heb ben, maar de Ver Staten beschikken over machtige middelen om den noodigen druk uit te oefenen. Reeds is gebleken, dat de Duit- schers met groote bevrediging van Hoover's voorstellen hebben kennis genomen. De Russen hebben mede hun instemming betuigd en de Engelschen hun ingenomenheid, zonder dat deze zich in hun pers of in persoonlijke uitlatingen van hun politieke leiders, de moeilijkheden blijken te ontveinzen, die aan de voorstellen inhaerent zijn. Dc Italiaan- sche delegatie heeft na raadpleging van Mussolini verklaard, Hoover's voorstellen onvoorwaardelijk en tot in alle onderdeelen te kunnen aan vaarden. Frankrijk echter liet door Paul Boncour aanstonds weten, dat het de voorstellen van Hoover als te eenvoudig beschouwt om een oplos sing in het omvangrijke ontwape ningsvraagstuk te kunnen brengen. Frankrijk zou de voorstellen niet kunnen aanvaarden, zonder dat tevens een organisatie ter verzekering van de internationale veiligheid werd geschapen. Ook de Fransche pers uit zich zeer koel en terughoudend. Tenzij de Franschen zich van heel de overige wereld zouden verkiezen te isoleeren, zal het Amerikaansche initiatief o.i. tenslotte toch een goede kans maken. Voor het heil van de menschheid willen we het verhopen. Hand-, spaa- en voerdiensten Burgemeester en Wethouders van Venray brengen bij deze ter open: bare kennis, dat het kohier van hand-, span- en voerdiensten voor het dienstjaar 19321933 door den Raad der Gemeente in zijne verga dering van 30 Mei 1932 is vastge steld en vestigen de aandacht van belanghebbenden er op, dat eenieder zich binnen een maaod na de dag teekening dezer bekendmaking, dus tot 25 Juli a,s. van de te zijnen laste daarop vermelde diensten kan vrij- koopen door bij den Gemeente- Ontvanger te storten Voor eiken dag handdienst f 2, Voor eiken dag spandienst met een paard f 7,— Voor eiken dag spandienst met twee paarden f 11,— Voor eiken dag voerdienst met een motorrijtuig niet ingericht voor personenvervoer, met een laadver mogen beneden 1500— K.G, f 10, Voor eiken dag voerdienst met een motorrijtuig, niet ingericht voor personenvervoer, met een laadver mogen van meer dan 1500— K G. doch minder dan 3000.K.G. f 20. Voor eiken dag voerdienst met een motorrijtuig niet ingericht voor personenvervoer met een laadver mogen van 3000 K G. en meer f 30. De opgeroepene kan de van hem verlangde diensten afkoopen door tegen kwitantie bij den Gemeente- Ontvanger te storten a. binnen 48 uren na de oproeping een bedrag, dat 25 pet. hooger is dan de bedragen hierboven genoemd; b. daarna een bedrag, dat anderhalf maal zoo hoog is als de bedragen hierboven genoemd. Venray, 25 Juni 1931. BÜ33S&UJKS 8MB V2MAY van 17—24 Juni 1932. GEBOREN Leonardus A. A. Vermeulen, Oude Oostr. weg Adrianus A. M. Oomen, Stationsw. Jacobus J. Philipsen, Oirlo Gerardus M. II Hellegers, Oirlo Petrus H. Albers, Willemstraat Carolina M M.FIeurkens, Stations weg. GEHUWD Alphons Jacobs, oud .26 jaren, arbeider en Heimina II. C. Boom, oud 25 jaren, beiden te Venray. Wilhelmus van de Ven, uiid 28 jaren, landbouwer en Hendrika P. G. Coopmans, 18 jaren, beidei» te Venray. Peter Ant. Wilmsen, oud 34 jaren, landbouwer en Geertruida F. S winkels, oud 20jaren, beiden te Venray. OVERLEDEN: 1 patiënte St. Annagesticht 1 patient St. Serva'iusgesticht Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte voor den St. Pieterspenning, van 3 tot 4 aanbidding naar aanleiding van het Eucharistisch Congres, wegens de aanbidding geen Congregatie. De Congreganisten worden verzocht van 3—4 hun aanbidd ng te houden, geen herhalingscatechismus, 4 uur Lof waarna vergadering Apostolaat des Gebeds. Maandag half 8 besteld jaarg. voor Henricus Maas en Catharina v. Rens, 8 uur besteld jaarg. voor Jan Rutten en echtgenoote, 7 uur Lof. Dinsdag half 81eesmis, 8 uur leesmis Woensdag feest van St. Petrus en Paulus, de diensten als op Zondag. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor de wed. Arts Geurts en familie. Vrijdag eerste Vrijdag der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, half 7 bestelde Hoogmis, half 8 ge stichte leesmis, 8 uur leesmis, 7 uur Lof en eerherstel aan liet H. Hart. Zaterdag komen de jongens der 3e en 4e klas en de meisjes der 4e klas te biechten, 7 uur Lof. A.s. Zondag eerste H. Mis om 6 uur 7 uur H. Mis voor de H. Familie. A.s. Zondag in plaats van 29 Juni St. Petrus en Paulus gaat de Maria- vereeniging ter bedevaart n. Oostrum, vertrek uit de Parochie' erk 's morgens half 8. Bij aankomst te Oostrum H. Mis waaronder generale H. Communie. Na de Mis aanneming der nieuwe leden, onder de processie collecte voor de kaars. Woensdag om 5 uur zal voor de Congreganisten de Javafilm vertoond worden in de zaal van Jeruzalem. En tree voor alle Congreganisten viij. H Familie De mannen der H. Familie worden er aan herinnerd, dat men voor deel name aan het passiespel te Tegelen zich moet opgeven bij zijn prefect voor 26 Juni a.s. Dus geeft U heden nog op. A.s. Zondag 26 Juni na de Hoogmis vergadering der prefecten bij den directeur kap. W. Geurts. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H.H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoog mis met preek, kwart over 9 H. Mis voor de Derde Órde, waarna vergade ring afd. mannen, half 3 afd. vrouwen Toewijding aan het H. Hart van Jesus, 5 uur Lof. Maandag half 8 pl. Requiemmis voor onze overl. medebroeders, ouders en familieleden. Dinsdag half 8 Hoogmis ter eere v.d. H. Antonius, 7 uur Lof. Woensdag feest v.d. H.H. Apostelen Petrus en Paulus. De H. Missen als op Zondag. Gen. abs. voor deDeideOrde kwart over 4 gez. Vespers, 5 uur Lof. Vrijdag feest v. li. Kostbaar Bloed, tevens eerste Vrijdag der maand, half 8 Hoogmis, 7 uur Lof en akte van toe wijding. Zaterdag feest van O.L. Vr. Visitatie gen. abs. voor de Derde Orde. heeft zijn intrede gedaan al wat adem heeft verzadigt zich aan licht en lucht. Stelt U zelf in staat zonder gevaar van deze feestgaven der Datuur te genieten door, ter voorkoming van zonnebrand. Uw huid met „Zij"'- Crême in te wrijven. In prijzen van 203045 en 75 cent Worden gevraagd: 1 bejaarde huishoudster 2 flinke boerendienstmeiden 1 timmerraansleerli g 1 bejaarde diens bode 1 kappersleerling 2 boerenknechten 16 jaar 1 keukenmeid Bieden zieh aan Burgerdienstmeisjes voor dad. 22, 20, 18, 16, 15 en 14 jaar. Dagmeisjes 16 en 20 jaar Smidsleerling en smidsknechten. Metselaars, timmerlieden, losse arbeiders, stucadoors. 1 meisje 16 jaar burge dienst 1 keukenmeid 2 chauffeurs 3 bakkersknechten Boerenknechten en daglooners Roggebindsters Verloofd Venray, Stationsstraat 47 Venlo, Kaldenkerkerweg 17 22 Juni 1932. Oeen ontvangdag. 14 Groote Paarden- tenfocnsfelling s Herfogenbosch op Woensdag 29 Juni 1932 Bij voldoende deelname ge- tegenheid per autobus a f 1 25 per persoon. Spo rdige aanmelding gewensclit bij GARAOE VAN HAREN, Markt. Vertrek v.m. 8i/s uur vanaf voornoemde Gatage. In pig j jaarlibe Hst: op0 plaats I, Vertri p 's morgiif Bij ai, i Mis, g Commudei Na djar nieuwe Tijdejes voor df 25 B

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2