Parijs en Lausanne. Onze landbouw. Schatten van Schoonheid Gemengde Berichten 7 De Engelscbe ministers, die naar Lausanne onder weg zijn, hebben een kort bezoek aan Parijs gebracht naar aanleiding van een memorandum van den nieuwen Duitschen minister van Buitenlandsche Zaken von Neurath. Wat er in Parijs besproken is wordt angstvallig geheimgehou den, doch naar verluidt zouden ook ditmaal de traditioneele gemeen plaatsen niet achterwege gebleven zijn. De nuances zijn alleen iets anders. In het officieele communiqué wie geeft er na alle bittere ervaring der laatste jaren nog iets om dergelijke mededeelingen wordt gezegd dat er een gemeenschappelijke zienswijze bestaat, welke het aan nemelijk maakt, dat er in Lausanne rechtvaardige en afdoende besluiten te verwachten zijn, waardoor het vertrouwen en de vredesgedachten bij de volken zouden kunnen worden versterkt. Ons nuchter gevoel doet ons vragen, wat voor besluiten er kunnen worden genomen. Geld aan Duitsch- !and verstrekken om het bevroren mechanisme aan den gang te brengen is natuurlijk uitgesloten. Het schrap pen der heistelschulden is eveneens onmogelijk, omdat de geallieerden daardoor verplichtingen op den hals halen, die zij toch niet dragen kun nen. Duitschland betaalt natuurlijk niets meeraccepteeren zij die non betaling vrijwillig door alles te schrappen, dan blijft het de vraag, hoe Amerika daarop zal reageeren. nu dit land zelf in zeer benarde flnancieele omstandigheden verkeert, Het is iets anders, wanneer men in Lausanne niets anders doet dan het opnieuw verschuiven van de beslis sing. Dan kunnen de ex geallieerden aan Amerika zeggen „De crisis wordt door een en ander steeds hevigerwij willen de herstel betalingen schrappen mits gij even eens doet met de oorlogsschulden zoo niet dan gaan wij nog moeilijker tijden tegemoet." Zeggen zij „wij hebben Duitschland de schulden kwijtgescholden.... wat doet ge nu' dan zal jonathan laconiek antwoor den „Ik wil betaling hebben volgens «Ié gemaakte afspraken... bewijs mij dat ge niet kunt betalen en waarom... welnu dan zal ik overwegen, welk doel ik zou kunnen schrappen, want ge zijt nog rijk genoeg om Uw schuld te betalen." En dan denkt Amerika daarbij verder „De Duitsche kou is uit de lucht, laten mijn vroegere vrienden nu maar zien, hoe ze uit het moeras komen." Lausanne wordt 0.1. nietsgeen enkele speciale maatregel, zooals het etkennen van de Young-verplichtin- gen, zij het dan ook formeelhet afgeven van spoorwegobligatiën als onderpand..,, het accepteeren van politieke concessies ten opzichte der Donaulanden etc. zal door Duitsch land worden geaccepteerdDuitsch land zal blijven eischen directe af doening der aangelegenheid in de rtchting van schrapping der oorlogs lasten. De Geallieerden zullen eindigen met voet bij stuk te houden en de vergadering zal tot later worden verdaagd. Dit is onze visie op het vraagstuk Doch indien tegen de verwachting in, wel een resultaat zal worden bereikt en de herstelbetalingen dus uit de wereld zullen verdwijnen, dan is Duitschland aan het tweede vitale probleem aangeland, n.l. de parti culiere schulden. Wij staan te dezen opzichte ook sceptisch. Ten eerste door het feit, dat vele Duitsche ondernemingen en daaronder niet de minste op hun tandvleesch loopen. Door de Stillhalte-overeenkomst is hun ineenstorting nog niet naar buiten getreden. Dr. Schacht heeft hieromtrent el een tipje van den sluier opgelicht, toen hij het ministerie Bruning be- critiseerde en daarop o.a. het licht heeft laten schijnen. Doch ten tweede redeneeren de Duitschers „Door de Steeds geringer wordt het getal en weldra zal de aarde verlost zijn van dit boevenpak. Maar ge hebt rust noodig. Senor goeden nacht, tot morgen. Pedrillo zal u uwe vertrekken aanwijzen. Slaap wel. En Pedrillo verscheen op den drempel der eetzaal, met een grooten zilveren kandelaar van 't kostbaarst werk, waarin een wel riekende flambouw gestoken was Hij boog voor den gast en met een ernst en een stijve deftigheid trad hij den gang in en stapte hij voor Meester Dorrens op, alsof deze voor zijn minst een Spaan- sche prins geweest ware, in plaats van Harrike Dorrens van de Kleine Gracht te Maastricht, den stamgast uit de drie Moriaenlj-^s, hetgeen den even genoemden Har rike Dorrens in de kostelijke lachbui deed uitbarsten, want Pe drillo als fakkeldrager met zijn rumoerige beenen en armen, de fakkel boven zijn hoofd houdende met een zekeren zwaai, en in soldatenpas op de vertrekken af- inarcheerend, voor den gast be stemd, was eenig. Aan de deur gekomen maakte hij rechtsomkeer, schoof een gor dijn weg en lichtte in een groot vertrek, waarin Meester Dorrens binnenging, gevolgd van zijn ku- rieusen fakkeldrager, die kandelaar en fakkel in een grooten bronzen ring aan den muur bevestigde, herstelbetalingen moesten wij expor teeren om te exporteeren moest ons productie-apparaat worden geperfsc- tionneerd en daarvoor hadden wij geen geld. Bovendien konden wij slechts een deel der herstelbetalingen uit het export-surplus voldoen. De rest moesten wij uit leeningsprovenuen zien te krijgen de groote bedragen, die het buitenland dus in het land heeft uitgezet, waren hoofdzakelijk het gevolg van den foutieven vrede van Versailles. Wij willen niet belast blijven met die zware schulden en die extra-hooge rentelasten. Wij willen schoonschip maken en daar onder behoort ook het schrappen van de particuliere schulden. Waar moe ten wij de milliarden vandaan halen, welke voor rente en aflossing moeten worden voldaan Ook die naweeën van den oorlog dienen radicaal te verdwijnen Door het traineeren der eind beslissingen is men te laat gekomen. Het verwordingsproces is nu te ver voortgeschreden om nog op die wijze te kunnen worden geregeld. De weg naar een nieuwe staatsgemeenschap... de weg der deflatie kan niet meer worden gestuitmen zal hem tot het bittere einde hebben af te loopen tot alle wantoestanden automatisch hun einde hebben gevonden, welk leed daardoor ook aan de wereld gemeenschap moet worden berokkend. Het is wel droevig voor de situatie waarin wij verkeeren, dat in het officieele communique ook nog wordt gezegd„Wij bevinden ons in een moeilijke periode. Engelschen en Franschen zijn van deze gedachte doordrongen en wij hebben, bezield door den wensch den vrede te be waren, onze pogingen op dit doel gericht. Zijn lijdende staatslieden dan bevreesd, dat de wereldvrede in ge vaar is Een beslagen tong is bewijs van slechte spijsvertering en ver stopping. Ook voor kinderen zijn Foster's Maagpillen als laxans uitstekend. 0.65 per flacon. Onze landbouw heeft in de naaste toekomst Diet veel goeds van het buitenland te verwachten. Duitsch land gaat nog meer ijveren voor het zich van het buitenland onafhankelijk maken, wat betreft de voorziening in de agrarische behoeften. Wij heb ben op het oude Duitsche ministerie met van Schiele als landbouwminister afgegeven, doch het nieuwe kabinet schijnt nog veel drastischer maat regelen te willen nemen. De nood in den Duitschen landbouw móet zeer hoog gestegen zijn, niettegen staande de tal van belemmerende bepalingen, die den invoer in den weg staan. Men zal den import nog meer doen verminderen en de land bouwproductie met allerlei mogelijke maatregelen aanmoedigen. Hoe dit zal uitwerken, zal de toekomst kun nen leeren wij hebben echter reke ning te houden met een hernieuwde inkrimping van hetgeen wij aan onze bureu kunnen leveren. België en Frankrijk zullen daarbij niet achterblijven. Want het gevolg van een verdere beperking van den invoer in Duitschland, die natuurlijk niet alleen Nederland zal treffen, maar ook de andere landen, die Duitschlandvan landbouwproducten voorzagen, is een dumping in de regionen, die nog niet zoo drastisch zijn opgetreden. Doch deze landen, wij noemden daartoe België en Frankrijk zullen hiervoor weinig voelen, omdat ook zij hun eigen landbouw hebben, die zij niet aan hun lot kunDen overlaten. Wij zien dit al in België, waar de tecdenz boog tot op den grond, deftig tot aan de deur stapte, daar opeens zich omkeerde en bij wijze van goeden nacht, Meester Dorrens op een stuk tong trakteerde, dat stellig nooit uit een menschen- mond had gehangen, waarop hij met tong en armen en beenen mitsgaders zijn beetje hoofd ver dween achter het gordijn, lerwijl Meester Dorrens het uiiproestte van lachen. Het luid uilschaterend liet hij zich vallen in een leuningstoel en nam het vertrek eens op. liet was een groote laag ge sloken vierkante kamer, deftig en toch eenvoudig gemeubeld. Mat ten, stoelen en zetels, een tafel in 't midden. Een groot krusifiks van ivoor en een prachtige schilderij de Madonna voorstellende en voor beiden zilveren lampen, die een zacht licht verspreidden, waren de eenige sieraden, wanneer men een tropee met allerzonderlingste wapens uitzondert, dat in een hoek stond. Van bed geen spoor en Meester Dorrens zocht naar de plaats waar hij zijn geradbraakte lede maten zou uitstrekken, toen hij een gedeeltelijk opgerolde mat a8n zijn linkerhand gewaarwerd. Inderdaad, daar achter bevond zich nog een kamer even groot, even lang en eveneens met mat ten afgeschoten. In het midden naar verdere protectie net zoo hard groeit als bij ons en wij kunnen daarop hoe langer hoe harder afgeven, daarmede wijzigen wij niet de over- heerscbende mentaliteit. Ook Frankrijk gaat hoe langer hoe meer de beschermende richting uit. Er blijven dus nagenoeg geen landen over, die ons surplus aan boter, kaas, eieren, groenten, etc. zullen kunnen opnemen en wij moeten daarom aan de eene zijde onze hoop maar stellen op een mislukking van Ottowa, zoodat Engeland daardoor meer in de richting van een Noörd- zee-pact zal worden gedreven. Daar zien wij de eenige mogelijke oplos sing een toenadering van Enge land tot ons, zij het ook door den nood gedwongen, zou heel wat misere kunnen wegnemen. Wij zijn echter zoover nog niet. Bovendien weten wij niet, hoe Ottowa zal afloopen. Weten de Britsche gebieden een onderlinge tolunie met elkander te sluiten, welnu, dan zal het weer heel wat tijd en moeite vergen om ons daaraan te verbinden, terwijl Engeland in het meest gunstige geval, wel zal eischen, dat wij ons alsdan aan het Engelsch regiem zullen aanpassen, hetgeen o.a. wil zeggen, dat wij den gouden standaard zullen hebben te verlaten, zooals Finan cial Times, een der Engelsche leidende flna^cieele bladen ons geregeld wil opdringen. Wij kunnen echter niet wachten. Vandaar de maatregelen van onze Regeering om het binnenlandsche verbruik van landbouwproducten zoo hoog mogelijk op te voeren, Vrijwillig is onze bevolking daarvoor niet te vinden rest dus niets anders dan het nemen van wettelijke maat regelen, die ons daartoe dwingen. Men kan dit verkeerd vidden, maar men kan nu eenmaal niet op roeien tegen een wereldstrooming en men heeft van twee kwade zaken de beste te kiezen. Het is voor onze nationale welvaart, waarvan wij ten slotte allen afhankelijk zijn, heel wat beter dat het onze vitale bedrijven goed gaat dan dat wij wat goed-- kooper op de internationale markt kunnen koopen en daarbij ons eigen bedrijfsleven in de put werken. Ons inkomen is per saldo afhankelijk van het resultaat van ons geheele be drijfsleven verminderen deze inkom sten snel, dan zullen ook wij dit in ons materieele leven gaan bemerken, de een vlugger de ander later. Met die steunmaatregelen moeten wij ons echter niet in slaap laten sussen, want daarvoor zijn ze niet bedoeld. Het moet een overgangs maatregel zijn, die wij moeten benut ten om ons in dien tusschentijd aan te passen aan de veranderde con junctuur. Wij zien dan ook met groote vreugde, dat velen onder ons niet stil blijven zitten dat er nog ondernemingsgeest in ons land heerscht en dat wij ons niet door de crisis laten terneerslaan. Ten eerste hebben wij het Hero-initiatief, waarbij binnenkort niet alcoholische dranken zullen worden vervaardigd uit Neder- landsch ooft bereid en welke dranken de geheele wereld zullen worden rondgezonden, dank zij de wijze, waarop den afzet door de Hero Conservenfabn'eken wordt geregeld. Onze ooftbouwers zullen dit initiatief dankbaar moeten zijn. Verder ont staan alom in ons land vereenigingen, die erop uit zijn om nieuwe procédés te zoeken om onze producten in aan- genamen en gewaardeerden vorm te kunnen slijten. Ons intellect moet zoeken, wat voor toepassingen er nog mogelijk zijn en in overeen stemming zijn met de sterk wisselende behoeften. Het was immers steeds een grief tegen den Indischen suiker producent, dat zij slechts suiker maakten en suiker verkochten en nimmer aan mogelijke bijproducten hebben gedacht (zooals o a. de celo tex etc). De olie-industrie drijft momenteel toch op de reeks waarde volle bijproducten, die men lang zamerhand heeft weten te vervaar digen 1 stond een groot bed, met gazen gordijnen omhangen, voor het geval der muskieten, zoo het scheen. Ook hier weer een prach tig ivoren krusifiks en een mis schien nog prachtiger schilderij van de Moeder Gods, het afbeeld sel niet zoo het eerste van de mirakuleuze Madonna van Mexi co, maar alsof het ook het werk was van een Spaanschen schilder het scheen wel een Murillo te zijn. Lichten brandden in roos kleurige glazen voor beiden. Daar stond hij en sloeg de armen over elkander. Zijn heele verleden trok aan hem voorbij en dat voor de zoo- veelsle maal. Op eens liep hij onstuimig heen en weer. Dat duurde een heele tijd. Daar stond hij stil in strijd met zich zeiven. Weer dat op en af loopen. Toen, zal ik dan nooit rust krijgen met mij zeiven Nooit? Nooit? Neen ik wil niet! neen! neen! Kom kom wat wil! en toch toch! toch! hij wrong de handen omhoog. Mijn God! Mijn God! hoe heb ik U kunnen verlaten? vergeten? Is het mogelijk? Zijn stem was vol tranen Langzaam trad hij tot het kru sifiks. En toch, Gij, Gij, Gij, zijt do God van mijn jeugd van mijne Eerste H. Communie sluimeren in Uw huid. Gelaatsmassage met Purol wekt ze tot nieuw leven. Een handleiding voor gelaatsmassage ontvangt U gratis bij kcop van Purol (doos 30 ct., tube 80 ct.) Alleen bij Apoth. en Drogisten. Postkantoor. Uitbreiding van den dienst geëischt Te Horst worden pogingen in het werk gesteld, om, evenals in Venray, de telefoondienst tot des avonds negen uur open te doen stellen. Ook wordt getracht, om de ver vallen derde postbestelling voor de kom weer in te voeren. Daar de door laatstgenoemde maatregel bereikte bezuiniging voor deze gemeente uiterst gering is, hoopt men de vervallen derde be stelling binnenkort weer te zien her steld. MAASHEES. Tot gemeente veldwachter te Ottersum is benoemd, onze oude dorpsgenoot de beer M. Basten, thans in gelijke betrekking te Bingelrade (L.) Duro graspryzen. £^Bij de te Oeffeit gehouden gras- verpachtingen werden hooge prijzen besteed. Over 't algemeen golden de prijzen het dubbele van verleden jaar. Vele pachtliefhebbers keetden onverrichter zake weer huiswaarts. Ook de naweiden waren bijzonder duur. Doodol\jk motor-ongeluk. Zondagmiddag omstreeks 12 uur begaf de 24-jarige ongehuwde motor rijder P. Delsing, uit Pey, zich op weg naar Putbroek. De autobus van de N.V. Vadah reed voor hem uit. Hij wilde deze passeeren en kwam ongelukkig terecht in de greppel naast den weg ter hoogte van Lil- bosch. Hij ging eenige keeren met den motor over den kop. D. was op slag dood. De autobusondernemer Brings van Echt bracht het slachtoffer naar de ouderlijke woning. Auto tegen een boom. Zondagmiddag is in de nabijheid van Neuss (D.) de luxe-auto, bestuurd door den heer F. Keizer uit Venlo, en waarin nog gezeten waren mevr. Keizer en de heer en mevr. Zwanen berg uit Uden, tegen een langs den weg staanden boom gebotst. De inzittenden werden ailen min of meer ernstig verwond, en kregen allen één of meerdere beenbreuken, terwijl mevr. Zwanenberg bovendien een ernstige hoofdwonde opliep. De ge wonden zijn naar het ziekenhuis te Neuss overgebracht. De auto is ge heel vernield. Steun aan de varkenshouderij. Ingediend is bij de T weede Kamer het reeds aangekondigde wetsontwerp tot steun aan de Varkenshouderij. In de memorie van Toelichting wordt o.m gezegd, dat de regeering is gekomen tot een regeling, welke inhoudt dat de vackensexport wordt geconcentreerd. De regeling van den export van varkens en varkenspro ducten zal dus geschieden door een organisatie samengesteld uit belang hebbenden zelf en onder voortdurend toezicht van den minister van Econ. Zaken en Arbeid. Deze organisatie zal of den export zelf ter hand kunnen nemen of onder haar leiding en toezicht dezen kunnen doen geschieden door anderen. Bij het artikel bacon zal vermoe delijk de organisatie zelf den export ter hand nemen. Voorloopig zal de export, wil men de varkenshouderij loonend maken met verhezen gepaard gaan, welke gedekt zullen moeten worden uit den binnenlandschen omzet van varkens- vleesch. Kinderverlamming te Hillegom. Te Hillegom doen zich momenteel vijf gevallen voor van kinderverlam ming bij jeugdige kinderen. De ge vallen zijn niet van ernstigen aard, zoodat geen bijzondere maatregelen genomen behoefden te worden. Het drama te Putbroek. De Roermondsche rechtbank deed' I Dinsdaguitspraakin de bekenp moord zaak van Putbroek, waarbij de ge broeders W. en M. Kersten en han neef F Wehrens in den nacht van 28 op 29 November j.l. in de bos- schen aldaar werden gedood. De verdachte vader H. v. d. E. werd veroordeeld tot 15 jaar gevan genisstraf en de zoon M. v. d. E. tot 8 jaar gevangenisstraf. De eisch was respectievelijk levens lang en 12 jaar. Oud-Minister Heemskerk. In het Diaconessenhuis te Utrecht is Zondagmiddag om half 2 op 79-jarigen leeftijd overleden, Mr. Th. Heemskerk, minister van Staat, oud minister van Justitie. Mr. Theodorus Heemskerk, oud minister van Justitie, Minister van Staat, lid van de Tweede Kamer werd 20 Juli 1852 te Amsterdam geboren. Hij bezocht de H. B. S. te Amsterdam en Den Haag. In 1868 werd hij student te Delft, in 1870 ging hij rechtswetenschappen studee- ren aan de Uriversiteit te Leiden. In 1876 promoveerde hij aan de Leidsche Universiteit tot Doctor in de Rechten op een dissertatie „Huwelijken van Nederlanders buitenslands." Van 1876 tot 1901 was hij advo caat te Amsterdam. In 1883 werd hij gekozen tot lid van de Provin ciale Staten van Noord-Holland in welk college hij tot 1908 zitting had. Gedurende denzelfdea tijd was hij lid van deo gemeenteraad van Amsterdam. Van 1889 tot '895 en van 1900 tot 1908 was hij wethouder van financiën en van de bedrijven te Amsterdam. In 1888 werd hij voor het eerst Lid van de Tweede Kamer, waarin hij zitting had tot 1897, daarna weer van 19C1 tot 1908 en daarna weer in 1925. In 1908 werd hij minister van Binnenlandsche Zaken, welk ambt hij bekleedde tot 1913. Van 1913 tot 1918 was hij lid van den Raad van State. In 1918 werd hij Minister van Justitie, welk ambt hij bekleedde tot I925. In 1926 viel hem de hooge onder scheiding van benoeming tot Minis ter van Staat ten deel. Aangehouden. Op 6 Juni werd te Mierlo aan boord van een schip een kast open gebroken en een bedrag van f 600 gestolen. Tegelijker tijd bleek de dekknecht verdwenen te zijn. Deze is thans te Maastricht aangehouden. Het geld had hij te Antwerpen met „Wijntje en Trijntje verbrast". Het smokkelen aan de Belgische grens Hoewel niet ia zulk een ernstige mate als aan de Limburgsch-Duitsche grens, neemt toch het smokkelen aan de Belgische grens ook weer hand over hand toe. Het ligt dus voor de hand dat de grensambtenaren en de kommiezen, die met de bewaking tegen frauduleus vervoer op de land wegen in het Brabantsche zijn belast, weer te strenger toezien. Zoo werd voor enkele dagen in de omgeving van Standdaarbuiten zekere M. H. aangehouden, uit St. Wille- brord, die bekend staat als smokke laar. Hij vervoerde 3500 pakjes ongedekt sigaretten-papier, welke in beslag werden genomen, terwijl hem zelf een proces-verbaal werd toebe deeld. En in den nacht van Zondag werden aan de Oude Rucphensche baan, onder Roosendaal, verschillen de smokkelaars aangehouden, die ongeveer 250 Kg. suiker vervoerden. Op een na wisten de smokkelaars, met achterlating van rijwielen en smokkelwaar, te ontkomen. Een hunner werd gearresteerd. nokte hij, in de kerk van den H. Mathias, ik weet het nog en zoo goed, en ik voelde het altijd, en wilde het niet voelen, en toch in'weerwil van alles en hoe komt het nu en ik ben de dood ontsnapt en zoo menigen keer en dat wat uw werk 0 gekruisigde God van mijn jeugd, uw werk, en hij riep het luid Uw werk Uw werk Gij hebt mij geleid gered gered O, mijn God, is er nog barmhar tigheid voor mij, vergiffenis o Heer, vergiffenis voor een armen zwerver arm en verlaten een armen ongelukkige ver giffenis vergiffenis En met hijgende borst stond hij daar en zie, op eens ook, gaat hij op het kruisbeeld af, valt op zijn knieën en kust de door boorde voeten van den goddelijken Gekruisigde. Buiten was alles doodstil. De Hacienda scheen uitgestor ven. Alleen de Oerendoel liet zijn zacht zangerig lied hooren. En die ommekeer was zoo on verwachts gekomen. Wat had hem op eens zoo neer geworpen aan de voeten van dat ivoren kruisbeeld? Wat? Onze Lieve Vrouw van Scher- penheuvel, bid voor mij, fluister den de lippen, gedrukt op de na gels van het beeld bid voor mij tot uw lieven Zoon. En toen hij de oogen ophief, bleven zijn blikken gevestigd op een schijnbaar klein prentje, dat in een zilveren raampje aan den wand was opgehangen, onder het groote prachtige Madonnaschil derij. Dat prentje had het hem aan gedaan. Neen! nu is het uit! ik wil.,., jal hij schreide zoo zacht en zoo lang ja, en hij zag een klein knaapje opgaan ter bedevaart van Wijk uit, aan de hand zijner moeder het was de Maastrichtsche processie enkele boerenkarren volgden en rijtuigen ook en daarin mocht hij ook plaats nemen want te voet kon hij dien weg niet afmaken en hij zag hoe zijn nieuwsgie rig kinderoog alles en alles gade sloeg, al biddend Heilige Maria Moeder Gods, bid voor ons zondaars, en de broederméesters met hun staven en zilveren schil den en toen, ja! hoe heette het ook weer ja Diest Diest is het en een vesting was het, dat ziet hij klaar en toen een lan ge, lange weg op en afgaande tot onder aan een berg en toen te voet en biddend en wachtend op al het schoone wat hij zou te zien krijgen en daar de kerk en toen had zijn brave moeder hem op den arm genomen en hem Nationale tentoonstelling van het Trekpaard. Voor de Nationale tentoonstelling van het Trekpaard, te Den Bosch te houden, zijn ruim 360 inschrijvin gen binnengetcomen namelijk 150 u t Noord-Brabant, 125 uit Zeeland, 60 uit Limburg, 15 uit Gelderland, 8 uit Zuid-Holiand, 6 uit Groningen en 5 uit Overijsel. Poging tot doodslag. Voor het Bossche Gerechtshof stond Maandag terecht de landbou wer G. A. G. te Echt, verdacht van poging tot doodslag op W. Peeters, dien hij met een mes stak, zoodat twee slagaders getroffen werden. Wanneer niet spoedig genees kundige hulp was verleend, zou bij zeker zijn doodgebloed. De Recht bank te Roermond had verdachte vrijgesproken. Verdachte ontkende. Een'vroegere dienstbode van Peeters, Maria Kooien, beweerde echter dat zij van het land af gezien had, dat verd. P. met een mes stak, Tusschen P. en G. bestond oneenigheid over een paard. Een schooljongen bad verd. hooren zeggen dat hij er 1 jaar en 6 weken voor over had, maar een andere schooljongen beweerde dat de dienstbode er niet bij geweest was en dat hij gezien had dat P. verd. met een riek stak. Deze jongen ontving van president en Adv.-Gen waarschuwingen om de waarheid te zeggen. De Adv.-Gen. eischte tegen verd, 2 jaar gevangenisstraf. Verdediger mr. Nedecveen uit Roermond pleitte vrijspraak. Geweldige hagelslag. Zondagavond ontlastte zich boven Weert een hevig on weder, dat ge paard ging met een geweldigen hagelslag, die zeer groote schade aanrichtte aan de te velde staande gewassen en aan het fruit. Op sommige plaatsen lag de hagel bijna 10 c.M. dik. De hagel viel in dichte massa en de bui duurde ongeveer 10 minuten. Do bliksem ingeslagen. Zondagavond omstreeks 10 uur tijdens een zwaar onweer sloeg de bliksem in de boerderij van het kasteel te Roosteren, bewoond door den heer Weyer. De schuur brandde geheel uit. Alle landbouwwerktuigen die daarin ge borgen waren werden een prooi der vlammen. De werktuigen waren niet verzekerd. MIJNHARDT's Zenuw-Tabletten 75 ct Laxeer-Tabletten 60 ct Hoofdpijn-Tabletten 60 ct Bij Apoth. en Drogisten Bureaucratius leeft nog De bezuiniging raakt hem niet. Wat in dezen bezuinigingstijd ook moge vallen, de bureaucratische draak met zijn tallooze koppen schijnt onverwinnelijk. De. jongste mail bracht ons weder twee liefelijke bloempjes uit dezen hof, zoo schrijft het „Volksblad" Een ambtenaar, die een kleine dienstreis moest maken, had zich hierbij, met toestemming van zijn chef, van een auto bediend, omdat aldus tijd en geld gespaard werd Hij diende een onkostenrekening van f 9.— in, doch voldoening daarvan werd geweigerd, omdat... de man niet volgens de voorschrif ten had gereisd. Ware dit wel geschied, dat had hij buiten zijn standplaats moeten overnachten en zouden de kostea f 37.50 bedragen hebben. Het andere voorbeeld is uit legerkringen afkomstig. Voor de somma van zestig cents heeft men tegenwoordig in lndië een pond behoorlijke boter. Te Batavia be talen de militaire autoriteiten echter nog rustig de somma van f 2.60 per pond, omdat hier de levering volgens een oud contract geschiedt. Dit maakt voor het garnizoen Batavia alleen een sommetje van f 6000.— per jaar uit. Begrijpelijkerwijze toont de Indische pers zich nieuwsgierig, of de militaire autoriteiten over de heele linie hunner aanschaffingen zoo'n keurig prijzen beleid volgen. Wat ge zaait, oogst ge. Ge weet. dat de Fransche Kerk- vervolger Combes, burgemeester is geweest te Pons. Niet lang geleden werd er onder veel misbaar 'n standbeeld voor hem onthuld. Zoo eert de wereld de... Kerkver- volgrs. Maar die Meneer Combes was 'n vreemde meneer. Hij stelde publiek zich aan als geweldig anti-dericaal, maar had toch met zijn vrouw afgesproken, dat ze als de nood aan de man kwam voor mekaar een priester zouden ontbieden. Dat was de afspraak. Maar wie kwam er tegen op.... tóen Mevr. Combes ernstig ziek was? het mirakuleuze beeldje op het zilveren altaar getoond en hij had zoo gebeden met haar, ook later nog toen zij alleen met hem in de kerk was en hem in haar armen op de communiebank zette en hij langzaam meebad en ein delijk insliep, van den langen weg maar moeder kon ook zoo lang, zoo lang bidden. (Wordt vervolgd winter, w in den gd lang bfen t heid g,ver Het>n i een nj?e niet osdd op eenroo plat lig Menhet kort viar t zware >>ge is indir, da tijd injuui en omlccb jam, C; kc' slappe diei hieraatljo) melk. bte kinderdde doen, custl houdethetg is vonfcru, deren 'swak de kinhaar blijven bed kindest, c toei!ijk>ed „De nd den moler een bijnr i 8 s De (ikke 't Kiiate zijn. Denkt d( reeds Kling heid kaar. heid \iers De ttkke Het 1 str< leid. St rakels 1 in G3J 'n aan delten heid eoosl zal 02 ste brengeiibev van ijeno jagend» m< tas. Glas.' gli spiegel held men ecltje in het«- l^Iei Zit p st. in eei Dr slaolie s zoo e stae danlkke: Oflfan Den®* i moet linnen,°kan was. 'e ij2 wordeijeo. om® v° in 'ct Zijn nalalij» 9eI men di P^tr of mei en roestl»" a' met ^.aar' uiterst **9 daar Het T Ma SJ den ?w bakje l jf mcc kfiw zal dal/ „WUB® °P bevind fr: eenlg<'d,eD sluiten^ u. Om ee dient »*we te herfa

Peel en Maas | 1932 | | pagina 6