Qemengde Berichten Algem. weekoverzicht Ontheffing winkelsluiting voor Heijde. Burgemeester en Wethouders vaD Venray brengen ter openbare kennis, dat door hen in verband met de kermis te Heijde ingevolge artikel 9. 5e lid, der Winkelsluitingswet 1930, S, 460, is bepaald dat op Zondag 19 Juni a.s. de bepaling van artikel sub 2 a der Winkelsluitingswet 1930. S. 460, geen toepassing vindt ten aanzien van alle winkels van het gedeelte der gemeente Venray. behooreode tot Heijde, van zes uur voormiddag tot elf uur namiddag dat op Zondag 19 Juni a.s. de bepaling van artikel 8, le lid, sub a der Winkelsluitingswet 1930, S. 460. niet geldt van 6 uur voormiddag tot 11 uur namiddag voor het gedeelte der gemeente, behoorende tot Heijde dat op Maandag 20, Dinsdag 21 en Woensdag 22 Juni a.s. de bepa ling van artikel 2 sub b der Win kelsluitingswet 1930, S. 460, geen toepassing vindt ten aanzien van alle winkels van het gedeelte der gemeen te Venray. behoorende tot Heijde van zes uur voormiddag tot elf uur namiddag dat op Maandag 20, Dinsdag 21 en Woensdag 22 Juni a.s. de bepa ling in artikel 8, le lid sub b. der Winkelsluitingswet 1930, S. 460, niet geldt van 6 uur voormiddag tot elf uur namiddag voor het gedeelte der gemeente, behoorende tot Heijde. Venray 17 Juni 1932. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. ,,I)e Wraak der Kabouters. Woensdag j.l. gaf het bekende tooneelgezelschap Van den Kerkhof uit Helmond een kindervoorstelling in de groote Patronaatszaal. De zaal was volstrekt niet, gelijk anders gewoonte is, tot in de uiterste hoeken bezet. Dit was een gevolg van andere feestelijkheden in de ge meente en tevens van het f< it dat het stuk „De Wraak der Kabouters" nog niet zoo lang geleden alhier was vertoond. De Kaboutertjes speelden voor treffelijk. Het stuk werd echter, gelijk men het noemt, gedragen door den kleermaker (den heer Van den Kerk hof) en zijn onbeholpen knecht. Dat was fijn spel, best spel. De kinderen hebben het herhaaldelijk uitgegierd van pret. Met net „ten bate v&ü het Patronaat" is het heelemaal verkeerd afgeloopen, maar dit wordt wel wat goedgemaakt door het bewustzijn, dat veel kinderen, voor weinig of niets, groot en onschuldig genoegen hebbeh gesmaakt. Het tooneelgezelschap voornoemd onder de artistieke leiding van den heer Van den Kerkhof streeft niet naar winstbejag, doch werkt uit liefde voor de kunst en de goede zaak. Wij hopen dit gezelschap nog dit jaar, liefst voor een volle zaal. terug te zien. N. Kindexamen Midd. School voor meisjes. R.K. Pensionaat Jeruzalem Venray. Geëx en geslaagd 4 cand. n.l. de dames P. Quaddek*er, F. Veenus, Ch. Haan en A. Daaldrop. In 't Meisjespatronaat „St. Agnes" alhier had Zondag de plech tige inzegening plaats van 't H. Hart beeld in de nieuwe, ruime en vroolijke patronaatslokalen, voor deze ge legenheid eenvoudig, maar smaakvol versierd, 't Middelpunt .vormde 't devote H. Hartbeeld, waarombeen 'n 60-tal leden van St. Agnes stonden geschaard, allen in feestelijke stem ming. (Volledig verslag a s. week). Jonge Derde Orde. Dat de Derde Orde van Sint Franciscus een grootsche roeping heeft te vervullen in onzen ellendi- gen tijd, gelijk in den ellendigen tijd van Franciscus, is nu wel aan ieder een, die niet expres de oogen toe knijpt, duidelijk geworden- De vier laatste Pausen verzuimen geen ge legenheid om dit aan de ontredderde weréld bekend te maken. Het is voor ieder katholiek die zich oprecht verheugen kan over het goede, een hoogst verblijdend feit dat ook zoovele jongeren zich bij de Derde Orde aansluiten, ook hier ia Venray. Jawel, een zeker aantal zal het niet tot de eigenlijke Professie oftewel Gelofte brengen. Dit is in ieder geval beter dan voor Gods altaar geknield op eerewoord te beloven „geheel den tijd mijns levens den Regel der Derde Orde te onderhou den" en dan spoedig daarop er zich weinig of niets meer van aan te trekken. Dat is angstaanjagend, zou men zeggen. Vroeger moest men minstens veer tien jaren oud zijn om tot de Derde Orde te kurnen toetreden. Onze tegenwoordige Paus heeft dit ver anderd. bewogen door de geweldige zedelijke gevaren, waaraan de heden- daagsche jeugd staat blootgesteld, Gcedrneenende kinderen moet men al veel eerder doen toetreden, wel niet als lid doch als adspirant-li 1 „opdat zij", zegt Zijre Heiligheid „reeds van jongsafaan zich aan dien heiligen levensregel gewennen." Niet alle goede ouders enz. schij nen dit laatste te weten. Anders zouden zij de kinderen vurig aan sporen om aan de roepstem van Christus" Stedehouder gehoor te geven. Mogen uit Venray's Jonge Derde Orde vele flinke mannen voortkomen, die later steun en sieraad zullen zijn van andere geestelijke, sociale enz. vereenigingen. N. Dinsdagmiddag had op den weg tusschen het Schoor en Casten- ray een treurig ongeluk plaats. Bij het passeeren van een groote vracht wagen van den Boerenbond te Deurne en een luxe-auto uit Uden, wilde een 6-jarig kind van den heer D. aldaar nog den weg passeeren, doch werd door een der wagens gegrepen en overreden. Dr. Vercauteren, die spoedig ter plaatse was, kon slechts den dood constateeren. De bestuurder treft, naar we vernemen, geen schuld. Morgen Zondag zal Venray's Fanfarecorps om half 12 een Matinée geven op het Henseniusplein alhier. Een voetbalheld. Naar wij vernemen, is bij de Politie aangifte gedaan van een per soon, die op het Sportterrein aan den Leunschen weg (waar hij niets te maken heeft) de flauwe aardigheid uithaalt om aan kleinere jongens den voetbal te ontnemen en dien over muren of heggen bij andere merschen op het erf te schoppen. Voor den Politierechter te Roermond stond Woensdag 15 Juni terecht, A. H. D. 31 jaar, steenfa brieksarbeider te Venray, verdacht van mishandeling van J. H. Dericks aldaar op 20 April j.l. eisch f 25 vonnis f 15 boete of 15 dagen hech tenis. Door den Keuringsdienst, met medewerking der Rijksambtenaren, 13 tegen den veehouder A. R. alhier, procesverbaal opgemaakt wegens afleveren en in voorraad hebben van ongekeurd kalfsvleesch. Door een ingezetene van Horst werden dezer dagen aan den weg naar Castenray, in de buurt van Oostenrijk, 17 paar nieuwe kinderkousen gevonden, welke waren verstopt in het struikgewas. Men vermoedt, dai ze van diefstal afkomstig zijn en zijn daarom bij de politie gedeponeerd. OOSTRUM. Onder flinke belang stelling had Zondag alhier het Festival plaats, uitgeschreven door de Har monie „Sub Matris Tutela". Er was voor de muziekliefhebbers te genieten en er heerschte tot het einde toe een vroolijke en opgewekte stemming. Onze Harmonie, die alles in de puntjes had verzorgd, mag met ge noegen op dit muziekfeest terugzien. HOLTHEES. Het rijwiel van P. v.. K. alhier, dat op Maasheesche kermis 1.1. ontvreemd werd is thans weer terecht. De politie is er in geslaagd het rijwiel in Duitschland op te sporen. Op het te Ledeacker gehouden concours behaalde onze schutterij den 10e korpsprijs, terwijl A. Bonants den 3en personeele prijs behaalde. OVERLOON Dezer dagen had de arbeider A. H. het ongeluk met zijn rijwiel te vallen, waarbij bij zich zoo ernstig bezeerde, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. HORST. Een 10-jarig dochtertje van den heer J. alhier geraakte Maandagmiddag onder een auto van den heer J. P. Met een been breuk werd het meisje naar het ziekenhuis te Venlo overgebracht. De heer P. treft geen schuld, daar het kind plotseling de weg overstak De werkverschaffing. Aan de verbetering van de Groote Molenbeek zijn thans 450 personen voor vast aan het werk, terwijl er nog 75 om de 14 dagen werken. Zoodoende zal 't werk veel vroeger zijn afgeloopen, dan eerst geschat werd. BJj het zwemmen verdronken. Dinsdagnamiddag is te Weert bij het zwemmen in de Zuid-Willems vaart de 22-jarige gemeente-arbeider P. J. Adriaans verdronken. Alhoewel de drenkeling vrij spoedig werd ge vonden. mocht kunstmatige adem haling toch niet meer baten. De tunnelkwestie te Roermond Als een pendant van de vergade ring der Middenstanders werd ook een bijeenkomst gehouden in het Roermondsche Veld. Deze ging uit van de R. K. Werkliedenvereniging aldaar. Na b eedvoerige bespreking van de plannen van B. en W, be treffende den aanleg van een nieuwen verkeersweg door het Roermondsche Veld met een tunnel onder de spoor lijn nabij de Emmalaan, werd een motie aangenomen. Hierin spreekt de vergadering als haar oordeel uit, dat deze plannen tegemoet komen aan reeds jaren lang gekoesterde wen- schen en als haar meening te kennen geeft, dat de uitvoering der plannen in het algemeen belang zijn, speciaal ook in dat van de pl.m. 4000 be woners van het Roermondsche Veld en derhalve verwacht wordt, dat de Raad deze voorstellen zonder uitstel zal aannemen, echter zoo noodig ge wijzigd als door B. en W. in hun ontwerp was voorgesteld n.l. met uitmonding op den Willem II Singel. MAASTRICHT. Dinsdagavond werd in het ziekenhuis Calv2riënberg opgenomen zekere B., die bij een twist in het café D. aan de Bogaar- dens raat steken in hoofd en borst had opgeloopen. De dader M. was aangehouden. Woensdag was de toestand van B. van dien aard, dat hem de laat ste H. Sacramenten werden toege diend. Pastoor Laeven f Op 65 jarigen leeftijd is te Klimmen overleden na een langdurige ziekte, de Zeereerw. heer J. Laeven, rustend pastoor. Provinciale Staten van Limburg. Op de Maandag gehouden zitting der Provinciale Staten van Limburg werden de ingekomen stukken, dee's voor kennisgeving aangenomen en deels naar de vier afdeelingen ver zonden. Slechts het rapport betreffende het adres van de K. v- K voor de Zuid-Limburgsche mijnstreek in zake de electriciteitstarieven in Limburg werd niet voor kennisgeving aange nomen, zooals Ged. Staten voor stelden, maar ter fine van nader advies naar Ged. Staten terug gezonden, op voorstel van mr. Ch Janssen de Limpens, nadat een voor stel Meertens om het rapport in de afdeelingen te behandelen met 35—7 stemmen verworpen was. De volgende vergadering is be paald op 12 Juli e.k. des ochtends om half elf. Brutale diefstal. Te Kerkrade is in de woning van den winkelier L. aan de Nieuwstraat een brutale diefstal gepleegd. VaD de slaapkamer, waar vier personen sliepen, werd een bedrag van f 130 ontvreemd. Uit den winkel werd voor f150 aan goederen, voorname lijk sigaren en sigaretten, gestoleD. Verder werden twee horloges ge stolen. De dief, die goed bekend is geweest, heeft zich blijkbaar laten insluiten. Des morgens cm half 7 werd de diefstal ontdektde winkel deur aan de straatzijde stond open. Hooger beroep aangeteekend. Zoowel door den verdediger Mr. Tripels als door den Officier van Justitie te Roermond is hooger be roep aangeteekend in de moordzaak te Putbroek-Echt. Treurig Op de spoorlijn Kohtscheid Herzogenrath trachtte een vrouw uit Strass—Herzogenrath zich met haar beide kinderen onder den trein te werpen. Gelukkig bemerkte de machinist zulks tijdig en kon den trein nog op het laatste oogenblik tot stilstand brengen. De levensmoede vrouw werd met haar beide kinderen naar haar woning teruggebracht. Pachtprijzen omhoog. De Tijd verneemt van den Maas kant, dat de verpachtingen van hooiland de laatste dagen gehouden weer prijzen aangaven, welke op hooger niveau stonden dan vorig jaar. Zoo werd uit Rossum en Oss gemeld, dat daar bij de hooi landverpachtingen de meeste percee len 25 a 30 pet. hooger weggingen dan vorig jaar. Uiterwaarden golden f 120—130 per H.A. en in den polder nog f 60 tot f 70 per 72 are. Boeren van het Geldersche kwamen in 't Brabantsche pachten. Oud-burgemeoster van Deurne Zondag is te Deurne, na een lang durige, geduldig gedragen ziekte, in den ouderdom van 70 jaar overleden de Edelachtbare Heer Klaas Laan, oud burgemeester dier gemeente. Do moord to Wanroy. Wij hebben onlaogs gemeld, dat 15 Juni voor de Arrondissements- Rechtbauk te Den Bosch de verdere behandeling zou plaats hebben der strafzaak contra P. H. M. v. d. V., 23 jaar, te Oosterhout, verdacht van moord, gepleegd op zijn oom L. v. d. VI. te Wanroy, op 18 April 1931 Deze zaak werd, zooals men zich herinneren zal, op 17 December 1931 uitgesteld om een onderzoek te doen instellen naar de geestvermogens van verdachte. Men meldt thans, dat de behande ling wederom voor geruimen tijd is uitgesteldvermoedelijk zal de zaak eerst na de vacantie op de rol komen. Het arbeidsconflict te Bom. Woensdag is ook op het werk, der N.V. Bato door een twintigtal weikwilligen het werk hervat. Deze waren afkomstig uit Weert en Panningen. De L. K. meldt dat op het werk der firma den Breejen een 12—15 buitenlandsche arbeiders ontslag ge geven is. Onder sterke begeleiding van de maréchaussee per auto's keerden Woensdagnamiddag vijf uur de buitenlandsche arbeiders weer naar België terug. Het waren een autobus en twee vrachtwagens met arbeiders. Toen deze in Sittard het kruis punt Wilhelminastraat Rijksweg passeerden, werden de vervoermid delen met werkwilligen met een regen van steenen bekogeld door een groot aantal stakers, die zich aldaar geposteerd hadden op het oogenblik dat de auto's naderden. Terstond snelden de maréchaussees toe. even eens enkele die ter plaatse waren en met de blanke sabel ging het op de stakers en nieuwsgierigen los. De ruiten der autobus hadden 't echter moeten ontgelden en een der bestuurders was in 't geheel gewond. Er werden harde klappen uitge deeld en zooals begrijpelijk is ook menig nieuwsgierige getroffen. Enkele personen liepen bloedende verwondingen op. De straat was spoedig schoongeveegd en na eenig oponthoud konden de vreemde ar beiders hun tocht voortzetten. Ernstig auto-ongeluk. Woensdagmorgen heeft bij Grave een ernstig auto ongeval plaats ge had. De heer C. Jenier begeleidde een wagen met hooi. Hij stak plot seling den weg over en werd gegre pen door een auto, die zeer matig reed. De auto ging over het lichaam en hoofd van den man. Hij kreeg een gapende hoofdwonde en ernstige kneuzingen. Dr. Kampers uit Grave vervoerde het slachtoffer in zijn auto naar het St. Catharine-ziekenhuis te Grave. De toestand van den ongelukkige is ernstig. Arrestatie van valsche munters. Omtrent de arrestatie van drie valsche munters die Donderdag door de politie te Amsterdam zijn geknipt ve neemt nen nader, dat toen de polite Donderdagmorgen om negen uur een inval deed, de bewoners nog sliepen. Een der gearresteerden is vroeger drukker geweest. De twee anderen zijn een 28-jarige. gewezen café houder uit de Nicolaas Beetstraat en diens 24 jarigen broer. In totaal heeft de politie 800 valsche bankbiljetten van 10 gulden in beslag genomen. Blijkbaar waren de valsche mun ters van plan om, voor zij de bil jetten gingen uitgeven, de sporen van de vervaardiging te doen ver dwijnen. De clichés waarmede de bankbiljetten zijn gedrukt, waren althans reeds verdwenen. Deze cliché's zijn gemaakt door een goed bekendstaande cl'ché-fabriek Deze bad de opdracht om deze cliché's te maken aanvaard, omdat zij zouden dienen voor een reclame object. H. M. de Koningin naar het buitenland. Naar de Mb. verneemt heeft H. M. de Koningin het voornemen op 24 Juni a.s. voor eenigen tijd rust te gaan nemen in het buitenland. Naar het Intern. Eucharistisch Congres. Zeshonderd en vijftig personen vertrekken heden Zaterdagmorgen te Amsterdam per officieel Congresschip De Marnix van St. Aldegonde" naar Ierland, om het Euch. Congres bij te wonen. H. H. Exc. Mgr. Jansen, Aarts bisschop van Utrecht, Mgr. Diepen, Bisschop van 's Hertogenbosch, Mgr. Smit en Mgr. Eras zullen het Congres medemaken. Het handgeld ran den koloniaal. Het Legerbestuur heeft vastgesteld, dat de handgelden bij verbintenissen van militairen voor het leger in Ned. Indie per 1 Augustus gebracht zijn op 75 procent van het huidige be drag. Per 1 Jan. 1933 worden ze teruggebracht tot de helft, per 1 Juli 1933 tot 25 procent en op 1 Jan 1934 worden ze geheel afgeschaft. De moord te Naaldwijk. De Haagsche rechtbank deed Don derdag uitspraak in de zaak tegen den 22-jarigen letterzetter J. P. Th, de B thans gedetineerd, tegen wien door het O.M., ter zake van moord, subs, doodslag op de 16-jarige Jacoba van der Caldaar, zes jaar gevan genisstraf, door te brengen in een bijzondere strafgevangenis is geëischt, met ter beschikkingstelling van de Regeering. De rechtbank veroordeelde ver dachte geheel overeenkomstig het requisitoir van het O.M. Slachtoffers dor zee- In de zee zat Woensdag weer een gevaarlijke trek, die eenige slacht offers eischte. Op het Noorderstrand te Scheveningen is Woensdagavond de 24 jarige H. S., slagersknecht uit de v. Galenstraat, afgedreven en verdronken. Op het stille strand gebeurde het zelfde met den 18-jarigen J. B. uit de Cronjéstraat. Beide lijken zijn aangespoeld. Tusschen een maaimachine. Te Aagtekerke is een man met een maaimachine in aanraking ge komen. Ernstig gewonJ moest hij naar het gasthuis te Middelburg worden overgebracht. Tragische dood. Te Bergeijk viel de 62-jarige F v. d. Sdoor een beroerte getroffen van zijn rijwiel. Hij kwam met een der beenen in een zeis terecht en stierf kort daarop. Yerdronken. Woensdag is de 20 jarige Th. K. bij het baden nabij de Zandplaat onder Ubbergen bij Nijmegen in de Waal verdronken. Kano omgeslagen. Woensdagavond heefl te Oegst- geest een droevig ongeval plaats ge had. Twee jongelui, zekeren S. en de 19-jarige H. v. K., beiden woon achtig te Leiden, waren in het Oegstgeestkanaal aan het kanovaren. Door den golfslag van een passeerende motorboot sloeg de kano om. Beide jongelui geraakten te water. S. kon zich aan de Kano vastklampen, doch v. K. verdween in de diepte. Eerst na ruim een uur werd zijn lijk op gehaald. Beide jongelui konden niet zwemmen. Het tekort op de begrootiog voor 1933. Het Nederlandsch Correspondentie bureau voor Dagbladen meldt: Van bevoegde zijde ontvingen wij onlaogs een tegenspraak van het bericht in een der bladeD, dat de commissie-Weiter op de begrooting voor 1933 een tekort van f 170 millioen zou hebben becijferd. Het betrokken blad houdt het be cijferd tekort van f 170 millioen vol, en acht de tegenspraak muggenzifterij, omdat le. de becijfering ook wel door een ander dan door de Com missie-Weiter kan gemaakt zijn2e het geraamd tekort op de gewone uitgaven f 102 millioen bedraagt, maar daarbij opgeteld moeten wor den f 35 millioen voor werkloozen- uitkeering en f 35 millioen van het gemeentefonds, welke f 70 millioen waarschijnlijk op den crisisdienst verwerkt worden, maar toch óók betaald moeten worden. Oueerlljke levensverzekeraar. De politie te Altforst in Maas en Waal heeft aangehouden iemand uit Nijmegen, die zich als agent van een levensverzekeringmaatschappij voor - deed en indien hij een gegadigde voor het sluiten van een verzekering had gevonden deze soms wist te bewegen de premie direct te betalen. De menschen hoorden dan niets meer van den man en de beloofde polis liet op zich wachten. De man, die deze practiiken reeds lang uitgeoefend heeft en verschil lende slachtoffers heeft gemaakt, is ter beschikking van de justitie te Tiel gesteld en in het huis van be waring aldaar opgesloten. Nederlandsch fabrikaat. Op de vragen van den heer Loc- kefeer betreffende het nemen van maatregelen tot verplicht gebruik van klompen van Nederlandsch fa brikaat in het leger, de marine en de Rijkswerkinrichtingen, heeft Mi nister Deckers geantwoord, dat de klompen bij het leger, de marine en hun instellingen in gebruik, wer den betrokken door tusscbenkomst van het Rijksinkoopbureau en ver vaardigd worden bij de Rijkswerk inrichtingen te Veenhuizen. Het rapport-Weiter. De steun aan de varkensteelt. Mr. Heemskerk. De Zep pelin komt. Drogistenvreugd is apothekersleed. Allerlei. Nu uit het rapport der Commis- sie-Welter zoo langzamerhand het voornaamste is bekend geraakt o.a. het verwachte begrootingstekort van 102 millioen, nieuwe salariskor tingen voor rijkspersoneel met 5— 10 pCt., 15 pCt. korting op alle subsidien en 12 pCt. bezuiniging op alle departementale begrootingen mag men niet uit het oog verliezen, dat het bier geenszins regeetingsvoor stellen betreft, maar adviezen aan de regeering. Het rapport-Weiter hangt echter els een Damocleszwaard boven de hoofden van velen in den lande en daarom zou het wel aan beveling verdienen, als de regeeting zoo gauw mogelijk kenbaar wilde maken, hoe ze zelf over de zaak dacht en in hoeverre ze van plan is om de gegeven adviezen in voor stellen om te zetten. In dien geest is er vanuit de Kamer dan ook reeds aandrang op de regeering uitgeoefend We mogen echter ook niet ver geten, dat het moeilijk is om op korten termijn stelling te nemen te genover zoovele en verschillende zaken. Bovendien verandert het eco nomisch aspect met den dag d.w.z het wordt steeds meer ingewikkeld en benauwend. Nu de regeering voor zulke geweldige millioenen te korten komt te staan, kan er nau welijks meer sprake van wezen, dat nieuwe steunmaatregelen uit de rijks kas worden gefinancieerd; de kosten er van zullen op directe wijze op de consumenten moeten worden ver haald. Déze week verschenen nadere bepalingen omtrent den op slag voor rijksrisico van boter in koelhuizen; de regeering zal het mogelijk maken, dat die boter later met een kleine winst kan worden verkocht, maar degenen, die van de rijksgarantie gebruik maken, moeten er ook in bewilligen, dat de regee ring de boter te allen tijde tegen kostprijs zal kunnen overnemen. Het wetsontwerp tot steun aan de varkensteelt is deze week even eens ingediend. Heel de export zal in handen komen van een commis sie, uit belanghebbenden gekozen, werkende onder toezicht van het ministerie voor economische zaken. Om de export-verliezen te dekken, zal een accijns op binnenlandsch te verbruiken varkensvleesch worden geheven van circa 5 cent per pond; de regeering meent, dat zulke heffing de detailprijzen niet al te zeer zal verhoogen. Mocht de vechooging tot verminderd verbruik van var kensvleesch leiden, dan zal dat de consumptie van rundvleesch ten goede 'komen en dus ook weer de loonende exploitatie van rundvee. De accijns zal worden geïnd door de keuringsdiensten. Oud-minister Posthuma is van de week door de regeering naar Berlijn gezonden om er nog eens ie trachten iets voor onze landbouwexport te bereiken. Het is altijd een goed systeem gebleken om luidruchtige critici zelf de moeilijkheden maar eens te laten ondervinden Donderdag werd de A.R.-staats- man Mr. Heemskerk onder enorme belangstelling ten grave gedragen. In de Tweede Kamer is hij in treffende redevoeringen herdacht door den voorzitter, Mr. van Schaick en door den Min. Pres. Ruys de Beerenbrouck, die het betreurden, dat de Kamer niet meer zou kunnen profiteeren van de groote gaven van g?est en hart van dezen leider des volks, die van 1888 af bijna onafge broken zitting had in het oarlement en daarvan als een onmisbaar deel was geworden. Opvolger van Mr. Heemskerk is Mr. Bijleveld, oud-minister van ma rine. Van het bezoek der Zeppelin aan ons land op Zaterdag a.s. met landingen in Twente en Rotterdam wordt heel wat verwacht. In Rot terdam rekent men op 100.000 be zoekers. Als daar maar geen on gelukken van komen. De tochten worden meegemaakt door een paar selecte groepen pas sagiers. In Rotterdam zullen o.m. Prins Hendrik instappen en de ministers Deckers en Reymer. Het wetsontwerp inzake artsenij- bereidkunst beeft in de Kamer zoo veel tegenstand ontmoet, dat de repeering het voorloopig heeft inge trokken, tot groote blijdschap van de drogisten, die hun bestaan er door bedreigd meenden, en tot leed natuurlijk van de apothekers, ten wier voordeele het ontwerp strekte. De eerste uitspraak in de moord zaak van Putbroek is gevallen. De vader-jaebtopziener werd veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf, de zoon tot 8 jaar. Indien die menschen schuldig zijn zoo wordt algemeen geoordeeld dan is de straf gering. Toch heeft de rechtbank de maximum straf opgelegd, welke de wet ver oorloofd. Ons strafrecht kent moord en doodslag, welke misdaden kunnen worden gestraft met ten hoogste resp. levenslang en vijftien jaren. Voor leeken is het onderscheid tusschen moord en doodslag uiterst gering, maar de wet omschrijft beide misdrijven nauwkeurig. De Roer mondsche rechtbank heeft de beide verdachten wegens doodslag ver oordeeld. In een andere afschuwelijke moord zaak werd van de week resp. 4i/s jaar, 2 jaar en 8 maanden geëischt. Het betreft hier een vader en moeder, die een 5 jarig kind doodraoselden en het lijkje daarop in een dijk bij Moordrecht begroeven. Het is af schuwelijk. De snoodaards konden slechts voor mishandeling, den dood ten gevolge hebbend, worden ver volgd. 3 lees» .IohannT laa' Peter ters> haH°s'uur 11 voor H 8 uu' Vrijde'1 1 eere fcez voor I/**"' Zate^s" en 8e"en d te biecde f1* ur Lc M f®1*8' Mort Misser H°°<dïï derschf? om K»fHHf Onna de Bes,uui Orde. Maart van Volle van ,D™8 1 v.d. H 7 Doope'Hoog "eS "nedic heiligs nius sr J flelievendbo Achters lees Patron* om Maas",! in spreid onge schuld^ fe rubrieken Ingekomen en vertrokken personen van 10 tot 17 Juni. INGEKOMEN J H. Ballissen, zonder beroep, Merselo M 8, van Waal re W. G. A. Franssen, dienstbode Brabander A 17, van Horst G. J. II Janssen, zonder beroep, Brienshoek K 41, v. Broekhuizen J Jacobs, schilder, A 3, van Asperden A. H. M. Huisman, dienstbode, Langeweg 21, van Asten M. J. 11. Reijnen (wed. v. Haeff) Smakt B 11, van Meerlo G. A. Hanen, zonder beroep Merselosche weg 10, van Utrecht A. R.J. Weijmans, dienstknecht Heide M 76a, van Maashees M. A. Lenssen, dienstbode, Castenray G 34, van Maashees M. C. Mannaerts, Eindstraat 10, van Roosendaal J. H. M Rongen, dienstknecht Oirlo E 32, van Wanssum M. J. Hendriks, onderwijzeres, Ysselsleyn I 72, van Helden BU&SS&UJS3 SYAffD V1IBAT van 1017 Juni 1932. GEBOREN Agnes Koenen, Scheide Theodorus Nellen, Heide Franciscus de Riet, Veulen Gerardus Duykers, Hoogriebroek Antonetta Janssen, Veulen Johannes de Mulder, Scheide Paulus Bloemen, Stationsweg. GEHUWD AnselmusS. H. van de Voort, 31 jaar, bakker, wonende te Meerlo-Tienray en Elisabeth Alphonsa Vermeulen, 26 jaar, te Venray, OVÉRLEDEN: Jacobus Kemmelings, 5 dagen, Oirlo. Johannes van Maris, echtgenoot van A. M. Relouw, 86 jaar. Molenhofweg. Gerardus Duykers, 5 jaar, Castenray. 2 patiënten St. Annagesticht. 1 patiënt St. Servatiusgesticht. SXamiJES BISBSTEK Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur groote Con gregatie met collecte voor St. Petrus- Liefdewerk, half 3 herhalingscate:his- mus voor de jongens, 3 uur Lof, 4 uur H. Familie, Maandag half 8 besteld jaarg. voor Johan Kennis, 8 uur gezongen H. Mis voor de levende en overleden leden van den Boerenbond Heide, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 en 8 uur leesmis, Woensdag half 7 leesmis voor vrouw Fonck als lid v.d. Retraitepenning, half

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2