til. POKES Algem. weekoverzicht Districts-Arbeidsbeurs Advertentiën Verven Lakken Th. Pouwels, Hofstr. Zalerdag 4 Juni 1932, No. 23 DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat de navolgende verzoeken om een volledige vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein zijn ingekomen Martinus Janssen, wonende te Mer- selo M 20, voor de benedenvoorkamer van het huis, gelegen te Merselo M 20. Jacobus Theodorus Antonius Leander Camps, wonende te Oostrum D 2, voor de benedenvoorkamer van het huis, gelegen te Oostrum D 2. Johannes Jacobus Ferdinand Maria Camps, wonende te Oostrum D 2, voor de benedenvoorkamer van het huis, gelegen te Oostrum D 2. Johannes Hubertus Keijsers, wonen de te Ysselsteyn 1 71, voor de bene denvoorkamer van het huis, gelegen te Ysselsteyn I 71. Jan Huisman, wonende te Venray Langeweg 9b, voor de benedenvoor kamer van het huis, gelegen te Venray Langeweg 9b. Wilhelmus Swinkels, wonende te Venray Overloonsche weg B 27a, voor de benedenvoorkamer van het huis Overloonsche weg 27a. Antonius Hubertus Cremers, wonende te Venray Eindstraat 14, voor de be nedenvoorkamer links van het huis Eindstraat 14. Anna Huberta van Rijswijck, wonen de te Venray Oirlo E 40, voor de be nedenvoorkamer van het huis gelegen te Oirlo E 40. Mathijs Jacobus Drabbels, wonende te Venray Oirlo E 40, voor de beneden voorkamer van het huis gelegen te Oirlo E 40. Johannes Martinus Kusters, wonende te Venray Leunen K 68, voor de bene denvoorkamer van het huis Leunen K 68. Gerardus Hubertus Kupers, wonende te Venray Henseniusplein 9, voor de linkerbenedenvoorkamer van het huis, gelegen te Venray Henseniusplein 9. Mathijs Litjens, wonende te Venray Leunen K 5, voor de benedenvoor kamer links van het huis gelegen te Leunen K 5. Jan Lambert Linders, wonende te Oostrum D 8a, voor de zaal van het huis gelegen te Oostrum D 8a. Peter Hubertus Manders, wonende te Venray Veulen H 16b, voor de be nedenvoorkamer van het huis gelegen te Venray Veulen H 16b. Jan Theodor Jacobs, wonende te Venray Castenray G 12, voor de voor kamer van het huis gelegen te Casten ray G 12. Peter Johannes Gerardus Hubertus Janssen, wonende te Venray Ysselsteyn I 69, voor de zaal van het huis gelegen te Venray Ysselsteyn I 69. Hendrikus Willems, wonende te Ven- rey Hagel weg 1, voor de herberg- lokaliteit van het huis, gelegen te Venray Hagelweg 1. Maria Petronella Swinkels, wonende te Venray Brabander A 12, voor de benedenvoorkamer van het huis, ge legen aan de Gasstraat 11. Godefridus van Dijck, wonende te Venray Deumescheweg M 76, voor de benedenvoorkamer van het huis, ge legen aan den Deurneschen weg M 76 Sebastiaan Rutten, wonende te Venray Heijde, L 53, voor de benedenvoor kamer links, van het huis, gelegen te Venray Heijde L 63. Hubertus Johannes Siebers, wonende te Venray Merselosche weg 24a, voor de benedenvoorkamer van het huis. gelegen aan den Merseloscheweg 24a. Johan Hendrik van Kan, wonende te Venray Veulen H 27a, voor de bene denvoorkamer van het huis, gelegen te Venray Veulen H 27a. Binnen twee weken na de dagteeke- ning dezer bekendmaking kan eenieder tegen het verleenen van deze vergun ningen schriftelijk bezwaren indienen. Venray 1 Juni 1932. Burgemeester en Wethouders v. Venray O. VAN DE LOO De Secretaris VAN HAAREN Afsluiting gedeelte Langeweg. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene ken nis, dat bet gedeelte vau den weg No. 64, grnaamd Langeweg, kopen de vanaf de Hoenderstraat tot aan den Overloonscheweg en de onge nummerde verbindingsweg vanaf de Overloonscheweg tot Langeweg op Zondag 5 Juni a.s. van 2 uur na middag tot 10 uur namiddag en op Maandag 6 Juni van 4 uur namid dag tot 10 uur namiddag voor het publiek zijn afgesloten, zulks met het oog op de veiligheid van het verkeer. De wegen zul'en met roode vlag gen worden afgezet. Men zij gewaarschuwd, dat op die dagen schuttersfeesten worden gehouden en het betreden dier afge sloten wegen gevaarlijk is. Venray, 3 Juni 1932. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Rekening van den tak van dienst het bedrijj i' der Gasfabriek over 1931. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter algemeene kennis, dat de rekening van het bedrijf der Gasfabriek overeenkomstig het be paalde bij artikel 266 der Gemeente wet aan den Raad der Gemeente is overgelegd en tegelijk ter Secretarie der Gemeente voor een ieder tot en met 17 Juni a.s. ter lezing is neer gelegd en in afschrift tegen betaling der kosten algemeen verkrijgbaar is gesteld. Venray, 30 Mei 1932. De wijziging der L.O -wet. Contingenteering van porcelein enz. verlengd. Straf voor de katholieke tegenstemmers der Pachtwetten. Week van moordberechting. Relletjes. Omtrent het aanhangige wetsont werp tot wijziging der L.O.-wet, waarover door de Comité's van Actie in de bladen zooveel is geschreven, is thans het verslag der Commissie van Voorbereiding verschenen Er blijkt uit, dat het nader overleg met den minister niet tot aanmerkelijke wijzigingen in het ontwerp heeft ge leid. behalve dan voor wat de 45 kerlingenschaal betreft, terzake waar van de minister vrij belangrijke concessies heeft gedaan. Thans zal het hoofd van een school bij 35 leerlingen door een onderwijzer kun nen worden bijgestaan (in het oor spronkelijke ontwerp 46), door twee onderwijzers bij 76 leerlingen (oor spronkelijke 91). door 3 onderwijzers bij 131, door 4 onderwijzers bij 186 leerlingendaarboven 1 onderwijzer per 50 leerlingen. Voor het Friesch wordt demoge lijkheid geopeod om het bij de lessen van het Nedeilandsch eeniger mate te doceeren benoeming en ontslag van onderwijzers kan in handen van B. en W. worden gelegd. De al-of niet oprichting van bijzondere scholen zal niet aan een beslissend college worden overgelaten, omdat de minis ter zulks in strijd acht met de Grond wet. De contingenteering van porcelein, aardewerk, tegels, sanitair, aardewerk en rijwielbanden, is verlengd, voor- loopig weer tot 31 Jan. 1933. Op meer van dergelijke berichten zal men zich trouwens wel kunnen voor bereiden. want contingenteerings- bepalingen kunnen slechts voor betrekkelijk korten duur worden afgekondigd, maar het valt niet aan te nemen, dat de regeering haar standpunt ten opzichte van eerder verworven inzichten inzake invoer- belemmeringen zal herzien, zoolang de crisis niet verandert van aspect. In de Katholieke Staatspartij is eenige lichte beroering gewekt door het politieke advies voor de a.s. verkiezing van Eerste Kamerleden, omdat daaruit de bedoeling naar voren kwam om degenen, die door hun tegenstemmen de aanneming der Pachtwetten in de Eerste Kamer hebben verhinderd, te straffen met niet-herkiezing. Een der gedupeerden, de heer Dobbelman, heeft zich geweerd met de publicatie van een „Open Brief' aan zijn kiezers, in dit geval de katholieke leden der Prov. Staten. Hij meent, dat hij geen enkel punt van het beginselprogram heeft ge schonden en bij acht zich dan ook onrechtvaardig bejegend. Het schijnt, dat de katholieke leden der Prov. Staten in Gelderland en Overijsel niet van plan zijn om het politiek advies te volgen, als gevolg van welk advies de Roomsche boerenleider, de heer de Ruyter, den heer Dobbelman had moeten ver vangen. In de fractie is ter zake althans geen overeenstemming ver kregen kunnen worden. In deze week zijn verschillende droeve rechtszaken aan de orde ge weest. De Proc. Generaal bij den Hoogen Raad concludeerde tot ver werping van het cassatie-beroep van den Amsterdamschen leidekkers patroon, die tot levenslang werd ver oordeeld ter zake van moord op zijn knecht, z.g. compagnon, dien bij van den Majella-toren zou hebben neer- ge.'lingerd. Een 32-jarige vischventer, die te Hemmen een oude vrouw in haar woning dood-knuppelde om een ongelukkige 15 guldens machtig te worden, hoorde eveneens levenslang tegen zich eischen. En ook stonden een vader en zoon, beiden jachtopziener, voor de rechtbank te Roermond terecht, ver dacht van moord op vier jongelieden, die in de bosschen, door verdachten bewaakt, wilden stroopen. Ook zij worden met levenslang bedreigd, maar of het tenslotte mogelijk zal zijn om naast de overtuiging omtrent hun schuld ook een wettelijk bewijs te construeeren, staat te bezien. Directe getuigen zijn er niet, en vader en zoon hebben zéér gesloten karakters. In Vlaardingen hebhen ernstige relletjes plaats gehad als gevolg van raadsdiscussies omtrent steunverle ning aan werkloozen. De S.D.A.P. had de ontevredenen voor een demonstratie tijdens de raadszitting opgeroepen, maar communisten van elders maakten van de gelegenheid gebruik om de „leiding" der beweging over te nemen. Naast gemeente politie kwamen rijksveldwachters en militaire politie aan de onderdrukking der manifestatie te pas; er vielen verscheidene gewonden. Voor zekere gemeenten, zoo tus- schen stad en dorp, wordt de steun- verleening een steeds moeilijker vraag stuk. *In Vlaardingen zag men slechts kans om er weer wat geld voor te vinden door de meterhuren, zoowel van e-ectriciteit als gas en waterleiding met 25 cent voor elk per maand te verhoogen. Zoo worden „bedrijven" tot belastingbronnen. Kantoor geopend van 9 tot 1 uur Worden gevraagd: 1 bejaarde huishoudster 1 bekw. boerenknecht v. Ulestraten 2 flinke boerendienstmeiden Bieden zich aan Burgerdienstmeisjes voor dad. 36, 22. 20, 18, 16 en 15 jaar. Boerenknechten Dagmeisjes 16 en 20 jaar Smidsleerling en smidsknechten. Metselaars, timmerlieden, losse arbeiders, stucadoors. 1 boerendienstmeid 1 meisje 16 jaar burgerdienst 1 boerenknecht 16 jaar. 1 keukenmeid 2 chauffeurs In Porcelein, Beelden Emaille-, Zink- en Houtwaren Borden vanaf 6 cl. Tassen vanaf 3 ct. Drinkglazen vanaf 5 ct. Houten Bloemtafels vanaf f 1.- Porceleinen Kommen 6 stuks voor 65 ct. 2 mooie gekleurde Bloemvazen voor 35 ct. H. Hart Beelden aan reuzen lage prijzen. Gekleurde Kaarsen (gedraaide) 6 stuks 24 ct. Zinken emmers vanaf 38 ct. en verder honderden artikelen aan reuzen lage prijzen. Hofstraat 8. 40 Winkel geopend van 's morgens 6 tot 's avonds 8 uur. Zondags gesloten. JOS. C. M. NEETESOX ass. apotheker Behangselpapieren Het van ouds bekende adres

Peel en Maas | 1932 | | pagina 9