De bloeiende pracht Zomersproeten ver dwijnen in korten tijd geheel door Sprutol. üemengde Berichten yeroovh rdl° De heer Millen klaagt, dat hij deze omvangrijke agenda zeer laat heeft ontvangen, Daar is studie voor noodig om overal inzicht in te krijgen, doch de tijd heeft hem ont broken. Verschillende punten stelt hij daarom voor aan te houden. De Voorzitter meent echter, dat deze aangelegenheid toch zeer een voudig is. Het gaat immers alleen over het recht der vergunning, de rest is administratief Uitstel ontraadt hij daarom, vooral omdat bij het inwerking treden der nieuwe Drank wet alles in orde moet zijn. De heer Millen kan zich over dit alles zoo maar niet uitspreken. Wethouder Pubben meent, dat eigenlijk niemand beter dan den heer Timmermann B. en W. in deze van advies kan dienen. De heer Millen wil dit wel ge- looven, maar hij zou toch een en ander uitvoerig wilen nagaan en be spieken. Ook de heer Vermeulen acht het wenschelijk dat een agenda als deze, minstens acht dagen van tevoren bij de Raadsleden bezorgd wordt. Nu is geen van de Raadsleden in de zaak ingewerkt. De Voorzitter zegt dat dit onmoge lijk is. Dat de vergadering op Maandag is. vindt zijn oorzaak, dat het Dinsdag fokdag is in Horst, waarheen sommigen der Raadsleden gaan zien. Woensdag komt de Com missaris der Koningin. Ook de heer van Boven zegt. dat de agenda wat laat :n zijn bezit kwam. Hij was nog lang niet klaar met de bestudeering der bescheiden. Hij was voor meer vergaderingen en dan kleinere agenda's. De Voorzitter zegt, dat hij de vergadering uitschrijft als er punten van behandeling zijn. De heer Mil len zegt, hoe minder vergaderingen hoe beter, maar hij zou meer tijd laten tusschen het verzenden der agenda's en de vergadering. De Voorzitter zegt. dat de stukken con form de wet verzonden zijn. Acht dagen van tevoren verzenden kan onmogelijk. De heer van Boven, zag in de plaats van een deskundige, liever een Commissie. De Voorzit ter meent, dat de taak der Drank wetuitvoering berust bij B. en W. Beroep bij den raad, staat volgens de wet open. De heer van Boven zegt, dal mogelijk wraak van den deskundige aanleiding kan geven tot een hoogecen aanslag, waarop de Voorzitter den heer van Boven erop wijst, dat een College van B. en W. den eed afgelegd heeft, toch wel se rieus zal handelen. De heer van Boven wijst erop, dat ook hij als raadslid, den eed heeft afgelegd. Hij twijfelt niet aan de goede bedoelin gen van B. en W. maar acht het toch wenschelijk, dat ook den Raad meepraat. Wethouder rubben be jammert de verhooging van het recht, maar waar er maar weinig reclames zijn ingekomen, mag bij aannemen, dat allea tevreden zijn». Op een vraag van den heer Millen, hoe hoog het vergunnings recht is, zegt de Voorzitter, dat dit bedraagt f 10.per f 50.— huur waarde. Doch om hier in de ver gadering een bepaald geval te be handelen. acht de Voorzitter be zwaarlijk. Zonder hoofdelijke stem ming wordt dit punt aangenomen. 4. Voorstel van B. en W. tot vast stelling eener verordening, regelende het heffen van verlofsrechten voor den verkoop van zwak-alcoholischen drank en eener verordening op de invordering van dit verlofsrecht. De Voorzitter zegt, dat dit recht bedraagt f 25.— waarvan de helfr voor het Rijk komt. 5. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging en aanvulling der Algemeene Politieverordening. De Voorzitter zegt, dat de aan vulling der politieverordening noodig is om onze plantsoenen tegen bal dadigheid te beschermen. De heer van Boven, wijst er bij deze gele genheid op, dat dienstmeisjes bene den de 16 jaar niet in de café mogen werken, wat bij ziekte of afwezigheid van de verlofhoudster zeer hinderlijk is. Hiervoor is verlof van den Burgemeester noodig Dat verlof vragen acht Spreker bezwaar lijk, vooral als het zou zijn, dat de politie de pik op een bepaalden verlofhouder heeft. Ook de heer van Haren acht dit vragen een lastig punt, vooral bij eventueele drukte. De Voorzitter meent echter, dat in het algemeen deze bepaling zeer gewenscht is. De heer Millen zegt, Venray be hoort tot het platte land en men wordt hier meer te goeder trouw bedient. De Voorzitter merkt hier tegen op, dat dit in het algemeen niet juist is. De heer van Boven wijst op den moeielijken tijd voor allen, ook voor de kasteleins. Iemand van 16 jaar moet meer verdienen, dan iemand van 14 jaar. Op werkplaatsen mag iemand van 14 jaar werken, maar in cafés niet. Hij acht de kasteleins in deze benadeeld. De Voorzitter blijft echter bij de tegenwoordige redactie. De heer Vermeulen wijst erop, dat men nu feitelijk op de stoepen van cafés niet mag kaartspelen. Hij zou dit graag veranderd zien. De Voorzitter meent, dat staande de vergadering zoo maar geen be- der natuur lokt U naar bosch en duin, naar hel en strand om daar met volle teugen licht en lucht te drinken. Vergeet toch vooral niet Uw huid tegen zonnebrand te be schermen door ze vooraf met „Zij"- Crême in te wrijven. In prijzen van 2030—45 en 75 cent weg en de klare waterfonteinen spoelden de laatste restjes van bloed naar beneden. (Wordt vervolgd.) sluit in deze genomen kan worden. De verordening wordt trouwens soepel toegepast. De heer Vermeulen acht bijvoe ging aan dit artikel geen bezwaar. Het kan toch best gebeuren, dat deze of geene politieman proces verbaal opmaakt, hij maakt daarom een voorstel van zijn bezwaar. De Voorzitter zegt, dat dit niet volgens de wet is. Een strafveror dening moet voorbereid worden door B. en W. en de bestaande bepaling heeft nog geen aanleiding gegeven tot moeielijkheden. De heer Vermeulen meent, dat met een beetje goeden wil, de zaak best kan geregeld worden. Wethouder Odenhoven raadt de leden aan, aanteekening te houden van de moeielijkheden die zich in de praktijk in een jaar tijds voordoen en dezen dan gezamenlijk te be spreken. De Voorzitter zegt, dat men bui tengewoon voorzichtig moet zijn, na veel moeite en studie is deze politie verordening tot stand gekomen. De heer Stoot zou juist daarom dit punt aanhouden tot de volgende vergadering. De heer Geurts meent, dat hier wel het onschuldige kaartspel be doeld wordt, maar er gebeurt ook wel eens iets, waarbij een proces verbaal zeer gewenscht is. De Voorzitter zegt, de overweging van een en ander toe. De heer Vermeulen zou gaarne een dag per week het sluitingsuur der cafés bepaalt zien op 12 uur. Het was voor ^gezelschappen en vergaderingen buitengewoon en plezierig. De Voorzitter is er absoluut op tegen. Wethouder Pubben is wel voor het kaartverlof, maar niet voor ver lenging van het sluitingsuur. pe heer van Haaren wijst erop, dat volgens de verordening de stoe pen veilicht moeten zijn door den vergunninghouder. Moet dit nu ook als er een lantaarn voorstaat. De Voorzitter zegt, dat dit bepaalt is ter voorkoming van ongelukken, maar bij nader overweging, is het toch wel goed, want wat moet er gebeuren als de verlichting eens weigert. De heer Goumans vraagt, of na de beeknormalisatie ook nog drink plaatsen mogen worden aangelegd, hetgeen de Voorzitter ontkennend beantwoord. De heer Millen vraagt of tonnen of bakken geplaatst mogen worden voor het drinken van het vee, waarop de Voorzitter antwoord. ja, mits de oevers niet vernield worden. 6. Ingekomen schrijven van de Nationale Commissie tegen het alcoho lisme houdende uitnoodiging dat de gemeenteraad van zijn recht zal gebruik maken om aan de Kroon te verzoeken het aantal verloven te verlagen. De Voorzitter zegt, dat er hier in Venray 43 verloven zijn, die men in een zoo uitgestrekte gemeente gerust mug hebben. Hij stelt daarom voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Aldus geschiedde. 7. Voorstel van B. en W. tot intrek king der verordening regelende de eischen waaraan met betrekking tot ruimte, licht- en luchtverversching de lokaliteiten in deze gemeente moeten voldoen om voor een verlof tot verkoop van zwak-alcoholischen drank in aan merking te komen. De Voorzitter deelt mede. dat deze verordening noodig is daar de eischen in de wet vastgelegd zwaarder zijn, dan die in de verordening. 8. Voorstel van B. en W. tot het aangaan eener rekening-courantover eenkomst met de Nederlandsche Land- bouwbank bijkantoor Venray voor de periode van 1 Juli 1932—30 Juni 1933. Evenals vorige jaren, werd deze overeenkomst aangegaan met bepaling dat li/t pCt. rente vergoedt zal worden voor credit en 4 pCt. ver rekend zal worden voor debet. 9. Aanbieding der rekening over 1931, balans per 31 December 1931 van den tak van dienst het bedrijf der gasfabriek, overeenkomstig het be paalde bij artikel 265 der Gemeentewet. Oudergewoonte wordt hier eene Commissie voor benoemd bestaande uit de heeren Jacobs, Vermeulen en Goumans 10. Aanvrage van het Bestuur der bijz. lagere school van St. Ursula's Zusters ingevolge het bepaalde bij artikel 72 der L.O. wet 1920 om de noodige gelden beschikbaar te stellen voor aanschaffing van nieuwe leermid delen tot een maximaal bedrag van f 923.50, verband houdende met de eerste inrichting. Zonder hoofdelijke stemming ver leende de Raad de noodige gelden conform het rapport van den In spec* teur van het Lager Onderwijs. 11. Vaststelling van het kohier der hand- en spandiensten. Het kohier der handdiensten werd vastgesteld op 2158 dagen, dat der spandiensten op 1668 dagen. Het kohier der voerdiensten komt later aan de orde. De Voorzitter spreekt zijn dank uit aan de raadsleden der kerkdorpen voor de gegeven voorlichting. 12. Ingekomen schrijven van de A.R. K.A. in verband met de voorgenomen tijdelijke korting op de salarissen van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger door Heeren Ged. Staten. Conform het voorstel van B. en W. voor kennisgeving aangenomen. 13. Voorstel van B. en W. tot toe passing van een tijdelijke korting op de salarissen en loonen en tijdelijke verhooging der pensioensbijdragen voor de vast aangestelde ambtenaren en beambten met het oog op de totstand koming der wet van 18 Maart 1932, Stbl. No. 104, ingaande 1 Mei 1932. De Voorzitter deelt uitvoerig mede, dat in verband met het kortings wetje het wenschelijk is deze salaris sen te verminderen met 3 pCt. en de pensioensbijdragen te verhoogen met 1 pCt. De heer van Boven vraagt of in deze overleg is gepleegd met de ambtenaren, waarop de Voorzitter zege, dat hij dit onnoodig oordeelt, terwijl het voorstel voortvloeit uit het z.g. kortingswetje. De heer van Boven meent, dat de Voorzitter om de zaak heendraait. waarop de Voorzitter zegt duidelijk te hebben gesproken. De heer van Boven dient thans een voorstel in om dit punt aan te houden. Hij als jong raadslid is nog niet overal ingewerkt. Ook de heer Millen zou de punten 13, 14 en 15 aanhouden. Ook Wethouder Odenhoven zegt op de vergadering van B. en W. met dit voorstel niet accoord te zijn gegaan. Hij is ook wel voor aan houding van dit punt. De heer Arts steunt het voorstel van Boven en Millen. In stemming gebracht besloot de Raad dit punt aan te houden. 16. Ingekomen schrijven van heeren Gedeputeerde Staten in zake heffing keurloonen Vleeschbeuringsdienst. De Voorzitter deelt mede, dat Gedeputeerde Staten er op wijzen, dat de winst op de keurloonen te hoog is. B. en W. zullen echter niet tot verlaging overgaan, dan alleen tengevolge dwang in hoogste instantie Op andere plaatsen zijn de keur loonen hooger. B. en W. vinden deze hier volstrekt niet hoog, maar het midden. De slagers stuiten over het gemak van den keurings dienst. Verlaging komt alleen de slagers ten goede. Zou er bovendien nog een destructor moeten worden aange:chaft, dan is de winst heele- maal weg, 17. Ingekomen verzoek van den Ned. R.K. Bond St. Michael om ten behoeve van de Politievakschool van dien bond voor 1933 en volgende jaren een subsidie te willen verleenen. Met het oog op de financiën is subsidieverleening bezwaarlijk. Het diploma geeft echter wel recht op een toelage op het salaris. 18. Ingekomen schrijven van Jac. Franssen e.a., allen huurders van de aan de Woningbouwvereeniging St Oda toebehoorende woningen omverminde ring der huur. De Voorzitter merkt op, dat niet de gemeente de huur bepaalt, doch de bouwvereeniging, geadviseerd door het Rijk. Vroeger is de huur reeds met 50 ct. verlaagd, wat de gemeente f 988 per jaar kost. Zou deze verlaging van f 1 per week doorgaan, dan zou de gemeenschap hiervoor een extra bijdrage van f 1966 te betalen krijgen. Jaarlijks legt de gemeente reeds f 4480.85 op de exploitatie dezer huizen toe. Bij herhaling hebben diverse besturen bij de regeering op verlaging der huren aangedrongen, doch zonder resultaat. De Voorzitter begrijpt heel goed de moeilijkheden der huurders, doch acht deze huurverlaging onbillijk tegenover huurders van andere hui zen, of tegenover hen, die met moeite de rente hunner hypotheek bijeen krijgen. Waar de inkomsten der gemeen'e tengevolge van de .crisis aanmerkelijk zullen dalen, ont raadt hij dan ook ten zeerste, de gevraagde verlaging te verleenen. De heer Stoot zou goedkooper kapitaal nemen voor die huizen of de annuiteit verlengen. De heer van Boven zegt, dat de Raad reeds voor de crisis de huren met f0.50 verlaagde, nu is het vol op crisis en stelt hij daarom voor, de huren nogmaals met f 0,50 te verlagen, vooral voor hen, die bij de werkverschaffing zijn of werkeloos, Er zijn huurders bij, die de huur nog heel goed kunnen betalen De heer Millen zou f 0.50 huur verlaging geven aan alle bewoners dier huizen; waarbij de heer Arts zich aansloot. De heer van Boven wijst erop, dat deze huizen in de volksmond duiventillen genoemd worden. Als de huurders een ander huis kunnen vinden, gaan ze eruit. Wethouder Odenhoven stelt voor dit punt aan te houden, waarbij de heeren Stoot en Vermeulen zich aansluiten. De heer van Boven vindt aan houding onzin. Bij deze malaise en crisis zijn de huren te hoog en ook hij zou voor alle f 0.50 verla ging willen en voor dit tekort in Godsnaam de belastingschroef maar eens aandraaien. De Voorzitter zegt, dat de heer van Boven nu niet consequent is, waarop de heer van Boven antwoordt dat dit komt, nadat de heer Millen gesproken heeft. De Voorzitter zegt, het kras te vinden voor allen verlaging te vra gen, als men zelf moet toegeven, dat er huurders zijn. die nog goed kunnen betalen. De heer Vermeulen steunt het voorstel Odenhoven. De heer van Dijck zegt, dat er overal moeielijkheden zijn, maar zou hen, die niet kunnen betalen, ver wijzen naar andere instellingen. Ook de heer Arts is voor tijde lijke huurverlaging. De heer van Boven zegt, naar aanleiding van de opmerking van den heer van Dijck, dat het niet aangaat dergelijke huurders Daar het armbestuur of St. Vincentius te verwijzen. Hier moet de gemeen schap tusschenbeide komen. De heer Millen is nu ook voor aanhouding en weet zeker, dat wan neer de raadsleden naar de gangbare huurprijzen infotmeeren, de f0.50 in de volgende vergadering er af vliegen. De Voorzitter waarschuwt voor de huurverlaging, waarna de heer van Boven zijn voorstel intrekt. De heer Odenhoven zegt, dat een nader onderzoek noodzakelijk is, maar hij betwijfelt echter of verla ging over de geheele lijn wenschelijk is, maar hij staat ervan te kijken, dat zijn beste collega anders oor deelt. Met groote meerderheid be sluit de raad tot aanhouding van dit verzoek. 19. Voorstel van B. en W. tot op richting eener gemeentelijke arbeids beurs in verband met de totstandkoming der Arbeidsbemiddelingswet 1930, onder voorwaarde, dat aan deze door den Minister van Binnenlandsche Zaken de taak zal worden opgedragen om als districtsarbeidsbeurs op te treden over eenkomstig het bepaalde in artikel 20 dier wet. 20. Voorstel van B. en W. tot vast stelling eener verordening op den ge meentelijken dienst der arbeidsbemid deling en werkloosheidsverzekering overeenkomstig artikel 12 der Arbeids bemiddelingswet. De Voorzitter legt uitvoerig uiteen de noodzakelijkheid der omzetting der districtsarbeidsbeurs in een ge meentelijke arbeidsbeurs, die als districtsarbeidsbeurs zal optreden. Het hebben van een districtsarbeids beurs is voor onze gemeeute van belang, anders zal Venray worden ondergebracht bij Venlo, Helmond of Nijmegen, daar Venray geen 15000 inwoners telt, en zouden wij hier alleen een agentschap krijgen. De Voorzitter leest het concept besluit in dien geest voor. De heer Vermeulen kan zich met dit concept vereenigen, mits het de gemeente niet meer kost dan f 1000 Teneinde alles tegelijk te kunnen inzenden, stelt de Voorzitter thans ook voor de benoeming van een Directeur. De heer van Boven wijst erop, dat dit punt niet op de agenda staat. Hij heeft geen bezwaar tegen de be noeming van den heer Schols, maar vïndt deze behandeling toch ietwat vreemd. Na een uitvoerige verwarde dis cussie wordt eindelijk overgegaan tot benoeming v&n een Directeur en worden er uitgebracht 12 stemmen op den heer Schols, 1 ongeldig en 2 blanco. Bij de rondvraag vraagt de heer van Boven of onder de nieuwe Drankwet bier getapt mag worden in de danstenten. Hierop wil de Voorzitter alleen antwoorden, dat in deze nog geen rechtelijke uitspraak is gedaan. De heer van Boven vraagt of men zich dan maar zoo moet laten be keuren, zijn persoonlijk idee was nog niet gevestigd. De Voorzitter zegt, dat hij met zijn persoonlijke idieën niets te maken heeft. Als de heer van Boven vraagt of de tent dan gesloten wordt, zegt de Voorzitter, ook daarvan nog niets te kunnen zeggen. De heer Millen vraagt, of de Raad indertijd besloten heeft, om de sloot die door den tuin der Zusters Ursu- linen loopt, aan de Eerw. Zusters te verkoopen. Hij weet er niets van en meerdere leden ook niet. Als zij beter ingelicht waren, dan zou zulks niet gebeurd zijn. De Voorzitter zegt. dat de heer Millen dit maar zoo niet mag zeggen. De inlichtingen worden steeds duide lijk genoeg in den Raad verstrekt. Bovendien stond het eigendom van de sloot nog lang niet vast. Behoor de de sloot aan de gemeente ofwel aan de aangelanden Bovendien moet men niet naar de vergadering komen met een lijstje waarop alle mogelijke kwesties staan. De heer Millen zegt. dat erarbei- ders bij de werkverschaffing zijn, die om de twee weken werken en zoo een weekloon halen van gemiddeld f 6.50 per week. De Voorzitter zegt, dat de Minis ter er op aangedrongen heeft de werkverschaffing in den zomer in te krimpen. Van den winter moet men ook nog kunnen werken. Bovendien zijn alleen die menschen door be doelde regeling getroffen, die thuis of elders ook werk hebben. De heer Millen meent, dat de Burgemeester een mooien pluim zal krijgen op zijnen hoed vanuit den Haag. De Voorzifter zegt tot den heer Millen U kunt het niet begrijpen, maar de werkverschaffing is van buitengewone moeielijken aard. Als de heer Arts op de brug- kwestie te Oostrum terugkomt, zegt de Voorzitter, dat bet werk den heer Enckevort door den Provincialen Waterstaat is opgedragen. De heer Vermeulen zegt, dat de Raad in zijne vergadering van 21 December besloot aan de school van het Veulen een derde klaslokaal bij te bouwen. Betegeling der speel plaats en een wachtlokaal werden door den Raad geweigerd. Tot zijn verbazing zag hij echter, dat er nu toch een wachtlokaal bijgebouwd was. Hij vraagt wie hiertoe opdracht heeft gegeven en of de besluiten van den Raad maar genegeerd wor den. De Voorzitter is buitengewoon verbaasd over het gezegde van den heer Vermeulen. Tegen het voorstel van B. en W. in besloot de Raad tot het bouwen van het derde klas lokaal, daar de Raad zwichtte voor het argument, dat het schoolbestuur bij weigering in hooger beroep zou gaan. De uitvoering van het werk werd aan den gemeente-architect opgedragen, met bepaling, dat het aesthetische geheel der school be waard moest blijven. Door een ge lukkige vondst om een muurtje wat achteruit te zetten, is van zelf een wachtlokaaltje gevonden. De heer Vermeulen zegt, dat de Raad besloot tot het bouwen van een klas en geen wachtlokaal en hij vindt het oogepermiteerd. De Voorzitter zegt, dat B. en W. zich hebben uitgesloofd en eerder een compliment verwacht hadden. De heer Vermeulen wijst erop, dat het een wachtlokaal is met 3 groote ramen. De heer van Boven zegt, dat de Raad wel kan besluiten, maar dat de Burgemeester do it wat hij wil. Ook de heer Pubben is verbaasd over deze interpellatie, en zegt, dat alles is gebeurd in overleg met den Inspecteur L. O. De heer Vermeulen acht een en ander niet toelaatbaar. Ook de heer van Boven meent, dat B. en W. zich niet zoo bijzon der hebben uitgesloofd, want dan hadden ze met het niet bouwen van het wachtlokaal f 200 tot f 300 kunnen verdienen. De heer van Boven zegt, dat de raadsleden door het volk worden uitgelachen, want de Burgemeester is toch baas. De heer Vermeulen zal de schul digen aansprakelijk stellen, waarop de Voorzitter zegt, dat hij niets aansprakelijk te stellen heeft, waarop de heer Vermeulen zijn gezegde ver betert, dat dit de Raad doen moet en hij komt later op deze kwestie terug. Wethouder Odenhoven wil hier ook een enkel woordje in het mid den brengen en stelt voor hier eens te gaan kijken. Hierna sloot de Voorzitter de vergadering met gebed. Bij alle Drogisten. Jubileum. De heer Th. van Lijpzigh te Venlo herdacht Maandag den dag, dat hij 50 jaar geleden het ambt van koster aanvaardde in de kapel van het klooster Mariëntal der Eerw. Zusters Dominacessen in het Ven te Venlo. Auto terecht. De auto der firma Moller en Schreuder te Eindhoven, welke aldaar Zaterdag gestolen is, is te EverdingeD bij Culemborg. langs den weg terug gevonden. De benzine bleek door de dieven opgereden te zijn. Tan doodslag vrijgesproken. Op Carnavals-Maandag werd in het Café van H., te Schinveld, de 18-jarige Duitsche smokkelaar M. S. doodgestoken. Verdachte, de mijn werker J. J. K., erkende voor de Rechtbank te Maastricht zijn mes getrokken en daarmede geslagen te hebben. Hij wist echter niet wien hij geraakt had. De Officier van Justitie eischte 4 jaar gevangenisstraf, waarvan twee jaar voorwaardelijk. Maandag sprak de Rechtbank den verdachte vrij en gelastte zijn invrij heidstelling. In de motiveering dezer vrijspraak oordeelde de Rechtbank, dat de steek, welke den dood van den verslagene veroorzaakte, niet met het beweerdelijk gebruikte mes kan zijn toegebracht. Carnavalswee. De logementhouder J. H. C., die Carnavalsavond bij een vechtpartij in de Quadevhegenstraat te Maas tricht zekeren v. d. S. een slag toe bracht, tengevolge Waarvan deze zwaar gewond werd en zijn leven lang lam zal blijven, werd Maandag door de Rechtbank te Maastricht veroordeeld tot 9 maanden gevange nisstraf, met aftrek van het voor arrest. De medeverdachte, de monteur W. W., werd vrijgesproken. De Rechtbank achtte mishandeling, zwaar lichamelijk letsel tengevolge hebbend, bewezen. De eisch tegen beide verdachten was respectievelijk twee jaar gevan genisstraf en zes maanden. Weigert namaak! Vraagt de echte Poeders en Tabletftanf Echt zijn ze alleen, wanneer op de verpakking de naam van den fabrik ant in nevenstaande t handteekening f //VV, voorkomt 104-9 Voor slechte spijs vertering en ver stopping zijn Fos ter's Maagpillen een ideaal middel. Houdt een flacon in huis. 0.65 per flacon. FOSTER;MAAGP/llEN 'l >i05i .L Een veulen met een koepoot. Dezer dagen werd bij landbouwer P. Ooijens te Made een veulen ge boren met een koepoot. Het beestje is kerngezond en trekt veel nieuws gierige kijkers. Verbrand vee. Blijkens cijfers van de Med. Ver. tot Bescherming van Dieren zijn in de zes maanden November—April in Nederland verbrand 106 paarden. .25 koeien, 76 kalveren, 147 varkens, 11 schapen, 3 geiten. 900 kippen, 12.000 kuikens, 4 honden en 15 konijnen. Traangas by relletjes. Naar de Msb. verneemt is bij het wapen der Marechaussee een traan- gummistok ingevoerd, te gebruiken >ij relletjes en dergelijke. Het wapen is een gewone gummistok, doch in het handvat is een kki ie loop waarin een traangaspatroon, die wordt afge schoten door middel van een veer met een naald. De Waalbrug le Nymegen. Thans is men aan beide Waal- oevets druk in de weer met de uit voering van de grondwerken voor de Waalbrug. De uitmonding van de z.g.n. Meer in de Waal, tegen over het Valkhof, wordt verlengd in verband met het plaatsen van het bruggehoofd. dat aan den Nij- meegschen kant komt te staan op de plaats waar thans de Meer in de Waal uitstroomt. De nieuwe monding is nu bijna klaar zoodat ook spoedig aan den Nijmeegschen kant een begin ge maakt kan worden met de fundeering van het bruggehoofd. Aan den Lentschen oever zijn reeds dagen lang arbeiders bezig met de fundamenten voor 't brugge hoofd op den Betuwe-oever. Het bruggehoofd komt hier te staan in het lichaam van dea nieuw aange- legden Waaldijk. Dit werk zal eind Juli klaar moeten zijn, waarna een Degin gemaakt wordt met het slech ten van het stuk dijk, dat thans in de kromming van de ri-rier tusschen Lent en Bemmel gelegen is. De nieuwe brug zal uit een groote spanning bestaan van ongeveer 224 Meter lengte. Verder zijn aan weerskanten van de hoofdspanning nog twee bogen geconstrueerd, welke als steunvak- ken zullen worden aangebracht on der het verkeersvlak van de brug. Buschbrand. Te Helmond zijn Zaterdagmiddag c.a. 2 H.A. dennenbosch eigendom van de gemeente, afgebrand. Onvoorzichtigheid met vuur door jongens is waarschijnlijk de oorzaak. De brandweer verleende assistentie bij de blussching. De Zeppelin in Nederland. Naar men mededeelt zijn de be sprekingen over de landingsvlucht van den Graf Zeppelin naar Neder land tot een goed einde gebracht. De contracten zijn geteekend. Onmiddellijk daarop is de datum waarop de landingen zullen plaats hebben, vastgesteld. Deze datum is Zaterdag 18 Juni a.s. Des ochtends zal de landing geschieden op het Vliegveld Twenle des namiddags te Rotterdam: Waalhaven. Tusschen deze landingen zal de Graf Zeppelin een wijde rondvlucht ook buiten onze grenzen ma ken, waarvoor voor passagiers de gelegenheid bestaat daaraan deel te nemen. Ten behoeve van deze landings- tochten hebben de Rotterdamsche Aero Club, de Nationale Lucht- vaartschool de N.V. Luchtvaartter rein Twente en Jac. Kleiboer's or ganisatie een centraal bureau inge richt, hetwelk gevestigd is in het gebouw Handel en Nijverheid, Cool singel 75(79, te Rotterdam. Bliksem ingeslagen. Tijdens een hevig onweer zijn te Hooghalen een paard en een veulen in de wei door den bliksem gedood. In het café Mulder ontstond door den bliksem een begin van brand, terwijl ook in enkele huizeu, de bliksem insloeg. Door den zeer hevigen regenval werden de rogge- akkers als platgetreden. Motorrijder verongelukt. De sergeant-motorrijder P., die Maandagmorgen op weg was naar Ede, is bij een kruising van den weg Zeist door een auto aangereden. P. is aan de bekomen verwondin gen overleden. Het slachtoffer laat een vrouw en zes kinderen achter. Door een auto gegrepen Men meldt uit Etten (N.B.) Toen Maandagmiddag de 62-jarige landbouwer A. L. per rijwiel den rijksweg wilde oversteken en daarbij uitkeek naar een auto, werd hij plot seling gegrepen door een andere auto. De ongelukkige werd medegesleurd en dood opgenomen. Dins, Arnheit i zaak >e He"1 De Vente,Oc eeo «CiS 'ilge-i" Arnhe? poe, waarin verklei' lange s°f nen d^QV groote Den Maar vermoj gevarei" bloottf Ze. iog weinigt v leiding! t een h'ui 'erm edeleet va evenGij heer tm0 strijdej_ dep stadslef Ho jongen) veilig Sonj een a%c! neutnflu terecht, tische,jje0 gevingf And) zoekec daarm wat zeM waar a waar en gei En ij zijde c-erk telijke B person® eiscbenb zielzorg, Ook a special» manner» een idig geheet» Hebï kring j vacantf een i huis, Een| den Van eigen kfsa leeszaaf Del schiedtl de geq geteen Ga, zoekt I jongen I dan bal om iolil Bij) vadei vroeg een de prol aan d| hernacS week f bestal noemt P opstell 1 Amstepi die d eene s De schrijv de me*0- leerlin de den 1 genod wijzer -i 's avo eerst hebbe ,s moord Weet eenvr was I geen ka den-i wond£ni jaren f1* uur" f Dal1?3

Peel en Maas | 1932 | | pagina 6