Coiffeursleeriiny Gemengde Berichten sluitingswet 1930, S. 460, geen toe passing vindt ten aanzien van alle winkels van het gedeelte der gemeente behoorende tot Venray Kom en op het feestterrein en wel, van één uur namiddag tot tien uur namiddag op Zondag 5 Juni, en dat de bepaling yan artikel 2 sub b geen toepassing vindt voor alle winkels in het gedeelte der gemeente behoorende tot Venray- Kom en op feestterrein op Maandag 6 Juni van 8 tot tien uur namiddag. Venray, 3 Juni 1932. Aanbesteding: verfwerk. Burgemeester en Wethouders van Venray zullen op Vrijdag lOJunia.s. des voormiddags half 12 ten Raad- huize publiek aanbesteden het buiten- verfwerk van het Post- en Telegraaf kantoor alhier. De omschrijving en voorwaarden zijn te bekomen ten kaotore van Gemeenteweiken „Onderden Boog" tusschen 10—12 uur voormiddag, alwaar tevens nadere inlichtingen worden verstrekt. Venray, 31 Mei 1932. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris. VAN HAAREN. Een nieuwe Venraysche Bisschop. Naar uit Rome wordt gemeld, is tot Apostolisch Prefect van de Kruis heerenmissie op Java, de Apost. Prefectuur Bandoeng, benoemd Pater J. H. Goumans O.S.C. Mgr. Jacobus Hubertus Goumans werd den 19 September 1883 te Venray geboren. Nog geen achttien jaar oud trad hij te St. Agatha in de Orde van het H. Kruis eu legde 18 September 1902 zijne geloften af. Op 22 December 1906 ontving hij de H. Priesterwijding. Al spoedig werd de nieuwe Apos tolische Prefect na zijn priesterwiidiug tot belangrijke ambten in de Orde van het H. Kruis geroepen. Zoo was hij o.m. sub-prior van St. Agatha, prior van Uden, oeconomus-generalis van de Orde en definitor. Ten slotte ging ook zijn lang ge koesterd verlangen in vervulling en mocht hij naar de missie vertrekken. Einde 1926 werden enkele districten van Java, n 1. Midden- en Oost Priangan, Indramaoe, Krawang en en Cheribon, welke door de paters Jesuieten tot dan toe werden gemis sioneerd door de Congregatie de Propaganda Fide aan de zorgen der Kcuisheeren toe vertrouwd, vooralsnog echter een deel blijvend van het Vicariaat van Batavia. Ongeveer vijf jaren nadat Pater Goumans met de twee eerste medehelpers naar Java vertrok, werd het missiegebied zelf standig en tot Apost. Prefectuur verheven. Thans is ook de eerste prefect aft zoodanig aangewezen. Examen Krankzinnigen verpleging Door de examencommissie van de R. K. Gestichtsaitsen-vereeniging werden de overgangsexamens afge nomen in Sint Servatiusgesticht te Venray. De uitslag der examens luidt Eerste overgangsexamen 18 can didates Gëslaagd Bierboom J. A. J. (Br. Edesius) v. d, Bruggen A. (Br- Ani- matus); Maas A. (Br. Vitmarus); Smulders H. (Br. Libaoius); Aben H. G,; Berkers J. H. C Cuypers J. A.; van Dijck F. H.; Feller J. H.; v. d. Gevel A.; Ingeühou H. A. Jansen G.; Otten A. Tweede overgangsexamen 4 can didates Geslaagd v. d. Bruggen A. (Br. Animatus); Basten G.; Graat H. J. van Osta J. Groot nationaal Schuttersfeest te Venray. Morgen Zondag 5 Juni zal in de feestweidc van de Erven Rutten een groot nationaal schuttersfeest gehou den worden. Om 1 uur bijeenkomst der vereenigingen bij A. Creemers. Eindstraat Het geheel belooft een schitterend feest, temeer daar er zich een 50-tal Gilden en schutterijen be schikbaar stelden. Bij aankomst op het feestterrein zal het openingswoord worden uit gesproken door den Edelachtbare Heer O. v.d. Loo, Burgemeester van Venray. Er worden een 50 tal prachtige prijzen beschikbaar gesteld. Alle kermisvermakkelijkheden zijn op het terrein aanwezig. Het geheel wordt opgeluisterd door Venray's Fanfare corps. Het bestuur verzoekt oos nog te willen vermelden, dat auto's en rijwielen kunnen geborgen worden in de onmiddellijke nabijheid van het feestterrein en wel bij A. Creemers en J. Gossens, dus niet op het feest terrein. Jaarlykscli uitstapje der H. Familie Naar wij vernemen bestaat er bij het bestuur der H. Familie het plan, om op den derden Zondag van Juli met de mannen de passiespelen te gaan zien in Tegelen. We weten dat deze passiespelen een wereldberoemd heid hebben verkregen en men van heinde en verre er naar toe komt. We gelooven dat het een zeer goed idee is van het bestuur en zeer zeker in den smaak zal vallen, vooral daar de onkosten aan den lagen kant te noemen zijn, n.l. van hooren zeggen weten wij, dat passiespelen met reis samen zoo ongeveer f 1.70 zullen kosten. Aan de Modevakschool voor Venlo en Omstreken, gevestigd in de Puteanustraat no. 46, waarvan Directrice is Mevr. Brouwer-Schip- pers, slaagden voor het Diploma Costumiere in het costuum mantel vak en kinderkleeding de dames W. G. Ewals en J. M. Willems te Venray. Maandag kwam men tot de ontdekking dat in de Parochiekerk alhier een offerblok opensfond, en werd vermoed, dat de iDhoud hiervan reeds langer en meermalen gelicht werd. Onze gemeentepolitie stelde zich Dinsdag in de kerk verdekt op en mocht er dadelijk in slagen de dief aan te houden, n.l. een 12-jarige jongen. Deze bekende reeds meei- malen het offerblok van zijn inhoud beroofd te hebben. Reclame Sportterrein. Met het oog op de ongunstige tijdsomstandigheden ft het aanbren gen van reclame op het Sportterrein aan den Leunschen weg goedkooper geworden en zijn de betalingsvoor den vergemakkelijkt. Dit geldt alleen voor Venrayers. Er zijn enkele plannen in over weging om verbeteringen aan te brengen aan het Sportterrein. Dit is voor geheel Venray van belang. Laat men du van de gelegenheid gebruik maken, voordat er noodge dwongen aanbiedingen moeten ge richt worden tot vreemdelingen. Zie de advertentie. Met no. 124 van de Staats courant werden afdrukken verzonden van de akten van Lederfabriek „Limburgia" N.V. te Venray. Morgen Zondagmiddag om 7 uur, zal Venray's Fanfarecorps een Volksconcert geven op het Hense- niusplein. GEVONDEN: een groote huissleutel. Inlichtingen Gemeente politie. Bouwvergunning. Ingevolge de Bouwverordening dezer Gemeente is vergunning ver leend aan W. Broers alhier, tot het bouwen van een woonhuis aan den Beekweg. Door Ged. Staten van Lim burg is voorgesteld eene subsidie van f 220 te verleenen aan dep Handelscursus van den R.K. Venray sche Middenstand. MERSELO. Bij het j.l. Zondag door St. Hubertus gehouden Koning en prijsschieten fwas de belangstelling slechts matig, Waar immers het bestuur een 15-tal prijzen beschik baar had gesteld, namen slechts 14 schutters tot het einde toe aan den strijd deel. De oude Koning Jac. van Oscb bleef (met 106 punten in 32 pijlen) in zijne waardigheid gehandhaafd. De president sprak bij het uit reiken der prijzen terecht den wenscb uit, dat bij een volgende gelegenheid minstens het dubbele aantal schutters van heden aan den kamp zouden deelnemen. HOLTHEES. Op de Kermis te Maashees werd ten nadeele van P. van Kempen alhier een rijwiel ont vreemd. HORST. Alhier brandde Dinsdag avond het woonhuis van den heer P. Coppers af. De ioboedel ging voor een gedeelte in de vlammen verloren. Verzekering dekt de schade. De onregelmatigheden by het Groene Kruis. Uit de agenda voor de zomerzitting der Prov. Staten van Limburg ont- leenen wij het volgende Ged. Staten van Limburg deelen aan Provinciale Staten mede, dat zij ook thans nog niet in de gelegen heid zijn, voorstellen aan te bieden tot vaststelling van een andere rege ling voor de toekenning van bijdragen in de kosten van verpleging van on- en minvermogende lijders aan tuber culose. Het is op dit oogenblik zeer moei lijk, eenigszins bij benadering te be palen, welke uitgaven de Provincie zich in de toekomst uit dezen hoofde zal kunnen veroorloven. Daar komt nog bij aldus geven G.S. te kennen dat, na de voorloopige onthullingen nopens de door den ontslagen secretaris-penningmeester van het Limburgsche Groene Kruis gepleegde onregelmatigheden wel als vaststaand kan worden aangenomen, dat aan de Provincie in de laatste jaren ter zake van deze bijdragen te veel in rekening is gebracht, doordat bedoelde beambte bijdragen heeft gedeclareerd voor denkbeeldige patiënten. Hoever deze fraude zich heeft uitgestrekt, en welke bedragen daarmede gemoeid zijn geweest is G.S. echter op dit oogenblik niet bekend. Eerst nadat zij van het Hoofdbe- stuut van het Limburgsche Groene Kruis een rapport zullen hebben ont vangen over de door den secretaris- penningmeester gepleegde onregel matigheden, zal kunnen worden be rekend, welke bedragen de Provin cie zou hebben betaald, indien de declaratiën op grond van de bestaan de regeling met juistheid waren op gemaakt. BUDEL. Verscheidene werkloozen houden zich den laatsten tijd onledig met het smokkelen van suiker vaD België naar hier. Bij tij en ontij worden gansche zakken goedkoope suiker bi) particulieren geleverd. De suiker is meer dan de helft goed kooper dan onze suiker. Weer een smokkelaar dood geschoten. In den nacht van Zaterdag op Zondag stuitte bij Tetenrath in het Limburgscb-Dultsche grensgebied een douanepatrouille op een twintig man sterke smokkelaarsbende, die met zwaar beladen rijwielen door het terrein trok. Aan de sommatie der beambten om te blijven staan, werd geen ge volg gegeven integendeel zetten de smokkelaars het op een loopen. De commiezen maakten daarop van de vuurwapenen gebruik en losten verscheidene scholen. Tijdens de achtervolging slaagden zij er in, tien smokkelaars te arresteeren. Een groote partij koffie, tabak en sigaretten, alsmede tien rijwielen werden in bes'ag genomen. Zondagmorgen vonden voorbij gangers een jongeman met een zware schotwonde in zijn buik op een boschpad liggen. Het bleek, dat de man tot een smokkelbende had behoord. In het ziekenhuis is hij aan de wonden overleden. Het drama te Putbroek. Mr. Dr. P. Rieter eischte Woens dag tegen den vader v. d. Elzen levenslange en tegen den zoon 12 jaren gevangenisstraf. De verdachten houden vol onschuldig te zyn. Mr. Dr. Rieter zeide in zijn re quisitoir o.m. het volgende Onbeschrijfelijk wreedaardig en ont zettend onmenschelijk is de daad die zich in den nacht van 27 op 28 November van het vorige jaar in een zeer korle spanne tijds hoog stens enkele minuten afgespeeld heeft aan den zoom van de Ancadaalsche bosschen onder het vreedzame ge hucht Putbroek. Een daad waardoor 3 jonge men- schen in de kracht van hun leven op afschuwelijke wijze zijn afgeslacht en als dierlijke cadavers op de meest schandelijke wijze in een kuil zijn gestopt. Ik zeg onbeschrijflijk wreed aardig, want E. A. Heeren het is m.i. met geen pen te beschrijven en ook niet onder woorden te brengen wat daar is geschied. Het is zoo huiveringwekkend, dat het moeite kost zich een enkel oogenblik in het gebeurde in te denken. Het is een sluipmoord, die zijn weerga niet vindt, een wreedheid, die men alleen mogelijk zou achten in de wildernis der oerwouden, in plaats van in de landelijke eenzaamheid der Putbroek- sche dreven. Door middel van een 9-tal ge weerschoten, waarvan de meeste ge lost zijn op een afstand van minder dan 1 Meter, zijn de 3 jonge man nen, de een na de ander afgemaakt in zoo korten tijd, dat niet een hunner de kans zag te ontvluchten. Wie zal in staat zijn ons den doodsangst te beschrijven, waarin zij verkeerd hebben, wie de pijnen, die zij, Goddank, maar heel kort hebben doorstaan. Wie het gekerm en het gehuilder slachtoffers. Ik persoon lijk. die maanden achter elkander met deze zaak ben bezig geweest kan er mij geen beeld van vormen. In mijn geest hoorde ik de twee nadat de eerste was neergelegd, kermen en roepen om genade, om hun te sparen, schreeuwen om vader en moeder. Onwillekeurig verplaat ste ik mij in de cel bij de verdach ten, die toch in hun slaap en hun eenzaamheid moejten gekweld wor den door al dat ontzettende, dat zij dien nacht hebben teweeggebracht, aanschouwd en gehoord. Wie is niet tot tranen toe be wogen, die zich een enkel oogenblik een en ander indenkt. Moge God hun in hun laatste oogenblikken genadig zijn geweest. Ontzettend onmenschelijk ook was die daad, want het lijkt meer op het werk van verscheurende dieren. Alleen het feit dat verdachte zijn geladen geweer op den rug der slachtoffers kon zetten en ze zoo doodschoot is ten eenen male beest achtig. Maar wat dan te zeggen van het stoppen der lijken in een kuil. In een kuil van plm. 1 M3 inhoud werden de drie lijken geperst, een was er zelfs dubbel gevouwen. Het is gruwelijk als men er aan denkt, en als men de marechaussees die de lijken uit de kuil hebben ge nomen, hoort vertellen, wat ze mee maakten walgt men er van, nooit meer zoo zeiden ze, hopen wij zoo iets mee te maken. Wij zou Jen het eenvoudig niet meer kunnen, want niet dan met de grootste krachtsinspanning is het hun gelukt met behulp van riemen, die aan de lijken bevestigd werden, ze uit de kuil te trekken. De daders moeten er op gespron gen hebben om ze zoo vast in de kleine kuil te werken. Menschonteerend in hooge mate. En waarom dit alles. Alleen om de sporen van hun misdaad voor goed uit te wisschen en zich te ont trekken aaa den wrekendea arm van Vrouwe Justitia. Van den Elzen zwaar hebt ge misdaan voor God en voor de menschen. Onbegrijpelijk wreed is uwe han delwijze geweest. Zwaar zult ge moeten boeten. Drie moorden hebt ge op uw geweten. Eindeloos leed hebt ge gebracht over 2 families, om van uw eigen familie, uw vrouw en kinderen nog niet te spreken. Uw eigen zoon hebt ge de toe komst voor goed bedorven. Uw starre houding, uwe grenze- looze onverschilligheid is mij een raadsel. Van den Elzen in eene maatschappij als de onze hoort gij niet thuis. Wanneer de gevangenispoort zich naar ik wil hopen, voor goed achter u heeft gesloten, moge gij nog tijdig tot inkeer komen. E. A. Heeren. Ik heb derhalve de eer te requireeren, dat de tweede verdachte de zoon zal worden schuldig verklaard aan poging tot moord en zal worden veroordeeld tot gevangenisstraf van TWAALF jaar en vernietiging van den in beslag genomen parabellum, en dat de eerste verdachte, de vader, zal worden schuldig verklaard aan moord 2 maal gepleegd en worden veroor deeld tot LEVENSLANGE gevan genisstraf met vrijspraak van het primair ten laste gelegde en ver nietiging van het inbeslag genomen tweeloops jachtgeweer. Uitspraak 14 Juni a.s. Hot drama te Wanroy. Op 16 Juni zal voor de Recht bank te 's Hertogenbosch de behan deling worden voortgezet van de strafzaak tegen P. H. M. v. d. V. te Oosterhout, verdacht van moord op zijn oom L. v. d. V. te Wanroy op 18 April 1931. Op 17 December 1931 werd de behandeling uitgesteld om een onderzoek te doen instellen naar de geestvermogens van verdachte. Steun aan de varkenshouderij. Uit zeer betrouwbare bron ver neemt de „Volkskrant", dat het wetsontwerp tot steun aan de var kensteelt reeds bij den Raad van State is en de indiening dus dezer dagen kan worden verwacht. Gevaar voor aardappelziekte. In het etmaal van 's avonds SI Mei tot 's avonds 1 Juni zijn d*. weersomstandigheden in Noord-Hol land en Friesland gunstig geweest voor het optreden van garcfappel- ziekte. Nieuwe regeling van den Duit- schen Boterinvoer Men meldt uit Berlijn d.d. 1 Juni De Duitsche Landwirtschaftsrat zal morgen in de Duitsche pers on der den titel „Botercontingent Accoord een voor Nederland zeer belangrijk artikel publiceeren, waarin deze halfofficieele instelling meedeelt dat de Duitsche landbouw tegen het door Nederland zoo begeerde proportioneele boterinvoercontingent dat op den gemiddelden invoer in vroegere jaren gebaseerd is, hoege naamd geen principieele bezwaren heeft. Denemarken en Nederland zoo heet het in dit artikel, voelen zich door de regeling van het Duitsche boterinvoeirecht in hooge mate benadeeld en inderdaad is hun uitvoer in vergelijking met hun vroegecen boterexport naar Duitsch- land zwaarder getroffen dan de uit voer uit andere landen, waarvoor de meestbegunstiging geldt. In 1931 was het aandeel van De nemarken in den Duitschen boterin voer 30,6 pCt. het aandeel vaa Nederland 16,3 pCt.; in de maanden Februari, Maart en April 1932 be droeg dit percentage voor Denemar ken slechts 28,8 pCt. voor Neder land zelfs niet meer dan 11,2 pCt. Andere landen, b.v. Letland Est land en Rusland, konden hun aan deel echter vergrooten. Dat de Duitsche landbouw bij deze verandering in de verhouding der leveranties uit de verschillende landen zoo goed als niet geïnteres seerd is, ligt voor de hand. In het artikel wordt er dan verder op gewezen, dat bij de eventueele invoering van een proportioneel con tingent de invoerrechten voor dit contingent uit de verschillende landen gelijk moeten zijn zij kunnen het gemiiddelde van het thans geldende tarief bedragen. De eerste voorwaarde voor de invoering van een propor tioneele contingentsregeling is echter, dat het contiogent, dat thans Finland toegestaan wordt, zal worden opge heven. Een proportioneele contin- gentsverdeeling, waarbij het Finland toegestane contingent als basis voor de andere landen zou gelden, wordt voor den Duitschen landbouw indus- cutabel genoemd. Tot zoover het artikel van den Landwirtschaftsrat. Dit gewijzigde standpunt beteekent niet, dat de Duitsche landbouw er geen bezwaar tegen heeft, wanneer er neer boter zal worden ingevoerd. Toch kan dit gewijzigde standpunt voor Nederland van groote beteekenis zijn. Het komt toch daarop neer, dat Nederland en Denemarken meer materiaal naar Duitschland zullen kunnen uitvoeren, terwijl Finland, Letland, Estland en Rusland niet langer hun bevoorrechte positie zullen kunnen handhaven. Er valt niet aan te twijfelen, da de nieuwe Duitsche regeering met het gewijzigde standpunt van den Landwirtschaftsrat rekening zal hou den. Zoo heeft het er dan toch allen schijn van, dat de reis van de Neder- landsche regeeringssommissie naar Berlijn en de rede van Minister Verschuur in de Tweede Kamer om van de actie van dr. Posthuma met zijn Comité voor Economisch Verweer en de circulaires van den Duitschen Consul-Generaal nog maar te zwijgen eenig voorloopig succes hebben gehad. Gelukkige eendracht. Aanhangig is in de Kamer de de~ viezen-clearing-wet, waarvan Dr. Colijn terecht kon verklaren, dat zij zou kunnen leiden tot een radicale wijziging in onze handelspolitiek, En toch zijn zelfs een Dr. van der Waerden en een Mr. Oud naast dr. Bierema bereid aan minister Ver schuur de gevraagde ruime bevoegd heid te geven. En ook de N.R.Ct. erkent, dater iets gedaan moet worden en zegt het minister Ver schuur Da, dat wij ons niet als „Lamme Goedzak" moeten laten be handelen. Wij moeten in deze ab normale tijden niet de dupe worden van vroeger ongekende praktijken, meent het blad. Eendrachtig moeten wij ons thans weren tegen den abnormalen druk op geheel ons economisch leven uitgeoefend, ook door maatregelen, waaraan in gewone omstandigheden door niemand zou worden gedacht, Later kunnen wij dan even een drachtig samenwerken om de abnor male obstakels wederom weg te slaan ten bate van een werkelijk internationalen vrijen handel. Het Clearing-ontwerp is intusschen met 772 stemmen door de Tweede Kamer aangenomen. Ernstige vechtpartij Dinsdagavond omstreeks 9 uur werden de bewoners der noodwo ningen bij „Genooy" te Venlo op geschrikt door een hevige ruzie welke was ontslaan tusschen een zekeren J. v. T. en diens schoonzoon K. Bij de vechtpartij maakte v. T. gebruik van een mes en bracht zijn schoon zoon een levensgevaarlijken steek in den rug toe. welke tot op de longen doordrong. De schoonzoon verdedig de zich nog met een steen, waarmede hij v. T. een lichte hoofdwonde toe bracht. K. die door den inmiddels gewaar- schuwden geneesheer verbonden was wer.d in een der noodwoningen bin- W- eerst afzetten Stakers o T. werd gearresteerd reau opgesloten. Wen werkwilligen. Woensdagavond kwamen vier werkwillige stucadoors met den treio van een werk te Zandvoort in hun woonplaats Warmond aan. Aan^den trein werden zij opgewacht door een 25-tal stakers, die hiervoor met een vrachtauto uit Haarlem wa ren gekomen. Twee der werkwilligen vluchtten het dienstgebouw biDnen van h t station. Zij werden daar echter door de stakers achtervolgd, die den stati onchef door de ruiten duwden en de werkwilligen te lijf gingen. Er ontstond in het lokaal een for- meele veldslag, waarvan eerst de komst van de politie, die de aanval lers uit elkaar sloeg, een eind maakte. Het bleek, dat de werkwilligen teel ernstig gewond waren. Onder politiegeleide zijn zij naar huis ver voerd, waar dr. Walenkamp hun geneeskundige hulp verleende. De politie heeft vijf van de bel hamels in arrest geteld. Tegen her haling zijn de noodige maatregelen genomen. Schaking? De minderjarige Antoninetta G. die bij haar moeder in een woonwa gen in het woonwagenpark te Epe vertoefde heeft 30 Mei j.l. heimelijk den wagen verlaten. Men vermoedt dat zij geschaakt is door zekeren F. B. Haar opsporing wordt door de polite verzocht. Men vermoedt dat het paar zich op kermissen en jaar markten ophoudt. Een slecht kersen jaar. Naar wij uit Maas en Waal ver nemen, belooft het kersen jaar slechts een matigen oogst. De boomen hebben wel is waar rijk gebloeid, maar ia verband met het over het algemeen ongunstige weer heeft de vrucht zich slecht ge zet. Door gemaskerde bandieten overvallen. Dinsdagnacht is, naar de „N. R. Crt." meldt, het dorpje Lith opge schrikt door een brutalen overval met roof. Omstreeks 2 uur des nachts bemerkten de vier gezusters van Eldijk, wonende in een café op den dijk te Lith eenig gerucht. Vóór zij den tijd hadden om zich ervan te overtuigen of ongewenschte gasten waren binnengekomen, drongen drie met revolvers gewapende, gemaskerde mannen, de slaapkamer van de vrouwen binnen. Zij hielden de vrouwen met hun revolvers in be dwang en doorzochten de bedden. Het was hun bekend, dat de zusters eenige geldkistjes in haar bedden hadden verborgen. Een van de zusters, die in een andere kamer sliep, wist ongemerkt te ontvluchten. Zij waarschuwde een buurman, die zich, gewapend met een jachtgeweer, naar de woning van de vrouwen begaf. De indringers hadden inmid dels de vlucht genomen met mede neming van een geldkistje, net geld uit de winkellade en eenige kistjes sigaren, die zij uit het café hadden gestolen. Het benedenhuis was geheel over hoop gehaald. De vrouweD, die in zeer overspannen toestand verkeeren, zijn bij buren ondergebracht. In overspannen toestand uit het slaapkamerraam gesprongen. Een 72-jarige weduwe uit Malden, die te 's-Fertogenbosch bij familie vertoefde is Woensdagnacht in over spannen toestand uit het raam van haar slaapkamer gesprongen en in de Binnendieze verdronken. Woens dagmorgen is haar lijk opgehaald. Grijsaard door drie mannen overvallen. Te Nistelrode werd de 79-jarige landbouwer A. Kerckhof, toen hij een wandeling in het dicht bij 2ijn woning gelegen gemeentebosch maakte, onverhoeds door een drietal jongemannen, die zich in een greppel langs het boschpad verdekt hadden opgesteld, vastgegrepen en tegen den grond gewocpeó. Een der indi viduen, die zich een zakdoek voor het gezicht had gebonden, greep den ouden man bij de keel en wierp hem een doek over het hoofd. Zij scheurden hem de kleeren van het lichaam en doorzochten zijn zakken, doch namen, toen zij in de verte eenige personen ontdekten, ijlings de vlucht. De onverlaten hebben Blijk baar gedacht, dat de grijsaard zijn spaargeld bij zich droeg en hebben hem van dit geld willen berooven. Bekend millionnair overleden. Het leven van den multunlllionnair Edward F. Swift te Chicago dea zoon van den stichter der wereld beroemde slachterijen en vleeschwa- renfabrieken heeft een droevig einde gevonden. De 64-jarige wierp zich uit een venster van zijn op de zesde verdieping gelegen woning en was op slag dood. Jozef Jacobs enon Martin, j?' hoeven e/\ Martin* Symons e?cb Heoricu; >n H.f° Klaassen.i' e Cathatijk* van H. Ma Overlooncn GodeL van Th r Gaal, 0vtCD GEHUV/i j. M. m Ingekomen en vertrokken personen van 27 Mei tot 3 Juni. INGEKOMEN L. Collaert en gezin, schoenmaker, Maasheescheweg 34 van Maasbree; A. Hellegers, landb Oirlo E 8 van Horst: M. Janssen, z.b., Groote Straat 3 van Nijmegen; M. Engels en vrouw, vrachtrijder, C 65 van Maashees; L. Pingen, landbouwer, idem; J. Raedts, timmerman, Oostrum D 6c van Meerlo; P. Verhees, z.b idem vanMierlo; M. Relouw.dienstb. Landweertweg 16 van Helmond; Th. v. Soest, dienstbode, L 23 van Vierlingsbeek; J. Coppus, id, IC 113 v. Maashees; M. Hendriks, idem, C 51a van Vierlingsbeek; W Baltussen, idem, Oirlo F 14a van Grubbenvorst; P. In 't Panhuis, kapper, Maas heescheweg 4 van Sittard; M. Siebers, dienstbode, Eindstraat 1 van Boxmeer; J. Josten, idem, Stationsweg 51 van Bergen; H. Janssen, dienstknecht, Smakt B 18b van Maashees; P. Hubbecker, idem, Deurnesche- weg 72 van Neukerk; S. Schmalz, modiste, Gr. Straat 14 van Sevenum; P. Groetelaers, dienstkn., Merselo M 107 van Meerlo; Ch. Eibers, dienstbode, Oostrum D lc van Vierlingsbeek; J. Wij uen, z.b.. Leunen K 82 van Sevenum; VERTROKKEN H. Poels, koopman, n. Antwerpen; H. Eschenbrücher, kleermaker, n, Xanten; J. Wüst, electriciën, n. Blerick; M. Janssen, z.b. n. Wanssum; Gevraagd bi] F. Strolenberg, Leunen. BÏÏ&SmiJKB STAID 4 VRB'EAY van 27 Mei tot 3 Juni 1932. GEBOREN Paulina M. A. Driessens, Heide Maria F. Th. Verheyen, Maas- heesche weg Gertrud C. R. van Amern, Over- loonsche weg Francisca M. C. Kelders, Kruis straat Hendrikus J. Janssen. Kruisstraat Jacoba L. C. Smits. Hoenderstraat Wilhelmus A. J.Rambags, Cas tenray. GEHUWD! Martinus Arn. Jansen. 25 jaar, ar beider en Petronella Franssen, 28 jaar, beiden te Venray Albertus Jos. Peeters, 33 jaar, landbouwer en Francisca Heidens, 29 jaar, beiden te Venray Jac. Wilh. M. van Aerts, 28 jaar, melkventer Blerick en Maria Franc. H. Kateman, 30 jaar te Venray. OVERLEDEN: Arnoldina Jenniskens, oud 64 jaar, echtgenoote van M. Verschuuren Grootestraat Franciscus Joh. van Dijck, oud 2 dagen, Merselo Catharina Verriet, oud 79 jaar, echtgenoote van J; V. Fonck. Hof straat Maria Anna G. van Helden, oud 69 jaar, weduwe van Th. H. Camps Oostrum Anna Maria Baltesen, oud 78 jaar, echtgenoote van M. Kusters, Mo- lenhofweg 3 Patiënten Sr. Servatiusgesticht. Burgerlijke Stand Maashees en Overloon. GEBOREN Anna Johanna, dochter van P. H. Koerfers en A. M. Th. Rpoyackers, Overloon Johannes Marie Carolus, zoon van W. M. H. van Bommel en A. J. W. Arts, Overloon

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2