Gemengde Berichten Buitenl. nieuws. Oistricts-Arbeidsbeurs Advertentiën toonen dit dan ook door het maken van een tweetal doelpunten, respec tievelijk door Hendriks en Gommans. De Dultsche vrienden zetten er nu nog eens alles op om althans de eer te redden. Vier minuten voor het einde wordt hun zwoegen beloond en maken zc het welverdiende tegen- punt. Als scheidsrechter Lichteveld, die zeer goed leidde, einde blaast heeFt Albatros verdiend, maar eenigs- zins geflatteerd gewonnen. Eene 3—2 overwinning zou o.i. de juiste verhouding zijn geweest. Alles bij elkaar genomen was het een mooie wedstrijd vol spannende momenten. Omstreeks half tien ver trokken de gasten weer naar hunne heimath. Zondag herdacht de Eerw. Mere Gonzague, in het klooster „Jerusalem" alhier haar Diamanten Professiefecst. Zooals begrijpelijk is mocht de Jubilaresse ontelbare schriftelijke en mondelinge gelukwenschen in ont vangst nemeu, waarbij die barer dankbare oud-leerlingen uit VeDray wel het talrijkst zullen geweest zijn Venray's Fanfare bracht Mère Gonzague eene ovatie, waarbij de President Dr. Sala, de Jubilaresse geiuk wen8cbte. Dat 2ij nog vele jaren in welver diende rust moge terugzien op hare eervolle loopbaan, is voorzeker de wensch van allen, die haar keonen Ernstig auto-ongeluk. Woensdagmiddag is op den weg Venray-Ysselsteyn het 6-jarig doch tertje van den landbouwer Verstap pen toen het uit school kwam en den weg overstak, door een luxe auto, bestuurd door den heer Meulen- dijks uit Oeurne overreden. De onderwijzeres, die het ongeluk zag gebeuren, trachtte nog het kind voor den auto weg te trekken, doch werd door de auto gegrepen, waarbij zij op den weg werd geslingerd en een lichte hersenschudding opliep. Het kind was direct dood. Blijkens achterstaande adver tentie zullen voorloopig in „Luxor" alhier de bioscoopvoorstellingen ge staakt worden. De zesde Noord-Limburgsche Paardenfokdag wordt dit jaar te Horst gehouden op Diosdag 31 Mei a.swaaraan tevens verbonden de premlekeuringeu voor merriën en hengsten. De catalogus vermeldt 175 num mers. Brand. Woensdagmiddag omstreeks 6 uur brak brand uit in de stallen en schuren van den landbouwer W. v. d. Weijer nabij Craayenhut, op Vcnraysch grondgebied. De auto- brandspuit van Venray bestreed met eenige stra'en het vuur en wist den brand tot de schuren ea stallen te beperken. De inboedel beslaande uit lan dbouwmachines en gereedschappen werd een prooi der vlammen. Ver zekering dekt de schade. Oorzaak is onbekend. De boerderij is eigendom van den heer van Tie! uit Helmond. Op de Woensdag alhier ge houden veemarkt was in totaal aan gevoerd 369 stuks vee. Stieren geen; Dragend vee 60; Vet vee 9; Gust vee 15: Kalveren geen: Biggen 285. Handel levendiger, prijzen hooger. Korenhond Dekenaat Horst. Op 25 Mei a.s. zal door de di recteuren en organisten van den Kerkkorenbond „Dekenaat Horst" een excursie gemaakt worden naar de Benediktijner Abdij te Ooster bout om daar Hoogmis en Lof bij te wonen om 'n idee te geven van de schoonheid van 't Gregori- aansch op hooger peil te brengen. HOLTHEES. Maandag werd alhier het vogelschieten gehouden voor bet koningschap van O. L. Vr.-gildc. Als koning trad uit het strijdperk de heer W. Loonen. Door onze fanfare werd be sloten deel te nemen aan het muziek feest te Oeffeit op 22 Mei a.s. en te Swolgen op 19 Juni a.s. OVERLOON. De op beide Pinksterdagen alhier gehouden Mis sietentoonstelling in bet Patronaat, is schitterend geslaagd, zoodat er wederom een flink bedrag kan wor den afgedragen aan de Missie van de Paters v.d. H. Geest. Met motorrijwiel geslipt. Dinsdagavond kwam de heer S. uit Blerick met zijn motorrijwiel over de Maasbrug in de lichting Venlo. Op den duo was gezeten de heer B. eveneens uit Blerick. In de Brugstraat kwam onver wachts een wielrijder den weg over steken. S. remde heftig en week naar rechts uit, waarbij het motorrijwiel slipte en de berijder, alsook de heer B. tegen den grond werden geslin gerd. S. kreeg een gapende wonde in het achterhoofd en liep een lichte hersenschudding op. Per politie- brancard werd hij naar het R. K. Ziekenhuis te Venlo overgebracht. B. bekwam slechts enkele onbe duidende verwondingen. Subdiacon&atswyding. Woensdagmorgen diende Z. H. Exc. Mgr. dr. G. Lemmeos, Bisschop van Roermond, in de kerk van het Groot Seminarie de H. Wijding van het Subdiaconaat toe aan de vol gende Ecrw. beeren J. Berden, Blerick; C. Berix, Stein; G. v. d. Beuken, Meterik-Horst; J. Boost, Roermond; J. Debets, Wylre; J. Deckers, Heijthuizen; W. Friedrichs, Eijgelshoven; A. Geurts, Geysteren; J. Habets, Kerkrade; P. Hoogers, Horst; J. Janssen, Tilburg: H. Jochems, Meyel; P. Keybets, Terwinselen; L. Petit, De Weerd Meerssen; N. Prompers, St. Geer- truid: J. Reinartz, Waubach; J. Rie- mersma, Maastricht; A. v. Rijswijck Wellerlooi; R Rovers, Reuver; L Systermans, Valkenburg; P. Teeuwen Tegelen; W. Wermeling, Eijgels hoven; H. Wetzeler, Chévremont. Be u oom in gen. Z. Hoogw. Exc. Mgr. Dr, J. H. G. Lemmens, Bisschop van Roer mond, heeft benoemd tot pastoor te Neer den weleerwaarden heer H. H. J. Obers. Tot pastoor te Roosteren den wel eerwaarden heer P. M. H. van den Goor, die leeraar was aan het Bis schoppelijk College te Sittard. En tot pastoor te Weert (H. Jozef) den weleerwaarden heer P. J. Frant- zen, die kapelaan was te Weert (H. Martinus). Het drama te Putbroek. Op Dinsdag 31 Mei a.s. zal de bekende moordzaak voor de Roer- mondsche Rechtbank behandeld worden. Er zullen 35 getuigen gedagvaard worden. Van een steiger gevallen. Dinsdag is de schilder W. uit Blerick, die in het bondsgebouw der R.K. Werkliedenvereniging te Venlo werkzaam was, aldaar van een steiger gevallen en met zijn hoofd op den hardsteenen gangvloer geval len. De inmiddels ontboden geneesheer constateerde een ernstige schedel- fractuur, en liet den gewonde naar het R. K. Ziekenhuis te Venlo over brengen, alwaar deze van de laatste H. Sacramenten werd voorzien. W. is gehuwd en vader van elf kinderen Men hoopt den patiënt nog in het leven te kunnen houden. Door de tram gegrepen. Woensdagmiddag wilde op den Rijksstraatweg Maastricht—Gulpen de voerman J. B. uit Margraten van zijn wagen springen. Op dat moment passeerde juist de tram naar Vaals. Hij werd gegrepen en een eind mee gesleurd. Het lichaam werd geheel verbrijzeld opgenomen. Het slacht offer laat een vrouw en.kinderen achter. Door electrischen stroom gedood. Een monteur uit Amsterdam, die op het bovengroDdsch terrein der Oranje Nassau Mijn I te Heerlen arbeid verrichtte is Dinsdag met den electrischen stroom in aanraking ge komen en gedood Motorrijder verongelukt. Te Kinderen bij Maaseijk (België) is Dinsdagmiddag de heer Driessen uit Thorn (Ltoén hij met zijo motorfiets een kind overreed, tegen den grond geslagen. Hij bekwam daarbij zoodanige wonden dat hij even later aan de gevolgen overleed. Hij was ongehuwd. Brand. Donderdagmorgen omstreeks half 11 ontstond brand in de boerderij van den landbouwer H. Mooren, gelegen onder Maasniel. Het vuur sloeg weldra over op de schuur en stallen. De drie gebouwen brand den tot den grond toe af. De inboedel alsmede een bedrag aan geld ging in de vlammen ver loren. Eokele landbouwwerktuigen werden door het vuur vernield, alsmede eenige rijwielen. Het vee kon worden gered. De oorzaak van den brand is on bekend. Verzekering dekt de schade. Het ongeluk by de badinrichting. Donderdagmorgen is te Asselt nabij het kerkje door den visscher H. Selder, in de Maas het lijk gevonden van den 30 jarigen J. Massy, die onlangs bij het verrichten van werk zaamheden bij de badinrichting te Roermond te water is geraakt en verdronken. Schooljongen overreden en gedood Te Maastricht is Woensdag het 10-jarig knaapje van S. voor het schoolplein op den Volksbondweg een bal naloopend, onder een auto geraakt. Het ventje is in het zieken huis aan de bekomen wonden over leden. Staatsloterij. Naar de Msb. verneemt zal in de nummers van de loten der Staats loterij een belangrijke wijziging wor den gebracht, teneinde een gebruik maken van de uitkomsten van de trekkingen der staatsloterij door particuliere loterij-ondernemingen zoo veel mogelijk tegen te gaan. De nummers der 10500 door ge fourneerde loten zullen liggen tusschen no. 1 en 12000 en de nummers der klassikale loten tusschen no. 12001 en 24000. Opslaan van boter in koelhuizen. Nieuwe steun aan de melkvee houderij. Naar de Msb. van oflicieele zijde verneemt, is de regeering voornemens om, wanneer het thans aanhangige wetsontwerp, houdende tijdelijke maatregelen tot hulpverleening aan de melkveehouderij tot wet wordt verheven, in de alsdan te treffen regelingen alle rekening te houden met de hoeveelheid boter, die reeds in koelhuizen zijn opgeslagen of opgeslagen zullen worden. Deze hoeveelheden zullen dan in bedoelde regelingen worden betrok ken. zoodat het opslaan van boter in koel- en vrieshuizen geen extra risico voor de belanghebbenden op levert. In afwachting hiervan en ter aan moediging van het opslaan van boter heeft de regeering besloten, dat de kosten van opslag en bewaren van boter in koel- en vrieshuizen door haar zullen worden vergoed zoowel voor wat aangaat reeds aanwezige voorraad alsook tot nader order voor alle voorraden die nog zullen worden opgeslagen. Ter voorkoming van prijs-opdrij- ving der koelruimten is dit besluit, hetwelk reeds Dinsdag j.l. werd ge nomen, eerst Donderdag bekend ge maakt. Dc steun aan de Veehouderij. De Msb. verneemt, dat de Memorie van Antwoord betreffende het wets ontwerp inzake steun aan de vee houderij, zoo spoedig zal afkomen, dat de wet reeds Dinsdag a.s. in de Kamer in behandeling zal kunnen worden genomen. Zomertyd. Morgen Zondag de Zomertijd. Men denke er aan heden avond de uurwerken een uur vooruit te zet ten. Morgen begint ook de Zomerdienst- regeling der spoorwegen. (Zie dienst regeling 2e BladVooral in de Zon dagsdiensten zijn belangrijke wijzigin gen aangebracht. De moord te Eindhoven. Woensdagmiddag half zes werd een lijk drijvende gevonden op het kruispunt van 't nieuwe Strijpsche Kanaal en het Julianakanaal nabij Best. Door de politie te Best werd het lijk geïdentificeerd als dat van C. de B., den vermoedelijken moorde naar van zijn verloofde, welk drama 10 Mei j.l. te Eindhoven heeft plaats gehad. Op het lijk werd een blauwe sjaal en een fleschopener gevonden. Het lijk is naar Best en later naar Eindhoven overgebracht. Eon zonderling huurcontract. Uit de Peel wordt aan de B. Crt. gemeld, dat dezer dagen tusschen een' landbouwer van een der Peel- dorpen en een adspirant-dienstbode werd onderhandeld over een huur contract. De landbouwer bood als jaarloon aan... 20 varkensHet kwam niet tot een overeenkomst. Een auto, die hoschhrand sticht. De chauffeur J. C. R. uit Eind hoven, die met een vrachtauto op weg was van Helmond naar Nuenen, zag plots een groote vlam langs den motor schieten. Zonder den wagen te remmen, sprong hij den auto uit, d.e een gangetje had van 25 K.M. Hij kwam er goed af. De auto schoot, volop brandende, de bosschen in. De boomen vatten weldra vlam, maar gelukkig waren er gemeente arbeiders in de nabijheid werkzaam, die het vuur spoedig hebben gebluscht. Zwaar weer in Groningen. Tijdens een hevig onweer is te Onstwedde de 20-jarige zoon van den heer M. door den bliksem be wusteloos geslagen. Na eenigen tijd keerden de levensgeesten weer terug. Drie koeien in een weide werden getroffen en gedood. Te Vlagtwedde sloeg de bliksem in de woning van den arbeiders Y. M. De vrouw des huizes werd door den bliksem getroffen en ernstig ge wond. Tragisch sterfgeval. Terwijl de heer en mevrouw Ton- naer uit Gemert Dinsdag per auto op reis waren is mevrouw A. Ton- naer, geb. Eechoud. onderweg plot seling onwel geworden en onmiddel lijk daarna gestorven. Vermoedelijk heeft een hartver lamming haar getroffen. Begrijpelijkerwijs heeft dit tragisch en plotselinge sterfgeval, in deze gemeente diepen indruk gemaakt en de deelneming met de achtenswaar dige familie is dan ook algemeen. Mevrouw Tonnaei was in Gemert bekend om haar ijver en toewijding voor liefdadigheids-instellingen. Trap van een paard. De landbouwer Langers te Nuland kreeg een trap van zijn paard tegen het onderlijf. In zeer ernstigen toe stand is hij naar het ziekenhuis te 's-Hertogenbosch overgebracht. Boschbranden in Canada. In Ontario en Quebec is men den ontzettenden boschbrand blijkbaar meester, doch in Nieuw Brunswijk en Nieuw Schotland blijft de toe stand ernstig. Duizend blusschers zijn daar onafgebroken op verschil lende punten in de weer om het voortrazend vuut onder bedwang te krijgen. De schade wordt reeds op meer dan 1.000,000 dollars geschat. Ook in Daitschland. Gedurende vier dagen heeft in de bosschen tusschen Lauchhammer en Grunewalde een geweldige brand gewoed, welke vermoedelijk is aan gestoken. Men schat het geteisterde gebied op een oppervlakte van 1000 morgen. Concours Hippique te Deurne. Een pater Franciscaan, die in de Braziliaansche Missie veel op muil ezels gezeten had, kreeg bij het Ruiterfeest te Deurne op Pinkster maandag de kans, om zijn rijkunst ook eens even te beproeven op den Castenrayschen ruin „Max". Galoppeerde „Max" in het begin uitstekend, even later schrok hij van een op het veld geplaatst vlaggetje en wipte den missionaris uit het zadel op de malsche Deurnesche weide. De pater, op een dergelijk ge beuren bedacht, kwam er zonder eenig letsel af, doch zijn sigarenko ker, waarin een edelmoedige wel doener vier sigaren gestoken had, kwam met deszelfs inhoud zoodanig in het gedrang, dat de vier sigaren nog maar alleen dienst konden doen als pijptabak. Nadat de opperbeste Venraysche „Opper" eerst den onfortuinlijken missionaris een militair rappelement wilde toedienen, omdat deze het bestaan had, uit te roepenDat kwam door die beroerde vlag doch de aanwezige boeren dit verhinderden door dezen schrik van „Max" voor de vaderlandsche driekleur te ver klaren uit solidariteitsgevoel met den boerenstand, die h.i. in de crisis te weinig gesteund wordt door de rood-wit en blauwe Nederlandsche regeering, werd hij den volgenden dag het lijdend voorwerp eener leuke tweespraak tusschen twee be kende en geliefde Venrayers Zeg, vrouw, gisteren viel in Deurne een missionaris van een ruin uit Castenray en brak vier Ribben, man vulde de medelijdende luisteraars Ier al vragend aaa. Nee, vrouwsigaren Een Pinksteren van dood en verderf. Een kabinetscrisis in België. Zoo zonnig en rustig als Pinkste ren ten onzent was, zoo tragisch verliep h^t feest elders. In Japan werd de 77-jarige minister-president vermoord. Te Bombay. iD Britsch Indië raakten de religieuse partijen, Hindoes en Mohammedanen, met elkaar slaags, waarbij meer dan 80 dooden vielen en een kleine duizend menschen werden gewond. In de Golf van Aden raakte een Fransch passagiersschip in brand en vermoe delijk zijn daarbij 150 van de circa 900 opvarenden omgekomen. Het Moezeldal in Duitschland werd door een wolkbreuk geteisterd, waarbij tenminste zes personen bet leven lieten en vele huizen werden ver woest. Op Celebes in Ned. Indië had een aardbeving plaats in de buurt van het nijvere Menado honderden woningen stortten in, 14 menschen kwamen om. ln Chili stortte daags na Pinksteren een pas gegraven tunnel in, waarbij 52 ar beiders den verstikkingsdood vonden. Het is dus wel een rampenlot, dat de wereld met de Pinksterdagen heeft getroffen. Op het vergane Fransche schip waren ook verschei den Nederlanders, maar vermoedelijk zijn zij allen gered. In Fi ankrijk spreekt men van een communlstischen aanslag op den verganen zeereus, omdat de communisten in Parijs voor het vertrek van de boot het was de eerste reis er van gesproken zouden hebben, dat met de „George Philippar", zoo heette het vaartuig, munitie naar Japan zou worden vervoerd, wat de aan hangers van Moskou meenden te moeten verhinderen. De juisthejd der veronderstelling is moeilijk te beoor- deelen, maar men mag wel aannemen, dat de Franschen na den aanslag op hun president van een weinig over dreven communistenvrees zijn vervuld. Heel erg was de moord op den Japanschen premier, welke gegleegd werd door jonge officieren van leger en vloot, georganiseerd in den „Zwarte Draak." Zij drongen de woning van den grijzen staatsman binnen, één hunner commandeerde „vuur" en onmiddellijk daarop werd de ongelukkige overvallene neerge schoten. Het is wreed en lijkt laf, zulk een bedrijf tegen een ouden man. Men moet echter ook weer een zeker respect hebben voor de drieste vermetelheid der ondernemers, die hun verantwoordelijkheid niet schuw den, maar zich direct na hun misdrijf bij de politie meldden, zéker wetende, wat hun wachten zalde doodstraf. Oostersch fatalisme! De jeugdige officieren en hun organisatie meenden, dat de macht des keizers weer moet worden ver groot, de volksregeering en de democratie moeten worden vernietigd, het aanzien van het leger versterkt, de belangen der Japansche gemeen schap energieker moeten worden behartigd door een straf optreden tegen China (en Rusland) en een annexatie van Mandsjoerijë. In den persoon van den grijzen premier hebben zij een aanslag willen plegen op het democratische stelsel. Een tweede groep terroristen was gelijktijdig door de stad getrokken, bommen en... strooibiljetten om zich heen werpende. Ook deze groep heeft zich bij de politie gemeld. De leiders van leger en vloot, blijkbaar sympathiseerende met de terroristen, hebben tenslotte een ultimatum aan de regeering gericht tot vorming van een nationaal (lees anti-democratisch, een fascistisch) kabinet. Leger en vloot kunnen de vorming 1 volgbundel (Lieve Moeder van den Heer) No. 23 Vervolgbundel (Gekomen is uw lieve Mei). Wanneer de processie in de kapel is aangekomen zingen de mannen No 17 Handboekje (Laten wij ons om den troon onzer Lieve Moeder scharen). Na den zegen met het Aller heiligste wordt gezongen No. 21 Ver volgbundel (O Maria, die de bede). Te half 11 vertrek uit Oostrum (dan zijn wij vroeg thuis). Op den terugweg zingen wij No. 20, 19 en 18 Handboekje, Processiemarsch (fanfare). Zegen met het Allerheiligste. Twee uur groote Congregatie en collecte voor de kaars van Oostrum, half 3 herhalingscaiechismus voor de meisjes, 3 uur Lof, waarna vergadering Apostolaat des Gebeds, geen H. Familie Maandag half 7 Zielemis waarna processie over het Kerkhof, half 8 besteld Jaarg. voor Willem Wijs, 8 uur Jaarg. voor Jan Jochijms en echtge- noote, 7 uur Lof. Dinsdag half 7 leesmis voor Leonard Tacken als lid van den Retraite-penning, half 8 en 8 uur leesmis. Woensdag half 8 besteld Jaarg. voor Jan Bekkers, echtgenoote en Nico Bekkers, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Peter Antoon Poels en echtgenoote, 7 uur Lof en opening van de Sacraments octaaf, gedurende deze octaaf half 8 Sacramentsmis en 7 uur Lof. Donderdag H. Sacramentsdag, de diensten als op Zondag. Vrijdag 8 uur Jaarg. 2e klas voor Leonard Thielen en ouders. Zaterdag komen de jongens der 5e en 6e klas en de meisjes der 5e t las te biechten. van cei nieuwe regeering verhinde ren, omdat in Japan een minister van Oorlog f niet door den kabinets formateur wordt aangezocht, maar de leiders van leger en vloot wordt aangewezen. Het staat helaas te 1oorzien. dat de militairisten in Japan het bewind in handen, althans onder controle krijgen, met een on verzettelijke houding jegens China als gevolg en een bedreiging van de betrekkingen met Rusland. In Moskou is men geenszias gerust. In België is een kabinetscrisis uit gebroken, al wéér om de Vlaamsche kwestie. Renkin, de aftredende presi dent zal vermoedelijk opnieuw met de vorming van een regeering wor den belast, waarbij dan de zaak, waar het nu om gaat het voort bestaan der minderheidsscholen in Vlaanderen tot een vrije kwes tie tusschen de ministers en de par tijen onderling zou worden gelaten. Het sparen van geit en kool, dat gaat nooit lang 1 De Paus heeft een n euwe ency cliek gewijd aan de maatschappelijke crisis. Hij tÜoet daarin tot de ka tholieken een oproep tot gebed en boete en wekt de wereld op tot christelijke samenwerking. Weinige rijken zoo zegt de Paus o.m. schijnen de wereld te beheerschen, maar zij zijn door hun overmatige winsten oorzaak van de ellende, waarvan zij zelf mede het slachtoffer worden. Het egoïsme moet worden prijsgegeven, zoo leert de Paus, die in zijn nieuwe encycliek ook het overdreven nationalisme en het com munisme scherp veroordeelt. Een kras oudje by den Paus. Men meldt uit Rome aan de Msb.: Dezer dagen heeft de H. Vader tezamen met een aantal pelgrims uit Beieren een vrouw van 92 jaar in audiëntie ontvangen, welke vrouw niet minder dan driemaal den weg van Oberammergau, haar geboorte plaats, naar Rome te voet heeft afge legd. De laatste maal deed zij dit nog het jaar 1925. toen zij reeds 85 jaar oud was, terwijl zij thans van den trein gebruik maakte. De H. Vader onderhield zich ge- ruimen tijd met deze kranige oude vrouw en toen zij den Paus teo slotte toevoegde „Tot weerziens het volgend jaar", antwoordde deze schertsend „Ja, ik verwacht u zeker het volgend jaar". Ontheffing; winkelsluiting voor Leunen. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat door hen in verband met de kermis te Leunen ingevolge artikel 9, 5e lid, der Winkelsluitingswet 1930, S. 460, is bepaald dat op Zondag 22 Mei a.s. de bepalingen van artikel 2 sub a der Winkelsluitingswet 1930, S. 460, geen toepassing vindt ten aanzien van alle winkels van het gedeelte der gemeente Venray, behoorende tot Leunen, van zes uur voormiddag tot elf uur nam dat op Zondag 22 Mei a.s. de be paling van artikel 8, 1e lid, sub a der Winkelsluitingswet 1930, S. 460, niet geldt van 6 uur voormiddag tot il uur namiddag voor het gedeelte der ge meente, behoorende tot Leunen dat op Maandag 23, Dinsdag 24 en Donderdag 26 Mei a.s. de bepaling van artikel 2 sub b der Winkelsluitingswet 1930. S. 460, geen toepassing vindt ten aanzien van alle winkels van het gedeelte der gemeente Venray, behoorende tot Leunen, van zes uur voormiddag tot elf uur namiddag dat op Maandag 23, Dinsdag 24 en Donderdag 26 Mei a.s. de bepaling in artikel 8, 1e lid sub b, der Winkel sluitingswet 1930, S. 460, niet geldt van 6 uur voormiddag tot elf uur namiddag voor het gedeelte der gemeente, be hoorende tot Leunen. Venray, 20 Mei 1932. Burgemeester en Wethouders v. Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. 3TOI2EWJKI SÏAIS V1IBAY van 13 cot 20 Mei 1932. GEBOREN Johanna L. M. Muysers, Merselo Maria J. van Dijck, Overbroek Johanna H. Litjens, St. Antoniusslr. Henriette J. Hanen, St. Odastraat Mathieu P. Aarts, Henseniusplein Wilhelmina E. G. M. Geurts, Smakt GEHUWD Albertus P. M. Tonen oud 32 jaar sigarenmaker en Petronella C. G. v. d. Putten, 22 jaar, beiden te Venray Wilhelmus H. K. J. van Vlodorp oud 28 jaar, meubelmaker te Venlo en Jo hanna M. P. Baltesen, oud 25 jaar te Venray. OVERLEDEN Wilhelmina Franssen, oud 68 jaar, weduwe van G. Maessen, Vlakwater Martin Verhaeg, oud 71 jaar, echtgen. van Maria Strijbosch, Merselo. Jacoba Engelina Verstappen, oud 6 jaar wonende te Deurne. Ks&ssnjo msHsm Parochiekerk Denkt ér aan de klok een uur voor uit te zetten. Morgen Zondag trekt de H. Familie ter bedevaart naar O. L. Vrouw van Oostrum. De H. Communie wordt uit gereikt te 6 uur en kwartier na 6. Ver trek hier uit de kerk half 8. De mannen worden beleefd verzocht hun medaille op te steken en zangboekjes mede te brengen. Alle mannen zingen in Oos trum samen de H. Mis. Gedurende de processie is de volgorde der liederen: I. Processiemarsch (fanfare) 11. No. 20 uit de vervolgbundel (De Engel had het woord gesproken) 111. No. 22 Ver- Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H- Missen met onderrichting, Gen. abs. voor de Derde Orde, 8 uur pl. Hoog mis met preek. Na de Hoogmis be stuursvergadering der groote Derde Orde. Om kwart na 9 H. Mis en ver gadering voor de Jonge Derde Orde. Professie en jaarlijksche hernieuwing der Professie, Pauselijke Zegen, kwart na 4 gez. Vespers, 5 uur Lof en Fran- ciscaansche Rozenkrans. Deze week iederen avond om 7 uur Meimaandoefeningen, behalve Donder dag. Dinsdag om half 8 Hoogmis tereere v.d. H. Antonius, 7 uur Lof. Donderdag H. Sacramentsdag, Gen. abs. voor Derde Orde. Volle aflaat o.g.v. De H. Missen als op Zondag, 8 uur pl. Hoogmis, waai na processie, kwart na 4 Vespers, 5 uur Lof en Franciscaansche Rozenkrans. Gedurende het Octaaf van het H. Sacramentsfeest iederen avond 7 uur Lof. Vrijdag om half 8 Hoogmis, om 7 uur Lof. St. Antonius-Patronaat. Bij gelegenheid der Professie en Hernieuwing der Professie op dezen Zondag is familie van leden der Jonge Derde Orde hartelijk welkom. Patronaat begint dezen zomer om half 5. Voor dien tijd kan niemand worden toegelaten. Leden van de Jon- gelingen-Vereeniging moeten niet vóór half acht komen. Genadekapel Oostrum. Morgen Zondag de eerste H. Mis om 7 uur; om kwart over 8 afhalen van de H. Familie van Venray; onmiddellijk bij aankomst plechtige H. 'Mismet preek. Om kwart voor 10 H. Mis voor de inwoners van het Rectoraat. Om 3 uur plechtige Sacramentsprocessie naar Trans Cedron. Daar heerscht nooit plaatsgebrek..., en daarom worden alle vereerders van ons Lievrouwke, ook buiten Oostrum vriendelijk uitgenoodigd aan deze manifestatie deel te nemen. De orde der processie is als volgt 1 Kruis met misdienaars 2 Schoolkinderen 3 Congreganisten met vaandel 4 Meisjes en vrouwen 5 Vaandel en leden der Derde Orde 6 Harmonie 7 Bruidjes 8 Engelen 9 Lïevevrouwemeisjes met Beeld 10 Zangkoor 11 Allerheiligste 12 Mannen 13 Vaandel en leden St. Rafael Op den Calvarieberg plechtig Lof met preek en zegen. Bij terugkomst in de Kapel Te Deum en daarna vereering der relikwie van O. L. Vrouw. Woensdag om 8 uur H. Mis voor de schoolkinderen van Oirio. Donderdag feestdag van het H. Sacra ment, de diensten' als op Zondagde H. H. Missen om 7 uur en half 10 en 's middags om 3 uur de Meiplechtig heden. Door de week de H. Mis om half 8. Kantoor geopend van 9 tot luur Worden gevraagd: 1 bejaarde huishoudster 1 gezelschapsjuffrouw tevens voor eenig huiswerk 1 werkvrouw 1 dag per week Burgerdienstmeid voor Venray Huishoudster v. R. K. Geestelijke 1 bekw. boerenknecht voor Sittard Bieden zich pan Burgerdienstmeisjes voor dad. 36, 22, 20, 18 en 15 jaar. Boerenkoechten Dagmeisjes 16 en 20 jaar Smidsleerling en smidsknechten. Metselaars, timmerlieden, losse arbeiders, stucadoors. Getrouwd s Henri Poels ert Anny Rottier St. |ansteen, 10 Mei '32. De Heer en Mevrouw H. POELS-ROTTIER betuigen hun hartelijken dank, ook namens wederzijdsche familie, voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. (Toekomstig adres Avenue van Putli, Antwerpen).

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2