Een drama in de lucht. Gemengde Berichten Leesbibliotheek te VENRAY. Het was tijdens den jongsten rond vlucht van de Nederlandsche lucht vjoot, dat het gesprek van een aantal gasten in de Roode Leeuw te Zaan- huizen over het vliegen ging. Vliegen was een koud kunstje tegenwoordig, zoo heette het, gevaar was er vol strekt niet meer aan verbonden en ieder raensch, die zich zelf respec teerde, moest de sensatie van den luchtdoop hebben beleefd. Jij al gevlogen, Jansen zoo vroeg een der gasten. Ik heb met vliegen méér mee gemaakt, dan jullie tesamen nog ooit beleven zult zei Jansen met af grijzen. En mij krijgen ze nooit meer de lucht in 1 Na zoon inleiding kwam Jansen er natuurlijk niet meer van af om zijn avontuur in kleuren en geuren te vertellen. Hij liet zich niet lang verzoeken. Het was in het vorig jaar zomer, zoo begon hij. Ik was met vacantie in Parijs, bezocht er ook het vliegveld La Bourget en net als nu kwam onder de leden van het gezelschap het gesprek op het maken van rondvluchten. Ze waren allemaal al eens in de lucht geweest. ik nog niet. En ik had er geen zin in ook. Ik werd geplaagd en op niet onduidelijke wijze werd me mijn ge mis aan durf verweten. Enfin, jullie begrijpt, ik liet het er niet bij zitten. Vóór we het vliegveld verlieten, had ik een ticket gekocht voor een rondvlucht op den volgenden morgen. Voor dien dag was er geen gelegen heid meer en, eerlijk gezegd, ik was daar volstrekt niet rouwig om. Ik was me nooit van bangheid bewust geweest, maar op vliegen had i^ het nu eenmaal niet begrepen. Als je in een rijtuig zit. kan het paard op hol slaan een trein kan ontsporen, maar in al zulke gevallen kun je tenslotte nog iets doen om je te redden. Maar wat rest je. als daar boven in de lucht de piloot een toeval krijgt of een beroerte Ja. lach nu niet, zoo n kerel is toch óók maar een meoch Enfin, aan zulke mogelijkheden dacht ik, toen ik 's avonds... Maar laat ik kort zijn.... Deu volgenden morgen stapte ik met heel het gezelschap het vlieg veld opeen machine stond reeds klaar. Enkele dames en heeren zag ik in de kajuit kruipen de piloot wierp het restje van zijn sigaret weg en ik.... hield mijn pas een beetje in. hopende voor dezen tbcht te laat te komen. Mijn gezelschap echter zette me tot spoed aan, ik draafde met ingehouden pas op het toestel toe en natuurlijk was ik nog juist op rijd.... Nóg hoor ik den slag achter me van de kajuitsdeur We taxieden over den grond... enfin, jullie hebt dat allemaal meegemaaktOp enorme hoogte waagde ik bet er eindelijk op om naar beneden te zien om te ge nieten van den aanblik van bosch en veld, en van rivieren, welke als linten... Je kent dat alles óók, niet waar, uit eigen waarneming en de mooie beschrijvingen in de kranten, ik kneep mijn oogen weer aanstonds dicht. Ineens boorde ik een stem.... Duizend meter hoorde ik gillen, tk keek op, het was de piloot, die met een vreeselijken grijns naar ons omzag en ons de hoogte der machine had toegeroepen. Maar je kunt in een vliegtuig de stem van een piloot toch niet verstaan Dat dacht ik óók Maar ik hoorde de stem en ik zag... zijn lach van waanzin. Ik kneep in de leuning van mijn stoel en wij, passagiers, we keken elkaar allen aan, ik angstig, de anderen met een vragende uitdrukking. De stommelingen, ze begrepen nog niet. dat de piloot krankzinnig was geworden. Deux kilomètres schreeuwde de kerel ons weer toe. Twee duizend meter Ik greep naar alles, wat ik vast kon houden, want de machine werd bijna loodrecht omhoog ge trokken. Nu begonnen ook de andere passagiers te gillen. Een paar dames tuimelden van haar zitplaatsen en rolden omlaag, naar de staart van de machine.... Trois kilomètres Wéér klonk die waanzin-roep. Meteen liet de kerel zijn handles los. Hij stond op van zijn plaats en... als maar lachende en grijnzende kwam hij de kajuit binnen geklauterd. Meteen duikelde het toestel. Wat onder was, kwam boven en omgekeerd. Passagiers en piloot, ze rolden allen door en over elkaar, zelf was ik óók van mijn zetel afgegleden. Toen ik opkeek, zag ik den waanzinnig lachenden bestuurder naast me liggen. Metéén vuistslag sloeg ik hem bewusteloos. De adem werd me schier benomen, zóó duizelingwekkend was de vaart naar omlaag. Ik behield al mijn tegenwoordigheid van geest echter en kroop naar den stuurstoel. Ik greep een willekeurige handle en... de machine begon te stijgeten. Ik greep een andere handle en het vliegtuig duikelde nu óók om de vleugels. Ik greep nóg een handle en we daalden, vielen sneller, met steeds toenemende vaartIk zag den grond op ons afkomen, nog één seconde... ik kneep mijn oogen dicht... nog één moment... Ik was wakker In mijn bed, hotel La Bonne Espérance, Rue du Nord. Ze hebben me uitgelachen, als ik nooit uitgelachen ben. Ik heb niet gevlogen. Mijn vrouw heeft gebruik gemaakt van mijn ticket en het was zóó heerlijk geweest, zei ze, dat ze met dien piloot wel eeuwig door het leven had willen varen. Ik heb ondervonden dat het goed is om een of twee maal per week des avonds het gelaat een paar minuten met Purol te masseeren, waarna ik de gewoonte heb de niet in de huid ge drongen Purol met e»n zacht doekje af te vegen. Deze eenvoudige behan deling geeft op den duur aan de huid een bijzonder zachte en mooie teint. 210-14 Handboogsport. Voor mij niet meer nokte de arme zieke. Sterven moei ik toch. Maar wal ben ik blij, dal ik met u verzoend de eeuwigheid inga. Ach Dan Dorman, het is zoo hard, met zoo zware schuld op het geweten te sterven. Maar nu wordt het mij licht en hij kuste de hand die hem te drinken gaf, nu kan ik sterven. God heeft u hierheen gebracht ik voel hel, er is een God, een gerechte God, een barm hartige God. Een tijd lang zweeg hij, terwijl zijn lippen zich steeds bewogen. God geve mij nog den lijd, dan wil ik sterven. Meester Dan Dorman ik heb u veel te zeggen en vele geheimen mee te deelen. Het griezelde Meester Dorrens als koud water met druppels over den rug. Hij vergat de geele koorts en alle gevaar. Overigens hij wist niet hoe hij het had. Hoe kwam Sam Dinddy hier Waar was Kitty Zouden dat de geheimen zijn welke hem de arme zieke moest mededeelen. Wie weel? En zijn haar rees le berge. Misschien tijdingen uit Europa, uil Maastricht Drinken steunde de zieke. Meester Dorrens had alles om zich heen vergeten. Nu ging het voor den tweeden keer naar den stroom. Nog eens dronk de zieke met gulzige leugen. Toen viel hij achterover en sloot de oogen, als van vermoeid-1 Op de doelen der bandboogschut- terij „St. Anna" werd Zondagmiddag Bondsconcours gehouden van den VenrayschenHandboogschuttersbond „De Vriendschap." Op de corpsbanen werden de volgende prijzen behaald le zestallen le St. Hubertus, Merselo, 178 punten; 2e Ons Genoegen, Ysselsteyn, 166 punten; 3e St. Anna. Venray. 163 punten; 4e Diana, Venray, 159 punten; 5e St. Joris, Leunen, 149 punten; 6e Batavieren, Castenray. 135 punten, 7e St. Oda, Venray, 125 punten; 8e Eendracht, Veulen, 119 punten; 9e H. Maria, Oostrum, 99 punten. Hoogste schutter le zestallen P. Wijnhoven van Diana. Venray, met 40 punten in 10 pijlen. 2e zestallen le St. Anna, 156 punten; 2e Diana, 118 punten; 3e Eendracht, 104 pun ten; 4e Batavieren, 9-1 punten; 5e Ons Genoegen. 94 punten; 6e St. Joris, 92 punten; 7e St. Hubertus, 87 punten; 8e St. Oda, 65 punten. Hoogste schutter 2e zestal M. v. d. Water van St. Anna, Venray met 34 punten in 10 pijlen. Personeele baan le pr. B. Camps, van Ons Genoe- heid. Hoe is het? vroeg belang stellend Meester Dorrens. Die fris8che dronk heeft mij goed gedaan.... maar toch voel ik het, hel is met mij gedaan. Mijn God mijn God! o eeuwige Rech ter! o eeuwigheid eeuwig heid kermde als in een vlaag van wanhoop, Sam Dinddy. Gerust, vriend gerustwat had gij mij te zeggen Ach is hel dan waar moet ik sterven geen hoop meer! neen! neen! alles is voorbijen met een vreese- lijke slem rechtop vliegend en met de handen ten hemel! ster ven, nu, ik zou willen sterven na al het werk! - nu alle leed en niets dan wroegingen. Haha! en hij scheurde zijn hemd open ha! het brandt hier! hier! drinken, drinken En weer kwam Meester Dorrens met frisch water aan en weer dronk hij gulzig en haastig, de handen drukkend op de borst. Ik wil u alles zeggen, alles, alles, nokte hij op eens en een tranenvloed sprong uit zijn holle oogen, luister dan Toer. Kitty en ik u in Kittv, waar is Kittv En met een stem die u verslij ven deed, en met een gebaar, on mogelijk weer te geven, wijzend naar de legerstede aan de andere zijde Daar Dood Dood. (Wordt vervolgd.) gen. 24 punten; 2e prijs J. Arts van St. Hubertus, 3 rozen; 3e prijs P. Wijnhoven van Diana, 5 vieren; 4e prijs A. Marcellis van Eendracht, 4 drieën; 5e prijs H. van Ooi van Eendracht, 5 tweeën; 6e prijs G. Linders van Ons Genoegen, 4 eenea. Daarna werd de algemeene Bonds vergadering gehouden. Er werd be sloten om op de banen van de schut terij St Hubertus te Merselo, het 2e Bondsconcours te houden op 10 Juli a.s. Met algemeene stemmen werd de Handboogschutterij St. An- tonius te Halfweg, wederom aange nomen als lid van den Venrayschen Bond „De Vriendschap." Watersportvereniging Noordgewest" Zondag 8 Mei had te Geijsteren de algemeene vergadering plaats der Watersportvereeniging „het Noord gewest." Er werd besloten tot beheer der eigendommen eene stichting in het leven te roepen met een bestuur van 15 leden. Hel dagelijksch bestuur is tevens het bestuur der Watersportvereeni ging. De contributie voor leden be draagt t 1. voor het gebruik van het zwembad worden f 2 bij betaald, voor gezinskaarten f 4. Enkele baden zullen kosten f 0.25. Voor het parkeeren zal van de auto'; een speciale bijdrage gevraagd wor den. Het badhuis zal zoo spoedig moge lijk geplaatst worden, eveneens de schotten in het water. De weg naar de Maas zal afge lijnd en onder de boomen een par keerplaats aangewezen worden. Zoodra de middelen het toelaten zullen een of meer roeibooten aan geschaft worden. Voor vergunning voor het plaatsen der inrichting is aan het Rijk jaarlijks f 2,50, aan den pachter f 12 te be talen. De volgende algemeene vergade ring zal te Venray gehouden worden Er wordt gerekend wederom op ruim 100 leden. Schuttersfeest te Bergen Zondag vierde de Schutterij „St. Petrus" te Bergen haar 25-jarig be staan door een groot internationaal schuttersfeest. De uitslagen der verschillende wedstrijden laten wij hier volgen Grootste aantal leden; Weeze D. Verstkomend: Teteringen. Mooiste vaandel: Boxmeer Mooiste houding: le Hassum, 2e Weeze, 3e Hulm. Mooiste costuum le Hassum, 2e Zandakker, Venray. 3e Sevenum. Beste houding in optocht, binnen- landsche vereenigingen le Sevenum, 2e Well. 3e St. Anna, Venray. Oudste VaandelWeeze. Het koningskruis werd gewonnen door C. v. Amstel, St. Agatha. Kampioen werd C. Ooms, St. Agatha. EerekruisPrinssen te Valkens- waard. Korpsprijzen vaste paalle Ons Genoegen. Siebengewald; 2e Lieve Vrouwe-Gilde, Holthees; 3e Juliana, Oeffeit; 4e Lombok. St. Agatha; 5e Schutterij te Waalre; 6e Wilhelmina, Oeffeit; 7e Wilhelmina, Siebengewald; 8e Prins Hendrik. Valkenswaard; 9e Schutterij te Haps. Korps vrije hand le Wilhelmina, Siebengewald: 2e Ons Genoegen Siebengewald; 3e Lombok St. Agatha; 4e Prins Hendrik, Valkenswaard, 5e 3t. Willebrord, Geijsteren. Personeele prijzen le C. Ooms, St. Agatha; 2e Janssen. Holtbees, 3e Graat. Oeffeit; 4e Terburg. Haps; 5e Jacobs, Sambeek; 6e Grutters, Oeffeit) 7e v. Gaal, Sambeek; 8e Th. Kersten, Waalre. Onder supporters Toen Zondag een bus met Hel- mondsche supportert uit Spekholzei heide terugkeerde ontdekte te Roer mond een der inzittenden, dat hij zijn portemonnaie kwijt was. Daar geen der medereizigers zich als eerlijke vinder aanmeldde de portemonnaie moest in de bus kwijt geraakt zijn werd besloten de politie te waar schuwen om de inzittenden te fouil- leeren. Een der passagiers verkoos dit niet en trok de stad in. gevolgd door enkele andere. De jongeman zette het op een loopen, doch liep zich in een steeg vast. waar hij de portemonnaie weg wierp en zijn mes trok. Hij vluchtte daarop een café binnen waar de gealarmeerde politie hem een verhoor afnam. De jongeman werd achtergelaten doch wist met een handig smoesje de reis naar Helmond met een andere bus mee te maken. In een bermsloot gereden, Dinsdagmorgen omstreeks 5 uur werd in de bermsloot nabij de hout- werf der firma Clercx te Helmond het lijk van den 47-jarigen C. P gevonden. De man was Maandag avond per fiets weggereden om in het kanaal fuiken te gaan zetten. Vermoedelijk is hij door de duister nis misleid in de diepe bermsloot gereden. U.K. Bond van P.T.T.-personeel. In de Leo-stichting te Maastricht hield Zondag de plaatselijke afdee- ling van den R.K. Bond van P.T.T.- personeel een algemeene druk be zochte vergadering, welke zich met groote meerderheid verklaarde tegen aansluiting bij het R.K. Werklieden verbond en tegen vestiging van een bondsbureau. Dc vergadering nam een motie aan, uitdrukkende groote teleurstel ling over de bekende voorstellen van den Directeur-Generaal der P.T.T., wiens voorstellen met ver ontwaardiging worden van de band gewezen. Aan het bondsbestuur wordt opgedragen met kracht tegen de door den dir.-geo. voorgestelde maatregelen, welke de werkloosheid nog vermeerderen, te protesteeren terwijl de motie ter kennis van regeering en R.K. Kamerfractie zal worden gebracht. Branden. Te Eindhoven is café Astoria met danszaal, en bovenwoning. Maandag nacht geheel uitgebrand. Eigenaar bewoner is de heer Teunisse. De bewoners konden zich slechts met moeite redden. Oorzaak onbekend Verzekering dekt de schade. Te Echt zijn Maandagavond huis, schuur en stallingen van den land bouwer Meuwissen afgebrand. Ver zekering dekt de schade. Oprichting van eon ruiterclub. Evenals in andere plaatsen in Lim burg schijnt de belangstelling voor de ruitersport de laatste maanden ook ia Venlo gegroeid te zijn. Op het oogenbiik bestaan er in Venlo ernstige plannën om te komen tot de oprichting van een ruiterclub, die gezien de vele belangstelling voor de rennen te Swalmen. vee! sympathie zal vinden. Het voorloopig bestuur van de op te richten club is reeds samen gesteld, terwijl van verschillende zijden reeds adhaesie betuigd is. Door een auto gegrepen. Zondagmiddag heeft opdenSchaes- bergerweg te Heerlen een ernstig ongeluk plaats gevonden. De 17-jarige zoon van den mole naar D. uit Heerlen, werd bij het uitwijken met zijn rijwiel door een auto gegrepen. Hij werd tegen den grond geslin ijerd en doodelijk verwond naar het St. Joseph-ziekenhuis overgebracht Bij aankomst aldaar was hij over leden. Voorzichtig oversteken Maandagmiddag omstreeks 5 uur kwam het 7-jarig zoontje van den heer van Rens uit Lomm (gem. Ar- cen) van de school waar hij eenigen tijd na had moeten blijven, naar huis. Bij den Rijksweg stak hij zonder op of om te zien, dwars den weg over juist toen van de richting Venlo een Duitsche luxe auto derde. De jongen liep recht onder 'den auto. In ernstig gewonden toestand werd hij opgenomen en in een na bijgelegen woning binnengedragen De kleine, die eerst verleden week zijn eerste H. Communie bad ge daan, werd van het H. Oliesel voorzien. De inmmiddels gewaar schuwde geneesheer, dr, J. Thielen uit Areen was spoedig ter plaatse en bracht den gewonden jongen in zijn auto naar hat R. K. ziekenhuis te Veolo. Behalve een beenbreuk en een gapende hoofdwond', kreeg de jongen ernstige schaafwonden, terwijl hij vermoedelijk uog inwen dige kneuzingen heeft bekomen. Volgens ooggetuigen treft den chauffeur niet de minste schuld. Uit geweest. De 20-jarige Th. M. G. landbou wer te Rijkevoort, was uit geweest en had zich bedronken. Toen hing hij den beest uit. Hij greep Piet Bardoel aan, werkte hem in een sloot en gaf hem tal van messteken aan hoofd en hals. Hij moest op genomen worden in het klooster te Boxmeer en kreeg een doktersreke ning van f 46. De rechtbank had den jeugdigen messentrekker veroordeeld tot 2 maanden gevangenisstraf en in hoo- ger beroep werd die straf voorwaar delijk geëischt en onder bepaling dat de jonge boer geen cafés meer zal bezoeken en zich zal onthouden van het gebrrik van sterken drank. Uitspraak 24 Mei. Met z(jn eigen das gewurgd. Maandagmorgen is te Langweer, bet 14-jarig zoontje van den heer Zwaga dat met zijn vader in een boot meevoer, tijdens het smeren van den motor, doordat zijn strop das bij het voorover bukken in den motor bekneld raakte, door den motor gegrepen en voor de oogen van zijn vader gewurgd. De jongen was onmiddellijk dood. Smokkelaar doodgeschoten. Beambten, die zich in de gemeen te Cornelimünster hadden geposteerd achter een heg, kregen drie smok kelaars in het vizier. Ze werden aangeroepen, doch gingen aan den haal. Toen schoten de beambten eerst in de lucht, daarna op de vluchtelingen. Zekere L. Schmitz uit Stolberg, 22 jaar oud, kreeg een schot in den rug. De kogel doorboorde het hart en bleef in den linkerborst zitten. De beambten zorgden voor gees telijke en geneeskundige hulp. Toen de geneesheer kwam, was het slachtoffer reeds overleden. Op het lijk werden 20 pond suiker ge - vonden. Hoe een Engelsclmian Holland ziet. Onder het opschrift „Wat Holland ons leeren kan" wijdt de Engelsch man J. W. Robertson Scott in TO DAY AND TO MORROW een artikel aan ons land. We lichten er eenige kent tekenende zinsneden uit. Terwijl groote mogendheden g-oote legers en vloten onderhouden komt Holland toe met een klein leger en een kleine vloot. Toch behield het zijn uitgestrekte koloniën (zijn kolo niaal bezit volgt in grootte onmid dellijk op dat van Engeland worden weggedragen, duidelijke teekenen van leven gaf door van binnen tegen het deksel harer doods kist te slaan en te trappen. Feestelijk werd hare opstanding gevierd. Toen zij nu zeven jaren later weer op dezelfde wijze van de Frankrijk), industrialiseerde zich op trap zou weggedragen worden, riep uitgebreide schaal en ontwikkelde haac man, die zeer weinig plezier zijn wereldhandel. Vreemd terwijl het ijzer en zooveel andere artikelen moet invoeren, wist het toch zijn fabriekswezen uit te breiden. Toen ik laatst in Holland was telle een enkele lampen- en radio-fabriek 30. 000, arbeiders. Niettemin werd on langs nog in het Lagerhuis over Holland gesproken, als ware 't en kel een laDdbouwland. En hoeveel menschen weten, dat Rotterdam de tweede haven is van Europa een moderne die met haar 25 milli oen ton 's jaars de 26 millioen van Londen op den voet volgt. En dan de waterwegen Maken wij er al het gebruik van! dat we zouden kunnen En wat kan En geland stellen tegenover de Holland sche droogleggingen, die in den loop der laatste drie eeuwen zoowat vierkante mijl gronds per jaar e het land toevoegen De Hollanders hebben hun fouten zoo goed als alle andere volken - ze zijn b.v. 'n beetje benepen maar zij kunnen den vreemden be zoeker dingen laten zien, die hem boeien. De sigaren-industrie. Op het 2c cricis-congres der A.R,K,W.V. wees de heer K. L. H d Putt, directeur der N. V. v. d. Putt en de Vlam's sigarenfabrieken te Eindhoven op een invoer vaD Duitsche sigaren, die in Januari 1921 begon met 963 kilo in Decern ber van dat jaar opliep tot 133.000 kilo in één maand. In 1922 was de jaarinvoer gestegen tot 2.179.000 kg. of ongeveer 1(3 van het totale siga renverbruik in Nederland. Naar kwaliteit werd blijkbaar niet geoor deeld, wel naar den prijs. Zelfs toen later in 1922 een invoerrecht van 30 pet. gekoppeld werd aan den tabaksaccijns, was de invoer niet te stuiten. Intusschen is, door 't minimum invcerrecht per 1000 sigaren op f 15 te stellen, de vaderlandsche industrie behouden kunnen blijven, ondanks den geweldigen teruggang van den export. Onze sigarenexport heefc thans jeen beteekenis meer. van 200 mil lioen in 1912 is de export terugge- loopen tot 34 millioen in het vorige jaar. Zelfs Ned. Indië laat ons in den steek als gevolg van de verminder de koopkracht der bevolking. De export daarheen bedroeg ir 1930 31 millioen, in 1931 21.2 mil lioen en in Maart van die jaar 1,5 millioen. ,Hoe do wereld liaur [schulden kan beluien. De clown vond in het circus een rijksdaalder. Hij ging er mee naar den paardenknecht en zeide „ik ben jou nog vijf gulden schuldig, hier heb je alvast een tijksdaalder, dan ben ik je nog 2.50 schuldig." De paardenknecht bedacht zich en ging naar den stalmeester „ik ben u nog vijf gulden schuldig, hier heb je alvast 'n rijksdaalder, de rest komt later". De stalmeester ging op zijn beurt naar den hoogeschoolrijder en deze ging weer naar den directeur. En de directeur nam den clown terzijde en zeide „gij krijgt nog al tijd vijf gulden van mij, hier neem alvast dezen rijksdaalder". De clown ging nu weer naar den paardenknecht en zeide„Hier heb je nog 'n rijksdaalder, nu zijn we quitte". De paardenknecht betaalde met dezen zelfden rijksdaalder zijn achterstalligen schuld aan den stal meester en deze betaalde weer aan den hoogeschoolrijder en deze weer betaalde den beer directeur. De directeur riep den clown bij zich en zeide hier is de laatste rijksdaalder dien je nog van mij kreeg". Zoo kreeg de clown zijn rijksdaal der terug en alle zes waren van hun schuld af. Als men dit spelletje eens na volgde. ONS VROOLIJKE HOEKJE. In zeker Brabantsch dorp badden de pastoor, de kapelaan en de koster gezamenlijk van eene boerin een gebraden speenvarken als Pinkster cadeau ontvangen. In de pastorie bij elkaar gezeten, kwamen 'zij overeen, dat hij het leeuwendeel van dit varken zou krijgen, die de meest toepasselijke bijbeltekst citeeren zou. De pastoor sneed ons varkentje 'n oor af, zeggende„Petrus sloeg Malchus het rechteroor af" De kapelaan nam den kop van het beestje voor zijn rekening, terwijl hij zei„Herodes onthoofde Johan nes De koster eindelijk nam de rest mee naar huis, omdat zijn tekst luidde „Joseph nam alles mee, en vluchtte naar Egypte De vrouw van een schoenmaker was al bij den ambtenaar van den burgerlijken stand als overleden op gegeven, en zou zes en dertig uren na haren dood ter aarde besteld worden, toen zij plotseling schijn dood als zij was bij den lasiigen draai der huistrap, waarlangs zij zou van zijn wederhelft beleefd had, tot de lijkdragers, toen dezen de trap genaderd waren „Past nu beter op bij dien draal, hoor „Zal ik u kalfstong brengen, mijnheer vroeg een kellner aan een gast van het Oranje-hotel te Nijmegen. „Dank u" antwoordde deze „ik neem niets, wat in den bek van een dier gezeten heeft." „Dan zult u nog minder een ejtje willen gebruiken, niet waar her nam de kellner. Aan een student in de rechten vroeg een grappenmaker, of hij de overeenkomst kende tusscben zich zelf en een ei. „Neen" was het antwoord. „Dan zal ik het u zeggen zoo wel van u als van een ei kan men „advokaat" maken Aanwinsten Januari 1932 Studieboeken. Keesings historisch archiefgeil dagboek van het hedendaagsch wereld gebeuren met voortdurend bijgewerk- ten alph. index 1931-1936. Woordenlijst van de aardrijkskundige woorden in Nederland. 1929. Heiligen en hun attributen. Sassen, F. Geschiedenis van de wijsbegeerten der Grieken en Romeinen 1928 Idem. Geschiedenis der patristische en middeleeuwsche wijsbegeerte 1928. Lutz, A. Katholicisme en persoon lijke verhouding tot God. 1929. Verhaar, J. P. De moderne theoso- phische beweging. 1931 Chesterton, G. K. De eeuwige mensch. 1926 Bertrand, L. Sint Augustinus. 1929 Houte, J. C. van en G. J. Vos. Moeilijke kinderen. 1929 Wierts van Goehoorn-Stout, J. De kindertuin, methode Fröbel. 1926 Meesters uit de wereldliteratuur fransche bundel. 1931 Olterdissen, A. Prozawerken maastrichtsch dialect. 1926 Wijs, J. Th. M. Yszeevaart. 1931 Nierop, H. A. van. Schets van het bankwezen. 1930 Duursma, G. D. Onze cactussen. 1929 Ontspanningslectuur. Nederlandsche werken. Dré. Brabantsche brieven Holman, A. De stille plantage Peelers, E. Bommetje en zijn maats Piilecyn, F. de. Blauwbaard Renesse, P. E. van.' Achter de schermen Roelants, M. Het leven dat wij droomden Rolf, G. De Kajotters Sas, H. 't. Jacob Janson's liefde Schendel, A. van. Een zwerver verliefd Siemen. De man die den moed had Stuwe, E. van. Hotel „De residentie' Vreugdenhil, C.M. Wat niet meer kon In het Ned. vertaalde werken. Bordeaux, H, Het ouderlijk huis Beeding, Fr. De vier Courths-Mahler, H. Het huwelijk van Sanna Rutland Birkner, Fr. Raffke's nieuwe chauffeur Daub, G H. Adel in boerenbloed Eichacker, R. De reis in het oneindige Idem. Paniek Gail, O. W. De steen van Atlantis. Idem. Een reis om de maan Gollomb, J. Het geestelijk portret Hichens, R. De tuin van Allah Hull, E. M. In de macht der Sahara Hume, F. Het geheim van den middernacht-express Kellermann, B. De dwaas Ludwig, O. Tusschen hemel en aarde Mary an, M. Een eereschuld Maurois, A. Atmosferen Montgomery, Fl. Saamgebracht Morrow, H. W. Een jonge held Packard, F. L. Blonde Marie Idem. Het werk der duisternis Pedler, M. De zonden der vaderen Reynolds, B. Het verlaten kasteel Rice, A. H. Het stootblok Ruck, B. Hij of zij Idem. Harten drie Sabatini, R. De gunsteling des konings Idem.Nieuwe avonturen van Kapitein Bloed Sinclair, L. Dodsworth Skolaster, H. lil de macht der toovenaars Speyer, W. De katten van Maineweh Stratton-Porter, G. De byenhouder Idem. Sproetje Idem. Sproetje komt thuis Idem. De witte vlag. Stribling, T. S. In de olie Waldeyer-Hartz, H. v. Helden der vrijheid Wilton, L. R. De panter Wright, H. B. De oogen der wereld Zastrow-Loeben, Ch. v. Maria Fee Jeugdboeken. Douglas, R. D. Drie padvinders Nusbaum, D. Een padvinder in Mesa Verde Putnam, D. B. Als schooljongen naar de poolstreken Tihamer, T. De beschaafde jongen Duitsch boek. Herwig, Fr. Die Eingeeugten Aanwinsten Februari 1932. Ontspanningslectuur. Nederlandsche werken. Ivans. Het masker Kuyper-van Oordt, H. Het zonnetje ill het paradijs In het is^d. vertaalde werken. About, E. De speelhal van Baden-Baden loos Alt Zij I

Peel en Maas | 1932 | | pagina 6