HAROL Oor. Paaps ADLER Ó-pers. TAXI VENRAY 95 Protestantisme en de vrijheid. Gemengde Berichten Sproeten komen vroeg in Advertentiën Schoonhsidsontwaken Verdubbele nog 1 Ik beb niet zoo veel klein geld in huis, maar hier is een briefje van duizend mark, als je wisselen kunt, Jan... Haum, zei Jan, dat krijgen wij niet klein. En temet liet hij zijn drupke in zijn keelgat verdwijnen. Dan zal ik je wat zeggen, zei vader, ik moet morgen toch naar Munster; ik neem het briefje van duizend mee en loop eventjes aan bij Raven daar ben ik goed bekend die zal ons wel helpen, die heeft geld genoeg om te wisselen in zijn laatjes. Jan vond dat goed. Den anderen dag was vader al bijtijds in Munster en ging direct naar Raven. Druke meun had hem een geweldig grooten linnen buil genaaid voor het wisselgelddien haalde vader uit zijn jaszak. Morgen, mijnheer Raven, zei hij en gaf hem het briefje, daarvoor moet u mij daalders in den buil doen, ik zou dat graag gewisseld hebben. Raven deed volgens zijn verlangen en vroeg zoo nevenbij of vader niets noodig had. Een anderen keer, zei vader terwijl hij den buil, dien hij anders nergens laten kon, achter in den zak van zijn slipjas borg. als hij mij maar niet den slip van mijn jas aftrekt» Nou merci, mijnheer Raven, tot later. Terwijl vader over de straat ging sloeg hem de zware buil voortdurend tegen zijn hakken dat bommelde als een slinger aan een klok. Morgen Klüngelkamp Ook in de stad De oude Slijpstaart stond voor hem met zijn groote zwarte kleppet en zijn gestreepte parapluie. Zooals je ziet, Slijpstaart, maar ik word nog lendenlam, ik kan bijna niet gaan met dien buil. Wat heb je dan daar in 't Ziet krek uit of je 'n zwaren steen meesleept. Vader legde hem de zaak uit. De oude Slijpstaart had pin in zijn kophij wist raad. Wees nou niet gek, zei hij, ga je niet afbeulen als een paard. Én dan het gevaar als ze je het geld af nemen, ben je het kwijt. Stuur het per post. dan krijg jij het morgen netjes in huis gebracht. Dat is een idee, zei vader, dat doe ik directkom mee dan drinken wij daarna samen een glas bier. Samen gingen zij naar de post. Daar werden ze direct geholpen. Vader liet 't geld aan Druke meun zijn zuster sturen en de oude Slijpstaart hielp hem dat hij klaar kwam. Dat is toch 'n prachtige in richting, die post, zei vader, toen ze weer buiten atonden, maar nou kijk toch eens aan daar in dien winkel, allemaal ^gekke kraam en bontigheid en kijk daar gansche gezichten en daar allemaal neuzen die lange daar achter lijkt veel op die van jou, Slijpstaart. Dat is al voor vastenavond^ zei Slijpstaart verstandig. Verduld, zei vader, ik bad we zin om me zoo'n neus te koopen zou die duur zijn Wat Slijpstaart keek hem onderzoekend aan. Wordt je nou werkelijk gek, Klüngelkamp Neen, ik wilde alleen mijn zuster eens verschrikken wat zou die schreeuwen, als ik morgen met zoo'n neus uit de kamer kwam. Vader deed zijn zin en kocht zich een gekken-neus. Voorzichtig borg hij hem in z'n jaszak en daarna gingen ze samen bij Kleikamp ettelijke glazen bier drinken. Den volgenden morgen verschrok zich Drukemeun zoodanig, toen vader oua zes uur met dien gekken neus op uit zijn slaapkamer kwam, dat zij den melkpot liet vallen. Daar over was ze nu nog erg uit haar humeur. Verdulde ouwe gek, zei ze. Je bent nog onnoozeider dan een klein kind; je moest je schamen om hier met zoo'n onnut ding aan te komen; goed dat 't geen mensch gezien heeft; zijn arme kinderen in den steek had gelaten en zelfs hun geld, wat ze van de moeder hadden meegenomen en de kinderen aan een ouden geestelijke had achter-- gelaten het was God geklaagd en het riep wraak ten hemel, maar het was ook een dwaze kerel geweest, die altijd naar de drie Moriaentjes liep om een lan gen Amerikaan aan te gapen en dat komt er van, van slecht gezelschap en dat hield zij de vrouw namelijk, die dat alles zoo vlotweg vertelde, haren man ook trouw voor, want die,die liep ook s'avonds uit, en als hij, die vreemde man met zijn gezicht er meer van wilde weten, dan moest hij maar naar de Gubbel- slraat gaan, daar wist men er alles van, en dan zou hij er ook wel alles van vernemen. En toen ging de vreemde man met zijn gezicht, langzaam, alsof hij lood in de schoenen had naar de Gubbelstraat, waar de vrome Pater had gewoond, en toen zocht hij, en zie, zag hij daar niet een man, nog een man en een vrouw, en waren dat zijn kinderen niet? en hij snikte en huilde, en kneep het goud in de hand. En dat alles zag hij als in een waas en dat in een oogenblik. Togn zuchtte hij. De werkelijkheid stond voor ze zouden terecht denken, dat je aan 't verkindschen bent. Vader zei niks, hij had altijd heimelijk plezier, als meun zich ergerde. Eerst 'toen hem de neus bij 't koffiedrinken hinderde, deed hij hem af. Juist kwam de postbode binnen. Zet alles van de tafel af. meun, zei vader, we moeten plaats hebben voor al dat geld, ik zeg het je 't is een gansche buil vol plaats, plaats! 't Is niet noodig, zei de post, 't is wel veel geld maar geen groote hoop en... hij legde een briefje van duizend mark op de tafel. Wat riep vader, en ik heb op de post allemaal daalders gegeven? Schaadt niks, zei de post, duizend mark zijn duizend mark. Vader, Druke meun keek nog altijd heel giftig vader, zei ze, je had je in plaats van dien neus een paar ooren moeten meebrengen van die heel lange je weet wel. Die stonden je du prachtig. Is Luther, door zijn leer van het vrije onderzoek, niet de vader der vrijheid En heeft Calvijn ons niet denzelfden dienst bewezen Luther, de vader der vrijheid Ja, hij heeft de leer van het vrije onderzoek gepredikt dat wil zeg gen de vrijheid voor een ieder om zich een godsdienst naar eigen zin te scheppea, om zijn Credo en zijn tien geboden naar willekeur uit den Bijbel te halen. Maar zijn hoofddoel was het wet tig leergezag aan den Paus te ont trekken, niet zoozeer om bet aan de geloovigen te schenken, dan wel om het zichzelf aan te matigen. Het volgende is letterlijk uit zijn geschriften overgenomen „Er is geen engel in den hemel en nog minder een mensch op aarde die mijn* leer zou durven bestrijden iedereen die anders denkt, zal ter helle gedoemd worden. Aan het Evangelie dat ik, Dr. Martin Luther predik, daaraan zul len zich onderwerpen de Paus de Bisschoppen, de priesters, de mon niken, de koningen, de vorsten, de duivelen, de dood, de zonde, en alles wat niet Jezus Christus is". Dat is het wat Luther het vrije onderzoek noemt voor ieder ge- loovige 1 Het toppunt van dwaasheid Calvijn, Hendrik VIII, Elisabeth, waren ook alle het vrije onderzoek toegedaan. Maar dat bestond voor hun onderboorigen slechts daarin, dat zij, onder straffe des doods, alle artikelen van de leer zouden aanne men die hun meesters elk op hun eigen wijze hadden bedacht. De burgerlijke vrijheid onderging hetzelfde lot als het vrije onderzoek. Albert Legrand schreef, dat Cal vijn voor Genéve zonderlinge wet ten had gemaakt. „De dans werd verbodeD, even eens de muziek en het spel. Boni- vard werd aangeklaagd omdat hij met Clément Marot gedobbeld had. Eens per jaar werd er overal huis zoeking gedaan om te ontdekken of men die geestelijke voorschriften goed had onderhouden. Ook waren alle sooit kettingen, knoopen, armbanden en gouden en zilveren sieraden of ceintuurs op de kleeding stukken verboden, alsmede zijden of met fluweel afgezette ge waden of mantels. De mannen mochten geen lange haren dragen noch oorringen en de vrouwen en meisjes geen gekroesd haar evenmin vlechten noch haar wrongen. In hun kapsels of mutsen mochten zich geen granaatsteenen noch edelsteenen bevinden. Lange handschoenen waren ook uit den hem. De tegenwoordige Dorrens kreeg de bovenhand. »Met schatten goudsben ik overal welkom. »En ook bij mijn kinderen,dacht hij. Langzaam ging hij aan 't werk. Hij bouwde een soort van wal letje langs de rivier, ten einde ongestoord de voorradige korrel? te kunnen opnemen. Dat lukte. Eer het avond begon te worden was hij met de eerste vondst klaar. Naarmate dat hij de korrels verzamelde, liet hij ze in een zakje glijden, dat hij om den hals op de borst droeg, onder zijn kleeren. Toen stond hij op en ging alsof er niets gebeurd was, den oever af, om den opkooper te vinden. Hij herinnerde zich de waar schuwing, die hem den eersten avond zoo onverhoopt en zoo op vallend was gegeven. Nog was het klaar dag, en nie mand werd hem lastig, toen hij zijn werktuigen op den schouder den controleur ging zoeken. Niet blijven wilde hij echter onder de goudzoekers, maar na verrichter zaken, naar zijn slaap plaats in het woud terugkeeren. En dan verder zien Hij zag nu wel in, dat hij om meer inlichtingen had moeten vragen, maar het was te laat. booze en zelfs waren de maaltijden aan wetsbepalingen onderworpen Zoo hebben de stichters van het protestantisme de burgerlijke en godsdienstige vrijheid verstaan, overal brachten zij gewetensdwang. Alleen in de Katholieke Kerk is de ware vrijheid te vinden. laguaabB Uiddtill&iin. Verdraag geen Rugpijn Blijf flink en gezond 1 Verdraag geen rugpijn, aanvallen van duizelig heid, onnatuurlijke vermoeidheid, rheumatiek, ischias, spit. urine-stoor- nissen, blaaszwakte bezinksel in de urine Deze verschijnselen wijzen er op dat het bloed niet behoorlijk gefiltreerd wordt en dat gij dringend Foster's Rugpijn Pilleu noodig hebt. Verwaarloozing maakt de zaak erger urinezuur en andere schadelijke onzuiverheden kunnen zich dan in het bloed ophoopen en schade aan richten in alle kwetsbare deelen van het lichaam. Gij kunt niet gezond worden al vorens de verzwakte organen in den rug. welke zorg dragen voor de zuivering van het bloed, weder ge zond en sterk zijn. En het beste middel daartoe zijn Foster's Pillen. Dit speciale middel heeft duizen den hun gezondheid hergeven. Waarom zoudt gij hun voorbeeld niet volgen Foster's Rugpijn Pillen zijn ver krijgbaar bij alle drogisten enz. a f 1.75 per flacon. 30 Derde Orde van den H. Franciscus. Zooals reeds bekend is gemaakt, zal den 2den Pinksterdag, 16 Mei a.s. te Utrecht voor alle Tertiarissen van Nederland het jubeljaar van de Encycliek „Auspicato" worden ge vierd. Aan het program is het vol gende ontleend 11 uur. Plechtige Pontificale Hoog mis door Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen, Aartsbisschop van Utrecht. Half drie. Groote vergadering Sprekers Pater Richardus, commis saris der Derde Orde O. M. Cap. „Onder de Pauselijke banier .langs nieuwe wegen". Dr. H. W. E. Moller te Tilburg: „De Derde Orde en onze Maat schappij". Pater Perpetuus Palant, commis saris der Derde Orde O. F. M „Ons Franciscaansch dadenprogram". Half zesPlechtig Pontificaal Lof met toespraak door Z. H. Exc. den Aartsbisschop en H. Sacraments processie. Voor 5 Mei a,s. zijn nadere in lichtingen te bekomen aan het se cretariaat van voorbereiding, Jan van Scorelstraat 41bis A. of Adriaan van Ostadelaan 33 te Utrecht. Pastoor A. F. Lifjons. f In den nacht van Zaterdag op Zondag overleed in het St. Lauren- tiusziekenhuis te Roermond na een kortstondige ziekte de Zeer. Eerw. Heer Pastoor van Neer, Alb. Fer dinand Litjens. De overledene werd geboren te Wanssum, den Sen Oct. 1860, na zijn studies te Rolduc en aan 't Groot Seminarie te Roermond te hebben volbracht, werd hij in 1884 priester gewijd. Daarna werd hij benoemd tot kapelaan te Horn en vervolgens te Venlo (St. Martinus), waar hij op 6 Februari 1906 werd benoemd als pastoor te Neer. Neer, waar zijne Eerw. in 1924 met grooten luister zijn 40-jarig priesterfeest en in 1931 zijn 25-jarig jubilé als pastoor vierde. Neer heeft onnoemlijk veel aan zijn buitengewoon vruchtbaar en werkzaam priesterleven te danken. Vermist. Te Nederweert wordt sinds eenige dageD vermist de 65-jarige J. C. inwonende in het St. Josephgesticht aldaar. Vermoed wordt, dal hem een ongeluk is overkomen. Voor een soort winkel zag hij nog al menschen zich verdringen. Achter de toonbank die behoor lijk verzekerd was en slechts boven, achter tralies een kleine opening liet, voor het doen van zaken, stond een groote, lange man, een sterke, bijna een schoone figuur. Waar had hij die gezien Hij zocht in zijn geheugen, maar toen langzaam de menigte zich verliep, trad ook hij nader. Nog was hij besluiteloos. Zou hij den man zijn gevonden schat toevertrouwen, hij wist het niet te best. Hij stond alleen, op eenigen afstand van de toonbank, en de twee flikkerende oogcn van den man daarachter, rusten doorborend op hem. Zoo, zijt gij er eindelijk klonk een stem. Een schok ging door zijn heele wezen. Dat was de geheimzinnige man in den mantel, dien hij den eersten avond ontmoet had. Geen twijfel meer, toen deze zeide, maar meer fluisterend, dan luid gesproken Zoo zljt gij daar? Geluk ge had Geef maar hier, verkoopen of bewaren Bewaren, was het antwoord. Wordt vervolgd. Jubileum. Zondag herdacht de heer P. L. H. Opdenoordt te Venlo, den dag waarop hij voor 40 jaar geleden als jongste apothekers-assistent in dienst trad bij de apotheek van de firma van Rijn te Venlo, waar hij thans nog de functie van sous-chef vervult. Brand le Swulraen. Zaterdagavond te omstreeks negen uur ontstond een felle brand in de woning van den heer Abrahams gelegen in de Koestraat te Swalmen. Het vuur greep zoo snel om zich heen, dat weldra ook het daarnaast gelegen perceel, eveneens van den heer Abrahams, in lichte laaie stond. Beide woningen zijn tot den grond toe afgebrand, van de inboedels werd niets gered. Verzekering dect de schade. De oorzaak van den brand i& onbekend. De Roermondscliei eiermyn. De aanvoer op de Roermondsche eiermijn bedroeg in de laatste vijf jaren in 1927, 151 millioen eieren in 1928, 165 millioen. in 1929, 187 millioen, in 1930, 223 millioen, in 1931, 253 millioen. 25 Jaar raadslid. Onder blijken van groote belang stelling heeft de heer A. A. Schee pers, wethouder van sociale aange legenheden te Heerlen Zondag den dag herdacht waarop waarop hij 25 jaar geleden lid van den gemeente raad werd. De eerlykc treinpoctser. Een eerw. zuster, die van Simpel veld naar Aken reisde, bemerkte tot haar grooten j schrik toen ze reeds in het centrum der stad gekomen was, dat ze in den trein haar hand- tascb had laten liggen, waarin zich een bedrag van 2350 mark bevond. De zuster ijlde naar het station terug en ze had geluk. Een spoorweg arbeider, die het compartiment ge poetst had, had de tasch met den waardevollen inhoud gevonden en reeds aan het bureau voor verloren voorwerpen afgegeven. Vreemde ziekte in de sla De crisis in de landbouwbedrijven heeft zich natuurlijk ook doen ge voelen bij de Sint Pietersche tuin ders te Maastricht. Thans worden zij opnieuw door een ramp bedreigd. In de Maasvallei is een vreemde ziekte uitgebroken in de te velde staande sla. De jonge planten drogen door eene onbekende oorzaak uit en ver schrompelen op een behoorlijk vochtigen en vruchtbaren akker. De tuinders' staan hier voor een raadsel. Dit verschijnsel komt bijna uitsluitend voor in de Maasvallei, terwijl het Jekerdal een beeld geeft van goeden en snellen groei. De in kassen geteelde sla biedt bovengenoemd verschijnsel niet, zoo dat kan worden aangenomen, dat dit door invloeien van buiten ont staat. Minister Uuys bezoekt de werk verschaffingen. De Minister van Binnenlandsche Zaken Jhr. mr. Ch. J. M. Ruijs de Beerenbrouck heeft Maandag een on verwacht bezoek gebracht aan ver schillende werkverschaffingen in de provincie Noord-Brabant. Autobestuurder verdronken. Maandagnacht is tusschen de sluizen 2 en 3 de auto van den heer W. uit Veghel in de Zuid- Willemsvaart gereden. De bestuur der is daarbij verdronken. Het divanbed voor de kindcr- slaapkamer. Het vrij algemeen geworden divan- bed wordt tegenwoordig veel in kinderkamers gebruikt, vooral als de kinderen een jaar of tien worden. Het maakt de kamer voor de kinde ren veel gezelliger, dan wanneer er een gewoon bed in staat, en ook, wanneer zij hun schoolwerk op hun eigen kamer moeten maken, zullen zij het prettig vinden niet tegen een bed aan te zien. Men ziet tegenwoordig steeds meer de z.g. opklapbare bedden ge bruiken vooral in niet te groote kamers, die 's avonds uitgeslagen worden als bed en overdag den indruk geven van een vrij lage, lange kast, met een gordijn er voor. Dat belooft wat. Zeg eens, jongetje, waarom wil je niet naar school Uit klassenhaat. Kindermond. LiesjeIk weet wel, wanneer U geboren is. GouvernanteDat geloof ik niet, wanneer dan Liesje U bent van 't jaar nul, heeft pa gezegd. Zuinigheid. Sam. „Vader geef me drie centen om roomijs te koopen, ik ben zoo heet." Vader. „Wat Sammetje jij drie centen! Wat een verkwisting. Ik zal je een spookhistorie vertellen, waar je koud van wordt.. Voor liet leven. Door zachtheid heerscht de vrouw Door kacht regeert de man De eene, als zij wil, De andere, als hij kan. Wasscken van het gelaat. Bij net wasschen van het gelaat gebruike men vooral geen heet water, daar de poriën zich dan openen en de rimpeltjes te veel zichtbaar wor den beter is het koud watei te gebruiken, waardoor de poriën zich sluiten en de huid dus langer vast en frisch blijft. Wormgaatjes in meubelen. Wormgaatjes in meubelen moet men verscheidene keeren overpen- seelen met petroleum. Dan de gaatjes vullen met (vloeibaar gemaakte) paraffine (was), waarna men het ge heel vernist, om alle lucht af te sluiten. Een goed brundbluschmiddel. Weet u wel, dat u zelf een heel goed brandbluschmiddel kunt maken, om een begin van brand te blusschen Doe op 5 liter water, 3 pond zout en I1/2 pond ammoniakzout. Doe dat in een groote fiesch en bewaar het op een plaats, waar iedereen dadelijk bij kan. Zeil en zeildoek in de keuken kusten. De planken van pannen- en glazen kasten worden in den regel met wit, dan wel met rood of blauw papier belegd, om niet van het minder fraaie courantenpapier te spreken de aan schaffing van kastpapier kost geld, om nog niet hpt vervelende feit te noemen van het noodzakelijke ver nieuwen, toch zeker wel één maal per maand. Het meest practische is voor de pannenkasten om de plan ken met een zeer goedkoope kwaliteit gewoon zeil te beleggen, dat dan eenvoudig bij de wekelijksche keu kenbeurt met een zeepsopje wordt afgenomen, waardoor uw kastjes altijd heerlijk frisch zijn. Voor de glazenkast kan het even goed dienst doen, maar meer is het zeildoek aan te bevelen, dat een'klein wit en rood of blauw en wit blokje heeft, of wel geheel wit isen dat in ver schillende breedten te verkrijgen is. Het aanschaffen is een kleine uitgave in eens, maar bespaart veel moeite, tijd en ook uitgave voor kastpapier die telkens weerkomt, want deze plankenbelegging gaat jaren mee. Katholieke communisten. Stelt u eens op de hoogte van de dagorde onzer religieuzen b.v, in een ziekenhuis en tel eens op, hoeveel uren zij besteden aan hun arbeid, hoeveel uren aan gebed, hoe weinig aan haar slaap, hoe wei.fig aan haar ontspanning. Dat all' s in dienst van den evenmensch. En vraag dan eenswelke be looning ontvangen de zusters daar voor Het antwoord moet luiden Uurloon, dagloon, weekloon....0. Wekelijksche, maandelijksche, jaar- lijksche vacantie.... 0. Loon voor nachtdienst. overuren 0. Hier hebt ge, bij onze religieuzen het eenig mogelijke coirmunisme, op gebouwd op offervaardigheid, waar uit zegen en weldaden voortkomen voor de menschheid. Men geeft zich in de wereld geen rekenschap van de ongehoorde werkzaamheid der katholieke com munisten. Luistert een3 zusters en broeders, die hun gansche leven aan het welzijn van den naaste wij den zij het in de verpleging van zieken, ouden van dagen, kinderen zij het in de zielzorg, of ook op de meest gevaarlijke posten bijv. bij de melaatschen zijn er over de ge- heele wereld in de verschillende mannelijke en vrouwelijke Congre gaties meer dan 1.350.000. Leggen we bij de berekening van dit offer leven ten bate der menschheid een zeer bescheiden maatstaf aan dat n.l. één ordenspecsoon per dag één van zijn medemenschen te hulp komt. Vermenigvuldigt men dit getal met 365, dan krijgt men de verrassende uitkomst, dat jaarlijks meer dan 500 millioen menschen. di. een vierde der menschheid, de weldaden van onze katholieke communisten geniet Wat doen nu de mannen, die al maar een heilstaat beioven, voor de opvoeding der menschheid tot het onbaatzuchtige idealisme, zonder het welk een „een heilstaat" onmogelijk is Eet meer eieren. Nu is 't nog !eens aan te raden Om wat eieren te eten En door eieren te eten Andre dingen te vergeten. Nu Z3 maar twee centen kosten En de kippen reuze leggen En de boeren graag verkoopen, Is daar zeer veel voor te zeggen. Eitjes zijn gezond en voedzaam, Zij zijn smakelijk en heerlijk En het eten van de eitjes Maakt hen nog te meer begeerlijk. Eet dus eitjes, lieve vrienden. Laat mij U eens hooren smakken, Eet ze voor de variatie Eerst gekookt en dan gebakken, Eet nu spiegelei en roerei, Eet nu ei in mayonnaise Ei bij sla en bij spinazie, Eet nu ei, want 't is malaise. Ach, er zijn zoo veel recepten Ei met saus en met tomaten, Eet en proeft dit alles vrienden. Eet maar door en laat mij praten, En hebt gij genoeg gegeten En genoeg ook van mijn praatje, Neemt, om in den stijl te blijven, Dan een hartig advocaatje. De Boerenvriend. ONS VROÖLIJKE HOEKJE. Een ietwat verlegen kolenhandelaar diende zich tijdens de spreekuren aan bij een gejaagden dokter, om dezen zijn kolen te offreeren. Door een bediende binnengelaten in de medische werkkamer, hoorde de goeje man, nog vóór hij zijn kolenofferte had kunnen doen, den zenuwachtigen dokter op gebiedenden toon zeggen: Doe uw kleeren maar even uil! De geheel verbouwereerde hande laar deed zulks, en de dokter zelte fluks zijn stethoscoop op 's man's borst, om diens hartslag en de be weging van zijn longen te hooren. Geen enkele afwijking bespeurende, zei de dokter Maar, mijnheer, U mankeert niets Dat weet ik ook wel, was het antwoord van den handelaar, ik kwam alleen maar even vragen, of U misschien nog steenkolen noodig had! Toen laatst een Missiebisschop arriveerde in eene Limburgsche stad, verschenen aanstond.; twee begeerige witkielen aan de geopende treincoupé, om de bagage van Z. H. Excellentie naar een nabij zijnd klooster te transporteeren. Aangezien Mgr.'s bagage gemak kelijk door één persoon vervoerd kon worden, hetgeen de witkielen ook spoedig inzageD, besloten dezen de bisschoppelijke fooi liever samen te deelen dan nu ontstichtend te vechten om het wegdragen van diens bagage. Bij het klooster aangekomen, teekende de arme Missiebisschop met zegenend gebaar een groot kruis over het hoofd van den kofferdrager, den jongste der twee witkielen, en trad onmiddellijk het klooster binnen. Den volgenden dag ontmoetten de twee witkielen elkaar weer op het perron en aanstonds eischte de oudste de helft op van de bisschop pelijke fooi. Terwijl de jongste nu een groot kruis sloeg over den anderen, vroeg hij dezen: Heb je daarvan terug Een kievit in Friesland was altijd heel vriendelijk en minzaam geweest tegen de spreeuwen en musschen daar in de buurt. De vorige maand echter was zij opeens trotsch en stuursch geworden tegenover die andere vogels. Wil ik jou ereis zeggen, zei 'n spreeuw tegen 'n musch waarom die kievit zoo heelemaal veranderd is Nou, waarom dan Wel, mannetje zei de spreeuw baar ei is laatst opgezonden aan de KoniDgin het voorjaar, koop tijdig eon pot Spï'Uiol* Bij alle Drogisten. Pot 90 ct.. Tube 50 ct. Zeep 60 ct. Marktberichten. VENLO. Op de Coöp. Veiling vereniging van Maandag was de aanvoer 3.230.000 eieren. Groote eieren van f 2.35 tot f 3.40 Kleine eieren van f 2.15 tot f 2.30 Eendeneieren van t 2.25 tot f 2 70 Ganseieren van f 10.tot f -. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag wa? de aan roer 8.200.000 eieren. Groote eieren van f 2.50 tot f 3.30 Kleine eieren van f2.10 tot f2.40 Eendeneieren van f 2.tot f 2.50 Van uit HELMOND roep ik U toe Hcefen Aannemers en particulieren bewaar dit adres. Alvorens U Zooals de milde stralen der voor jaarszon een bloesem van schoonheid aan boom en struik tooveren, wekt het dagelijksch gebruik van „Zij-" Crème een nieuwe lente in Uw huid. In prijzen van 20—30—45 en 75 cent besteld, verzuim dan -niet prijs aan te vragen bij ondergetee- kende, hetgeen voor U voor deel beteekend. Kanaaldijk 27 HELMOND Telefoon 163 Ook is dit UW ADRES voor eene soliede Marquise. BEL OP dag en nacht REUKLOOS HAARWATER ONMISBAAR VOOR SCHOOLGAANDE KINDEREN FLAC0NS30-*i5«-BlJ DROGISTEN

Peel en Maas | 1932 | | pagina 6