f Schoenmaker veri,a Tuinisrsknecht Boerderij te Leunen BOERDERIJ ürmerijjde Berichten Advertentiën J. M. Verrljt- Claes M. J. v. d. Berk- mortel-CIaes mmusz sxivsïsff Dankbetuiging. Jacob Hendriks- Janssen Bekendmaking L. CALLAERT. Huwelijks cadeau x Th. Pouwels VRAAGT VAN DELFT S Kinderwagens, prijzen vanaf f 23.95 I. CLAESSENS. partij kuikens Dankbetuiging. Veeverzekering Leunen- Heide- Ysselsfeyn. Speciaal aanbod in Eetserviezen. Koffieserviezen. Theeserviezen. Waschsfellen, Keukenstellen. Kloksteilen. zeer voordeelige prijzen Joh. Claessens. Notaris Piuymaekers HUIS. erf en bouwland. Notaris Piuymaekers Mr. Haffmans Helden en Brabers te Vier lingsbeek Opening Kappers zaak Ie LEUNEN KAPPERS-ZAAK Frans Sfrolenberg le Hypotheek Vermist, een jachthond De Sfierenstal De Zomer komt LIMONADE. SPUITWATER. VICTORIA-WATER. SIROPEN. WIJNEN en BIER. Clephas - Limonade- fabriek. Telel. 37. Notaris Piuymaekers te Venray. ri. G. A. B. Holr.us Mek Pli Jfr \0 Roe ir ai el par ig pa|gg maArti eeti p< a:>c mai rt< je! 2-daiuii pr in plaatse op Dinsdag 10 Mei a.s. des voormiddags negen uur precies vijf slagen turfslijk in het Venraysch Broek. Venray, 2 Mei 1932. Verplichting Boerderij Zwarte Water .»De Gemeente Venray heeft 1 No vember a. s. te verpachten een vruchtbare, in uitstekenden toestand verkeerende, reeds geruiraen tijd in cultuur zijnde boerderij, gelegen aan het Zwarte Water, thans in pacht bij de Kinderen Tboonen, groot 35.90.70 H A. De boerderij is ook te verpachten met minder grond. Nadere inlichtingen geeft Wet houder P. Pubben te Venray, Mer- selo-Beek. Posterijen. Met ingang van 7 Mei zal op Zaterdagen het postkantoor te Venray en de hulpkantoren te Oostrum en T.enray niet later dan tot 16 uur voor den postloketdienst geopend zijn, met dien verstande, dat bij wijze van overgangsmaat regel gedurende den normalen open stellingstijd, docb niet later dan tot 18 uur, gelegenheid zal blijven be staan voor het verzenden van ex presse-zendingen, het behandelen van telegrafische postwissels, reiscbèques, chèques met spoedadviezen, stortin gen met spoedbehandeling en voor het afhalen van poste-restante stuk ken. St. Annagestieht te Venray. Examens Krankzinnigenverpleging. (Ziekenverpleging Diploma B) 6 candidaten. Geslaagd de Zusters: C. J. M. Vallen (Eerw. Zr. Bernar- da) R. B. M. Demmers. M. A. Garretsen, C. M. Luijpen, J. M. J. Schell, M. E. J. van de Vegt. Wegens een stuurdefect reed een vrachtauto van R. alhier te Deurne tegen een boom. R. bekwam weinig letsel, doch zijn naast hem zittende moeder, kwam er slechter af Met ernstige hoof Jwonden moest zij naar het ziekenhuis worden ver voerd. A. N. W. B.-avond. Zaterdagavond had de A.N.W.B. in de Wilhelmioazaal alhier een Bondsavond georganiseerd, bestaande uit een tentoonstelling van de Bonds- mtgaven, een lezing en de vertooning van een serie lichtbee'den. Bij verhindering van den heer Burgemeester, opende de heer Dr. H. J. Sala, Consul te Venray. de bijeenkomst en riep allen hartelijk welkom, speciaal de vertegenwoor diger van het Hoofdbestuur cn de heeren Jac. Aerts te Blerick en Muijsers te Venlo. In het kort memo reerde spreker de taak en ontwikke ling van dezen thans zoo algemeen bekenden Bond en gaf hierna 't woord aan den spreker van dezen avond, den heer P. Schinkel, secretaris der Redactie van „De Kampioen" te Den Haag. In een onder de grootste aandacht gevolgde lezing schetste spreker ons het doel en de veelomvattende taak van den A.N.W.B. Opgericht in 1883 door enkele velocipèdrsclabs met een paar hon derd leden, is de Bond thans uitge groeid tot een machtig lichaam van 30000 leden. Uitvoerig ging de heer Schiakel de levensloop van deze bloeiende instelling na. Van wielrijdersbond tot Toeristenbond De naam heeft men echter om verschillende redenen wil len houden. Gewezen werd verder op het vele, wat in den loop der jaren is tot stand gekomenden aanleg van rijwiel- en wandelpaden, het plaatsen van wegwijzers (3600 in Nederland), de verbetering van het wegennet, den strijd tegen de tollen, het behoud van natuurschoon, de verkeersveilig heid, en de propaganda hiervoor, de hulp bij het verkrijgen van grens- documenten, de werking van den inlichtingendienst bij reizen in binnen- en buitenland. Uit alles bleek, van hoe een groot nationaal belang dezen Bond geworden is. Het applaus, den spreker gebracht voor zijn met interessante gebeurte nissen uit de praktijk aangevulde Ie2ing, was welverdiend. De heer J. Aerts te Blerick, consul van Limburg, bracht allen dank, die tot het welslagen van dezen avond hadden meegewerkt en spoorde de aanwezigen aan, lid te worden van den A.N.W.B. Tijdens de hierna gehouden pauze werd de schitterend uitgebreide expositie der Bondswerken en uit gaven bezichtigd en bewonderd. Uit deze tentoonstelling alleen bleek voldoende dat eenieder, die op welke wijze dan ook, de sport be oefent, bij dezen Bond alle gewensch- te inlichtingen kan verkrijgen. Een beschrijving van al wat hier te zien was, zou ons te ver voeren. Het slot van dezen leerzamen avond vormde een serie mooie licht beelden. Nadat dr. Sala sprekers namens de Vereeniging had bedankt en de hoop uitgesproken had. dat al moch ten niet allen lid worden, de belang stelling voor het werk van den A.N.W.B. zeer zeker zal zijn toege nomen. N. V. Crt. De voorbereidingen voor den internationalen voetbalwedstrijd Al batrosD.J K. Ratingen, op tweede Pinksterdag, zijn in vollen gang. De toegangsprijs is in vei band met de slechte tijdsomstandigheden niet ver hoogd. Zie advertentie in dit blad. GEVONDENeen rijwielmerk, een heereDjas. Inlichtingen Gemeentepolitie. MERSELO. Door het bestuur der Stierhouderij alhier is aangekocht de stier Sjoerd I uit Sevenum. Deze stier behaalde op de premiekeuring te Sevenum bijna 82 punten en kwam zoodoende voor de 5de prijs in aanmerking. De vereenigingsstier Willy 3096 S behaalde op de pre miekeuring te Tienray de derde prijs met 81.45 punten. De normalisatie van de groolo Molenbeek te Horst. De werkzaamheden bij de norma lisatie van de groote Molenbeek onder de gemeente Horst vlotten g-ed. Vanaf de Slooierbrug tot aan den provincialen weg Venlo-Horst is de nieuwe bedding van de beek thans geheel gereed. MAASHEES. Zondag herdacht het echtpaar J. Boom en Hendrika v. d. Wouw onder vele blijken van belangstelling het heuglijk feit, dat de heer Boom 25 jaar bij de ge broeders Smals in dienst was, te zamen mei hun zilveren huwelijks feest. Gouden feest van do zusters Dominicanessen te Venlo. Het klooster Mariënthal, gelegen in 't Ven, te Venlo, heeft Dinsdag op grootsche wijze feest gevierd, ter gelegenheid van de herdenking van het feit, dat de Eerw. Zusters Dominicanessen zich voor 50 jaar geleden in Venlo vestigden. Mgr. Lemmens woonde de plech tige feestviering bij. Midtien-Limburgsclio Paarden fokdag. Naar de L. K. verneemt heeft het H.M. de Koni gin behaagd aan het Bestuur van den Midden-Limburg- schen Paardenfokdag een groote zilveren medaille beschikbaar testellen als prijs voor dien fokdag. overstroomingen veroorzaakt. De straatwegen staan over een grooten afstand onder water, zoodat het verkeer gestaakt moest worden. Aanbesteding. Woensdag is aansteed den bouw van de Kerk en de pastorie te Haalderen bij Nijmegen. Laags e inschrijver L. v.d. Plas te Rosmalen "oor f 85.926, aan wien het werk gegund is. Chileenscho appelen op do Nederlandse)!» markt. De consul van Chili, de heer Wiechmann deelt mede, dat de groote partij van 10 000 kisten Chi- leensche appelen Dinsdag met zeer goede resultaten geheel is verkocht op de veiling van de Internationale Fruitmaatschappij te Rotterdam. De vertegenwoordiger van de Chileensche firma welke deze partij heeft gezonden, de heer Zavalla. die met den heer Wiechmann bij den verkoop tegenwoordig was heeft daarbij in het Hollandsch enkele woorden van dank gesproken tot de Nederlandsche handelaren voor het op de markt br?ngen van deze ap pelen. Auto verbrand. Woensdagmorgen vond men een verbrande luxe-auto te Deurne nabij de Barrier. Aan de triptiek, welke half verbrand in de auto aanwezig was, zag men, dat de wagen toebe hoorde aan den heer Bombeek, auto verhuurder Bakelsche weg te Hel mond. De auto was in botsing ge weest met een boompje, van de auto was nagenoeg niets over. Meisje vermist. De 8-jarige A. B. uit de Lier die sinds Maandagavond werd vermist is Dinsdagavond om half tien leven loos uil het vaai water de Lee op gehaald. Solidariteit. Een veehouder in Groningen kon door crisis-omstandigheden zijn huur niet betaler. Zijn buren-collega's brachten echter het benoodigde be drag, 'n kleine 700 gulden bijeen, zoodat de man op zijn boerderij kan blijven wonen. Lucifers doorgeslikt. Het 7-jarig zoontje van de wed. P. te Nijverdal, slikte een week ge leden een paar lucifers door, waarna de jongen onwel begon te worden. Na eenige dagen van ziekte is het ventje thans aan de gevolgen over leden, meldt het „O. D." De Micheline in ons land. Bij zijn eerste reis door ons land van Roozendaal naar Utrecht arri veerde de Michelin-wagen Woens dagmorgen juist op 'het aangegeven uur 11.54 aan het station te Tilburg. Met een gillend signaal kwam hij' aangestoven over de spoorweg-rails en stopte rustig als een doodgewone trein op het perron. Hónderden nieuwsgierigen kwamen toegeloopen en verdrongen zich rond dozen nieuwen concurrent van stoom- tractie al was het slechts een zwaar gebouwde autobus. De kwistig rondgedeelde ansichtskaarten van het moderne voertuig werden als een welkom souvenir aangenomen. Om 11.57 zwaaide de stationschef met het „Spiegelei" en bewonderend nageoogd gleed de bus de stations overkapping uit om direct daarop er met een vaartje vandoor te gaan in de richting 's-Hertogenbosch. Noodweer in Engeland, In het Zuid-Oosten van Engeland hebben aanhoudende regens groote BUHSBH LIJKE STASH YSHRATT van 29 April tot 6 Mei 1932. GEBOREN Oda P M. Smits, Weverslo Mathilda Vollenberg, Ysselsteyn Hendricus M. P. J. Tielen, Veulen GEHUWD Lambert Cleven, 31 jaar, land bouwer en Maria Direks, 25 jaar, beiden te Venray. Jacobus H. Raemakers, 37 jaar, timmerman en Theodora G. Pouwels, 32 jaar, beiden te Venray. Math. Jos. van den Berkmortel, 29 jaar, landbouwer te Helmond en Johanna W. Claes, 32 jaar te Venray. Joh. M. Verrijt, 24 jaar, landbou wer te Asten en Gertruda E. Claes, 22 jaar, te Venray. OVERLEDEN Wilhelmus H. Smits, 55 jaar, Landweertweg. Michael Dreessen, 71 jaar, weduw naar van J. M. Lutters, Gr. Straat 3 patiënten St. Annagesticht. Tot mijne groote droefheid overleed heden, na eene kort stondige ziekte, mijn trouwe bediende, WILLEM SMITS in den ouderdom van 55 jaren. Zijne 45-jarigen trouwen dienst bij de Firma P. J. In 't Groene- wolt Co. „Cichoreifabriek" zal steeds bij mij in aange name herinnering blijven. EUG. ESSER. Firma P. J. In 't Groenewolt Co. Venray, den 2 Mei 1932. Asten-Ommel (N B.) en Rooseindsche hoeve, Helmond, betuigen, mede namens weder- zijdsclie familie, hartelijk dank voor de talrijke bewijzen van belangstelling, bij hun huwelijk ondervonden Venray, 6 Mei 1932. Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, eerste H. Mis om 6 uur, 7 uur H. Mis en generale H. Communie van de man nen der H. Familie. Deze H. Mis zal opgedragen worden voor de zielerust van Leonard Tacken als lid der H. Familie, 2 uur kleine Con gregatie, half 3 herhalingscatechismus voor de jongens, 3 uur Lof, 4 uur H. Familie. Maandag half 8 besteld Jaarg voor Elisabeth Reijnders en ouders, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Antoinette Smul ders, 7 uur Lof. Half 7 leesmis voor Peter Joh. Manders. Dinsdag half 8 uitvaart voor Wil lem Smits, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Johanna van de Pasch, ouders en familie, half 10 plechtige Huwelijks mis voor Johannes Jacobus Janssen en Petronella Antonia Derks. Woensdag half 8 besteld Jaarg. voor Joseph Aerts, 8 uur Jaarg. voor den Zeereerw. Heer Pastoor Henricus Greijmans. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg, voor Hend. Poels en Anna Voesten. Vrijdag half 8 Jaarg. voor Elisabeth Arts,' 8 uur Jaarg. 2e klas ^oor Jo hanna Antoinette Jetten, 7 uur Lof. Zaterdag komen de jongens der 7e en 8e klas en de meisjes der 3e klas *e biechten. Vigilie vcor het Hoogfeest van Pinksteren, geboden Vasten en onthouding van vleesch spijzen, half 8 de wijding der Doop vont, waarna de Hoogmis, 7 uur Lof. Paterskerk. Morgen Zondag 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek. Om kwart over 9 H. Mis en gecombineerde Ver gadering van Jonge Derde Orde en Jongelingen-Congregatie, om kwart na 4 gez. Vespers, om 5 uur Lof en Franciscaansche Rozenkrans. Maandag om half 8 een H. Mis voor Peter Johannes Manders als lid der Derde Orde. Dinsdag 7 uur Hoogmis ter eere van den H. Antonius, om 7 uur Lof. Vrijdag feestdag van den H. Petrus Regalatus, Belijder I Orde volle c.g.v. Zaterdag Vigilie van Pinksteren, 7 uur beginnen de plechtigheden, waarna de Hoogmis. St. Antonius-Patronaat. De leden van de Jonge Derde Orde, die heden tegelijk met de Congreganisten vergaderen, gelieven dezen keer niet in het priesterkoor plaats te nemen. Regeling Sportterrein wordt door aanplakking bekendgemaakt. Genadokupel Oostrum. Morgen Zondag de Vroegmis om 7 uur, de Hoogmis om half 8om uur plechtig Lof met predicatie, ommegang over den Vlasakker en na afloop vereering der relikwie van O.L. Vrouw. Door de week de H. Mis om hall- acht. De nieuwe zeer goed geslaagde beelden van O. L. Vrouw van Oostrum zijn thans uit voorraad leverbaar bij de winkeliers. Voor de vele bewijzen van belangstelling, ondervonden bij gelegenheid onzer 25-jarige echtvereeniging, betuigen wij onzen oprechien dank. 15 Ondergeteekende maakt 't geachte publiek van Venray en omstreken bekend, dat hij zich alhier gevestigd heeft als en hoopt door rieële bediening ieders gunst te verwerven. Specialiteit in het vervaardigen van schoenen voor abnormale voeten Reparatiewerk spoedig, goed en goedkoop Heeren zolen en hakken f 1 60 Dames zolen en hakken f 1.25 Jongens zolen en hakken No. 29—34 f 1.10 Kinder zolen en hakken No. 22—28 f 0.95 Meerdere reparatie wordt apart berekend. Minzaam aanbevelend, Maasheesche weg 34. Prachtsor teering aan reuzen lage prijzen. Worden op verlangen bezorgd Hofstraat a 12 Het van ouds bekend ruimst gesorteerd adres in Verven, Lakken, Koudwalerverf, Alpina wit, Koud waterplaksel, Parafinelak, Par'ijsch Groen, Teer, Kalkgroen, rood, blauw, Goudbrons, groene brons, koperbrons, bronsolie, Lijnolie, Terpelijn, Lijm, Spiritus, Mahonie, eiken en noten kleur vcor stallen, Witkwasten alle soorten vanaf 35 ct. Glas in elke grootte, Glassnijders, Glaspapier, Behangselpapier, randen, enz. enz. Alleen de beste kwaliteiten De laagste prijzen 40 Hofstraat 8. DE ADELAAR Jos. C. M. Neeteson v.h. ass.apotheker van DrStruben Groote Straat, Venray. Te Koop laatst van Mei. Stam Horst- Welleman it 15 ct. per stuk. Jac. van Rhee, Castenray. Voor de blijken van deel neming, ondervonden lijdens de ziekte, bij liet overlijden en de begrafenis van onzen geliefden broeder WILLEM SMIIS, be tuigen wij hierbij onzen hart- lijken dank, in 't bijzonder aan W. van Elk en echtgenoote en den Weled. Heer Eug. Esser. Familie Smits. Premiebetaling cp Zondag 8 Mei van 11 12 Mei in het Boudslokaal te Leunen van 2—3 bij P, Litjens, Heide van 4—5 bij J. Keijzers te Ysselsteyn van 6—7 bij H. Manders aan het Veulen. Premie bedraagt 1 23 Het Bestuui Huis met bouwland en bouwterrein. te VENRAY zal op Dinsdag 10 Mei 1932 nm 6 uur, in het café van G. Ver stralen te Venray Eindslraat, voor den Heer W. Schwachhöfer- v. d. Broek, publiek verkoopen Gemeente Venray I Bouwland dienstig voor bouwterrein a. d. Broekweg, he lend door G. Th. Janssen, G. van Lierop, Wed. J. Oudenhoven, Wed. P. Potten en koop II, groot 32 60 A in 2 perceelen en massa. II Huis met tuin en bouwland ald-»ar no. 17, groot 30.95 a. III Massa van I en II. Aanvaarding in genot en lasten en betaling van den koopprijs op 1 Aug. 1932, te VENRAY zal op Woensdag 18 Mei 1932 nm. 6 uur, koffiehuize van G. Aarts te Venray Hensenius- plein, voor Mej. de Wed. P. G. Sanders en kinderen, publiek verkoopen Gemeente Venray. Koop I. Een gunstig gelegen en geriefelijk ingericht huis mot erf aan de Patersslraat no. 8, groot 2 a. 20 c. Dit perceel heeft een afzonderlijke uitgang naar en van de Patersstraat. Koop 2. Bouwland op de Kemp groot 6 a. 35 c. Aanvaarding koop I op 1 Juli 1932 of zooveel eerder als dit zal zijn ontruimd, koop 2 stoppelbloot 1932. In lasten vanaf 1 Aug. a.s. Betaling van den koopprijs 15 Aug. 1932. DE NOTARISSEN _jllen op Woensdag 18 Mei 1932, des voormiddags 9 uur, voor de Dames Esser, Groote Straat 27 Venray, te haren huize aldaar publiek verkoopen Een gedeeltelijken netten in boedel hoofdzakelijk beslaande uit kasten, tafels, stoelen, spie gels, schilderijen, tapijten, loopers matten, gordijnen, kachel, fornuis gasstel, lampen, aanrecht, weeg schaal met gewichten, kisten, koffers, naaimachine, ledikanten met matras, beddegoed, wasch- tafels, nachtkastjes, waschstellen, koperen vogelkooi, porcelein, glas en aardewerk, vlag, waschmachine kuipen, emmers, droogrek, wasch ketel, polten en pannen, inmaak- ketel en glazentuinmeubelen, tuingereedschappen, kruiwagen, grasmachine, schansen, planken, adders, trappen, deuren, ramen en wat verder ten verkoop zal worden aangeboden. Posten van f 10.— en daar be neden contant. Onbekende koopers moeten so- liede borgen stellen. 40 Vanaf heden ten huize van Piet Jeurissen te Leunen geopend eene voor Dames en Heeren. Door prima bediening aan billijke prijzen, hoopt hij veler gunst te verwerven. Beleefd aanbevelend, LEUNEN. gevraagd van 4 tot 5000 gulden voor een nieuw le bouwen winkelhuis op besten stand van Venray. Brieven met opgave van rente onder no. 50 aan Bureau dezer. Ond, beleefj naar a gere ar de wel os mark langharig wit met zwart. Terug te bezorgen of bericht Bureau dezer Courant. is op 10 en II Mei vanaf vm 9 uur GESLOTEN. Het Bestuur. Biedt zich aan ook voor weik in kweekerijen Nachtegaal M 78, Venray. De tijd voor drinken komt weer aanNeemt nu eens een proef met onze dranken als; Als particulier agent hebben wij aangesteld J. SIEBERS, Merselosche weg. Bestellingen worden ook door ons aangenomen. Eenmaal be steld, blijft geregeld bezoek. te VENRAY zal op Woensdag 25 Mei 1932, ten vprzoeke van de Erfgen. van den lieer Hendrik Gussen, publiek verkoopen A nam. 2 uur ten huize van II. Claessens te Leunen K 67, Inboedel en landbouwgereed schap als kasten, fornuis, kachel tafels, sloelen, keukengerief, waschmachine, slagkar, wanmo len, bietensnijder, kruiwagen en wat verder te koop zal worden aangeboden. B nam. 3 uur ten koffiehuize van Mart. Gusters te Leunen, Boerderij te Leunen, bestaande uit huis, schuur, stal, bouw- en weiland te Leunen, bouw- en wei land in het Leunsche veld, Leun- sche Pas en Steegsbroek, groot 7.88.95 H.A. in perc. en massa. Aanvaarding in eigen gebruik op de gewone tijdstippen in 1933, in lasten vanaf 1 Jan. 1933, be- tabng van den koopprijs 1 April Breeder bij publicaties om schreven. Kaart ten kantore van genoem den Notaris ter inzage. 4-1 Notaris te Horst, zal op Donderdag 19 Mei 1932, nam. 3 uur in café Manders te Venray aan het Veulen, ten ver zoeke van den heer P. van den Boomen te Soraeren, publiek verkoopen Een boerderij, gelegen te Venray aan het Veulen, bestaande uit nieuwe gebouwen, geheel naar de eischen des tijds ingericht, boomgaard met circa 130 fruitboomen en best bouw en weiland, groot 11.93.70 H.A. Aanvaarding circa 2 H.A. voor land. stoppelbloot 1932, weiland 1 Januari 1933, gebouwen Paschen 1933 en de rest stoppelbloot 1933. Aanwijzing doet de heer H. Mar tens te Venray-Veulen. B5 Paa ie van |b< PB T Zon ju mis, i 3k LO. Sgi Maa dag) Litjens LE I saf Bi Groole in Houl as voor h 5P van me erd optm n le 320 int vr van r is bim Gega met te r kens, A tegen evi ii 24 ITT] fiir Te raai Jo OP nit vfni Ad rei ter 01 bij A. I! kski T O bij 0 de. TIC bij Wet Dgar OP irims bij - L. B onst «j bij O. J hhu en op op 80 feeki stuks G. V .euni OP jon lènd H. jans aven straat. T>0 priirng bij L. 0 [riebi

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2