Ucmifti Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. fc Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Men zoekt verkeerd. De samenzwering in Shanghai. Coöp. Róermondsche Eiermijn. Vergadering Raad Maashees-Overloon. Provinciaal Nieuws Zaterdag 7 Mei 1932 Drie en vijftigste Jaargang No. 19 PEEL EN MAAS PRIJS DER ADVERTENTIEN: 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7',i ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MI1NOKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150653 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland t 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent 0. L. Vrouw Behoudenis der Krankeo, Oostrum. Bericht is, dat aan alle op arbeids contract werkende personen bij de Posterijen met 1 Juli de dienst is opgezegd. Hierdoor zouden niet minder dan 9000 personen worden getroffen, terwijl in de gemeenten, wier kom niet meer dan 5000 inwo ners telt, de kom van de tweede, mlddagbestelling, zou worden ver stoken buiten de kom heeft men reeds slechts twee bestellingen. Het „Huisgezin" merkt naar aan leiding daarvan op Alweer een bezuinigings- en ver soberingsmaatregel een aantal men- schen op straat en zonder verdien ste en de dienst verslechterd. Zal het zoo over de heele linie moeten gaan Zal men straks het aantal treinen inkrimpen, waardoor een paar dui zend menschen overtollig worden Zal men bij het lager onderwijs de klassen vergrooten, voor de la gere klassen „hulpjes" benoemen, de onderwijzers bij duizenden aan den dijk zetten Zal men de inspecties vergrooten en de helft van het korps inspec teurs afdanken Zal men het vak- en het bewaar- schoolonderwijs zoo laten verschrom pelen, dat het een ruïne wordt Zeker, zeker, er zal op deze en cp andere wijzen nog heeiwat be zuinigd kunnen worden als men maar met een heel grove bijl hakt, zal men de honderd millioen bezui niging wel halen. Maar moeten wij dan alles afbre ken wat in den loop der tijden is opgebouwd Is, om tot de posterijen terug te keeren, een postbestelling tweemaal daags wel in overeenstemming met de eischen en behoeften van dezen tijd? Maak, als het dan moet, de tarie ven hooger, doch breek den dienst l niet afwie betaalt niet liever voor een brief een cent meer dan een halven dag langer op zijn correspon dentie te moeten wachten Van een hooger posttarief komt men natuuurlijk niet in; dat is in strijd met de leus; het levenspeil l omlaag, alles moet goedkooper wor- l'den de valsche leus, die wel I loonsverlagingen schraagt, maar van |den anderen kant allerlei maatregelen Sten behoeve van breede klassen der ^bevolking tegenhoudt en verijdelt. Maar nog erger dan de noodza- skelijke verslechtering van den dienst Ivinden wij het feit, dat duizenden menschen buiten betrekking geraken en het aantal werkloozen-zonder uitzicht gaan vergrooten. Men begrijpt niet, hoe welke be- zuinigings-commissie, hoe hei hoofd bestuur van welken dienst ook tot het aan den dijk zetten "an een groep personeel kan adviseeren of besluiten. Moet de ellende der werkloosheid dan nog vergroot worden Links en rechts spoort men aan tot het gebruiken vén Nederlandsch fabrikaat, natuurlijk om te verkrijgen dat onze industrie aan den slag kan blijven en haar personeel aan het werk kan houden. |R|En terwijl dit gebeurt peinzen an deren zich af om diensten in te Krimpen en het werk met zoo wei nig mogelijk krachten te verrichten. Men meent een overwinning te hebben bereikt wanneer men weer duizenden menschen werkloos heeft gemaaktbroodeloos kunnen we niet zeggen, want deze menschen zal men toch in het leven moeten houden. Denkt men nu inderdaad een uit komst te hebben gevonden als men straks den onmisbaren arbeid met de helft, een derde der werkkrachten van vroeger laat verrichten en van de twee Nederlanders een, van de drie twee zonder betrekking of werk zijn Men zoekt het waar het riet ver loren ot niet te vinden is. In aansluiting aan dit betoog zij gewezen op een andere mogelijkheid van bezuiniging op personeelsuitga ven, waarvoor in „De Gelderlander" een pleidooi wordt geleverd, n.l. vervroegde pensionueering. De voordeelen daarvan zouden zijn: le de capaciteit van 't ambte naren- en onderwijzerscorps als ge heel zou toenemen; 2e de werkloos heid werd minder; 3e de salarislast werd lichter. Alleen is 't maar de vraag, of het pensioenfonds de extra eischen van vervroegd pensioen zou kunnen dragen. In 1914 waren de internationale gemoederen sterk gespannen. Er werd hard gewerkt om de verschillende vraagstukken, die verwijdering tus- s-hen de wereld-machten bracht, op minnelijke wijze op te lossen. Eerst veel later zal het duidelijk kunnen blijken, of deze pogingen welgemeend waren of dat men achter de scher men met kracht aanstuurde op den wereld-oorlog. Internationale confe renties ter bespreking der vitale belangen werden toen niet gehouden, want alles werd zooveel mogelijk in de geheime kabinetten der diplomatie beslist. Tot op 28 Juni 1914 de moord cp aartshertog Frans Ferdinand te Serajewo plaats had Oogenschijnlijk was deze afgrijse lijke daad op zichzelf van geen speciale beteekenis. In werkelijkheid echter voerde deze tot den wereld oorlog, omdat de opgewekte harts tochten slechts een lont noodig had den om tot explosie te geraken. Deze lont was de moord op den Oosten- rijkschen aartshertog. Vanaf dat moment ging de wereldgeschiedenis met vaart naar voren. In de luttele dagen van 28 Juni tot 28 Juli 1914 werden er bergen werk verzetmet koortsachtigen ijver werden in de kabinetten besprekingen van vérgaan de strekking gehouden, doch niets mocht helpen de tragedie moest plaats vinden en het doek werd vrij spoedig daarna opgehaald Het is nu achttien jaar later Opnieuw toomelooze spanning tusschen de naties. Alleen is het gegeven van het treurspel anders. Een niet te ontwarren crisis het wereldbedrijfsleven in elkander gezakt; vijandschap en wantrouwen vieren hoogtij, terwijl de naties tot op de tanden gewapend zijn met uitzonde ring wellicht van enkele, die misschien wel de beschikking hebben over nieuwe, geheimgehouden verdelgings middelen als giftgassen en dergelijke! De nieuwe gedachte, door wijlen Wilson in het leven geroepen heeft de procedure iets doen wijzigen, want het zijn nu niet meer hoofd zakelijk de geheime diplomaten, die de massa op den weg naar vernieling leiden, maar de tallooze internationale conferenties, waar men elkander knollen voor citroenen tracht te verkoopen. Ook de motieven tot den strijd zijn anders, al zijn natuurlijk het ten top gestegen egoïsme, de zucht naar gewin en domheidsmacht de hoofd oorzaken. In het midden van den chaos komt het complot te Shanghai, waar tal van vooraanstaande Japanners de dupe worden. Oogenschijnlijk is ook dit een onschuldig complot door een heethoofdig Koreaan in scene gezet, al zijn de gevolgen voor de slacht offers te betreuren en al past ons een moment van deelneming, nu het koortsachtige jagen van de heden- daagsche maatschappij ons belet lang bij gebeurtenissen stil te staan. Is hier een vergelijking met 1914 te trekken Zal de Shanghai-samenzwering het sein worden van de ontbranding van een nieuwen internationalen strijd Zal Japan, tot razernij opgevoerd, de lont in het kruit steken Om het Chineesch Japansch avontuur staaa Frankrijk, Rusland en Amerika ge schaard. Engeland huivert om zich op nieuw te mengen in de draaikolk van het oorlogs-avontuur. Kunnen de naties terug, wanneer Japan zijn volle gewicht op het Oosten werpt Wij staan opnieuw voor een mysterie. Zelfs de knapste economen, de meest kundige staatslieden zien geen oplossing in het warnet, waarin wij zijn aangeland. Het is een kluwe, zoodanig in elkander gestrengeld, dat men slechts orde kan schepen door den draad te breken. Economisch zijn wij daarmede druk bezig dé internationale handel is nagenoeg verlamd, het nationale sentiment komt meer en meer naar voren en wee de landen, die zich zoo goed als geheel internationaal gericht hebben. Deze zullen veel van hetgeen zij in de laatste decennia gewrocht hebben zien ondergaan en het blijft de vraag, of dit zoo maar goedschiks kan. Is de tijd rijp voor een brute uitbarsting Komt het onmenschelijke weer naar voren, zoo- als wij dit in 1914 hebben gezien? Er is een oplossing mogelijk... de oplossing van goeden trouw, van willen. Het ziet er echter naar uit, dat de groot-machten dien kant niet wenschen uit te gaan, dat doelbewust aangestuurd wordt op den oorlog, al zijn de volken op zich zelf oorlogs- schuw. Men zegt wel eens. dat als de nood het hoogst is, de redding dik wijls nabij is. Misschien is het ook hier het geval. Het eenige, wat wij kunnen doen is hopen en wanneer de hoop ons allen ontva't, ja dan rest ons niet3 meer dan de chaos. Zal het zoover komen Jaarvergadering te Eindhoven. Moeilijkheden in den handel. In de R. K. Volksbond te Eindho ven hield de Coöp. Roermondscbe Eiermijn Zaterdagmiddag haar alge meene vergadering onder voorzitter schap van dea heer P. J. van Haaren, Tilburg. De groote zaal was geheel gevuld met afgevaardigden der vele afdee- lingen toen de voorzitter de aanwe zigen, waaronder ook heeren con sulenten en commissarissen verwel komde. Bericht van verhindering was o.m. ingekomen van de heeren Ament, Verheggea en Tukker. De heer van Haaren gaf in zijn openingswoord een expose van den algemeenen toestand aan de hand van cijfermateriaal uit het jaarverslag. De aanvoer beliep in het afgeloo- pen jaar ruim 253 millioen en was percentsgewijze enorm toegenomen. Men moet respect hebben voor het werk van den directeur, den heec Breukers en diens helpers, die toch nog ondanks allej, wegen wis ten te vinden om de producten te gen den best mogelijken prijs aan den man te brengen. De financieele toestand van de mijn is gezond en het fundament stevig, zoodat dit groote lichaam een flinken schok kan doorstaan. Voor de -leden mag dit een geruststelling zijn. Inzake de verlaging van loonen was voeling gehouden met de secre tarissen en verpakkers. Ze kunnen er van verzekerd zijn dat er voor gewaakt zal worden dat hun belooning redelijk blijft. Volgens spreker's overtuiging is er in vele pluimveebedrijven met verlies gewerkt, want in het eerste kwartaal van 1932 had men reeds een aaavoer van 97 millioen stuks tegen een prijs van f 2.77 per 100 stuks. Sinds 1925 liepen de prijzen terug als volgt7.8, 6.04, 6.03, 6.06 6.37, 5.13, 4.17 en nu die prijs van f 2.77. De pluimveeteelt is een onmisbaar onderdeel gaan vormen van hel boerenbedrijf en is wel degelijk „bodenstandig" in ons land. De waarde van den uitvoer van de pluimveeproducten staat aan de spits van de landbouwproducten met f 52.650.000 's jaars. Er is regeeringssteun toegezegd voor 't pluimveebedrijf maar helaas alweer te laat. Vele pogingen zijn in het werk gesteld om dezen steun of liever juister gezegd deze garantie eerder te krijgen, echter zonder re sultaat. Men had gedacht in de buurt van Paschen, in Maart en April, er reeds mee te hebben kun nen werken, dan zouden de prijzen niet zoo enorm gekelderd zijn en hadden verschillende mlllioenen gul dens voor onze boeren* behouden kunnen blijven. Er moet een mak kelijker handelsverkeer komen. Het is te hopen, dat het dreigement van den boycot tegen Duitschland niet behoeft uitgevoerd te worden en Duitschland zelve in de verhouding van in- en export tusschen ons land en Duitschland een aanleiding moge vinden om van taktiek te veranderen. Jaarverslagen. Goedgekeurd werden achtereen volgens het jaarverslag van den heer L. Simons, secretaris, de balans en winst- en verliesrekening 1931. Naar aanleiding van een desbe treffende vraag gaf de heer van Haaren een expose van de buiten gewone reserve, die gevormd was en hoe deze eventueel gebruikt zou worden. Spreker dankte voor het vertrou wen in het beleid der directie. Bestuursverkiezing. De herkiezing der bestuursleden, de heeren Eibers uit Overloon en Steegmans, Roermond werd bekrach tigd. Evenzoo de verkiezing der heeren Janssen, Horst en Verbrug- gen. Nuenen als leden van den Raad van Commissarissen. In de financieele commissie wer den benoemd de afdeelingen Maas- bracht, Rijckevoort en Valkenswaard. Moeilijkheden in den handel. De heer J. Breukers, directeur der C. R. E., gaf een uiteenzetting van de moeilijkheden die den eierhandel in 1931 en ook heden nog onder vindt. Deze eerste helft van 1931 verliep normaal. In de tweede helft kreag men te doen met de bank- raisère in Duitschland, (Danatbank), die Roermond in de klem bracht. Er zaten f 350.000 onder de Duitsche klanten, die men met veel moeite en geduld voor en na moest binnen zien te halen, wat tenslotte ook ge lukte. Men moest Marken in depot nemen, ofschoon er geen koers ge voteerd werd. Alles liep echter goed af. Dan kwam nog de kwestie met de deviezen in Duitschland, Men zocht meer relaties op de Eugelsche markt, toen de val van het pond van f 12,10 op f 9 plaats had. Vele ondernemingen haalden groote stroppen. Met een weinig geluk kwam Roermond er met weinig kleerscheuren af. Een laatste spaak in het wiel was de contingenteering in Frankrijk. Het bleek, dat de Ned. regeering zich in Parijs had vastgelegd zonder vooraf met terzake deskundigen hier te lande overleg te plegen. Een niet te verantwoorden stap. In begin 1932 kwamen er teveel koelhuiseieren aan de markt, die den prijs der versche eieren eenigszins drukte. Ia Frankrijk werden koel- huiseieren voor versche eieren ver kocht. Aldus raakte het Ned. ei in discrediet. Hierbij was echter geen ei der C.R.E. Het is daarom een geluk te noemen dat de nieuwe voorschriften inzake stempeling ingevoerd zijn, waardoor het publiek onderscheid kan maken tusschen gekoelde en versche eieren en ook tusschen de landen van her komst. De deviezentoedeeling in Duitsch land was in 1932 zeer slecht en de heer Breukers juichte daarom het voorgenomen verweer van de ge- heeie industie en landbouw tegen Duitschland toe. Mogen de aange kondigde maatregelen goede gevol gen hebben. De voorgenomen maatregelen voor al in Duitschland, inzake stempeling zullen voor de C.R.E.die een goed product aan de markt b/engt, slechts voordeel brengen en met de mede werking der verpakkers en leden zal de C.R.E. haar goeden naam gemak kelijk kunnen handhaven op de wereldmarkt. Voor de verleende medewerking in het verleden dankt de heer Breu kers. Volgens de conventie zullen de eieren van 15 Maart tot 1 Sept. zwart gestempeld moeten zijn en van 1 Sept. tot 15 Maart rood. Aldus wordt het kenmerk der eieren inter nationaal doorgevoerd. Het uit de markt nemen van 100 millioen eieren zooals men zich had voorgenomen is geen steun dien de regeering verleent, maar niets bijzon ders, dat gebeurt steeds. Het is slechts een garantie tegen eventueele verliezen op deze eieren. Beter ware het geweest door tijdig ingrijpen de funeste daling der prijzen tegen te gaan. Het zal moeilijk zijn den con sument te bewegen een hoogeren prijs voor het product te betalen. Het gezeur in den Haag is oorzaak van deze te diepe daling der prijzen. De te verleenen garantie is geen ongewone maatregel, het is ook geen steun voor enkele Coöperaties, maar een maatregel waarvan alle pluim veehouders in den lande indirect profiteeren. Het is er ook niet om te doen om het de Coöperaties ge makkelijk te maken. De directeurs kunnen hun zaken zelf wel af. Ook is het niet erg wanneer ook ander landen België b.v. tof Denemarken van dien maatregel zouden profitee ren. Als onze eigen belangen ook maar gebaat en gediend worden. De 100 millioen eieren zullen later gemakkelijk opgekocht en verhandeld worden. Als de Tweede Kamer den aangekocdigden maatregel goedkeurt, zal het mogelijk zijn de prijzen te stabiliseeren en wellicht nog iets op te voeren. Noodig vóór alles is, aldus spreker, dat leden en bestuur ééa zijn. De heer van Haaren gaf uiting aan zijn ontstemming over het feit. dat in „de" (sic. Red.) Zuidelijke bladen vaak ingezonden stukken van een onmogelijke strekking worden opgenomen, die de eenheid in de organisatie afbreuk deden. Zoo noodig vroeg spreker maatregelen tegen die bladen te nemen. Indien noodig zal er een vertrou wenscommissie ingesteld kuanen worden, die een onderzoek zal in stellen naar de beruchte salarissen der directie. Alle mogelijke gegevens zullen ter beschikking gesteld wor den. Voor de uitkomsten vreest men üiet. Vanaf de perstafel werd geprotes teerd tegen het generaliseeren van den voorzitter die klakkeloos „de" Zuidelijke bladen in het geding brengt. Ten slotte werd „de Morgen" en „de Maasbode" genoemd. De heer Fransseu, Vlierden, achtte een dergelijke commissie overbodig ec wenschte desnoods een motie van vertrouwen in het bestuur te stellen. Op een vraag hoeveel eieren nor maal gekoeld worden werd geant woord dat dat aantal kon varieeren van 90 tot 150 millioen. Gekoeld zullen er vermoedelijk zoo heel veel niet worden. Men prefereert den normalen verkoop tegen normale prijzen, indien die te maken zijn. Uit een discussie bleek, dat in vergelijk met aadere mijnen. Roer mond een zeer goeden prijs maakt voor de productie. Indien men b.v. uitbetaald had tegen de prijzen der O.P.C., had men een reserve kunnen maken van f 470.000. Thans hebben de leden die duiten in hun zak. Ter sprake kwam nog het uit treden van leden en de motieven die de directie er toe geleid hadden van systeem te veranderen inzake de vergoeding der verpakkers. Volgens het nieuwe systeem is er een goede verhouding tusschen het bedrag wat de leden ontvangen en wat de verpakkers ontvangen. Een genomen proef mislukte. De voorzitter legde er echter den nadruk op, dat gezorgd zal worden dat de vergoeding Diet onredelijk wordt. Het verschil in de kiloprijzen tus schen Roermond en Venlo werd ter sprake gebracht. Het verschil zit in vrachtprijzen. Er wordt gewerkt naar een oplossing hiervan. Men zou b.v. het bedrag dat door deze geschillen ontstaat, kunnen storten in een reclamefonds. Gemeenschappelijk overleg zal de zaak in het reine brengen en de aanleiding tot ontevredenheid opheffen Een korting op de uitbetaling van bruine eieren moest door de directie noodgedwongen voorgenomen wor den, wijl stukproeven haddén uitge wezen, dat aan vele afdeelingen te veel was betaald aan toeslag voor eieren, die niet als voldoende bruin konden geaccepteerd worden. Een onderzoek naar een en ander zal ingesteld worden. Een voorstel om de eitjes, die er te veel in den handel zouden komen, door de soldaten te laten oppeuzelen, verwekte hilariteit. Met een dankwoord tol de ver gadering sloot de voorzitter van Haaren de bijeenkomst. N.K, Op 29 April 1932» des nam 5 uur. Tegenwoordig zijn alle leden met uitzondering van het lid Poels, die wegens ziekte verhinderd is. Voorzitter H. RieterSecretaris P. L. Stevens. De Voorzitter opent de vergade ring met den Christelijken groet, waarna de Secretaris de notulen der vorige vergadering voorleest, welke onveranderd worden vastgesteld, 1. Ingekomen stukken, aEen schrijven van Gedepu teerde Staten van Noordbrabant, waarbij ingevolge de gemeentewet het gevoelen van den Raad wordt gevraagd, aangaande een voorstel tot tijdelijke 'korting van 3 pet. op de jaarwedden van de Burgemeesters, secretarissen, gemeente-ontvangers, ambtenaren van den burgerlijken stand en wethouders De Raad gaat met de korting accoord, alhoewel hij als zijn ge voelen uitspreekt, dat de voorgestelde korting van 3 pet. te gering moet morden geacht. b. Ingekomen is een verzoek van A. Martens te VierlingsbeeK om aangesteld te worden voor Maashees om bestellingen te doen van goede ren vanaf station Vierlingsbeek, om dat Mooren als zoodanig ontslag heeft genomen. A. Martens wordt als zoodanig aangesteld. Het bestelloon is als volgt 1 10 Kg. 10 ct. 10—25 15 ct. 25-50 20 ct. 50-75 25 ct: 75-100 30 ct. 100—150 45 ct. 150-200 60 ct. 200-250 75 ct. 250—300 100 ct. 300—400 125 ct. 400-500 150 ct. c. Verzoek van de R.K. Blinden- zorgvereeniging St. Odilia om subsidie van 1 ct. per inwoner; wordt af wijzend beschikt. d. Verzoek H. Rongen te Over loon om vrijstelling van de betaling van de baatbelasting wordt afwij zend beschikt. 2. Na toelichting door den secre taris wordt goedgekeurd de wijziging der qemeentebegrootmg. 3. Vaststelling winkelsluitingsver ordening. Op voorstel van B. en W. wor den de volgende dagen aangewezen, waarop de winkelsluitingswet niet zal gelden a. de kermisdagen te Maashees, Overloon en Holthees en de Vrijdag aan deze kermisdagen voorafgaande. b. de Zondag volgende of val lende op 17 Januari (winterkermis Maashees) en de Vrijdag daaraan voorafgaande. c. 2 Februari (Maria Lichtmis, winterkermis Overloon en Holthees) en de werkdag daaraan voorafgaande. d. de derde Zondag van Juli. (St. Donatus Overloon) 4. Vaststellingen verordening op vergunnings- en verlofsrecht. In verband met de wijziging der Drankwet worden vastgesteld de verordeningen op de heffing en in vordering van vergunnings- en verlofsrecht. Het vergunningsrecht bedraagt minimum f 40.— ea het verlofsrecht f 25 per jaar. 5. Vastgesteld wordt het door B. en W. opgemaakte kohier van hand- en spandiensten voor 1932. Na eenige bespreking besluit de raad het destijds genomen besluit om op de kermis te Maashees 1 danstent, te Overloon 2 danstenten en te Holthees l danstent bij ge legenheid van kermis, toe te laten, in te trekken, omdat thans gebleken is, dat een en ander moeilijkheden oplevert voor de gemeente. In verband met dit besluit zal derhalve elke caféhouder met vet gunning van den burgemeester dans muziek kunnen houden, hetzij voor een tent of voor een vaste lokaliteit. Jans vraagt, hoe het staat met de schietbaan. De Voorzitter zegt, dat het geld- leeningsbesluit is goedgekeurd door Gedeputeerde Staten en dat de architect eerstdaags met zija plan gereed komt, zoo,dat heel spoedig de aanbesteding kan plaats hebben. Niets meer aan de orde, sluit de voorzitter de vergadering met gebed. VENRAY. 7 Mei 1932. Turfsteken. Burgemeester en Wethouders van Venray. brengen ter algemeene ken nis, dat wederom gelegenheid wordt gegeven tot het steken van turf in de Peel a f2,— per dag. Zij die hiervan wenschen gebruik te maken moeten zich aanmelden Maandag 9 Mei a.s. tusschen 5 en 6 uur namiddag ten kantore van den Gemeente-Ontvanger „Onder den Boog". Aanwijzing zal worden gedaan aan de Kraayenhut door den kan tonnier Engels op Dinsdag 10 Mei a.s. des voormiddags acht uur. Gestoken mag worden Woensdag 11, Donderdag 12 en Vrijdag 13 Mei, Dinsdag 17 en Woensdag 18 Mei a.s. Het zoogenaamde korten of steken mag slechts door één peisoon geschieden. Na Maandag 9 Mei zal geen ge legenheid meer worden gegeven tot het verkrijgen van een vergunning tot turfsteken. Venray 2 Mei 1932. Burgemeester en Wethouders voorn. O. VAN DE LOO. De Secretaris. VAN HAAREN. Verkoop van turfsiyk. Burgemeester en Wethouders zullen publiek bij opbod verkoopen ondec de gewone bstalings voorwaard jq tec

Peel en Maas | 1932 | | pagina 1