Gemengde Berichten Ljnders hare jaarlijksche leden vergadering. Met den Cbristelijken groet en een hartelijk woord van welkom aan de talrijk opgekomenen en vooral aan den Z. E. Heer Rector als Geestelijk Adviseur, opende de heer Litjens de vergadering Spreker memoreerde deh heer Tacken, die onlangs is overleden. Hij schilderde de ver diensten van den heer Tachen, den mede-oprichter der Zuivelfabriek. Hij roemde diens deugden van eenvoud en oprechtheid en hoopt dat de leden hun plicht van dankbaarheid ken nend, hem in het gebed zouden ge denken, opdat God hem de eeuwige rust schenke. Een nieuw Bestuurslid zal te zijner tijd in de hierdoor ontstane vacature moeten gekozen worden. Omstandig stond de Voorzitter stil bij de geschiedenis der dalende fcoterprijzen en besprak de inter nationale en nationale oorzaken en gevolgen van dit verschijnsel. Als Christenen zouden de leden echter, vertrouwend op God, moedig de toekomst inzien, dan zal ook zeker de tijd weer aanbreken, dat blijder boodschap over de boterprijzen ge daan kunnen worden. Hierna las Directeur Lemmens de notulen der laatste algemeene ver gadering van 26 April 1931 voor, welke onveranderd werden goed gekeurd en een overzicht van de balans-, winst- en verliesrekening volgde, waaruit we opteekenden Geleverde K.G. melk 3.657.804; gemiddeld vetgehalte 3.376 pCt., waaruit geproduceerd, na aftrek verkochte melk, 146520 K.G. boter. Ter vergelijking teekenden we aan dat over 1930 werden geleverd 3876894 K.G. melk, de opbrengst was f 60167 minder. Onder applaus der vergadering stelde de Voorzitter voor, gezien de keurige administratie en te prijzen accuratesse van den Directeur, over 1931 decharge te verleenen. Bij acclamatie werden herbenoemd de heeren Geurts, Geijsteren, als bestuurslid en H. Jenneskens, Oostrum als lid van den Raad van Toezicht, die beiden hunne herbenoeming aan vaarden. De heer Peters, Landbouwleeraar te Oirlo en lid van den Raad van Toezicht, gaf in een intressante rede een overzicht van de geschiedenis van den Boerenstand en deed uit komen hoezeer deze stand steeds zeer geleden heeft tengevolge van oorlogsrampen. De boeren, die de weerbarstige Peelgronden bewerkten leden hieronder steeds het meest. Doch dank de organisatietalenten van een Jan Truyen en Pater v. d Elzen werden de boeren in organisaties saamgebracht en waar de eenling niets vermocht, boekten de organi saties succes op succes en brachten den stand der boeren op het hooge peil van heden. Er is dus volop reden voor om trouw te blijven aan de organisaties, ondanks den wan gunst der tijden, zelfs al zou men een offertje voor de organisatie moeten brengen. Met enkele zeer nuttige wenkeD omtrent melkbehandeling en vee- verzorgiog, sloot spreker zijne met aandacht gevolgde rede. De Voorzitter deed hierna mede- deeling van enkele bezuinigings maatregelen, wees op de daling der melkvrachtkosten en op hetRegee* ringsplan tot steunverleening aan de veehouders, en meende wel gerech tigd te zijn iets meer optimistisch de toekomst in te zien. De vergadering besloot f 250 bij te dragen in de steun aan kleine boeren in Venray, terwijl eenzelfde bedrag voor de Maasdorpen dispo nibel gesteld werd. Bij de rondvraag werden nog enkele huishoudelijke punten behan deld als gunning van melkkarren, boterverkoop aan particulieren, waar over een prettige gezonde gedachten- wisseling ontstond. Aan het eind der vergadering wees de Voorzitter op geestige wijze op veel ondoordachte critiek, die vaak op de Regeering wordt afgegeven. Hij herinnert aan een gezegde van het Kamerlid Weitkamp Die zijn vader heeft vermoord. En zijn moeder ook deed sneven, Is van daag in dezen tijd Nog te goed voor 'n ministersleven. Met de blijde hoop op de in uit zicht gestelde Regeerings melk-toeslag en een woord van vertrouwen op Gods Voorzienigheid, sloot de Voorzitter de vergadering met den gewonen groet, er de aanwezigen op wijzende, dat in de huidige crisis en malaise niet alleen moet gezien worden een economische ramp, maar ook Gods vaderlijke bestiering, die mogelijk deze beproeving overzendt tot delging onzer en anderer schuld. Daarom vergeet de Kerk niet in dezen tijd, welke slanke toren ook thans ten hemel wijst, vanwaar alle uit komst komen moet. Bid alsof geen werken en werkt alsof geen bidden helpt, en de malaise zal verwonnen worden. Noodkreet der Katho lieke Boeren. De toestand op het platteland wanhopig geworden. De Katholieke Nederlandsche Boe- ren- en Tuindersbond heeft een schrijven gericht aan de R.K. Tweede Kamerfractie waarin wordt medege deeld, dat de toestand van het plat teland en meer In het bijzonder van de boeren en tuindersbevolking niet alleen hoogst ernstig is, maar stil aan wanhopig is geworden. Op duizenden en duizenden land- en tuinboawoadememingen wordt niet slechts geen korst brood meer ver diend, maar worden zelfs verliezen geleden welke de laatste reserves, voor zoo,7er nog aanwezig, snel doen wegsmelten. De bcecen- en tuindersbevolking over het algemeen genomen, staat voor den ondergang. Dankbaar erkennende, dat steeds bij de Katholieke Kamerfractie gun stig gehoor en medewerking is ge vonden en na geconstateerd te heb ben, dat de regeering „zij het dan schoorvoetend en in menig opzicht reeds te laat" enkele maatregelen heeft getroffen ten behoeve van het akkerbouwbedrijf vervolgt bet adres „Intusschen bleven de rundveehou derij, de varkenshouderij, de pluim veeteelt en in het algemeen de be drijven in de zandstreken, waar de crisis zich in acuten vorm wel is waar later dan in de akkerbouw bedrijven, maar thans toch ook reeds gedurende zeer geruimen tijd heeft doen gevoelen, en eveneens de zoo belangrijke tuinbouw tot dusver van iedere hulp verstoken. Wel is waar zijn in het bijzonder na den opzien- barenden stap van de voorzitters der drie centrale landbouworganisaties, welke ten einde raad in een persoon lijk onderhoud een beroep op F.M. de Koningin meenden te moeten doen sindsdien maatregelen in het uitzicht gesteld, welke ook aan deze bedrijven een onmisbaren steun zul len moeten geven, maar tot op den dag van heden zijn wetsvoorstellen dienaangaande nog s'eeds niet inge diend, met uitzondering van het juist dezer dagen ingediend voorstel tot steun aan de melkveehouderij. En intusschen stijgt de nood met den dag en voor tallooze boeren en tuinders zal de aangekondigde hulp wellicht reeds te laat komen, indien niet de alleruiterste spoed wordt be tracht met het indienen en afhande len der desbetreffende deels aanhan gige, deels aangekondigde wetsont werpen en niet minder met het aan nemen van een krachtiger houding ter beveiliging onzer export-belangen al hetgeen er mede verband houdt". Tenslotte wordt een allerdringendst beroep gedaan op de R. K. Kamer fractie om op de regeering een 'zoo krachtig mogelijken druk uit te oefenen, opdat door het onverwijld treffen van doelmatige maatregelen het allerergste nog worde voorko men. een totale ineenstorting van de boeren- en tuindersbevolking van Nederland. Bekroond te Amsterdam. De Kon. Harmonie te Horst be haalde Zondag op het concours te Amsterdam in de Superieure afdeeling den 2den prijs ofschoon, naar men mededeelt, voor het verplicht num mer het aantal behaalde punten meer dan voldoende was voor een eerste prijs, was het vrijgekozen nummer, voor zoo'n hoogstaand muziekge zelschap als de Kon. Harmonie van Horst te licht volgens het oordeel der Jury en werd een tweede prijs toegekend. Jaarvergadering Verkoop vereeni- ging te Horst. Zondag hield de Verkoop vereeni- ging Horst-Sevenum en omstreken alhier de algemeene jaarvergadering in de Mannenkoorzaal welke druk was bezocht. Aan het gegeven verslag ontleen de we het volgende Het ledental nam in het afgeloo- pen jaar met 16 toe en bedroeg op 31 December j.l. 878 n.l. 277 uit Sevenum, 210 Horst-Dorp, 105 Me- terik, 87 America, 85 Melderslo. 44 Lottum, 30 Swolgen. 14 Grubben- vorst, 13 Broekhuizen, 7 Griendts- veen en 6 Tienray. De ontvangsten bedroegen totaal f 1 123.607.13 en de uitgaven f 1.111.612.72. De winst over het afgeloopen jaar bedroeg f 1441.66 terwijl bovendien behalve de gewo ne afschrijvingen, de gebouwen met inventaris in het afgeloopen jaar na genoeg geheel zijn afgeschreven. De bezittingen der vereeniging bedragen, behalve de waarde der gebouwen met inventaris, na aftrek der schulden, bijna f 25.000. welk bedrag het reservefonds der vereeni ging uitmaakt. Er werden in het afgeloopen jaar verhandeld 15286 stuks varkens, 381 kalveren en 101 stuks groot veè, voor een gezamen lijke waarde van f 649.410.94. Be sloten werd de salarissen van Direc teur en secretaris met 10 pCt. te verlagen. De winkelsluiting. Zooals bekend, richtte de Kamer van Koophandel voor Noord-Lim burg zich de vorige week met een telegram tot den Minister van Bin- neolandsche Zaken om opschorting te krijgen van de winkelsluitingswet mede vooral omdat op verschillende gemeente-verordeningen inzake deze kwestie nog geen koninklijke goed keuring werd verkregen. Naar aanleiding van dit telegram heeft de Minister thans j geantwoord en medegedeeld, dat hij geen termen kan vinden om te verordenen dat de inwerking treding van de winkel sluitingswet tot na 1 Mei verscho ven wordt. Het antwoord is wel definitief genoeg. Zonder pardon treedt dus a.s. Zondag voor het eerst de win kelsluitingswet in werking. Ontvluchte krankzinnige. Zondagnacht meldde zich op het politiebureau te Venlo, een zekere P. die ontvlucht was uit het krank zinnigen-gesticht te Venray. P. was zoo vermoeid van de verre wande ling, dat hij om nachtverblijf ver zocht. Gisteren werd hij naar Vee ray teruggebracht. Premiekeuring. Op de te- Tienray gehouden pre miekeuring van stieren was de uit slag als volgt: le premie met 84.55 punten Fonds N.R.S. Venray; 2e premie met 82. 187.5 punten L. Ilendrikx Geysteren; 3e premie met 81.45 punten Fokver- eeuiging Meerlo; 1 reserve premie 81.15 punten Stierenhouderij Oirlo- Castenray; 2e res. premie 80.857.5 punten idem; 3e res. premie 80.225 punten' 'Fokvereeniging Broekhuizen- vorst; 4e res. premie 79.137.5 pun ten E. Kallen, Landgoed Oijen Broekhuizenvorst; 5e res. premie 78. 912.5 puDten Stierenhouderij Meerlo. Voor jonge stieren met 78.5 pun ten Fokvereeniging Oirlo-Castenray. Belastingbetalingen aan post kantoren. Met ingang van den tweeden Mei worden alle postinrichtingen welke nog niet voor den belastingdienst zijn geopend belast met de aanne ming van stortingen van grond- personeele belasting, inkomsten- vermogensbelasting en dividend tantiémebelasting. De bestellers be last met de bestellingen in de bui tenwijken alsmede in de kom van plaatsen, waar een poststation is ge vestigd, worden medebelast met de aanneming van belastingbetalingen. Een wals als smokkehverktuig. De douace-beambten van Straelen hadden reeds eenige weken verden king tegen een boer uit het grensge bied, die geregeld iederen dag met cea wals de grens overstak. Men hield den man aan en in de wals vond men ongeveer 600 pond mais verborgen in de holte. De wals en het paard werden in beslag genomen Ook een landbouwer, die geregeld met de gierkar de grens overging werd onder verdenking van smokke larij aangehouden en ook hier werd de speurzin van de beambten niet teleur gesteld. In het breede vat ODtdekte men eveneens 600 pond mais. Paard en wagen werden beslag genomen. Kind door auto doodgereden. Maandagavond te ongeveer kwart voor zeven kwam een luxe auto uit de richting Roermond, in snelle vaart aangereden ter hoogte van den Moesdijk onder Weert. Daar waren eenige kinderen aan het spelen. Het tienjarig zoontje van den heer Jans sen werd door den auto gegrepen en op slag gedood. Door den schok reed de auto tegen een boom. De wagen werd beschadigd, doch ge raakte niet defect en de bestuurder reed weg, zonder zich iets van het ongeval aan te trekken, De baanwachter van den spoor wegovergang heeft intusschen het nummer van den auto onthouden en dit aan de politie medegedeeld, welke thans een onderzoek instelt. Een gemeente zonder gemeenteraad. De gemeente Mesch bij Eysden is volgens het persbureau Vas Dias sedert Zaterdag j.l. zonder gemeente raad. Alle leden hadden voor de benoeming bedankt, terwijl het eeni ge lid. dat de benoeming aanvaard had, thans de gemeente metterwoon verlaten heeft. Alle lijsten zijh uit geput, zoodat de burgemeester alleen staat. Verdronken. In een sloot achter het Wilhel- minaterrein te 's Hertogenbosch is verdronken gevonden de koetsier G. d. L., die door de duisternis mis leid is te water geraakt. Ernstige val. Op de Ceramique-fabriek te Maastricht viel de arbeider C. H. L. met een ladder om. De man kreeg een zware hersenschudding en in wendige kneuzingen en werd in bewusteloozen toestand overgebracht naar het Ziekenhuis Calvariënberg. Een duur schot. Dezer dagen schoot een landbouwer te Krabbendijke op een vlucht post duiven, die over kwamen, met het gevolg, dat er drie dood neervielen. Dit werd door in de omgeving werk zaam zijnde personen opgemerkt, die den eigenaar der duiven mee in kennis stelden. Deze is in overleg met den schutter getreden mei het gevolg, dat de laatste f 50 kon neer tellen als schadevergoeding. Doodelyke aanrijding. Tusschen Nijmegen en Kleef is de 40-jarige J. D. onder Wijier door een auto aangereden. Men vond den man met een schedelbreuk langs den weg liggen. Hij is aan de gevolgen overleden Huwende werkloozen. De Minister van Binnenlandjche Zaken en Landbouw heeft bepaald, dat bij de werkverschaffing niet worden toegelaten werkloozen, die 30 April a.s. in het huwelijk treden. terwijL zij op het tijdstip werkloos waren. Deze personen kunnen slechts geplaatst worden, wanneer ze na hun huwelijk ten minste drie maanden in het vrije bedrijf hebben gewerkt. IJit het Algemeen Politieblad. De Burgemeester van Lonneker maakt bekend, dat ingezetenen zijner gemeente zich beklaagden over de handelingen van de z.g. Centrale Handelsbank, gevestigd Maliestraat 21, te Utrecht. Deze instelling biedt door middel van advertenties en agenten kredieten aan. Voor onkosten moet een bedrag vooraf worden gestort. De grootte van dat bedrag is afhankelijk van de som, die wordt gevraagd. Na storting van het bedrag worden allerlei be zwaren gemaakt. In geen enkel geval werd hëfgevr&agde krediet verleend, Doodelyk ongeluk te Soesterberg. Maandag ongeveer halt één is op bet vliegterrein te Soesterberg de sergeant-vlieger C. Ligthart bij een proefvlucht van een hoogte van 50 80 meter gevallen. Het vliegtuig werd verbrijzeld, en de vlieger was op slag dood. Ligthart zat alleen in bet toestel. Hij laat een vrouw en drie kinderen na. De lage melkprijzen In hoever de daling der melkprijzen reeds is gekomen moge blijken uit een tweetal staten van prijzen door de melkfabriek „Hollandia" te Lim- men (N.H.), uitbetaald 1912 1931 April 5.75 5.56 Mei 625 5.51 Juni 6— 5.88 Juh 5.75 6.60 Augustus 6.25 6.51 September 6.75 6 37 October 7.25 5.56 November 7.25 5.42 December 7.25 4.42 Jecuari 7.75 5.52 Februari 7.75 6.11 Maart 6 75 4.08 Hieruit blijkt dus, dat de prijzen, welke intusschen nog steeds terug- loopen, al belangrijk beneden de prijzen van vóór den oorlog gekomen zija. Verdronken. Nabij de kleine Sluis te Boxtel is verdronken gevonden zekere van P. die sedert eenigen tijd vermist werd. Ernstige val. Te Haps is de landbouwer G. H. van een hooizolder gevallen en op den cementen vloer terecht gekomen. Hij was zoodanig gewond, dat hij van de laatste H.H. Sacramenten moest worden voorzien. Waar wel geld voor is. In „De Sportkroniek", het orgaan van den K.N.V.B., schrijft J. W. een nabeschouwing over den voet balwedstrijd NederlandBelgië en komt ook te spreken over de massa belangstelling 200,000 plaatsen aangevraagd. Ruw geschat, is er een half milli- oen gulden naar Den Haag gestuurd. Een half millioen voor twee maal drie kwartier voetbal tusschen twee amateur-elftallen. Een half millioen gulden. Na maanden gebedel en gesmeek heeft het Nationaal Crisis-Comité het nauwelijks tot dit bedrag gebracht. In wat voor een tijd leven we toch eigenlijk Tragisch. Maandagmiddag was het 13-jarig B. V. een kind van den Voogdijraad en pleegkind van den Zeereerw. heer pes oor te Acht (Eindhov<n) op school gestraft. De dienstbode van den pastoor was hierover boos ge weest op het meisje. Het kind heeft zich dit blijkbaar zoo aangetrokken dat het zich op de W.C. in brand gestoken heeft. In vlammen gehuld kwam het meisje daarna huilend van pijn de speelplaats van de school opgeloo- pen. Direct werd het kind in een deken gewikkeld en naar het R. K. Gasthuis te Best overgebracht, waar het na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der Stervenden, is over leden. Smokkelbende overvallen. In de buurt van Gelder hebben schietpartijen plaats gehad tusschen smokkelaars en douanebeambten. Bij Veert verraste de douane een smok kelbende van 20 man. De smokkelaars die zich verzetten, waren tegen het geweervuur der beambten niet opge- wasschen en sloegen op de vlucht. Een der smokkelaars werd achter haald en daar hij geen gevolg gaf aan de sommatie der douanebeambten werd hij neer geschoten. De doodgeschoten smokkelaar is de 26-jarige H. V. uit Friesland. Hij was als melkknecht in een boerderij langs de grens werkzaam. Men had zijn loon verminderd en aangezien hij nog voor het onderhoud zijner bejaarde moeder, die nog in Friesland woont, te zorgen had, trachtte hij met smokkelen eenige bijverdiensten te verkrijgen. Meisje vermist. Sinds 23 April des morgens 8 uur wordt te den Bosch vermist de min derjarige E. M, v. Liempt, geboren te Helmond 12 Jan. 1917, wonende ten huize van haar ouders Gasthuis straat 13 aldaar. Steun aan het Pluim- veebedrijf. Het wetsontwerp ingediend. Ingediend is een wetsontwerp tot wijziging van hoofdstuk V. der Rijks- begrooting voor 1932. Aan de Memorie van Toelichting wordt het volgende ontleend. De voortgaande daling der eier- prijzen brengt het Nederlandsche kippenhoudersbedrijf in een nood toestand. De talrijke kleine bedrijven op de zandgronden, waar de kippen- houderij een der hoofdbronnen van inkomsten vormt, zijn tengevolge van den toestand in het zuivelbedrijf en de varkenshouderij economisch zoo verzwakt, dat snel werkende maat regelen wenschelijk zijn om althans het pluimveedrijf voor verdere prijs daling van zijn product te behoeden. De prijs der. eieren is in den loop der jaren aan sterke seizoenschom melingen onderhevig. De omstandig beid echter, dat in de laatste jaren in voorjaar en voorzomer groote hoeveelheden eieren in de koel- inrichtingen werden opgeslagen telken jare in totaal 125 a 150 mil lioen stuks en dat daarnevens groote partijen zijn ingekalkt, was oorzaak dat een al te groote prijs daling in den tijd van de grootste aanvoeren werden tegengehouden. Anderzijds zijn daardoor de prijzen in najaar en voorwinter, de periode der geringste productie lager gewor den. De markt overvoerd. De nivelleerende werking, welke het opslaan van eieren in koelhuizen op het verloop der eierprijzen ge durende bet jaar pleegt te hebben, dreigt voor 1932 te worden uitge schakeld. Het laat zich aanzien, dat tengevolge van credietmoeilijkheden dit jaar weinig eieren gekoeld en gekalkt kunnen worden. Dienten gevolge wordt de merkt reeds thans meer overvoerd dan wanneer uit sluitend de bestaande exportmoeilijk heden haar invloed zouden doen gelden. Minder dan ooit kunnen de kippen houders echter den steun ontberen, welke aldus in normale jaren aan den eierprijs ten tijde van de grootste productie werd geboden. Steun maatregelen Dadelijke verlichting van den toe stand der kippenhouders kan worden teweeggebracht door het uit de markt nemen en het koelen van een hoeveelheid eieren, ongeveer over eenkomend met die. welke in andere jaren een dergelijke bestemming vindt Daartoe zullen de coöperatieve eier- verkoopinstellingen in staat zijn, in dien zij daarbij van Rijkswege door een garantie worden gesteund, Een zoodanige maatregel zal feite lijk neerkomen op een opheffing van credietmoeilijkheden, waardoor an ders het kwantum in dit seizoen te koelen eieren hoogstwaarschijnlijk abnormaal klein zou blijven. Tot dit oogmerk wordt voorge steld een regeling, als is aanbevolen door de Landbouw-crisis-commissie. In totaal zijn in 1931 doorverkoop- instellingen uitgevoerd 506,232 300 eieren" Volgens het ;uit te voeren plan zullen maximaal worden opge slagen 20 pet. van dit aantal of 101,246.460 eieren van een gemid deld gewicht van 58-61 Kg. per 1000 stuks. De rijksgarantie. De rijksgarantie bedraagt ten hoogste f 3.45 per 100 opgeslagen eieren van de genoemde gewichts klasse, in welk bedrag is begrepen f 2.85 als voorschotprijs en f 0,60 voor onkosten, Uit te koeren voor schotprijs. De als voorschotprijzen uit te keeren bedragen zijn aldus berekend, dat de kippenhouder een bedrag van netto f 2.40 a f 2.45 ;per 100 stuks eieren ontvangt. Het verschil tus schen laatsgenoemde bedragen en den totalen voorschotprijs strekt tot goeding van de kosten van het ver pakken, de emballage, het vervoer en de algemeene onkosten. De rijksgarantie. Aanvaarding van dit plan zal voor het Rijk medebrengen, dat het op zich neemt een garantie tot een be drag van ten hoogste f 3.493.000, Al hetgeen de opgeslagen eieren in het najaar en den winter opbrengen, komt in mindering van dit bedrag. Zal deze opbrengst per 100 stuks gemiddeld bruto f 3.45 bedragen, hetgeen geenszins ondenkbaar is, dan zou in het geheel niets ten laste van 's Rijks kas komen. Deze regeling bevat de waarbor gen, dat de voordeelen van den verhoogden prijs der eieren geheel aan de kippenhouders ten goede komen, terwijl de betrokken coope- raties aansprakelijk blijven voor een goede uitvoering, De steun, welke door dit plan aan de eierprijzen wordt gegeven, zal niet in den weg staan aan een be langrijke inkrimping van de kippen- houderij, aangezien de steun eerst effectief wordt, wanneer de eierprijs is gedaald beneden het niveau van den kostprijs. Ongerekend arbeids- looneD, pacht en rente moet als kostprijs van kippeneieren 2.95 cent per stuk worden aangenomen. Voor het te laat is. Moeder: »Wil je nu met geweld trouwen, Marie? Bedenk je wel de mannen worden met den dag slechter." Marie: »Daarom juist moe, ik wil er bij zijn, voordat het te laat is." Brutaal. ^Mijnheer, hier is de ladder terug, die vader van u heeft ge leend. Er zijn Iwee sporten van gebroken en of u ze gauw laat maken, want vader heeft over morgen de ladder weer noodig." Motbestryding. De beste tijd, waarop men de vijandelijkheden tegen de motten moetopenen, schjjntMaart uiterlijk April te zijn. Men voorziet dan al wat wol is rijkelijk mei naflaline- gruis. Niet los in de kast maar het goed in doozen of katoenen doeken verpakt zijn. Alle kleeren buiten hangen, kloppen en schuieren, naftaline in de zakken doen. Pantalons vrij ophangen, hoeden afschuieren en met naftalinegruis bestrooien. Evenlueele motgaatjes met wa'er of terpentijn nat maken; om het voortwoekeren tegen te gaan; in de piano kamfer strooien, bont flink met naftalinegruis bestrooien in krantenpapier in doozen pakken en daarom heen kranten die men diehtplakr. Al wat aan wol wordt weggeborgen, eerst goed reinigen, liefst wasschen. Meubelen op dezelfde manier behandelen en de bewerking in den nazomer, (September bijv.) herbalen. Er zijn tegenwoordig bovendien uitstekende mottenzakken in den handel, eenvoudig in het gebruik. Mot in meubelen, gordijnen of tapijten kan men ook verwijderen door ze rustig met veel petroleum te overgieten Dan de petroleum laten verdampen. Alle gordijn- tapijt- en meubelenstoffen, ook biezen matten kunnen er tegen, maar pas op geen vuur of licht er bij. Om motten uil tapijten le hou den kan men er oude kranten onder leggen. Want de lucht van drukinkt werkt nog beier dan kamfer of naftaline. De kranten moeten echterveelvuldig ververscht worden. Motten in een karpet kan men vernietigen door over het aange taste deel een vochtige doek te leggen en er met een heet strijk ijzer over heen le gaan totdat het karpet weer droog is. de fBSKeadea IhfoinUsgts. Een einde aan het lyden. Het vcortdurend succes van Fos ter's Rugpijn Pil'en is opmerkelijk. „Dank zij Foster's Pillen raakte ik bevrijd van mijn oude kwaal". „Had ik uw geneesmiddel maar vroeger gekend, dan had ik niet zoo lang behoeven te lijden." zoodanig druk ken duizenden dankbare personen zich uit. Pas oprugpijn, duizeligheid, zenuwpijnen, rheumatiek, spit, urine- stoornissen, blaasaandoeningen, water zuchtige zwellingen en andere ver schijnselen van verzwakking der organen van den rug zijn te ernstig om verwaarloosd te worden. Deze verschijnselen toonen aan, dat urinezuur en andere schadelijke vergiften in het bloed achterblijven dat gij dringend behoefte hebt aan de opwekkende en versterkende hulp, die Foster,? Pillen zoo zeker verschaffen. Waarom zoudt gij niet vandaag nog een flacon halen en beginnen weer gezond te worden Bij alle drogisten enz. a f 1.75 per flacon. 28 ONS VKOOLIJKE HOEKJE. 'n Boertje vraagt aan het loket te Eindhoven Mijnheer, hoeveel kost een kaartje van Eindhovennaar Tongelre? 45 centen, mijnheer." En terug Natuurlijk ook 45 centen Is dat zoo natuurlijk Ja, zeker Zeg u mij dan even hoeveel weken liggen er tusschen Paschen en Pinksteren 7 weken. En van Pinksteren tot Paschen?.. 'n Onderwijzer vraagt aan z'n schooljongens Wat willen jullie later worden? Ik, timmermanroept Jean. Ik metselaar schreeuwt Henk. En ik stempelaar, antwoordde Kareltje, de zoon van een steun- trekkenden, stempelenden werklooze. Vóórverleden Zondag werd even voorbij Horst een autobus van de onderneming ,,'t Centrum" opge houden dooreen roodwangige boeren dochter. die den chauffeur vroeg Rijdt deze bus op Sevenum Nee, juffrouw, was het beleefde antwoord. Nou, ga dan maar door com mandeerde het ferme meidje. dat én den chauffeur én den passagiers een vroolijk oogenblik bezorgde... (historisch). Weet jij. Klaas, aan welken kant van de ark Noë zat Nee, Kees. Wel aan den binnenkant 1... Heeft u 'm al gezien vroeg mij deze week een snaaksch Venrayer. Wien bedoel je? vroeg ik.

Peel en Maas | 1932 | | pagina 6