Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. FSU pACFONsii8 Help de natuur! Zaterdag 30 April 1932 [jACFÖN® manufacturen! BLIJKEN TOCH HET YOGRDEEUGSlfl Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. De waarachtige gulden. Algem. weekoverzicht Buitenl. nieuws. Naar OOSTRUM Zoo is 't vandaag!... Provinciaal Nieuws Drie en vijftigste Jaargang i MANUFACTUREN I BLIJKEN I TOCH HET EEL EN MAAS PRIJS DER ADVERTENTIEN: 1-8 regels 60 cent, elke regel meer 7>,« ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNOKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per °*ost 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent Toen het pond duikelde, grepen alle goede Nederlanders hun porte- mannaie in de hand en ze bezwoeren elkaar om toch vooral op te passen voor den Nederlaodschen gulden, welke bet pood niet mocht naduike- len en geheel volwaardig moest blijven. We mochten al een oogen- blik schade lijden door de daling van de muntwaarde in Engeland en m de Schandinavische rijken, straks zouden we met onze volwaardige guldens tegenover totaal verarmde landen met gedeprecieerde valuta staan, en dan zou. om het eens popu lair te zeggen, de halve wereld voor ons te koop staan. Welnu, we heb ben onze guldens stevig op peil gehouden, maar... ze werden schaar- "cher naarmate ze in verhouding tot vreemde valuta duurder werden. We hebben zeer zeker volwaardige, zelfs overwaardige guldens, maar ze zijn uiterst moeilijk te verdienen. Dat brengt velen er toe om, wat de Nederlandsche munt betreft, erg vasthoudend te worden. Nu de vol of ove waardige guldens niet zoo rijkelijk meer toestroomen, wil men althans het afstroomen zien te stuiten. Men is aan het prakkezeeren ge gaan en heeft een theorie opgesteld omtrent den waarachligen gulden Mr. Kortenhorst had het er de vorige week ih de Kamer over hij scheen jets voor de gedachte le voelen. Degenen, die de idéé propageeren zijn er toe geïnspireerd door een aantal Amerikanen, die voor den waaracht'gen dollar ijveren. Ze redeneeren aldus wie een tijd geleden een zekere schuld maakte, door leening b.v., van laten we zeggen 1000 dollars of 1000 gul dens, verplichtte zich natuurlijk om het geleende te restitueeren. Wat hij leende, dat was niet zoozeer het duizendtal muntstukken, als wel een zekere waarde. Welnu, zoo redeneert men, alleen die waarde moet worden vergoed of teruggegeven, een zoo danig bedrag in geld dus. dat er gelijkelijk mee kan worden gehandeld als ten tijde, toen de leening werd gesloten. Met een voorbeeld zullen we nog nader de bedoeling verduidelijken. Gesteldiemand leende vijf jaar ge leden 1000 guldens en toen kon men voor dat geld evenveel doen als thans, laten we het veronderstel len met 800 guldens. Welnu alleen de waarde moet worden ver goed, dus behoort mea te kunnen volstaan, naar de meening althans van de propagandisten voor den waarachtigen dollar of gulden, met een restitutie van 800 guldens voor de geleende 1000 guldens. Het zit 'm natuurlijk in de vol waardigheid van de geldende munt waarden dollar of gulden dat men tot het propageeren van zulke theoriën komt. welke oppervlakkig iets aantrekkelijks en zelfs iets recht vaardigs over zich hebben. Als heel het economisch leven naar deze nieuwe theorie zou worden her ingericht, dan zou zou men in dezen moeilijken tijd gemakkelijker van zijn schulden kunnen afkomen dan thans het geval is, en ook zouden de collectieve arbeidsovereenkomsten niet zulke zwarigheden meer op leveren het overeengekomen loon zou automatisch worden gereduceerd, in geldswaarde tenminste, naarmate de indexcijfers voor levensonderhoud daalden. Het is echter wel opmerkelijk, dat de sympathie voor het stelsel ge boren is en groeiende blijkt in een tijd. waarin degenen, die betalen moeten, er belang bij hebben. Voor ze al te enthousiast worden voor de nieuwe gedachte, mogen ze zich er ook wel eens rekenschap van geven, dat het economische le^en immer fluctueert en er dus eveneens tijden zullen komen, waarin meu meer guldens zou krijgen terug te geven, dan men leende of schuldig werd en aan arbeiders een hooger loon zou moeten worden uitgekeeid dan contractueel werd overeen ge komen. Ons komt heel de reclame voor den waarachtigen gulden als een crisisverschijnsel voor. De theorie is op het moment aantrekkelijk om dat ze nu schuldenlasten helpt ver lichten en bovendien loonsverlagin gen zou bewerken zonder dat er strijd benoodigd zou zijn of inflatie. Werd de theorie tot practijk, dan zou men echter een bron voor veel ellende, veel getwist en talrijk ge- procedoer hebben aangeboord. Zoo gauw het begrip „waarde" wordt losgemaakt van het wezen der munt is de weg geopend voor eindeloos gedelibereer. De rechtvaardigheid der nieuwe gedachte is slechts zeer betrekkelijk. Wetende, dat men op zekeren tijd een bepaalde som moet teruggeven, zal de rechtschapen mensch maatregelen treffen om dan aan zijn verplichtingen te kunnen voldoen. Hij zal sparen en zijn le ven naar een bepaalde wijze inrich ten, van het moment af, waarop de schuld ontstond. Als die dan moet worden betaald, dan zal hij ze vol doen in guldens, welker gebruik hij zich ontzegde in goeden en slechten tijd, toen hij er veel of weinig voor kon koopen. Geenszins is het bil lijk, dat de schuldenaar dan in munt meer zou moeten betalen dan hij leende, omdat op den vervaldag de innerlijke muntwaarde door bijzon dere tijdsomstandigheden zou zijn gedaald. Naast de theorie voor den waar achtigen gulden duikt in den laatsten tijd ook weer de gedachte op, dat „een beetje inflatie" toch eigenlijk zoo slecht niet zou zijn. Al die slimmigheidjes zijn een gevolg van bepaalde moeilijkheden, die uit de handhaving van onze muntpariteit voortspruiten, Voor die handhaving was en is en blijft véél te zeggen, maar het is duidelijk, dat ook in een klein land met volwaardige munt geen wondf^Éi kunnen worden ge wricht, wanneet het heel een wereld economisch slecht gaat. Dat behoeft ons echter niet te verleiden om een sprong in het onbekende duister te doen. bijeengeroepen, het voornaamste agendapunt is het zooveelste voor stel der Nazi's tot ontbinding van den Rijksdag, welk voorstel ook nu weer geen schijn van kans heeft, De natuurlijke huidvetten zijn veelal niet toereikend om de huid zacht en veerkrachtig te houden. Als geen ander raiddel voorziet Purol de poriën dan van alle bestanddeelen, welke voor een gezonde en fraaie huid volstrekt noodzakelijk zijn. Een stembussucces van Hit- Ier. Een nieuw Donauplan. Optimisme te Genéve. Gemengd. Hitier en de zijnen hebben onge twijfeld zeer belangrijke successen behaald bij de Landdagverkiezingen in Pruisen, Beieren, Anhalt, Wurtem- berg en Hamburg In den miniatuur- staat Anhalt verkregen ze met hun rechtsche bondgenooten te samen zelfs een meerderheid; in het belang rijke Pruisen echter bleven ze daar nog iets beneden, hoewel de 162 Nazi's er de sterkste groep vormen. De sociaal-democraten hebben ver liezen geleden, maar lang niet zoo dat ze geslagen en vernietigd zou den zijn. De Nazi's tappen het le vensbloed af der partijen van rechts, welke achter elkaar van het politie ke tooneel verdwijnen. De Natio naal Socialistische beweging is dan ook eigenlijk in het bijzonder een concentrische, welke zich over a:le partijen van rechts uitstrekt, het Cen trum onberoerd laat en aan de so cialisten geen vernietigende schade berokkent. Men vraagt zich natuurlijk alge meen af, wat nu staat te gebeuren. Het meest voor de hand liggend dat de Nazi's roet het Ceutrum tot een accoord zullen zien te komen om de regeering in Pruisen en el ders ter hand te kunnen nemen. Dan zullen ze het niet a'leen meer bij praten kunnen laten, maar ze zullen ook daden krijgen te stellen en ver antwoordelijkheid te aanvaarden. Dan zal er.... deceptie komen bij de millioenen aanhangers, fiie alle wat, maar allen verschillend, van de Nazi's verhopen. We zien de zaken zóó hadden de Nazi's met één slag de volstrekte meerderheid en daar mee de volstrekte macht kunnen verwerven, dan zouden ze een re giem hebben kunnen vestigen, dat door bijzondere fascistische methoden een tijd lang te handhaven waren geweest, vermoedelijk tot de ruïne van Duitschland Nu ze slechts bijoa de macht veroverde en toch tot het stellen van daden moeten komen, terwijl de critiek niet kan worden gesmoord, voorzien we voor de Nazi's in de jongste overwinning het begin van hun verval. Dat zien de politieke geroutineer- den in Duitschland ook wel in. Zelfs dev socialistische minister Severing zou zich bereid hebben verklaard om met de Nazi's in een regeering samen te werken. Als men ze eerst maar op de bestuurszetel heeft. De Duitsche Rijksdag is tegen 9 Prinsesse-dag. Crisis- nieuws. De Winkelsluitings wet in werking. Allerlei Heden Zaterdag verjaart onze Kroon prinses. We zijn het tegenwoordig heeiemaal ontwend om dergelijke gebeurtenissen te „vieren". Den Haag als residentiestad zal weer een kleu rig aanzien hebben en in het overige land zal van de openbare gebouwen het nationale dundoek wapperen, maar als volk doen we mei meer aan eenige feestelijke herdenking van geboortedagen uit het Koninklijk Huis. De meeste Nederlanders hebben zelfs geen vlag meer in hun bezit, tenzij een partijvlag of een propa gandistische radio- omroep-lap. De politiek heeft de onderlinge verhou dingen in vele gewesten te scherp toegespitst, dan dat we boven de onderscheidene kleuren van allerlei partij vlaggen uit nog een nationale driekleur kunnen onderkennen, tot welke allen met gelijke waardeering zouden kunnen opzien. Wat echter gehandhaafd bleef, al uit het zich weinig, dat is toch een diep innerlijk respect voor het Oranje-Huis, dat ons volk in vaak moeilijke omstan digheden met zooveel tact heeft ge leid, een respect, dat volledig is meegedragen aan Prinses Juliana, die op zoo innemende wijze de edelste tradities van Oranje voortzet. Ze heeft haar naam en werkkracht, als mede milde bijdragen, geschonken aan een grootsch werk voor hulp verleening in donkeren crisistijd. Al zijn de omstandigheden veranderd en kunnen we Prinsesse dag niet meer op ouderwetsche wijze vieren, toch kfcn elkeen, die voelt voor ons Vorstenhuis, dit jaar een blijk van belangstelling geven door het aan dragen van een klein verjaarscadeaut je voor de Prinses. Men geve iets aan het plaatselijk of aan het natio naal crisiscomité. Dat zal een hulde wezen, welke ongetwijfeld aan de Prinses welgevallig is, en aan onge lukkige behoeftigan ten goede komt. geconcentreerd. De commissie Wel ter heeft de regeering aan dat kos telijke idee geholpen. Die commissie heeft nog andere surprises in petto. Ze heeft b.v. ook tot verdere salariskorting voor rijks personeel geadviseerd; deze zou dan in totaal 8 pet. moeten worden voor gehuwden en 13 pet. voor ooge huwden. De wering van den Coloradokever, welke in staat is om heele aardap peloogsten te vernietigen, heeft ons zware repressailles vaa Frankrijk bezorgd, in welk land die kever van Amerika uit is binnengedrongen De regeering wilde de kevers liefst in Frankrijk laten en onderwierp daarom den in- en doorvoer van bepaalde artikelen uit dat land aan beperkende bepalingen, wat de Fransche regeering beantwoordde met een zoo goed als algemeen ver bod van invoer onzer tuinbouw producten. Mei voor een vi.da^cte ^13^3? Amsterdam publiceerde weer eens de officieele (gemeentelijke) index cijfers, welke derhalve alleen voor de hoofdstad gelden, maar toch ook voor anderen conclusies laten. De cijfers wijzen op een voortgezette, verlaging der prijzen voor levensbe hoeften. Voor eiken gulden, in 1923'24 voor levensonderhoud benoodigd, werd voor arbeidersge zinnen in het eerste kwartaal van dit jaar nog slechts 79,9 cent ver- eischt (82.2 in het laatste en 87,4 in het eerste kwartaal van het vorige jaar). Voor de meer-gegoeden waren deze cijfers resp. 81,8, 84.8 en 89,9. Men boort we! eens beweren, dat het leven op het oogenblik ook weer goedkooper is dan vóór den oorlog, maar zóóver is het toch nog niet, hetgeen met andere cijfers wordt aangetoond. In 1912 deden we met 100 centen even veel als in het eerste kwartaal van dit jaar met 141,1 cent (arbei dersgezinnen) of 144,4 (meer gegoe den). een jaar geleden waren deze cijfers nog 154,3 en 158.7. Wel zijn sommige artikelen weer zoo goed koop als in 1912, maar lang niet met alle is dat het geval en vooral de woninghuren houden het leven op het oogenblik nog belangrijk duurder. De economische nieuwtjes van de week, waren overigens weer weinig bemoedigend. Telkeos breekt hier en daar een nieuwe staking uit en ook wordt eiken dag aan personeel ont slag wegens slapte in het bedrijf aan gezegd. Bij de posterijen is de gelegenheid opengesteld om zich vrijwillig op te geven voor op wachtgeld-stelling. De houtindustrie Picus te Eindhoven ontsloeg het heele personeel van 450 man; de ondernemers widen blijkbaar van de regeering de con- tingenteering van het uiplexhout af dwingen. De Urker visschers hebben, 100 in getal, geweigerd om hun visch te verkoopen, omdat deze niet genoeg opbrengt. De manden met kleine voedervisch werden weer in zee leeggestort: met de haring zijn de visschers naar andere havens gevaren omdat ze er ter veiling op Uck niet meer dan 35 cent per 200 stuks voor konden bedingen. Toch is de klein handelsprijs nog vrij hoog 1 Hoorn's krententuin voor land- loopers en souteneurs, wordt uit be zuinigingsoverweging opgeheven; de Met 1 Mei treedt de Winkelslui tingswet in werking. In de provincie zal men er niet veel moeilijkheden mee ondervinden, maar in de groote steden geeft het veel geharrewar, omdat daar 's weeks zoowel als Zondags, zoolang er menschen op straat zijn, een leven dige handel in artikelen voor directe comsumptie wordt gedreven. Er is voor de gemeentebesturen nauwelijks gelegenheid geweest om de moeilijkheden door aanvullende verordeningen te regelen. Verzamelen we tenslotte eenige allerlei. Door brand verloren we een onzer mooiste molens. De Adriaan te Haarlem, welke zoo prachtig aansloot aan het stadsbeeld. De militaire aviatiek kreeg twee ongevallen te boeken. In Soesterberg viel een sergeant uit de lucht te pletterin Den Helder werd een korporaal-vliegenier bij een val zwaar gewond. In Amersfoort heeft de bevolking zich vermaakt met de verplaatsing van hun „kei een Nederlandsche kampioen onder de kiezeltjes. En ter gelegenheid van het a.s. derde eeuwfeest der Amsterdamsche Uni versiteit zijn een aantal binnen- en buitenlandsche zeer geleerde of (en) zeer geachte burgers met een dok- torstitel omwille der eere begiftigd. Burgemeester De Vlugt en de heer Henri Polak behoorden tot hen. „Gekomen is de lieve Mei" zoo luidt het oude, mooie Maria liedje en die woorden hebben voor den echten Venrayer een zeer bij zondere beteekenis. „Gekomen is de lieve Mei" dat klinkt voor het Venraysche hart als een reveille, als de bazuinstoot, die een grooten dag aankondigt. „Gekomen is de lieve Mei" dat wil voor den oprechten Ven rayer zeggen Gekomen is de maand van Oostrums Licrouwke. Nu wordt 't tijd, dat ik eens naar Oos trum stap. Ja, naar Oostrum Naar Oostrum Er is dit jaar meer dan ooit reden om naar Oostrum te gaan, want meer dan ooit hebben we nu de hulp van Oostrums Lievrouwke noodig. Ook Venray kan van den slech ten tijd meepraten, Venray dat voor een zeer groot gedeelte leeft van den landbouw. Venray ook voelt deD ijzeren greep van een crisis, die menschelijkerwijze gesproken hopeloos is. Waar moet dat heen als er geen oplossing komt. als er geen zon doorbreekt in deze sombere duisternis Waar moet het heen met onze Venraysche land bouwers Oprechte Venrayer, luisterGij moet de verlossing uit den modernen nood niet verwachten van een mensch, van een minister, van de koningin of van wie ook. Want zij staan allen zoo goed als machteloos. Neen, alleen de hulp van Boven kan hier nog redding brengen en daarom Op naar Oostrum Op naar Oostrum Allemaal Gezamelijk in processies en ook nog dikwijls afzonderlijk Op naar Oostrum Grooten en kleinen 1 Armen en rijken Op naar Oostrum Venray, als gij Oostrums Lievrouwke niet in den steek laat, zal Oostrum's Lievrouwke U niet in den steek laten. PRIESTER. Lagendaal uitgevallen. Dat was na den voetbalwedstrijd Hoiland-België de mededeeling, die de schooljeugd op dien Maandag morgen wist uit te wisselen. Lagendaal had een trap of een duw gekregen en hij had een paar minuten liggen krimpen op het veld. „Lagendaal wordt nu in een jas gewikkeld," riep de omroeper op angstige toon, „oei, oei, oei, nu gaat hij het veld afl... Jammer, jammer, jammer..." Ik kreeg 't warempel te kwaad. Dat was een slag voor Nederland. De omroeper uitte reeksen „oei's" en „jammers", schetste dramaties, dat bloed vloeide, Lagendaal bloedde, hij had al d'r straks gemeend, bloed op die zakdoek te zien... oei, oei, oei, nu gaat hij weg... jammer, jammer, jammer. En de schooljeugd wist er nog meer van. De schooljeugd heeft kijk op voetbalspel en des spels intriges Een meisje van twaalf wist. dat 't maar kapsones waren van Lagendaal. Hij had al te voren gezegd, dat hij niet erg lekker was, maar hij was bang dat ie zou verliezen Gelukkig maar, dat we 't niet ver loren hebben, want dat zou toch wel erg geweest zijn, werkelik waar. Die Lagendaal heeft in Antwerpen ook al zo goed de nationale eer verdedigd, als 't nu door hem eens misgeloopen was, dan zaten we er toch maar mee. o Diezelfde week is er nóg een Nederlander uitgevallen. Maar dit was geen voetballer. Daar wordt dus niet over gepraat. Die heeft ook wel wat gedaan voor Nederland, maar ik geloof niet. dat hij ooit ge voetbald heeft, 't Was maar de oud minister Dr. de Visser. Maar wie praat daar nu over. Men kent hem amper. o— Maar intusschen heeft de school jeugd een levendige ruilhandel in plaatjes waar kleurige voetbalvelden op staan. Achter 't plaatje kan je lezen, voor weke klub ze strijden, Heb je van Puffelen al Van Z. F. C. Je bent gek. van Z. C. C. Die namen zitten rotsvast geheid in de hersenen juist van d.e leerlingen, die van verdere geheugenknobbels gespeend zijn. Hoe heet nou dat spoorweg- punt 't Is nogal belangrijk De leerling zwijgt, zwijgt al eenige minuten, hengelt met de aanwijsstok over de kaart. Nou, dat is Kesteren Een glans verlicht het doffe leer lingengezicht en triomfantelik vult hij aan Van Kesteren, meester, van D. H. C. Van die kant zou er misschien nog iets te prakezeeren zijn, om de huidige methode van onderwijs te verbeteren Hoe heette de eerste mens Adam, meester. Wat weet je van hem Heeft meegespeeld in de Inter landenwedstrijd tegen België, meester. Hij speelt eigenlijk vóór. maar hij deed eigenlijk van alles! Hij half-de, hij back-te, hij speelde vóór, midden... Juist, maar dé éérste, de échte Adam Wat weet je daarvan De leerling zwijgt. We zeg je me daar nou van. Of d'r nog een betere, een echtere Adam is dan die voet baller Dus de hoop op verbetering der der leermetode maar even uitstellen. En waarom ken jij nou je katechismus wéér niet Schuldbewust wordt 't hoofd ge bogen Gaat dan nou maar even lezen. Hetkatechismusboekje open. Voor zichtig, want daar liggen de voetbal- plaatjes in.... De les over het eerste gebod: Gij zult geen vreemde goden voor mijne oogen hebben... De voetbal helden en voelbalgoden... Ze liggen met heiligenprentjes in het kerkboek... nieuwe voetbal. Laten we trachten, de bruisende jeugd warm te maken om ook nog andere dingen. Want heus. er zijn wel belangrij ker feiten te besprekeD, danLa gendaal is uitgevallen". 't Is helemaal niet erg. dat ze op gaan in iets. Mensen, die nergens in opgaan, zijn ook niet goed. Maar 't wordt te gek. Met hoeveel moeite de leerlingen een gróót deel tenminste tot het lezen van noo Jzakelike dingen moeten gedwon gen worden, weten de ingewijden het best. Sport is noodzakeJik. Voetbalsport vind ik interessant om te zien. Mee doen is afgelopen. Maar 't wordt een obsessie. Een lummel van tegen de veertien huilt pijpestelen, omdat z'n voetbal let je op het dak ligt, terwijl bij voor andere dingen totaal onverschillig zal zijn. Wanneer de rijpere jeugd geen voetbal heeft, gaan ze baldadig worden. Menigmaal is er gesproken over de eigenaardige opvat ing. dat de rijpere jeugd géén centen in de kerkzakjes doet. Maar wel dragen ze bij, met centen tegelijk, voor een Grootbedrijf.... en reclame! De Middenstandskrant schrijft daarover We weten, hoe in de latere jaren het grootbedrijf allerhande ongedach te middelen heeft toegepast om haar grootscheepsche reclame zoo „vrucht dragend" mogelijk te maken. En telkens opnieuw komen we voor nieuwe verrassingen te staan. Doch wat we dezer dagen lazen over de reclame-methoden eener Duitsche margarine-fabriek, is een voudig verbluffend en naar het ons voorkomt niet minder be denkelijk. In de omgeving toch van Lübeck en Hamburg heeft de directie van bedoelde Duitsche margarine-fabriek een „reclame-kindertehuis" opgericht. 't Is een oud slot, dat geheel is gerestaureerd en op elegante, deels zelfs weelderige wijze is ingericht. Het slot is bovendien omgeven door een enorm, wondervol park. De opgenomen kinderen worden tijdens hun verblijf grondig verwend en als prinsen behandeld. En iemand, die de daar heerschende verhoudingen goed kent, heeft ver klaard, dat geen der kinderen om zijn wangedrang mag worden gestraft; opdat zij, Ihuis gekomen, toch maar niets als goeds van de firma zouden zeggen. En welke zijn nu de kinderen, die in dat „reclame-tehuis" kunnen opge nomen worden Alleen kinderen van afnemers der producten van de fabriek. Tegen inwisseling eener kaart met rabatzegels ter waarde van 7.5 Mark, wordt een kind van den bezitter van zoodanige kaart gedurende acht dagen toegelaten door bijbetaling van nog 10 Mark wordt het verblijf tot 14 dagen verlengd. Welnu, wij kunnen het niet anders dan treurig noemen en een nieuw teeken van zedelijke verwording, dat op de vorengeschetste wijze een kindertehuis aan de reclame voor een kapitalistisch grootbedrijf wordt diens baar gemaakt. En vooral... dat aan diezelfde reclame-doeleinden de deugdelijke op voeding van kinderen wordt opge offerd. Dat is nu eens werkelijk de hiërar chie der waarden zetten op haar kop. 't Is inderdaad bedroevend 1 Marktberichten. VENLO. Op de Coöp. Veiling vereniging van Maandag was de aanvoer 3.150.000 eieren. Groote eieren van 12.60 tot f 3.30 Kleine eieren van f 2.15 tot f 2.55 Eendeneieren van i 2.— tot f 2 50 Ganseieren van f tot f ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aan- "oer 8.600.000 eieren. Groote eieren van f 2 50 tot f 3.30 Kleine eieren van f2.10 tot f2.40 Eendeneieren van f 2tot f 2.50 VENRAY. 30 April 1932 Bekendmaking. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat op Maandag 2 Mei a.s. de collecte ten behoeve vau het Fonds tot aan moediging en ondersteuning van den Gewapenden Dienst in «ie Neder landen zal gehouden worden. Venray, 25 April 1932. Burgemester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Op de Woensdag alhier ge- veemarkt waren aangevoerd in totaal 608 stuks vee. Stieren 0; Dragend vee 63; Gust vee 73; Vet vee 30, Kalveren 7; Biggen 435. Handel slap. prijzen gedrukt. Wees zuinig De een zegt het tegen de andere, dat ze bij PYLS de dameshoedjr s zoo mooi veranderen en opmaken Net als nieuw (Adv.) Emmabloempje. Motgen Zondag 1 Mei zal hier wederom het Emmabloempje ver- htovan "hl jDaar de opbrengst Wcrvan bestemd Is voor de Tuber-

Peel en Maas | 1932 | | pagina 1