Utrorcift Weekblad voor VENRAY, HOEST en Omstreken. manufacture BLIJKEN 1 TOCH HET TOÊÉLIGSrfi [JAC.FQN^ s manufacture (WORDEEUöSTf Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Koopt Nederiandsch fabrikaat Gemengde boter en gemengde gevoelens. Buitenl. nieuws. De Winkel sluitingswet. Provinciaal Nieuws Zaterdag 23 April 1932 Drie en vijftigste Jaargang No. 17 PEEL EN MAAS BLIJKEN TOCH HET PRIJS DER ADVERTENT1EN1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7l,« ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN I)EN MUNOKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent Steunt en koopt in eigen streek. Wij leven in een buitengewoon belangwekkende economischen tijd en ware het niet, dat er alom zooveel leed geleden werd, dan zouden wij ons kunnen verheugen in het leer zame, dat wij mogen doormaken. Er zijn in de achter ons liggende ge schiedenis m iten geweest, dat er nagenof;- Rjvan eenig gewicht mging,. Wij hadden de diligence «vij kenden slechts de om ons heen liggenae buurten en het was slechts aan enkelen gegeven, hun horizon te verwijden. De trekschuit verplaatste onze voorouders op voor hen nog vlugge wijze en de lange reizen over korte afstanden werden gekort door de goudsche' pijp en de lange ver halen. Doch nu gaat alles in razende snelheid... wij stoomen met Pullman- cars en Edelweisz geheel Europa doorwij hebben maar het knopje van de radio om te draaien, of wij hooren muziek, hetzij in Londen, Parijs, Berlijn, Moscau, terwijl ge voelige instrumenten Amerika en Indië in onze geluidsfeer kunnen brengen. Zeppelins doorkruisen in enkele dagen de geheele wereld en de kranige K.L.M. vliegers brengen onze brieven en zelfs passagiers in luttele dagen naar den Oost Zoolang is het niet geleden, dat onze overgroot-ouders met zeilsche pen naar Insulinde langs de Kaap de Goede Hoop togen, een paar maan den niets dan lucht en water zagen op scheepjes, die in vergelijking met de machtige Oceaan-stoomers van het heden slechts notedopjes waren. Toen is de machine gekomenhet kanaal van Suez is gegraven, de telegraaf deed zijn intrede en de stoom veroverde de wereld. Gebieden die bijna onbereikbaar waren, werden in het meer intens wordende verkeer getrokken en geleidelijk werd een internationalisme ingeluid, dat uit eindelijk tot den oorlog van 1914 leidde De belangentegenstellingen werden te grootmen vocht om de wereld expansie, eerst met economische wapenen, daarna met het brute ge weld. Doch na den oorlog is de wetenschap nog steeds meer vooruit gegaan er leek geen houden meer asn. De auto, de draadlooze, de radio, het vliegwezen, de electriciteit met zijn tallooze weldaden. De wereld leek één geheel te worden... doch dit was echter niets dan schijn. - Hoe meer de wetenschap zich per fect ionneerde, hoe intenser het ver voerswe^en werd, hoe meer de landen zich schijnen terug te trekken binnen de eigen veilige grenzen. Het eigen fabrikaat werd gepous seerd als de eenige uitkomst in den economischen nood, die het opdrijven van de productie-potentialiteit ver oorzaakte en de economische wetten riepen een dwingend halt aan den te vluggen vooruitgang. Doch ook het nationale streven bleek al niet meer voldoende te zijn wij gaan weer terug naar de grijze oudheid, want binDen de eigen landsgrenzen beginnen de verschillende eenheden, de verschillende groepen hun eischen te laten hooren. Koopt in eigen streek.,, bevoordeel de eigen men- schen uit Uw eigen rayou is de nieuwe leuze. Nu de export-land bouwbedrijven hun uitvoer zagen stagneeren en elkander op de binnen- landsche markt gingen beconcurree- ren, bleek het noodzakelijk net „streeks-chauvinisme" in werkiDg te zetten, opdat bijv. Amersfoort zich niet zou voorzien van groenten uit het Westland, doch zijn voorkeur ging schenken aan het gewas, dat in het rayon van Amersfoort wordt voortgebracht. Utrecht eischt zijn AmsterdamRijnkanaal... Amersfoort zijn kanaal door de Geldersche ValleiRotterdam zijn verbetering van de haven-outillage, Noorfl-Bra- bant daarentegen spitst zich toe op een eigen zeehaven in Bergen op Zoom 1 De badplaatsen eischen Nederland op om zijn geld aan het Nederlandsche strand te gaan ver teren... de andere streken met natuur schoon zullen hunne leuzen laten hooren en in elk gebied zal men aandringen om producten uit de naburige streek te gaan verbruiken. Dit is een symptoom op zichzelf, dat bijzonder typeerend is en dat men niet mag verwaarloozen. Niet alleen werelddeelen vechten om hun plaats onder de zon, maar ook de s'aten, de provinciën, de gemeenten en ei zal misschien een tijd komen, tenminste wanneer de crisis nog grootere wonden slaat, dat men in een stad wijkgebieden krijgt, die een apart economisch leven erop na zullen houden. De internationale blik verwijdt zich tegelijkertijd met een zeer enge begrenzing in de Daaste omgeving. Wij hebben het vroeger kunnen constateeren.., de ontwikke ling via de enkeling, de familie, de stam, het dorp, de stad, het land, de wereld en nu manifesteert zich het omgekeerde. Waarheen zal dit nieuwe leiden Zal het grootbedrijf uiteenvallen Zullen de middenbedrijven zich gaan splitsen en zullen de plaatselijke ondernemers weer aan bet opkomen zijn, natuurlijk in het kader van het groote Wij zien de politiek van verschillende gemeenten om het grootbedrijf te weren en de kleine middenstanders tot zich te trekken het blijft alleen de vraag, of dit een tijdelijk verschijnsel is of dat wij hierin een symptoom van de komende maatschappelijke ontwikkeling mogen zien Rekening houdende met den be kwamen spoed, waarmee de crisis wetgeving wordt afgedaan, mag men verwachten, dat we binnenkort voor wat de boter betreft slechts te kiezen zullen hebben tusschen het zuivere natuurproduct en een mengsel van margarine met roomboter. Daarmee zal het publiek voor het eerst merk baar de lasten gaan torsen van de crisismaatregelen. We zeggen merk baar, omdat we natuurlijk ook op andere wijzen onzen crisis-cijns reeds hebben geofferd, wat b.v. met de belastingbiljetten van de laatste jaren vóór zich, is Da te rekenen. Meestentijds echter verdiepen we ons daar niet zoo in, ook zonder crisis trouwens vertoonen cijfers van belastingbiljetten neiging stijging. Voorts betaalden ook sigaretten- rookers en wijnproevers reeds extra aan de crisiskas, maar met de duur dere boter zal voor het eerst aan het levenspeil van de massa worden geraakt. De sedert eenige jaren steeds dalende lijn van kosten voor nood zakelijk levensonderhoud zal eventjes in haar richting worden geremd, misschien wel zóó zwaar, dat er een stilstand komt en mogelijk, zelfs zal het wagentje der prijswaarden een weinig terugrollen op den stijl op getrokken weg. Niet alleen de boter immers zal duurder worden, maar ook de melk en de kaas. Vóór de nieuwe prijzen daarvan zich hebben gezet, zullen andere, op het oogen- blik nog nauwelijks merkbare in vloeden, als die van de contingen- teering, de markt op hooger niveau hebben gebracht. Dat alles geeft aan de gemengde boter een gemeDgd smaakje, temeer omdat zoovelen zich met een sterk verminderd inkomen hebben moeten vergenoegen, waarbij juist de voor- deelige levensstandaard een zoo waardevolle troost was. Men hoort hier en daar luide klagen, dat de crisislasten op de voorgestelde manier niet rechtvaardig worden verdeeld, niet naar draagkracht n.l., maar juist omgekeerd. Wanneer door contingen- teering en door een menggebod van boter, zoo redeneert men, de prijzen van levensmiddelen en levensbehoef ten worden opgevoerd, dan betalen de groote gezinnen het meeste bij in de crisislasten het offer van arm en rijk is gelijk aan elkaar. De klagers echter mogen twee dingen wel bedenken -Eerstens, dat het toch in elk geval bezwaarlijk is om alle uitgaven voor crisismaatrege len uit directe belasting, speciaal uit de inkomstenbelasting, te putten. Daar is een bedrag van honderden millioenen mee gemoeid. Ook de groote inkomens zijn meerendeels sterk verminderd; die inkomens door sterk verhoogde belasting bovenmatig te besnoeien, zou niet alleen het tegengaan van verdere kapitaal vorming beteekenen, maar ook de bemoeilijking der voortzetting van vele zaken en bedrijven. Er zijn bovendien duizenden rijke menschen, die als gevolg van in de laatste jaren geleden verliezen geen inkomen meer hebben genoten, dus teren op hun resteerend vermogen. Ook al wordt de prijs van sommige artikelen verhoogd, dan kan men nog niet spreken van een heffing ten koste van den consument. Melk. boter en kaas b.v. worden op het moment door de boeren verhandeld tegen prijzen, waarmee ze hun kosten niet vergoed en hun arbeid niet betaald krijgen. Wanneet de tegeeting derhalve met kunstmatige middelen zulke prij zen opvoert, helpt zij alleen de producenten aan het hun toekomende. Dat meerdere, dat de regeering nu voor de producenten bedingt, moet door de consumenten worden betaald. Als een winkelier in radio-artikelen een knecht heeft, kan hij dien des Zaterdags niet naar Philips in Eind hoven sturen onder voorgeven, dat die het loon van zijn bediende beter of gemakkelijker kan betalen dan hij De knecht heeft voor den winkelier gewerkt en niet voor Philips. De boer, die ons boter of melk levert, werkt voor ons; hij heeft het recht om van ons te vordereD, wat het product hem heeft gekost, plus een betaling van zijn arbeid. Wanneer hij niet meer aan het hem toekomende kon komen door een economische wanorde, welke noch door hem, noch dóór de regeering is gewekt, dan mag die regeering hem zeker te hulp komen met middelen, welke in staat zijn om de onbillijke gevolgen der ontstane wanorde van zijn schouders te nemen. Bezien we de zaak zóó, dan schikt ieder zich straks zonder morren in de prijsstijging, welke als gevolg van de crisismaatregelen van de regeering is te verwachten, leder voor zich vecht voor een redelijk bestaanwe moeten zoo'n bestaan ook gunnen aan het millioen menschen, dat op directe wijze van land- en tuinbouw leeft en de honderdduizenden mid denstanders, wier lot aan dat vaD den landbouw is verbonden. Daarnaast zal de regeering een open oog hebben te houden voor de belangen der consumenten. Er moet voor worden gewaakt, dat de prijsstijgingen niet tot het niveau van eenige jaren terug oploopen. De regeering heeft de ambtenaarssalaris sen gekort en bedoeld of niet loonsverlaging in het vrije be drijf in de hand gewerkt, waarbij de ver laagde indexcijfers als sterke argu menten naar voren werden geschoven. Men handhave de publieke koop kracht, anders zal menigeen zich be drogen wanen en zal ook de econo mische terugslag fataal blijken. Een Eogelsche protectionis tische begrooting. Naar stabilisatie van het pond Een principe-besluit ter Ont- wapenings-conferentie. - Ge spannen toestand in het Oos ten. De nieuwe Engelsche begrooting, op Dinsdag j.l. ingediend, sluit met een bedrag aan inkomsten en uitga ven van circa 766 millioen ponden van ruim 9 guldens. Het Britsche rijk maakt zeer moeilijke tijden door en de regeering van Engeland, dat zulk een reputatie als vrijhandeis- staat bezat, heeft nieuwe invoerta rieven moeten bedenken om een be- grootingstekort te vermijden en de economische belangen van het land te beschermen. Thee en zijde wor den weer belast, evenals suiker (met voorkeurstarief voor de Britsche koloniën). Nog weer nieuwe tarie ven zullen spoedig worden afgekon digd; staal en ijzer o a. zullen met 33i/3 pCt. worden belast. Men noemt het nieuwe budget met recht een protectionistische begrooting. De inflatie van het pond, in het buitenland zoo vaak bewonderd, schijnt de Engelsche regeering weinig goed bekomen te zijn, want ze heeft een voorstel ingediend om een leening te sluiting ad 150 millioen pond ten einde daarvan een wisselkoersnivel- leeringsfonds te vormen. Een terug keer tot den gouden standaard is nog niet mogelijk, maar men wenscht in Engeland de groote koersfluctuaties tegen te gaan, omdat de handel er ten zeerste door wordt bemoeilijkt. De Ontwapeningsconferentie is al weer gevorderd. Eenstemmig is be sloten, dat de ontwapening in etappes zal worden uitgevoerd. Ons dunkt: wie daartoe nog niet besloten was, had wel weg kunnen blijven van de conferentie. Het komt op de uitwer king van deze gedachte aan. Over de eerste etappe bestaat een geweldig verschil van meening en ingewijden wanhopen steeds meer aan het be reiken van overeenstemming omtrent hetgeen allereerst moet worden ver boden. In het Oosten is de toestand weer zeer gespannen. Er is herleefd verzet in Mandsjoerijë, dat volgens de Japanners door Russische communis ten wordt georganiseerd. Een trein met Japansch troepentransport is b.v. opgeblazen en de Japanners hebben een groot aantal roode Russen als daders gearresteerd, ondanks heftige officieele protesten van Soviet-Russi- sche consulaire ambtenaren. Aan de Mandsjoerijsch-Siberische grens wor den over en weer troepen samenge trokken en in Volkenbondskringen acht men de Japansch Russische ver- houdiugen critiek worden. De commissie van XIX uit den Volkenbond heeft verordend, dat Japan het gebied bij Sjanghai moet ontruimen, zoo gauw de Japansche en Chineesche vertegenwoordigers het over den datum.... eens zijn ge worden. Dus tegen den feestdag van St. Juttemis, als ze dien tenminste ook in het Oosten kennen. De keizer van Abessinië in Afrika heeft aan de internationale vereeni- ging tegen de slavernij bericht, dat in zij o land weldra 2 millioen slaven zullen worden vrijgelaten. Een overzicht van de voornaamste bepalingen. Nu de Winkelsluitingswet op 1 Mei a.s. in werkiDg zal treden, volge hier een beknopt overzicht van de daarin vervatte bepalingen. Als winkel worden in de wet be schouwd alle open of besloten ruim ten, waar of van waaruit voorwerpen of stoffen aan het publiek in het klein plegen te worden verkocht of afgeleverd, ot waar pleegt gewerkt te worden in een barbiers- of kappers onderneming. Als winkelhuis geldt elke met een winkel in eenige verbinding staande open of besloten ruimte in hetzelfde gebouw of op het bijbehoorend ter rein. Wat buiten liet verbod valt. De verbodsbepalingen der wet zijn niet van toepassing op a. rijkskantoren-, b. apotheken (voor zoover betreft verkoop/aflevering van geneesmidde len en verbandmiddelen); c. koffiihuizeD, restaurants en andere inrichtingen waar uitsluitend of in hoofdzaak spijzen of dranken voor verbruik ter plaatse worden bereid of verkocht (voor zoover betreft verkoop van spijzen of dran ken voor verbruik ter plaatse); d. verkoop/aflevering van brand stof- en smeermiddelen voor- en van onderdeelen voor spoedeischende herstellingen aan voer- en vaartuigen en rijwielen; e. verkoop van dag- en week bladen; f. verkoop/aflevering van ijs; g. verkoop/aflevering van winkel waren ten behoeve van binnen komende, uitgaande en doorgaande schepen; h. verkoop door middel van auto maten; i. aflevering van maaltijden en kokswaren; j. verkoop/aflevering van rouw- kleeding; k. verrichten van herstellingen en aflevering van in herstelling gegeven voorwerpen; 1. Hotels (voor zoover betreft leveringen aan logeergasten); m. openbare middelen van ver voer en restaurants in stations, (voor zoover betreft leveringen aan reizigers) Winkelsluiting. Als algemeene bepaling geldt In het algemeen is het verboden een winkel voor het publiek geopend te hebben a. op Zondag b. na 8 uur namiddag (tot 8 uur 80 minuten namiddag mogen reeds aanwezige klanten worden afgehol pen). Verkoop over het hekje Het is verboden gedurende sluitingstijd, in-, vóór- of in onmiddellijke nabijheid van-, of van dien winkel of het daarbij behoorend winkelhuis uit, iemand te bedienen. Aflevering Het is verboden, ge durende sluitingstijd, van den winkel of van het daarbij behoorend winkel huis uit, voorwerpen of stoffen ter aflevering aan het publiek uit te zenden. Venten. Voor het venten gelden de vol gende bepalingen Venten, verkoopen, te koop aan bieden, op of aan voor openbaar verkeer openstaande land- of water wegen is verboden op a. Zondag, tenzij met geringe eetwaar; b. Maandag tot en met Vrijdag, na 8 uur namiddag; c. Zaterdag, na 10 uur n.m. en d. 25 November tot en met 5 December en 18 December tot en met 24 December na 10 uur n.m. Het venten met geringe eetwaar is toegestaan tot middernacht op a. Zondag; b. 1 Januari, 2ePaaschdag, Hemel vaartsdag, 2e Pinksterdag, 25 en 26 December. Zondagssluiting. Op Zondag mogen geopend zijn I Brood-, banket-, suikerwerk en chocolade winkels, waar verkoop dier stoffen hoofdzaak is, uitsluitend voor verkoop van brood, banket, suikerwerk en chocolade; a. Gedurende vier achtereenvol gende uren (tusschen 9 uur voormid dag en 8 uur namiddag), mits aan duiding dier uren op voordeur; b. Gedurende den geheelen dag (5 uur voormiddag 8 uur namid- r' g) op 1 Januari. 24, 26 en 31 December; II* Bloemenwinkels gedurende den geheelen dag (5 uur voormiddag 8 uur namiddag), op 1 Januari, 14 en 15 Augustus. 1 en 2 November, 24, 26 en 31 December; III. Melk-, visch- en fruitwinkels (alleen voor verkoop van melk. room visch en fruit) tot 12 uur middag; IV. Israel, winkels met vergun ning van B. en W. 10 uur sluiting. Tot 10 uur n.m. mogen geopend zijn I. Alle winkels op aZaterdag; b. den dag vóór Goeden Vrij dag, den dag vóór Hemelvaartsdag, 14 Augustus en 31 Augustus en 31 October. (Mits op Goeden Vrijdag, Hemelvaartsdag, 15 Augustus en l November de Zondagsregeling wordt toegepast); c. 25 November tot en met 5 December; 18 December tot en met 24 December. II. Bloemenwinkels op 30 De cember. III. Brood-, banket, suikerwerk en chocoladewinkels op 31 Decem ber. IV. Kapperswinkels mogen na 10 uur des namiddags uitsluitend voor het verrichten van kappers- werkzaamheden tot 11 uur na middag geopend zijn op a. Zaterdag b. Den dag vóór Goeden Vrij dag; den dag vóór Hemelvaartsdag; c. 14 Augustus, 31 October, 24 December, indien deze dagen werk dagen zijn. Ingezonden. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Aan de Redactie „Peel en Maas." Hoewel de inzender van het inge zonden stuk niet waard is hem van antwoord te dienen, moet ik wegens de leugenachtige weergave Van het ingezonden stukje van den veehouder H. Janssen, Heijde L. 52, gemeente Venray, het volgende mededeelen: Gedurende mijne bijna 33-jarige practijk is nog nimmer zonder geldige redenen aan een veehouder dier geneeskundige hulp geweigerd. Aan den inzender was het zelfs de tweede maal, dat ik deze hulp moest weige ren Op Zondagmorgen 10 April werd namens hem door zijn dochter verloskundige hulp ingeroepen voor een kalfvaars. Deze zou onmiddellijk verleend zijn geworden, wanneer belanghebbende zijne verplichtingen was nagekomen. Het geschrevene „dat hij direct wilde betalen" is een leugen. Op 15 April, dus 5 dagen later, is zijne dochter komen betalen. Indien Janssen op den bewusten Zondag morgen zijne schuld was komen voldoen, zou direct onze hulp zijn verleend geworden, zoodat hem alle schuld treft, dat het dier, zooals hij schrijft 12 uren enorme pijnen heeft geleden. De Dierenarts, H. SALA. VENRAY. 23 April 1932 Pontificale Hoogmis en afscheid Mgr. Verriet. Onder plechtige marschmuziek van Venray's Fanfarecorps en vergezeld van vele parochianen toog Zondag Mgr. Verriet naar de aloude Ven- raysche Kerk om daar eene Pontifi cale Hoogmis op te dragen. Z.E. Mgr. Verriet was bekleed met de cappa magna en verdere teekeDS zijner hooge waardigheid. Hij was vergezeld van den Z.E. Heer Pastoor Thielen, die als Presbyter assistens zou fungeeren en den Secretaris Als diaken fungeerden de Weleeiw. Pater Rutgerus O.F.M. en als sub diaken de Z E. Zeergeleerde Pater Dr. Sergius Emonts O.F.M., die bekleed met de priesterlijke plecht gewaden Mgr. vooraf giDgen. Als ceremoniarius trad de Weleerw. Heer Kapelaan Geurts op, die met een stoet van koorknapen en bruidjes aan het hoofd van den schoonen en indrukwekkenden stoet ging, vanaf de tijdelijke verblijfplaats van Mgr. het huis van Zijn broeder den heer Jos. Verriet aan het Henseniusplein naar de schoone Parochiekerk. Bij het binnenkomen der kerk zong het zangkoor onder de bekwame leiding van den directeur Kapelaan Strijkers en orgelbegeleiding van den heer Welting een vierstemmig „Ecce Sacerdos" waarna Pastoor Thielen met eene schoone rede aan Mgr. den door de Parochianen geschonken fraaien Bisschopstaf aanbood. Op zeer verdienstelijke wijze zong het zangkoor eene meerstemmige mis voor gemengd koor van Refice. Na de H. Mis sprak Mgr. zijn diep-gevoelden dank uit aan de Parochianen voor alles wat zij voor Hem gedaan hadden tijdens verblijf en bij Zijne H. Wijding. Dit zou steeds bij hem in dankbare herinne ring blijven. Echte warme woorden van 1 den Missionaris vloeiden Mgr. als het ware van zelf uit zijn mond. toen hij sprak over zijn geliefd Curasao „Bidt gij voor mij, zooals Ik voor U bidden zal I" was het slotwoord van Mgr. indrukwekkende rede. Na afloop der H. Mis zong het zangkoor op zeer verdienstelijke wijze het „Cantate Domino canticum novum." Donderdag is Mgr. weer naar Zijne Missie in Curasao gegaan. Onze beste wenschen vergezellen Mgr. op zijn reis en moge God de vervulling geven van het opschrift destijds zeer toepasselijk in den bij Zijne Bisschops wijding opgerichten triomfboog aan gebracht. Federatie-concerten te Venray. De federatieve concerten zullen in 1932 plaats hebben te Oostrum, Zondag 12 Juni Heijde, Zondag 21 Augustus. Vergadering Dierenbescherming te Venray. Ia het Hotel de Zwaan alhier had de jaarvergadering plaats der Ver- eenigiog tot bescherming van dieren. De Voorzitter Dr. Sala opende de vergadering met een woord van welkom aau de leden en deelde mede, dat bij de bestaande vacatu res in het Bestuur de heer P. Goo- ren, Commissaris der Vereeniging, het Se:retariaat zal waarnemen. Hierna deed de heer Gooren voorlezing der notulen der laatste vergadering, welke onveranderd wer den goedgekeurd. De rekening en verantwoording kwam ter behandeling en het bleek, dat de kas bedroeg f 90 09, waarvan echter nog een klein bedrag af moet voor betaling van voer voor de paarden van een qireusje, dat in het woonwagenkamp gehuisd is ge weest. Het ledental bedraagt thans 60 leden tengevolge van verttek van een paar leden is het wat vermin derd. De heer de Brok, Wachtmeester der Marechaussee is overgeplaatst naar Nijmegen. In hem verloor de Vereeniging en het Bestuur een zeer bekwaam PeÈffiingmeester. wiens groote dierenliefde hem zoo aan spoorde om alles te bereiken, wat de VereeDiging zich ten doel stelt. Ge lukkig is er mogelijkheid dat de Vereeniging een waardig opvolger vindt in den heer de Groot Opper wachtmeester alhier, die na gekozen te zijn. gaarne zijn beste krachten toezegt. Tot Secretaris der Vereeniging wordt gekozen de heer G. W. Mus- kens, die onder dank voor de ver kiezing zijne benoeming aanvaardt. Verschillende maatregelen tot verdere bekendmaking der Vereeni ging worden besproken, want al is er malaise en crisis de Vereeniging moet ook in dezen tijd haar doel voor oogen houden. Nadat er be sloten was eene bijdrage te 'yeven in het salaris van den Provincialen Inspecteur, sloot de Voorzitter de vergadering na eerst nog den heer Timmermann. Gemeente-Opzichter, dank gebracht te hebben voor alle moeite, die hij zich getroost voor de in standhouding van den paardenstal in het woonwagenkamp. Sport op Pinkster-Maandag. Naar wij vernemen kunnen voet balliefhebbers Pinkster-Maandag weer eens genieten. Albatros, dat thans definitief de 2e plaats bezet, heeft zich de moeite getroost om eene sterke buitenlandsche vereeniging hier te krijgen. Het eerste elftal van Duitscbe Jugendkraft uit Ratingen bij Dussel- d^rp zal de gast zijn van Albatros. De Ratingers die geen onbekende zijn in Venray. zullen zeer zeker wel belangstelling trekken. De Heer Ontvanger der

Peel en Maas | 1932 | | pagina 1