JAC.fONlK> Weekblad voor VENRAY, HOEST en Omstreken. IjACFOHOfs j manufacturen! YOQRDEÉLIOT i'MANUFACTUREN, i Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Begrafenis Mgr. Schrijnen. Algem. weekoverzicht Raadsvergadering Maashees - Overloon. Beter kan niet; duurder hoeft niet. De Kippenhouderij op het Platteland Provinciaal Nieuws Zaterdag 2 April 1932 Drie en ^vijftigste Jaargang No. 14 i BLIJKEN TOCH HET EEL EN MAA BLIJKEN TOCH HET J PRIJS DER ADVERTENTIEN: 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7«/# ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MI NCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent Woensdagmorgen te half elf heeft de plechtige uitvaart plaats gehad van wijlen Mgr. Laurentius Schrijnen bisschop van Roermond. Onder de aanwezigen merkten wij op, de aartsbisschop van Utrecht, de bisschoppen van Breda, Den Bosch en Haarlem, terwijl Mgr. Dr. Lem- mens, die één week na zijn wijding tot wijbisschop reeds in de functie van den overleden bisschop is ge' treden, de pontificale Mis van Requiem opdroeg in de Kathedrale Kerk. van Roermond. Behalve de bisschoppen met hun secretarissen waren ook zeer vele geestelijke autoriteiten aanwezig, waaronder deputaties uit het buiten land. Van de burgerlijke autoriteiten noemen wij de katholieke ministers, de Commissaris der Koningin in de ProviDcie Limburg, de eerste en Tweede Kamerleden uit Limburg, de leden van Gedeputeerde Staten van Limburg, van de Provinciale Staten en vele burgemeesters, directeuren van onderwijsinrichtingen e.a. Een enorme groep afgevaardigden van sociale en godsdienstige organi saties namen aan den stoet deel. In Roermond hingen overal de vlaggen met rouwwimpels halfstok, hetgeen ook aan vele kerkgebouwen van het Roermondsche diocees het geval was. De stoet, welke gevormd was. trok door een deel der bis schopsstad en kwam Ie ongeveer half elf in de Kathedraal aan. Na afloop van de Mis werd de absoute verricht door de aanwezige bisschop pen. Begeleid door denzelfden stoet werd het stoffelijk overschot naar het kerkhof gedragen en daar in den grafkelder der bisschoppen bijgezet. Op verzoek van den overledene werden geen toespraken gehouden en waren ook geen bloemen aan wezig. Mgr. Schryneu's testament Mgr. Schrijnen's testament luidde als volgt Mijn laatste wil. In het laatste oogenblik van mijn leven vernieuw ik nogmaals mijn geloof in God, den Almach- tigen Vader en in Jezus Christus Zijnen Eenigen Zoon en in den H. Geest, die uit beiden voort komt. Ik onderwerp mij nogmaals aan alles wat God geopenbaard heeft en wat Onze Moeder de H. Kerk ods te gelooven voorhoudt. Ik dank den goeden God. dat Hij mij zijn geloof heeft geschon ken dat Hij mij uit brave ouders heeft laten geboren worden, wier goede zorgen ik nooit genoeg kan waardeeren dat Hij mij, onwaar dige tot priester en zelfs tot Bis schop van Zijn Kerk heelt uitge kozen. Moge de rechtvaardige God in Zijn oneindige Goedheid en Barm hartigheid tevreden zijn met het weinige dat ik voor Hem gewerkt heb, en moge Hij geen acht slaan op mijne zonden, fouten en tekort komingen. Mijn goede Moeder Maria en mijn trouwe H. Joseph mogen mijne voorsprekers zijn voor den troon van den strengen Rechter en Zijn barmhartigheid voor mij inroepen. Heb ik in mijn leveD iemand beleedigd of iemand ergernis ge geven, dan vraag ik daarvoor vergiffenis. Ik dank mijne priesters en ge- loovigen voor den* steun en de volgzaamheid, die ik van hen in mijn zwaar werk heb mogen on dervinden. God beloone rijkelijk hun ijver en hun bereidwilligheid. Mogen steeds de geestelijken en geloovigen van mijn bisdom met hun Bisschop trouw samenwerken om net geloof in Limburg levendig te houden. „Limburg aan Christus" zij steeds hunne leuze. Blijve de Heer met de Limburg- sche geestelijkheid en met de L.im- burgsche geloovigen vooral door de veelvuldige en de dagelijksche H. Communie. De liefde tot Jesus H. Hart. de devotie tot Maria en Joseph blijven ons bisdom be schermen. Ik wensch heel eenvoudig be graven te worden er zal geen lijkrede gehouden worden. Enkel vraag ik dat de priesters en ge loovigen mij niet vergeten in hun gebeden. Geen bloemen noch kransen. Lief en leed van Paschen. Scheuring in de S.D.A.P. De Nederlandsch-Belgische onder handelingen geschorst. Rotter dam, de haven voor valsche munters. Allerlei. Al moge Paschen dan niet zoo stralend zijn geweest, als we in ver band met de voorgaande zonnige weken hadden verwacht, nu deze feestdag dit jaar zoo vroeg viel. mogen we ons toch niet misdeeld achten met het beleefde weer. Velen hebben een prettige kleine vacantie gesmaakt en laten we hopen, dat er hier en daar ook wat verdiend is. Jammer, dat zulke dagen tegenwoor dig ook steeds zooveel ongevallen met zich bréngen het aantal ver keersslachtoffers was zeer groot. Dat is trouwens geenszins te verwonderen, als men ziet, hoe de wegen bij zulke gelegenheden onveilig worden ge maakt door meestal zeer jeugdige, onbezonnen en overmoedige auto- en motorbestuurders, die met hun meisje of vrouw „op stap" zijn en behoefte schijnen te gevoelen om de bewondering van het vrouwelijk ge volg te wekken voor hun lef en vermeende rijvaardigheid. Het ware te wenschen, dat tegen zulke onbe wuste autobandieten doelmatiger kon worden opgetreden. Misschien is het nog wel gelukkig geweest, dat Paschen ook regen heeft gebracht. De regen-dreiging temperde de verkeersdrukte wat en enkele losgebroken buitjes bluschten de smeulende resten van Paaschvuren, die bier en daar toch nog verwoes tingen in bosch en heide hebben aangericht, minder als gevolg van grove onvoorzichtigheid, dan wel van de ongekende droogte van vóór Paschen. De kopstukken der S.D.A.P. heb bende gewoonte om zich met Paschen te ontspannen met het uitvechten der geschillen, welke zich in den loop van een jaar in elk gezin, dus ook in het groote gezin uit het Roode Huis plegen voor te doen. Maar dit jaar is het mis gegaan. Een groot deel der vertegenwoordigers op het PaaschcoDgres te Haarlem, het deel dat tot de zeer revolutionnaire en met den gang van zaken in de partij malcontente linkerzijde behoorde, is kwaad weggeloopen om een nieuwe partij te formeeren. De meeiderheid van het congres had de onderwerping der linkerzijde geëischt aan de alge- meene partijdiscipline en de inzichten van tactiek en organisatietucht van het partijbestuur. Nu is dus een nieu we socialistische partij verwektde Onafhankelijke, waarbij zich een be hoorlijk aantal leden circa 4000, zegt men uit de S.D.A.P. heeft aangesloten, maar welker officieuze bijloop overigens niet groot wordt geacht. De innerlijke rus» in de partij kan met deze uittreding zijn hersteld althans tot er weer nieuwe op posanten .zijn gegroeid maar er zijn teekenen, dat de Onafhankelijken nu hun agitatie in de vakbeweging, speciaal in de modernejvakbonden, zullen gaan voortzetten. Totdat men ook daar zich misschien eens genood zaakt zal *gaan voelen om er de bokken van de schapen te scheiden. De Nederlandsch-Belgische onder handelingen omtrent een herziening van het Verdrag van 1839,"zijn plots geschorst, terwijl ieder meende, dat we vlak voor een oplossing der moeilijkheden stonden. Het blijkt, dat het Moerkdijk-Rijn-kanaal weer de grootste moeilijkheid voor overeen stemming opleverde. Intusschen schijnt men van weers zijden overtuigd, dat deze nieuwe teleurstelling niet tot een economische verwijdering mag leiden, want de onderhandelingen over een herziening van het bovenvermelde Verdrag schorsende, besloten de gedele geerden tegelijkeitijd om beraad slagingen ter zake een economische overeenkomst aan te vangen en zoo mogelijk binnen een paar weken reeds tot een goed einde te brengen. Nu is in Rotterdam weer een werkplaats ontdekt, waar valsche rijksdaalders werden gemaakt, waar van er vele reeds in omloop zijn gebracht. Nog niet zoo lang gele den was er in de Maasstad ook nog zoo'n fabriekje gevonden en de vo rige week arresteerde de politie er een viertal personen, die aan valsche duizend-gulden-biljetten bezig waren. De een handelt nu eenmaal en de tail, de ander en gros. Rotterdam krijgt intusschen een reputatie als haven voor valsch geld en valsche munters Weer woedden deze week ver schillende branden. In Hierden o.a. bij Harderwijk, werden drie boerde rijen prooi der vlammen. Een der jongens, die bij den de vorige week vermelden brand te Echt werden gewond, is overleden. Jammer, dat daar niet een redlijn heeft gehangen bij het venster der bovenkamer, waar de jongens slie pen. Dan ware de afloop niet zoo tragisch geweest. De provincie Limburg rouwt om het verlies van haar geestelijken her der Mgr. Schrijnen, die in zijn dio cees zeer geliefd was en veel voor de provincie en haar bevolking heeft gewrocht. Tegenwoordig zijn alle leden met uitzondering van Poels, wegens ziekte. Voorzitter H. Rieter. Secretaris P. L. Stevens. De Voorzitter opent de vergade ring met den Christelijken groet. De door den Secretaris voorgelezen notulen der vorige vergadering wor den aldus vastgesteld. Ingekomen stukken. a. Een schrijven van de R. K. Werkliedenvereeniging te Overloon betreffende invoering van een steun regeling wordt voor kennisgeving aangenomen, omdat dit onderwerp reeds in de vorige vergadering is behandeld. b. Een schrijven van den kring Cuyk van den N.C.B. betreffende inkrimping van de kermissen en maatregelen tegen het dansen. B. en W. stellen voor om voor kennisgeving aan te nemen. Fransen zou ook in den bestaan- den toestand niets veranderen. Hij meent dat de kermissen vanzelf wel zullen inkrimpen. Overeenkomstig voorstel B. en W. wordt besloten. c. Een schrijven van de Firma v. d. Rydt en Co. te Grave om een jaarlijksche subsidie van f 250, voor exploitatie van autobusdiensten. Overeenkomstig voorstel van B. en W. wordt besloten afwijzend te beschikken in verband met de on gunstige tijdsomstandigheden. d. Een schrijven van den Z. E. Heer Pastoor te Overloon om voor rekeöing der gemeente te nemen een nota van kosten van aanleg van electrisch licht in de Meisjesschool. De Voorzitter zegt, dat de raad indertijd besloten heeft in één lokaal der school twee lichtpunten en in de andere een lichtpunt aan te brengen. Nu zijn in elk lokaal 2 lichtpunten aangelegd. Spreker stelt voor op het verzoek afwijzend te beschikken ook in verband met de crisis. Hij hoopt en vertrouwt dat de geheele raad zal medewerken om op alles zoo veel mogelijk te bezuinigen. Dit is voor de gemeente een eerste eisch, omdat we anders voor een zeer groot tekort komen te staan op den dienst 1931, zoodat we bij de begrooting 1933 geen raad meer weten. We loopen dan gevaar dat we genood zaakt zijn alle belastingen alsdan zoo hoog mogelijk op te schroeven. Op het verzoek wordt afwijzend beschikt. e. Naar aanleiding van een ver zoek van G. v. Herpen te Holthees om eene kleine vergoeding voor zand, beschikbaar gesteld voor de school te Holthees, wordt besloten f 5 toe te kennen. f. Voor kennisgeving wordt aan genomen de mededeelingen dat zijn goedgekeurd dp besluiten tot heffing van leges ter Secretarieopcenten grondbelasting (maximum) 50 opc. vermogensbelasting 40 opc. perso- neele belasting 40 opc. gemeente fondsbelasting afschaffing zakelijke bedrijfsbelasting. g. Voor kennisgeving wordt aan genomen een tweetal verzoeken van de R. K. Landbouwschool te St. Anthonis en Venray om subsidie, omdat reeds op de begrooting de noodige bedragen daarvoor zijn uit getrokken. h. In verband met een besluit van Ged. Staten van Noordbrabant wordt de pensioensgrondslag voor den gemeente-ontvanger herzien in dien zin, dat de kindertoelage, die een tijdelijk karakter draagt, niet meer in dien grondslag wordt opge nomen metingaDg van 1 Januari 1932. i. Naar aanleiding van een schrij ven van Ged. Staten wordt besloten met de Boerenleenbank te Maashees een overeenkomst aan te gaan tot belegging v&n kasgelden tot een bedrag van ten hoogste f 10.000. j. Een verzoek van de Bijz. Vrijw. Landstorm te Overloon om te willen bevorderen dat de schietbaan in Overloon spoedig wordt afgebouwd. De Voorzitter zegt, dat voor een paar weken geleden in Overloon een vergadering is gehouden door de besturen van den Bijz. Vrijw. Land storm te Overloon en Maashees, op welke vergadering ook de heer Van Agt tegenwoordig was, Spreker is ook daar geweest. Van Agt heeft gepleit om de schietbaan te maken tusschen Overloon en Maashees in, Ten slotte heeft Overloon toegezegd dit in overweging te nemen. Tot heden is geen bericht dienaangaande ingekomen. Fransen zegt. dat het jammer is, dat in Overloon al zooveel kosten aan de nieuwe schietbaan gemaakt zijn. Jans zegt, dat aanvankelijk be sloten is de-.schietbaan in Overloon te maken, doch dat hieraan geen uitvoering gegeven is. Overloon telt verreweg de meeste leden. De men- schen van Overloon moeten zoo dikwijls naar Maashees komen. Hij vindt het ongepermitteerd, dat 't zoo geloopen is. Weth. Crooymans vindt het ook jammer dat dit raadsbesluit niet is uigevoerd. De baan ligt in Overloon bijzonder mooi. Hij is bang dat de landstorm in Overloon er onder zal lijden, als de baan daar niet komt. Weth. van den Heuvel meent, dat de verdere afstand voor Maashees ook niet bezwaarlijk kan zijn. Weth. Crooymans zegt, dat er in geen jaren gelegenheid is geweest om te schieten. Bovendien krijgt de gemeente een jaarlijksch subsidie van landstorm en vooroefeningsinstituut. De Voorzitter verklaart zich bij de beslissing van den raad neer te leggen. Met algemeene stemmen wordt besloten de baan in Overloon spoedig af te bouwen, waarvoor een geld- leening wordt aangegaan van ten hoogste f 500, rentende ten hoogste 5 pCt., af te lossen in 10 jaar. k. Afwijzend wordt beschikt op een verzoek van de Wed. P. Arts, om ontheven te worden van de pacht van een perceel gemeentegrond. Aan belanghebbende wordt in overweging gegeven de pacht aan een ander over te dragen. Hierna gaat de raad in geheime zitting over tot behandeling van in gekomen verzoekschriften om pacht- verlaging. Na heropening der vergadering wordt achtereenvolgens op voorstel van B. en W. besloten Naar aanleiding van het verzoek van de pachters van gemeenteboer derijen om voor 1931 een pacht ver laging toe te staan van 40 pCt., de pacht voor 1931/32 te verlagen met 10 pCt Op het adres van C. Huysmans om niet meer dan 35 H.A. grond in pacht te mogen hebben, afwijzend te beschikken De pacht der losse perceelen voor het jaar 1930/31 te verminderen met bij een pachtprijs van 40 - 50 gld. per H.A. 5 pCt. 50 - 60 10 pCt. 60 - 70 15 pCt. 70 80 20 pCt. 80 90 25 pCt. meer dan 90 gld. per H.A. 30 pCt. Vastgesteld worden het kohier hondenbelasting en het kohier baat belasting. Aangegaan wordt een geldleening van ongeveer f 1600,— voor 1931 en een van ongeveer f 2500,— voor 1932, in de kosten van verbetering van ontginningsgronden. afkomstig van de boerderijen Beunen en Rade maker, tegen ten hoogste 5 pCt, af te lossen in 10 jaar. Onderhands wordt verpacht voor den tijd van een jaar aan H. Bloe men een perceel gemeentegrond voor een pachtprijs van f 30,— per H.A. De pacht van een perceel grond, in pacht bij de kind. Ermers wordt bepaald op f 50,—. Bespreking verbetering Vierlings- beeksche beek. De Voorzitter zegt, dat in Box meer eene bespreking heeft plaats gehad met het Waterschap, .Hoofd ingenieur van den Pcov. Waterstaat ontwateringscommissie, enz. om te komen tot een verbetering van de Vierlingsbeeksche beek. Het ontwa- terings bureau heeft daarop een plan en begrooting gemaakt. In Limburg is besloten de beken te normaliseeren. De ondergelegen gronden zijn wel gedwongen om tot verbetering over te gaan, daar ze anders last krijgen. Rijk en Provincie dragen in deze kosten bij, terwijl het werk een mooie werkverschaffing is. Gerekend is op een bijdrage van Rijk en Pro vincie van 5/6 gedeelte, zoodat nog 1/6 door Vierlingsbeek en Maashees c.a. moet worden bekostigd. Volgens het plan zou dan Maas hees 7/9 en Vierlingsbeek 2/9 der kosten dragen. De uitgaaf voor deze gemeente wordt begroot op onge veer f 1000. Spreker meent, dat het in het be lang der gemeente is, wanneer we zelf het werk uitvoeren onder toe zicht van de heidemaatschappij. De heer L. Peters, Horst (Limb.), schrijft Ik heb 185 kuikens opgefokt met Bertels' Crisis Opfokvoeder: ze groeien als kool, zijn mooi en gemakkelijk in de veeren gekomen en is geen enkel dood gegacn. De resultaten zijn minstens zoo goed als van de duurste Opfokvoeders. De heer P. Jonk, Volendam, schrijft: Ik heb 300 blauwe kuikens opgefokt met Bertels' Crisis Opfokvoeder. Ze groeien best, beter kan niet. Van Bertels' Crisis Kunstkorrel leggen de hennen en eenden veel en groote eieren. Oliefabrieken N.V. Crooymans vraagt, waarom het waterschap niet in de kosten bij draagt. De Voorzitter zegt, dat die gron den, die op de Vierlingsbeeksche beek afwateren, dan buiten het waterschap zullen blijven. Crooymans vindt het gewenscht, dat belanghebbenden in de kosten bijdragen. Geurts zegt, dat dit een werk is, dat al lange jaren besproken is. Hij denkt dat we in Maashees en Holt hees wel 30 belanghebbenden hebben en is daarom van oordeel, dat met deze personen eene bespreking hier over moet plaats hebben. Waarom moet dit allemaal achter belangheb benden om geschieden. Spreker zegt, dat hij sympathiek staat tegenóver het plan, maar vindt het toch goed, dat belanghebbenden daarin worden gehoord, omdat deze toch zullen moeten betalen. Na nog eenige bespreking wordt besloten aan het plan medewerking te verleenen onder voorwaarde, dat Rijk en Provincie tezamen 5/6 ge deelte der kosten dragen. De Voorzitter zegt, dat hij gaarne bereid is met belanghebbenden zoo gauw mogelijk eene bespreking te houden. Hij zal hierover met zijn col lega in Vierlingsbeek in overleg treden. Rondvraag. Jans zegt, dat in Overloon de heele wagen van de brandspuit uit elkaar is gevallen, toen men met bekwamen spoed de brandspuit naar den brand bij Creemers wilde transporteeren. Aan Weth. Crooymans en Ja as wordt opgedragen dit zaakje op te knappen. Fransen vraagt, of de gemeente is aangesloten bij het Werkloosheid- besluit. De Voorzitter antwoordt bevesti gend. Hierna sluiting met gebed. Vragen, pluimveeteelt, betref fende te zenden aan Bureau PI. Pers, Laanstraat 7, Soestdijk, met bijvoeging van 6 cent postzegel voor porto. Iets over hokkenbouw. Nu het wat zachter gaat worden m de natuur, de dagen gaan lengen en de jonge kuikens veelal uitbrei ding de{ huisvestingsgelegenheid eischen, wordt het timmergereedschap weer voor den dag gehaald en materiaal voor hokkenbouw besteld. Nu dus gaat men hier en daarvoor jaren achtereen een belangrijk onder deel der pluimveeteelt in orde bren gen of.... verprutsen. Wie meenen mocht, dat langdurige voorlichting eindelijk overal de z.g. nachthokjes had weggevaagd, heeft het mis. Men vindt die luis-kweeke- rijen niet alleen in stadstuintjes, maar ook buiten op het platteland oude opvattingen laten zich heel moeiiijk uitroeien. Laten we daarom in dit artikel nog eens de nadeelen der nachthokjes noemen en in een vol gend opstel de eischen van een goed hok bespreken. Nachthokjes bouwde men en bouwt men helaas nog omwille van de verwarming der dieren in den winter. Dat doel wordt met de kleine, donkere, slecht of niet geven tileerde nachthokjes volkomen bereikt, maar een ander en hooger doel de gezondheid der dieren en dezer hooge productiviteit streeft men er mee voorbij. Kippen, althans de gebruikelijke nutrasseu, zijn hier voldoende geac climatiseerd om de normale najaars- en wintertemperaturen te kunnen verdragen. Ze hebben geen behoefte aan verwarming, vragen slechts een vorst-vrije slaapplaats, welke haar in de groote z.g. modelhokken wordt geboden. In een ruim, goed gebouwd hok, daalt de temperatuur op de hooger gelegen slaapplaatsen niet beneden het vriespunt, al bevriest ook het drinkwater, dat op den grond staat. Gelijk er meer kuikens sterven aan over-voeding, dan aan voedsel-tekort, zoo gaan er meer kippen ten gronde door verbroeiïng, te groote warmte in onzuivere lucht, dan aan koude. Nachthokjes zijn gasc-enljes, vooral wanneer des winters ook nog de 3chuif naar den uitloop wordt afgesloten. Steek 's morgens vroeg uw hoofd maar eens even in zoo n appartementje. De warmte blijft hangen in zulke hokjes, d.w.z. de uitgestraalde lichaamswarmte, en de lucht wordt bovendien vergiftigd door de dampen, welke opstijgen uit de ontlasting der kippen. Warme nachthokjes vergcooten bovendien in den winterdag zeer het gevaar voor... bevriezen der kopver- sierselen. De beesten moeten uit het broei-hokje ineens naar buiten, welke overgang, voor wat de temperatuur betreft, te groot en te schielijk is. Vandaar de bevriezing van kam en lellen. Warmte en donkerte zijn voorts gunstige factoren voor het leven en de vermenigvuldiging van ongedier- ten, als luis en andere parasieten. Nachthokjes zouden dus extra- zindelijk gehouden moeten worden, regelmatig schoon gemaakt en uitge spoten. Maar dat doet men niet, omdat men in die nachthokjes zoo uiterst moeilijk werkt, men kan over al slechts even lastig bij en moet zich in alle denkbare en ondenkbare houdingen wringen om het reinigings proces naar behooren te kunnen vervullen. Men ziet tegen elke schoonmaak van zulke hokken op. Nadeelen zijn dus verbroeiïng der dieren, met als gevolg verslap ping en slechte productiviteit, be gunstiging van besmetting: dus* op treden van ziekten, kans op bevrie zing van kopversierselen in den winter, vatten van koude, optreden van snot en diphteritis, optreden van luis en ander ongedierte. Geen enkel voordeel staat er tegenover, ook niet het winnen van plaats ruimte. Immers, wie zijn dieren een nachthok ter beschikking stelt, moet ze daarnaast ook een overdekten uitloop geven, anders zitten de bees ten bij slecht weer, of buiten in re gen en wind, of ze toeven ook dan in het donkere nachthok. Welnu, met weinig kosten méér kan men van zulk een overdekten uitloop een gesloten hok maken, waarin de die ren des daags bij ongunstig weer kunnen tieren en des nachts slapen. Met een modern, ofwel modelhok winnen we dus juist plaatsruimte. Zoo'n hok hoort buiten op het land voor de kippen te worden ge bouwd, maar ook in het kleinste tuintje. Hoe het er uit moet zien, vertellen we in ons volgend artikel. VENRAY. 2 April 1932 Mgr. Yerriet. Z. H. Exc. Mgr. J. Verriet O. P. die eenige dagen in de Eeuwige Stad heeft vertoefd, is door Z. H, den Paus in particuliere audiëntie ontvangen. Blijkens achterstaande adver tentie zal de R K. Werkliedenver eeniging heden en morgenavond eene tooneeluitvoering geven in 't Patronaat Voor rekening van den heer W. Kateman alhier werd aanbesteed het bouwen van een woonhuis aan de Langstraat. Ingeschreven werd als volgt G. Poels f 4678 Debats, Vierlingsbeek f 4235 H. Vollenberg f 4230 M. Claassens f 4222 G. Verstraelen f 3948 Th. Maassen en J. Siebers f 3598 P. v. Bergen (begrooting) f 3025 Aan laagsten inschrijver gegund.

Peel en Maas | 1932 | | pagina 1