Weekblad voor VENKAY, HOEST en Omstreken. pAOÓk^j Paschen. i) MANUFACTUREN BLIJKEN TOCH HET YQQRtoGSTf i MANUFACTUREN S BLIJKEN 1 TOCH HET ÏYOORDEEUGiTft Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. Contingenteering. Ons Weekpraatje. Uit het Buitenland. Algem. weekoverzicht Befter kan niet; duurder hoeft niet. Provinciaal Nieuws Zaterdag 26 Maart 1932 Drie en vijftigste Jaargang No. 13 PRIJS DER ADVERTENTIEN: 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7';» ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitgave van FIRMA VAN DEN MUNCKHOF TENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland f 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 Cent Het Halleluja der Verrijzenis. Kleingeloovjgen en kleinmoedigen, laat de beteekenis van het Paasch- feest goed tot u doordringen, opdat ge u schamet over uw waukei ver trouwen. De Beste der Menschen. Die eens op deze wereld was en er leefde, zooals wij er leven, de God-Mensch ook Diens pad ging niet over rozen, al zoude Hij zulk pad voor zich hebben kunnen effenen. Christus wilde om ons te helpen en Zijn zending als Verlosser te vervullen, gelijk zijn aan ons en hier op aarde leven, als ieder aader. ja als de een voudigste onzer. Hij is toegejuicht geworden en bewierookt door vrome scharen mannen en vrouwen, maar Hij heeft oo'c vervolging gekend. In Jerusalem is hij ingehaald met blij gezang en onder gewuif met palm takken, maar enkele dagen later stonden de zweetdruppelen van menschelijken angst op Zijn gelaar, toen hij in den Hof van Getsemané zich gezocht wist door belagers, be spied door een verrader. Daarna heeft Hij geleden, zooals nog geen mensch het lijden kende, tot de Dood zich over Hem ontfermde, de Dood, waarmee Hij voor ons het Leven kocht. Daarop rustte deze Grootste aller menschen in het sombere graf, waar in wat was, te vergaan dreigt tot niets. Dreigt.... Maar deze Mensch kón niet ver gaan, omdat Hij gelijk was aan den Vader, God zelve. En daarom moest hij triompheeren over den Dood, Zijn oppermacht en hemelsche zending er mee bewijzende. Christus herrees, toen Hij dood scheen en verwonnen. Hij herrees om te leven in eeuwigheid. Hij herrees om daar mee ook onze zielen voor de eeuwig heid vrij te maken. De Dood regeert slechts schijnbaar in het leven, mét Christus is de ziel des menschen voor de eeuwig heid. Er is een Winter op de wereld, maar ook een Lente en een Zomer De winter is, neen, schijat de dood van de natuur. Dan lijkt het leven afgestorven in boom en plant, vogelen kwijnen, droef zwijgend ter neer. In den vorm van een dik sneeuwkleed wordt een lijkwade uit den hemel over de aarde gespreid. Maar de Winter beteekent ondanks allen schijn nog geenszins het einde van alles. Na den Winter komt weer een Lente met stralende zon De lijkwade versmelt en voedt het i leven, dat geweken scheen. Boom en plant hergroeien. vogelen tsjielpen hun lied, uitgalmend de vreugde der herrijzenis In het gemoed des menschen gaat het juist zoo. We hebben allen wtl eens den tijd gekend, dat het dood scheen in ons binnenste den tijd, waarin we wanhoopten aan alles. niet meer gelooven durfden of wil den in de waarheid, niet meer ver- vuld waren van idealen. Dat was. neeo, dat leek de dood van d< ziel. Het leek slechts, want altijd weer als we tenminste meewerk ten met de genade en deze niet eigenzinnig weerstreefden al ijd weer is onze ziel herleefd en herwoD onze geest zijn activiteit. We zien het uit de geschiedenis van Christus, uit de werting ook van de natuur in de verschillende jaargetijden, uit de up and downs tenslotte van ons eigen zieleleven dat leven nooit beteekenen kan het gaan over een effen baan. Leven is strijdenstrijden beteekent het ondergaan van lijden om de vreugde te kunnen deelachtig worden van de overwinning Alles wat tot het Leven behoort, zal in dien vicieuzen cirkel blijven draaien strijd, lijden, schijn bare ondergang, de vreugde van de Herrijzenis. En waarom zou het economisch leven anders zijn ingeri-ht Tijden van zorg en gebrek zijn er altijd geweest, maar ze zijn ook steeds door tijden van grooter wel vaart gevolgd. De oude Egyptenaren hebben hun vette en hun magere jaren gehad, alle volkeren vóór en na hen eveneen?. Versagen we daarom niet. Deze schijndood van bet economisch leven zal even onwezenlijk blijken ais de dood van plant en dier, wanneer de wintervorst met kouden adem over de aarde waart. De zon van bet maatschappelijk herstel zal straks weer dagen aan den horizon en langzaam stijgen boven de aarde, hernieuwd leven wekkend in wat economisch verloren scheen. Stellen we ons déaromtrent gerust. Waar we voor moeten waken, dat is, dat we ons geestesleven niet verwaarloozen door de zorgen over het maatschappelijk lijden. Wel huist de lente als regel in de ziel, omdat de zon der goddelijke genade altijd schijnt, maar dooi eigenwaan kunnen we veel bederven. Als we doen n.l. gelijk een plant, welke haar zaad uitwerpt onder de schaduwen van een boom. Uit alle takken van nijverheid wordt de regeering bestormd met verzoeken om tot contingenteering van zekere artikelen over te gaan en de regeering overweegt; maar ze aarzelt blijkbaar. We kunnen het ons voorstellen. Het Vrijhaadelsprin cipe heeft vanouds onze liefde en we zijn en blijven er van overtuigd, dat veel weedom uit deze wereld zou worden weggenomen, als alle lauden dat principe wilden aanvaar den, afbreken dus de tolbarriéres, die langs de meeste grenzen zijn op getrokken. Maar voorloopig doen de andere landen zulks niethet eigenbelang houdt er de menschen nog kortzich tig. Moeten we dan intusschen om komen als martelaars voor onze idealen Het komt ons niet prac tisch voor. De nood dwong ons al om één schrede op het pad der bescherming te ^zetten en reeds zijn er teekenen, die er op wijzen, dat de ecoromi sche toestand er ten onzent iets door verbeterde. De jongste cijfers van de werkloozenkassen wijzen op een ■eruggang van het werkloozenpercen- tage van ruim 25 tot ruim 23 o,'o, voor wat de georganiseerde arbei ders betreft, in de bonden, bij die kassen aangesloten. In Engeland heeft de bescherming van eigen handel en industrie, waar toe men eindelijk noodgedwongen overging, eveneens tot verminderihg van werkloosheid geleid. Eerst schreef men die vermiadering toe aan het ialende Pond, maar die geldswaarde is al lang op een punt gekomen, waaromheen het maar weinig fluctu eert. Het zijn de invoerrechten en de contingenteering. welke nu nog wekelijks het werkloozencijfec met getallen van 20 a 30 duizend druk ken. In andere landen is de bescherming al zoo lang uitgebuit, dat men er niet verder mee kan gaan, maar zoowel in Engeland als ten onzent, alsmede misschien nog in de Scan dinavische landen, kan door middel van contingenteering van den invoer nog heel wat worden bereikt om eigen moeilijkbeden te verlichten, omdat onze grenzen voor het bui- tenlaod nog steeds vrij opeu liggen. Ons VrijhandebpnnTipe vereiscbt, dat we niet verder gaan dan strikt noodig is en dat we de beschermings- ceugels weer laten vieren, zoo gauw de verbetering van den algemeenen economischen toestand ter wereld dat veroorlooft. Contingenteering zij de veiligheidsklep op ons econo misch apparaat, een klep, die we slechts in geval van nood en dan voor zoolang dat dwingend wordt voorgeschreven, gebruiken. Natuurlijk worden andere menschen weer slachtoffers van zulke maat regelen. In zake de contingenteering b.v. van vleesch, werden ernstige bezwaren in de Kamer geuit, omdat de Denen er door gedupeerd zouden worden. Dat is ook zeer zeker een betreurenswaardig gevolg, maar men vergete niet, dat wij de Denen slechts zouden kunnen helpen ten koste van onze boeren. Ea het hemd is nu eenmaal nader dan de rok. We gelooven tenslotte, dat we het Vrijhandelsideaal geen schade doen met het scheppen van contin- genteeringsbepalingen. Kunstmatige bescherming van eigen handel en in dustrie door het heffen van hooge invoerrechten en door contingentee ring, heeft alleen zin, zoolang er nog landen zijn, waarheen de uitvoer uit eigen land mogelijk is. Zoolang men invoer uit Engeland en Neder land in b.v. Duitschland en Frank rijk kan tegenhouden door hooge tariefmuren en daarnaast de moge lijkheid open blijft om uit Duitsch land of Frankrijk naar Engeland of Nederland, kan ten koste van laatst genoemde landen en ten voordeele van de eerstgenoemde, een gunstige handelsbalans worden geschapen. Maar wanneer de laatste burchten des Vrijhandels zich eenmaal, na lang gerekten tegenstand, hebben moeten gewonnen geven, dan zal de internationale handel practisch heb ben opgehouden en zal het Vrijhan delsprincipe weer algemeen moeten worden aanvaard om de mogelijk heid van uitvoer van eigen over-ge- produceerde waarden te herscheppen. Men houde bij de overweging van contingenteeringsvoorstellen het oog vooral gericht op de nooden en behoeften van het eigen volk. Vele duizenden zouden kunnen arbeiden, als hier kon worden ge produceerd, wat er wordt geconsu' meerd. Alle boeren, akker- en tuin bouwers zijn weer met moed aan de bewerking begonnen van de gron den, in het vertrouwen, dat regee ring en volk ze helpen zal door het product van hun arbeid te bescher men. De Koningin reisde deze week in Friesland om zich persoonlijk op de hoogte te stellen van den nood in de zuivelindustrie. Deze en an dere belangstelling moet worden ge waardeerd. Maar we hebben ten slotte een regeering, niet om alleen den nood van het volk te bekijken maar om door daden te helpen. En als volk hebben we den plicht om zulke daden te schragen door de aanvaarding van de kleine persoon lijke offers, die er het gevolg van zijn. We lazen van de week in een rapport van den secretaris van een plaatselijk crisis comité, dat hij o.a, bezoek kreeg van een jongen man, werkloos, die hem zijn voornemen kwam mededeelen om te gaan trou wen. En nu wilde hij vaa het crisis- comité hebben a. een voorschot om meubelen te koopen, b. een betrek king of. zoo deze momenteel niet voorhanden mocht zijn, steun. Om een vrouw scheen hij niet te hebben gevraagddie had hij blijk baar zelf kunnen vinden. Met iemand, die ter zake op de hoogte moet zijn, over dit voorval sprekende, werd ons verzekerd, dat crisis-huwelijken inderdaad veelvul dig worden gesloten. Heeft de lezer nooit van crisis-huwelijken gehoord? Hij herinnere zich maar een3 den mobilisatietijd. Toen werd vergoe ding gegeven voor kostwinnerschap. Soldaten, die geen kostwinner waren, hadden zich toch allicht op een of ander meisje verliefd. Wat belette ze dus om kostwinner te worden en als zoodauig circa 13 gulden per week van den staat te verdienen De jongeman trouwde, installeer de zijn vrouw bij zijn moeder, om dat er geen womngen waren te krij gen, beleefde vroolijke dagen als-ie Verlof had en schimpte op den dienst, op het eten en op de mobi lisatie, als-ie géén Verlof had. Ook op het oogenblik is het kostwinnerschap geld waard. Een jonggezel krijgt heelemaal geen steun als het gezinsinkomen boven een zekere grens uitgaat, maar stapt de jonggezel in het huwelijk, dan kan men hem als hoofd van een gezin zijn rechtmatige uitkeering niet ont houden. Aan meubeltjes te kómen is een koud kunstje tegenwoordig. Men installeert zich op afbetaling zonder kosten vooruit en als de ge trokken informaties roet in het hu welijkseten dreigen te gooien, kan altijd nog bij het crisis-comité wor den aangeklopt. En waarom zou dat nu eigenlijk zoo mal zijn? De mensch, die zoo veel rechten heeft, zou die het recht missen om te trouwen, als hem dat op een gegeven moment voor- deelig uitkomt Nu de werkloos heid bovendien even permanent dreigt te worden als de crisis, zou het toch een debacle in de liefde be teekenen, als de jongelingschap per manent tot het viijgezellendom werd gedoemd en de frissche schoonheid der Hollandsche maagden door on vervulbare verlangens moest verteren. Een cycloon teistert de Ver. Staten. Een accoord te Sjanghai. Nieuwe Engelsch- Iersche spanning. Van overal wat. Eigen leed, althans de ellende, welke in eigen omgeving wordt ge leden, voelt men het sterkst aan. En toch is het wel eens goed om ook aan de narigheden van andere vol keren te denken. Dan verleert men het klagen. Vreeselijk b.v. zijn de bijzonderheden over cycloonramp, welke van de week vijf staten van Noord-Amerika teisterde. Ons ligt nog versch het gebeurde te Borculo in het geheugen, ofschoon dat toch al weer van jaren her is, terwijl er daar slechts een paar slachtoffers te betreuren waren. Maar daar in Ame rika vielen deze week meer dan 300 dooden, terwijl bijna 3 duizend per sonen werden gewond. De lijken hingen tot in de boomen, de overlevenden, voor een groot deel dakloos, werden gekweld door hevige sneeuwstormen. Die menschen in de zuidelijke staten van Noord-Amerika zitten bovendien heel hun leven in angst en beven voor zulke bezoekingen. Boven het gebied dier staten ont moeten elk voorjaar, tusschen Maart en Mei, twee verschillende lucht- sttoomiogen elkaar, die sterk afwijken in temperatuur en vochtigheid, en wervelstormen veroorzaken. Eenige jaren geleden vielen 800 menschen ten prooi aan zoo'n cycloon, in '27 was het aantal dooden 200, in '28 waren het er 400. Ook in '29 en '30 kwamen telkens tientallen men schen om. Men zieter is nog reden om zich als bewoner dezer lage landen gelukkig te prijzen Rond Sjanghai is het nu rustig. Chineezen en Japanners hebben een voorloopig accoord getroffen. De Chineezen zullen niet buiten de thans doot hen ingenomen linies gaan, de Japanners zullen geleidelijk vooral geleidelijk I vertrekken. In het ontruimde gebied zal een neutrale politiemacht toezicht uitoefenen. De rest zal in de conferentiezaal worden geregeld. Een en ander was voor de Japan sche regeering deze week intusschen nog geen aanleiding om een verkla ring in te houden, dat de toestand voor Japan op het oogenblik critie- ker is dan tijdens den Russisch- Japanschen oorlog. Er staat blijk baar dus nog wel wat te gebebeuren daar 1 Van het Oosten echter kunnen we nu voorloopig onze blikken wel wat naar het Westen gaan wenden, waar nieuwe spanning is ingetreden tusschen Engeland en Ierland. Men weet, dat in Ierland de republikeiu- sche, partij met De Valera aan het hoofd, langs dan weg der parlemen taire verkiezingen de macht, gedeeld met de Labours, in handen heeft ge kregen. De Valera wil volledige vrijheid tot stichting van de republiek; hij schudt het slechts formeele gezag van den koning van Engeland af en weigert om langer de jaarlijk- sche t3 millioen Pond schadeloosstel ling aan de Engelsche regeering te betalen. Maar in Engeland neemt men dat alles zoo maar niet. Minister Thomas verklaarde den „toestand ernstig". Zou het weer uitloopen op een Engelsche bezitting van Ierland en een hernieuwing van den verbit terden strijd der ongeregelde Iersche republikeinsche troepen Ondanks de politieke Paaschvrede laait in Duitschland het vetkiezings- vuur hier en daar fel uit. Hitler's kansen zijn er niet beter op gewor den. Duitsch-Nationalen en Stahlhelm hebben besloten om zich bij de tweede stemming te onthouden. Practisch zullen de meeste leden dier partijen toch op den leider der Nazi's overgaan, maar de openbare geste, met het vermelde besluit gemaakt, zal Hitier toch geen goed doen. Deze candidaat protesteert ook luide tegen de beschuldiging van voorge nomen rebellie. Allemaal verkiezings- manoeuvres, zegt hij. In sommige bladen lezen we, dat op 10 April de „herstemming" voor het presidentschap zal plaats vinden tusschen Hindenburg en Hitier. Dat is onjuist. Ook deze tweede stem ming is een volkomen vrije stemming Het verschil met de eerste stemming is alleen, dat r.u gekozen zal zijn, wie het hoogst aantal stemmen op zigh vereenlgt, terwijl voor verkie zing bij eerste stemming een meer derheid werd vereischt. Een Paaschboodschip van de Koningin De regeering vergeet de plattelanders niet! Hulp aan de zuivelindustrie contin genteering van aardewerk. Het bezuiuigingsrapport-Weiter. Hulponderwijzers voorschool kinderenen soldaten? Vreugd en leed. Toonde de Koningin met Kerst mis j.l. haar medegevoel met de nooden van het volk, door vanuit haar paleis, voor de microfoon, een woord van opbeuring en vertroosting te spreken, nu de maatschappe lijke moeilijkheden nog grooter zijn geworden, is zij persoonlijk tot onder de getroffenen gegaan om te toonen, dat Zij én de regeering van de on gunst der tijden vervuld zijn, en aan De heer L. Peters, Horst (Limb.), schrijft: Ik heb 185 kuikens opgefokt metBortels' Crisis Opfokvoeder: ze groeien als kool, zijn mooi en gemakkelijk in de voeren gekomen en is geen enkel dood gegaan. De resultaten zijn minstens zoo goed als van de duurste Opfokvoeders. De heer P. Jonk, Volendam, schrijft: Ik heb 300 blauwe kuikens opgefokt met Bertels' Crisis Opfokvoeder. Ze groeien bestbeter kan niet. Van Bertels' Crisis Kunstkorrel leggen de hennen en eenden veel en groots eieren. Oliefabrieken N.V., Amsterdam. degenen, die onder zorgen gebukt gaan, haar koninklijk woord te ver panden, dat er geholpen zal worden. „De regeering vergeet de platte landers niet 1" aldus luidde de stellige belofte aan het slot van het communiqué, dat tijdens het bezoek van H. M. aan Friesland werd uit gegeven. Het bezoek en de koninklijke be lofte zullen ons boerenvolk onge twijfeld hebben geschraagd in den moeilijken bestaansstrijd. Het zal hun Paschen hebben verhelderd en hun vertrouwen in eigen maatschappelijke herrijzenis hebben gesterkt. Men kan er van op aaD, dat de koninklijke boodschap spoedig door daden der regeering zal worden ge volgd, anders hadde de koningin niet zóó gesproken. Er zijn trouwens reeds aanwijzingen voor een verhoog de activiteit van het landsbestuur. De Limburgsche aardeweïkindustrie werd deze week geholpen door de afkondiging van contingenteerings maatregelen, waarvan er nog meerdere in voorbereiding zijn. Een wets ontwerp is te wachten tot hulp aan de zuivelindustrie, vermoedelijk door accijnsheffiagen, met de opbrengst waarvan de boeren geholpen kunnen worden. Inderdaad, de boeren kunnen met groot vertrouwen aan het werk gaan, nu de Lente ze weer naar akker of wei noodt. In crisisvergaderingen hebben ze hun hart gelucht, de koningin heeft ze opgebeurd, nu aan den slag Waar de rijksinkomsten dalen en crisismaatregelen millioenen verslin den, is het duidelijk, dat op andere uitgaven der regeering sterk bezui nigd zal moeten worden, willen we een flnancieele catastrophe vermijden. De regeering had, om mogelijke bezuinigingen te laten uitdenken, reeds een commissie aan het werk gezet onder voorzitterschap van den heer Weiter. Het rapport-Wel ter is nu gereed en hoewel het nog niet officieel bekend is, schijnt het reeds vast te staan, dat de commissie tot ver-gaande besnoeiingen op de uit gaven heeft geadviseerd. Aan de afdeelingen, die het meeste geld kosten, is uit den aard der zaak de grootste aandacht geschonken. Speciaal op Oorlog en Onderwijs schijnt de commissie vele millioenen te willen besparen. Ze denkt dat o.m. te willen bereiken door in de laagste klassen der scholen hulp onderwijzers, zonder volledige be voegdheid, benoembaar te stellen, en door de opleiding der recruten toe te vertrouwen aan verlofspersoneel, waardoor het overgroote deel van het dure beroepskader gemist zou kunnen worden. Voorts wordt alge- meene inkrimping van het ambte narencorps voorgesteld door ver vroegde pensionneering en een algemeene besnoeiïng op de salarissen- Deze Goede Week bracht overigens slechts een beetje vreugd, veel leed. Vreugd hebben de sportenthousias- ten beleefd aan de 41 overwinning onzer voetballers in Antwerpen, en vreugd zullen ook de Antwerpsche caféhouders wel hebben gekend over het bezoek der 15.000 Nederlaoders. die van de crisis geen kwaad wisten, aaa de Scheldestad. Vreugd heeft Braat misschien ge kend over de korting van den Zomer tijd met één week. De Zomertijd vangt dit jaar aan op 22 Mei, in plaats van op 15 Mei. en eindigt ook een paar dagen vroeger dan anders, n.l. op 2 October. Leed was er ongetwijfeld ia het gezin, vrouw en drie kinderen, van den Limburgschen sportenthousiast, die omkwam na den wedstrijd in Antwerpen, toen de chauffeur van de autobus na een 24-uursdienst achter zijn stuur, ia slaap was ge zonken. Leed kende het 93 leden sterke gezelschap der Koninklijke Tooneel- vereeniging in Amsterdam, welke financieel weer eens duikelde. Ja, de kunst wordt slecht betaald en kunste naars zijn gewoonlijk slechte zaken lieden. Leed werd gezaaid door den pen ningmeester van een waterschap in Drenthe, die gearresteerd moest wor den wegens verduistering van f70.000. En leed was het deel van het mijnwerkersgezin in Echt, waar de roode haan de slapende menschen in den nacht verraste. De kinderen sliepen boven, de terugweg was door het vuur afgesneden, een red- lijn naast het venster was niet aan wezig, met het gevolg, dat alle vijf der boven toevende kinderen werden gewond, waarvan twee levensge vaarlijk. VENRAY. 26 Maart 1932 DRANKWET. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoek van Theodorus Bartholomeus Maria Camps, agent V.O.V., wonenende te Venray, om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor de rechter benedenvoor kamer van het Huis, plaatselijk ge merkt Oostrum D 2. Binnen twee weken na de dagtee- keniDg dezer bekendmaking kan eenieder tegen het verleenen dezer vergunning schriftelijk bezwaren in dienen. Venray 22 Maart 1932, Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Overplaatsing. Met ingang van 16 April a.s. wordt de kommies H. v. Barneveld te Gennep als zoodanig overgeplaatst naar Venray. R. K. Leesbibliotheek ATenruy. Nu onze parochiale bibliotheek een filiaal is geworden van Venlo, hebben wij, zooals reeds is mede gedeeld, dezelfde rechten als Venlo, maar ook dezelfde plichten, welke vooraan in den grooten kataloog van VenK staan aangegeven, (deze kata- loogois bij den heer B. Kruysen ver krijg aar). Het zal misschien goed zijn, op een en ander te letten n.l. het lid maatschap kost f2.50 per jaar loo pend van 1 Jan. 31 Dec. Wie in den loop van 't jaar lid wordt, moet toch f 2.50 betalen. Na Beloken-Paschen, is het niet meer mogelijk zonder lid te zijn boeken te betrekken. Het per boek betalen is met meer toegestaan door de regeering. De regeering wenscht het lidmaatschap in de hand te werken en stelt daarom dezen eisch. Wie misschien denkt„ik word nog geen lid, de zomer begint thans toch'", zal goed doen, even te over wegen, dat hij met September toch f2.50 moet betalen, al is het dan meer voor een paar maanden. Om nu de lezers tegemoet te ko meD, is bepaald, dat men in termij nen de f2.50 kan betalen. Wij meenen dan ook op een flink aantai leden te mogen rekenen, vooral nu de bibliotheek het heele jaar door geopend is. DE ST. ANTONIUS-FE EST WEEK to VENRAY. Het programma der feestelijkheden bij de herdenking van het Zevende Eeuwfeest van St. Antonius' zalig afsterven, is als volgt samengesteld Woensdag 6 April7 uur Voor dracht over het leven van St. Anto nius en zijn voortleven in de beel dende kunst, verlucht met veD licht beelden, door den bekenden Con terencier B. Knipping O.F.M. Zondag 10 April6 uur Antonius-

Peel en Maas | 1932 | | pagina 1