mutual '(vooimiGsrf Weekblad voor VENRAY, HORST en Omstreken. j MANUFACTUREN (i j MANUFACTUREN BLIJKEN TOCH HET Dit nummer bestaat uit TWEE bladen. De Goede Week. Potlood en revolver. Buitenl. nieuws. Algem. weekoverzicht Kamerkrofiiek. Provinciaal Nieuws Zaterdag 19 Maart 1932 Drie en vijftigste Jaargang No. 12 BLIJKEN TOCH HET PEEL EN MAA PRIJS der advertent1en: 1—8 regels 60 cent, elke regel meer 7',i ct. bij abonnement lagere tarieven. Uitga™ Tan FIRMA VAN DEN^MUNCKHOF VENRAY Telefoon 51 GIRO 150652 ABONNEMENTSPRIJS p. kwartaal voor Venray 65 ct., per post 75 cent voor het buitenland t 1.05 bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers 5 cent We hebben onze hooge christelijke feestdagen, die we gewoon zijn om met de gebruikelijke opgewektheid te vieren. In gezin of kerk kan die opgewektheid van religieuzen aard zijn, in het openbare leven is ze van ontspannenden aard. Wat geenszins met eene christelijke viering in strijd behoeft te wezen, indien we door overweging en herdenking en door de verdere vervulling onzer gods dienstige plichten aan Gode den cijns onzer dienstbaarheid en verootmoedi ging hebben gebracht en onze ont spanning geen bespotting worde der christelijke gedachte. Gaudeamus in Domino, verheugen we ons in den Heer. Laat de wijze van ontspan ning voor Hem althans geen be- leediging zijn. Eén tijd kennen we, waarin ook in het openbare leven iets var. den christelijken geest van ons volk tot uiting komt. Dat is in de Goede Week. Soms zijn dan zelfs uit aloude traditie gelegenheden van frivool vermaak gesloten in Den Haag b.v. worden dan geen openbare uitvoerin gen in cabarets e.d. toegelaten. En in andere gelegenheden tot ontspan ning heeft men zich dan beijverd om de programma's te laten aanpassen aan de overwegingen, waarvan de christenheid in de Goede Week vervuld dieDt te zijn. Aan de over denking derhalve van het Lijden des Heeren, het Offer van Christus ter verlossing van de menschheid. De Goede Week is zoo goed en nuttig om de stemming van ernst, die dan over de massa schijnt neer gedaald, waardoor de gemoederen toegankelijk worden voor edele ge voelens, voor het aanvaarden van offers en voor interesse voor de belangen van anderen. De Goede Week is zoo goed, omdat we omzelfzuchtiger worden. De gedachte aan het Lijden en den Offerdood van ons aller Heiland doet alle zelfzuchtige gedachten klein worden en onbelangrijk. X Als we ons zelve beklagen in het leven, dan vergelijken we eigen leed en moeilijkheden met het vermeende geluk of de uiterlijke welvaatt van anderen. In de Goede Week treffen we andere vergelijking. Dan herinneren we ons den goddelijken ijver voor de Waarheid, de prediking en het ondergaan van de Armoede door den Meester, Zijn bereidvaardigheid om te lijden voor ons geluk. Door te trachten iets van den geest des Meesters te benaderen, zullen we eigen kommer en leed leeren dragen, ze niet meer uitsluitend als een bezoeking bezien, maar ook als middel tot loutering en hooger zieleleven. Als in deze dagen de booze geest weer als gewoonlijk spot met zijn hoonende vraag Wat heeft twintig eeuwen christenheid de menschheid nu gebracht dan zullen we het weten.dat de Verlossing, die Christus voor ons wrochtte, niet het brengen van schijngeluk op deze wereld be trof, maar dat die verlossing er eene bedoelde te zijn voor den geest, voor de ziel, welke rijk kan zijn, zonder dat het lichaam in weelde baadt en 'welke nog wezen zal, wanneer er geen menschenhanden meer op aarde zijn om naar klatergoud te graaien. Indien we, zóó denkende en over wegende, de Goede Week doorleven, dan zullen we ons straks ook weer als herrezenen gevoelen, wanneer we aan het einde dezer week het blijde Hallelujah doen hergalmen, waarmee de engelen de Opstanding van den God-Mensch begroetten en Diens overwinning op den Dood. komen bewust zijn geweest van het groote gewicht hunner handeling Niet het lot van een partij alleen ook niet slechts de toekomst van Duitschland, maar misschien wel de verdere ontwikkeling der wereldge schiedenis werd bepaald door de wijze, waarop de eenvoudige bur gers het verkiezingspotlood zouden gebruiken. De verkiezing van j.l. Zondag zou het rammeien beteekend kunnen heb ben van de poort der West-Euro- peesche beschaving door aanstor mende bolsjewisten. Een zege van Hitier zou misschien den burger oorlog in Dui schland hebben ont ketend en zeker den chaos daar hebben ingeluid. West-Europa zou wantrouwend naar het Oosten heb ben gezien, de druk op het politie ke en economische leven zou voor heel de wereld zijn verzwaard, het einde van de crisis zou naar een ver verschiet zijn teruggevloeid. Gelukkig heeft het gezond ver stand nog gezegevierd. Bijna de helft der kiezers verkoos het aan blijven van Hindenburg, die zijn volk in den oorlog diende en ge hoorzaamde en die ook tijdens zijn eerste ambtsperiode als rijkspresident bewezen heeft, zijn persoon onder geschikt te kunnen maken aan het algemeen belang. De verkiezing werd een succes voor Duitschland en voor de wereld maar toch mogen we de oogen niet sluiten voor het feit, dat ruim 2 millioen Duitschers met het verkie zingspotlood in de hand hebben aangedraafd achter een politieke Don Quichotte, die het wereldbestel helaas aanziet voor een windmolen. Evenmin mogen we blind zijn voor het feit, dat de fascineerende Daam Hindenburg hoort aan een man van 83 jarigen leeftijd en dat onder de partijen, die democratie en orde voorstaan in Duitschlaad, geen persoonlijkheid is te vinden, wiens roemvol en eerbiedwaardig verleden zoo suggestief werkt als van dezen éénen. Zoo zien we, dat de massa haar eigen en der wereld lot meer door de toevallige omstandigheden laat bepalen, dan door eigen doordacht handelen of door eigen sterk gevoel voor verantwoordelijkheid. Millioenen krassen met een dom potlood over schijnbaar waardeloos papier, en ze weten niet, dat ze doodvonnissen onderteekenen, een dreigbrief schrijven aan de algemeene welvaart, dan wel de rust ver zekeren van eigen en anderer be staan, het lot bepalen van hun kinderen. Een revolver is niet kostbaar, een potlood is het nog minder. Toch wordt met het gebruik van deze voorwerpen over 's werelds lot en welvaart beslist. Met het eerste voorwerp het potlood kan worden gebouwd en vernietigd, een revolverschot beteekent altijd ruïne. Ter illustratie dienen twee actueele gebeurtenissen. Daar hebben we allereerst de jongste presidentsverkiezing in Duit schland. Hoevelen van de millioenen, wien daar het potlood in handen werd gegeven om er hun keuze mee kenbaar te maken, zouden zich vol lijkheidsgevoel, als de massa. Een schot knalt, inluidende het verderf voor één, de ellende voor duizenden. Als ieder zich meer zijn verant woordelijkheid tegenover zich zelf en de maatschappij bewust zou worden, kon de regeering van het potlood een zegen worden en zou den revolvers in roest vergaan. Naast het potlood beslist de kogel. Daar is, neen, daar was een Krueger, een Zweed, een knappe baas, een economische wereldorga nisator. Hij bouwde, niet voor zich zelf alleen, maar voor heel de maat schappij. Zijn potlood kraste regel matig over het papier, cijfers schik kend en groepeerénd, mogelijkheden beoordeelende of scheppende. Hij kocht groote bedrijven, ver nietigde andere. Voor heel de we reld maakte hij lucifers 1 Landen die in geldnood zaten, leende hij enorme kapitalen, waartegenover hij zich dan het monopolie voor den verkoop van zijn fabrikaat bedong. Het publiek, dat geen vertrouwen had in de credietwaardigheid der staten, verschafte geld aan den lu ciferskoning en die gaf het weer aan de regeeringen der landen. Hij zelf kreeg er staatsfondsen voor, waar van hij de risico's kende. Geen nood, de winsten op de lucifers zouden de risico's ruim dekken. In veertig landen verwierf hij zich aldus een monopolie. Daar ineens bleek zijn berekening mis, heel het reuze gebouw van economische we reld-constructie kraakte. Toen nam Krueger een revolver en schoot zich dood. Ontvluchtend de verantwoordelijkheid. Dat bouwt en sticht en bindt het loc van millioenen aan zich, maar als het misloopt, dan vechten ze niet laDger om met eenzelfde energie nog te redden voor die anderen wat ze bedierven, maar dan steken ze den kop in het zand van de eeuwigheid, om niet te zien en niet te hooren. Hara-kiri van den veld heer na den verloren slag. Vandaag deed zoo een Kruegei eiken dag doen het, zoo niet hier dan elders op de wereld, notarissen, bankiers, industrieelen, echtgenooten en vaders. De wereldorde wordt te bouwen gelaten aan de wereldburgers. die door gemis aan verantwoordelijk heidsgevoel soms wangedrochten scheppen. En wie werkelijk 7 bouwtalenten hebben, lijden vaak aan zelfverschat tiDg. Als hetmis <v gaat met den kouw. demonsteeren ze bovendien ecnzelfde gemis [aan verantwoorde Hindenburg zal zeker president van Duitschland blijven. Maar Hitier wordt Minister president van Pruisen De Ontwapeningsconferentie met va- cantie. De toestand in bet Oosten. Internationaal Allerlei. Het gat een algemeene verademing, toen de cijfers der j.l. Zondag in Duitschland gehouden presidentsver kiezing uitwezen, dat de bezadigde oude veldmaarschalk Hindenburg bijna de helft van het aantal uitge brachte stemmen op zich had ver- eenigd, waardoor diens herkiezing bij de tweede stemming op 10 April a.s. zoo goed als verzekerd is te achten. Hindenburg behaalde ruim 18i/2 millioen stemmen. Hitier bijna II1/2 millioen, Thalmann (Communist) bijna 5 millioen en Düsterberg, de candidaat der Duitsch-Nationalen, ruim 2 en een half millioen. Zooals men weet, is op 10 April degene gekozeD, die dan de meeste stemmen verkrijgt een absolute meer derheid wordt niet vereischt. Alle bezadigde menschen, die naai rust en een rustige ontwikkeling op de wereld verlangen, hebben dezen eersten uitslag bejubeld, omdat ze meenden, dat een ernstige dreiging was afgewend. Men meende n.l., dat Hitier gekozen had kunnen wor den. Maar.... ook na dezen uitslag mag men de oogen niet sluiten voor de omstandigheid, dat het aantal stemmen dei Nazi's weer aanmerke lijk is gestegen sedert de laatst ge houden verkiezingen.Men hoopt nu wel, dat de vloed zijn hoogste punt heeft bereikt, maar zeker daar omtrent is men geenszins. Daar is echter nog iets anders. In verschillende Duitsche staten zullen op 24 April de Landdag verkiezingen worden gehouden, o.a. in het groote Pruisen. Welnu, Zon dag j.l. werden ïn Pruisen circa II millioen stemmen op Hindenburg uitgebracht d.i. op den candidaat der partijen, die er nu een kleine meer derheid hebben en de regeeringsco- alitie vormen, waarop het kabinet- Bauer steunt. Maar Hitier kreeg daar bijna 7 millioen stemmen, Thalmann 3,7 millioen en Düsterberg 1,8 millioen. Hindenburg bleef in Pruisen met 1,3 millioen stemmen in de minderheid tegenover de gezamen lijke andere candidaten, wier partij en in den Pruisischen Landdag de oppositie uitmaken. En bovendien dezen keer heeft ook de Duitsche Volkspartij op Hindenburg gestemd, maar in Pruisen hoort deze partij eveneens tot de oppositie. Wat de verkiezing van Zondag dus leerde, is le Dat Hindenburg op 10 April herkozen zal worden als rijkspresi dent. 2e Dat 14 dagen later in Pruisen de regeering Bauer ten val zal ko men en door een kabineï-Hitler zal worden opgevolgd. Dan krijgen we twee regeerin gen in Berlijn, die scherp tegenover elkander zullen staan. De rijksre- geering-Brüning en de Pruisische re geering-Hitier. Water en vuur. Wat dat worden moet, daar voor houdt men het hart vast. vereenigde, in 40 staten lucifers monopolies had verworven en.... eveneens grooten financteelen invloed, heeft zich te Parijs een kogel door het hart gejaagd, toen zijn zaken mis dreigden te loopen. Oók een manier om zich aan verantwoordelijkheid te onttrekken 1 Geld alléén maakt niet rijk.... Dat ondervond mede de Ameri- kaansche multi-millionair Eastman, uitvinder achtereenvolgens van de droge foto-platen, de films en de Kodak. Hij had een vermogen van 500 millioen dollars, nadat hij ook nog 56 millioen voor onderwijsdoel einden had geschonken. Zijn geld en macht bespaarden hem geen lichamelijk lijden op zijn ouden dag. Toen greep ook hij een revolver. Men ziet hetveel moois is het al weer niet, dat we onder interna tionaal Allerlei van de Week te verzamelen kregen. Laten we daarom verder kort zijn en er slechts aan herinneren: dat op Woensdag een 24 uurs proteststaking in Polen werd gehou den tegen de ingevoerde sociale verslechteringen aen de ]apansche kust een passa giersschip verging, 110 dooden dat de nieuwe Iersche president hernieuwden strijd met Engeland gaat ontketenen door de afschaffing voor te stellen van den eed van trouw aan den Engelschen koning nabij Antwerpen door gewapende roovers een posttrein werd overvallen en de kerels er met twee kostbare postzakken van door konden gaan en dat de baby van Lindbergh nog niet terecht is. Men begint daarom trent zelfs het ergste te vreezen 1 Het schijnt, dat rond Sjanghai zich langzamerhand een toestand van vrede, althans van gewapende af wachting, gaat consolideeren. De Volkenbond heeft weer een beetje leiding gekregen in het conflict en langzaam aan schrijden de generaals van het front naar de conferentiezaal. In Mandsjoerijë is de toestand in- tusschen méér gespannen door op standing van Chineesche garnizoenen tegen het nieuwe, door Japan ge protegeerde gezag. De Chineesche regeering juicht het vaderlandslievende verzet toe, maar omdat de muitende troepen van de liefde alleen niet kunnen eten, plunderen ze de ver overde steden met haar Chineesche bevolking naar goed Chineesch ge bruik radicaal uit. De opstand woedt vooral in de nabijheid van de Siberische grens, waarheen Japan nu troepen dirigeert, met het gevolg, dat aan de andere zijde communis tische legers woeden samengetrokken. De Zweedsche lucifersmagnaat Kreuger, die tal van groote bedrijven over heel de wereld in zijn concerns De 26e Jaarbeurs geopend. Geen staking in de mijnen. Sweepstake-koorts. Als het Lente wordt.... De 26e, nu Koninklijke Jaarbeurs is Dinsdag j.l. geopend door H. M. de Koningin, die met haar rede tevens het derde groote Jaarbeurs' gebouw in het gebruik stelde. Het is een goed teeken voor de energie onzer zakenlieden, dat de deelname weer zoo groot is, dat dezen keer zelfs een record kon worden geboekt. Het is trouwens goed gezien, dat juist in kritieke omstandigheden een verhoogde actie noodzaak is. Sommige economen meenen bo vendien, dat we de meeste narigheid nu hebben gehad dat de wereld overproductie zachtjesaan opgeconsu- meerd raakt en een herstel worden de is. Ook in de rede van de Koningin leek ons iets van die verwachting besloten. „Door onveranderlijke wet ten van het verkeer zoo zeide zij welke op den duur tot her stel moeten leiden, bevatten zoowel de zekerste belofte voor den her nieuwden bloei van onze volkswel vaart, als ook van dien dezer Jaar beurs, omdat ik met u overtuigd ber, dat zij geroepen is bij dat her stel een belangrijke rol te vervullen." Voor zoover dat reeds mogelijk was, is ook de expositie-ruimte in het nieuwe gebouw geheel ingeno men. De verhuurbare oppervlakte bedraagt er 14.000 M2, wat later tot 16750 M2 opgevoerd zal kun nen worden. De dreigende staking in de mijn industrie is gelukkig afgewend kun nen worden. De arbeiders hebben, zij bet noode, de 10 pet. verlaging aanvaard. De eerste verlaging ad 5 pet, gaat 1 April in, de tweede op i Juni. Overigens zijn ook de direc ties tegemoetkomend geweest door voorstellen tot andere verslechterin' gen terug te nemen. Een staking, die in de meubel industrie dreigde, schijnt eveneens door een minnelijke schikking voor komen te zullen worden, hoewel nog niet alle arbeidersbonden die schikking hebben aanvaard. Met de Sweepstake-loterij^is het een vreemde geschiedenis. Onderwijl de Justitie haar best doet om de Sweepstake-koorts hier te lande tegen te gaan, wordt door een groot dagblad een kunstmatige geest drift voor die overzeesche loterij ge wekt door het bekend maken van de namen der gelukkige prijswinners. het afdrukken van dezer portretten en het publiceeren van intervieuws, met hen, die een paard trokken. Als men eens rekent, dat het aan tal loten voor deze trekking 7 mil lioen bedroeg, d.i. circa 330 maal méér dan het aantal loten onzer Staatsloterij, dan begrijpt men, hoe uiterst gering de kansen zijn op een behoorlijken prijs. Al de gelukkige winnaars van thans hebben tenslotte niets anders getrokken dan den naam van een paard, dat deelneemt aan een wed ren. Als dat getrokken paard nu zou winnen, dan eerst wordt de kans een buitenkans, maar die buitenkens zoo'n rariteit -n.l, I 333.000 voor wat de prijzen betreft dat meer dan waarschijnlijk geen der nu met naam en toenaam en foto en anderszin genoemde of aangeduide, deze volle maat der fortuin toege meten zal krijgen. De geheele zaak komt tenslotte daarop neer, dat de gelukkig ge maakte menschen een prijsje hebben verdiend van 120 Pond. dat is nau welijks 1000 gulden. De kansen op zulke „duizendjes" zijn in de Sweepstake van 1 ruim 11.000, een kans dus, aanzienlijk veel kleiner dan die, welke in de Staatsloterij worden geboden, waar op 21.000 loten vele „duizendjes" worden getrokken. We rekenen deze dingen alleen voor om de lezers te waarschuwen, niet om ze voor onze Staatsloterij te winnen. We vinden het zonde, dat zulke groote kapitalen aan on zinnige gokkerij uit ons land naar Ierland worden overgeheveld. De goede Lente doet Maandag a.s. haar officieele entree, die we trou wens al aangekondigd zagen met heerlijke zonnestralen en bottende struikjes. Als het Lente gaat worden, dan komen ook de benzine-monsters in grooter drommen de wegen op, geleid door nuchtere, half-nuchtere of heelemaal niet nuchtere „bestuur ders," de mooi-weer-rijders. Dan wordt weer elke Maandagkrant een doodenlijst. Reeds nemen de berich ten omtrent verkeersongevallen merk baar toe. Deze week b.v. vielen 2 dooden in Amsterdam, 2 in Utrecht, 1 in Leiden, 1 in Schoonhoyen, 1 in Oosterwolde.... De lijst zal zeker aanvulling behoeven, vóór de ze regels in de krant komen. Want de leven-wekkende Lente lokt.... onze verhouding tot de gebeurtenis sen in Sjanghai. Zijn visie op de zaken in het Oosten is ongeveer zóó minister Deckers is naar Indië geweest om er te spreken over de mogelijkheid van een oorlog tegen Soviet-Rusland. Dat begint bij Sjang hai, waar onze torpedojager „Van Galen" al ligt. Op een of anderen dag stappen onze Jantjes daar van d'r schuit en trekken dan via China, dat ze ondersteboven tippelen, en Mandsjoerijë, naar Siberië. Vandaar rukken ze dan, strijdend, tegen de roode armee op naar Moskou. Natuurlijk gaan ze niet alleen, maar met andere imperialistische strijd machten, als van Japan, Engeland, de Ver. Staten enz. Aan Wijnkoop werd de gelegen heid geschonken om zijn hart te luchten. Zoo iets doet 'n mensch altijd goed. Tweede Kamer De Indi sche begrooting. Handen af van Sjanghai Nieuwe departementale indeeling. De werkzaamheden aan beide zijden des Binnenhofs worden in vrij vlot tempo afgedaan, nu het tegen Paschen loopt en buiten de crocusjes bloeien. De Tweede Kamer heeft z:cb speciaal met de behandeling van de Indische begrooting onledig gehou den. Dat was altijd een pracht- gelegenheid om vele desiderata te uiten en aan te geven, waarom de politiek van den pas afgetreden Gouverneur-Generaal wie dat dan ook was niet deugde. Ook nu is alles weer volgens die traditie verloopen, alleen waren ze het er allen over eens, dat de minister, wat de geuitte verlangens betrof, dezen keer wel niet veel meer dan ernstige overweging zou kunnen toezeggen, omdat de financieele toe stand van Indië geen nieuwe uitga ven toelaat. Men verweet van som mige zijden roekeloos financieel beleid aan de vorige Indische regee ring en van alle kanten drong men er op aan om voorloopig een voor zichtige politiek te voeren, daar het noodig is om de Indische begrooting spoedig weer sluitend te maken. De salariskorting ad 10 pet. voor Indië werd slechts van socialistische zijde, en dan nog maar zwakjes bestreden. Zelfs de heer Joekes (V.D.) vond die 10 pet. „niet te veel". Deze achtte ook nieuwe heffingen noodig. waarvoor z.i.'in aanmerking kwamen: vermogensbelasting, verhooging van invoerrechten en een uitvoerrecht op aardolie. Natuurlijk verschilden de heeren al naar hun politieke kleur, van in zicht omtrent de houding der Indische regeering jegens de nationale bewe ging. Er werd aangedrongen op de voorbereiding eener sociale wetgeving in Indië en op regeeringsmaatregelen voor verlaging der huishuren verbe tering der inheemsche rechtspraak. Woensdagmiddag nam de Kamer met 60—18 stemmen het ontwerp aan, naar aanleiding van de nieuwe departementale indeeling. De regee ring beoogt er in het bijzonder mee. om de Landbouwbelangen nog juister te kunnen behartigen, en vlugger. Sommige leden twijfelden aan het nuttif effect. Ook vroeger, zoo zeiden ze, is de Landbouw nooit met zulke wijziging gebaat geweest. Wijnkoop achtte het^beslist noodig dat hij vóór Paschen nog gelegen heid kreeg om te interpelleeren over Ingekomen en vertrokken personen van 4 tot 11 Maart INGEKOMEN F. P. J. Greefkens, z.b., Hensenius- plein la van Slenaken H. J. H. Maassen, z.b., Merselo scheweg 23 van 's Hage P. v. Tilburg, landbouwer, Merselo N 16 van Ravenstein M. v. Tilburg, dienstbode, Merselo N 15 van Schayk P. J. Janssen, landbouwer, Over- loonscheweg 35 van Bakel W. J. M. van Haren, dienstbode. Marktstraat 3 van Beugen J. W. A. Zwartjes, verpleger. Stationsweg 32 van Meerlo P. Fleuren, idem, van Ottersum. VERTROKKEN H. A. Janssen, beambte N.S. naar Meerlo Tienray D80 Th. M. A. Peeters, koperslager, n. Meerlo Blitterswijk B41 P. K. Pala, slager, naar Venlo Hoogstr. 20 F. Daams, schilder, n. Emmerick L. Francken, chauffeur, n. Horst A, M. Schilte en gezin, hotelhou der, n. Helden Dorp 147; E. E. M. de Vries (Wed. Breukel) n, Nijmegen Parkweg 32. VENRAY, 19 Maart 1932 Verbod van loopen in de bosschen. De Burgemeester van Venray brengt nogmaals ter algemeene ken nis, dat het, met het oog op het groote brandgevaar, verboden is in de gemeentebosschen zich op te houden* Aan de bosschen zijn plaatjes aangebracht „Verboden Toegang". Aan dit verbod zal streng de hand worden gehouden en bij over treding onmiddeüjk proces-verbaal worden opgemaakt, Tegen degenen, die de geplaatste bordjes mochten verwijderen, ver plaatsen of beschadigen, zal met ge strengheid worden opgetreden. Venray. 17 Maart 1932. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Mgr. I. Verriet O P. Zondagmorgen heeft Z. H. Exc. Mgr. I. Verriet O.P., apostolisch- vicaris van Curasao, een bezoek ge bracht aan het woonwagenkamp nabij den Héksenberg te Heerlen. Z. Exc., die vergezeld was van een broer en een Zuster, die te Heerlen wonen, werd op feestelijke wijze in het ver sierde kamp ontvangen door den geestelijken leider pater Merks O.F.M., dames-helpsters, d? heeren van de commissie van het Woon wagen-Liefdewerk, en de bewoners. Aan den ingang onder een eere poort werd Mgr. toegesproken door een der oudsten. Z. H. Exc. droeg een H. Mis op in de kapel, waarna Mgr. een harte lijke toespraak hield tot de aan wezigen. Zilveren Priesterfeest Pater Ainbrosius Koomeu O.F.M. De Zeereerw. Pater Ambrosius Koomen, van het Fraaciscanenkloos ter te Megen, thans tijdelijk assistent te Abcoude, vierde Zaterdag zijn zilveren Priesterfeest. Op verlangen van den jubilaris werd het jubilé in alle stilte gevierd. Des morgens droeg de jubilaris een gezongen H. Mis op. In den loop van den dag ontviog hij meerdere gelukwenschen, schrifte lijke en mondelinge, alsmede eenige geschenken. Door de leerlingen der Zusterschool aan wie Z.Eerw."geregeld catechis musonderricht geeft, werd de jubilaris gehuldigd.

Peel en Maas | 1932 | | pagina 1