■Jarige Renommée Aanbesteding Üemenjïde Berichten Districts-Arbeidsbeurs Adverïentiën Miilioenen menschen danken hurine gezondheid aan hef dagelijksch gebruik "'van Quaker. Doctoren en opvoeders der Jeugd hebben hef reeds gedurende schouw had genomen werd de 2aak wederom voor een nieuw onderzoek, gesteld in handen van den Rechter commissaris. Voor de Missie van Z. H. Exc. Mgr. Verriet Vorig bedrag f 65.25 P.W. Roermond f 15. Zelatricen der H. Kindsheid f 13.— Kaartvereeniging „Giroclub" t 10.03 Personeel R.K. Jongensschool f 10.- Uit de spaarpot van L. f5 Missie Curacao f 2.90 Blank en Bruin f 1-10 N.N. Langstraat Totaal f 123.28 Invoering nieuwe Drankwet. Gebleken is. dat hier en daar vreemde elementen de café-houders allerlei meestal niet te verwezenlijken mogelijkheden voorspiegelen in ver band met de nieuwe Drankwet en hun daarbij tegen betaling voorlich ting en hulp aanbieden. Aangezien dit ook bier zou kunnen gebeuren, brengen wij ter kennis van belang-» hebbenden, dat ten gemeentehuize alle caféhouders kosteloos de ge- wenschte voorlichting in alleDrank- wetaangelegenheden kuDnen bekomen Men behoeft zich ook verder niet ongerust te makenzoodra de nieuwe wet in werking is, zal tijdig in Peel en Maa? worden bekend gemaakt, wat ieder te doen heeft om zijne vergunning of verlof te doen bestendigen of om opnieuw op de lijst van aspirant-vergunninghouders te komen. Formulieren voor de daartoe noodige verzoekschriften worden van onzentwege alsdan kosteloos ver strekt en bij de invulling wordt ter secretarie de noodige voorlichting en hulp geboden. Het is derhalve on- noodig. dat men zich tegen betaling van elders formulieren of modellen verschaft. Venray, 4 Maart 1932. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Stille Omgang. De deelname is dit jaar uit Venray aanmerkelijk grooter dan vorige jaren. Begonnen voor zes jaren een 5-tal mannen met dezen bedetocht, thans is het getal tot ruim 50 gestegen. De deelnemers, die hedenavond per autobus naar het Station wenschen te vertrekken, worden verzocht om half negen op de Groote Markt aanwezig te zijn. Zilveren Priesterfeest. Donderdag 10 Maart hoopt de Weleerw. Pater Ambrosius Koomen, eertijd in Venray werkzaam, thans in het Minderbroedersklooster te Megen, zijn zilveren Priesterfeest te vieren. Het Woon wagen werk. Woensdagavond sprak P. Justus Merks, O.F.M. in het Patronaat voor een niet talrijk maar zeer aan dachtig gehoor over het wóonwagen- werk. Na een hartelijk welkoms woord van den Z.E. Heer Pastoor sprak Pater Merks over zijn geliefd woonwagenkamp in Heerlen, over de vele moeilijkheden, daarbij onder vonden, maar ook over de vele vol doeningen, die hij als priester daar smaken mocht. De woonwagenmen- schen worden nog maar al te veel beschouwd als minderwaardige wezens, hun fouten en gebreken schromelijk overdreven, hun goede hoedanigheden niet erkend. Met lichtbeelden werd de lezing verdui delijkt, die zeker het doel, door den spreker beoogd, bereikt heeft bij de toehoorders sympathie wekken voor dit werk van edele, onbaat zuchtige naastenliefde. De Z.E. Heer Pastoor dankte den Spreker en Pater Gardiaan van het Minderbroedersklooster, die Pater Paschasius Claessens belast heeft met de geestelijke zorg voor de woon- wagenmenschen in Venray en om streken. Rouw vergunningen. Ingevolge de bouwverordening de zer gemeente werd vergunning ver leend aan H. Bom, tot het bouwen van een woonhuis met stalling te Scheide J. N. Beerkens, tot het bouwen van een woonhuis met aebterbouw a.d. Kolkweg A. J. Peeters, tot het bouwen van een woonhuis met stalling te Hiept; G. Janssen, tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Sta tionsweg. Wie van een spannenden voetbalmatch wil genieten, verzuime niet den wedstrijd Albatros-Excelsior bij te wonen. Gelukt het Albatros haar tegenpartij te kloppen, dan be zetten de Venrayers de tweede plaats. OIRLO. Op 12 Maart 1932 hoopt de Eerw. Heer J. Verstappen uit Oirlo, van de Orde der Paters van den H. Geest door Mgr. Diepen tot Sub-diaken gewijd te worden in de binnenkapel der R. K. Kweekschool te 's HertogeDbosch. Zijn Eerwaarde hoopt in Juni van dit jaar de H. Priesterwijding te ontvangen. Tuinbouwbond Leunen. In het Patronaatsgebouw te Leu nen hield de Tuinbouw ver. Leunen en omstreken, haar algemeene jaar vergadering. Na een openingswoord, door den Voorzitter den heer Buyssen werden de notulen der laatste vergadering ongewijzigd vasigesteld, waarna door den Secretaris den heer G. de Mul der het jaarverslag wordt uitgebracht en waaraan wij het volgende ont leenden Geleverd werden aan de veiling te Venlo, de volgende hoeveelheden groenten Crombek, 579 Kg., Spekboonen 36404 Kg., dubb. Wagenaars 1213 Kg., Wagenaars 348 Kg., V^asboo- nen 60 Kg., dubb. Princessen 317 Kg., Prinsesseb. 293 Kg., Heinr Rie- sen 55 Kg., Loopers 30 Kg., R. 55 Kg., Slagzwaard 130 Kg.. Pronk- boonen 2045 Kg. Eerstelingen 4500 Kg., Sjalotten 625 Kg., Angurken 3234 Kg., totaal groenten 49888 Kg. Fruit naar Venlo, Appels 4202 Kg., Peren 2466 Kg. Veiling Oostrum, zelf gesorteerd Appels 12669 Kg., Peren 550 Kg., Marhinaal gesorteerd 34296 Kg., to taal Oostrum 47515 Kg., verder nog 46650 stuks noten. De totale ontvangsten bedroegen f7625.60, de totale uitgaven f7591.97. NameDS de Comm. van Comptabi liteit, bracht de heer C. van Houdt verslag uit. De boeken en beschei den waren gecontroleerd en den Se cretaris dank gebracht, voor zijn accuraat beheer. Als nieuw lid der genoemde Com missie, werd gekozen de heer J. van Rens, terwijl het volgens de statuten aftredend Bestuur wederom herkozen werd. In de vacature ontstaan door het overlijden van het lid J. van Meyel, werd de heer G. H. Houben benoemd. Nadat nog tot afgevaardigde voor de Alg. Vergadering te Venlo aan gewezen was de heer J. Willems, werd de vergadering door den Voorzitter op de gebruikelijke wijze gesloten. LEUNEN. Dezer dagen werd in het Bondsgebouw de druk bezochte jaarvergadering gehouden van de Boerenleenbank alhier. Na het ope ningswoord door den Directeur, de heer Fr. Verkleij, werd door den kassier, de heer G. Reintjes, het jaarverslag uitgebracht, waaraan wij het volgende ontleenen Ingelegde spaargelden f 126779.24 terugbetaalde spaargelden f141331. 97, Saldo spaargelden f 405257.02. Gegeven voorschotten f33930.—. terugbetaalde voorschotten f25054. Uitstaande voorschotten f 133756. Winst over het boekjaar f 1406. 48. Reserve f 8685.90. Het voorstel van het bestuur om 6 pCt. der reserve als renteloos voorschot aan het Comité tot steun aan landbouwers ter beschikking te stellen werd met algemeene stemmen aangenomen, waarvoor dhr. Houben als voorzitter van dit Comité de vergadering dank bracht. De aftredende bestuursleden Jean Loenen en P. J. v. Rens alsmede het lid van den Raad van Toezicht P. J. Willems. werden met ongeveer algemeene stemmen herkozen. Ver der werd nog besloten, dat rente van spaargelden van niet-leden met 1/4 pCt. worden verlaagd. Tot slot werd nog gesproken door den Geestelijken adviseur Rec tor Goossens, waarna spr. een woord van dank bracht aan directeur, kas sier en leden voor alles wat zij voor de Boerenleenbank verrichtten, waar na de vergadering werd gesloten met gebed. Heidebrand in de Peel. Dinsdagmiddag omstreeks 12 uur is een heidebrand ontstaan ter hoogte van America langs den spoordijk HelmondVenlo gelegen onder de gemeente Horst. De brand werd krachtig aange wakkerd door den feilen Noord- Oosten wind en breidde zich uit in de richting Griendtsveen, waar het vuur zich gedeeltelijk over de veen derijen der maatschappij Griendtsveen zijn weg baande naar de veenderijen der Mij. Helenaveen. Behalve dat groote oppervlakten heide zijn kaalgebrand, werden ook flinke voorraden turf aangetast, Omstreeks zes uur Dinsdagavond is een nieuwe brand ontstaan langs genoemde spoorlijn ongeveer ter hoogte van wachtpost 18 tusschen de stations Helenaveen en America. Deze brand kon vrij spoedig worden gestuit. In beide gevallen wordt de oor zaak gezocht in vuur van de loco motief van voorbijkomende treinen. De brand in do Deurnesehe Peel. In de Deurnesehe Peel is Dinsdag eveneens een groote brand uitgebro ken. Zeer veel turf ging verloren. Omtrent den brand te Griendts veen vernemen wij, dat Woensdag middag het vuur vrijwel bedwong ;n was. Nablusscbing is echter noodza kelijk, daar het vuur toch nog on danks het jaargetijde is ingevreten evenwel niet in die mate als het 's zomers voorkomt. Een aanzienlijke hoeveelheid turf weid een prooi der vlammen. Op de veenderijen van de N.V. Griendtsveen gingen 25 a 30 bulten verloren. Dinsdagavond om 6 uur is brand ontstaan bij wachtpost 18 te Venlo. Des nachts om half 1 was men het vuur meester. De havenplannen te Wanssum. Nadat men in gezelschap van den burgemeester van Wanssum, den heer J. M. baron de Weichs de Wenne, het terrein had bezichtigd, vereenigden Woensdagmorgen zich een aantal autoriteiten ten gemeente huize van Wanssum tot een bespre king over de havenplannen aldaar. Behalve B. en W. van Wanssum waren op deze streng vertrouwelijke bijeenkomst aanwezighet Gedepu teerde Statenlid Jan Poels uit Venray, de burgemeester van Venray de heer O. v. d. Loo, de burgemeester van Meerlo-Tienray de heer P. L. A. van den Berg'n, wethouder Drabbels namens de gemeente Horst, het vol tallige bestuur van „Landbouwbelang Roermond" met zijn voorzitter den heer Smeets en de directeur de heer Willems en de voorzitter en secre taris der verkoopvereenigiDg St. Antonius. Voorts waren aanwezig de heer H. Martin adjunct-inspecteur der Rijkswerkverschaffiog en de heer ir. Paul Bongaerts. Naar wij vernemen, heeft het ingenieursbureau Bongaerts een nieuw ontwerp havenplan voorgelegd, waarvan de kostenberekening een beduidend lager bedrag aangeeft. N. Venl. Crt. HOLTHEES. Den bouw der nieuwe school alhier nadert hare voltooiing. Begin April 2al de plech tige inzegening plaats hebben. Wij komen hier nader op terug. Op de Zondag te Maashees gehoudenvergadering van den Boerenbond, werd herkozen als be stuurslid, den heer JT Bonants alhier. OVERLOON. Maandagmiddag had op den Holtheesche weg een auto-ongeluk plaats. Een auto komen de uit de richting Holthees sloeg nabij café Loonen over den kop en kwam in een vrij diepen sloot terecht. De inzittenden kwamen met den schrik vrij. De auto werd ernstig beschadigd. Oorzaak was te ver uit wijken voor een met hout beladen kar. De politie stelde een onderzoek Alhier werd een persoon her haaldelijk lastig gevallen door brieven met beleedigende inhoud. De ge- meente-politie wist de daderes op te sporen. Brand. Vrijdagavond ongeveer 9 uur brak plotseling door onbekende oorzaak brand uit in de groote boerderij van den landbouwer Joh. v. Oss te Óver- loon. Toen de bewoners naar den stal wilden gaan om de koeien te melken, kwam hun reeds de rook tegemoet. Door hun hulpgeroep kwamen er ijlings buurtbewoners te hulp en snelden naar den stal om het vee te redden, wat hun gelukte met veel moeite echter, want 't vuur had zich reeds boven den stal uit gebreid. De brand moet ontstaan zijn in den paardenstal, het paard werd daar ook een prooi der vlam men. Door krachtdadig optreden der brandweer kon het woonhuis ge spaard blijven. Dit leed echter veel waterschade. De verzekering dekt de schade. Operatreinon. Op Zaterdag 2 April wordt Car men opgevoerd in Duisburg waar voor weer zooals gewoonlijk een operatrein loopt vanaf Breda, Arn hem, en Venlo. Op Zondag 10 April zal er een speciale goedkoope week-end trein loopen naar Düsseldorf met een Gala-opvoering van Wagner's Tann- hauser. Men zie verder de adverten ties, strooibiljetten en affiches. Mgr. J. H. G Leminens. Naar we vernemen zal de eerste kei;kconsecratie en toediening van het H. Vormsel, welke door den coadjutor Mgr. J. H. G. Lemmens zullen verricht wordan, plaats vinden in zijn geboorteplaats Schimmert op 23 of 24 Mei. Kolen vervoer per vrachtauto. Wegens de *hooge tarieven der Ned. Spoorwegen zijn de Staatsmij nen begonnen met het vervoer per auto van cokes en kolen van de Maurits naar Maastricht om deze verder per water naar de plaatsen van bestemming ^e transporteeren. Woensdag is dit kolentransport, dat door de firma L. Muyris te Sittard wordt ondernomen begonnen. De eerste wagens, die Woensdag de kolen vervoerden, waren met vlaggen versierd. Autodief aangehouden. Door de politie te Heerlen is aan gehouden de Duitscher G. uit Keulen die bij een garagehouder trachtte een nieuwe Buick voor een minder goede té ruilen, mits hij 1 800 toekreeg. Dit wekte argwaan bij den garage houder, die de politie van een en ander op de hoogte stelde. De politie nam den man mee naar het bureau en stelde zich in verbin ding met de politie in Keulen. Spoedig bleek, dat de Heerlensche politie een berucht autodief had aangehouden. De man bekende de Buick in Keulen gestolen te hebben. Diefstal in het Maastrïchtsche stadhuis. Opnieuw zijn ten sfadhuize te Maastricht gelden ontvreemd. Tbans een bedrag van f 1200. Verdacht van dezen diefstal wordt de beambte N. aan wien, in verband met 'n onlangs plaats gehad hebbenden diefstal, in het stadhuis, 'n discipli naire 'straf werd opgelegd. Van deze straf ging N. toen in beroep bij het Scheidsgerecht voor Ambtenaren. N. schijnt aan den burgemeester een bekentenis te heb ben afgelegd. Thans is de verdachte voortvluchtig. Door oen auto overreden en gedood. Dinsdagmiddag is het 8-jarig jon getje D. te Valkenburg, dat op een wagen geklommen was, bij het af springen onder een tegemoetrijden- den auto geraakt. Zwaar gewond werd de jongen bij een dokter bin nengedragen, waar hij van de laatste H. Sacramenten voorzien werd. Een half uur later stierf hij aan de gevolgen. Slachtoffers van influenza en longontsteking. Blijkens mededeeling in de Sict. zijn in de 46 gemeenten des lands welke meer dan 20.000 zielen tellen in de week van 21 tot en met 27 Februari j.l. 18 personen gestorven van influenza. Aan zieklen van het ademhalingsstelsel stierven die week 123 personen, van wie 93 aan long ontsteking en 11 aan bronchitis. Inbraak in een gemeentehuis. In den Woensdagnacht is inge broken in het gemeentehuis te Bakel De geheele secretarie werd over hoop gehaald. Een bedrag van f 20 wordt vermist. Een poging om de brandkast te forceeren is mislukt. De politie stelt een onderzoek in. Droevig ongeluk. Woensdag morgen te 5 uur reed de. 35-jarige mej. K. te Eindhoven per fiets naar Tongeren om van een vriendin afscheid te nemen, die naar Utrecht vertrok. Bij het kanaal ge komen reed zij wegens de duisternis en wijl zij haar bril had vergeten vlak naast de brug het water in en verdronk. Het lijk is later opge haald en naar het politiebureau overgebracht. Een zeer droge Februari. Niettegenstaande zij 29 dagen telde, is Februari 1932 met 10 m.m. afgetapten neerslag zeer droog ge bleven, tegenover 42 m.m., het ge middelde van 1910—1932. Drogen Februari-maanden kwamen voor in 1929 en 1917 toen 6 en 8 m.m werden afgetapt. De grilligheid van den regenval blijkt wel uit de maandsommen van 1929, 1930, 1931 en 1932, die achtereenvolgens bedragen 6, 18, 82 en 10 m.m. De 82 m.m. van 1931 zijn de laatste 23 jaar te Amsterdam niet overtroffen. Brugwachter doodgedrukt. Bij het sluiten van de ophaalbrug over het Apeldoornsch kanaal te Hattem is doordat de wind de brug weer omhoog sloeg, de brugwachter de B. tusschen de klep en het ijzer werk bekneld geraakt. De man was op slag dood. De aanslag op den rijksveld wachter Tap, De rechtbank te Tiel deed Don derdag uitspraak in de zaak tegen de drie gebroeders G., J. en J. R., wegens moord op den rijksveldwach ter L. Tap te Kerkdriel in den nacht van 31 Dec. 1931 op 1 Januari 1932. De rechtbank veroordeelde ieder huDner tot een gevangenisstraf van 13 jaren. De beide oudste verdachten toon den zich uiterlijk kalm, de jongste was zeer onder den indruk, zijn kaken trilden en hij beefde als een riet. Er bestond voor deze uitspraak zooals te verwachten was, groote belangstelling. Inbraak. Toen de koster van de kerk van Sint Petrusbanden te Diemeu Don derdagmorgen om half zeven de sacristie wilde openen zag hij, dat de deur hiervan in den afgeloopen nacht geforceerd was. Het slot was uit den deurpost genomen en zoo doende had men zich toegang ver schaft tot de sacristie. Daar bevon den zich o.a. twee kistjes met geld met een inhoud van ruim f 300. o.a. armengeld, die de inbrekers(s) tot hun eigendom maakten. Weiland-verpachtingen. Bij de te Culemborg gehouden verpachtingen van weilanden werd in doorsnee ruim 35 procent minder besteed dan het vorige jaar. Tragische dood. Toen Donderdagmiddag de aan spreker A. T. in het café Schippers huis te Tholen kwam vond hij daar tot zijn ontzetting de caféhoudster levenloos op den grond liggen. Haar kleeren waren totaal verbrand en het lijk was gedeeltelijk verkoold. De man verwittigde terstond de politie en een geneesheer, welke laatste constateerde, dat de vrouw raeds een uur voor de komst van T. moet zijn overleden. Wat de toedracht van het onge luk betreft, vermoedt men dat de vrouw, de 73-jarige alleenwonende weduwe C. W. op een stoel naast de kachel zat, toen zij door een duizeling, waarvan zij den laatsten tijd veel last had, werd overvallen. De vrouw moet toen op een stoof zijn gevallen, met het gevolg, dat haar kleeren in brand geraakten. Naar het schijnt, heeft de ongeluk kige. toen zij bemerkte, dat haar kleeren vlam hadden gevat, nog ge tracht de straat te bereiken. Zulks is haar echter niet meer mogen ge lukken. Voor zij de deur bereikte is zij wederom neergestort en vond zij den dood in de vlammen. Auto rydt wandelaars aan. Een viertal werklooze jongelui uit Amsterdam was Woensdag in Rotterdam den voetbalwedstrijd van het Nederlandsch proef-elftal tegen Norwich gaan bijwonen en keerce te voet vandaar naar de hoofdstad terug. In Wassenaar, waar zij omstreeks 9 uur passeerden werden zij nabij de Raephorst achterop gereden door een auto, bestuurd door dr. B. Twee der jongens, werden door den auto gegrepen, en tegen den grond ge slingerd. Een hunner liep behalve een beenbreuk ook verder zeer ern stige verwondingen op en moest in zorgwekkenden toestand naar het Academisch ziekenhuis te Leiden worden vervoerd, waar hij later is overleden. Het andere slachtoffer kwam er met lichter kwetsuren af doch is eveneens ia het Academisch ziekenhuis opgenomen. Zijn toestand is redelijk. De oorlogsverklaringen in 1914, 1915 en 1916. Er is geen jaar in de geschiedenis waarin zooveel oorlogsverklaringen afgekondigd werden als in 1914, 1915 en 1916. We laten hier de voornaamste met hun data volgen: 29 Juli Oostenrijk—Hongarije ver klaart Servië den oorlog 1 Augus tus Duitschland aan Rusland 3 Augustus Duitschland aan Frank rijk en België aan Duitschland 5 Aug. Engeland aan Duitschland en Montenegro aan Oostenrijk 6 Aug. Duitschland aan Servië. Oostenrijk aan Rusland en Duitsch land aan Montenegro 12 Aug. Frankrijk aan Oostenrijk 13 Aug. Engeland aan Oostenrijk 23 Aug. Japan aan Duitschland 25 Aug. Oostenrijk aan Japan 28 Aug. Oos tenrijk aan België 2 Nov. Turkije aan Rusland 6 Nov. Turkije aan Frankrijk en Engeland7 Nov. Turkije aan België 24 Mei 1915 Italië aan Oostenrijk22 Aug. Tur kije aan Italië14 Oct. Bulgarije aan Servië 16 Oct. Frankrijk en Engeland aan Bulgarije9 Maart 1916 Duitschland aan Portugal 27 Aug. Roemenië aan Oostenrijk en Italië aan Duitschland 4 April Amerika aan Duitschland. Duitschland was in oorlog met 27 staten, OostenrijkHongarije met 16 Turkije met 7 en Bulgarije met 6. Diep gedacht. Vele jaren geleden verongelukte in Zwitserland een voerman met zijn wagen. Teif herinnering aan dit treurig feit werd op de plek des onheils een kruis geplaatst met het volgend opschrift Van hier naar d'eeuwigheid. Is niet zoo ver Om twee uur reed ik uit, Om drie uur was ik er. Johanna Maria Backus, oud 20 j. Stationsweg. Bernardus G. M. Verheijen, oud 13 maanden, St. Odastraat. Helena L. van Kessel. oud 9 jaren, Brabander. Ingekomen en vertrokken personen van 26 Febr tot 4 Maart INGEKOMEN L. P. L. Linders, dienstknecht, Merselo B 30 van Wanssum A. M. F. Kleuskens, z.b., Heide L 17 van Horst P. J. Poels en vrouw, z.b., Oirlo E 68 van Horst M. P. J. Vermeulen, z.b., Groote Markt 10 van Blerick A. Schiffers, kloosterzuster. Eind- straat 10 van Vught W. Kleine, idem, Overloonsche- weg 2 van Horst H. Eshenhücher, kleermaker, Sta tionsweg 8 van Xanten Th. H. C. v. Sambeek, dienstbode, Langstraat 1 van Boxmeer BÏÏH&fiRUJSB STAID VSÏBAY van 26 Febr. tot 4 Maart 1932. GEBOREN Franciscus A. J. Verbeek, Schoolstr. Franciscus J. van Gestel, Broekweg Mathilda J. A. v.d. Beuken, St. Annal. Petrus G. W. Jenniskens, Deurnesehe weg. Gerardus J. H. Janssen, Beekweg Johanna L. G. Tijssen, Boschhuizen Leo P. J. Janssen, Ysselsteyn Henricus Swinkels. Oirlo Antonia J. H. Moorrees, Stationsw. OVERLEDEN Jghannes A. Verhaegen, Smakter- weg, oud 59 jaren, tabaksbewerker Burgerlijke Stand Maashees—Overloon. Geboren Wilhelmina Petronella Elisabeth Gerarda dochter van M. A. van Opbergen-Cremers, Overloon. Johannes Hubertus Joseph, zoon van H. J. Ba'tussen Stevens, Maashees. Huberdina Catharina Elisabeth, doch ter van W. H. Coppis Gielen, Holthees. Overleden Lambertus Cremers, 82 jaar, wedn. van A. M. Reijntjes, Maashees. SB&KBLIJKS BISK STBS Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, 6 uur le H. Mis, 7 uur H. Mis voor de mannen der H. Familie en generale H. Communie, geen herhalingscatechis mus, 5 uur Lof en 4e Lijdensmedi tatie. Maaadag half 8 besteld Jaarg. voor de vrouw van P. J. Loonen, uur Jaarg. 2e klas voor Jacob Bistervels en Anna Maria Lemmens. Dinsdag half 8 Ieesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Helena Poels, huisvrouw van Johannes Michels. Woensdag half 8 besteld Jaarg. voor Antoon van Dijk en Petronella Wismans. 8 uur Jaarg. 2e klas voor Johanna Goumans en haar zoon Piet. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 Ieesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Johannes Michels. Vrijdag half 8 Ieesmis, 8 uur Sol. Jaarg. voor Laurentius van Valken burg. Zaterdag komen de jongens der 3e en 4e klas en de meisjes der 4e klas te biechten, kwart na 4 Lof. In den loop der week zal de jaar- lijksche collecte gehouden worden door deleden der Vincentiusvereeni ging- Paterskerk. Morgen Zondag om 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting. 8 uur Hoogmis met preek. Kwart over 4 gezongen Vespers, 5 uur Lof en H. Kruisweg. Feestdag van de H. Coleta. Volle aflaat o.g.v. Dinsdag, 7e Dinsdag der novene ter eere van St. Aotonius, 7 uur de Hoogmis, waaronder toespraak en gebeden der novene, 6 uur Lof. Woensdag feestdag van de H. Catharina van Bonoma. Volle aflaat o.g.v. Om half 7 Lot ter eere van den H. Jozef. Vrijdag om 7 uur Hoogmis. Des avonds om 6 uur Lof met Lijdens meditatie. Sint Antonius-Patronaat. Maandelijksche algemeene H. Com munie voor de leden van de groepen. De anderen moeten we verzoetten om ditmaal op eigen gelegenheid ter H. Tafel te gaan. Achtergebleven Spaarbankboekjes inleveren.' Aangifte van hen die meedoen om het diploma te behalen voor het van buiten kennen van liederen. Uitgeloot rentende Obligatie no. 36. Kantoor [geopend van 9 tot luur Worden gevraagd: Leerling-kleermaker 1 burgerdienstmeid voor Beugen 2 boerendienstmeiden 1 dienstmeisje voor dadelijk Dienstmeisje 20 j. dad. v. Oirlo Boerenmeisje 1516 j. v. Oirlo Jongen v. boerenwerk v. Oirlo Kleermaker, reeds gevorderd Bieden zich aan Burgerdienstmeisjes voor dad. 31, 22, 20. 18 en 15 jaar. Boerendieastmeisjes, Paschen en dad, 20, 18, 16 jaar Dienstmeisje 14 jaar v. 1 April Boerenknechten v. Mei 18 en 28 j. Dagmeisjes 16 en 20 jaar Werkvrouwen Smidsleerling en smidsknechten. Metselaars, timmerlieden, schilders, losse arbeiders, stucadoors, kleermakers. 3 dienstmeisjes voor Venlo 2 jongens 14 jaar v. boerenwerk Op Vrijdag 18 Maart a.s. zal voor den Weled. Heer P. Maes- sen, Hoofd der School te Oos trum, worden 33^30 Het bouwen van een Woonhuis aan den Stationsweg te Venray. Bestek met teekeningen zijn vanaf Woensdag 9 Maart ver krijgbaar bij den architect ad f 7.50 per stel, waarvan tot 3 dagen na de besteding f 5. wordt gerestitueerd. J. VAN WEEOEN, Architect N.I.V.A. 235 Vierlingsbeek.

Peel en Maas | 1932 | | pagina 2