L. WIJNHOVEN Th. Fonwels Vitrages en Overgordijnen P. v. Opbergen Fzn. Wilt U bezuinigen? 80ER0ERIJ Boerderijtje Bouwhoeve Erica Thans is het tijd W eidepalen Voor de schoonmaak Algem. weekoverzicht Buitenl. nieuws. Advertentiën Koffiehuis en Bouwterrein. Notaris Pluymaekers te Venray-Veulen. «I. G. A. B. Holtus Moedertje Kinderwagens, Wandelwagens en Sulkys Joh. Claessens G. de Mulder Dr. de Bruijn spreekuur wasch- of aard appelmanden zaaihaver MARQUISET zeer fiine kwaliteit 075 1.45 BREEDE GORDIJNEN 88 78 65 55 48 ALLOVERNETS 60 45 44 40 33 27 17 SMALLE VITRAGES 25 22 7 12 ONDERGORDIJNTJES 54 48 40 29 15 Fraaie keuze Overgordijnen in Damast, Plucheffe, Cretonne enz. MAMUFACTUURHANDEL Prima KUIKENS M. Classens, Centr. Broeder» Oirlo L. Profiteert dan van onze extra reclame in Borstelwerken en Sckoonmaak- arfikelen. 2 prima Dweilen voor 45 ct Prima Anker luiwagen 26 ct Union Luiwagen 28 ct Straatbezem 30 -35- -60 ct Kamerbezem 19 -35- 40 ct Werkborsteis vanaf 9 ct Wasehborstels 10 ct Cocos Handvegers 25 ct Haar Handvegers 55 ct Ragebollen haar 85 ct de nieuwste Behangselpapieren Verven. Lakken, Borstelwerk, Zeeman, WITKWASTEN, ALPINA WIT, Zaterdag 5 Maart 1932, No. 10 Er is schaats gereden op Maartsch ijs. De eerste Lentebode Veraart kondigt nieuwe regen- proeven aan. Voetbalkam pioenschappen. Regeerings- maatregelen in crisistijd. Van alles wat en weinig goeds. Misschien hebben we het „zachte wintertje" te veel geroemd, want midden en einde Februari brachten ons nog koude verrassingen. Op den eersten Maart waren zelfs verschei dene ijsbanen in ons land geopend en op vele scholen niet hier ter plaatse misschien, maar wél elders, naar ons bekend is kregen de kinderen vrij-af voor ijsvermaak. Men is daar wel eens gauw mee, want op zwak ijs ligt een ongeluk al in een heel klein hoekje Gelukkig is het weer intusschen een hoop zachter geworden en reeds kon de eerste lentebode worden ge signaleerd onze regenmaker Dr. Veraart heeft voor Februari nieuwe regenproeven aangekondigd, Al licht brengt hij ons weer aan het lachen en dat is öök wat waard in dezen tijd Een beetje regen zal overigens niet onwelkom zijn. Statis tische cijfers toonen aan, dat Februari zéér droog was, wat de boer trouwens wel kan zien aan den grond. De maand was ook zeer zonnig, de Bilt registreerde 100 uren zonneschijn. Zóó droog is de boel, dat reeds heidebranden ontstaan, deze week o.a. in de Peel. Ook waar in gebou wen een onvoorzichtigheidje met vuur wordt begaan, slaan de vlammen spoedig met geweld uit. In Zaandam brandde op Zondagavond j.l. een oud, historisch kerkgebouw, niet meer als zoodanig gebruikt, uit; in Amster dam werd een groot pand in de Joden Houttuinen door het vuur verwoest en ook elders kraaide de roode haan lustig zijn vlammen-lied. Het is óók een lente-teeken, dat zoovele voetbal-kampioenen worden geboren. Ajax, Enschedé en Veen- dam konden de clubvlag reeds hijschen, andere illustere voetbal gezelschappen moeten elkaar den kampioensroem nog in een beslissings wedstrijd betwisten, wat een reuze voordeel voor de clubkassen is. Er is n.l. bij het publiek enorme belang stelling voor zulke gebeurtenissen op Zondag j.l. werd op één veld het aantal toeschouwers op 16000, op een ander veld op ruim 20000 geschat. Ijskoude Noordenwinden worden getrotseerd en kapitalen aan geld geofferd om de jeugdige voetbal- heel-en-half-goden aan het werk te zien. Zeker, een mensch moet wat hebben, waarvoor hij zich interesseert, maar dat geen gezondheid-belagende weersomstandigheden de menschen bewegen kan om eens voor een keer zich op andere wijze bezig te houden en dat de nood van haast een derde deel des volks geen beletsel is voor de rest van dat volk op Zondag aan Zondag vele tienduizenden te offeren op het altaar des Bruinen Monsters, dat wijst toch wel een beetje op manïakkerij. Toen 14 ctagen geleden in Amster dam Holland—België „ging", werd de afwezigheid van Belgisch publiek geconstateerd, waarvan we in de pers als verklaring vonden de crisis. Maar voor den komenden wedstrijd België—Nederland in Antwerpen, waren in het begin van deze week alle voor ons land bestemde toegangs kaarten reeds uitverkocht 1 De boeren lijden zéér. misschien wel het meest onder de huidige crisis-omstandigheden. Steeds heftiger klinkt hun roep om hulp en bescher ming. En eindelijk... schijnt die roep in Den Haag verstaan te zijn. In een missieve althans aan de Kamer, deelde de Minister-President mee, dat hij zich bewust is, dat de boeren spoedigst hulp behoeven en dat de regeering die ook brengen zal. Het volk in het algemeen, wees hij er op. dat zulke hulp eenige ver zwaring van druk voor allen met zich zal moeten brengen. Inderdaad mag men niet mopperen, indien som mige artikelen wat duurder moeten worden, als daarmee een stand van nijvere landgenooten aan loonenden arbeid kan worden geholpen. De boeren zelf hebben intusschen voor een deel hun vertrouwen in de regeering verloren, die niet leidt of tracht te voorkomen, maar zich eerst laat drijven door onhoudbaar gewor den toestanden. Ook van bevriende zijde is dat deze week aan de regeering verweten bij de behande ling van de Interpellatie Weitkamp. De regeering maakt alle kwesties en moeilijkheden maar commissociaal en wascht zich dan de handen in on schuld, zoolang de rapporten der commissies niet zijn afgekomen. Laten we nu maar weer afwachten, of de „standjes" van de Kamer, de regeering op den weg naar beter schap hebben gebracht. Onze toipedoboot „Van Galen" is in Sjanghai aangekomen ter be scherming van de Nederlanders daar 200 in getal, die zich overigens, naar ze hebben verklaard, geen oogenblik bedreigd hebben gevoeld. De „Van Galen" blijft er intusschen tot meerdere zekerheid, en de regee ring heeft niet toegegeven aan socialistischen aandrang in de Tweede Kamer om de Van Galen te Sjanghai door... een passagiersschip te vervan gen. Men ;kan de goede zaak des vredes ook wel een klein beetje overdrijven. Soms. Op het kasteel „Nyenrode" hebben inbrekers van de week hun slag ge slagen. tot ontsteltenis van den kasteelheer, de brave Breukelsche bevolking en van de assurantiemaat schappijen, die 10.000 gulden uit loofden voor het vinden van de daders met hun^buit. Het is intusschen van cultureel belang, dat ons inbrekersgilde interesse aan den dag gaat leggen voor artikelen van kunst en ouderdom, en ze met smaak weten te kiezen uit het werk van groote meesters. Het zal de standing van het gilde ten goede komen. En dat is noodig, nu de beoefe naren van eertijds zoo gerespecteerde beroepen, zich zelf meer en meer declasseeren. Advocaten, notarissen, bankiers.... enfin, laten we er niet meer van spreken. Voor de afwisseling|stond deze week eens een chef-veldwachter van Valburg voor de Arnhemsche recht bank, verdacht van brandstichting de eisch luidde anderhalf jaar. Een justitioneele actie is ingeleid tegen den verkoop hier te lande van Iersche Sweepstake-loten. Heel goed, want het werd een razernij met dien verkoop. Als de menschen eens wisten, hoe uiterst klein de winst kansen in deze loterij zijn Zeker, een deel der gelden komt ten goede aan Iersche Ziekenhuizen, maar er is op het oogenblik in eigen land ge legenheid genoeg om liefdadigheid te beoefenen Een Lappo-actie in" Finland. Bondsworst in Oostenrijk. Hitler is Duitscher^'geworden, maar nog geen Rijkspresident. Naar vrede in het Oosten. Ook óver onze grenzen vormen de boeren de lijdende partij in crisis tijd. Ze mopperen er natuurlijk, net als hier en de regeeringshulp is er net zoo traag. In Finland nemen de boeren dat niet langer en ze zijn een fascistische actie begonnen via de regeering tegen het Marxisme, waar onder ze communisme en socialisme verstaan. Ze meenen, dat de regeering de belangen der arbeiders te eenzijdig beschermt en eischen daarom haat aftreden en een verbod van Marxis tische vereenigingen. De regeering wil niet zwichten voor geweld en zoo dreigt nu min of meer de burger oorlog in het hooge Noorden. In Oostenrijk poogt de regeering met een daad te toonen, dat ze den boeren een goed hart toedraagt en ze wil helpen. Ze gaat... Oostenrijk- sche Bondsworst fabriceeren. Al het overtollige vee zal ze van de boeren opkoopen en de beesten in twee speciaal ingerichte fabrieken tot een heidsworst laten verwerken, die tegen kostprijs beschikbaar zal worden ge steld. Het idee is nieuw, dus interes sant. Nog nergens anders heeft men het geprobeerd om de crisis met worst te bezweren. Mogelijk, dat het helpt, want in Nederland heeft men vroeger met eenheidsworst ook mobilisatieleed kunnen weg-eten. De Oostenrijker Hitier heeft het Duitsche staatsburgerschap verkregen door middel van een focmeele be noeming bij den Brunswijkschen gezantschapsraad te Berlijn. Hij kan nu dus ook Rijkspresident worden, maar zijn kans daartoe achten we gering. De Nazi's, die deze verkiezing voor een machtsontplooiing willen bezigen, zouden door den uitslag der verkiezing wel eens een fecmen terug slag kunnnn ontvangen, want nu alle troeven aan beide zijden op tafel zijn gelegd, en de tegenpartij daarbij over een zoo populaire en eerbied» wekkende figuur als Hindenburg troef-aas in het spel I beschikt, laat de afloop zich niet moeilijk raden. De inzet is hoog en de ver liezende partij zal zich bijna geruïneerd moeten voelen. Eindelijk komen wat meer opwek kende berichten uit het Oosten, waar ook de Japanners nu voor vredesgedachten toegankelijk blijken, al wordt de strijd voorloopig nog verwoed en bloedig voortgezet. Het moet den Chineezen tot eere worden toegegeven, dat zij door hun energiek en wanhopig verzet tegen de indringers, in niet geringe mate tot het wekken der vredelie vende gevoelens bij dezen hebben bijgedragen. In het midden dezer weck vochten de Japanners intus schen nog heftig bij Sjanghai, ho pende door een militair succes hun positie bij de komende onderhande lingen te versterken. Ze hebben in derdaad vorderingen kunnen maken, zelfs de Chineezen tot de 20 K.M. zone kunnen terugdringen. De oplossing, waarvan men den Volkenbond in den persoon van Paul Boncour het „Vaderschap-ho- noris causa" heeft verleend, schijnt daaruit te zullen bestaan, dat beide partijen uit het gebied rond Sjanghai zullen terugtrekken, dat gebied aan neutrale troepen ter bezetting over latende. Daarna zal over den status van Sjanghai worden geconfereerd, waarbij ook andere mogendheden partij zullen zijn. En op uitdrukke lijk verlangen van de Ver.Staten en Engeland zal bij die besprekingen de Mandsjoerijsche kwestie mede ter sprake komen. Japan doet wel, of de Mandsjoe rijsche kwestie af, uit en geregeld is, maar daar nemen andere groot machten geen genoegen mee. Intusschen is de nieuwe, Mands joerijsche republiek deze week nog weer eens met veel nadruk beves tigd, befuifd en bevlagd.... Onderwijl Sovjet-Rusland een groote legermacht aan de Mandsjoe rijsche grens samentrekt en China de betrekkingen met Rusland herstelde. Het daghet in het Oosten, maar vrede is er nog niet. te VENRAY zal voor de Erven Th. Pouwels— Friesen te Venray. publiek verkoopen A. op Maandag 7 Maart 1932 nam. 6 uur in na te melden café, Gemeente Venray. I. Een goed onderhouden, ge riefelijk ingericht en zeer gunstig gelegen huis a.d. Langstraat no. 18, waarin gevestigd een goed beklant koffiehuis-affaire, met stal, bergplaats, grooten tuin en aparte toegang naar Langstraat en Langeweg kad. Sectie C no 4262 groot 10.45 A. II. Bouwterrein a. d. Langeweg, kad. Sectie C no. 4675 gr. 34 10 A. in div. perc. Aanvaarding sub. I op 15 Maart en sub. II oogst- en stoppelbloot in 1932. B. op Dinsdag 8 Maart 1932 nam. 2 uur te Venray a.d. Langstraat no. 18 den koffiehuisinventaris en den inboedel. Breeder bij publicatie omschreven* DE NOTARISSEN Pluymaekers te Venray en van Bergen te Nijmegen zullen op Woensdag 23 Maart 1932 nam. 3 uur, in het Hotel De Zwaan te Venray aan de Markt, krachtens art. 1223 B.W. publiek verkoopen Gemeente Venray. Boerderij aan het Veulen, be staande uit huis, schuur, stal, bouw- en weiland Sectie H nos. 1544 en 1760 groot 15,75.00 H. Bewoond door en in gebruik bij Joh. Verberkt. Aanvaarding het bouw- en wei land op 1 April en de gebouwen op 1 Juli 1932, in lasten sedert 1 Jan. 1932. Betaling van den koop prijs op 1 Juli 1932, 30 te Merselo-Venray. EL G. A. B. Holtu8 Notaris te HORST zal op Maandag 14 Maart 1932, namiddags 4 uur, in de zaal van den Heer H. Arts te Merselo Venray, ten verzoeke van den Heer H. H. ArtsFranssen, pu bliek verkoopen 1. Een huis met stal, schuur, boomgaard en bouwland te Mer selo, groot circa 70 a. 2. Bouwland in Daland bel. Ant. van Rijswijk en de weg gr. circa 38 a. 3. Bouwland tegenover Ant. van Stiphout, groot circa 54 a. 4. Weiland belend Wed. Poels en G. Michels, groot circa 40 a. 5. Weiland belend Wed. van Rijswijk, groot circa 33 a. Te veilen ia perceelen, diverse massa's en generale massa. Aanvaarding Paschen en slop- pelbloot 1932. 35 Openbare Verkoop van de te VENRAY. Notaris te Horst, zal op Woensdag 16 Maart 1932 nam. 2 uur, in café J. Voesten (vh J. Kemps) te' Venray, Hense- niusplein, ten verzoeke van zijn principaal, krachtens art. 1223 B.W., publiek verkoopen De bouwhoeve „Erica", bestaande uit prachtige, soliede gebouwen met Hollandsche stallen, alles geheel naar de eischen des tijds ingericht, schoone boomgaard met circa 3000 fruitboo- men, bouw- en weiland, in een blok gelegen te Venray aan het Veulen, op een half uur afstand van Station America, lijn Venlo—Eind hoven, groot 71 H.A., 30 a. 90 c.a Te veilen in diverse perceelen, massa's en generale massa. Alles nader bij affiches om schreven. Een groot gedeelte der koopsom kan als eerste hypotheek op de boerderij gevestigd blijven. Aanvaarding gebouwen 1 Mei a.s. Boomgaard, houw- en weiland grootendeels dadelijk. Verdere inlichtingen te bekomen ten kantore van voorn. Notaris. Wilt U nu eens een echt keurigen, mooien Kinderwagen zien Komt dan eerst vrij blijvend 'n kijkje nenfèn naar de aparte modellen VAN DELFT'S Beleefd aanbevelend, 328 van planten voor Struik- en Klimrozen, Ligustrum, enz. Aan uiterst lage prijzen te bekomen bij 316 Leunen. Neus-, Keel- en Oorarts houdt geregeld eiken Vrijdag van 12 lot 1 uur in Hotel DUPONT Stationsweg Venray. Inwoners van Venray, hebtU noodig, wend U dan aan onder staand adres J. H. POELS, Kruisstraat 40, Venray. Minzaam aanbevelend. TE DXOOE Bleekstraat 10. TE ElOOE goedgekeurde le nabouw Gouden Regen bij Kinderen Wismans. te verkrijgen op bestelling, a 30 cent per stuk. M. de Bruini, Scheide ilTRAGES Voor het a.s. seizoen brengen wi) eene geheel nieuwe sorteering 120 CT/^aCC zoowel afgepast als stukgoed zijn thans de d I USlËj groote vraag. In 230 hoog en 155 breed 6.95, 4.90, 4.00, 3.00, JQ Hofstraat II VENRAY Telefoon 114 Wilt U in het komende seizoen ook verzekerd zijn van sterke en goede kwaliteit 2-daagscke kuikens en 6-weeksclte hennetjes beste' dan aan onderstaand adres. Prijs W.L. en N.H. BI. f 25.per 100 en 6-weeksche hennetjes f 1.50. BROEDE1EREN 5 cent. Allen afkomstig van dieren, welke op pullorum zijn onder zocht, ook dit jaar 0 pet. besmet. Aangesloten en onder con trolevan de Landelijke Georganiseerde Pullorumbeslrijding. Aanbevelend, Deze week tegen uiterst lage prijzen C\ C TE KOOP oude glasramen en deuren en een partij dakpannen M. Willems, Hoenderstr. 2. 8 Sponsen, Zeemleder, Zeilvegers, Pansponsen, Tapijtschuiers, Zuiver haren Kamerbezems enz. in ruime sorteering. ZIE ETALAGE Aanbevelend, TELEFOON 106 96 een prachlcollectie in voorraad aan ongekend lage prijzen. In China Matten en China Looper, Cocos Looper en Tapijt hebben wij een reuzensorteering aan prijzen beneden elke concurrentie. bronzen, waterverven, kleursel, boenwas, en verder alle schoon maakartikelen aan de laagste prijzen. Hofstraat 8 VENRAY. 50

Peel en Maas | 1932 | | pagina 10