Na de Wasch Faillissement der Hanzebank 's-Bósch. Bij Griep Het dertiende kind. Ons Weekpraatje. Gemengde Berichten en ook bi) de Directie deze gedachte niet is opgekomen. De mededeeling van den afge vaardigde uit Keipen in zijn afdee- lingsvergadertng berust geheel op een misverstand. De spreker op de algemeeoe ver gadering ^an den Bond van Pluim veehouders van den L.L.T.B., de beer Wijk, districtspluimveeteelt- consulent te Apeldoorn zeide in zijn lezing dat bovenstaande wel eens in overweging kon worden genomen. Verder is er niets gezegd en kon ook in dezen geest niets gezegd worden, omdat deze vergadering geheel buiten de Algemeene Vergadering der ver koopinstelling de C.R.E. staat. Op de 3e vraag zegt spreker, dat in de winterdagen meestal allerlei „fantastische geruchten" zooals het verslag ze terecht noemt, de ronde doen. Hieruit blijkt weer eens duide- <ijk hoe lichtvaardig er praatjes wor den verteld en tevens, dat het voor niemand goed is om over teveel vrijen tijd te beschikken. Eigenlijk moest men op zoo'n verzinsels geen antwoord geven, ïaar ieder verstandig mensch het onzinnige ervan begrijpt. Toch wil- en wij hier in onze eigen afdeeling iets naders daaromtrent mededeelen. De leidende personen aan de C. R.E. bestaande uit Directeur. Secre- laris, 5 kantoorbedienden, de op- ichter van het arbeidend personeel, de chef van de expeditie en de controleur voor de afdeelingen in otaal 10 personen verdienen tesamen ruim f 30.000. Met deze toelichting hopen wij dat de vergadering genoegen zal nemen. Coöp. Roermondsche Eiermijn. De aanvoer in 1931 was hooger dan in 1930. De omzet in geld was beduidend lager door de daling der prijzen. Aangevoerd en uitbetaald werden in 1930 222.538.617 eieren, waar voor uitbetaald werd f 11.403.882.23. In 1931 waren deze cijfers 249 511.829 stuks ad f 10.424,622.30. Het jaar 1932 ziet er voor den «•ierhandel donker uit. Onder de land- en tuinbouwproducten nemen de eieren de eerste plaats in. De iotale waarde der uitgevoerde eieren b droeg voor ons land in 1931 niet minder dan f 52.000.000, dus meer dan den geheelen boteruitvoer. heeft men vaak last van schrij nende handen. Dit schrijnen houdt dadelijk op door Purol. Vergadering Boeren leenbank Venray. Op Zondag 21 Februari. De Voorzitter, de heer M. Wis- mans opende de druk bezochte ver gadering met den Christelijken groet en een woord van welkom aan de aanwezigen, speciaal aan den Heer Jan Poels. Verder deelde de Voor zitter mede, dat de Weleerw. Heer Kapelaan Strijkers wegens ziekte de vergadering niet kon bijwonen en dat de Kassier, de heer Pijpers, wegens omstandigheden belet was. Nadat de notulen der vorige ver gadering waren voorgelezen en goed gekeurd, wees de Voorzitter er op, dat sinds de laatste vergadering overleden is de heer Diteks, Volen, bestuurslid der Boerenleenbank, aan wien velen zeer veel dank verschul digd zijn. Wanneer binnenkort een H. Mis tot rust zijner ziel zal wor den opgedragen, hoopt de Voorzitter, dat vele leden der Bank deze zullen bijwonen en bidden voor hem, die in zijn leven zooveel belangloos heeft tot stand gebracht. Aan de beurt van periodieke af treding zijn de bestuursleden M. Wismans en G. W. Litjens, alsmede het lid van den Raad van Toezicht P. v. Dijk. Er werden uitgebracht 109 stem men, waarvan er bekwamen: Wis- Schleicher en zeide op somberen toon: De wilde hond moest sterven, de wilde hond is dood. Steeds dezelfde onverschillige ijskoude Ironie van den Indiaan. Dood dan kan Nachtuil terug kneren tot zijn volk, dan is ge rechtigheid geschied. Ik heb hem losgesneden van den boom en zijn bangebroken. Wil Nachtuil zien, dat de wilde hond dood is en meteen ging hij 'P de plaats aan waar het lijk ouder groen bedolven was. De Indiaan volgde. Zijn wapen n de hand, zijn bonte, gestreep te mantel fladderde achter hem aan. Zijn leeren schoenen, de mokassins verdoofden zijn schre den, hij ging als een schim. Meester Dorrens had gaarne \an hem geweten, welke de mis daad van Schleicher was geweest n hield niet op telkens naar de oorzaak zijner straf te vragen. De wilde hond was slecht, hij heeft zijne broeders de Huronen verraden. Meer kreeg hij niet te welen. De Indiaan bleef onverschillig hij al zijn vragen en hulde zich in zijn zwijgen als i:i zijn majes teit, als een koning, de koning der wouden, die antwoord noch roden behoeft te geven. Nachtuil spreekt niet, wanneer hij niet spreken wil. Dat doen de blanken alleen dat weet mijn blanke broeder ook wel, was het antwoord. mans 108, Litjens 107 en van Dijk 108. Ooder dank voor het in hun gestelde vertrouwen, aanvaardden de herbenoemden hun verkiezing. Hierna werd overgegaan tot voor lezing der balans en winst- en ver liesrekening over 1931, waaruit we aanteekenden, dat er in 1931 eene winst is gemaakt van f 1835.94, terwijl sinds het bestaan der bank een totale winst is gemaakt \an f 29960. Alsnu verkreeg de Heer J. A, Poels het woord enjbracht het plan der steunverleening aan de kleine boeren ter sprake. Dit plan is al meer uiteen gezet,jdoch steunt in principe op de bereidwilligheid der eigen bevolking om hulp te verleenen, waarna de Provincie en de Gemeente dit plan met een flinke subsidie zullen steunen. Waar sinds de oprichting der Bank, die vroeger voor héél Venray was, een winst heeft gemaakt van f 29960, vroeg de Heer Poels aan de vergadering 6 pCt. van deze som voor gemeld doel disponibel te stellen. Met algemeene stemmen besloot de vergadering hiertoe, waarna de Heer Poels zijn dank uitsprak namens hen, die geholpen zullen worden. Hij noemde deze daad een daad van Christelijke solidariteit en was er zeker van dat Gods zegen niet zou uitblijven. Uit de gemaakte jaarwinst, werden ouder gewoonte getrouw, de navol gende giften gedaan Missie Mgr. Verriet f 25, Kerk Venray en Yssel- steyn, elk f 50, St. Agnespatronaat f 50, St. Antoniuspatronaat f 40, Vincentiusvereeniging f 40, Groene Kruis f 70, St. josephsgesticht f 30, Landbouwschool f20. Leesbibliotheek f 25. De rente7van gelden terstond op- eischbaar. zal voortaan bedragen 3 pCt. en van gelden met één jaar opzegging 3i/s pCt. De rente van ter leen genomen gelden zal voortaan bedragen 4 pCt. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering met den Christelijken groet. Vergadering Verkoopvereeniging „St. Antonius" te Venray. De Voorzitter M Wismans opent de vergadering met den Christelijken groet en stelt het eenige agendapunt aan de orde. om aan het Comité tot steun aan kleine boeren uit de reserve een bedrag van f 1600 ter beschikking te stellen. Zonder eenige tegenkanting ging de vergadering hiertoe over, waar voor de Heer Jan Poels de vergade - ring dank bracht. Hierna werd de vergadering op de gewone wijze gesloten. Naar aanleiding der ter-visie-leg- ging van de derde uitdeelingslijst in bovengenoemd faillissement ter Griffie van de Arr. Rechtbank te 's-Bosch heeft ondergeteekende met de heeren Mr. Nederveen en Steegmans, na mens het Limburgsche Comité, een onderzoek ingesteld te 's-Bosch naar den inhoud van de uitdeelingslijst en daarop voorkomende bedragen. Genoemde commissieleden kunnen niet verhelen, dat bedoelde lijst in zijn geheel op hen een zeer pijnlij ken indruk heeft gemaakt. Vooral drie onder de uitgaven vermelde posten trekken de bijzon dere aandacht en wel: I. autokosten en ten onrechte als zoodanig opgenomen bedragen (sic!!) ad f94.712.24. II. door H. A. Tr. verduisterde fondsen en door hem per saldo (sic!!) opgenomen gelden ad f 137 921.50i/2. III. Verlies op beleggingen, na aftrek van gemaakte interest en an dere opbrengsten, ad f517.821.86. Vooral deze laatste post had onze bijzondere aandacht. Het leek ons reeds een staaltje van voortreffelijk beheer, dat ruim f 517.000 waren „wegbeheerd" doch wij hadden, ge zien de omschrijving, een vage vrees dat de werkelijkheid nog veel erger was. De lijst n.b een officieel document door een rechter-commissaris en drie curatoren onderteekend en ter grif fie ingevolge de wet gedeponeerd. Influenza. Rheumatische pijnen gevatte Koude, Hoofdpijn, Kiespijn, Aangezichtpijn en vastzittende Hoest, zullen Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. Toen Meester Dorrens de tak ken en bladeren had weggenomen zeide het opperhoofd, zonder een spier te vertrekken De wilde hond is dood. Nachtuil kan gaan en keerde zich om. Zal het opperhoofd van den grooten stam zijn blanken broeder helpen, hem te begraven? Het is toch een mensch Een valsch mensch, die geen eerlijk graf verdient. Meester Dorrens kon echter niet besluiten, het lijk zoo achter te laten, een prooi der wolven en der jakhalzen, de hyena,s der prairiën. Weet mijn vriend, Nachtuil, geen geëigende plaats (Wordt vervolgd) gaf geen duidelijk beeld van hetgeen was geschied, weshalve wij behoefte gevoelden aan een nader onderzoek. Een bezoek aan curator Coster heeft ons toen bewezen, dat de post „Verlies" enz. ad f 517,821.86 eigen lijk moest zijn f i. 195.478.47 of f 677.656.61 meer. Curatoren waren tot hun opgave gekomen door de gemaakte renten van de aanwezige kapitalen op het verlies in mindering te brengen. In 't kortEr is door verlies, verduistering enz. circa f 1.500.000. (zeggeeen millioen vijfhonderd duizend gulden) „weg". De heer Coster heeft bij ons on derhoud zich zeer welwillend getoond en zich bereid verklaard, in overleg met den rechter-commissaris ons alle gewenschte inlichtingen en spe cificaties te verstrekken. De heer Coster heeft ons te ken nen gegeven, dat na de thans uit te keer en 7i/s 0/° later nog een slot- uitkeering van pl.m. 5 9I° kan wor den verwacht. Na deze in uitzicht gestelde slot- uitkeering zal dan in totaal 52i/z 0/° uit den boedel zijn gekomen. Het is ons comité, trots alles, een buitengewone voldoening nogmaals te kunnen constateeren, dat hare berekening, reeds 8 jaar geleden ge daan, dat destijds 70o)* in den boe del aanwezig was, is bewaarheid geworden. Wanneer men immers verloren en verduisterde bedragen, alsmede over dreven onkosten en te nadeellg af gewikkelde posten in aanmerking neemt, is deze rekensom uiterst eenvoudig. BRINKMAN. Notaris. Roermond, 22-2-32. Voor geinteresseerden geven wij hierbij het extract uit de derde uit deelingslijst enz. Extract uit de'derde uitdeelingslijst in het faillissement der Credietver- eeniging „De Hanzebank" te 's Her togenbosch. Staat van ontvangsten en uitgaven over de periode van 1 October 192731 Januari 1932. Ontvangsten Kassaldo en beleg gingen op 1 Oct. 1927 f 4.907.251.94 Opbrengst verkochte fondsen en geïnde coupons f 59,117.55 Opbrengst inventaris f 445.— Ontvangsten van Debijteuren f 1.654.994.71 f 6.621 809.20 Uitgaven Salarissen f 107.272.85 Onderhoud, bediening verwarming en ver lichting kantoorge bouw en conciërge woning f 13.770. Porti-, telefoon-, tele gram- en zegel- kosten f 6.713.12 Reis- en verblijf kosten f 4.496.40 Kantoorkosten, mate riaal, drukwerk f 2.050.82 Rentezegels. Ongeval len en ziektepremie f 1.472.41 Belastingen f 2.819.53 Accountantskosten f 1.648.51 Assurantiën f 1.735.62 Proceskosten f 17.140.37 Huren f 749.80 Diverse onkosten f 1.186.14 Autokosten en ten onrechte als zoo danig opgenomen bedragen f 94.712.24 Door H.A.Tr. verduis terde londsen en door hem per saldo opgenomen gelden f 137.921.50 Verlies op beleggin gen, na aftrek van gemaakte intrest en andere opbrengsten f 517.821.86 Uitkeering crediteuren f 3.575.183.71 Salaris en onkosten deskundige f 640.— Opgenomen en nog uit te betalen salaris curatoren, vastgest. bij besch. der Arr. Rechtbank te Den Bosch d.d. 6/2 1932 f 18.000.— Kassaldo en beleggin gen op 31 Jan. 1932 f 2.116.471.31 Aldus door ons curatoren in het faillissement opgemaakt den 15en Februari 1932. w.g. G. KOLFSCHOTEN. C. M. VAN LEEUWEN. COSTER. De koster van zekere dorpskerk te K.... kwam den pastoor, die juist in de sacristie verbleef, berichten, dat er een man en een vrouw waren met een kleine, dien ze wilden laten doopen. Eenige oogenblikken later traden ze binnen. De man, behoorend tot de arbeidersklasse, maakt zich bekend als zijnde vader van het kind en zegt eenlgszins bekommerd tot den pastoor „Mijnheer pastoor, dit is nu mijn destiende. Wat God doet is welgedaan, doch, lieve Hemelhoe zullen we den nieuwen gast kunnen onderhouden Ondanks alle krachtinspanning zijn we nauwe lijks in staat zijn broers en zusters het noodige levensonderhoud te geven De pastoor beschouwde met be langstelling het lieve wicht en zei op vriendelijken tosn tot den vader Wie weet, beste vriend, of niet juist dit dertiende kind zegen in uwe woning zal brengen en wellicht later in uw onderhoud voorzien Ik wil u daaromtrent een merkwaardig voorval verhalen. Maar laten we eerst overgaan tot de groote zaak, waarvoor gij zijt hier gekomen en uw zoon tot kind van onze Moeder de H. Kerk verheffen." De pastoor diende het heilig doopsel toe en begon na afloop der plechtigheid zijn verhaal „Ook ik, mijn vriend, ben een dertiende kind en ik ben blij nu de gelegenheid te hebben u mijne geschiedenis te kunnen verhalen. Zij zal in"u de overtuiging verlevendigen, dat alles, wat God doet, is welgedaan en dat zijn zegen rust op een talrijk kroost. Waren mijn ouders niet bezield geweest met den echt christelijken geest, datf zou mijn geboorte voor hen een oorzaak van kommer zijn geweest. Want zij behoorden tot den boerenstand en hadden een zeer karig inkomen. Doch, onderworpen aan Gods wijze beschikkingen, zeiden ze tot elkaar God heeft ons dit kind geschonkenlaten we bet blij en dankbaar uit zijn hand aan nemen misschien is het door Hem bestemd om ons eenmaal tot steun en troost te strekken op onzen ouden dag. Nauwelijks was ik één jaar oud of mijn drie broers stierven kort na elkaar. Door deze ramp werd ik zoo mogelijk nog dierbaarder aan mijn ouders. Eerst studeerde ik op de dorpsschool later op een school in de naburige stad. Na mijn leertijd was ik mijn vader behulpzaam in het boerenbedrijf. Door het invoeren van werktuigen, die ik in de stad had leeren kennen, vermocht ik mijns vaders ouderwetsche hoeve op hooger pijl te brengen. Bij den dood van mijn vader kwam de zorg voor de boerderij geheel op mij neer. Twee mijner zuster? immers waren in haar vroegere jeugd ge storven, vier waren gehuwd, twee andere nog ergens in betrekking, terwijl de oudste moeder hielp in bet huishouden. Na eenigen tijd deed zich de gunstige gelegenheid voor om onze boerderij voordeelig te verkoopen. Ik maakte daarvan gebruik en. na mij verzekerd te hebben, dat mijn moeder en mijn zuster onbekommerd voor de toekomst hare overige levensjaren konden slijten, begaf ik mij naar het seminarie, waarheen ik voelde dat Gods stem mij riep. Eenige jaren later ontving ik de priesterwijding en ik zal het niet wagen u de vreugde te schetsen van mijn moeder, toen zij bij mijn eerste H. Mis tegenwoordig mocht zijn. Nog dikwijls hoort men haar zeggen „Ofschoon hij nu reeds vijftig jaar is, herinner ik mij steeds met innige dankbaarheid het uur der geboorte van dien jongen wane hij heeft toch waarlijk den zegen in onze familie gebracht." En inderdaad, God heeft gewild, dat het dertiende kind ook uit tijde lijk oogpunt beschouwd de steun zou worden van al de zijnen. Welnu, mijn vriend, wie weet, of deze lieve engel, die daar zoo gerust voor u ligt, niet dezelfde bestemming van den Hemelschen Vader ontvan gen heeft Wacht u dus voor een onchristelijk klagen of morren. Zorg vóór alles en altijd dat uw kinderen brave en godsdienstige christenen worden, en ik geef u de verzekering dat ge het overige gerust aan Gods Voorzienigheid kunt overlaten. Zoekt eerst het rijk Gods en zijne gerech tigheid, leert Jezus, en het overige zal u worden toegeworpen." Hier eindigde het verhaal van den pastoor. ffögG£W£ÜSTM! Wilt gij U weer frisch en flink voelen en Uw eetlust herkrijgen Ge bruik dan Fester's Maag- pillen, het ideale laxeermiddel. 0.65 per flacon. We hebben in de krant nog al eens gepolemiseerd tegen collega's van andere bladen, als die in een artikel onze zwaar gefundeerde mee ningen of overtuigingen geweld aan deden. Nog nooit echter hebben we een polemiek gevoerd met de menschen, die de achterpagina's van een krant plegen te vullen, mis schien uit eerbiedigen schroom voor de lieden, die voor hun arbeid per regel betalen, in plaats van per regel ie worden betaald en die daarmee behalve hun eigen zaak ook de krant schragen, van welke wij voorloopig alleen nog in figuurlijken zin eten. Maar sommige adverteerders gaan het te bar maken. Niet zij. wier han del een openlijke is en die deswege hun pennevruchien met hun naam durven sieren, maar degenen, die hun ridderfiguur verbergen achter een letter als X. IJ of Z, of onder nummer zooveel „aan het bureau van dit blad", zijn het, die meer en meer de anoniemiteit gaan misbrui ken, welke door de administratie van de krant wordt beschermd. Dat is jammer, want wat oorspronkelijk goed was en gemakkelijk en zulks voor eerlijke lieden nog is wordt nu in vele gevallen een gevaar voor het publiek, wanneer n.l, de anonie me advertentie als masker gaat wor den gebruikt, waarmee wordt uitge trokkenop roof. Niet in de plaatselijke krant, gelezen door men schen, die elkaar van haver tot gort kennen, maar in het z.g. algemeen verspreide dagblad worden relaties geschapen tusschen menschen uit onderscheidene plaatsen Jen streken menschen, die onbekend zijn met den persoon en de zaak van den ad vertentie steller, die [zijn slachtoffer imponeert met briefhoofden, telefoon nummers en opgegeven bankreke ningen. Wie de lijst van aangeboden be trekkingen in sommige groote dag bladen Jeest, begrijpt niet, dat er nog werkloozen zijn, waar toch dag- aau-dag zooveel baantjes, zelfs zoo veel lucratieve baantjes, worden aangeboden. Wie de bedoelde an nonces echter aandachtig leest en een beetje critisch, zal ervaren, dat het meerendeel dier annonces ge plaatst is met de bedoeling om het gespaarde geld machtig te worden van de werkzoekenden, terwijl aan hun persoon a!s werkkracht in het geheel geen behoefte bestaat. Ter waarschuwing van de goedgeloovi- gen schrijven we dan ook deze re gelen. We hebben hier voor ons een, willekeurig genomen nummer van „De Telegraaf". Zoekt u een be trekking We zullen u helpen. Dat ééne nummer van het genoemde blad zij onze gids. We kunnen u aanbieden een be trekking als directeur in een auto mobielbedrijf. Wat u bent, of doet of kent, hoe oud u is, daar wordt niet naar gevraagd en dat doet dan ook niets ter zake, mits u maar be schikt over 75000 gulden. Ook van een ander bedrijf kunt u directeur worden. De aard van het bedrijf wordt zelfs in het geheel niet genoemd. Als u maar deel neemt in het kapitaal „om een goed beheer te verzekeren", dan bent u de ge schikte man, die het baantje krijgt. LI kunt ook medewerker worden in een ander niet aangeduid bedrijf. We kunnen dus niet zeggen, of het een zaak is in voddrn of champagne in effecten of schuurpapier, maar medewerker wordt u zeker, als u maar 5000 gulden inbrengt. Zijn er meer liefhebbers, dan heeft degene voorkeur, die bovendien in het bezit is van een auto. U kunt ook als vertegenwoordiger optreden van een zaak in laten we eens even kijken o, dat staat niet vermeld. Doet er niet toe. U wordt vertegenwoordiger, als u over 5 mille beschikt. Maar niet met smoesjes aankomen s.v.p.„Alleen zij, die inderdaad over bovenge noemd bedrag beschikken, komen in aanmerking." Eén firma heeft een levenspositie te vergeven, voor verschillende deelen des lands zelfs. „Vakkennis geen vereischte", maar „benoodigd kapitaal ca. 8000 gulden." Als de lezer misschien meer van rustig werk op een stil bureau houdt, dan kunnen we hem atcendeeren op de vacante plaats in een trouwens nog op te richten filiaal van een woningbureau. Mits hij beschikke over pl.m. f 3000, is „vakkennis niet vereischt". Een „werkkring van f 200 p.m., plus winstaandeel" in een niet ge noemde zaak mogelijk dus een poffertjesbakkerij, een kolenhandel of een taxi-onderneming is het loon van hem, die zonder hersens, waar naar althans niet wordt gevraagd, maar met f 10.000 zich bij den advertentiesteller presenteert. Slechts één behoorlijk baantje vonden we aangeboden, zonder dat de sollicitant geld behoefde te heb ben om dat in te brengen. Kapitaai werd hier dus niet verlangd, maar vakkennis óók niet. Alleen een beetje algemeene ontwikkeling werd als zwakke eisch gesteld. Heel de menschheid is tegenwoordig alge meen ontwikkeld, of acht het zich. Een beetje kennis van boekhouden, welke niemand vreemd is in onze dagen, kon tot aanbeveling strekken. Een baantje dus, dat door iedereen kan worden waargenomen, en ge honoreerd zou worden om te beginnen met f 120, p.m. Heusch niet slecht in dezen tijd. Om iedereen zijn kans te laten benutten, drukken we die adverten tie hierbij over Gevr. v. spoed. alg. ontwikkeld pers., kennis v, boekh. str. t. aan- bev. Aanv. sal. f 120 p, m. Br. m. postz. v. antw. ond. 3-3132 bur. De Tel. U ziet ziet uit alle afkortingen, dat er geld was gespaard op deze advertentie, waarop ieder „pers" (persoon) mannelijk of vrouwelijk die naar werk verlangt, zou kunnen schrijven. Dat zijn een half millioen menschen in ons land. Zeg nu maar weinig dat er 500 brieven op zoo'n advertentie binnenkomen. Dan ontvangt de steller der ad vertentie 500 postzegels a 6 cent van 500 arme dood-gesjochte men- schjes, die er een hap eten voor uit hun mond sparen. De steller ver dient dan op zijn Speurder f 25, ..schoon". Het is schuimen op de armoe van vertwijfelde menschen. De Bisschopswijding van Mgr. Lemmens, De datum van de bisschops wijding van Z. H. Exc. Mgr. Dr. G. Lemmens, benoemd coadjutor van het bisdom Roermond, is thans de finitief bepaald op Zaterdag 19 Maart a.s. Zij zal geschieden in de Kathedraal van St. C hiistoffel Ie Roermond. Z. H. Exc. Mgr. J. H. G. Jansen, Aartsbisschop van Utrecht zal de consecratie verrichten, terwijl als medeconsecrators zullen fungeeren de bisschoppen van den Bosch en Breda. Mgr. Aengenent zal de plech tigheid bijwonen. Branden. Zondagmorgen brak door onbe kende oorzaak brand uit in de boer derij van den landbouwer B. Chris- tiaans te Swolgen. Schuur en stallen brandden geheel uit, waarbij de geheele voorraad hooi, koren en meerdere landbouw werktuigen een prooi der vlammen werden. Ook een paard kwam in de vlammen om. Door het krachtig optreden van de brandweer kon de brand tot de schuren en stallen beperkt blijven en bleef het woonhuis voor het vuur gespaard. De schade die vrij aan zienlijk is, wordt door verzekering gedekt. Terwijl de bewoners naar de kerk waren is Zondag in de buurtschap Langeveen onder de gemeente Tub- bergen afgebrand de boerderij van landbouwer J. Paus aldaar. Een deel der inboedel werd gered. Verzekering dekt de schade. Premiebetaling door middel van dagzegels. In een Maandag afgekondigd Staatsblad is bij Kon. besluit de regeling der premiebetaling door middel van dagzegels ook geldend verklaard voor personen, die bij wijze van werkverschaffing zijn te werk gesteld. Het in hoofdstuk III van de Tweede afdeeling der Invaliditeitswet bepaalde blijft echter van toepassing ten aanzien van die bij wijze van werkverschaffing te werk gestelde personen, die in een kalenderweek gedurend meer dan vier dagen door denzelfden werkgever in werkver schaffing zijn te werk gesteld. Kranige oude man. Zaterdagavond tusschen negen en tien uur heeft te Nieuw-Helvoet, een poging tot roof plaats gehad bij een alleenwonenden 82-jarigen man. Door verbreking van een deur in een schuur zijn de daders zijn wo ning binnengedrongen. Door het om vallen van een opgestelde rattenval werd de bewoner echter wakker. Hij bedacht zich geen oogenblik en laadde een tweeloops-jachtgeweer dat hij altijd bij de hand heeft en bedreigde daarmede de indringers. Deze sloegen daarop ijlings op de vlucht. Zij struikelden hierbij over een steen en hebben in hun groote haast een splinternieuw breek ijzer, dat tevens als hamer kan worden gebruikt, achtergelaten. Er is niets ontvreemd. De politie is met het gebeurde in kennis gesteld. Uit het onderzoek is reeds komen vast te staan, dat Vrijdag 1.1. twee personen, die voor gaven uit Den Haag te zijn geko men, bij den man geweest zijn om 200 eierkisten te koopen. De politie vermoedt, dat men hier met de daders te doen heeft gehad die zich op de hoogte wilden stellen van de situatie van de woning. Het onderzoek wordt voortgezet. Smokkelaar doodgoschoten. Men meldt uit Winschoten Gisterenavond is de 45-jarige J. S. bij het smokkelen over de grens bij Terapel door de Duitsche douane doodgeschoten. De man Iaat een vrouw en vijf kinderen achter. Smokkeldrama te Goch. Zaterdagavond is te Goch (Did.) op den Asperdenschenweg de kell- ner J. S. uit Goch, 36 jaar oud en vader van vijf kinderen, die meteen vriend, den 16-jarigen H. de H., eveneens uit Goch een paar pond tarwe over de grens wilde smokke len, door een commies betrapt. De commies loste eerst eenige waarschuwingsschoten en toen de beide smokkelaars daarop doorliepen richtte de Duitsche douanebeambte scherper, waardoor J. S. in de borst werd getroffen. De man overleed na een half uur. De andere smok kelaar kreeg een kogel in den lin kerbovenarm en werd naar het hos pitaal te Goch overgebracht. De verontwaardiging van de be volking was groot. DIE MEENDE HET Nu is uw man al meer dan een jaar dood gij hebt een zeer drukke zaak denkt ge dan ge heel niet meor aan trouwen WeduweIk aan trouwen den ken Daarvoor beware me de hemel 1 Al werd ik nog tienmaal weduwe trouwen doe ik nooit meer 1 BOOSAARDIG Juffrouw K.lk ben volstrekt tegen het gebruik van sterke dranken, maar toch kan ik niet nalaten te verklaren, dat zij, goed en matig aangewend, een zegen zijn voor de menschheid. Ik ben er van overtuigd, dat cognac mij eenmaal hel leven heeft gered. Juffrouw L.: Dat kan zijn, maar ik begrijp heelemaal niet, in hoe verre dat een zegen voor de menschheid is geweest.

Peel en Maas | 1932 | | pagina 6