In twee werelddeelen Het Drama in de bosschen van Echt. FEUILLETON Gemengde Berichten Bij qevatte Koude s|s Nauwelijks op weg, werd hij aan gesproken door een vrouwtje, dat van een zijpad op den grooten weg kwam. Ze moest ook naar Boheim en vroeg aan Vader Mang Vader, mag ik zoover met u meeloopen Zeker, vrouwtje, was het ant woord. Doch al spoedig begon het vrouw tje te praten Och, beste Vader Mang U kan niet gelooven. wat mijn buurvrouw toch een echt boos wijf is Aanstonds viel Vader Mang haar in de rede en zeide Zoo, dan zullen we VDor haar eens een krachtigen rozenkrans gaan bidden, opdat ze zich bekeere. „In den naam des Vaders"... En zóó bad hij nu met de tong heldin den ganschen langen rozen krans, vijftien tientjes aan één stuk. Eindelijk waren ze klaar, en 't vrouwtje was blij, dat ze weer eens kon ademhalen. Doch het duurde niet lang of ze begon Och beste Vader Mang, neen, ik kan het niet uitstaan, zooveel als ik toch te lijden heb van die „ellendige buurvrouw". Doch Vader Mang gaf haar geen kans. Zoo, dan gaan we ook een Rozenkrans voor u bidden, dat ge voortaan geduldiger moogt zijn. „In den naam des Vaders"... En wederom volgden drie rozen hoedjes, zegge drie Intusschen was dan ook al twee derde van den langen weg afgelegd, maar het onverbeterlijke vrouwtje wilde toch nog haar slag slaan en ze begon weer„Och, beste Vader Mang, u kan niet gelooven, wat mijn buurman een ellendig leven heeft met zoo'n „helleveeg in huis"... Welnu dan viel Pater Mang in, om u te laten zien, dat ik u geloof, zullen we nu ook nog een uitvoeri- gen rozenkrans bidden voor dien ongelukkigen buurman van u. In den naam des Vaders... Bij het iaatsce „Amen" waren ze Boheim genaderd. De goede Vadec Mang zorgde nu ook voor een grapje en zeide Nu, vrouwke, als ge weer eens naar Boheim moet, zal ik u zeer gaarne vergezellen. Ge hebt vandaag toch vlijtig gebeden 1 Dat had geholpen't Vrouwtje was voor een goed deel van haar kwaal genezen. Verdrietig zei ze Neen, Vader Mang, met u loop ik van z'n leven dagen niet meer mee. God zegene U, Eerwaarde. Na het vinden van de drie lijken in de bosschen te Putbroek werd de herinnering aan de verdwijning van den zoon van den 66-jarigen Rou- roek, een gepensionneerd Indisch militair wonende te Diergaarde vlak bij de Duitsche grens verlevendigd en alle bewoners dier streek vroe gen zich af, of ook hier niet de oplossing van dit raadsel moest worden gezocht. Door een courantenbericht, dat de eigenaars der bosschen deze zouden vrij gegeven hebben voor de be volking, om ze te kunnen afzoeken welk bericht later onjuist bleek te zijn, kwamen de arbeiders Ant. Jans sen en Corn. Gerits uit Diergaarde op het idee op zoek te gaan. Dit geschiedde Zaterdagmorgen, Gekomen in een driehoekig bosch van den burgemeester van Geulle en Bunde, op ongeveer tien minuten van de plaats, waar de lijken der drie andere slachtoffers werden op gedolven, ontdekten zij een open plek lusschen de hoog opgaande dennen. Hier zakten hun voeten door de grond was er iets hooger dan over al in de omgeving ^en daar overigens de bodem overal hard was, werd hunne bijzondere aandacht gaande gemaakt. 20 En dat was wat anders als een majoor van de schutterijen lateren tijd, en toch had Harrike loen ook al iets dergelijks gezien. Mr. Dan Dorman uit Kilkenny in Ierland was een allerdeftigste burgemeester, toch niet trotsch, neen, geen zier, maar voorkomend en dienstgewillig, want het gold zijn eigenbelang, want Mr. Dan Dorman uit Kilkenny in Ierland bleef de eigenaar van den bazar voor allesen wist goed waar Bartel den wijn» tapte, die in zijn beurs moest terecht komen. In weerwil van dat alles, was Mr. Dan niet geheel gerust. Hij sliep maar met open oogen, zeide wij. En zoo was het. En 's avonds dus, slaken de twee bewuste eigenaren, vennooten en kompagnons, of zoo als gij ze oemen wilt, hun respectieve ofden door de hun in respectief i^ndom toebehoorende venster- ->n, en bliezen ongelijkmatige nc k wolken uit hun respectieve l'ji'J"*- Met een in hun bezit zijnde schop werd eenige aarde weggegraven, waarop al spoedig een ondragelijke lijklucht waargenomen werd. Alvorens verder te graven werd de in de buurt wonende politieman H. Hintzen gewaarschuwd en toen deze zich van de gruwelijke vondst had overtuigd, stelde hij onmiddellijk de justitie, den burgemeester van Echt en de marchaussee hiermee in kennis. Het parket uit Roermond, arriveer de weldra per auto en belette de in middels uit alle richtingen toege schoten nieuwsgierigen den toegang tot het bosch, dat door de politie in alle richtingen werd afgezet en bewaakt. De verdere ontgraviDg geschiedde onder leiding en toezicht der justitie door de beide mannen, die de vondst deden. Nauwelijks een 20 a 25 c.m. die per werd weldra het lijk gevonden. De jas was over het hoofd ge trokken en toen deze een weinig werd verwijderd, kwam het hoofd bloot. Het in staat van ontbinding ver- keerende lijk lag met het hoofd achterover in scheeve houding met opgetrokken knieën, den rechterarm gebogen voor, den linkerarm ter zijde in 't lichaam. De spoedig ter plaatse gekomen vader van den jongen herkende het lijk als dat van zijn zoon aan de lange zwarte haren, de korte broek en de gummizolen. Een broer herkende den doode aan zijn postuur. Ook de moeder, die er inmiddels bijgekomen was, de verloofde mej. Marg. Tholen uit Peij en een zus ter herkenden het lijk aan een lit- teeken boven het oog en de gesp aan den riem. Dr. Hulst uit Leiden werd tele fonisch van de vondst verwittigd evenals de heer van Waegeningh, de justitieele expert te Maastricht. Do vermissing van Koubroek. Willem Roubroek is de zoon uit een gezin van tien kinderen. Op 24 Augustus was hij na het middageten met zijn splinternieuwe fiets uitgegaan daarna heeft men hem niet weergezien. Aanvankelijk was de familie hier over niet ongerust, aangezien het wel eens meer gebeurde, dat hij eenige dagen wegbleef. Hij vertoefde dan gewoonlijk bij zijn zwager te Posterholt, Ongeveer acht dagen later kwam die zwager bij zijn schoonvader. Toen bleek, dat de jongen reeds acht dagen verdwenen was. Waarschijnlijk was hij op dien bswusten vertrekdag neergeschoten en in 't boschje begraven, dat door den gearresteerden jachtopziender v. d. E. gemeden werd, toen hij tij dens een klopjacht tegen de drijvers zeid?, daar niet in te gaan, omdat er toch geen wild zat. De overledene was in 't zelfde karakter als de meeste jongens dezer streek, goed van harte, nu en dan wel eens een haas of konijn vangend doch nooit met vuurwapenen. Hij was een bekend voetballer bij de medeleden zijner club zeer in tel. Van het rijwiel is geen spoor kunnen ontdekt worden. De Sectie In tegenwoordigheid van de justitie, den burgemeester van Echt en den heer van Waegeningh uit Maastricht werd Zondagmorgen om half elf de sectie verricht door dr. Hulst uit Leiden ter plaatse waar het lijk ge vonden werd. Hierbij werd een schotwonde ach ter het linkeroor geconstateerd, dat blijkbaar op zeer korten afstand moet zijn afgevuurd, aangezien de prop van de hagelpatroon diep in het hoofd werd aangetroffen. De kracht van het schot moet zoo hevig zijn geweest, dat de schedel er geheel door werd gespleten De wervelkolom was onder het hoofd gebroken ook werden ver- Er hing iets in de lucht. Beiden wilden spreken. Geen wou beginnen. Niemand wou zich verraden. Eindelijk begon (Sam, en uit een rookwolk zoo dik, alsof hij zich in de dampen der Delphische Pylhia wilde hullen, begon hij. Halte-lu hoor ik onze lezers en goede lezeressen uitroepen, wat is dat voor een dier? Pythia Is dat het wijfje van die groote slang in de menageries of in de boeken, die ze Python hee'.en Toch niet 1 dat was een arme mensch, die ze orakelspreuken lieten verkondigen in naam van een heidenschen God, Apollo ge naamd, te Delphi, maar het is erg lang geleden, en die ze on- deraardsche dampen deden op snuiven Legenwil en dank, waarmee en waaruit ze de toe komst moest voorspellen. Nu weet.ge 't lieve vrienden! wat de rookwolk van den eerza- men Meester Sam Dinddy, noemd Rooien Duivel, beteekende en waaruit hij in orakelspreuken ging spreken. Meester Dan Dorman, gaan uw zaken goed Uit een andere rookwolk klonk het terug Mijn zaken gaan goed, Mees ter Sam Dinddy. Met genoegen, kwam het uit de eerste wolk en na eenigen bedenktijd, weer de woorden Alleen bij die drukte, is nog schillende hagelkorrels uit de wonde gehaald. Deze werden door de heer van Waegeningh te nader onderzoek meegenomen. Begrafenis van het slachtoffer. Na het onderzoek werd het lijk in een verzegelde kist vrij gegeven en denzelfden namiddag op het kerkhof van Maria-Hoop ter aarde besteld naast de drie andere slachtoffers. De Zeereerw. rector verrichtte de absoute, waarna het stoffelijk over schot in het graf werd neergelaten. Diep onder den indruk verliet de verzamelde menschenmassa het Kerk hof. lageuBdea KsiêdeeitngtB. Angstige Tijden Zwakte van de organen in den rug bedreigt zoowel mannen als vrouwen, vooral in den middelbaren leeftijd en daa na. De verschijnselen zijn gemakkelijk te onderkennen. Als uw rug, ^ledematen en spieren pijnlijk zijnals gij u prikkelbaar, vermoeid en zenuwachtig voeltals gij last hebt van urinestoormssen, waterzuchtige zwellingen, hoofdpijn of aanvallen van duizeligheid, ge bruik dan onmiddellijk Foster's rug pijn Pillen. Want als tengevolge van ver zwakking der orgaDen in den rug urinezuur en andere schadelijke on zuiverheden zich in het bloed meer en meer ophoopen door verwaar- loozing der eerste waarschuwende verschijnselen, wordt herstel moeilij ker. Er bestaat gevaar voor rheu- matiek, ischias, spit, waterzucht en blaaszwakte. Foster's Rugpijn Pillen zijn een speciaal middel, dat rechtstreeks op de bedoelde organen werkt en geen nevenwerking heeft op de ingewan den. Bij alle drogisten a f 1.75 per fla con, 32 Invoer van Russische boter. Verleden Dinsdag werd ons een briefkaart getoond van een importeur, zoo lezen we in de „Gelderlander", die mededeelde, dat hij geen Deen- sche boter meer leveren kon, wel Siberische. Wij hebben daarvan verbaasd ge staan en aan deze verbazing uiting gegeven. Het blad ontving een ingezonden stuk van den directeur eener boter fabriek waarin over die Russische boter wat meer wordt meegedeeld. Het blijkt, dat er reeds lang Rus sische boter wordt ingevoerd. En dat ze voor inlandsche natuur - boter wordt verkocht Van 1 Jan. tot 14 Nov. is hier ingevoerd (volgens den directeur der Coöp. Stoomzuivelfabriek den heer G. H, Peters te Schayk) niet minder dan 1,790.268 K.G. Russische boter. Maar het gaat crescendo. Want van 1 Jan. tot 14 Nov. is 45 weken, zoodat er per week is ingevoerd 39,783 K.G. boter uit Siberië en Rusland. Van 16 tot 21 Nov. is er echter ingevoerd 204,309 K.G., dus vijfmaal zooveel. De Russische boter schijnt hier in trek te zijn, want er is dit jaar al bijna 2 millioen K.G. verbruikt. En als 't zóó doorgaat, 200.000 K.G. per week, dan komt er nog een millioen K.G. bij, vóór het jaar om is. Welk een verlies dit uitmaakt voor onze boeren, kan men gemak kelijk uitrekenen. Zij kunnen niet meer uitvoeren, want de grenzen zijn overal dicht. En de eigen markt wordt overstroomd door het buitenlandsch product. Dan moet men die wijze heeren in Den Haag hooren praten over het contingenteeringswetje en zien rillen voor het gevaar, dat dit wetje zou worden misbruikt tot het vormen van aktieve handelspolitiek. al lastig, Meester Dan Dorman. Het antwoord luidde uit de an dere rookkolom Nog al vrij lastig, Meester Sam Dinddy, dat is waar. Er volgde een groote stilte, be geleid van aanhoudend nieuwe rookwolken en rookkolommen, alsof het donderwolken moesten worden, die elkander in 't lucht ruim zouden beoorlogen. Eindelijk heette het op lang zaam overlegden toon Gij moet een hulp zoeken, Meester Dan Dorman. De rookwolk, waarin deze aan gesprokene persoon zich hulde, bleef stom. De persoon in kwestie wist niet hoe hij het had. Na lang dralen Hulp een hulp welk een hulp En de andere wolk antwoordde met lichte spol Hulp? wel hulp om te hel pen, iöls dat de eene wolk erg klaar en helder moet voorgekomen zijn, want zij zweeg opmerkelijk. Een lange stilte heerschte, de twee wolken spraken een stom me taal. Meester Dan Dorman brak het eerst het stilzwijgen. Dank voor de goede meening Meester Sam Dinddy, maar het kan alleen, zoo kwam het van zijn kant. Dubbel zaken, dubbele win sten, rolde het aan in een waarlijk ontzaglijke rookwalm, -Aktieve handelspolitiek, zou dat nu zoo'n ramp zijn Ze wordt immers in alle landen gevoerd. En men verlangt ze van ons, men ver wacht ze van ons, kreeg onze hollandsche delegatie in Parijs niet te hooren. dat de Italiaansche kaas meest worden voorgetrokken, wijl Frankrijk met Italië een handelsver drag had afgesloten Een handelsverdrag dat hebben wij toch ook met Frankrijk. Maar Italië heeft er een op den grondslag der aktieve handelspolitiek d.w.z. Italië laat slechts zooveel Fransche producten toe, als Frank rijk van Italië koopt. Daarom is FrankrijK gedwongen Italiaansche kaas te eten, ook al smaakt de Hol landsche lekkerder. De vrijhandelaren blijven in de Kamer almaar schermen met oude gemeenplaatsen, b.v. dat de uitvoer met den invoer vermindert, omdat goederen slechts geruild worden tegen goederen. Postvliegtuig van den Nedarland- Indië-dienst verongelukt. Het postvliegtuig Ooievaar is bij het vectrek'^van het vliegveld Don Muang te Bangkok (Siam) veronge lukt. De bestuurders Wiersma en Van Onlangs, de werktuigkundige Kotte en twee passagiers zijn gedood. De radio-telegrafist van Zadelhoff is licht, de derde passagier ernstig gewond. t De gezagvoerder Wiersma is kort na het ongeval overleden. De tweede bestuurder Van Onlangs en de werk tuigkundige Kotte, zijn op slag ge dood. Van de drie passagiers is kolonel Brinsmead ernstig gewond, terwijl de heeren Borg en Baudart, zijn gedood. Dr. W. L. Groeneveld-Meijer, directeur van den luchtvaartdienst te Bandoeng en de Behage, chef van den practischen dienst van de Kon. Nederl. Indische Luchtvaartmaat schappij begeven zich naar Bangkok voor het instellen van een onderzoek. De eerste bestuurder Th. Wiersma behaalde 16 Juli 1922 zijn brevet te Soesterberg en was sinds 1 Mei 1928 in dienst van de K. L. M. Hij had reeds vijf reizen naar Indië gemaakt. De heer Vau Onlangs, de tweede bestuurder, was tot 1925 luitenant vlieger op Soesterberg en trad op 1 Mei bij de K. L. M. in dienst. Hij had vier reizen naar Indië als tweede bestuurder ondernomen. De heer J. E. W. Kotte, de boord werktuigkundige, was reeds vijf maal naar Indië geweest. Met deze mannen verliest de K. L. M, drie toegewijde bekwame medewerker'. De heer G. v. Zadelhoff is een radio-telegrafist van Radio Holland. Kolonel Brinsmead is de directeur van den Australischen luchtvaart dienst en was te Alosspar aan boord gegaan, nadat het Australische post vliegtuig een ongeval had gehad. Functie van opperbrandmeesler. Men herinnert zich, dat bij de gemeenteraadsverkiezingen in Juni de heer A. van Beek te Made werd gekozen tot lid van den raad aldaar. De minderheid van den raad maakte daartegen bezwaar, omdat de heer van Beek opperbrandmeester was. Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant verklaarden genoemden heer gekozen. De kroon heeft nu besloten het besluit tot niet-toelating van den heer van Beek te handhaven. Aan den dood ontsnapt. Te Oosterwijtwerd was het buren opgevallen dat de woning van de weduwe B. gesloten bleef des mor gens, terwij i het electrisch licht brandde. De politie die gewaarschuwd werd vond de weduwe en haar dochter, die door kolendamp be wusteloos waren geworden, nog te bed. Medische hulp werd gerequl- reerd en na eenigen tijd wist men beide vrouwen weer tot bewustzijn te brengen. die klaarblijkelijk een voorstelling van de dubbele winsten moest geven. Dubbel zaken, dubbele winsten 1 1 hervatte Sam, gij blijft niet lang meer alleen, dal weet ge, en dan is het met greote winsten gedaan, men is begon nen met boschhakken. Er ging een trilling door de rookwolk van Meester Dan Dor man. Een uur verder de rivier af, puf dat is onraad puf,— ik heb geen zin, puf, en wat anders op touw, ik ga heen, gij vertrouwt mij niet, wel, gij kunt ook nog mijn winkel en debiet hebben, van mij hebt gij niets te vreezen, dat is klaar, ik zeg u dat, omdat het voorzich tig is steeds iedereen en allen te wantrouwen, Zoo pufte Sam Dinddy voort. Dat doe ik ook. Ik wantrouw u, ik vertrouw u niet alleen slechts zoover als ik u zie, maar ook dan nog niet, Gij doet zulks jegens mij. Best. Nu weet gehet, nu weet ge alles wat ge weten wilt, Meester Dan Dorman uit Kilkenny, en doe wat ge wilt. Er volgde een vreeselijke rook wolk, een overgroote puf, en Sam Dinddy was uitgeput. Een kolossale rookwolk ten af scheid en Meester Sam Dinddy was verdwenen. Lang staarde Meester Dorrens in hoofd en ledematen, Rheumatische pijnen, Griep en Influenza, Hoofdpijn, Kiespijn, Aangezichtspijn en vast zittende Hoest, zullen Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. Onder de tram geraakt en gedood. Men meldt uit Helden-Panningen. De 25-jarige bierbottelaar J. Jans sen geraakte Zaterdagavond half acht onder de tram van de Maas buurtweg Beringen. De man werd op slag gedood, Met f1300 er van door. Door de directie van het Circus Sarrasani werd Zaterdag de knecht K. P. naar het postkantoor te Maastricht gezonden met de opdracht 1300 gulden te verzenden. P. is sindsdien met dit bedrag spoorloos verdwenen. St. Nicolrtus en de winkelstand. Hoe de St. Nicolaas week voor den winkelstand is geweest, is een vraag schrijft het U. D. welke velen dit jaar bijzonder interesseert. Een Sint-Nicolaas onder zéér slechte omstandigheden. Slechter dan zij in lang zijn geweest. Vele winkeliers hebben met een bezwaard gemoed die week tege moet gezien en hun weiaig hoopvol le verwachtingen niet onder stoelen of banken gestoken. Men vreesde een klap in vergelij king met vroegere jaren. En onder den druk dier voorspel ling, die vrij algemeen gedeeld scheen te worden, heeft menigeen z'n inslag van artikelen voor den St. Nicolaasverkoop aan den zéér voor- zichtigen kant gehouden, waar het publiek wel van een minimum lust tot geld-uitgeven blijk zou geven. Uit een te Utrecht ingesteld on derzoek ontving het blad verschillen de mededeelingen. waaruit we het volgende uittreksel geven. Sigaren: St. Nicolaas 1931 is net zoo goed geweest als het vori ge j&ar. Goud en zilver Over het geheel genomen is het ons meegevallen. Glas- en aardewerk Het resul taat moet, gezien de tijdsomstandig heden en de groote vrees, die in November gekoesterd werd, bepaald gunstig worden genoemd. Banketbakkerij: De ontvangst gaat boven die van het vorige jaar uit. Damesmode-artikelenBijzonder tevreden over deze St. Nicolaas. Meubelen: Niet anders dan zeer tevreden. Parfumerieën en toilet-artikelen: Niet minder geweest dan St. Ni colaas van 1930. Het blad besluit „Men kan uit deze gegevens geen andere gevolgtrekking maken dan deze dat de St. Nlcolaasweek van dit jaar op verrassende wijze voor vele winkelzaken is meegevallen, en dat in vele winkels de verkoop van dien aard is geweest, dat er tusschen 1931 en 1930 geen noemenswaard verschil is ontstaan. In sommige zaken zelfs nog een verschil ten gunste van dit jaar. Menigeen zal dit anders verwacht hebben Inbraken te Nijmegen. Te Nijmegen wórdt bijna lederen nacht ingebroken. Dank zij de activiteit der politie worden gevallen van ernstigen aard voorkomen. Zoo konden Dinsdagnacht drie inbraak- pogingen worden verijdeld. Daarbij werd een Oostenrijker gearresteerd, die in het bezit bleek van een fon kelnieuwe fiets. De man, die hier zijn handlangers had, bleek bij onderzoek ingebroken te hebben in een rijwielzaak te Maasbree, waar hij, behalve een fiets, ook geld had gestolen. Hij is aan de politie aldaar uitgeleverd. in dien avond, en prakkeseer- de wat hij kon, en wist niet hoe hij het had. Vertrouwen natuurlijk deed hij niemand, wantrouwen iedereen, maar Sam had gelijk. Hij wist het ook, verder de rivier af slond reeds een blokhuis en verder de rivier op. begon men ook te houwen. Het was een beste gelegenheid die rivier. Voor vlotten en schepen best bevaarbaareen uitmuntende handelsgelegenheid. Dien nacht kon hij niet slapen. 's Morgens zoch hij vooral Sam niet te ontmoeten, hetgeen "gemak kelijk geschiedde naar wensch, want Sam liet zich niet zien bui ten zijn verkoopraam. Enkele dagen verliepen. Meester Dorrens was, wij weten het, niet min hebzuchtig, vreeselijk op 'het geld uit. Dat Sam 'veel verdiende, dat had hij met verbeten jalouzie dikwijls genoeg gezien. Dit zaakje wilde hij, dus wel overnemen, maar alleen kon hij ze volstrekt niet besturen. Nu had hij alle moeite om al leen met zijn eigen zaak klaar te komen. Maar ajs Sam nu toch eens weg wilde, dan kon hij toch zoo goed als een ander de zaak over nemen, maar die hulp, die onontbeerlijke hulp, waar zou die vandaan komen. Een rookertjo. Op initiatief van een sigarenfabri kant te Nijmegen is samenwerking verkregen met de Nijmeegscbe sigarenwinkeliers om een speciale sigear „Nijmeegsch fabrikaat" er bij het rookende publiek in te brengen. Bij slaging van dezen opzet, rekent men er op 40 werkloozen igaren- makers te dezer stede met de ver vaardiging van dit Nijmeegsche fabrikaat geregeld aan den arbeid te houden. De meeste sigarenwinkeliers heb ben reeds speciale etalages voor deze eenvoudige verpakte sigaren, inge richt op de kistjes staat op rood zwarte band door deze sigaren te rooken helpt gij Nijmeegsche sigaren makers aan werk. Do boter in gevaar In de te Roermond gehouden alge- meene vergadeiing van den Zuid- Nederlandschen Zuivelbond wees de voorzitter, de heer J. Ament, op het onrustbarend terugloopen der boter- prijzen. De gemiddelde jaarprijs be droeg van 1922 tot 1929 per kg. f 2,10. Deze prijs daalde in 1930 tot f 1,70, in de eerste negen maanden van 1931 tot f 1,38. Indien deze prijs had kunnen gehandhaafd blijven, zou de heele prijsdaling een gemid delde opbrengst van f 60 per melk koe per jaar bedragen, wat ongeveer neerkomt op ongeveer 30 pet. De laatste weken is de prijs evenwel weer naar beneden gegaan. Blijft deze zich in den komenden zomer zoo handhaven, dan wordt in het veehoudersbedrijf met verlies gewerkt De algemeene toestand is niet alleen slecht voor de veefcoiderij. doch ook voor de varkensmesterij en het akkerbedrijf, besluit spr. Wegens de moeilijkheden, welke worden ondervonden met den afzet der boter, vooral naar het buiten land, heeft men gepoogd den afzet in het buitenland uit te breiden, waartoe men zich reeds met eenig succes heeft gewend tot kloosters en andere instituten. De zuivelfabrieken te Vlodrop en Westerhoven werden opgeheven. De begrooting voor 1932 werd vastgesteld met f 39.800 aan ont vangsten eu uitgaven. De heer ir. Jac. Timmermans, rijks- veeteekconsulent hield daarna een lezing over rationeele veevoedering in verband met de tegenwoordige tijdsomstandigheden. Bij de rondvraag werd door den heer Peeters, afgevaardigde van Schijadel, een motie voorgesteld, waarin geëischt wordt, dat de invoer van buitenlandsche boter zal worden belet en beschermende maatregelen van de regeering worden gevraagd voor den afzet van veeteeltproducten. Met algemeene stemmen werd hiertoe besloten. Hot Drum» to Putbrook De verdachten van den moord ln de bosschen te Putbroek-fecht, de jachtopziener v. d. E. en diens 22- jarige zoon, werden des avonds van den dag hunner arrestatie nog aan een verhoor onderworpen. Met de grootst mogelijke kalmte verklaarden beiden in den bewusten nacht niet in de bosschen te zijn ge weest. In deze ontkenning blijven zij tot heden steeds volharden. Daar eenige ten huize v. d. E. in beslag genomen goederen een chemisch onderzoek vereischen, is het zeer wel mogelijk, dat het des kundig rapport eerst over eenige dagen gereed zal kunnen komen. Bij de verdachten werden in be slag genomen schoenen, kleeding, schoppen, patronen en wapens, als twee parabellum-revolvers, een Maus- ser en twee cylinderrevolvers, vier geweren en voorts twee houders voor de parabellum- en andere pa tronen. Auto-ongeluk. Op den provincialen weg van Boxmeer naar Cuijk werd een wiel- rijdster, die uit een der zijwegen kwam, gegrepen door den auto van En hij moest er cok op kunnen vertrouwen in tijd van nood, want hij had een héél nieuwe spekula-. tie in 't oog. Het was .er toen de echte lijd toe; de echte tijd voor een echt Amerikaansche speculatie. Het was een handel in gronden, in bodem. Waar eens de trek was, steeg de grond oogenblikkelijk in prijs en kon men duizenden groote sommen winnen, in korten tijd. Dat was iets voor Harrike, rijk worden in korten tijd 1 hal zoo met zijn zaak. Daarom was hij naar Amerika gekomen en had hij de eerste lessen van Amerika gehad. Daarop speculeerde hij sinds lang. Maar niet een vogel in de hand prijsgeven voor velen in de lucht. En Harrike stond "ook soms stil in nadenken verzonken, en begon dan de operatie, dien wij Meester Sam Dinddy den Rooien Duivel, zoo opmerkingswaardig hebben zien verrichten, zonder oogen blikkelijk succes zijner opdelving. Onder de bedrijven begon ge noemde Heer Sam wat te doen of hij wou uitverkoopen Hij ver kocht aan schijnbaar minderprijs. Harrike werd bezorgd. Sam liet zich helpen in dezen uitverkoop door eenhandige Ame rikaansche van zoo wat acht en twintig jaar. (Wordt vervolgd).

Peel en Maas | 1931 | | pagina 8