Confectie-Opruiming U V. D. Jaarmarkt te Venray Vonfb Oistricts-Arbeidsbaurs Woensdag 16 Dec. DAMES HOEDEN L4°' 95 ct. de „dou van hef seizoen poo tea hebben, dan leggen ze steeds weinig eieren. U schrijft onder 2, dat de grond tamelijk zuur is. De fruitboomen staan zeker heel dicht, zoodat de grond vanzelf kil, zuur en vochtig moet zijn. Ligt hij ook nog laag Welnu, dan is het terrein slecht geschikt voor winterproductie. U zegt, dat ze bij buurvrouw allemaal leggen, terwijl ze van den zelfden ouderdom zijn, en van het zelfde soort. En heeft buurvrouw ook zoo'n zuur terrein, dat dicht met fruitboomen beplant i* Of is de grond daar hooger En dus niet zoo zuur Is het terrein bij buurvrouw het zelfde als bij u, dan moet u maar eens uw hok vergelijken bij het hare, uwe verzorging en oppassing bij die van haar. Als uw ochtend- en korrelvoer van eene goede firma is, behoeft u er niets aan toe te voegen. Zit er geen levertraan in, blijft dit er dan wat onder doen, echter niet te veel. Boerenkool is echter voor u beter. Of heb je die niet Is uw hok groot genoeg, en van voldoende ramen voorzien Is de ventilatie in orde, en kunt u den bodem (van het hok) goed droog houden Als u hier overal „ja" op kunt antwoorden, dan zou ik in uw plaats de kippen binnen houden. Dat is in elk geval beter, dan daar buiten onder de boomen op den killen, zuren grond. Als u voortaan nog iets vraagt, moet u tevens opgeven, de grootte en de inrichting van het hok, bene vens het aantal hoenders. Bovendien de manier van voeren. Alleen dan is het mogelijk te zien of er fouten gemaakt worden. Nu kan ik niets anders met zeker heid zeggen, dan dat het zure, dicht begroeide terrein beslist ééhe der oorzaken is. Eiervreten en mekaar pikken. VRAAG Ik heb ruim 20 kippen W.L., in een hok van 4 bij 2i/t M. en uitloop van 8 bij 2i/ï M. Bij goed weer laat ik ze los. De uitloop moet echter goed droog ?ijr. alvorens ik ze los laat, want anders is het telkens een en al modder, en worden de kippen boven op den rug erg vuil. Ik heb er veel last van, dat de dieren mekaar pikken, tot bloedens toe wel, Vooral de haan hakt er op los. Ook zie ik dat er bij zijn, die de eieren opvreten. Het zijn allemaal jonge Leghorns van begin Mei. De leg is tamelijk. Zou u mij in Peel en Maas even willen mededeelen, wat mij te doen staat, om verbete ring aan te brengen Uit Venray. ANTWOORD Uw ren is te klein. Veerenplukken zal m.i. ook niet achterwege blijven, op den duur. TJadt u vroeger ook zooveel kippen in die ren Het hok op zich zelf is groot genoeg. Eiervreten komt gewoonlijk, door dat er windeieren of gebroken eieren in het bereik der kippen komen. Stukke eieren krijgt men vooral, als er niet genoeg stukgesneden stroo, hooi of machine-schaafsel in de leg- bakken is. Ook, als er te weinig nesten zijn, en te kleine. Dit bevor dert ook de onderlinge ruzie. Windeieren en eieren met dunne schaal leggen de kippen, als ze te vet zijn of geen kalk genoeg krijgen. Als het mij te doen stond, han delde ik aldus le. Den haan weg, vooral omdat hij er het meest op los bakt. 2e. De nesten flink ruim maken en deze voorzien van veel haksel. 3e. In ieder nest eenige steen eieren leggen, desnoods 3 of 4. 4e. Een dikke laag turfstrooisel of ander droog materiaal op den bodem brengen en daar in den laten namiddag het hardvoer in onder werken, desnoods met de klompen 5e. Tegen den middag eene boerenkoolstronk in het hok op- hoogen en als je ze hebt 'n enkele mangelwortel met een spijker tegen den wand, 30 a 40 cM. van den grond, aan een der wanden bevesti- gen. 6e. Zorg steeds voor een zuiveren, drogen bodem Kantoor geopend van 9 tot 1 uur Worden gevraagd: Boerenknecht voor dadelijk, kun nende melken, voor Overloon Boerenknecht 15 Maart a.s. voor Margraten. Boerendienstmelsje, 1 Mei voor Maashees Meisjes voor kunstzijdefabriek te Nijmegen. 1 boerenknecht 1 Mei Overloon 3 keukenmeisjes, 1 boerenmeid voor Overloon 4 boerenmeiden voor Paschen 1 melkknecht voor dadelijk alléén de nieuwste modellen, als Chasseur, Matelots, Barets. In de modekleuren bruin, groen en zwart. Nu slechts 2.40, 1.90, Profiteert nog van een kleine partij Dames Pullovers en Vesten, zuiver wol, prachtige dessins "J x 2.40, 1.98, 1.48, Cl. Vroonn eiman Prachtige velours Damesmantels in uni en fantasie met groote bontkraag en zijden voering. 0 75 Let op deze aanbiedingJ»l J De fijnste Damesmantels van prima Uni velours diagonaal, met groote shawlkraag van echt bont. 10 75 Geheel zijden voering LZfti J Fantasie Kindermantels met imit. bontkraag, buiten gewoon voordeelig. Maat 55 reeds vanaf 1.90 Ratiné Kindermantels geheel gevoerd, prachtkwaliteit ratiné. Leuke modellen met goudanker. Maat 60 slechts 7.90 Fantasie Japonnen, aparte modellen, in diverse aardige 1 JO dessins. Nergens zoo voordeelig. X.TTO Fantasie Japonnen, coord fluweel, moderne uitvoering, y OO Doet uw voordèel met deze enorme koopjes. Zr.OCJ Speciaal vestigen wij uwe aandacht op onze Opruimings aanbieding Zijden Japonnen in crêpe maroc, *1 QQ crêpe de chine e.a. voor slechts 12.90, Ongekende aanbiedingModerne afgalaine en crêpe spiraal Dames Japonnen in smaakvolle contrast. 7C kleuren, alsmede de laatst uitgekomen modellen 9.75, J ruiming Alle moderne Mantels. Japonnen. Vesfen. Hoeden en Kinderconleciie VOOR SPOTPRIJZEN. In het afgeioopen seizoen stonden de prijzen van onze prima confectie in het teeken van algeheele prijsdaling. Onze Confectie-opruiming overtreft evenwel alles wat tot nu toe hierin werd gebracht. Ziet onze~etalagesZóó voordeelig kocht U nog nooit. Fantasie Mantel met bontkraag, bizonder mooie uitvoering J QA V. D. is goedkooperThans reeds vanaf

Peel en Maas | 1931 | | pagina 5