MODE-JOURNALS (iemengde Berichten siusujkb diiistii vooral die bij de eerste repetities wel merkte dat het niet veel was Gij weet het zelfuw succes dankt ge aan uw trouwhartige me dewerking met uw ijverigen regis seur den heer H. van Boven Van harte proficiat en „steeds voorwaarts". Een koddige voordracht van Jean Janssen zorgde voor afwisseling na de ondervonden ontroering. Gaarne stemmen wij ook in met het minzame welverdiende woord van hulde, dat Wethouder Oden- hoven richtte tot het onvermoeibare strijkorkest onder leiding van den heer Mathieu Arts. Bisschopwyding. Naar verluidt is het zeker, dat Z.H. Exc. Mgr. P. Verriet in de Parochiekerk alhier in den loop der maand Januari waarschijnlijk op den feestdag der H.H. Driekoningen tot bisschop gewijd zal worden. Deze heugelijke gebeurtenis zal wel de belangstelling van Venray hebben. GEVONDEN Een rijwielplaatje. Inlichtingen bij den Rijksveldwachter Langstraat. Naar wij vernemen wordt de gratis naai- en knipcursus van het Pfaff Naaimachinehuis Venlo, door Mevr. Cuppens—Geurs uit Eind hoven gegeven. Tan twee Praehtfilmen. Er zijn eens in omloop geweest een niet mooie Pausfilm en een dito St. Elisabethsfilm. De gedachte hieraan, alsook de Sinterklaas drukte plus een Circus in Venlo zullen oorzaak zijn geweest dat Woensdag j.l. zoo weinig publiek aanwezig is geweest bij het vertoonen van twee bijzonder schoor.e filmen Pausfilm en St. El sabethsfilm. Ze waren in één woord: pracht'g. De St. Elisabethsfilm is een reeks opnamen zoo mooi en gevoelig als men ze zelden ziet. Iedereen was er opgetogen van. Het ligt in de bedoeling beide filmen nog eens in Venray terug te vragen en er dan welverdiende pro paganda voor te maken. Zaterdagmorgen circa 7 uur heeft op den Deurneschen weg nabij Helmond een doodelijk ongeluk plaats gehad. Een luxe-auto bestuurd door Dr. Sch. v.d. L. uit Venray is aldaar op een turfkar gereden, waarvan de eigenaar, H. K. uit Zeilberg-Deurne achter de kar liep, waarop diens zoontje voorop had plaats genomen. K. werd door de auto gegrepen en zoo ernstig gewond dat hij na enkele minuten overleed. Een pater van het nabijgelegen klooster kon hem nog het H. Oliesel toedienen. Het zoontje van K., dat van de kar werd geslingerd, moest wegens de bekomen verwondingen in het gasthuis te Helmond worden opge nomen en is aldaar van de laatste H.H. Sacramenten voorzien. De autobestuurder en inzittende dame bekwamen geen noemenswaar dig letsel. De Helmondsche politie heeft de zaak in onderzoek. CASTENRAY. Zaterdag 28 en Zondag 29 Nov. werd ie Castenray in de zaal van Van Rhee een tooneel- uitvoering gegeven door de Hand boogschutterij, welke prachtig ge slaagd mag heeten. Beide avonden was de zaal tot in de uiterste hoeken bezet. Het drama „Broederhaat", wat aan menige bezoeker een traan ont lokte, werd op keur/ge wijze weer gegeven. De kluchten ,,'t spreekuur van den dokter" en „op 't artisten- oureau" deden herhaaldelijk de lach spieren in beweging brengen. Op zeer verdienstelijke wijze zorgde Oostrum's Jaszband voor de muziek onder de pauzen. HOLTHEES. Door het Bestuur onzer schutterij werd besloten om op 15 Dec. a s. een feestavond te organiseeren voor de leden. Het feestmaal zal bestaan uit konijnen. OVERLOON. Door den heer W. Loonen werd dezer dagen een prachtigen vos gevangen in de nabij heid van zijn kippenhok. Dit is voorwaar een blijde tijding voor de kippenhouders in de buurt. Morgen Zondag zal S.S.S. I een wedstrijd spelen tegen Boxmeer. Het publiek wordt verzocht zich niet te mengen in de beslissingen van den scheidsrechter. Door de afd. Maashees van den Bijz. Vrijw. Landstorm, wordt Donderdag 10 Dec. a.s. een filmavond georganiseerd. Voor de leden van onze afd. is de entrée vrij. Op deze avond zal tegenwoordig zijn de Weled. Gestr. Heer L. B. M. van Agt, Secr. Gew. Landstormcomm. „De Meijerij". Aanvang 7 uur. HORST. Op uitnoodiging van den Bond van Nederlanders in Duitschland, afd. Krefeld, werd door de Kon. Harmonie jl. Zater dagavond een concert gegeven te Krefeld, bij gelegenheid van het lOjarig bestaan dier afdeeling. MEERLO. Maandagmorgen had alhier onder groote helangstelling de begrafenis plaats van den heer P. J. Duykers, oud-lid van den gemeen teraad. SEVENUM. De eerw. heer W. rts, die 19 Dec. a.s. zijn H. Pries- u. wijding hoopt te ontvangen, zal Kerstdag in de kerk van den H. Fabrianus en Sebastianus zijn eerste plechtige H. Mis opdragen. Sarrasani te Venlo. Deze week heeft circus Sarrasani te Venlo duizenden bezoekers ge trokken. Het circus was telkens goed bezet, maar niet geheel gevuld. De voorstellingen werden zooals steeds tot in de details keurig afge werkt. Het circus heeft thans te Heerlen en Maastricht zijn tenten opgeslagen. Mengelberg naar Venlo. Ter voorbereiding der muzieklief hebbers, die Zondag a s. het Am- sterdamsche Concertgebouworkest zullen gaan hooren, sprak Pater Dr. E. Bruning O.F.M. in de Feestzaal National te Venlo een inleidend woord over de werken van Beethoven Mozart en Tschaikowsky. die op het Mengelbergconcert ten gehoore gebracht zullen worden, VENLO. Bij de gehouden aanbe steding voor het bouwen van maga zijnen en kantoren op het Helschrik- sel—Maasstraat, werden 21 biljetten ingeleverd. Laagste inschrijver was de fi ma Haegens en Martens (e Horst voor f62995. Hoogste inschrij ving f 86910, De gunning zal volgen. R. K. Middenstauasvereeniging Venlo. Voor de verkiezing der leden van het Kleinbedrijf van de K. v. K. bestond zeer veel belangstelling, wijl van meerdere zijde het verkiezen van den heer Koops inplaats van den heer Van Daelen verwacht werd. De heer Koops was n.l. offi cieel als candidaat gesteld door de R.K. Middenstandsvereeniging Venlo het Comité van Winkeliers te Venlo en het Bestuur van de R.K. Mid denstandskring Noord-Limburg. Wanneer er dus door de Midden standers organisatorisch gesterad ware geworden, had de verkiezing heel anders kunnen uitvallen. Drie en twintig meer aanwijzigen als nummer 1 waren reeds voldoende geweest om ook den heer Koops een vaste plaats te geven. Er is echter door de Middenstan ders niet gestemd, zooals de organi satie kon verwachten. Zoo werd te Blerick de heer Koops candidaat gesteld op een lijst geteekend door 29 leden, terwijl er slechts 15 stem men op h<*m uitgebracht werden. In verband met het niet opvolgen van het gegeven advies, wat aan alle leden is toegezonden, meent net Bestuur, voor zoover het op de Dinsdagavond gehouden Bestuurs vergadering die tot halfeen duurde aanwezig was, een bewijs van wantrouwen in zijn beleid te zien en stelt daarom zijn functies ter be schikking. Aanwezig waren, behalve de adviseerende leden, de bestuurs leden J. Koops, H. Lina, G Dielen, N. Boitelle, A. Cremers, P. Tax. L. Luxembourg. Afwezig de heeren B. Staarink en J. Boekholdt. Het Bestuur zal, voor den goeden loop van zaken, de leiding blijven waarnemen tot de jaarlijksche alge- meene ledenvergadering in Februari 1932. De heer Koops heeft echter op de Dinsdagavond gehouden Bestuurs vergadering direct ontslag genomen als voorzitter en lid van het bestuur der plaatselijke standorganisatie. N. V. Crt. HELDEN. Dinsdagnacht brak door onbekende oorzaak brand uit in een kippenhok van den heer P. V. in de Loo. De stal brandde ge heel uit, een 150-tal kippen kwam in de vlammen om. Zeldzaam natuurverschynsel. Dinsdagavond kon men in Roer mond en omgeving een zeldzaam natuurverschijnsel waarnemen. Zoo nu en dan werd de dichte mist, die donker-grijzend, haast ondoordring baar neerhing, plotseling doorboord door felle bliksemschichten. Donderslagen werden niet gehoord. Herhaalde malen kon men dat ver schijnsel waarnemen en vooral buiten de stad, in het vrije veld was het een zeldzaam gezicht. Weert hrygt een beurt, Dinsdag arriveerde te Weert een auto, die Heeze, Leende en Maar- heeze uitgaven had verspreid van „De Vrijdenker", het orgaan van de Dageraad. Vooial op het gehucht Heeshoven werd een groote hoeveelheid van het vuil uitgestrooid. Het materiaal werd direct ver scheurd. Slapte, inkrimping, ontslag te Maastricht. De slapte in verschillende fabrie ken blijft voortduren. Aan de Koninkl. Nederl. Papier fabriek zijn pl.m. 18 jongens ontsla gen. Van de acht papiermachines werken er maar vier gedurende vier dagen. De papiermakers werken om beurten maar drie dagen per week. Het andere personeel verzuimt drie a vier dagen per week. Aan de „Holland" Rubberfabriek is de productie tot de helft terug gebracht en daarnaast zijn 23 per sonen ontslagen. Aan de Porseleinfabriek „Mosa" waar een wachtgeldregeling is, moeten vele personen nu en dan 1 a 2 weken thuis blijven. Aan de aardewerkfabriek „Céra- mique" wordt in de tafelgoedfabri- catie vier dagen per week gewerkt. In de sanitair afdeeling wordt om de andere week gewerkt. Aan de aardewerkfabriek „Sphinx" dat van 3000 op 1800 arbeiders(sters) is teruggeloopen en deze nog maar vier a vijf dagen per week werkten is de kwestie van nog minder werken of verder ontslag aan de orde. Electriciteitsvoorziening in Limburg. Bij Kon. besluit is ingesteld eene Staatscommissie met opdracht te onderzoeken of en in hoeverre de aanleg van een spaarbekken-kracht- werk in Zuid-Limburg ten behoeve van de electriciteitsvoorziening in Limburg en in verband met de stroomvoorziening in de aangrenzen de provincies raadzaam is. De onveiligheid in de Mijnstreek. Door den heer van Maenen is aan den minister van Justitie gevraagd of het ZExc. bekend is. dat de openbare veiligheid in ons grensge bied, met name in de Mijnstreek, in den laatsten tijd op onrustbarende wijze wordt bedreigd, en of hij be reid is onverwijld afdoende maatre gelen te treffen tot betere verzekering van de veiligheid der bevolking in de betrokken streek. Geen belastingverhooging. Verschenen is de gemeentebegroo- ting voor 1932 van Heerlen. Zij is sluitend gemaakt zonder be lastingverhooging. Het reservefonds bevat meer dan een half millioen. B. en W. zeggen een onderzoek toe, naar de prijzen der levensmiddelen, verlaging der tarieven voor de etalage verlichting en wijziging der gastarieven. R.K. Bond vau coöperatieve vereenigingen in Limburg. De R.K. Bond van coöperatieve Vereenigingen in Limburg hield te Roermond een druk bezochte alge- meene vergadering. Uit het uitge brachte jaarverslag bleek, dat het ledental thans 12000 bedraagt. De omzet van alle aangesloten vereeni gingen bel ep f 5.912.449. De aftredende bestuursleden de heeren J. Frijns, Maastricht en J. M Titulaer, Venlo werden herkozen. Van den voorzitter van het Pries terfonds was een aanschrijven inge komen voor de nieuwe bijdragen voor dit fonds. De Weleerw. heer Roncken, aal moezenier van Sociale Werken te Venlo, hield een inleiding over trusts en kartels en de plaats welke de coöperatieve beweging daartegen moet innemen, De heer J. Frijns, Maastricht, hield een bespreking over concurren tie in het Zuiden in verband met den invoer van Belgisch brood. Werkloosheid in Helmond. De werkloosheid in Helmond neemt de laatste dagen wel in bijzonder ernstige mate toe. Door de N.V. Weverij Prinzcn en van Gladbeek werd aan circa 65 man van haar personeel (waaronder een aantal meisjes) ontslag aange zegd, terwijl op de Kon. Ned. Cacaofabriek circa 60 man deze week eveneens ontslag hebben ge kregen. Ook in andere bedrijven zijn nog losse ontslagen, verleend. Het aantal totaal-werkloozen in Helmond bedraagt thans circa 1500. Zigeuners over do grens. Er zijn weer Zigeuners aan de Belgische grens. Zij trachten bij Schijf er over te komen. De ver sterkte brigade der Kon. maréchaus- sée te Sprundel bewaakt de grens. Door de maréchaussées te Chaam zijn zes woonwagens met 30 zigeu ners aangehouden, die uit de richting Strijbeek-grens kwamen. Zij werden door de Rijkspolitie naar Breda overgebracht, alwaar zij thans in het woonwagenkamp aan de Lunetstraat onder voortdurend politie-toezicht verblijven. Een droge November. De filiaalinrichting van het K.N. M.L te Amsterdam meldt De November maand is zeer droog geweest met 28 m.M. regenval, tegen 70 gemiddeld over 2 jaar 3 nog droger waren 1920 en 1924 met 15 en 21 m.m. in deze maand Septem ber, October en November 1931 gaven samen 122 m,m. tegen 230 m m. gemiddeld, alle drie de maan den waren te droog. Twee woonhuizen, een werkplaats en een pakhuis door het vuur verwoest. Een oude man door de opwinding gedood. Donderdagavond heeft te Haas trecht een zeer ernstige brand ge woed. waarbij twee woonhuizen een werkplaats en een pakhuis werden verwoest. Een tragische bijzonderheid is nog, dat de 72-jarige J. Straver door de opwinding zoo werd aangegrepen, dat hij door een beroerte werd ge troffen en aan de gevolgen overleed. Dat moet er nog by komen. De werkman H. uit Terheyden kwam met zijn rijwiel in botsing met den luxe auto van den heer G. welke onverlicht op het rijwielpad stond, waardoor de fiets deerlijk werd ge havend. Toen H. den eigenaar van den auto aansprak om een billijke schadevergoeding, werd hij onthaald op een pak slaag. De politie is met een en ander in kennis gesteld. Zuiderzeewerken. Evenals zulks de vorige jaren het geval was bij de intrede van de win terperiode zal ook dit jaar weet een groot aantal arbeiders werkzaam bij de N.V. Maatschappij tot uitvoering van Zuiderzeewerken worden ont slagen. Tarwewet-knoeiery. Onder het hoofd „Onkruid ver gaat niet. het verraadt zelfs de Pool- sche tarwe" meldt „Het Volk" (welks mededeelingen ons bij onder zoek in bevoegde kringen geheel zijn bevestigd) het volgende: De gewestelijke tarwe-organisatie voor Zeeland heeft ontdekt, dat onder de tarwe, die boeren uit Zeeuwsch-Vlaanderen inleveren om in aanmerking te komen voor den regeeringstoeslag krachtens de tarwe- wet, partijen Zuid Poolsche tarwe voorkomen, waarvoor de toeslag op den tarweprijs allerminst bestemd is Verleden week zijn twee boeren op grond van deze fraude uitgeslo ten van levering en vandaag werden drie partijen, in totaal ongeveer 40,000 kg. ontdekt. Naar het schijnt, heeft men hier te doen met een vrij groot opgezette poging om te onrechte een deel machtig te worden van den regee- ringssteun voor Nederlandscbe tarwe Ingewijden schatten, dat den laatsten tijd van Antwerpen uit 275.000 kg. Zuid Poolsche tarwe over de grens is gebracht. Deze is ten deele ver kocht aan de boeren onder voor wendsel, dat zij goed zouden doen dit jaar maar een flinke hoeveelheid tarwe in te leveren, omdat de ge westelijke tarwe-organisatie hen volgend jaar zou rantsoeneeren. Dan is er heelemaal niet meer aan te verdienen. De verkoopers der Poolsche tarwe hebben echter vergeten, dat zich tusschen de partijen een bepaald onkruid bevindt, dat alleen in Oost- Europa groeit. Controleurs hebben dat ontdekt. Bovendien is de kleur der tarwe iets afwijkend, zoodat frauduleus aangeboden partijen ge makkelijk zijn te herkennen. Dat deze fraude eerst thans wordt ontdekt, houdt verband met het feit, dat de tarwe-aflevering in Zeeuwsch- Vlaanderen later geschiedt dan elders in het gewest Zeeland. De autori teiten achten het niet waarschijnlijk, dat met de tarwe van de Zeeuwsche eilanden afkomstig op dezelfde wijze is geknoeid. Intusschen is de controle zeer verscherpt. Pakhuizen, waarin buitenlandsche tarwe ligt opgeslagen, worden scherp bewaakt. Vandaag is een circulaire verzonden aan de boeren, waa.in nog eens gewezen wordt op het tarwe-reglement, dat ongedekt vervoer van tarwe naar en van de boerderijen verbiedt. Reiziger in echtscheidingen. In de „Tel." stond de vorige week de volgende advertentie, ge plaatst door een rechtskundig bureau „Gevraagd actief bekwaam ervaren Reiziger, die reeds uitstekende resul taten heeft bereikt, voor het bezoeken en afsluiten van aanvragen voor echtscheidingen buiten Amsterdam Da behoorlijke voorbereiding. Vaste vergoeding in onkosten plus hooge provisie. Uitvoerige brieven, liefst met foto en porti voor terugzending aan... Hit orgaan van de Ned. R. K Ver. van Handelsreigers „St. Chris- toffel" maakt hierover de volgende opmerking. „We zullen er niet te veel van zeggen, aangezien we deze adver tentie te banaal vinden om er veel woorden over vuil te maken. We hebben een wensch, dat niemand onzer collega's onverschillig van welke richting, zich zal verlagen om hierop te solliciteeren". Er blijkt uit de advertentie, dat een „rechtskundig bureau" zooveel werk heeft met echtscheidingen, dat het een reiziger voor deze nieuwe „branche" gaat aanschaffen. Inder daad weer een treurig teeken des tijds. Overval op klaarlichten dag. Te Oudendijk onder de gemeente Woudrichem heeft Maandagmorgen te omstreeks half tien een overval plaats gehad ten huize van den heer H. Pelikaan, gepensionneerd brug wachter aldaar, wonende aan de Zandsteeg. Tijdens zijn afwezigheid is een onbekend persoon het huis binnengedrongen en heeft aan mevr. Kamerman, die met haar echtgenoot bij de familie P. inwoont en op dat oogenblik alleen thuis was, gevraagd, waar het geld opgeborgen was. Toen zij aan het verzoek niet voldeed, heeft de man haar vastgepakt en het hoofdhaar van de dame afgesneden. Zij volhardde echter in haar weige ring. De man heeft haar toen bij de keel gegrepen en haar aldus gedwon' gen de plaats van het geld aan te wijzen. Nadat hij het geldkistje ge vonden had heeft de man nog een kast opengebroken, doch geen geld meer gevonden. In het kistje bevond zich slechts een bedrag van f 25.— mevrouw K. wist inmiddels te ont komen en is naar haar vader, die op geruimen afstand woont, geloopen waarna de politie van het geval in kennis is gesteld. Zy had zoo graag een page-kopje. Naar de Msb. verneemt berust heel dit vreeselijke verhaal, en de moedige houding van de dame en het optreden van een kwaden „ban diet" op fantasie. Hoe de vork in de steel zit. De dame uit het verhaal verlangde al langen tijd met ongeduld naar het oogenblik, dat zij haar lange vlech ten zou kwijtraken en een snoezig pagekopje zou krijgen. Er was één onoverkomelijk be zwaar manlief verzette zich er per tinent tegen en bleef onvermurwbaar ondanks smeeken en tranen zijner wederhelft. Dan nam de dame een kloek be sluit. Een kappersbediende werd in het complot genomen, het „drama" werd in elkaar gezet en de vrouw triomfeerde. Haar list is gelukt en ze heeft haar pagekopje. Of er op dit gefantascerdfi drama, nog een echt drama is gevolgd, we ten we niet. Kunuen de pryzen nog meer dalen l In het Departement van Arbeid, Handel en Nijverheid vond dezer dagen weer een conferentie plaats tusschen de besturen van de drie landelijke Middenstandsbonden. Daarbij werden onder voorzitter schap van den heer C. J. G. Struyc- ken, in eigen kring voortgezet de besprekingen, welke reeds vroeger onder leiding van den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid een aanvang namen. Besproken werd de vraag, of het mogelijk zou zijn, de aanpassing van de prijzen der eerste levensbehoeften aan de daling der groothandelsprijzen, waar die eventueel nog niet vol doende mocht zijn, in sneller tempo te bevorderen. In verband daarmede stelde de vergadering nogmaals uitdrukkelijk vast, dat het publiek in de meeste gevallen ten onrechte klaagt. In dit verband werd overwogen, langs welken weg de reeds ingetre den daling nog eens aan het publiek kan worden gedemonstreerd. Teneinde een zoo volledig moge lijk inzicht in de materie te verkrij gen en de uitvoerbaarheid van be paalde maatregelen te kunnen be- oordeelen, werd besloten, op korten termijn een enquete onder de vak organisaties van de voornaamste branches die levensbehoeften produ- ceeren en distribueeren. Voor het onderzoek, dat reeds in de komende weken zal plaats hebbeD, deels telegrafisch, opgeroepen ver tegenwoordigers van organisaties iu het bakkers- kruideniers- zuivel- en slagersbedrijf, alsmede van de han delaren in groenten, aardappelen en brandstoffen. De te verwachten gegevens zullen dienen zoowel tot informatie van autoriteiten en publiek, als tot be oordeeling van de vraag, in hoever re voor de betreffende branche ver dere maatregelen tot prijsdaling mo gelijk zijn. Bij dit laatste stellen de besturen zich echter uitdrukkelijk op het stand punt, dat de prijsdaling het bestaan der betrokkenen niet in gevaar mag brengen. Treinbotsing in Belgie. De bloktrein Brussel—Antwerpen die Woensdagavond om 5.52 uur uit Brussel was vertrokken, is nabij een wissel te St. Kathelijne— Wader in botsing is gekomen met den blok trein Rijssei—Antwerpen. De eerste drie wagons van den aangereden trein werden uit de rails geworpen en kantelden om. Volgens de eerste berichten zijn er twee dooden. (Een draadloos bericht sprak van vijf dooden.) Tien personen werden ernstig ge wond, terwijl elf personen lichte kwetsuren hebben opgeloopen. Onder de ernstig gewonden be vindt zich ook een Nederlander, de heer Jacob de Bruyn, Marathonstraat te Breda. Naar verluidt, zou de machinist van een der treinen wegens den mist niet tijdig het sein hebben gezien dat op onveilig stond. Toen hij het sein voorbij reed, trachtte hij met alle kracht te rem men, doch het was reeds te laat. Over vrachttarieven. Onlangs ontleenden wij aan de Volkskrant een stukje over dure distributie en hooge vrachttarie ven, waarin als voorbeeld werd aangehaald een zending van 200 Kg. aardappelen uit Noord- Limburg, welke met de terugzen ding der ledige zakken f5.01 had gekost of ruim 71 pet. van de waarde. Een onzer lezers zendt ons een knipsel, blijkbaar uit een vakblad van het spoorwegpersoneel, waar in o.m. wordt geantwoord: Als hij wil nagaan of de vracht- politiek de fouten aankleven, wel ke hij haar aanwrijft, dan moet hij niet met 200 Kg. aardappelen te vervoeren over 182 K.M, afstand gaan werken, maar dan moet hij minstens beginnen zich de vraag te stellen; wat kost de vracht b.v. van 10 of 15000 K.G. aardappelen van Noord-Limburg naar den Haag? Welnu, per 10 ton kost deze vracht van Meerlo-T. naar den Haag f 0.52 per 100 K.G. en per 15 ton f 0.44 per 100 K.G. Per wagon komen slechts f 0.50 stationskosten boven den vracht prijs, waardoor de vrachtprijs per 100 K G. met nauwelijks 'n halve cent verhoogd wordt. Met het vervoer van Meerlo-T. naar den Haag zijn de N.S. afgewerkt; de kosten van lossen en vervoeren naar de opslagplaats staan buiten de vrachtkosten voor de N.S. De zuivere vrachtkosten van Meerlo-Tienraai naar den Haag bedragen derhalve rond 'n halve cent per K.G. of rond 14.3 pet. van le waarde, en dus geen 7hli pel., zooals de redacteur met zijn ongelukkig voorbeeld uitre kende! Uit onze berekening blijkt, dat de vrachtpolitiek der N.S., zeker in dit geval allerminst een der voornaamste oorzaken is „van het feit, dat de kleinhandelsprij zen nog zoo buitensporig hoog zijn." Ingekomen en vertrokken personen van 27 Nov. tot 3 Dec. INGEKOMEN H. H. A. Hoogeveen. Stationschef. Oostrum C 41 van Oldenzaal A. B. Kroonenberghsen en gezin, bakker, Henseniuspl. 5 v. Horst L. Nymeyer en gezin, rijksambte naar, Langstraat 60a van Maasbree P. Thijssen, dienstbode, Merselo V20 van Arcen H. H. Lensen, dienstbode, Hense- niusstraat 16 van Maashees Bonig Maria Wed. J. H. Bloemers, OverlooDscheweg 2 van Kerkrade J. Bottiger, dienstbode. Oostrum C31 van Hamborn H. Lönwen, wagenmaker, Hense- niusplein 9 van Berncastel A. J. M. Reichert, hoofd der meis jesschool Leunen, Stationsw. 26 van Heerlen M. Stockhorst, dienstbode, Oos trum C41 van Oldenzaal; L. Beekman, dienstknecht, Station- weg 32 van Helmond J. Tb. v. d. Schoot, verpleger, idem van Eindhoven. VERTROKKEN K. J. Koenen, verpleger, n. Bergen Siebengewald C81 G. H. Rutten, idem, naar Meer'o Tienray Marktstr. D30 J. M. Th. Janssen, z.b., naar Horst Griendtsveen F45 A. v. d. Heuvel, dienstknecht, naar Gemert Pandelaan 42. alle bekende uitgaven. Boekhandel Fa. v. d. Munckhof BT7R@miJ£5 STAID VSIRAY van 27 Nov. tot 4 Dec. GEBOREN Gerardus E. Jacobs. St. Odastraat Nicolaas M. A. M. Vers< huuren, Oude Oostrumscheweg Joseph J. Peeters, Overloonsche wag Maria G Poels, Heide Willem Fleurkens, St. Servatiusweg Franciscus Fleurkens, 3t. Servatiusw. OVERLEDEN Johanna M. Lenssen, oud l maand, Draal9traat. Maria G. van de Ven, wed. v. Peter Custers, 73 jaren. Kruisstraat. Wilhelmina H. Werrepas. wed. van Gerard v. Gerven, 88 j. Stationsweg Hcndrina Heesen, oud 47 jaren, St. Josephsgesticht. 2 patiënten St. Servatiusgesticht. 1 patient St. Annagesticht. Parochiekerk Morgen Zondag 6 uur le H. Mis In alle H.H. Missen collecte ten bate der kerk, 7 uur H. Mis, wel ke zal worden opgedragen door den Zeereerw. Heer Directeur voor de leden der H. Familie, waaron der generale II. Communie, 3 uur Lof en processie, 4 uur II. Fami lie. Geen herhalingscatechismus. Maandag half 8 best. Jaargetij voor Bernard van Opbergen, half 8 leesmis voor de St. Ambrosius- gilde, 8 uur gezongen H. Mis ter eere van St. Nicolaas, kwart na 4 Lof. Dinsdag feest van O.L.Vrouw Onbevl. Ontvangen, 6 uur le H. Mis, 7 uur H. Mis met generale H. Communie voor de leden der Maria-congregatie, 3 uur pl. Lof met preek, waaronder opdracht der nieuwe leden en huldiging der gouden Jubilaressen. Woensdag half 8 besteld Jaarg. voor Johanna Camps en overl. familie, 8 uur uitvaart voor Hen- drina Heesen. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 best. Jaarg. voor vrouw Watervoort, 7 uur Jaarg. 2de klas voer E. Messemaekers, A. Geenen en familie. Vrijdag half 7 leesmis voor Hen- drina Heesen, als lid der Maria- congregatie, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor C. v. d. Biggelaar. Zaterdag komen de jongens der 3de en 4de klas en de meisjes der 3de klas te biechten, half 8 best. Jaarg. voor Simon Janssen en echtgenoote. Woensdag half 7 leesmis voor de Wed. Custers. Bij gelegenheid van de wijding van Z. H. Exc. P. Verriet, zal de parochie Hem een Bisschopsstaf aanbieden. Om alle parochianen in de gelegenheid te stellen hier aan bij te dragen, zal Zondag 13 Dec, in alle HH. Missen een col lecte met open schaal gehouden worden. Paterskerk. Heden, om 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting, 8 uur Hoogmis

Peel en Maas | 1931 | | pagina 2