dele&ta. Kinder-, Backfish-, Dames- en Vrouwenmantels Ga naar JAC. FONCK FIRMA H. BERGMANN Boxmeer-Uden-Gemert DELFIA" St. Nicolaas Wellner ■Heeft "Ti Sit aL CADEAU f 25 besteden geven wij een koopbon groot f3. 99 H. VERHEUGEN. Venray GROOT CONCERT met Tooneeluitvoering Fanfare Ons denoegen Ie Oirlo MPTTIGE Extra Koopjes voor St. Ons Weekpraatje. Dislricts-Arbeidsbeurs Ken goede Sint toont goeden smaak Vanafkeden tot 6 Dec. lo pet. korting. H. CAMPS Een mooi geschenk Peter Hendrix 9999999999 VOOR WEINIG GELD en CHIQUE gekleed zijn WAAROM NOG LANGER GEWACHT. en U slaagt volkomen! A.s. Zaterdagavond opening van onze nieuwe Zaak Ie Gemerf. f 50 besteden geven wij een boopbon groot f 6. f 100 besteden geven wij een koopbon groot f12. 1 150 besteden geven wij een koopbon groot f 18. f 200 besteden geven wij een koopbon groot f 24 bij aankoop van 1 pond Koffie k 95 et een pracht pop, auto, verfdoos, weegschaal, enz. enz. Speculuas 50 ct. per groot blik inhoud anderhalf pond. KOE- EN BANKETBAKKERIJ HET BARRE WONDER DE VERWAANDE BOER. Zaterdag 21 November 1931, No. 47 Als de eerste dagen van Decem ber in het zicht komen, wordt de ziel van den mensch met blijdschap vervuld en harten zoowel als beur zen openen zich om van haar rijk dom mee te deelen aan anderen. Toen in het hart van den uitgever van dit blad de vóór-Decembersche snaren aan het trillen raakten, ont bood hij ons, trouwen medewerker, bij zich en nadat hij zijn beurs voor onze verbaasde oogen had uitge schud, sprak hij met zijn zonnigsten glimlach op het gelaat „Steek dit bij je, vertrek naar Schiphol of Waal haven en verschaf je bij de K. L.M. een retourtje-Span je. Zoek daar St. Nicolaas op en in terview hem speciaal voor ons blad over zijn voornemens bij zijn aanstaand bezoek aan ons land, Daar we uit ervaring wisten, dat men van een royale bevlieging van den „baas" snel moet profiteered vóór hij weer spijt krijgt, schaarden we de duiten bijeen en holden we het kantoor uit. Drie volle dagen hebben we den uitgever in angstige onzekerheid ge laten over het lot en de bestemming van zijn beursinhoud, maar toen daagden we weer op, en we wa ren werkelijk in Spanje geweest. Er bestaan geen afstanden meer tegenwoordig. Waar we den goeden Sint hebben getroffen, moeten we voorloopig nog geheim houden met het oop op de eigenaaardige politieke verwikke lingen in Spanje. St. Nicolaas houdt er zich n. 1. schuil voor de politieke agenten. Voor het speurdersoog echter van een Nederlandsch journalist kon de toevlucht van den ouden bisschop niet verborgen blijven. De ontvangst was overigens al lerminzaamst. Nadat we ons volgens het pro tocol op één knie hadden geworpen en den bisschoppelijken zegelring hadden gekust, pakte de brave grijs aard ons bij den schouder en zei Ziezoo, doet u nou maar weer een beetje gewoon. Ostamelden we Uwe Hoogwaardige Excellentie is bijzon der Zeg maar kortweg Sinterklaas tegen me Nou, dat stelde ons reuze op ons gemak. Is het hier werkelijk zóó ern stig, Sinterklaas, dat U zich schuil moet houden ]a, mijn zoon, maar dat gaat wel over. Elke geboorte gaat met weeën en vaak met naweeën gepaard en waar de Spaansche republiek ge boren is uit een monarchie, die al een beetje boven de jaren was Enfin, u begrijpt l De repub ikeinsche baby heeft nu wat last van krampjes, maar als het in het leven kan blijven, zal dat alles wel beter worden. Als ze u nu vinden. Sinter klaas. moet u d'r dan uit? Misschien,.... misschien I Ze weten op het oogenblik nog niet goed, wie ze kwijt willen en ook niet hoe. Maar zelfs een tijdelijke verbanning zou me hard vallen Oh, noodigden we vlot, dan moet u maar bij ons komen. U weet, Nederland is door de eeuwen heen berucht geweest om.... Ik weet het, mijn zoon, maar je begrijpt, dat ik dit land, waar de citroenen groeien.... Da's jammer, citroenen groeien bij ons niet. Maar we hebben knollen en die verkoopen we aan de liefhebbers wel eens voor citroenen. En kersen. Kersten? Is dat niet die.... Juist, Sinterklaas, precies I We maken hem voorzitter van de Com missie voor Ontvangst. Hij is de eenige, die nog een hooge hoed heeft. Om kort te gaanSinterklaas houdt zijn home voorloopig nog in Spanje, maar zijn jaarlijksche bezoek aan ons land mogen we tegen den 5en December zeker tegemoet zien. Hebt u nog bijzondere plannen zoo vroegen we hem. - Plannon 7 arta\ mt> aafot aarte denk je, dat ik daar het eerst tegen kwam Coué! Coué zeg ik je. Met uitgestoken hand kwam ie op me af en riep: Sinterklaas, ik ben er alwéér beter op geworden. Hahaha Van Coué en zijn methode had de goede Sint nog meer te vertellen maar dat bewaren we voor de vol gende week. R.K. Limburgsche Middenstands- vereeniging. Bondsvergadering te Roermond. De R. K. Limb. Middenstand hield Zondag te Roermond zijn tweede halfjaarlijksche bondsver gadering. De dag werd ingezet met een H. Mis in de 0. L. Vrouwe Mun sterkerk, opgedragen door den weleerw. heer J. Storms. De zeereerw. heer F. Haen, aalmoezenier van sociale werken, hield een predikatie, waarin hij o.m. wees op het gelukkige resul taat, dat de Rerum Novarurn zoo wel voor de middenstanders als voor de arbeiders gehad heeft. Het hoofdbestuur en de vertegen woordigers der afdeelingen werden omstreeks half twaalf ten stad- huize officieel ontvangen, waarbij burgemeester Waszink de talrijke aanwezigen toesprak. Algeineene vergadering. In den namiddag werd in een der zalen van het St. Christoffel- huis de bondsvergadering gehou den. Alvorens deze werd geopend, verwelkomde de heer C. O. Peters voorzitter, der afdeeling Roermond, de aanwezigen. De bondsvoorzitter J. Knoops, wees vervolgens in zijn openings woord op het feit, dat de wereld crisis een urgent vraagstuk is ge worden, voor welker oplossing allerhande middelen aan de hand gedaan worden. Ook de middenstand ziet zijn inkomsten hoe langer hoe meer terugloopen, ondanks het feit, dat de onkosten hooger worden. Spr. kwam op tegen de beschul digingen geuit inzake de prijzen politiek van den middenstand en betreurde het dralen van den mi nister inzake de Belgische brood kwestie. Voorts wees spr. op het spook der werkloosheid, dat ook de Limburgsche industrieën be dreigt. Met 't oog op de nood, waarin ook standgenooten dezen winter zullen komen, moet gij, met meer aardsche goederen bedeelden, zor gen, betoogt spr. In de eerstvol gende mededeelingen zal ook hier aan nadere aandacht gewijd wor den Het nut onzer slandsorgani- satie kan thans meer dan nog coit bewezen worden; zij kan er nu voor zorg dragen, dat dezen winter in geen enkel middenstand gezin gebrek behoeft geleden te worden. De heer Brabander, directeur van het Centraal Hanzebureau in het diocees Utrecht, betoogde aan de hand van statistische gegevens dat er te veel middenstanders zijn, die niet. en te weinig, die inder daad sociaal voelen, voldoende ontwikkeld zijn of zijn aangeslo ten bij de standsorganisatie. Spr. hield in verband hiermee en aan de hand van verschillende resultaten door het werken der organisatie tot heden bereikt, een warm pleidooi voor een krachtigen uitbouw der middenstandsorgani satie. De voorz. deelde mede, dat aan mgr. Schrijnen, Bisschop van Roermond, een telegram werd verzonden, waarin de beste wen- schen voor vrij algeheel herstel worden geuit Verkiezingen. Dedrie aftredende hoofdbestuurs leden, de heeren Ritzen, HeerleD; Erkens, Geleen en Bartels, Maas tricht, worden bij groote meer derheid van stemmen herkozen. Tot federatieleden werden ge kozen de heeren J A. Koopt, Venlo en F. Ritzen, Heerlen. 'I leven te roepen inzake het cadeaustelsel. Besloten werd een commissie te benoemen via den Ned. R.K. Mid denslandsbond en den Midden- standsraad, die stappen zal doen, welke er toe kunnen leiden, dat het Rijksinkoopbureau wordt op geheven. Namens de commisie, ingesteld tot het doen van een onderzoek naar de concurrentie, door klooster- bedrijven, deelde de voorzitter mede, dal het uitbrengen van een rapport hierover uiterst moeilijk is, doch dat binnenkort daarom trent mededeelingen zullen gedaan worden. Ten slotte bracht de vertegen woordiger van den Kath. Kauf- mannischen Verein Deutschlands een groet onzer Oostelijke naburen Kantoor geopend van 9 tot 1 uur Worden gevraagd: Boerenknecht voor dadelijk, kun nende melken, voor Overloon Boerenknecht en melkknecht, 15 Maart a.s. voor Margraten. Boerendienstmeisje, 1 Mei voor Maashees Meisjes voor kunstzijdefabriek te Nijmegen. Schenkt schoonheid en waarde door attenties in echt goud en zil ver. Men waardeert het steeds. VOOR DAMES Armband horloges elegante mo dellenColliers met hangers blousespelden, ringen gemonteerd met echte steen en in goud en zilver. In tafelzilver lepels en vorken. ServetbandenTheelepels, Taart- vorkjes enz. VOOR HEEREN Zak- en polshorloges in uitsluitend prima kwaliteiten, horlogekettin gendasspelden, ringenmanchet- knoopen in fijne uitvoering. Groote keuze moderne pendules en regulateurs, barometers luxe roekkers Horlogerie Groote Straat Tel52 ZIE ETALAGE voor St. Nicolaas Lepels, Vorken, Messen in étuis. Vlekvrij, behoeft nimmer gepoets' Patersstraat 9 14 Onze collectie omvat uitsluitend en alléén de 1931-modellen in prima Wollen Uni en Fantasie Stoffen. onze collectie is thans nog buitengewoon gesorteerd en de prijzen abnormaal laag. Voor deze gelegenheid hebben wij voor onze geachte clientele een speciale reclame tot en met 6 December. Vanaf 21 November ontvangt iedere kooper een verzamel kasboekje. Elk bedrag, gedurende dien tijd in onze magazijnen besteed, wordt daarin genoteerd. Aan hen die gedurende dezen tijd in onze magazijnen te samen voor minstens Deze koopbonnen zijn geldig voor aankoop van een gewenscht artikel, in onze magazijnen tot 25 Dec. a.s. Profiteert van deze zeldzame reclame, door U tijdig uit onze enorme sorteering, van geschikte St. Nicolaascadeaux te voorzien. Vanaf heden tot en met 5 December 1931 ontvangt U een van de onderstaande artikelen 70 Komt U eens kijken in onze etalage, profiteert van deze reclame VENRAY H. A. DE KONING Co. Markt 2 Onze Etalage is gereed. Tot een bezoek wordt eenieder beleefd uitgenoodigd. Zeer ruim ge sorteerd. Voor elk wat wils. Onze Marcepain- en Chocoladeletters en -figuren zijn wederom alle eigen fabrikaat van de van ouds be kende prima kwaliieiten. Verheugen's gerenommeerde Boterletters f 1.25 per pond Verheugen's gerenommeerde Macronletters f 1.25 per pond op Zaterdag 21 en Zondag 22 November 's avonds 6 uur precies te geven door de in het Bondsgebouw. Opgevoerd wordt Tooneelspel in .3 bedrijven, alsmede het mooie blijspel Honoraire Leden met eene dame Zaterdag vrijen toegang. Zondag tegen entrée 75 ct. 50 Mooie Handtaschjes van f 1.25 voor 95 Fijne Handtaschjes van f 2.50 voor 1.95 Prachtige zuiver lederen Hand taschjes van 4.90 voor 3.90 Prachtige compleete Missaals voor iederen dag roodsnee slechts 2.40 goudsnee 2.85 Sterke lederen luxe portemonnaie van 1.25 voor 95 van 100 voor 75 Lederen Portefeuilles vanaf 95 Sigarenkokers vanaf 1.76 Leder Kinderbeursjes vanaf 25 Rozenkranstaschjes leder 10 Handbeschermers fiets vanaf 110 Fietstasschen vanaf 75 Boekentasschen vanaf 65 Rozenkrans alle kleuren vanaf 9 Mooie Kerkboekjes vanaf 9 Kerkboeken groote en kl. druk r.„v„

Peel en Maas | 1931 | | pagina 5