ft leb II iets te St. Nicolaas St. Nicolaas komt Si Ïicolaas-Keelam CADEAU DELFIA" Si. Nicol icoiaas-reciame Bi. Hicoiaas-speelgosd Jos. Custers-Olfers NUTTIGE Si lieolaas-eadtais A. TH1ELEN, Marktstraat 5 Welleer f 25 besteden geven wij een koopbon groot f3. 5 pd. EXTRA KORTING. WED. H. ARTS-JANSSEN KOE- EN BANKETBAKKERIJ H. VERHEUGEN. Venray GROOT CONCERT met Tooneeluitvoering Fanfare Ons Genoegen te Oirlo Boekhandel Firma van den Munckhof STOFFEN en O VERJASSEN, PulloversVestenWollen en Zijden Sjaals SlobkousenZelf binders, enz. HOEDENP ET TEN Eenieder kan slagen bij Extra Koopjes voor St. Summit Lantaarns. Een mooi geschenk Peter Hendrix f 50 besteden geven wij een koopbon groot f 6. f 100 besteden geven wij een koopbon groot f 12. t 150 besteden geven wij een koopbon groot f 18. f 200 besteden geven wij een koopbon groot f 24 bij aankoop van 1 pond Kolfle k 95 ct een pracht pop, auto, verfdoos, weegschaal, enz. enz. Speculuas 50 ct. per groot blik inhoud anderhalf pond. 33 10 pCt. KORTING. wordt wegens ziekte aan belangrijk verlaagde prijzen OPGERUIMD. HET BARRE WONDER DE VERWAANDE BOER. ifëêfï- ÜSÉ Th. Pouwels nieuwate model Orig. Standaard Lantaarns Heter Hendrix Huismoeders stig, Sinterklaas, dat U zich schuil moet houden ]a, mijn zoon, maar dat gaat wel over. Elke geboorte gaat met weeën en vaak met naweeën gepaard en waar de Spaansche republiek ge boren is uit een monarchie, die al een beetje boven de jaren was Enfin, u begrijpt 1 De repub ikeinsche baby heeft nu wat last van krampjes, maar als het in het leven kan blijven, zal dat alles wel beter worden. Als ze u nu vinden, Sinter klaas. moet u d'r dan uit MisschienmisschienZe weten op het oogenblik nog niet goed, wie ze kwijt willen en ook niet hoe. Maar zelfs een tijdelijke verbanning zou me hard vallen Oh, noodigden we vlot, dan moet u maar bij ons komen. U weet, Nederland is door de eeuwen heen berucht geweest om.... Ik weet het, mijn zoon, maar je begrijpt, dat ik dit land, waar de citroenen groeien.... Da's jammer, citroenen groeien bij ons niet. Maar we hebben knollen en die verkoopen we aan de liefhebbers wel eens voor citroenen. En kersen. Kersten Is dat niet die.... Juist. Sinterklaas, precies 1 We maken hem voorzitter van de Com missie voor Ontvangst. Hij is de eenige, die nog een hooge hoed heeft. Om kort te gaanSinterklaas houdt zijn home voorloopig nog in Spanje, maar zijn jaarlijksche bezoek aan ons land mogen we tegen den 5en December zeker tegemoet zien. Hebt u nog bijzondere plannen zoo vroegen we hem. Plannen Vertel me eerst eens iets over de situatie in Nederland. Hebben de zakenmenschen mijn pad al zoon beetje geëffend Hebben ze flink van den toren laten blazen Hebben ze de men- schen begeerig gemaakt naar al dat aardige, schoone en nuttige, dat ze hebben te bieden Houd op 1 Sinterklaas. U weet het misschien nog niet, maar bij ons hebben we crisis-en-malaise-en-slech- ten-tijd-en-sombere-perspectieven-en- dreigende-van-dit-en-van-dat. Zoo, zoo 1 Alles dus nog het zelfde. Zwaar op de hand, ja.... En daarom adverteeren ze maar zoo weinig mogelijk, de win keliers. Bezuiniging 1 Jawel, het zal er nog van komen, dat ze de winkeldeur, sluiten om op d'r eigen schoenrepa ratie te bezuinigen Ze bezuinigen zóó, dat de klanten niet meer weten, wat ze te koop hebben. Die klanten helpen zich zelve dan ook maar. Ze halen zelfs geen zeep meer in den winkel, doch wasschen zich de haren met benzine, spiritus of petro leum-aether. En gaan dan in vlammen op. Ik ken dat 1 De menschen maken elkaar allemaal ziek met d'r geklaag en gesteun. De tijden zijn nergens goed, maar daarom juist is het zoo noodig, dat voor verdubbelde actie en door een levendige reclame' de geest van han del en vertier wordt levendig ge houden. Denk je, dat ik op den 5en De cember zoo'n succes zou hebben, als ik tevoren niet eens begon met zoo nu en dan wat pepernooten te strooien Wat voor mij die peper nooten beteekenen, dat zijn de ad vertenties voor den winkelier. Strooien moeten de zakenmenschen, het publiek porren, dan komt de goede geest weer terug. Tegen de ziekte der maatschagpij is geen beter middel denkbaar dan de methode Coué. ^Die suggereerde zich elk oogenblik van den dag ik voel me al weer beter, nog lekker der. nog... Maar Coué is toch ook ge storven... Man zei Sinterklaas, wat heb jij ook een echten zwaartilleuden Hollandschen geest Ik was laatst op bezoek in den hemel en wien dreigt. Met 't oog op de nood, waarin ook slandgenooten dezen winter zullen komen, moet gij, met meer aardsche goederen bedeelden, zor gen, betoogt spr. In de eerstvol gende mededeelingen zal ook hier aan nadere aandacht gewijd wor den Het nut onzer standsorgani satie kan thans meer dan nog coit bewezen worden; zij kan er nu voor zorg dragen, dat dezen winter in geen enkel middenstand gezin gebrek behoeft geleden te worden. De heer Brabander, directeur van het Centraal Hanzebureau in het diocees Utrecht, betoogde aan de hand van statistische gegevens dat er te veel middenstanders zijn, die niet, en te weinig, die inder daad sociaal voelen, voldoende ontwikkeld zijn of zijn aangeslo ten bij de standsorganisatie. Spr. hield in verband hiermee en aan de hand van verschillende resultaten door het werken der organisatie tot heden bereikt, een warm pleidooi voor een krachtigen uitbouw der middenstandsorgani satie. De voorz. deelde mede, dat aan mgr. Schrijnen, Bisschop van Roermond, een telegram werd verzonden, waarin de beste wen- schen voor vrij algeheel herstel worden geuit Verkiezingen. Dedrie aftredende hoofdbestuurs leden, de heeren Ritzen, HeerleD; Erkens, Geleen en Bartels, Maas tricht, worden bij groote meer derheid van stemmen herkozen. Tot federatieleden werden ge kozen de heeren J A. Koopt, Venlo en F. Ritzen, Heerlen. Over 't al of niet benoemen van een lid van den Middenstands- raad ontspon zich een ampele discussie, waarbij o.m. de wen- schelijkheid werd geuit, deze be noeming tot een volgende verga dering uit te stellen, aangezien tegen een der voorgestelde candi- daten bezwaar werd geopperd. Bij meerderheid van stemmen werd besloten deze verkiezing te doen doorgaan. Uit het verslag-van het Santos fonds, uitgebracht door den heer Leenen, Venlo, bleek, dat het stamkapitaal van dit fonds be draagt f 12022.82 en dat voor 1931 ten behoeve der t.b.c. bestrijding in dit diocees f3103.03 netto ter beschikking is. De begrooting voor 1932 werd vastgesteld met f7325 aan ont vangsten en uitgaven. Behandeling voorstellen. Naar aanleiding van een voor stel der afdeeling Valkenburg, die vanwege het Centraal Bureau en het hoofdbestuur een intensieve propaganda eischt voor het aan werven van nieuwe leden, hield de heer Plusje, Maastricht, een pleidooi voor de uitbreiding van het ledental en stelde voor een commissie te benoemen, die deze aangelegenheid onder de oogen ziet en in de eerstvolgende bonds vergadering een rapport zal uit brengen, ook omtrent de eventueele aanstelling eener gehonoreerde propagandistische kracht. Hiertoe werd besloten en aan het hoofdbestuur overgelaten deze commissie samen te stellen. Aangenomen werd o.m. een voorstel Venlo, om maatregelen te beramen, om de crisis en de daarmee gepaard gaande werkloos heid het hoofd te kunnen bieden. Een tweede voorstel-Venlo, dat het hoofdbestuur bij de Federatie zal aandringen op het voeren van actie tot niet aanneming der wet op de regeling van de artsenij- bereidkunst en den verkoop van geneesmiddelen, aangezien dit fnuikend zou zijn voor de drogis ten, werd eveneens aangenomen. Op voorstel van de afd. Maas tricht werd besloten, dat het hoofd bestuur zich rechtstreeks tot den minister zal wenden met het ver zoek een wettelijke regeling in ZIE ETALAGE voor St. Nicolaas Lepels, Vorken, Messen in étuis. Vlekvrij, behoeft nimmer gepoets' Patersstraat 9 14 Deze koopbonnen zijn geldig voor aankoop van een gewenscht artikel, in onze magazijnen tot 25 Dec. a.s. Profiteert van deze zeldzame reclame, door U tijdig uit onze enorme sorteering, van geschikte St. Nicolaascadeaux te voorzien. Vanaf heden tot en met 5 December 1931 ontvangt U een van de onderstaande artikelen 70 Komt U eens kijken in onze etalage, profiteert van deze reclame VENRAV H. A. DE KONING Co. Markt 2 Ondanks onze zeer verlaagde prijzen geven wij vanal heden tot 6 December a.s. voor alle inkoopen a contant Doet dus uwe inkoopen voor St. Nicolaas eens bi| ons, U bevoordeelt U zelf. Wij hebben enorme sorteering in Dames- en Heeren- Nodeartikelen als Heeren Hoeden en Petten, Eng. hemden, Dassen, Bretels, Sokken, Pochets, Vesten en Pullovers, Slobkousen, enz. Dames Handschoenen, Zakdoeken, Pullovers, Combinations, Kousen, Slobkousen. Nog een mooie keuze in Mantelkragen, Vosjes en Marters. Jongens Truien, Pullovers, Leermutsen met bont enz. te veel artikelen in alles om hier te noemen. Voor St. Nicolaas hebben wij voor elk wat wils. Partij Lappen en Resten zoover de voorraad strekt. 266 Vanaf heden tot en met 6 December geven wij op onze reeds zeer laag gestelde prijzen Mooie sorleerins Dames- en Heerenvesten. Kinder Puilovers en Truien. Handschoenen. Wollen en Zijden Siaals, Overhemden en verder alles wat tot 't vak behoort. Het aangewezen adres voor uw WOL. Beleefd aanbevelend, 64 Marktstraat 6, VENRA^. Onze Etalage is gereed. Tot een bezoek wordt eenieder beleefd uitgenoodigd. Zeer ruim ge sorteerd. Voor elk wat wils. Onze Marcepain- en Chocoladeletters en -figuren zijn wederom alle eigen fabrikaat van de van ouds be kende prima kwaiiieiten. Verheugen's gerenommeerde Boterletters f 1.25 per pond Verheugen's gerenommeerde Macronletters f 1.25 per pond Reclame Speculaas 35 ct. per pond Koek Dinant 30 ct. per pond Brok. en gevulde Speculaas Vierkante en ronde, gevulde en ongevulde Peperkoek, elke prijs. Worden op verlangen gratis gegarneerd. Wij verwerken uitsluitend Natuurboter. Aanbevelend. Aanbevelend, 241 Paterslaan 7. op Zaterdag 21 en Zondag 22 November 's avonds 6 uur precies te geven door de in het Bondsgebouw. Opgevoerd wordt Tooneelspel in .3 bedrijven, alsmede het mooie blijspel Honoraire Leden met eene dame Zaterdag vrijen toegang. Zondag tegen entrée 75 ct. 50 Voor groot en klein, voor oud en jong Atlassen Verfdoozen Bijbels Passerdoozen Volledige Missaals Perforateurs Kerkboeken Doozen Post (ook met groote druk) Papier in bloes Kookboeken Doozen Carts Boek voor Moeder en Dochter Brievenbakjes Kinderleesboeken Vloeileggers Schooltasschen Papiermanden Etui's Opbergmappen Zakmesjes Schetsboeken Foto-albums Teekenboeken Briefkaartalbums Monograms Poezie-albums Kleurpotlooden Inkts tellen Trekpennen Inktpotten Rozenkransen Vloeidrukkers Swan Vulpennen Briefwegers Parker Vulpennen Pennenbakjes Visitekaartjes Postzegelbevochtigers enz. enz. Luxe Pollooden ZIE DE ETALAGE 1 Nieuwe sorteering. ~W ~W~ ZIE ETALAGE £dfl JLtCiniïlCflS Mooie Handtaschjes van f 1.25 voor 95 Fijne Handtaschjes van f 2.50 voor 1.95 Prachtige zuiver lederen Hand taschjes van 4.90 voor 3.90 Prachtige compleete Missaals voor iederen dag roodsnee slechts 2.40 goudsnee 2.85 Sterke lederen luxe portemonnaie van 1.25 voor 95 van 100 voor 75 Lederen Portefeuilles vanaf 95 Sigarenkokers vanaf 1.75 Leder Kinderbeursjes vanaf 25 Rozenkranstaschjes leder 10 Handbeschermers fiets vanaf 110 Fietstasschen vanaf 75 Boekentasschen vanaf 65 Rozenkrans alle kleuren vanaf 9 Mooie Kerkboekjes vanaf 9 Kerkboeken groote en kl. druk Luxe doozen Postpapier Fleschjes Odeur vanaf 20 Manicures vanaf 35 Zakkammetje in etui vanaf 35 Toiletdoozen alle prijzen Briefkaartalbums Poezie albums Harmonica's, Pijpen Tabaksdoozen Prachtsorteering Haarklampjes vanaf 10 Mooie Koperwerken Schilderijen en alle andere nut tige geschenken in porcelein, emaille, houtwaren, beelden, Kerststallen, Kerstgroepen, en verder alle Speelgoederen aan onze bekende lage prijzen. Hofstraat 56 Voor kippenhok- en stal- verlichting zonder spiritusverwarming. Spiritus en alle onderdeelen. Patersstraat 9 18 vai. Venray en omstreken. Eiken Donderdagmiddag van 4—5 uur groote verkoop van alle soorten Zeevisch op het Henseniusplein. Prijs 25 ct. per kilo Nieuwe volle Haring 10& 25 ct. Beleefd aanbevelend, De IJmuider Vischhandel

Peel en Maas | 1931 | | pagina 4