St. Nicolaas-Comité nette Naaihuizen „Si. Oda", Venray Jac m den Tillaart Gemengde Berichten een Jacques Gratis Naai- en Knipcursus. Vergadering Stierhouderij Ik k OOP OOI wan! van Mevr. de Wed. H. Esser, Groote Staat alhier. Koopera werden de Heeren Th. Ariaens voor f 8000 en Louis Wijnhoven voor 7400. Naar we vernemen is de toe stand van onze geachte Kapelaan, de Weleerw. Heer W. Geurts, die Zaterdag te Venlo in het Ziekenhuis werd geopereerd, thans zeer goed. De leden der H. Familie zullen morgen eene bedevaart houden naar O.L. Vrouw te Oostrum, voor zijn spoedig herstel. Wegens verschillende omstan digheden zijn vanaf de volgende week de repetities voor de zangers (mannen), van het Antonius-Oratorium uitgesteld tot na Kerstmis. De repe tities voor de zangeressen gaan ge woon door. De St. Nicolaas-optocht zal gehouden worden niet op Zondag 29 Nov. zooals vorige week werd vermeld, maar op Zondag 6 Dec Zie advertentie. Naar we vernemen is de Heer de Broek, wachtmeester der Kon. Maréchaussees alhier, in gelijke be trekking overgeplaatst naar Nijmegen, alwaar hij zal worden belast met de opleiding van jonge marechaussée's. Wij wenschen den ij verigen politie man, die hier gedurende zijn 7-jarig verblijf aller achting verwierf, met deze promotie proficiat Wij vernemen dat a.s. Zon dag 22 November des middags 3 uur in de Harmoniezaal te Roermond eene vergadering zal worden gehou den onder leiding van Notaris Brink man te Roermond, tot het houden van besprekingen inzake de afwik keling van 't faillissement der Hanze- bank te 's Hertogenbosch. Men verwacht dat de crediteuren ook uit 't Noorden der Provincie in groot e getale hunne belangstelling zullen toonen. Op de Woensdag gehouden jaarmarkt was de aanvoer in totaal 299 stuks. Dragend vee 60, Gust vee 16, Vet vee 15, Kalveren 12, Biggen 196. Handel slap. Goudpluvier. Dinsdagavond j 1. hield de heer Dnessens, hoofd der school aan de Heyde, een lezing voor de leden van Goudpluvier en andere belang stellenden. Spreker behandelde een der ge weldigste tijdperken van onze Vader- landsche Kerkgeschiedenis, met name den bangen tijd der Heilige Martelaren van Gorcum. Allen vonden deze lezing, geïllustreerd door beelden met het filmosto-toestel, hoogst belang wekkend; leerzaam, stichtend, vooral met het oog op den verschrikkelijken tijd, die ons niet onwaarschijnlijk te wachten staat. A.s. Dinsdagavond, om half negen precies, houdt de heer H. W. van Aarssen eene causerie over Turnsport. Zulks naar aanleiding van ongeveer 500 meter gekleurde sportfilms (ge wone film, doch opgenomen met langzaamwerkend apparaat). Bijzonder leerzaam. Ouders van leden der Turnclub „Sint Christoffel" zijn van harte welkom. Alsook anderen die zich voor Turnen interesseeren. B.v. zij die soms zitting hebben genomen in een Comité van Venraysche Tum- feesten. Er wordt bedoeld een avond te hebben van gemoedelijkheid. Uit- noodigingskaarten worden niet ver zouden. Het zal op prijs worden ge steld, als belangstellenden van te voren hun kaartje insturen. Naar wij vernemen zal het tooneelspel „Op Drijfzand" in 4 be drijven, wat door de Schutterij „St. Anna" in studie is genomen, schit terend slagen. Is het spel zoo als vorig jaar dan belooft het op 29 Nov. een mooie avond te worden. Zie advertentie in dit blad op 28 November. Zondag 22 en Maandag 28 November geeft de Handboog schutterij „St. Oda" haar jaariijksche tooneeluitvoering in het lokaal van den Heer H. Willems. In de voorafgaande jaren heeft deze vereeniging reeds bewezen over zeer goede tooneelkrachten te be schikken. Ook dit jaar heeft men geen kosten of moeiten gespaard om het publiek een paar gezellige avonden te verschaffen. Het drama „Armoede en Eerzucht" zal de bezoekers boeien van het begin tot het einde. Wat het kluchtspel betreft, al is de titel eenvoudig en kort, toch zal „Pietje", vooral in het tweede bedrijf, het publiek doen schateren van het lachen. Dus allen op naar Driekus, daar wachten u 'n paar gezellige avonden. LEUNEN. Tot Hoofd der Bijz. Meisjesschool alhier is benoemd Mej. Paula Reichert te Heerlen. Naar wij vernemen zal de Heer Tulfer, Voorzitter van den Raad van arbeid te Venlo op Maan dag 30 Nov. a s. in een vergadering van den Boerenbond te Leunen komen spreken over de Sociale Verzekeringen en o.m. ook de nieuwe ziektewet behandelen. WegeDs het groote belang dier wetten, vooral in den tegenwoordigen tijd, mag een drukke opkomst ver wacht worden. VEULEN. Door de Handboog schutterij „De Eendracht" is besloten, om op 24 en 25 Jan. a.s. een Too neeluitvoering te geven. HEIDE. De Zondag en Maandag alhier door onze Zangvereeniging gegeven uitvoeringen mochten zich wederom in een druk bezoek ver eeren. Beide avonden was de zaal zeer goed bezet. Het oorlogsdrama „De Groote Waanzin" liet ons op duidelijke wijze de gruwel van den oorlog zien. Ook de zang en muziek mochten veel bijval oogsten. OIRLO. Blijkens achterstaande advertentie geeft onze Voetbalclub heden en mogenavond eene tooneel uitvoering, We wenschen onze voet ballers veel succes I (De advertentie in 't Bijvoegsel berust op een vergissing). HORST. Tot hoofd der nieuwe Landbouwschool te Afferden is be noemd de Heer H. Roncken, hoofd onderwijzer alhier. De alhier gehouden collecte voor de R.K. Universiteit te Nijmegen bracht ruim f 600 op. In een drukbezochte, rumoerige vergadering van de R.K. Werk- liedenvereeniging alhier werden Dinsdagavond de loonen besproken, welke bij de werkverschaffing in Noord-Limburg worden uitgekeerd en op de eene plaats hooger zijn dan op de andere, werd met alge- meene stemmen de volgende motie aangenomen De R.K. arbeiders van de gemeente Horst in vergadering bijeen op Dins dag 17 November, gehoord de besprekingen, van oordeel, dat de loonen aan de werkverschaffing aan de Groote Molenbeek niet beantwoorden aan de redelijke verlangens der arbeiders, verklaren, dat zij zich voor 't overige niet kunnen vereenigen met de wijze, waarop de zaak in de Volkskrant aan de orde is gesteld. SEVENUM. Te Venlo in het ziekenhuis is Zondag vrij plotseling overleden de heer H. Evers, oud burgemeester van Sevenum. HOLTHEES. Door onze fanfare O.L.Vr.-Gilde werd besloten dezen winter nog een concert met tooneel uitvoering te geven. We komen hier nader op terug. Naast de nieuwe school wordt hier nog een onderwijzerswoniDg, benevens nog een woning gebouwd. Hiervoor is reeds grond aangekocht. Zoo wordt ons dorpje Holthees nog een Dorp. Zooals we reeds eerder ge meld hebben, komt morgen Zondag het gunstig bekende Duo de Laat naar Holthees in de zaal van Frans Sonants. Aanvang 7 uur. OVERLOON. Door de gemeente politie werden een 2-tal vermoedelijke daders aangehouden, in verband met de inbraak in het pakhuis van den N.CB. afd. Overloon. Zondag werd door den Zeer- Eerw. Heer J. Keyzers de Hoogmis opgedragen. Na de Hoogmis hield Zijne Eerw. een toespraak tot de parochianen en riep allen een hartelijk vaarwel toe voor zijn vertrek naar Zijn Missie te Butler Mlnisato (Z.A.) Den 20 dezer maand zal Z.Eerw. de terugreis aanvaarden. Op de 16 dezer te Vorden gehouden wedstrijd voor Hoefbeslag, behaalde onze dorpsgenoot den heer H. Henckens den le pr. in de 3e afd. met 123 p.werd bekr, met de gouden medaille. Onze sportvereeniging S.S.S. had Zondag j.l. een mooi succes te boeken, zij won met beide elftallen. S.S.S. I won van Horst I met 3—2, terwijl S.S.S. II er Volharding (Vier lingsbeek) onder wist te houden, zij won met niet minder dan 4—2. ,,Het Vuile Ei" Woensdag werden voor de Recht bank te Roermond behandeld een tweetal klachten resp, door notaris J. M. Dykhoff en den Directeur der Amsterdamsche bank te Helmond wegens eenvoudige beleediging in gediend tegen Gustaaf Schulte te Helmond, redacteur en uitgever van een vlugschrift getiteld „het vuile ei" welk blaadje reeds een jaar lang voornamelijk te Helmond en omge ving wordt verspreid. S. werd wegens eenvoudige be leediging van den heer Boelen tot een gevangenisstraf van vier wekeD, met bepaling tot bepaling eener schadevergoeding van f 1- en in de kosten van publicatie van het vonnis in de dagbladen tot een maximum bedrag van f50. Verdachte zei hooger beroep toe na nog uitdrukkelijk te hebben ge protesteerd tegen de weigering om de zaak tot keuze van een verdedi ger uit te stellen. Op dezelfde gronden velde de Politierechter in de tweede zaak vonnis en veroordeelde S, tot zes weken gevangenisstraf, het betalen eener schadevergoeding van f 1— alsmede in de kosten van publicatie van het vonnis in de dagbladen tot een maximum bedrag van vijftig gulden. Ook hier zegde verdachte hooger beroep toe, hetgeen bij inmiddels reeds heeft ingesteld. Verlaging der bruggelden te Roermond. B. en W. van Roermond zullen aan den gemeenteraad een ontwerp heffingsverordening aanbieden, waarin nieuwe tarieven voor bruggeldheffiog zijn vastgelegd. Deze tarieven beoogen allereerst het streekverkeer te ontlasten vervolgens het brengen van verl^ ting aan handel en nijverheid. De rechten voor voetganger- rijwielen, kruiwagens, kleinvee enz vervallengehandhaafd zijn g rechten voor auto's stoomwalsen of' locomotieven, aanhangwagens en rij en voertuigen. Doodel^jk mijnongeluk. Dinsdagmiddag is in de onder- grondsche werken van Staatsmijn Maurits te LutteradeGeleen de houwer P. K., terwijl hij bezig was een stijl weg te nemen, bekneld ge raakt. Hij liep verschillende breuken op en was onmiddellijk dood. De ongelukkige woonde te Geleen, was 37 jaar oud, gehuwd en vader van twee kinderen. Tegemoetkoming aan erfpacht- boeren. De gemeenteraad van Asten keurde goed aan de erfpachtboeren in de Peel voor een jaar een reductie van 25 pCt. en 10 pCt. te verleenen, resp. voor in bedrijf zijode boerde rijenen ontginning van losse gronden. Het Burgerlijk Armbestuur te Ur- sem verleende aan pachters van landerijen een reductie van 40 pCt. voor bouwland en 20 pCt. voor weiland. Het bestuur der Ned. Herv. Kerk gaf een reductie van resp. 50 en 25 pCt. Uuizcr zonder versterkt. Naar de voorzitter van de N.C. R.V., mr. v. d. Deure Woensdag avond voor de microfoon mede deelde, maken de werkzaamheden tot verbetering en versterking van den zender vandenN.D.O. (Huizen) gceden voortgang. Sinds kort worden er nachtelijke proeven mede genomen. Invoer van Dcensch vleesch. Op de vragen van den heer Braat betreffende het nemen van maat regelen tot beperking van den invoer van Deensch vee hier te lande heeft minister Verschuur o.m. geantwoord: „Zooals bekend, is dezerzijds in overleg getreden met de Deensche Regeering over de vraag of het mogelijk zou zijn, dat van Deensche zijde de uitvoer van vleesch Daar ons land kon worden beperkt. Deze stappen hebben niet tot het ge- wenschte resultaat geleid. Thans worden dezerzijds maat regelen overwogen om den invoer van vleesch te beperken. Indien het onlangs ingediende in- voer-contingenteerings - wetsontwerp tot wet wordt verheven, zal worden overwogen of daarvan gebruik kan worden gemaakt om den invoer van vleesch tijdelijk te beperken." Oud-zouaaf overleden. Dinsdag Is te Malden op 98-jarigen leeftijd overleden de oud zouaaf P. Sweerts. Geen Eeuwfeestviering te Kindhoven. Het algemeen Comité ter viering van het zevende Eeuwfeest van Eindhoven als stad, heeft besloten wegens de economische crisis van elke feestviering af te zien. Automobilist gedood. Dinsdagavond is op den weg van Zutphen naar Apeldoorn een auto, vermoedelijk door het springen van een band, in volle vaart tegen een boom gereden en over den kop ge slagen. De inzittende de ongeveer 40'jarige heer H. Spekrijs uit Twello werd op slag gedood. Verblijdende verschijnselen in crisistijd. Onlangs maakten we melding van het in dezen tijd van malaise ver meldenswaardige feit dat de N.V. de Etna in Breda zoodanig met orders was bezet dat die ondanks overwerkvergunning niet gereed kon den komen. Er blijken nu gelukkig nog meer van zulke uitzonderingen te bestaan. De fa. W. van Does- borgh en Zonen, welke in Tegelen „economische stookinrichtingen" fa briceert, moet ook al veel overwerk verrichten om de bestellingen tijdig te kunnen uitvoeren. En in de boudé- fabriek van de Deventer Tapijtfabriek „Maurits Prins" in Dinxperlo moet evenals de „Etna" zelfs met dubbele ploegen worden gewerkt. Werkloozensteun en werkverschaffing te Eindhoven. B. en W. van Eindhoven stellen voor het crediet vqor de werkloozen- zorg 1931 te verhoogen van f 150.000 tot f 300,000. De eerste f 150 000 zijn sinds 15 Juni opgeteerd. In totaal zullen dit jaar f 350.000 noodig zijn. De nieuwe f 150.000 zijn noodig voor de steunbedragen, kleeding, dekking, waren, eten, ontspanning en onderwijs voor werkloozen. Voorts vragen zij f 15.500 crediet om bebossching als werkverschaffing onder bandeD te nemen en stellen zij voor afwijzend te beschikken op een socialistisch plan voor extra uitkeering voor kleeren, schoenenen dekking ad f 186.000. Dure groenten. Naar aanleiding van de hooge groentenprijzen is dezer dagen een correspondentie gevoerd tusschen den secretaris der Amsterdamsche Federatie van Vereenigingen van Groot- en Kleinhandelaren in aard bouwers „ópreking der groenten medege deeld dat, terwijl de bloemkool aan de tuinders niets opbracht, zij te 's Gravenbage 15 cent per stuk kostte en spruitjes, die aan de veiling 2 cent per pond konden opbrengen, in de steden met 11 cent per pond werden betaald. Men zet do wereld op z*n kop. Waar het toe komt als behalve het hoofd des gezins ook de moeder des huizes in loondienst is, moge blijken uit de volgende advertentie, opgenomen in het religieus-socialisti sche weekblad „De Blijde Wereld'': „In Ambtenaarsgezin te Haarlem, met 2 kinderen (10 en 8 jaar) en waarvan man en vrouw beiden buitenshuis werken, wordt gevraagd een vrouw om in het gezin opgc nomen te worden en de huishouding volledig te bedrijven. Condities nader te regelen." De moeder uit het gezin, en een vreemde er opgenomen. Die arme kinderen... Een warmbloedig vreemdeling. Met het locaal-tr^intje van Heer ien Daar Kerkrade reisde een Italiaan. Hij ging op het balcon staan, hetgeen yerboden is. Toen de conducteur hem ver zocht naar binnen te gaan en een zachten drang uitoefende, probeer de de Italiaan den conducteur van den trein te gooien. Deze wist tenslotte den man in den wagen te krijgen, waar bo vendien bleek dat de vreemdeling geen kaartje had. De politie bemoeit zich met deze aangelegenheid. Geen tyd voor feesten. Z. H. Exc. Mgr. P. Hopmans schrijft in „Sancla Maria" Tot groote slichting heeft onze geëerbiedigde' Koningin officieele feesten voor den a.s. winter af gezegd. Met dat voorbeeld voor oogen, kunnen wij niet nalaten, al onze diocesanen dringend le verzoeken, dat ook zij in den a.s. winter ge durende welken zooveel gebrek zal worden geleden, zich van rijke feestmaaltijden zullen onthouden. Laten wij liever de liefdadig heid beoefenen ten opzichte van onze noodlijdende medemenschen. Vrouw in vlammen. Terwijl mej. de H. te Acht (Eind hoven) Woensdag een brandend pétroleumtoestel wilde bijvullen, sloeg de vlam in de petroleumkruik, die daarop met een hevigen slag ontplofte. De kleeren der vrouw werden met brandende petroleum overdekt. Radeloos liep zij naar de buren, die de brandende vrouw in een deken wikkelden. Dr. Burgering uit Best liet de ongelukkige direct naar het R.K. Gasthuis te Best overbrengen. Daar is zij voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden. Haar toestand is hoogst ernstig. Drie kinderen in vlammen omgekomeu. De weduwe Kruithof, te Breezand was omstreeks acht uur even van huis gegaan om een bezoek aan de buren te brengen. Tijdens haar korte afwezigheid is op de bovenverdieping van haar woning, vermoedelijk ten gevolge van kortsluiting, brand uit gebroken. De weduwe woonde met haar zeven kinderen in het huis, van wie zes thuis waren. Twee van hen, de oudsten, zaten in de woonkamer be neden, terwijl de vier overige kinde ren, waarvan de oudste negen jaar is, op de bovenverdieping sliepen. Alleen het jongentje van negen jaar heeft zich, door uit een venster te springen, kuanen redden. De drie andere kinderen, die op deze ver dieping sliepen, konden niet gered worden en zijn in de vlammen om gekomen. Het zijn een meisje van zeven jaar en twee knaapjes van vijf en anderhalf jaar. Opheffing van spoorlijnen. Naar wij vernamen zijn er bij de spoorwegen plannen in overweging om op baanvakken, waar het reizi gersverkeer in belangrijke mate is afgenomen en tot zoo laag peil is gedaald, dat zelfs de directe kosten bij lange na niet uit de exploitatie kunnen worden gedekt, het lokale personenverkeer te beperken of op te heffen. Teekenen des tigds. Men kan het als een teeken des tijds beschouwen, dat inde voorbije maand October 19.000 automobielen en motorrijwielen te Berlijn uit het verkeer zijn genomen het is dus bijna 20 pet. van het totaal, dat ge schrapt is. Er loopen thans nog 106.000 door motoren bewogen voer tuigen door Berlijn's straten. In Duitschland gaan dagelijks 1.900.000 menschen naar de bioscoop dus ongeveer 60 millioen menschen in de maand, zoodat dus gemiddeld elke Duitscher een keer per maand een bioscoop bezoekt. luYoer van Belgisch brood. De Maastrichtsche Bakkers be sloten in combinatie hun brood uit België te betrekken. Slechts heel weinig brood werd dientengevolge heden te Maastricht appelen, groenten en fruit en den gebakken. Uit Luik werd per auto -ood aangevoerd en naar be ulde depots gebracht, vanwaar het verder kon worden bezorgd. Wel hadden de bakkersgezellen het besluit genomen de bezorging zoo min mogelijk in de hand te werken, dit om de bespoediging van hun ontslag zooveel doenlijk te voor komen. In de berichten wordt overdreven, maar toch is er smofekel-ellende genoeg. Er wordt aan de Nederlandsch— Duitsche grens en vooral in Limburg, weer een levendige smokkelhandel gedreven. Hoe waar dit ook is, even waar is, dat er in tal van berichten schrome lijk wordt overdreven. Zeker, er wordt druk gesmokkeld. Maar de kommiezen hebben ver scherpte tegen-maatregelen toegepast. En bij de smokkelaars is er leelijk de schrik ingekomen, nu de kommie zen .met karabijnen gewapend zijn en de grenswacht versterkt is die niet bij onze jongens behooren, ïl kunnen ditmaal niet worden toegelaten. Voetbalvereeniging D.I.S. OIRLO op Zaterdag 21 en Zondag 22 Nov. 's avonds 6 uur precies in het Bonds- gebouw. Opgevoerd wordt: HET BARRE WONDER Tooneelspel in 3 bedrijven, alsmede het mooie blijspel DE VERWAANDE BOER Medewerking wordt verleend door de Fanfare „Ons Genoegen". HonoKire Leden met eene dame Zaterdag vrijen toegang. Zondag tegen entrée 75 ct. en 50 ct. Nog enkele kaarten verkrijg baar voor de opera-trein naar Duis burg, bij Firma van den Munckhof. 8ÏÏBGÊELÏJKE SÏMD V1STEAY van 12 tot 20 November GEBOREN WilhelminaJ. Geurts, Spurkt Antonius P. J. van Soest, Vlak- walerweg Paulus G. M. van Osch, Casten- ray Jacobus A. P. Rongen, Oirlo Gertruda J.H. Sijbers, Hoender straat Maria M. Kersten, Maash. weg Gerardus L. M. Zanders, Oirlo Petrus M. Baltussen, Oirlo OVERLEDEN Kate J. W. Jacobs, 2 maanden, Veltum. Anna M. Fleurkens, echtgen. van Joh. Joosten, oud 61 jaren Lull. 2 patiënten St. Servatiusgeslicht 1 patiente St. Anmgesticht mmXJ&S BXISSfSï Parochiekerk Morgen Zondag worden de leden der H. Familie verzocht ter bedevaart te gaan naar O. L. Vrouw te Oostrum voor een spoedig herstel van den Directeur. Gezamelijk vertrek van hier uit de kerk om 2 uur. In alle H. Mis sen collecte voor de R. K. Universiteit, om 10 uur zal de Hoogmis worden opgedragen voor al de ontvangen wel daden, na de Hoogmis processie en Te Deum, 2 uur groote Congregatie, half 3 herhalingscatechismus voor de meisjes 3 uur Lof. Maandag half 8 besteld jaarg. voor Mart. Claessens en echtgenoote, 8 uur gezongen H. Mis ter eere van de H Cecilia, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 besteld jaarg. voor de vrouw van P. j. Jacobs, 8 uur jaarg. 2de klas voor Johanna Smits, A. Smits en Petronella Bekkers, 9 uur plechtige Huwelijksmis voor Hub. Fr. Reijnen en Allegonda Verstegen. Woensdag half 8 en 8 uur ieesmis. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 en 8 uur Ieesmis. Vrijdag half 8 Ieesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor den Weleerw. Heer Henricus van Valkenburg. Zaterdag feest van de H. Oda en aanbidding van het Allerh. Sacrament, 6 uur uitstelling van het Allerheiligste en eerste H. Mis, 8 uur tweede H. Mis 10 uur Hoogmis, van 1—2 aanbidding door de leden der H. Familie, zangb. meebrengen, 2-3 aanbidding door de leden der Maria-congregatie, 3 uur de Vespers en half 6 Completen Lof en Te Deum. Degenen die nog wenschen deel te nemen aan de retraite van 6—9 Dec. te Venlo, worden verzocht zich zoo spoedig mogelijk, uiterlijk deze week op te geven. De kosten bedragen f 7,50. Voor leden van de Retraite penning f 2,50. Paterskerk. Morgen Zonaag 5, 6 en 7 uur H. H. Missen, onder de H. Mis van 7 uur alg, H. Communie voor de Tertiarissen afd. mannen, 8 uur Hoogmis waarna Te Deum tot sluiting van het kerkelijk jaar. Halt 10 H. Mis met preek welke wordt opgedragen tot bloei van de Derde Orde. Na de H. Mis Pauselijke Zegen tot sluiting van het Triduum. Kwart over 4 gez. Vespers, 5 uur Lof. Dinsdag 7 uur Hoogmis ter eere van den H. Antonius, half 7 Lof. Woensdag feest v.d. H. Catharina, gen. absolutie voor de Derde Orde. Donderdag feest v.d. H. Leonardus a Portu Maurito, volle afl. o.g.v. half 7 Lof. Vrijdag 7 uur Hoogmis, half 7 Kruis weg, waarna benedictie met het Aller heiligste. Zaterdag feest v.d. H. Jacobus de Marchia. Volle afl. o.g.v. Deze week zal de termijn van kaar sen worden gehouden. St. Antonius-patronaat. Patronaat begint dezen Zondag tien minuten na het eindigen van Paterslof en duurt tot ongeveer negen uur. Zij Met genoegen geven wij kennis van de geboorte van onzen Zoon F. A. DE VRIES M. CH. DE VRIES— JEUKEN Amsterdam, 13 Nov. '31 Haarlemmerstraat 49 14 Door het Pfaff-Naaima- chinehuis te Venlo wordt dezen winter een naai- en knipcursus gehouden. De lessen staan onder leiding van een bekwame dame en vangen aan te VENRAY op 2 Dec. van 10 tot 12 uur en van 2 tot 4 uur Henseniusplein 5. Verdere inlichtingen worden verstrekt door den Heer Th. Janssen, Henseniusstr. 8 Venray. Algem. Vergadering der leden en van degenen, die vorige jaren aan den optocht hebben medegewerkt of voor 't vervolg wenschen mede te wer ken op Donderdag 26 November a.s.. 's avonds om 8 uur bij A. van Meijel, Hofstraat. Indien meerdere der ingezete nen aan den optocht wenschen mede te werken, zal dit zeer op prijs worden gesteld. Namens het Comité, V. PYLS, Voorzitter, B. KRUISEN, Secr. De optocht zal worden ge houden op Zondag 6 Dec. A.s. WOENSDAG om 7 uur Eensgezindheid bij P. J. LITJEN3, Heide. Trouwe opkomst verroekt 12 Het Bestuur. Meisje vraagt Adres M. Claassens, Stations weg 28. 8 Handboogschutterij Zondag 22 en Maandag 23 Nov. 's avonds 7 uur, in het lokaal van H. V/illems, St. Annapark. Opgevoerd wordt het drama in 3 bedrijven Arinoede en Eerzucht en de klucht in 2 bedrijven PIETJE Muziek door Oostrum's Jaszband. Enlrée 75 ct. Hon. Leden heb- den op een der avonden vrijen toegang. 30 zijn tegen zeer billijke prij zen te bekomen bij Kuiperij Stationsweg Tel. 88 VENRAV. VMlVgRtM CA* Je sfuurinrid gunstige oJd" die den van veiligheid®® hij bij elke Je

Peel en Maas | 1931 | | pagina 2