loon van f 0.35 zal worden toegestaan; het hoogste is beslist f 0.28. Wel zullen wij er naar streven, ook een kindertoeslag te verkrijgen. Zouden we echter den eisch, als door den heer Millen bedoeld, stellen, dan vervalt het voorstel van de Regeering. Deze laat niet toe, dat de Gemeenten voorwaarden stellen. Wij hebben een voorbeeld aan den bouw der Waalbrug. De heer Stoot staat sympathiek tegenover het voorstel Millen, maar vreest, dat wij door een dergelijk voorstel een zoo groot belang niet in gevaar mogen brengen. Spreker zou de Commissie wel in overweging willen geven het door Millen voorgestelde als wensch te bevoegder plaatse ter kennis te brengen. De Voorzitter wil niet, dat er hier illussies gewekt worden, dat voor deze werken 'n hooger loon wordt gegeven dan voor de reeds uitge voerde. Dit is, hij is hiervan vast overtuigd, volstrekt uitgesloten. De heer Millen zou toch willen, dat de Raad zich hiervoor uitsprak en vraagt of die norm van f 2,25 vaststaat. De Voorzitter antwoordt, dat er niets vaststaater is enkel gesproken van 2 per dag en dat staat gelijk met een gemiddeld uurloon van f 0,25. Wordt het f 2,25, dan is het uurloon ongeveer f 0,28, maar dit 2al wel het maximum zijn, dat te bereiken is. Wij moeten niet vergeten, dat wij te maken hebben met de loonen, betaald in de werkverschaffing. Spreker voor zich, en hij hoopt de Commissie met hem, zal er naar streven, dat niet het laagste loon wordt gegeven, maar een behoorlijk gemiddelde. De heer van Boven vraagt of ook een regeling is getroffen voor vriezend weer of regenval. De Voorzitter antwoordt, dat voor dergelijke werken algemeen door het Rijk vastgestelde regelen gelden. In stemming gebracht wordt het voorstel van Burgemeester en Wet houders tot het aangaan eener gemeenschappelijke regeling met de ge meenten Helden e.a. met algemeene stemmen aangenomen. De Voorzitter brengt vervolgens dank aan al degenen, die bij de voorbereiding der plannen en aan de tot standkoming hiervan hebben medegewerkt en wil dan op de eerste plaats noemen Z.E. den Commis saris, den heer Jan Poels, lid van Gedeputeerde Staten, Ir. de Ronde, hoofdingenieur van den Prov. Waterstaat, Jhr. van Paohuijs, directeur van het Rijksbureau voor de ontwatering, de heeren Peters en Wijn hoven te Venray, die door spreekbeurten zooveel hebben bijgedragen, toen de plannen zich nog tot Venray beperkten, om de menschen van het groote nut hiervan te overtuigen, de besturen der landbouwbonden en verder en niet het minst Z.E. den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw, door wiens grooten steun het gelukt is eene zoo groote rijksbijdrage toegekend te krijgen. Laten wij, aldus spreker, toch dankbaar zijn. In zoovele gemeenten weet men in dezen tijd helaas niet hoe men de kostwinners aan het werk moet houden en hier krijgen we weer 'n werk, waar ongeveer 3 jaar over zal worden gedaan en waarbij alle kostwinners, die werken willen, terecht kunnen. Ook dankt hij den Raad, die steeds zooveel hij kon deze zaak bevor derd heeft. Spreker is overtuigd, dat het verre nageslacht den Raad nog dankbaar zal zijn voor dit besluit en spreekt de hoop uit, dat de werken met spoed en voorspoedig zullen worden uitgevoerd. De heer Stoot vraagt of bij het op te richten waterschap ook de andere beken worden ondergebracht, waarop de Voorzitter antwoordt, waarschijnlijk later die waterlossingen, die voorkomen op legger A. De heer Stoot zegt deze vraag gesteld te hebben met het oog speciaal op de waterlossingen onder Deurne, waarvoor reeds eene bijdrage is toegestaan en verder voor de waterlossing, waarop onze boerderijen afwateren en die loopt in Noord Brabant. De Voorzitter antwoordt, dat Ged. Staten van Noord-Brabant en Limburg het in beginsel reeds eens zijn, dat niet de grens der provincie of gemeente beslist over den omvang van een waterschap, doch de waterschapsgrens. Zoo goed als zeker zullen onder het waterschap dus ook komen Maashees en Vierlingsbeek. Wethouder Odenhoven zegt, dat we reeds jaren lang hebben gesukkeld met de verbetering onz:r beken en er ook herhaaldelijk over is gespro ken om hierin afdoende verbetering te brengen. Thans kunnen we het klaar krijgen op 'n manier als we nooit hadden durven hopen. Spreker brengt hiervoor 'n woord van hulde niet alleen aan den heer Jan Poels doch ook en vooral aan den Voorzitter zelf, die er veel werk voor heeft gedaan. Het heeft spreker veel vreugde gegeven, dat dit werk tot stand kan komen, vooral omdat de werkloozen uit eigen omgeving er werk aan vinden. Want we moeten niet vergeten Noord-Limburg is wel 'n goed land, maar geen rijk land. Spreker hoopt dat zoo spoedig mogelijk kan worden begonnen en dat daarbij zoo mogelijk met den wensch van vriend Millen wordt rekening gehouden. Vervolgens wordt op voorstel van den Voorzitter algemeen goedge vonden aan te wijzen als lid der Commissie van beheer, die den Burge meester bij afwezigheid, verhindering of ontstentenis zal vervangen 1 Wethouder Pubben en bij afwezigheid of verhindering ook van dezen, 2 Wethouder Odenhoven. Dan is aaa de orde voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verkoop van circa 12 H.A. ontginningsgrond onder Ysselsteyn aan de kinderen Janssen. Na mededeeling van den Voorzitter, dat de koopers den grond on middellijk zullen ontginnen en hierop eene boerderij stichten, wordt alge meen goedgevonden dezen grond aan de kinderen Janssen te verkoopen voor den prijs van f 250 per H.A., zonder bijdrage dus voor den aanleg van wegen en waterlossingen. De heer Vermeulen vraagt of deze grond ook geschat is door een deskundige, waarop de Voorzitter antwoordt ja, door Wethouder Pubben en den Gemeente-Opzichter. Wethouder Pubben bevestigt dit en zegt, dat het 'n goede prijs is, dien we er voor krijgen. Tevens is het z.i. goed dat daar 'n buurtschap komt. Nog is aan de orde aanvrage van A. van Baar om van de gemeente te koopen een gedeelte van perceel H no. 1878. gelegen aan den kunst weg Venray—Deurne, naast het nieuw aangelegde gemeentebosch, ter grootte van circa 5.78 H A. voor f 225 per H.A. De Voorzitter stelt namens B. en W. voor, dit aanbod van f 225 per H.A. niet te accepteeren, omdat zij dit aanbod te laag vinden. Deze grond is zeer gunstig gelegen en het voorste gedeelte is bovendien zeer hij deed de zaken met de handels huizen, en met de beste afnemers. Het duurde niet lang of hij werd gewaar hoe de zaken stonden. Niemand betaalde hem, want zij hadden betaaldaan den Heer Schieicher en Niemand was betaald, door den Heer Schleicher. En de heer Schleicher was weg en bleef weg. Echt Amerikaansch Maar onze Meester Dorrens was spoedig op de hoogte van de heele zaak, een oogenblik stond hij als door den bliksem getroffen, toen onderzocht hij, schijnbaar kalm, den toestand, maakte tot geld wat hij grijpen en vangen kon, raapte alles bij elkander sloot de deur, stak den sleutel in den zak en-ginen keerde niet weder. Dat was het eind van het eerste geluk, van de eerste onderneming. Hij was bedrogen, en bedroog op zijn beurt, een groote be driegerij Diep de wildernis in ging een reiziger. Hij sprak veel in zich zeiven. Nu, dat kon in de eenzaamheid niemand hinderen, of het mocht een vogel of een stuk wild zijn, dat schuw en nieuwsgierig den kop naar hem toe keert. Van tijd tot tijd blijft hij slaan en spreekt luider, grijpt zijn ge weer en legt aan, alsof hij het op iemand gemunt had, maar om dat met een vloek en een later schaterlachen weer op den schou- der te werpen. Heeft hij het op iemand gemunt Hij zet zijn reis weder voort. Het hoofd hangt op de borst, dieper en dieper zakt het neer. Op wien wil hij zich wreken Wat heeft die man misdaan, dat hij het geweer onwillekeurig op hem aanlegt En hij 1 heeft hij niet hetzelfde uitgevoerd, veel erger nog? Lage verrader Kan wel iemand plichtvergele- nor handelen gemeener streken uithalen? dieper vallen? Hij heeft zijn kinderen verlaten aan hun lot overgeleverd, vader zonder hart en geweien echtgenoot zonder trouwe, zijn lieve vrouw heeft hij ten doode toe gekweld en vroeg doen ster ven, gevoelloos stond hij bij haar sterfbed, en toen is hij er vandoor gegaan, zijn plich ten met voeten getrapt, alles verloochend, alles, alles 1 Klonk het daar niet onder de machtige kruinen van de woud reuzen, in het ruisehen der tak ken „Wat hebt gij met uwe kinderen gedaan Vader I vader I" Weer kwam het visioen voor zijn oogen op uit den storm, weer ziet hij zijne drie kinderen, zijne arme vrouw, het haar dooreenge- relen, druipend van het water, plakkend op de slapen, de handen goed. Er zijn ook minder goede stukken bij, doch de totale waarde is volgens schatting van deskundigen veel hooger. De heer Vermeulen vraagt, voor welken prijs deze grond dan wel te koop is. De Voorzitter zegt daarop hier moeilijk te kunnen antwoorden. De heer Vermeulen weet, dat deze grond door 2 deskundigen is geschat op f 300 per H.A., voor wat betreft het goede stuk en f 70 per H.A. voor het slechte. Het Raadslid van Dijck heeft den goeden grond getaxeerd op f 400 per H.A. en het slechte stuk voor niets er bij, terwijl Wethouder Pubben zou gezegd hebben, dat f 300 ook voor het goede stuk veel te hoog was. In dit licht bezien, vindt spreker het aan bod van 225 nog niet zoo onaannemelijk. De Voorzitter wijst er op, dat men dit stuk niet uitsluitend als cultuurgrond moet beschouwen, doch ook rekening moet houden met de gunstige ligging. Burgemeester en Wethouders stonden aanvankelijk zelfs op het stand punt dit terrein niet te verkoopen. Dit absoluut standpunt is om ver schillende redenen verlaten, doch het aanbod is te laag. De heer Vermeulen stelt toch voor den grond voor f 225 per H.A. aan van Baar af te staan. Wethouder Pubben heeft immers gezegd, dat f 225 genoeg is en het raadslid van Dijck ging zelfs nog verder. Wethouder Pubben zegt. dat B. en W. tenslotte juist door het aan houden van van Baar hun standpunt om den grond met te verkoopen hebben verlaten. Spreker heeft echter nooit gezegd, dat een prijs van f 225 genoeg zou zijn. Bij publieken verkoop zal deze grond heel wat meer opbrengen. De heer Houben zou er de voorkeur aan geven, dit stuk voorloopig niet te verkoopen. 't Is het mooiste stuk dat de gemeente daar nog heeft en wij konden er nog wel 'ns veel spijt van krijgen. Maar, zegt de heer Vermeulen, nu blijkt eigenlijk dat B. en W. niet willen verkoopen. Neen, antwoordt de Voorzitter, want dan was niet met van Baar onderhandeld. De heer van Dijck wil toelichten wat hij gezegd heeft. Volgens zijn gezegde was ongeveer de helft graag f 400 waard, terwijl de andere helft door hem, niet zooals de heer Vermeulen zegt, op niets geschat is, doch op f 100 voor wat de cultiveering betreft. Maar, zegt de heer Vermeulen, dat is dan toch nog lager dan f 225, waarop de Voorzitter den heer Vermeuleu dost opmerken, dat dit ge middeld al f 250 is. De heer Vermeulen wijst er op, dat van Baar daar een kweekerij wil stichtendaar vinden toch ook weer menschen werk. Er zou toch met hem onderhandeld kunnen worden, als de Raad een norm stelt. De Voorzitter zegt, dat vraag en aanbod nog te ver uiteenloopen en dat dus van Baar maar eerst eens met een behoorlijk bod bij B. en W. moet komen. De heer Millen zegt den grond ook beloopen te hebben met wet houder Odenhoven. Zoover hij er over kan oordeelen is een prijs van f 250 per H.A. hoog genoeg en zou hij daarom willen voorstellen, het stuk voor genoemden prijs aan van Baar te geven. De heer Jacobs vindt f 225 veel te laag, vooral waar het eerste stuk prima is. Bovendien ligt de grond zoodanig, dat hij steeds de waarde houdt, in tegenstelling met vele andere verkochte gronden. Wethouder Odenhoven oordeelt het 't beste, dat van Baar een nieuw bod doet. Spreker is wel geen deskundige, doch acht f 225 toch ook te laag. De heer Stoot zou deze zaak uitstellen tot de volgende vergadering en van Baar in de gelegenheid stellen zija aanbod te herzien. De heer Vermeulen zegt dan namens van Baar te kunnen zeggen, dat hij*f 250 wil geven. De heer Goumans meent, dat, waar alles vermindert, wij onze grond prijzen ook zullen moeten herzien. De heer Houben wijst er op, dat dit 'n zelfde prijs is als voor den zoojuist aan Janssen verkochten grond. De grond van Janssen ligt echter 2 K.M. van den harden weg, terwijl de door van Baar gewenschte grond er aan ligt. Ook daarom is deze laatste grond nog meer waard. De heer Millen trekt zijn voorstel in en steunt het voorstel Vermeulen. De Voorzitter antwoordt, dat B en W. zich ook met 'n prijs van f 250 niet kunnen vereenigen. Wordt ten slotte algemeen goedgevonden dit punt aan te houden tot 'n volgende vergadering ten einde van Baar in de gelegenheid te stellen een hooger bod te doen. Hij blijft dan, mocht een ander gegadigde komen, bij gelijk bod, de voorkeur houden. Op voorstel van B. en W. wordt vervolgens algemeen goedgevonden aan de aanpachters van gemeentegronden?die vóór 1930 hebben gepacht, met uitzondering van pachters van onontgonnen gronden, wederom voor het pachtjaar 1931—1932 eene verlaging van pachtprijs toe te staan van 10 procent. In verband met het voorstel van Burgemeester en Wethouders tot het verleenen van een bedrag van maximum f 2600, onder verband van eerste hypotheek aan J. H. Creeraers, tot het stichten eener woniDg, zegt de Voorzitter, dat Cremers voldoet aan de hiervoor vastgestelde algemeene bepalingen, zoodat er geen bezwaar bestaat het gevraagde bedrag te verleenen. Wordt algemeen goedgevonden. Nog wordt na toelichting door den Voorzitter algemeen goedgevon den circa 34.20 Are grond bij de Hazenhut te ruilen met den heer F. J. H. van Dijck, raadslid, onder voorwaarde, dat alle hierop vallende kosten komen ten laste van van Dijck voornoemd. De heer van Dijck heeft zich hierbij overeenkomstig de wet van stemming onthouden. Vervolgens wordt met algemeene stemmen besloten het bedrijf der gasfahriek ingaande 15 April 1931 aan te wijzen als tak van dienst als bedoeld in artikel 252 der Gemeentewet, terwijl met ingang van gelijken datum wordt aangewezen als boekhoudkundige buiten den tak van dienst staande, ten behoeve van het bedrijf der Gasfabriek, als bedoeld in art. 265 der Gemeentewet, H. H. M. Winters, accountant te Venlo. Dan is aan de orde: benoeming van een lid van het Burgerlijk Arm - bestuur in de vacature Michels. De Voorzitter wijst tot stemopnemers aan de heeren Nelissen en Houben en zegt dat, gehoord het Armbestuur, worden voorgedragen 1. J. P. Schols. 2. N. Min. De heer Millen had een andere voordracht verwacht. Spreker heeft niets tegen de personen die op de voordracht staan, integendeel, doch hij heeft reeds meer gevraagd, iemand te nemen uit de arbeidersklasse en toen is door den Voorzitter ook toegezegd, dat hieraan zou gedacht worden. De Voorzitter zegt, dat hiermede ook direct rekening is gehouden. Er zit dan ook reeds iemand uit de arbeidersklasse in 't Armbestuur. De heer Millen weet dit, doch meent, dat er gerust een meer mocht zijn. Hij zou verder ook liever willen, dat het iemand was buiten den winkelstand staande. De Voorzitter zegt dit laatste met den heer Millen eens te zijn, zoo ver het den Armenmeester betreft. De voordracht is juist daarom zoo gemaakt, omdat er vooral tegenwoordig herhaaldelijk werklooze personen zich bij het Armbestuur aanmelden, waarvoor misschien werkgelegenheid te binden is en waarover dan ofwel de Directeur der Arbeidsbeurs ofwel de heer Min, de vereischte inlichtingen kan verstrekken. De heer Millen heeft gehoord, dat in de vergadering waarin de voor dracht is opgemaakt, slechts 4 van de 8 leden aanwezig waren en dan kan er z.i. geen voordracht gemaakt worden. Na de stemming blijkt dat van de 12 uitgebrachte stemmen 3 stem briefjes werden blanco ingeleverd zijn uitgebracht 6 op J. P. Schols en 6 op N. Min. Waar niemand de volstrekte meerderheid heeft verkregen, heeft een tweede vrije stemming plaats. Bij de tweede stemming zijn uitgebracht 7 stemmen op den heer Min en 4 stemmen op den heer Schols, terwijl 4 stembriefjes blanco werden ingeleverd, zoodat de heer Min is benoemd. In verband met het hierna aan de orde zijnd request van den R K, Middenstand inzake de plaatsing van automaten in verband met de winkelsluitingswet, zegt de Voorzitter, dat dit voorloopig in Venray nog wel niet zoo'n vaart zal loopen en B.^n W., indien er aanvragen komen tot het plaatsen van automaten op den openbaren weg of op uitgestrekt naar hem, weergalmt hem in zijn oor, als de stem van een middernachtelijk spook, „wat hebt gij met uw kinderen gedaan Vader? vader?" En hij ziet verwezelijk in 't rond, hij wil niet meer in de eenzaamheid, zij heeft te veel stemmen, hij kan die niet tot zwijgen brengen. Hij zoekt menschen, om zich te bedwelmen, om te vergeten. Vergeten 1 vergeten 1 dat is hem alles, en hij ijlt voorwaarts langs de woudpaden, het hoofd schuddend, kwaad op zich zeiven. Dal wist hij, nog een paar dag reizen en dan een nieuw ontlui kende stad, een nieuw leven, een nieuw werken om rijk en spoedig rijk te worden, want meer dan ooit brandt in hem die dorst, die alles verslindt, die zijn leven ver galde en verpestte, die hem bijna tot een misdadiger maakte. Hij zal voorzichtiger zijn, hij heeft leergeld genoeg gegeven, hij had ook wijzer moeten zijn, eens was toch genoeg geweest, een ezel stoot zich maar ééns aan een steen, wat zouden ze hem in Maastricht uitlachen, in de „Drie Moraentjes," en de lange Amerikaan dan, en nu had hij zijn huis verkocht en het goed enhij durfde het zich niet bekennen, en het geld en goed der kinderen, zijner kinderen, hun eigen goed, allee was weg, alles, alles En hij sloeg bijna tot wanhoop over, rukte aan zijn haar, stampte op den grond en vloekte in zich zei ven. Weet gij Harrike, wat goed voor u was, als gij eens op u zeiven stampen kondet, dat was even goed aangebracht, want gij zijt die ellendeling, gij, en bij u vergeleken is Schleicher uw goede vriend, een halve heilige. Maar ze zullen hem geen tweeden keer er bij krijgen, dat belooft hij stellig, en om die toch waarlijk interessante staiqpopera- tie op zich zeiven, loffelijk uit te oefenen, daar heeft hij den minste zin niet voor. Op reis heeft hij zich echter voor de voorzichtigheid nieuwe papieren aangeschaft. Het kostte wel enkele dollars, maar nu is hij ook stellig zeker, niemand zal hem achterhalen, en in den vlotten Jager Dan Dorman, Harrike Dorrens van zaliger ge dachtenis uithalen. Zoo ging hij door het woud. Op eenigen afstand troffen bijl en hamerslagen zijn oor. Hij stond stil. Het woud werd dunner, lichter, hier en daar scbolen reeds zonne stralen door hel gebroken loof. (Wordt vervolgd.) gemeeDtegcond, elk geva' afzonderlijk zullen bekijken en niet zonder behoorlijke redenen tot het verleenen van vergunning hiervoor zullen overgaan. Wordt algemeen goedgevonden. Dan is aan de orde request van H. Poels, slager, e.a. cm verlaging der keurloonen. De Voorzitter leest het request voor en zegt, dat het zeer juist is dat hier geen slachthuis is. Was dit hier wel gebouwd moeten worden, dan zouden de keurloonen wel minstens 4 maal zoo hoog moeten zijn. Thans zijn deze zeer matig en het percentage winst, dat gemaakt wordt, is zeker niet hooger dan wat in andere plaatsen aan den Keurings dienst verdient wordt. Trouwens verlaging der keurloonen zou ook geen invloed hebben op de vleeschprijzen en spreker kan er slechts zijne verwondering over uit spreken, dat dit verzoek juist nu komt. Er is veel malaise, maar spreker meent toch gerust te kunnen zeggen, dat de slagers hiervan niet geleden hebben en dat de vleeschprijzen absoluut niet zijn gedaald in verhouding tot de enorme daling der veeprijzen. De heer Vermeulen meent toch, dat er hier bij den Keuringsdienst wel 40 pCt. winst gemaakt wordt en zou dan ook willen voorstellen, eene commissie te benoemen, om deze zaak eens te onderzoeken, ook hoe het in andere gemeeuten is en met de slagers te bespreken, om daarna rapport uit te brengen. De Voorzitter zegt, dat als er ooit 'n commissie overbodig is geweest, het deze wel is. Hij acht voor het instellen eener commissie geen enkele reden aanwezig. De heer Stoot, alsook de heer van Haren steunen het voorstel Vermeulen. De Voorzitter brengt vervolgens het voorstel van B. en W.. als zijnde dit het verststrekkend in stemming. De heer Millen is het er niet mede eens, dat het voorstel van B. en W. het veiststrekkend is en het eerst in stemming wordt gebracht. Hij wenscht daarom niet aaa deze stemming deel te nemen en verlaat de vergadering. Ook de heer Vermeulen is het niet eens met den Voorzitter en zegt, dat nu de wethouders in een moeilijk parket worden gebracht omtrent het uitbrengen van hun stem. Het voorstel van B. en W. wordt hierna met 9 tegen 5 stemmen verworpen. Voor stemden de heeren weth. Pubben, weth. Odenhoven, Jacobs, van Dijck en Geurts. Tegende heeren van Haren, Goumans, Vermeulen, Ne!is3en, van Boven, Houben, Stoot, Arts en Janssen. Het voorstel Vermeulen wordt hierna met 10 tegen 4 stemmen aan genomen. Tegen stemden de heeren weth. Pubben, Jacobs, van Dijck en Geurts. De Voorzitter wijst vervolgens tot leden der Commissie aan de heeren Houben, Vermeulen en Millen. De heer Millen keert in de vergadering ferug. In verband met het hierna aan de orde zijnd verzoek van F. Nooyen om steun of werkverschaffing voor zijn zoon en voor zich zelf bij de Gemeente, zegt de Voorzitter, dat dit als vervallen kan worden beschouwd, aangezien beiden thans werk hebben gevonden. Vervolgens leest de Voorzitter voor het ingekomen verzoek van J. van den Munckhof om vergoeding voor het drukken der Raadsuotulen. Spreker zegt dat B. en W. voorstellen J. v. d. Munckhof, ingaande 1 Januari 1932, eene vergoeding toe te kennen van f 50 per jaar, onder voorwaarde, dat een voldoend aantal exemplaren ter uitreiking aan de Raadsleden wordt verstrekt en verder drie exemplaren worden gedrukt op mooi wit papier ter bewaring in het gemeente-archief. Na eene vraag van den heer Vermeulen of dé heer v. d. Munckhof daarmee genoegen heeft genomen en een bevestigend antweord daarop, wordt het voorstel van B. en W. zonder hoofdelijke stemming aange nomen. Dan komen in behandeling de aanvragen om subsidie van a. R.K. vereeniging Moederschapszorg Heerlen, b. Afd. Venlo der R.K. Reclasseering, c. Districts-Arbeidsbeurs Venray, d. Venraysch Fan farecorps, e. Fanfare St. Oda, Merselo, f. Fanfare St. Catharina, Leunen, g. Fanfare Ons Genoegen, Oirlo, h. Harmonie Sub Matris Tutela, Oostrum, i. R.K. Venraysche Middenstand tot instandhouding van een Handels cursus, j. Commissie van Advies in zake beroepskeuze en vakopleiding, k. Patronaatscommissie Afd. Lichamelijke oefening, 1. a. Plaatselijke Af- deeling Groene Kruis, b. Afdeeling Tuberculosebestrijding, c. Kinder i sterftebestrijding, m. Vereeniging Volksbelang. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten dezelfde posten als voor 1931 op de begrooting 1932 uit te trekken, te weten R.K. Vereeniging Moederschapszorg Heerlen R.K. Reclasseeringsvereeniging Venlo Districts-Arbeidsbeurs Venray's Fanfarecorps Fanfare Leunen, Merselo, Oirlo en Harmonie Oostrum ieder f Handelscursus van den R. K. Middenstand Commissie van advies i z. beroepskeuze en vakopleiding Patronaatscommissie Afd. Lichamelijke opvoeding R.K. Vereeniging Het Groene Kruis De Afd. Tuberculosebestrijding Consultatiebureau kindersterftebestrijding Vereeniging Volksbelang Vervolgens wordt besloten a. een bedrag van f 18,55 van vorige dienstjaren b. een bedrag van t 6,87s (trottoirbelasting) f 77,17 (riool- belasting f 9,75 (schoolgelden Openbaar Lager Onderwijs) en f 265.85 (schoolgelden Bijzonder Lager Onderwijs) alle van den dienst 1930, welke naar meening van B. en W. oninbaar zija, oninvorderbaac te verklaren. Dan wordt aangeboden de gemeenterekeuing dienst 1930 en de reke ning van het bedrijf der gasfabriek, met balans, winst- en verliesrekening per 31 December 1930. De Voorzitter wijst aan tot leden der Commissie, die de rekening zal onderzoeken en dan in de eerstvolgende vergadering verslag uitbrengen, de heeren Jacobs, Vermeulen en Goumans. Nog is aan de orde: wijziging en aanvulling der begrooting 1931. De Voorzitter leest de voorgestelde wijzigingen voor, welke algemeen worden goedgevonden. De heer Geurts vraagt wanneer de werkzaamheden aan de Straat te Castenray beginnen. De Voorzitter antwoordt, dat de Gemeente-Opzichter eenige dagen thuis is moeten blijven wegens een hem bij den brand te Castenray overkomen ongeval. Zoodra hij hersteld is, zal hiervoor direct worden gezorgd. De heer Millen zegt gehoord te hebben, dat er verschillende uitge trokken werkloozen, waaronder ook 'n Wijnhoven met 'n groot gezin bij den burgemeester om werk zouden zijn geweest, die werden weg gezonden. De Voorzitter zegt, op vragen omtrent personen in eene openbare vergadering geen inlichtingen te kunnen geven. Wel kan hij zeggen, dat er noch kostwinners noch gehuwden zijn afgewezen. De heer Houben zegt, dat er nog enkele aanscheuten zijn, waarvoor liefhebbers zijn. Hij zou daarom gaarne zien, dat er weer 'ns 'n publi catie in Peel en Maas kwam, dat degenen, die aanscheuten willen koopen van de Gemeente, daarvan aangifte kunnen doen bij den Gemeente- Opzichter. f 50 f 25 f 500 f 310 90 f 600 f 30 f 325 f 200 f 400 f 175 f 500 Blijf

Peel en Maas | 1931 | | pagina 10