Een toiletgeheim. Schrijnend ieed, omdat er geen geld is. Jongveekeuring. Gemengde Berichten in geuren en kleuren te vertellen, hoe de zaak zich had toegedragen, v/at voor leelijke woorden de wijven elkaar hadden toegescholden, enz. De rechters lachten, en de president van de rechtbank vroeg aan dezen man „Getuige, heeft u de ruzie zelf gezien „Neen, Edelachtbare" was het antwoord. „O, gaat u dan daar maar zitten, „hooren" beteekent hier niets, alleen „zien", voegde de president hem toe. De getuige was nauwelijks eenige oogenblikken gezeten, of hij kreeg het vermoedelijk door de vrees voor meineed te zullen worden ver oordeeld erg benauwd in zijn buikje en liet er van angst 'n flinke vliegen... De veldwachter schoot ijlings op hem los, en bulderde hem toe„Zeg, kerel, kun jij hier je fatsoen niet houden „Wat dan vroeg heel verwon derd de getuige. „Vraag je dat nog?" wedervoer hem de veldwachter, „je hoeft hier geen sch.... te laten „Heeft U 'm dan „gezien" vroeg de getuige. „Nee, maar wel „gehoord" was bet antwoord van den dienaar van Sint Hermandad. „O, man, „hooren" beteekent hier niets, alleen „zien"Niet "xaar. Edelachtbare en meteen keek de opgeluchte getuige heel colijk naar den president van de rechtbank. Deze laatste antwoordde niets, doch vond het maar het beste dezen geestige getuige verdere angstige momenten te besparen... Men behoeft niet te zien, dat U crème gebruikt. Want. in tegenstel ling met alle andere crèmes, die min of meer oo de huid blijven liggen, wordt „Zij"-crème er geheel in op genomen. Men ziet dus niet, dat U het gebruikt, terwijl de huid er toch zacht en soepel van wordt en fraai van teint. De vereeniging van Nederlandsche Tuberculose-artsen heeft in haar vergadering van 27 October 1931 een uitvoerige discussie gevoerd over de noodzakelijkheid van een onder zoek in de verpleegkosten Uit de mededeelingen der talrijke aanwezige leiders van consultatie-bureaux en sauatoria bleek, dat de dagelijksche ervaring een ernstig finantiëel tekort aantoont bij de toepassing van nood zakelijk geoordeelde sanatoriumver pleging, zoodat in vele gevallen be handeling onmogelijk is, of voortijdig moet worden beëindigd. Niemamd beter dan de tuberculose- arts, die uit den aard van zijn werk kring herhaaldelijk moet vaststellen, dat van de effiënte behandeling van den tuberculosen lijder moet worden afgezien, omdat er geen geld is, kent het schrijnend leed dat daaruit voort vloeit. Ook in 't algemeen belang der tuberculose-bestrijding, in het belang der gezonden, die gespaard moeten worden voor een besmetting door onvoldoende behandelde lijders, is dit tekort eenvoudig niet langer te aanvaarden. In de overtuiging, dat bijzondere maatregelen noodig zijn om in dezen toestand verandering te brengen, erkent de Vereeniging van Neder- laudsche T.B.C.-artsen de dringende noodzakelijkheid van een systematisch onderzoek naar den aard en omvang van het bedoelde tekorr, en naar de middelen dit onderzoek te bevorde ren en zich daartoe in verbinding te stellen met de organen, die daad werkelijke belangstelling voor dit vraagstuk hebben getoond. „En ook gij nog, gij, mijn kinderen, mijn lieve kinderen, vader 1 roepl ge vadervader ,.01 uw vader is een slechte vader uw vader heeft u verkocht en verraden Medelijden kinde ren, medelijden met uw ar men vader." En het was alsof hij de stem men zijner kinderen hoorde „v^dervader vader En die zilveren stemmen klon ken tot hem door het gieren en huilen en donderen en ratelen. „Vader vadervader". En het kwam hem voor als zog hij ze drijven in de schuimen de golven, dan weer eens op* getild en hunne troostelooze an- slige blikken op hem gericht, hun hulpzoekenden arm naar hem uitgestrekt, en roepend „Vader, vader, vader!" Dan weer verdwenen zij in de golven, om sleeds boven le komen met diezelfde blikken en dezelfde armen naar hem uitgereikt. En dat door elkander op en onderduiken der kleinen sloot op eens met een afgrijselijk gezicht Anneken, zijn anneken ver scheen cp eens op de kruin der zwarte, huilende golven, klein Anneken op den arm, en Vaes en Frenzken er bij, en wierp ze alle drie naar hun vader, die met een onmenschelijken schreeuw bewusteloos neerzonk op zijn bed. En buiten raasde de wind, huil de de orkaan en loeiden en bul Hoewel onderstaande reeds in de Pers verscheen, zal het nuttig zijn dat het nog eens herdrukt wordt. Uit den inhoud blijkt overduide lijk, da< er inderdaad nog véél te doen is op het gebied van verpleging voor T.B.C.-lijders. Limburg moge als één man de R.K. Stichttng „Gezond Limburg" steunen. „Gezond Limburg" is opgericht door Z.H. Exc. de Bisschop van Roermond en Z.Exc. de Commis saris der Koningin in de provincie Limburg. Het heeft ten doel gelden bijeen te brengen om steun te ver kenen aan on- en minvermogende Limburgsche tuberculose lijders. Patiënten kunnen worden opge nomen in ieder sanatorium, zieken huis, herstellingsoord, of dergelijke instelling gelegen in de provincie. De Stichting ondersteunt patiënten van iederen gezindte. Het Secretariaat der Stichting is gevestigd te Hom. Het gironummer is: 100171. Nauwelijks is de groote fokdag van Horst voorbij, of de M.R.IJ.-fokkers van Venray, Leunen, Heide, Scheide brengen ter vergelijking onderling bijeen een uitgebreide collectie jong vee, mannelijke en vrouwelijke, de hoop van hun stal. Vele leden en talrijke belangstel lenden, w.o. het Statenlid J. Poels en loèo-burgemeester Pübben, woon den de keuring bij. De bekende deskundige-commissie voor de keuring op afstammelingen in de Provincie Limburg fungeerde en kende, ondanks koude en regen, en soms na lang durige en nauwgezette vergelijkingen, de navolgende prijzen toe Afstammelingen vanPeter Sjoerd 1618 S. Rubriek I. Afgekalfde dieren, le Nellie II van Kind. H. Camps 2e Tilda I van P. J. Rongen 3e Trijntje I van M. Wisraans 4e Eva IV van Joh. van Meijel 5e Koosje III van E. Michels E. V. Bertha I van Joh. v. Meijel Idem Irma I van Kind. M. Janssen Rubriek II. Drachtigs vaarzen le Cora V van Kind. H. Camps 2e Gerda II van idem 2e N. N. van E. Michels 2e Altesse van M. Wismans 2e Fiena II van M. Wismans 3e Koos van J, Janssen 3e Martha van Kind H. Asselbergs Rubriek III Afstammelingen geboren in 1930 le Jeannette I van M. Wismans 2e Truus van Kind. H. Camps 3e Flora van Kind. H. Asselbergs 4e FreuleX van Kind. G. Wismans E. V. Nelly van Kind. Derks Idem Koosje IV van E. Michels Rubriek IV. Afstammelingen geboren in 1931. le Dona van G. Michels 2e Leida II van Kind. H. Camps De beide aanwezige mannelijke afstammelingen van den Jeannette 7059 K.S. zood, Leo I 2728 S. Leo II van Gebrs. van Kempen en Jan van J. Janssen, beiden van S moeders met beste productie, ieder een lsten prijs. Leo II werd bereids aangekocht voor Helden Panningen. Bij de vrouwelijke afstammelingen werden de prijzen als volgt toege kend Rubriek I. Dieren, geboren in 1930. le Nelly I van Gebrs. v. Kempen 2e Nelly II van Joh. van Meijel 3e Nelly IV van M. Wismans Rubriek II. Geboren in 1931. le Martha II van M. Wismans 2e Anna VI van Gebrs. v. Kempen 3e Claartje II van dezelfde 4e Jeannette van L. Willems 5e Truus II van Kind. H. Camps E. V. Leida van J. Janssen Idem Trijntje van M. Wismans Van de afstammelingen van Prins 1718 S werden een prijs toegekend: derden de golven altijd door. Toen hij ontwaakte uit zijn be wusleloosheid, zag hij verwonderd om zich rond Hij kon zich bijna niet bezin nen, waar hij was. Zoo had hel ook gestormd in zijn binnenste. Buiten echter was de orkaan toch langzaam minder geworden en kropen de bange passagiers, bleek en ontzet naar hoven, uit de dompige, duistere kajuil, uit hun hutten. Op het verdek zocht men fris- sche lucht en nieuw leven. Hier was men bezig om de spo ren van het onweer zoo goed mogelijk uit te wisschen. Veel was er [weggeslagen, ge broken en over boord geraakt, en de matrozpn hadden druk op werk. De reizigers stonden als men- schen die uit den akeligsten droom van een nachtmerrie opge schrikt, ontwaakten, ston den hier en daar op het verdek, dronken gulzig de frissche lucht in, streken over en door de van angstzweet klamme haren en staarden half wezenloos in de nog hooggaande, met lillend schuim gekuifde baren, die nog dreigend om het schip gingen, als een troep razende wolven, ditmaal met spijt hun onmacht erkennend, als hopend op een volgenden keer. Zoe joegen ook de wolken, als le Elsje 1 van Joh. van Meijel 2e Princes van G. Michels E. V. Miesje IV van Kind. Camps Vuurgevecht in den nacht Een der grenscorrespondenten van het Hbld. meldt Het is bar hier in onze Gelder- schen Achterhoek met het smokkelen. Wij zijn hier wel heel wat gewoon wat dat betreft, immers wanneer men zoo dicht aan de grens woont, maakt men het dagelijks mee, dat zoolang er artikelen zijn, die aan de „overzijde" goedkooper te krijgen zijn, er reden is tot smokkelen, en dan wordt er gesmokkeld. Wij hebben hier in de eerste plaats op het oog het frauduleus invoeren van artikelen naar Duitsch- land, dat grootendeels door Duit- schers geschiedt. Zooals dit in de laatste maanden toeneemt, grenst aan het ongeloofelijke. Met heele troepen tegelijk komen de smokkelaars op Nederlandsch grondgebied koopen hun contrabande in (meestal koffie of tabak) en wachten dan een gun stig moment af om weer heelhuids met hun pakken de grenslijn te pas- seeren. Dat het hierbij vaak tot een treffen komt tusschen de kommiezen en de smokkelaars is duidelijk, het gebeurt dan ook niet zelden, dat een pechvogel een kogel meekrijgt. In negen van de tien gevallen begint zoo iemand echter na zijn herstel weer met nieuwen moed. Mede een van de groote oorzaken tot dit duis ter handwerk, als men het zoo noe men mag, is wel de ontzaglijke werkloosheid, welke ook in de Duit* sche grensplaatsen heerscht, en welke oorzaak i? dat vele werkloozen, op deze gevaarlijke, maar winstgevende manier trachten aan den kost te komen. Behalve smokkelaars trachten ech ter ook onguurdere elementen in Nederland wat te „verdienen." Het gebeurde j.l. Donderdagavond om streeks 11 uur, dat twee Duitsche smokkelaars bij de woning van den handelaar Momberg te IJzerlo (bij Aalten) kwamen, om nog eenige inkoopen te doen. Ze bemerken echter, dat het licht reeds uit was. Wel zagen ze iemand uit de schuur komen en naar een korenschelf gaan. Meenende dat het 'n „collega" was, riepen ze „Ben jij dat, Antoon Het bleek echter Antoon niet te zijn, want een groote revolver onder hun neus met het bevel „Hande hoch" was het antwoord. Het bevel werd in het Hoog-duitsch gegeven, waar door men vermoedt niet met Duit- schers uit de omgeving te doen te hebben. Met de handen omhoog liepen de twee geen kwaadwillende smokke laars terug en retireerden in de rich ting van het huis van Momberg, om dezen te kunnen waarschuwen. Ze vonden echter de deur gesloten. Een van hen wist nu in het bosch te springen en holde naar den buur man Koenders. Hier trof hij nog een aantal andere smokkelaars aan. De kommiezen werden gewaarschuwd en onderwijl trok men onder leiding van Koenders naar de woning van Momberg om deze te ontzetten. Eerst werd de grens afgezet om ontvluchten te voorkomen. Bij het huis werden ze door 3 kerels met revolvervuur ontvangen. Op dit vuur trokken de aanvallers terug. Mom berg was echter wakker geworden en opende met zijn jachtgeweer het vuur op de overvallers. Ook de te hulp gesnelde smokkelaars vielen hierop weer aan, en een tijdlang werd van weerskanten hevig gevoch ten. Spoedig kwam nu echter ver sterking van de marechaussees, welke door de kommiezen werden gewaar schuwd. Ze vonden de telefoonleiding doorgesneden. Het drietal had inmid dels onraad geroken en was ver dwenen. Den geheelen nacht is een sterke bewaking langs de grens ge handhaafd, omdat men vreesde dat woest geworden kudden door en over elkander. Maar het gevaar was geweken. Langzamerhand zou de zee weer kalm worden. Zoo luidde het antwoord van de zeelieden aan boord. AJdus waren ze gered. En mei een soort van verbazing stonden ze elkander aan te staren en vonden in den beginnen geen woorden om hun gevoelens uit te drukken. Het is een ijseiijk gevoel zoo den dood onder de oogen gezien le hebben, zoo van aangezicht tot aangezicht tegenover den dood gestaan te hebben. Een bange rilling gaal nog la ter door de leden, en men wendt de oogen ijzend af als van een afgrond, die hunkerend ons aan gaapt, waaraan men als door een half wonder ontsnaple. De dood was ook zoo nabij. Men had den killen adem ge voeld, die langs de wangen streek. Meester Dorrens stond op de trap en hield zich aan de leuning vast. Ook hij wist niet hoe hij het had, maar hij deelde met allen het zoet bewustzijn, aan dooods- gevaar ontsnapt te zijn. Langzamerhand zag hij den toestand gerustiger in. Naarmate ds(t de golven zich legden en het schip een geregel- den gang aannam, de schade her steld en weer andere zeilen werd elders nog eens beproefd zou worden een slag te slaan. De marechaussees, die gewoon zijn van 12 tot 6 uur 's morgens voor de bewaking te zorgen in die streek, hadden om 10 uur in de buurt alles nog afgezocht doch niets verdachts ontdekt. Ze zijn toch weggegaan en vermoedelijk heeft men hierop gewacht. Het huis schijn aan een formeelen overval te zijn ontkomen, want uit het feit, dat de telefoondraden waren doorgeknipt, dat de waschlijn was meegenomen (die wel als knevelmateriaal zou moeten fungeeren) en door middel van kousen ploertendooders waien gemaakt, blijkt wel dat deze aanval terdege was voorbereid. Momberg, die op dat oogenblik, toen juist „de groote trek" van dien dag weg was, vermoedelijk veel geld in huis had, waarop de bezoekers het schijnbaar hadden gemunt, is aan een groot gevaar ontkomen. Arbeiders ontslagen. Bij den in aanbouw zijnden spoor weg SchaesbergSimpelveld zijn weer 60 arbeiders ontslagen Het faillissement van de Hanzebnnk. De Tel. meldt dd. 31 October uit Den Bosch De arrestatie van den heer T„ cuiator in het faillissement der Hanzebank en diens verhoor voor den rechter-commissaris hebben tot heden nog niet het resultaat gehad, dat met zekerheid kan worden vast gesteld. hoe groot het bedrag is van de fondsen, die verduisterd zijn, van welke verduistering de heer T. ver dacht wordt. Geschat wordt, dat een half percent van het nog aan wezigen kapitaal verloren is. De gearresteerde genoot het volste ver trouwen van zijn mede-curatoren, te meer waar de heer T. in den oor logstijd chef was van het Rijksdistri butiekantoor en hem in deze hoe danigheid tonnen gouds door de handen zijn gegaan. Nimmer was er toen eenige aanmerking op zijn be heer gemaakt. Hedenmorgen hadden wij een onderhoud met den medecurator mr. Kolfschoten, deken der orde van advocaten in deze gemeente, die het volgende mededeelde Acht jaar lang hebben wij aan één lessenaar tegenover elkaar ge zeten en speeds was hij de accurate werker,, die zijn omvangrijke taak vervulde op een wijze, die niet den minsten twijfel kon wekken voor zijn eerlijkheid. Begrijpelijk is het, dat in het begin van de krach der Hanzebank van de curatoren veel geëischt werd. Dag in dag uit zaten wij tusschen de wielen om de talrijke bijkantoren te inspecteeren, ten einde de geleden verliezen vast te stellen Als er een uitkeering moest worden gedaan, ging de heer T. naar de Nederlandsche Bank en haalde daai één of twee ton, naar gelang het geen noodig was en noch ik, noch mr. Van Leeuwen dacht er zelfs aan, om met hem mee te gaan en toe te zien of hij met het geld zou terug- keeren. Als hij het kantoor verliet, ging hij naar St Michielsgestel, waar zijn woning was gelegen en waar hij een boerenbedrijf had. De heer T. aldus mr. Kolfschoten heeft mij wel eens gezegd, vooral den laatsten tijd, dat zijn bedrijf niet voldoende loonend was om daarin een bestaan te vinden, vooral omdat de prijzen aan de veilingen steeds achteruit liepen, doch nimmer kwam het vermoeden naar voren, dat de gearresteerde fraude pleegde. Het onderzoek zal moeten uitwijzen hoe de heer T. zijn verduisteringen heeft Bij Ruwe Gesprongen Handen 938-10 geheschen, en de gehavende toe stand van lieverlede voor een ge ordende plaats maakte, kwam er kalmte in zijn gemoed en be gon weer het afschudden van al les, wat Meester Dorrens onaan g'enaam voorkwam, de wroeging vooral, door de vreeselijke voor stellingen welke hem bestormd hadden in de ontroering der ele menten, en.... Harike Dorrens werd weer langzaam het oude Harike, een Harike zonder hart en geweien. Zoo stond hij daar, toen hij op eens een stem achter zich hoor de. „Dat is nu weer eens voorbij," zei de fleemende stem van iemand die daar aan sloop, en hij keek in het grijnzende, door de beken de bakkebaardjes versierde tronie van Schleicher, die de sloot alias mond had opengezet tot een grijns lach. Zijn sluikhaar als zwavelstok ken stond nog in de hoogte van den doorgestanen angst, voor het overige had hij zijn schrik overwonnen, naar het scheen. Hij klauwde zich zeiven tot hoog onder de armen, en plaatste zich voor hem. Angst gehad is niet vriend angst? nu het was ook niet alles. Maar voor zoo iets moet men niet ontstellen. De zee "en slecht weer en zoo wat stormen, dat hoort bij elkaar, en die den voet zet op. een schip, moet dat alles in den.kop hebben. gepleegd, aangezien hij de desbetref fende boeken heeft medegenomen van het kantoor en deze nog terug moeten komen. Volgens mr. Kolf schoten zouden de gepleegde mal versaties dateeren van 1930. De heer T. is gehuwd en heeft een zoon, die ingenieur is. Volledige bekentenis afgelegd- Uitkeering aan crediteuren gaat door. De gearresteerde curator T. in het faillissement van de Hanzebank in het bisdom den Bosch heeft een volledige bekentenis afgelegd omtrent de door hem- gepleegde verduiste ringen. Het bedrag, dat daarbij ver dwenen is, staat intusschen nog steeds niet vast. De heer T. heeft afstand gedaan van al zijn particu liere bezittingen. Vernomen wordt dat de voorge nomen uitkeering begin 1932, van 71.'2 pet. aan crediteuren van de Hanzebank onverminderd zal ge schieden. Bouw ziekenhuis. De bouw vdn, het ziekenhuis te Venlo is opgedragen aan den laag- sten inschrijver J. Stiphout te Sam- beek voor t 457.500. Weer met een postauto ervan door. Maandagavond stond een postauto waarmede de buslichtingen verricht werden voor de brievenbus bij het hulppostkantoor in de van Eegben- straat 139 te Rotterdam. De beambte was bezig met het lichten van de büs, toen twee man nen in den auto sprongen en er mede verdwenen. Onmiddellijk werd kennis gegeven aan de politie Overtoom, die dadelijk een telegram gaf aan alle p^litie- bureaux en posthuizen, waarin het nummer van de auto H 80258. Na een half uur werd de auto teruggevonden in de Memlincstraat. De wagen stond open en niemand was er meer bij. Een dame heeft geconstateerd, dat er een tweetal mannen op deze plnats uit den auto zijn gestapt. Deze waren volgens haar verklaring in het bezit van twee zakken, vermoedelijk een met brieven en een met drukwerken. Tot Maan dagavond laat is geen spoor van de daders ontdekt. Onveiligheid op het platteland Zaterdagnacht is te Schijndel in gebroken in de boterfabriek van den Boerenbond en in het pakhuis van den N. C. B. Op beide plaatsen werd eenig bedrag aan geld gestolen. Brutale roofoverval. Zaterdagnacht heeft te Heesch (N.B.) een brutale roofoverval plaats gehad. Zekere P. uit Heesch, had in den loop van de vorige week een paard verkocht. Het geld, dat hij daarvoor ontvangen had, droeg hij bij zich, hetgeen den daders blijkbaar bekend is geweest. Te omstreeks drie uur 's nachts werd P. in zijn woning door een drietal personen overvallen en gebonden, waarna de personen zich van het geld, dat de man nog steeds bij zich had, poogden meester te makeD. Daarna bonden zij hem en verlieten met medeneming van nog enkele voorwerpen de woning. P. werd Zondagmorgen door buren gevonden, die hem bevrijdden. De politie, die eerst Zondagmid dag met het voorgevallene in kennis werd gesteld, heeft de zaak in onder zoek. Van de daders ontbreekt tot dusver elk spoor. Beide beenen afgereden. Zondagmiddag is het 10-jarig doch tertje van K. uit de Rochusstraat te Eindhoven op den Geldropschen weg al spelend onder de stoomtram geraakt. De tram reed over de beide beenen van het kind. Dr. v. Best heeft de kleine, die goed bij kennis was en zelf de toedracht van het ongeval wist te vertellen in zijn auto naar het R.K- gasthuis gebracht en beide beenen tot de knie afgezet. Dorrens antwoordde niet. De vriend legde hem zijn hari ge gewervelde poolen op de schou ders en keek hem in de oogen met een blik uit zijn kleine kattenoogjes, alsof hij hem door boren wilde. »Troost u maar, vriend», liet hij er op volgen, »wij zijn toch al een goed stuk op weg, en zooiets als wij gehad hebben, zal wel niet weerkomen.» Dorrens zag dat de zee steeds stiller werd, en dat kapitein en matrozen hun gewonen gang en gerustheid hernomen hadden. »Waar men zich niets uit maakt, dat is ook niets», liet Schleicher er op volgen, »denk daaraan, maar ik geloof dat wij goed om doen eens even poolshoogte te nemen, hoe het in onze huiten uitziet. In die volslagen duister nis, kan men waarachtig niet onderscheiden, wat er al gebeurt en het was een dooreen rom melen alsof alles tot een hulspol moest on^er elkaar gewerkt wor den. Ik wensch het u, ik ga eens zien, hoe het er beneden uitziet. Die zeebonken zullen nu wel weer de vensterluiken hebben opengezet, om wat licht en lucht binnen te laten.» En weg was hij. Meester Dorrens bleef nog een wijl staan, toen kwam hem ook dezelfde gedachte op en hij ging langzaam naar beneden en naar De toestand van het kind, waarop transfusie van bloed van haar vader is toegepast, is redelijk wel. Myngas te Boxtel. De Gemeenteraad van Boxtel be sloot met 9 tegen 6 stemmen gas te gaan betrekken uit de mijnen. De arrestant, die uit den trein sprong. Men meldt uit Eindhoven Wij hebben gemeld, dat Woens dag bij Maarheeze een arrestant uit den trein gesprongen en in de bos- schen gevlucht i.°« Sindsdien verklaren verschillende menschen dezen man te hebben gezien. Hij leeft in de bos- scben en vroeg den weg naar Eind hoven. Allen verklaarden, dat hij ernstige wooden aan het hoofd had. Op een boerderij had hij om drinken gevraagd. Een hand hield hij steeds in den zak. Men vermoedt, wijl hier nog een boei om den pols zit. Brutaio aanranding. Dinsdagmorgen heeft te Uden op klaadichten dag een brutale aanran ding plaats gehad. Teen om ongeveer 10 uur de heer H. per rijwiel den Veghelschen dijk passeerde, werd hij plotseling door twee onbekende personen overvallen, die hem van zijn rijwiel trokken en van een bedrag van f 200 beroofden, waarna zij verdwenen. Lichamelijk letsel werd H. niet toegebracht. Van de daders ontbreekt elk spoor. Door eon stier op do horens genomen. Dinsdagmiddag werd de land bouwersknecht D. G. de K. te Ou derkerk, toen hij in den stal een stier wilden vastleggen, door het dier onverwachts op de horens ge nomen en tegen het houten beschot gesmakt. Gelukkig schoten eenige personen toe, welke er in slaagden het woe dende dier te overmeesteren. De K. had echter zware inwendige kneuzingen bekomen en werd per ziekenauto naar zijne woning ver voerd. Onbetrouwbare kooplieden, In West-Brabant, vooral op het platteland, komen de laatste dagen weer kooplieden op bezoek die goedkoope stoffen of gemaakte werk- kleedicg tegen minieme prijzen aan bieden, waarna zij dan trachten ook bestellingen aan te nemen voor ar tikelen die zij niet bij zich hebben, waarop dan een voorschot moet worden voldaan. Met dit voorschot trekken zij er dan tusschen uit en van de bestelde goederen krijgt men noo.t meer iets te hooren. De heeren reizen per auto. Zekere L. H. uit Urmond, die sinds geruimen tijd vermist werd, is in Antwerpen opgespoord. Steeds meer verduisteringen. Te Amsterdam is op verzoek van den commissaris van politie te Haar lem een 27-jarige ve tegenwoordiger aangehouden. De man die te Haarlem woonachtig is wordt verdacht van verduistering van een bedrag van 5000 gulden ten nadeele van een benzine-verkoopmaatschappij. De verduisteringen zouden in den loop van verschillende jaren gepleegd zijn, doorda.' de verdachte geïnde gelden niet afdroeg. Hij ontkent het hem ten laste gelegde. De mam is in bewaring gesteld. Invoer van Belgisch brood. Sedert Vrijdag wordt ook Belgisch brood naar Roosendaal en omgeving ingevoerd. Aanvankelijk begon men met den invoer van 500 tot 1000 brooden, doch Maandag hadden de onder nemers de risico van een 2500 brooden voor hun rekening genomen. Per groote camion-auto (verhuis wagen-model) werd de voorraad uit Antwerpen ingevoerd en uitgevent t<:gen den prijs van 10 cent p:r brood van 8 ons. De vier koop zijn hut. »Maar, o wee! o wee! was dat het begin der straf? Dorrens, Dorrens gestolen goed gelijt niet, ziet gij het nu, en het was niet uw eigendom daar in die kist, in die laars, het was het goud uwer kinderen, gestolen goed, Dorrens! gestolen goed!» Ontzet en bevend in alle lede maten slcnd hij daar, dat was ook een storm in zijn binnenste. Zijn koffer was open. Hij vljog er op aan, woelde alles het onderste boven, maar jawel, zijn kleederen waren er wel, maar zijn geld was weg, dat wil zeggen de groo'e som, de opbrengst van het verkochte huis, kleine sommen vond hij weer, die had de dief niet ver moed waar hij ze verstoken had, de hoofdzaak was weg, slechts enkele goudstukken vond hij er nog, die hij met bevende en on zekere handen bij elkaar scharrel de, bij de rest voegde en toen zoo goed mogelijk in zijn diepste zakken verborg. Daar lagen zijn plannen in dui- gen. Het waren dus 'wel niets dan luchlkasteelen geweest,ware lucht spiegelingen, echte »fata morgana». Het kwam hem voor, dat het gebouw zijner toekomst, zijn geluk op eens boven zijn hoofd instortte, en met een hartverscheurenden zucht, viel hij op zijn bed neer en bedekte zijn gelaat met zijn

Peel en Maas | 1931 | | pagina 8