Wat de vraag is 'n Prijs die laag is ik koop bij Gebr. Jeuken KM lil PEEL SN KUS 1 CERESAN? Laat geen gulden verloren gaan J.C. RAMING, Venlo H KEREN ULSTERS f 12.50 tot f 42.00 DEMI-SAISONS f 15.60 tot f 45.'° KINDER ULSTERS f 9.25 tot f 18,50 ontwikkeling. Hoeveel TARWE of ROGGE Ontsmetten Neemt N. V. DEFA, Velperweg28 .ARNHEM Vergadering Raad van Maashees. Politieke moet U nog zaaien en een briefkaart en deelt ons mede HOEVEEL CERESAN U wenscht, of welke inlichtingen U verlangt. Of vraagt onze wederverkoopers. In de Nieuwe ^enlosche Courant van Vrijdag en Zaterdag staat een cheque, afgedrukt van de firma J. C. Raming. Venlo. Wie zich in 't bezit stelt van dezen cheque, kan deze bij de firma Raming in betaling geven bij aankoop van vijf gulden aan goederen. Cheque is geldig t. e. m, 7 Nov. a s. Wij zijn er van overtuigd, als U onze prijzen, afwerking en modellen vergelijkt, U zegt meest uitgebreide sorteering vanaf ;v:"r <- Y~' t prachtvolle dessins vanaf in diverse modellen en kleuren Zaterdag 31 October 1931, No, 44. Yrydag 23 October 1931. Tegenwoordig zijn alle leden. Voorzitter H. Rieter. Secretaris P. L. Stevens. De Voorzitter opent de vergade ring met den Christelijken Groet, waarna de Secretaris de notulen der twee laatste vergaderingen voorleest, welke onveranderd worden vastge steld. Aan de orde is 1. Aanbesteding vernieuwing weg Overloon en bouwen school Holt- hees. De Voorzitter zegt, dat hij het wenschelijk acht, dat over dit punt even met gesloten deuren wordt be raadslaagd. Na heropening der openbare ver gadering zegt de Voorzitter, dat voor het maken van een wegver- nieuwing en rioleeringswerken in de kom van Overloon bij de door B. en W. gehouden aanbesteding het laagst was ingeschreven voor f 6130. Aan dezen inschrijver is het werk niet gegund. Hierop volgden Koenen en Veldhuizen te Maashees voor f 6660. B. en W. zijn met Koenen en Veldhuizen overeengekomen, dat deze het werk zullen maken voor 6410. Bij de aanbesteding van de school le Holthees was bet laagst inge schreven voor f 8900, door een aan nemer buiten de gemeente, terwijl hierop volgden Koenen en Veld huizen, alhier, met f 8975. B. en W. stellen nu de vergade ring voor 1. de vernieuwing van den kunst weg te Overloon onderhands aan te besteden aan Koenen en Veldhuizen voor de som van f 6410. 2. het bouwen van de school te Holthees te gunnen aan Koenen en Veldhuizen, uitsluitend op grond dat dan het werk onder de ingezetenen blijft en onder bepaling dat alleen ingezetenen bij den bouw zullen worden tewerk gesteld. De Voorzitter zegt, dat moet worden getracht om zooveel moge lijk werkloosheid te voorkomen. Dit voorstel wordt met algemeece stemmen aangenomen. De Voorzitter deelt verder mede, dat door B. en W. is gegund het bouwen van een brandspuithuisje te Maashees aan P, Verstralen, alhier voor f 467, en het verbouwen van een schoollokaal te Overloon en van een gemeenteboerderij aan Klaassen en Lichteveld, alhier, voor resp. f 1111 en 1315. 2. Een consept-besluit tot het aangaan van een onderhandsche geld leening met de boerenleenbank te Overloon ad 8601,60 a 4i/4 pet., af te lossen in 20 gelijke jaarter mijnen, tot dekking van de kosten van den kunstweg te Overloon, brandspuithuisje en verbouwing boerderij, wordt aldus vastgesteld. 3. Aanbieding begrooting 1932. Door B. en W. wordt den Raad aangeboden de begrooting voor 1932 met de daarbij behoort nde beschei den. De begrooting zal gedurende ten minste 14 dagen voor eenieder ter lezing worden nedergelegd ter secre tarie. In verband met dit punt wordt op voorstel van B. en W. besloten de door de gemeente te Overloon ge bouwde arbeiderswoning onderhands te verhuren aan H. J. Hendriks, aldaar, voor f2.— per week. Tevens wordt besloten, dat de huurders van de gemeeateboerderijen en andere gebouwen in eigendom bij de gemeente een bijdrage moeten be talen van 8 pet. per jaar van de aanlegkosten van de electrische in stallatie in die gebouwen. Deze bij drage wordt bepaald op 8 pet. om dat de huurders dezer gebouwen ingevolge de verordening op de heffing der baatbelasting van het betalen dezer belasting vrij zijn. Geurts vraagt, wat het worden moet met de gemeente-ontginningen hij meent dat het er hiermee niet goed uitziet. Hij zou hierover wel eens een speciale vergadering willen gehouden zien, om deze aangelegen heid eens goed te bespreken en een beter overzicht in den toestand te krijgen. De Voorzitter zegt, dat hij met bezorgdheid het jaar 1932 tegemoet ziet en meent, dat we met de be grooting. zooais ze daar ligt, niet in zee mogen steken. Poels vraagt, of de gemeente niet een perceel bosch zou kunnen ver- koopen. De Voorzitter zegt, dat het hout momenteel weinig opbrengt, omdat veel buitenlandsch hout wordt inge voerdspreker meent het rooien van bosschen te moeten ontraden. Wel kan getracht worden zooveel mogelijk dunningshout te verkoopen, waardoor mogelijk de post opbrengst van den houthak zou kunnen wor den opgevoerd. Na eenige bespreking wordt be sloten niet tot belastingverhooging over te gaan. 4. Het in de vorige vergadering aangehouden ambtenarenreglement wordt thans ongewijzigd vastgesteld. Ingekomen stukken. In verband met een schrijven van Gedeputeerde Staten wordt gewij zigd een besluit tot het aangaan eener conversie-leening ad f 55500, en de verordening tot heffing en invordering van leges. Afgeschaft wordt de zakelijke be lasting op het bedrijf, welke belas ting sedert 1923 niet meer is ge heven. De verordening ex art. 208 der Gemeentewet, vermeldende de ver ordeningen tegen wier overtreding straf is bedreigd, werd opnieuw vastgesteld. Een consepi-besluit tot wijziging der begrooting 1931 wordt vastge steld Afwijzend wordt beschikt op een verzoek van het bestuur van den Handelscursus te Venray om een subsidie van f 25 voor 1932. Adhaesie wordt betuigd aan een door den Raad der gemeente Aarle- Rixtel aan de Tweede Kamer der Staten-Generaal gezonden adres om te verzoeken het daarheen te willen leiden, dat het houden van snel heidswedstrijden op de openbare wegen onvoorwaardelijk worde ver boden, in verband met het feit dat in Noordbrabant en Noord- en Midden-Limburg deze wedstrijden veel worden gehouden en groot gevaar opleveren voor het verkeer en de veiligheid op die wegen. Wordt voor kennisgeving aange nomen een ter kennis van den Raad gebrachte resolutie van den Gewes telijken Raad uk S.D.A.P. en N.V.V. betreffende de werkloosheidsbestrij ding. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering met gebed. Koning Willem II en de Katho lieken. Zjjn pogingen om hun recht te doen. In onze vorige historische beschou wing over het optreden der Neder- landsche katholieken in de politiek hebben we gezien hoe de troons bestijging van koning Willem II in 1840 onmiddellijk een anderen geest GBR. JEWEIL VEIMV GROOTE STRAAT TELEP. 92

Peel en Maas | 1931 | | pagina 6