uisvrouwen, Attentie! Gemengde Berichten Weet U, dat de kwaliteit en zuiver heid van 't echte Quaker havermout gewaarborgd wordt door 43 nauw keurige controles? Quaker wordt reeds meer dan 50 jaar door ervaren dokters aanbevolen. Alleen echt in de geel-blauw-.oode origineele pakken met bon voor zwaar verzilverde gebruiksvoorwerpen. De tegenwoordige groote pakken, die 5 ons netto bevatten, zijn voordeeliger. dat dit beeld, ondanks wederwaardig heden is opgericht kunnen worden. Venray, waaruit zooveel priesters zijn voortgekomen, als strijders voor de zaak van Christus-Koning, is wel bijzonder gezegend door Christus, en dp kunstenaar, ontwerper van dit beeld, heeft deze gedachte willen uitdrukken in het zegenend gebaar van het beeld. Als einde van zijn taak droeg de spreker het beeld thans over aan de Parochie en verzocht hij den Z. E. Heer Pastoor Thielen het beeld te willen zegenen. Hierna hield de Weleerw. Heer Hanraets, Kapelaan te Venlo, ge boren Venrayenaar, een schitterende rede, waarin hij ondanks het woelen en dreigen van kerkvervolgingen in tal van landen, wijst op Christus, den Koning der glorie. Wiens H. Hart voor allen een veilige schuil plaats is. Onder begeleiding van Venray's Fanfarecorps weid nu door alle aan wezigen het lied Aan U, o Koning der Eeuwen, gezongen. Nadat de Z. E. Heer Pastoor in heerlijke bewoordingen den getoon- den godsdienstzin zijner Parochianen geprezen had, aanvaardde hij gaarne het schoone beeld, dat naar hij hoopte in lengte van dagen getuigenis zou afleggen van Venray's Katholiciteit. Het lied O God, de zee verheft haar woeste baren, klonk als slot dezer plechtigheid, waarin Venray heel de grootheid van haar katholiek leven toonde. St. Anton ius-Oratorinm. Naar wij vernemen zal dit Orato rium op 2e Paaschdag in 1932 wor den opgevoerd. De repetities zijn voorloopig vast gesteld op iederen Donderdag om 8 uur voor de Dames in het Patronaat en iederen Vrijdag om 8 uur voor de Heeren in Hotel Schaeffers. TOEGELOOPENeen konijn. GEVONDEN een rijwielplaatje en een sleutel. Inlichtingen bij de Gemeente-politie Verkoop van aansckeuten. De gemeente is voornemens om binnen enkele maanden over te gaan tot verkoop van strookjes grond z.g. aanscheuten in de verschillende deelen der gemeente, die daarvoor in aan merking komen. Degenen, die dergelijke aanscheuten en strookjes grond wenschen te koo- pen, gelieve daarvan aangifte te doen ten kantore van den Gemeente- Opzichter „Onder de Boog," vóór 1 Januari a.s. Alle vroeger gedane aangiften zijn vervallen. Venray, 30 October 1931. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. Militaire Vooroefeningen. De vorige week werd aan de eerste afdeeling van de deelnemers aan de z.g. Militaire Vooroefeningen examen afgenomen. Thans is bericht inge komen, dat deze allen zijn geslaagd. Naar we vernemen is de leve ring der naaimachines, benoodigd voor de nieuwe Huishoudschool alhier opgedragen aan den Heer Th. Janssen, vertegenwoordiger der be kende „Pfaff Naaimachines." (Adv.) Zitting van den Politierechter van Woensdag 21 Oct. M. M. R., 19 jaar, fabrieksarbeider te Venray, verdacht van mishande ling van A. A. van Kessel te Venray op 12 Augustus j.l. eisch f 15 von nis f 10 boete of 10 dagen hechtenis. Zondagavond omstreeks negen uur reed een zekere B. uit Roggel met zijn auto komende van de Smakt op het punt waar de Smakterweg uitkomt op den Prov. weg Venray- Maashees in een sloot, waarbij de auto kantelde en gedeeltelijk vernield werd. Waarschijnlijk is het ongeluk ontstaan doordat de chauffeur met den weg aldaar onbekend was. Van de 7 inzittenden bekwamen de landbouwers M. en W. Baatsen te Heythuysen ribbenbreuken, terwijl H. Geurts en J. Hermans uit Neder- weert eveneens verwondingen oplie pen. Na door Dr. Vercauteren verbon den te zijn, konden allen caar hun woning vervoerd worden. De chauffeur en enkele inzittenden kwamen met den schrik vrij. Sproobjesmiddag. Het hoofd der school aan de Heide, de heer Driessens, houdt, zooals men weet, nu en dan lezingen met licht beelden, die zeer in den smaak vallen. De heer Driessens heeft welwillend aangeboden om ook eens op te treden voor de Jeugd. A.s. Woens dagmiddag, van twee tot half vijf, zullen door hem allerlei mooie sprookjes worden verteld, geïllustreerd door fraaie groote lichtbeelden, meerendeels gekleurde. Dit belooft iets zeer aardigs te worden. De toe gangsprijs, waarbij de heer Driessens geen persoonlijk belang heeft, zal slechts vijftien cents bedragen, ook voor geleiders en geleidsters. Voor onvermogenden kan er allicht een mouw aan worden gepast. De Schutterij St. Anna zal haar tooneelavond geven op 29 Nov. a.s. in de Patronaatszaal. Opgevoerd wordt „Op Drijfzand" tooneelspel in 4 bedrijven, door Jan E. Odijk. De Helmondsche Zangers. Het moet voor de Helmondsche Zangers Woensdag j.l. al dadelijk een groote rechtmatige voldoening zijn geweesteen stampvolle zaal te zien. Van alle kanten waren de lief hebbers van de edelste muziek op gekomen. Het was een, wat men noemt, prettig publiek. Er heerschte een aangename, haast devote, stemming. Aan het verzoek van niet te rooken vóór de pauze werd onmiddellijk voldaan. Er waren zeer zeker zang verenigingen aanwezig, die zelf met groote eere mogen worden vernoemd, doch. het hoogstaande princiep bleken te huldigen, dat men altoos nog iets kan leeren. Zij hebben van hun komen geen spijt gehad, integendeel I Een lid van het Comité heette, namens den Voorzitter Pr. Dr. El. Bruning en de overige leden, alle aanwezigen hartelijk welkom en hul digde hun liefde tot de gewijde muziek. Het eerst traden de jongens op, voor het meerendeel kleuters nog. De resultaten van hun opleiding volgens de Ward-methode waren inderdaad verrassend. Vooral trof het a vue zingen van een hun onbe kend Gregoriaansch stuk. Ook was zeer goed het zingen, op verzoek van velen, van een Middelneder- landsch lied. Vervolgens hield Pr. Dr. Bruning een leerzame Causerie over de Palestrijnsche muziek. Spreker noemde uit den aard der zaak ons Joosken Van der Weyden, Josquin des Prés. uit de tweede helft der vijftiende eeuw. Aan hem had Falestnna zoo ongeveer alles te danken. Van dezen Nederlander werd goed gezongen het ontroerende Ave Maria. De uit beelding van Palestrina's Exultate was uitstekend getroffen. Het Helmondsche Koor ging in zijn uitvoering steeds crescendo. Het polyphone zesstemmige Kyrie uit de moeilijke Missa Papae Marcelli was bijzonder goed van stemming. Ook de Gloria verdiende veel lof, doch had, meenen wij, hier en daar wat vlugger mogen zijn. Na een korten uitleg door Pr. Bruning werd uitgevoerd het machtige Credo, waarvan de paar laatste regels al voldoende zouden zijn om Palestrina beroemd te maken. Uit stekend werden de verschillende stemmingen van deze geweldige com positie weergegeven. Het was tien uur geworden. Het programma kon niet geheel worden uitgevoerd. De Weleerw. Heer Kape laan Strijkers, lid van het Comité, vertolkte voorzeker aller gevoelens, toen hij de kunstzinnige toegewijde Helmondsche Zangers onder directie van den heer Driessen hartelijk dankte en huldigde voor dezen schoonen avond en hun een „tot weerzien" toeriep. Ten slotte moge hier een woord van oprechte waardeeriDg worden gezegd aan het adres van den heer Willy Schols, die, zelf bescheiden achter de schermen blijvend, feitelijk den stoot heeft gegeven aan de idee van deze belangwekkende demon stratie. Fruitveiling Venray-Oostrum. Sterappelen prima f 17.40; I f 8 13.50II f 4.50-9.20; III f 1.90- 3.80. Belle Boscoop Prima f 22.20. I. f 12.90—13.70 II f 7.40-8.20; III f 3 50-4.10. Bellefleur Prima f 9.40—9.80 I f 5.40 -7.30; II f 3.50-4.70; III f 1.50 2.70 Val f 1.50-2.60 Dub. Belle fleur I f 7.70-9.80 II 3.90-6.30. Goudreinetten f 10.60. Fr. Zure I f 5.40-6.80II f 2.40. Court Pendu f 5—7.90. Bismarck f 7.20-7.30 II f 5.20. Ossekoppen f 6.10—6.90. Lemoen f 11.30. Nouveau Poiteau f 13.60. Aanvoer 55000 K.G. De keurloonen te Venray. Reeds meermalen werd door de slagers een request bij den Raad in gediend om verlaging van keurloonen, doch telkens zonder resultaat. In de vorige week gehouden ver gadering werd echter besloten een Commissie te benoemen, welke met de slagers deze aangelegenheid zou bespreken en dan in de eerstvolgende vergadering hierover verslag zal uit brengen. Volgens den heer Vermeulen in de laatste vergadering, zou er naar zijn meening wel 40 pCt. winst ge maakt worden. Tegen afwijzing van genoemd request stemden de heeren v. Haren, Goumans, Vermeulen, Nelissen, van Boven, wethouder Odenhoven, Hou- ben, Stoot, Arts en Janssen. Dezelfde heeren stemden voor benoeming van een Commissie als boven bedoeld. Tijdens deze stemming verliet de heer Millen de zaal. In deze Commissie werden benoemd de heeren Houben, 'Vermeulen en Millen. De keurloonen zijn vergeleken bij de gemeente Boxmeer in de gemeente Venray zeer hoog. De keurloonen in Venray zijn rund f 5, varken f2.50, kalf f 1.50, nuchter kalf f 1. Deze prijzen zijn te Boxmeer resp- f 2.50, f 1, f 1 en f 0.60. Hieruit blijkt, dat in Venray juht de helft meer betaald wordt vcor een rund dan te Boxmeer. Voor 'n varken nog meer dan de helft. Het rundvleesch wordt te Veniay verkocht voor eerste kwaliteit voor 50 ct. per pond en 2e kwaliteit voor 40 ct. per pond. In Boxmeer is de eenheidsprijs 55 ets. per pond. Uit bovenstaande blijkt voldoende, dat de heeren slagers er te Boxmeer heel wat beter voorstaan dan in Ven ray, en daarom zullen zij ook trach ten de keurloonen verminderd te krijgeD. Vergeleken bij Boxmeer behoeven we heelemaal niet te klagen, dat de slagers de vleeschprijzen hoog hou den. Thans is het aan de Commissie deze zaak verder af te werken, en wachten wij naar de volgende ver gadering OOSTRUM. Door onze Harmonie is in studie genomen „Triomf des Kruises", drama met zang in drie bedrijven. Het concert met tooneel- uitvoering zal gehouden worden op Zondag 27 en Maandag 28 Decem ber a.s. GEIJSTEREN. Op de Maandag j.l. gehouden drijfjacht op de goederen van den heer Baron J. de Weicbs de Wenne, werden 104 konijnen, 3 hazen, 4 fazanten, een houtsnip en een houtduif geschoten. Pastoor A. Michels f In den ouderdom van 53 jaren is Vrijdagnacht overleden de Zeereerw. Heer A. J. J. Michels, pastoor te Maashees. De nu overledene was in 1905 priester gewijd en sinds 1925 met de zorg voor de parochie van Maashees belast. Voordien was hij o.m. een tijd lang leeraar aan het Doofstommen Instituut te St. Michielsgestel. Een longontsteking waaraan hij leed, maakte het wenschelijk hem van de laatste H.H. Sacramenten te voorzien. Vrijdagnacht om een uur is hij overleden. Korenhond Horst. Het Bestuur en de Directeuren der Kerkelijke Zangkoren in het Dekenaat zijn opgeroepen tot het bijwonen van een algemeene vergadering op Woensdag 4 November a.s. nam. 6 uur in Hotel Timmermans te Horst, waar zal besproken worden het houden van Zangersavonden en diverse andere aangelegenheden. In verband met een actie, die, het Diocesaan Bestuur der Gregorius- vereeniging op touw wil zetten, om een practisch begin te maken met de invoering van den Gregoriaan- schen Volkszang zal vanwege ge noemd bestuur of van de commissie van toezicht een afgevaardigde ter vergadering aanwezig zijn om deze plannen nader toe te lichten. Opdat allen in de gelegenheid zullen zijn deze vergadering bij te wonen wordt deze in tegenstelling met anders, om zes uur gehouden. BERGEN. Dinsdag 10 Nov. a.s. zal worden aanbesteed het bouwen van een kerk met toren, sacristie en kinderkapel alhier. Architect M. van Beek te Eind hoven. SEVENUM. Met den bouw aan de nieuwe kerk Kronenberg begint men flink op te schieten. Hei dak ligt er al op terwijl ook binnen in 't gebouw de arbeid al ver gevorderd is. De rectoraatswoning die vlak naast de kerk is opgetrokken komt deze week gereed, om bewoond te worden. Rector Kessels zal dan ook de volgende week naar zijn nieuwe woning verhuizen. VENLO. Woensdagmiddag twaalf uur kwam de Raad dezer gemeente in spoedeischende raadsvergadering bijeen, ter behandeling van het eeni- ge punt der agenda: het voorstel van B. en W. om een kleine redac tiewijziging aan te brengen in de voorwaarden voor steun aan het nieuwe ziekenhuis, vastgesteld in de raadsvergadering van 22 Nov. 1929. In punt 2 der gemelde voorwaar den werd onder a. en b. een kleine redactiewijziging aangebracht. De subsidie aan de werkloozen werd met f 50.000 verhoogd, de plan nen voor den bouw der kantoren enz. op het Helschriksel goedgekeurd. Kindje in do wieg verbrand. Woensdagavond omstreeks tien uur is te Venlo een droevig onge val gebeurd. De familie Schr. bewoont een bo venwoning aan het Maasschriksel. Terwijl de vader in avonddienst op zijn werk was en de vrouw des huizes bij een buurvrouw op bezoek was, is het wiegje, waarin het doch tertje van zeven maanden oud lag te slapen, in brand geraakt, waarbij de beentjes en het onderlichaam van de kleine geheel verbrandden. Mede door verstikking door den rook moest de kleine spoedig zijn overleden. Het in dezelfde kamer slapend tweejarig kind kon nog bij tijds van een dreigenden verstikkings dood worden gered. De oorzaak staat nog niet vast, Daar echter in het wiegje een strijkbout werd gevonden, vermoedt men, dat de moeder gestreken heeft en daarna de bout bij wijze van kruikje in de wieg heeft gelegd. De bout zou dan echter nog te warm moeten zijn geweest, tengevol ge waarvan het beddegoed aan het smeulen en tenslotte aan het bran den zou zijn gegaan. Of dit de juiste toedracht is, valt echter nog niet met zekerheid te zeggen. Grensbewaking. Onlangs heeft op het gemeente huis alhier een vergadering plaats gehad van burgemeesters uit de om liggende plaatsen. Opdeze bijeenkomst werden hoofd zakelijk besprekingen gevoerd over de onderlinge samenwerking der ver schillende burgerwachten inzake be waking der grens. De vergadeiing sfoad onder leiding van burgemeester Mr. B. Berger. Poging tot doodslag. Het O.M. bij de are. rechtbank te Roermond heeft tegen den koopman A. F. uit Roermond gedetineerd, aangeklaagd van poging tot dood slag op E. J. Stroeken te Tegelen bij gelegenheid der kermis aldaar, twee jaar gevangenisstraf geeischt. Verlaging pachtprijs Het R.K. Kerkbestuur van Heit- huijsen heeft besloten de pachtprijzen dec landerijen met 20 pet. te verlagen. Gevangenen uit den trein gesprongen. Woensdagmiddag wist een gevan gene, die onder geleide van twee Rijksveldwachters werd overgebracht, door het raampje van de retirade te ontsnappen en uit den in vollen vaart zijnden trein te springen tus- schen de stations Weert en Maar- heeze. De conducteur, die de ontsnapping bemerkte, trok onmiddellijk aan de noodrem, waarna de trein stopte. De politie zond den ontsnapte enkele schoten na, maar deze kon een goed heenkomen vinden, waar schijnlijk, over de Belgische grens. Susteren. In een der steendrcogovens van de fabriek van den heer Jos. Custers vond men Zondagmorgen het lijk van den zwerver M, Souren uit Hoensbroek Vermoedelijk heeft de man de warmte opgezocht en is door gassen verstikt. Auto-ongeluk. Woensdagavond red,en op den Valkenburgerweg bij Heerlen twee auto's vlak achter elkaar. Ter hoogte van den Pijlsweg remde de eerste auto plotseling, met het gevolg dat de tweede wagen die een flinke vaart had, slipte en tegen het trans formatorenhuisje opbotste. In dezen auto waren gezeten de heeren Hulsman, directeur van de Domaniale mijn, diens echtgenoote en de chauffeur. De heer Hulsman bekwam ernstige hoofdwonden, de chauffeur kreeg wonden door glasscherven terwijl mevr. Hulsman met een buil op het hoofd er afkwam. Ze werden binnengebracht in het huis van het Eerste Kamerlid ir. Koster, bij wien een hulppost van het Roode Kruis gevestigd is. Na verbonden te zijn werden ze naar Kerkrade overgebracht. Ny verbeid en handel in Brabant en Limburg. De negen Kamers van Koophandel van Noord-Brabant en Limburg zullen op Donderdag 5 November a.s. des namiddags te 3 uur, in Hotel Du Commerce te Eindhoven een openbare vergaderiqg houden ter bespreking van den algemeenen toestand van nijverheid en handel in deze provinciën in verband met de crisis. De vergadering zal worden gepre sideerd door den heer Cl. Schellens voorzitter der Kamer van Koophan del en Fabrieken voor Oostelijk Noord-Brabant te Eindhoven. Do Culemborgsche moordzaak. De brief van notaris G. Schouten te Culemborg aan de erfgenamen van wijlen Gerritje en Thomas van Wiggea over de vetdeeling van f2000 die de weduwe Haverman nog on der zich had, heeft aldaar weer heel wat tongen in beweging gebracht. Het vermoeden is ook geuit, dat de justitie dit geld bij haar achter een schilderijtje gevonden zou heb ben. Ten parkette te Tiel werd meegf- deeld, dat een conclusie, als zoude de weduwe Haveman de kans loo- pen, wegens heling vervolgd te wor den, tot dusver-allen grond mist. Door den bliksem getroffen Bij een kort, doch hevig onweder dat Donderdagmorgen bo /en Ierseke woedde, werd de 64 jarige landar beider J. de Rijder, die in den St. Pieterspolder te Ierseke werkzaamhe den verrichtte, door den bliksem ge troffen en gedood. Wegens weigering yan inkwartiering. Ds. Faber, predikant bij de Ned. Hervormde Kerk te Zuthpen en Tweede Kamer-lid, heeft Woensdeg voor het kantongerecht te Zuthpen terrecht gestaan, wegens weigering tot inkwartiering van een officier tijdens de jongste manoeuvres. Tegen hem werd geeischt een geldboete van f75.subsidiair 75 dagen hechtenis. Onbewaakte overweg-miserie Donderdagmorgen heeft op den onbewaakten overweg te Zijdewind een zeer ernstig ongeluk plaats gehad, waarbij een slachtoffer te betreuren is. Toen de melkauto van den heer A. Spoor te Dirkshorn, bestuurd door den 24-jarigen H. Blauwboer komende uit de richting Dirkshorn den onbewaakten overweg te Zijde wind wilde passeeren, naderde op hetzelfde moment de sneltrein uit de richting Schagen. Een hevige botsing volgde. De autc werd 300 M. meegesleurd en totaal vernield. De bestuurder werd op slag gedood, Waarschuweu voor autovallen. Een jongmensch dat in de Museum straat (e Am terdam fietste waar schuwde een naderenden automobilist, dat door een agent de snelheid werd gecontroleerd met een chronometer. De automobilist minderde de vaart, doch de agent maakte tegen het jongmensch proces-verbaal op we gens belemmering. De Officier van Justitie bij de Atn- sterdamsche rechtbank eischte een geldboete van f 50. subsidiair twintig dagen hechtenis. De rechtbank sprak het jongmensch vrij, overwegende, dat de agent niet werd belemmerd in het con'roleeren van de snelheid, doch dit neemt niet weg, dat de 'agent de snelheid kon opnemen. Wat op school aan de kindoren verstrekt zal worden. In een spoedvergadering heeft Woensdag de gemeenteraad van Kethel besloten dat op schriftelijk verzoek aan het hoofd der school aan schoolgaande kinderen van werk loozen, hoogstens tweemaal daags op elke dag dat de schoolgeopend is, brood met boter en een glas melk zal worden verstrekt, voorts om de drie maanden een paar kousen en om de vijf weken een paar klompen. In verband met dit besluit is de schoolstaking opgeheven. Werkloozcnrelletjes te Nymegen Maandagmiddag trokken ongeveer achthonderd werkloozen door de binnenstad van Nijmegen en hinder den in de marktdrukte het verkeer. Zij gingen naar het stadhuis en demonstreerden daar voor nieuwe steunverleeningen. Het verzet ging vooral tegen de nieuwe Rijksregeling. Meer dan eens klonk uit de groep Hongerhonger Landbouwer dood langs den weg gevonden. Voorbijgangers vonden Woens dagmiddag te ongeveer zes uur den 35-jarigen landbouwer R. B. uit Velddriel met een ernstige hoofd wond te Atrmerzoden dood langs den weg liggen. Een eind verder reden paard en wagen, waarmee de man uit Hedel was teruggekeerd. Men neemt aan, dat het paard schichtig is geworden en dat B. van den wagen werd geslingerd en door een der wielen is gegrepen. Het slachtoffer laat een jeugdige weduwe en vier kinderen achttr. Wering van gepensionneerden uit rijksbetrekkingen. De dezer dagen opgenomen me- dedeeling, dat de Minister van De fensie ter kennis van de autoriteiten der landmacht heeft gebracht, dat in den vervolge geen personen, die in het genot zijn van een pensioen, mogen worden aangesteld als ambte naar in den zin van het Algemeen- Rijksambtenarenreglement of te weik mogen worden gesteld krachtens het Arbeidsovereenkomstenbesluit, kan nog worden aangevuld in dier voege dat de daarbij getroffen rege lirg ook geldt voor de zeemacht. Do verkiezing voor bet Engelschc Lagerhuis. De uitslag der verkiezing voor het Lagerhuis pleit voor den gezonden zin van het Engelsche volk. Het staat vast, dat de nationale regeering van Mac Donald een groote meerderheid zal verkrijgen. Men herinnert zich, dat het labour- ministerie onder MacDonald uiteen gevallen is, omdat het 't niet eens kon worden over de maatregelen, welke de financieele nood van het land vereischte, een nood, die kort daarna allerduidelijkst bleek, toen Engeland den gouden standaard moest loslaten. Hoewel we ons kunnen verheugen in het nationaal kiezen der Engel- schen, ondanks de offers, die het nationale kabinet van hen vergt, dreigt deze verkiezing voor ons land een kwaden kant te krijgen. Het staat wel vast, dat de conservatieven alleen in het Lagerhuis een meerder heid zullen hebben. En een conser vatieve meerderheid beteekent de verhooging van beschermende rech ten, wat voor ons land, dat veel naar Engeland uitvoert, fataal is. BU&81&LIJKB 8TAVD VIK&AY van 23 tot 30 Oct. GEBOREN Johanna M. Lenssen, Draalstraat Martinus A. Janssen, Kruisstraat Maria J. C. G. Martens, Leunscheweg Martinus J. Classens. Oirlo Gertruda A. Reijnders. Smakt Johannes P. van de Goor, Veulen Wilhelmus A. M. Franssen, Langstr. GEHUWD: Hermanus H. Voesten, oud 22 jaren winkelbediende en Johanna W. J. H. van Stiphout, oud 20 jaren, z.b., beiden te Venray. Peter M. J. H. Gielen, oud 33 jaren landbouwer en Maria Th. A. van Cuijk, oud 23 jaren, z.b., beiden te Venray. OVERLEDEN Maria J. Rutten, oud 65 jaren, z.b. Eindstraat. Een patiënt St. Annagesticht. Een patiënt St. Servatiusgesticht. mSSLIJO DISSS TBI Parochiekerk Morgen Zondag Hoogfeest van Allerheiligen, 6 uur Ie H. Mis, 7 uur H. Mis voor de mannen der U. Familie, waaronder generale H. Communie. In alle H. Missen collecte ten bate der kerk, 3 uur de Vespers en daarna de Vespers van Allerzielen, 6 uur Lof, Ro zenkrans en preek. Vanaf 12 uur en Maandag den geheelen dag kan verdiend wor den een vollen aflaat, zoo dikwijls men na waardig gebiecht en ge communiceerd te hebben de kerk bezoekt en bij ieder bezoek 6 maat het Onze Vader, 6 maal het Wees gegroet en 6 maal het Eere zij den Vader bidt tot intentie van Z. H. den Paus, Maandag Allerzielen,6 uur 3 14. Missen, 10 uur de Hoogmis voor de weldoeners der kerk, vooraf gegaan van 2 stille II. Missen, waarna processie over 't kerkhof. Gedurende de Zielenoctaaf half 7 zielmis en om 6 uur Lof en Ro zenkrans. Dinsdag feest van St. Huberlus Te Veltum 7 uur H. Mis, 9 uur Hoogmis, preek en zegening van brood, half 8 lees mis, 8 uur jaarg. voor Johanna Wismans, Leonard Wismans en Petronella Wismans. Woensdag half 8 besteld jaarg. voor Johannes van der Linden, echtgenoote en overl. kinderen, 8 uur jaarg. voor Gerard Custers Johanna - van Achten, ouders, broeders en zusters. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis waarna branden der honden, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Thomas Michels en Gertrudis Janssen. Vrijdag eerste der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, half 7 Hoogmis, half 8 geslichte leesmis, 8 uur leesmis, 6 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag komen de jongens der 7e en 8e klas en de meisjes der 6e klas te biechten. Paterskerk. Morgen, feest van Allerheiligen Gen. Absolutie voor de leden der Derde Orde. De H.H. Missen om 5, 6 en 7 uur en om 8 uur pl. Hoogmis. Om kwart over 4 ge zongen Vespers, 5 uur Lof en Ro zenhoedje. Vanaf morgenmiddag 12 uur kan bij ieder kerkbezoek een volle aflaat verdiend worden toepasselijk op de geloovige zielen Biecht en H. Communie zijn ver- eischt en bij elk kerkbezoek moet 6 maal Onze Vader, 6 maal Wees gegroet en 6 maal Glorie zij etc. gebeden worden tot intentie van Z H. den Paus. Deze af laat kan tot Maandagavond 12 uur verdiend worden. Maandag Allerzielendag, vanaf 5 uur de H H. Missen. Alle al taren zijn dien dag geprivilegieerd 8 uur pl. Requiem-mis, 2 uur oefening v.d. H. Kruisweg, half 7 Lof met Rozenhoedje. Dinsdag 7 uur Hoogmis ter eere van den H. Antonius, half 7 Lof. Woensdag om half 7, 7 uur en half 8 H.H Missen voor Maria Rutten, als lid van de Aartsbroe derschap. Vrijdag eerste Vrijdag van de maand, toegewijd aan het H. Hart van Jezus, 7 uur Hoogmis met Litanie van het H. Hart, half 7 Lof en Akte van Eereboete. Zaterdag 7 uur pl. Requiem-mis voor alle overledenen v.d. Aarts broederschap. St. Antonius-patronaat. Onze jongens gelieven dezen keer afzonderlijk ter H. Communie te gaan. Opening van de Leesbibliotheek.

Peel en Maas | 1931 | | pagina 2