y T o oor de zuinige Huisvrouw is het van belang te weten, dat slechts het beste derde deel van de fijnste soort haver tot Quaker havermout wordt verwerkt. Daarom heeft elke portie Quaker in verhouding tot den lagen prijs een verbazende voedingswaarde. Verlangt uitdrukkelijk de geel-blauw-roode origineele pakken met den bon voor zwaar verzilverd tafelzilver. De inhoud van het tegenwoordige groote Quaker-pak is 5 ons netto. De referendaris 2e kl. J. H. Briels, directeur van het P.T. en T. kantoor alhier, is met ingang van 16 Oct. a.s. verplaatst naar Haarlem (Inspectie) cnder eervolle ontheffing van zijn beheer van gencemd kantoor. De heer J. Verhagen, arb. telegrafist bij het station alhier, is als zoodanig overgeplaatst naar Uden- hout. Op de grens tusschen Venray en Deurne in de Peel geraakte de vrachtauto van den heer Beyers uit Deurne in brand en werd geheel vernield. De heer Vissers werkzaam ter Secretarie alhier heeft met ingang van 1 October als zoodanig ontslag aangevraagd. Door P. A. Jacobs te Leunen is aanvraag gedaan ingevolge de Hinderwet tot het oprichten vaneen malerij en het plaatsen hierin van een electromotor van 20 P.K. Verder door G. Koonings te Leunen tot het oprichten van een zelfde inrichting en 20 P.K. motor te Castenray. VERLOREN Een beurs met geld en een bankbiljet van f 10. Inlichtingen Gemeente politie. iïelmondsche zingers. Naur wij vernemen, bestaan er plannen om binnenkort ongeveer honderd Ilelmondsche Koorzan gers naar Venray te ncodigen. Dan zal Pr. Dr. Eliseus Bruning en causerie houden over Pales irijnsche Muziek. De Ward-methode zal door een spreker worden behandeld en ook worden gedemonstreerd. Eventueel een mooie avond voor muzikale menschen. Tooneclclub „Sint Servaas" Zooals de aanplakbiljetten mel den, zullen Maandag 5 October worden- uitgevoerd het kluchtspel in drie bedrijven Napoleons Hor ioge" en het kluchtspel „De Groot» Onbekende" eveneens in drie be drijven. Gezien de vermaardheid van deze bekroonde Tooneelvereeni- ging, en het goede doel, en de niet hooge entreeprijs, mag groote belangs'elling worden verwacht. Mogelijk vinden sommigen half zeven wat vroeg. Dit is om op den behoorlijken tijd klaar te zijn. Het „Venraysch Kwartiertje" /.al beslist niet lang zijn. Venray wordt Grootstad want... Bellachini komt Naar wij vernemen zal binnenkort onze gemeente bezoek ontvangen van den grootmeester der magische kunst Bellachini. Reeds voor enkele jaren werden er pogingen in t werk gesteld dit wereldstad-programma ook voor Venray vastgelegd te krijgen, hetgeen toen echter niet mocht gelukken. Einde October zal Bellachini nu echter een dag Venray s gast zijn. Op het programma van dezen wonderman komen we nog nader terug. Wij kunnen echter alvast melden Houdt Uw avond van 25 October zeker vrij voor Bellachini's program als U iets buitengewoons wil zien Op de Maandag alhier gehou den paardenmarkt waren circa 100 stuks aangevoerd. Hoewel enkele dieren van eigenaar veranderden, was de handel niet erg vlot. Autobusdienst Weert-Roermond Ged. Staten hebbea aan H. H. Kupers, Henseniuspl. no.9 te Ve» ray vergunning verleend tot t in wer king brengen van de autobusdiensten Weert-Roermond v.v. via Swzrt- broek, Ell. HudscI, Ittervoort, Gra- them en Horn en Weert-Roermond v.v. via Swartbroek, Keipen, Oler, Grathem en Hom. Dienstregeling Autobussen G. Kupers, Venray In een bijvoegsel van dit blad vin den onze lezers de nieuwe dienst regeling der autobusdiensten van den Heer G. Kupers alhier. Daar er verschillende wijzigingen zijn aangebracht, raden wij allen aan, deze dienstregeling te bewaren. Docr de Hengelclub alhier werd Zondag in de Maas te Maashees een onderlinge hengelwedstrijd ge organiseerd. De prijzen werden behaald als volgt: le Joh. Custers 2e P. Goumans 3e P. Derks4e W. Kessels 5e W. Pouwels; 6e F. van Zwamen; 7e Jos Hendriks 8e P. van de Vorle; 9e J. Versteegen 10e Fr. Wijn hoven 11e Jos Jacobs en 12e A. Wijnhoven. Coöperatieve Fruitveiling te Venray'Oostrum. Sterappelen prima f 30.90 idem I f 14.50idem II f 6.80Zomer- bellefleur I f5; idem II f3.50; Dub. bellefleur I f 5 80—6.20idem II f 3.90—4 Landsberger-reinette I f 5 5.90 idem II f 4.10 Ossekoppén I f 4.40-6.90; idem II f 2.30-4.10; Goudpermain I f 5.50 idem II f 3.50; Bismark I f 3.70 idem II f 1.60 Belle boscoop f2.104.10 Meisjes appelen f 4.204.40 Wijnappelen f 5.20 Rabouwappelen f 35,10 Fransche Zure f 1.90—4.20; Mans- cottling f 3.20—5.80. Perziken I f 2.70—2.90 idem II f 0 80. Beurré de Merode I f 5.60—7.30; idem II f 3.10—4.10 Maagdeperen f 6.106.90 Kalebasperen f 8 Lege- ponts f 12.20 Schijfjesperen f 4.— 4.30 Pondsperen f 4. Noten 2338. Op de Woensdag gehouden jaarmarkt was de aanvoer in totaal 307 stuks. Dragend vee 85 Gust vee 9 Vet vee 15 Kalveren 9 Biggen 189. Handel matig, nie-tegenstaande veel lagere prijzen. Ryks-Najatirsbeuring van Hengsten. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat de gewone Rijksnajaarskeuring van tot dekking bestemde hengsten (alleen voor type trekpaard) dit jaar voor Limburg alleen door de Stamboek- commissien zullen gehouden worden als volgt Donderdag 5 November te Maas tricht en Roermond, Vrijdag 6 Novem ber te Venlo. Tot deze keuring worden toegelaten de hengsten, die tenminste 2 jaar oud zijn. Voorts wordt de aandacht van be langhebbenden gevestigd op de navol gende voorschriften: De eigenaar of houder, die een hengst ter keuring wenscht aan te bieden, is verplicht daarvan tenminste drie weken voor den dag d^r keuring vrachtvrij een schriftelijke en doorhem onderteekende aangifte in te zenden aan den Secretaris der betrokken rege lingscommissie, den Heer M, Wilms te Helden. Voor de aangifte make men gebruik van de daarvoor bestemde formulieren welke op gefrankeerde schriftelijke en onderteekende aanvrage door boven- genoemden Secretaris der regelings commissie aan di eigenaars of houders van hengsten worden toegezonden. Men geve bij de aanvrage duidelijk zijn adres op. Hengsten, die na den bovengenoem- den termijn van minstens drie weken voor den keuringsdag ter keuring wor den aangegeven, kunnen door de com missie tot de keuring worden toegela ten, mits de eigenaar of houder voor den dag der keuring eene som van f25 heeft gestort bij meergemelden secre taris der regelingscommissie. Bij toelating tot de keuring vervalt deze som aan 's Rijks kas. Venray, 1 October 1931. Burgemeester en Wethouders vrnd. O. VAN DE LOO. De Secretaris, VAN HAAREN. OOSTRUM De Heer P. Camps Stationchef alhier, zal in November den dienst bij de Staatsspc or wegen verlaten en in het genot van pensioen gesteld. LEUNEN. Door de Fanfare St. Catharina alhier zal een concert met tooneeluitvoering worden gegeven op 22 en 23 November a s. In studie is genomen het drama in drie bedrij ven Onder de Jacobijnenmuts, en de klucht in een bedrijfOnder de Paraplu. MERSELO. Dezer dagen had de jager P. J. van Dijk het geluk een prachtigen moervos te schieten in de bosschen onder Merselo. HOLTHEES. Uitslag van Zon dag alhier gehouden schutterscon- cours le corpsprijs O. L. Vrouwgilde Holthees. le kamp. vrije hand K. Mulders, Bergen. 2e kamp. vrije handL. Hendriks Bergen. Personeele prijzen le Fr. Bonants Holthees 2e J. v. Rhee, Bergen 3e K. Mulders, Bergen4e L. Hen driks. Bergen; 5e H. v. Kempen. Holthees6e C. Koenen,- Holthees OVERLOON. Door den land bouwer H. Peeters-Pelzer uit Over- loon werd Woensdag ten gemeente huize aangifte gedaan van de geboorte van zijn 18e kind. Dit is thans het tweede gezin in deze gemeente met dit respectabele aantal kinderen. OVERLOON. Morgen Zondag zal onze fanfare een concert geven in de café's van J. Welbers; P. Beckers en W. Loonen. Bij gunstig weer zal er aan be langstelling geen gebrek zijn. De R.K. Werkliedenvereeni- ging alhier besloot een voordrachten avond te organ iseeren op Zondag 17 October a.s. Alsdan zal optreden de alom be kende voordracht-kunstenaar Frits Bouwmeester uit Amsterdam. Wij komen hierop nader terug. TIENRAY. Zondag waren eenige opgeschoten jongens op het afge sloten terrein der Steenfabriek v. Dael Co. met de leemwagentjes aan 't rijden. Ongelukkiger wijze kwam een der jongens, zekeren v. E. uit Seve- num met zijn been bekneld tusschen een der wagentjes, waardoor het been gebroken en op twee plaatsen vrij erg gekneusd werd. Per auto moest de jongen naar het ziekenhuis te Venlo vervoerd worden. Het spoorwegongeluk aan wacht post 66 te Blerick Naar de N.V.Ct. verneemt is de heer L. Cleven uit Horst, een der slachtoffers van de botsing tusschen trein en autobus aan wachtpost 66 te Blerick in Februari jj.l., die voor een paar maanden uit het R.K. Gast huis te Venlo kon worden ontslagen en sedert dien tijd thuis werd ver pleegd, wederom in het ziekenhuis aldaar opgenomen, daar zijn bij het ongeluk gebroken rechterbeen nog maals moet worden geopereerd. De heer Joosten, wethouder van Grubbenvorst, die met de heer Cleven to* de laatste slachtoffers behoorde en wien naderhand een voet moest worden afgezet, verblijft op het oogenblik in een inrichting in Heerlen. VENLO. Onder groote belang stelling had Dinsdagmiddag in „Na tionaal" de aanbesteding plaats van het nieuw te bouwen R.K. Gasthuis „St. Joseph". Laagste inschrijvers waren J. Stiphout Sambeek f 447500. N.V. Bouw- en Beton Mij. „Lim- burgia" Venlo f 125050. Tuberculose-arts voor Noord- Limburg. Door de Provinciale Commissie tot bestrijding der tuberculose in Limburg is tot tuberculose-arts per 1 October a.s. benoemd de heer G. van Maarsseveen, thans assistent in het Sanatorium te Hom. KERKRADE. Alhier werd een 15-jarige Hongaarsche knaap aange houden, die niet in het bezit was van papieren of van geld. De knaap verklaarde, dat hij te voet den langen weg al bedelende van Boedapest had afgelegd. Hij was op weg naar Amsterdam v/aar bij zijn vader hoopte te zien. De knaap is ter beschikking van den commissaris van politie ge steld. Muiatiën by de Ryksveldwacht Verplaatst de Rijksveldwachters A. B. Veraart van Meerlo naar Best en B. van de Ree van Amsterdam naar Meerlo. Beveiliging van treinen in Limburg. In verband met den gepleegden spootwegaanslag te Susteren, waar zooals men zich zal herinneren, een zware ketting op de spoorlijn was gelegd, is naar de Tel. meldt, sinds korten tijd~op het traject Roermond Maastricht een extra beveiligings maatregel getroffen. De avond-sneltrein Amsterdam- Maastricht, welke om 10 uur 33 uit Roermond vertrekt, wordt thans iederen avond van Roermond tot Maastricht voorafgegaan door een losse machine, of machine met ba gagewagen, welke slechts enkele minuten voor den sneltrein te Roer mond vertrekt. Men hoopt op deze wijze onaan gename ervaringen als te Susteren te voorkomen. Brutale roof te Brunssum Terwijl de slager Palant, te Bruns sum, Woensdagavond afwezig was en zijn echtgenoote zich enkele oogenblikken uit den winkel had ver wijderd, zijn twee mannen, deze winkel binnen gegaan. Ze hadden eerst de electrische schel onklaar gemaakt en konden zoodoende on gemerkt bij de winkelcassa komen, die ze ondanks het zware gewicht van ruim 90 K.G., met inhoud mee namen. Later is de kassa op een weiland in de nabijheid terug gevonden. Het bedrag van ruim f 300 dat er in was geborgen, was evenwel verdwenen. üemengde Berichten Minister De Geer over de finan- cieele crisis. Het Ned. Correspondentiebureau heeft een onderhond gehad met minister De Geer over den huidigen toestand van ons land. De gulden zeide hij staat zeer stevig. En volkomen ongemo tiveerd is het wantrouwen, dat zich thans onder een deel van het pu bliek schijnt te openbaren. Dit wantrouwen heeft o.a. geleid tot een daling van de 6 pet. leening van 1922 beneden den parikoers, hoewel van deze leening bekend is, dat zij op 1 Maart a.s. tegen 100 pet. zal worden afgelost. Slechts angst voor den gulden kan hierbij in het spel zijn. Gelukkig bestaat voor al deze zenuwachtigheid—verklaarde Zijne Excellentie niet de minste reden. En de regeering zal er krachtig voor waken, dat die reden er ook niet komt, al behoeft zij hier bij natuurlijk de medewerking van anderen. De minister antwoordde volstrekt ontkennend op de vraag, of naar zijn meening op dit oogenblik hier te lande gevaar voor inflatie van het ruilmiddel bestaat. Van de voorgestelde maatregelen zal geen enkele kunnen worden ge mist. Verhooging van de inkomsten belasting achtte de minister thans uitgesloten. Het besluit tot de voor genomen 3alariskorting is na zeer ernstig beraad genomen; er thans op terug te komen zou nog erger zijn dan het niet genomen te hebben. De minister eindigde met het ver trouwen uit te spreken, dat de nuch tere zin en het saamhoorigheidsge- voel van ons volk belangrijke fac toren zullen zijn om ons door de moeilijkheden heen te helpen. Wat de werkeloosheid in Helmond kost. In de 33 weken van dit jaar is deeic 'uitgekeerd in ronde cijfers Aan crisistoelagen t 95.000 Werkverschaffing f 116.000 in Ruurlo f 6.000 Toeslagen en uitkeeringen f 8.000 Kindertoeslagen f 6.000 uit Werkliedenkassen f 245.000 Samen rond f 470.000 of bijna een half millioen gulden. Scheepsvaart op de Waal. Op de Waal voor Nijmegen schijnt zich een zandbank gevormd te hebben, waarop nu reeds twee zgn. Duitsche kustvaarders zijn vastge- varen. Woensdag wist men er een los te krijgen. Het andere schip ligt dwars over de rivier. De stoompont ondervindt er veel moeilijkheden door, Boerdery afgebrand. Donderdagmorgen werd brand ont dekt in het vroegere bondshotel Tboonen aan de Mooksche Baan onder Heumen bij Nijmegen. Het hotel wordt thans geëxploi teerd door den heer J. G. De brand ontstond in het achterhuis dat geheel uitbrandde. Door krachtig ingrijpen van de gealarmeerde Nijmeegsche brandweer slaagde men erin het voorgebouw te behouden. De von ken sloegen over op het rieten dak van de boerderij van P., waar ook een zekere, v. H. inwoont. Deze boerderij brandde geheel af. Hier kon weinig gered worden. De oor zaak van den brand is onbekend. De heeren G. en P. waien verze kerd, de heer v. H. niet. Drie kinderen in de vlammen omgekomen. Donderdagavond te even over 9 uur heeft in pand 86 aan de 2e Lombardstraat te Rotterdam in een woning op de 2e étage een brand gewoed, waarbij drie jonge kinderen van 4, 3 en 1 jaar in de vlammen zijn omgekomen. De ouders zijn er nog in geslaagd op straat te komen, doch zij hebben zoodanige brand wonden bekomen, dat hun toestand hopeloos geacht wordt. De woning, in haar geheel be staande uit één kamer is geheel uit gebrand. De man werkte voor een meubel fabriek, waarvoor hij poetsdoeken vervaardigde Hij had een uitvinding gedaan waardoor het mogelijk was met gebruik van zeer weinig was, goede en lang bruikbare doeken te vervaardigen. Zeer waarschijnlijk be rust deze uitvinding hierop dat aan de was, waarin de doeken gedrenkt worden, de een of andere ontplof bare stof als benzine wordt toege voegd. Donderdagavond is hij ook met de fabricage van deze doeken bezig geweest. Hij had daartoe een pannetje met was op een petroleum stel gezet. Op een gegeven oogen blik is den vlam in de pan met was gesprongen, waarop een ontploffing gevolgd is, die een groote voorraad poetskatoea in de kamer onmiddel lijk in lichte laaie zette. In een oogwenk stond de kamer in vlam men, die zich mededeelden aan de kleeren van de vrouw en den man. Er stond hun niets anders te doen dan de vlucht te nemen. Of zij nog een poging hebben ge daan om de kinderen te redden is nog niet gebleken. De toestand van beiden was van dien aard dat het zeer onwaarschijnlijk lijkt dat zij daartoe de gelegenheid hebben gehad. Waarschijnlijk zullen ook zij er het leven bij moeten inschieten. Brand Te Haps is het huis van den caféhouder A. van Boekei met schuur afgebrand. Zes varkens kramen in de vlammen om. Alles was verzekerd. Waardelooze haring. Door de steeds minder wordende kans op uitvoer, nu de tolmuren van alle landen voortdurend hooger wor den opgetrokken, bleven de haring exporteurs in ons land met 'n grooten voorraad van het vorig jaar zitten. Wegens de groote vangsten van dit jaar willen de afnemers geen oude haring meer koopen en is de waarde dezer haring tot ongeveer nihil ge daald. Eea hande'aar ie IJmuiden heeft zijn ouden voorraad naar de mestvaalt moeten brengen. De Indische postvluchten. Het eerste vliegtuig van den wekelijkschen dienst op Nederlandsch Oost-Indie, de „Valk", is Donder dagmorgen te 7 uur 10 min. van Schiphol vertrokken. Het vliegtuig is ben and met de heeren Geysendorffer, eerste bestuur der, Brugman, tweede bestuurder, Bruynestein, boordwerktuigkundige en Bellin, telegrafist. Er zijn geen passagiers. Aan boord bevinden zich 249.525 kilogram post en 73.580 kilogram goederen. De zending iestaat uit 13.663 stukken beneden 5 gram, 463 brief kaarten en postwissels en 5.472 stukken zwaarder dan 5 gram, in totaal 19.598 stnks. Armoede langs onze greDzen. De werkloosheid in het industrie gebied van Aken neemt met den dag toe, meldt het Hbld. Volgens de jongste telling zijn er in het dis trict Aken niet minder dan 20.950 werkloozen, waarvan 14.804 in de stad zelf. In de eerste helft van deze maand nam dit aantal in het district met bijna 300 toe, terwijl de toestand ia de industrie niet van dien aard is, dat gezegd kan worden, dat men over het ergste heen is. Voor vele arbeiders moet de toestand buiten gewoon demoraliseerend wezen, om dat er geen uitzicht op verbetering bestaat. Toen jaren geleden de groote staalfabriek Rothe Erde werd opge heven, geraakten 3 a 4000 mannen zonder werk. Het gros hiervan loopt, naar men ons verzekerde, nog altijd metsdoende rond. Dat hier de sluikhandel ontbloeien moest, valt te begrijpen. Voor velen werd het een midJel van bestaan. We vermelden reeds wat een enorme omvang de smokkelarij in koffie, tabak en cigaretten heeft aangenomen. Hierbij begint zich een nieuw artikel te voegenbrood. De min of meer frauduleuze invoer hiervan uit ons Limburg en de Belgische grensstreek schijnt zoo verontrustende vormen te hebben aangenomen, dat een orga nisatie van Akener bakkers zich tot de betreffende autoriteiten heeft ge wend met een klacht, gegrond op een onderzoek in het grensgebied van Nederland en België. Uit dit onderzoek is gebleken, dat speciaal in Luikerland veel brood wordt gehzald. In Dolhain en Wel- kenraedt schijnen verschillende bak kerijen geheel op den sluikhandel te zijn ingericht. Een vrachtauto met brood, zonder accijns ingevoerd, reed op een moment zelfs vrij door Aken, aan particulieren en zaken ongehinderd verkoopende. Heele families gaan erop uit, om even over de grens brood te koopen, niet alleen voor eigen gebruik, maar ook ia den meest letterlijken zin als brood winning. Een vrouw, die men onder vroeg, vertelde, dat zij haast eiken dag met haar vijf kinderen de grens overging, ieder keer op een ander punt. Die zes brachten dan zooveel brood over als ze dragen konden. Inderdaad kan men, op sommige punten langs de grens, heele proces sies koopers zien uit- en binnentrek ken. Sommigen dragen het brood met armen vol aan. De Akensche bakkers vragen nu maatregelen tegen den broodinvoer uit Nederland en België, dien de Duitsche tolbeambten oogluikend zouden toelaten. Weer een postzak verdwenen. Even na sluiting van het bijpost kantoor „Wittebrug" aan den Van Lennepweg te 's Gravenhage is Dinsdagavond omstreeks half negen een postzak m^t geldswaarde geroofd. Op de voorgeschreven wijze had den de met de overbrenging van de waardestukken naar het hoofdkantoor belaste beambten en de chauffeur van de postauto de zakken, afkomstig van het bijkantoor, in den wagen geladen en deze afgesloten. Zij be gaven zich toen naar hui plaats in bestuurs-cabine en waren op het punt te vertrekken, toen de chauffeur be merkte, dat aan de achterzijde iemand, klaarblijkelijk met een val- schen sleutel, de deur weder opende ei in een miDimum van tijd een der zakken uit de auto haalde om daarmee het hazenpad te kiezeD. Dit ging zóó snel, dat de chauffeur, die inmiddels zijn plaats had verlaten, zich er slechts toe kon bepalen den dief na te rennen zonder zich den tijd te gunnen daartoe den wagen in beweging te brengen. Tot zijn verrassing moest de postchauffeur constateeren, dat de dief in een ge reedstaande auto sprong om zich met maximum snelheid te verwijderen. Het gelukte hem het nummer van de auto te noteeren De politie, met het geval in kennis gesteld, deed onmiddellijk een uitgebreid onderzoek, dat bereids tot het vermoedelijke spoor van den dader leidde. De waarde van het gestolene be droeg f 19.000. Een nfeuwe tuberculose-fllm. De Nederlandsche Centrale Ver- eeniging tot Bestrijding van tuber culose heeft den heer Willy Mullens een nieuwe propaganda film ter be strijding der tuberculose laten ver vaardigen. „Waar een wil is, is een weg" heet deze film, er op duidend, dat dank zij sociale voorzorg, consulta- tiebureaux en sanatoria, niemand, die aan tuberculose lijdt, van een des kundige en doeltreffende behandeling behoeft verstoken te blijven. De heer E. van Lidt de Jeude ontwierp het scenario, dat zich in hoofdzaak afspeelt inde volksklasse. Het fs de geschiedenis van een vader, die aan tuberculose sterft, van een zoon, die zich, ondanks her haalde waarschuwingen niet ontziet en eveneens het slachtoffer wordt der tb.c* en van een dochter, die zich tijdig laat behandelen, door een sanatorium-kuur geheel herstelt en nu, zonder gevaar, haar man of kinderen te besmetten, in het huwe lijk kan treden. BÏÏ&QSBLIJK1 STA WD VEff&AY van 25 Sept. tot 2 Oct. GEBOREN Petrus W. Cornelissen, Scheide Cornelia P. Janssen, Patersstraat Albertus E. A. Tonen, Vlakwater Mathijs P. In de Rijp. Landweertweg Fiancina M. v. d. Heuvel, Langstraat Huberdina M. Jacobs, Boschhuizen GEHUWD: Jacobus J. H. van Els, 35 jar^n, sigarenmaker te Venray en Petronella H. Brouwers, 23 jaren, te Meerlo. Theodorus H. Linskens, 28 jaren, landbouwer en Alberdina R. Claes- sens, 25 jaren, beiden te Venray. OVERLEDEN 1 patiënt St. Annagesticht. 1 patiënt St. Servatiusgesticht. Ingekomen en vertrokken personen vac 25 Sept. tot 2 Oct. INGEKOMEN J. Janssen en gezin, arbeider, Laag- heidscheweg 7 van Vierlingsbeek J. M. v. d. Bereken, onderwijzeres, Veulen H 26 van Grubbenvorst E. Lommen, dienstbode, Ofrlo E 56 van Berge Borbeek A. Notten, verpleger, Stationsweg 32 van Helmond. VERTROKKEN L. Jeuken, dienstknecht, naar Seve- num A 38 J. H. Rutten, bakkersleerling, naar Afferden Th. Linskens, z.b., naar Meerlo J. Verhagen en gezin, arb. telegrafist naar Udenhout, v. Heeswijkstraat II. Lensen, dienstbode, naar Maas hees-Holthees G. Smeets, slager, naar Greven- bicht, Markt 116 L. J. Muysers, z.b., naar Weert Ch. Marres, z.b., naar Maastricht. KS&KELIJKS DIBÏ8TEI Parochiekerk Heden Zaterdag vanaf 12 uur tot morgen Zondagavond te verdienen een volle aflaat zoo dikwijls men de kerk bezoekt en bij ieder bezoek 6 maal het Onze Vader, 6 maal het weesgegroet en 6 maal Eere zij den Vader bid, voor allen die waardig gebiecht en gecom municeerd hebber. Morgen Zondag le H. Mis om 6 uur 7 uur H. Mis voor de leden der H. Familie waaronder generale H. Com munie, 8 uur leesmis. 9 uur kindermis 10 uur de Hoogmis, 2 uur gr. Congre gatie, geen herhalingscatechismus, 3 uur Lof waarna processie langs de Pastorie. In alle H. Missen collecte ten bate der kerk. Maandag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2e klas voor Julia Josephina Verbunt, 6 uur Rozenkrans en Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor de Eerw. Heeren Peter Jan en Jacob Gerard Holthuizen, 6 uur Lof en Rozenkrans. Woensdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Johannes Niessen en echtgenoote. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur gezongen H. Mis ter eere van het H. Hart van Jezus. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Hendrina Verblakt. Zaterdag komen de jongens der 8e en 9e klas en de meisjes der 3e klas te biechten, 9 uur pi. H. Mis voor de 25-jarige echtvereeniging van Johannes van Meijel en Gcrtrudis van Megen, 6 uur Lof en Rozenkrans. A.s. Zondag collecte voor de Doof stommen. Paterskerk. Morgen Zonoag hoogfeest van onzen H. Vader Franciscus. Volle afl. o.g.v. Gen. absolutie voor de leden der Derde Orde, om 5, 6 en 7 uur H. H. Missen met onderrichting. 8 uur pl. Hoogmis, waarna processie. Kwart over 4 pl. Vespers, 5 uur Lof met Rozenhoedje waarna de gedachtenis v.h. zalig afster ven van O. H. Vader Franciscus. Dinsdag feest van de H. Maria Fran- cisca van de 5 Wonden. Volle afl. o.g.v om 7 uur Hoogmis ter eere v. d. H. Antonius, om half 7 Lof en Rozen hoedje. Vrijdag 7 uur Hoogmis, om half 7 Lof en Rozenhoedje. Zaterdag feest van de H. Daniel en Gezellen. Volle afl. o.g.v. Gedurende de Octobermaand in de week iederen avond om half 7 Lof en Rozenhoedje. Nu de klok weer is terug gezet, zal voortaan in de week de 1ste Mis weer zijn om 5 uur en de laatste om half 8. Deze week zal de termijn vooraard- appelen gehouden worden Genadekapel Oostrum. De vroegmis om 7 uur, de Hoogmis om half 10. Morgenmiddag bedevaart van het Ven uit Venlo; om drie uur plechtig Lof met preek en ommegang over den Vlasakker, waarna vereering der relikwie van O.L. Vrouw. Woensdag feest van den allerheilig ste Rozenkrans, dag bijzonder bostemd voor de vereering van O. L. Vrouw. Door de week de H. Mis om half 8. St. Antonius-patronaat. Maandelijkse he Algemeene H. Communie, althans voor degenen aan wie een kaartje werd toegezon den. Nieuwe leden voor het Patro naat kunnen zich tot uiterlijk Zon dag a.s. aanmelden. Klein- en Middenpatronaat half vier tot half zes. Grootpatronaat half zes tot half acht, Jongelingenver. half acht tot half tien. Geen toegang dan voor degenen die tot eea der genoemde afdeeliagen behooren. Tot uiterlijk Zondagavond kunnen leden van Jongelingenvereeniging en Goudpluvier kaartjes voor de Uit voering van 5 Oct, verkrijgen a 35 cents. A.s. Dinsdag kan het nog geen Goudpluviex zijn.

Peel en Maas | 1931 | | pagina 2