Gemengde Berichten digheden zal de entréeprijs niet te hoog worden gesteld. GEVONDEN Een zilveren broche. Inlichtingen Marechaussee kazerne. Tot onderwijzeres aan de Bij zondere Lagere School te Veulen- Venray. is benoemd Mej. J. H. M. van den Bereken uit Grubbenvorst. Ingevolge de Bouwverorde ning werd vergunning verleend aan den heer P. J. Philipssen te Veulen, tot het bouwen van een woonhuis met bergplaats aan den Ouden Oostrumschen weg. Aardappeloogst. De aardappeloogst is thans in vol len gang. De opbrengst zal over 't a'gemeen nog niet tegen vallen, hoe wel hier en daar slechts van 'n mid delmatig gewas kan worden gespro ken. De prijs der aardappelen is f 2 a f 2.12 per 100 Kg. De handel is evenwel van nog geene beteekenis. CIRCUS TONDEURS. Hedenavond en volgende dagen zal het Circus Tondeurs alhier voor stellingen geven. Uit Gemert, alwaar dit circus ge durende de kermis voorstellingen gaf, schrijft men het volgende Vooral het Circus mocht zich in een druk bezoek verheugen. En geen wonder want wat hier geboden wordt, is af. Een uiterst varieerend programma werd hier vertoond, waarin men kon bewonderen kunstrijden, acrobatiek, en jongleuren, zooals men dat zelden in een circus te zien krijgt. Als grootste attractie mag wel genoemd worden „Nantje" de kleine clown. Nimmer zagen wij een Au gust die het publiek, in medewerking met de andere clowns, zoo deed schudden van het lachen. En het beste werd ook hier tot het laatste bewaard en dat was wel „De ge heimzinnige brandkast". Dit nummer is één onafgebroken lachsalvo, één bulderen en gieren. Schitterend wordt er gewerkt in Circus Tondeurs, ieder nummer op zich is in de puntjes verzorgd. Wij kunnen dan ook gerust ieder aansporen een bezoek aan dit circus te brengen, waaruit men uiterst te vreden wederkeert., Uitslag van de schietwedstrijd gehouden door de Schutterij „St. Anna" alhier: 1 J. Hendriks, Bergen: 2 v. Rhee, Bergen; 3 J. Jansbeken; 4 A. Beer- kens; 5 P. Beerkens; 6 H. Jansbeken; 7 A. Smits, Overloon; 8 Th. v. d. Heuvel; 9 H. Arts. MERSELO. Zondag werd onder beide H Missen eene predikatie ge houden door den ZeerEerw. Heer Hoefnagels, die door Z.D.H. den Bisschop van Roermond belast is met de oprichting van eene nieuwe parochie op de Milsbeek, gemeente Ottersum. De collecte ten behoeve van de aldaar te stichten kerk gehouden, bracht op de som van ruim f200.'— MERSELO. Onze vroegere dorps genoot. de Heer T. H. Jaspars, is benoemd tot Hoofd der School te Maasbommel. LEUNEN. De gehouden schiet wedstrijd van Landstorm en Burger wacht alhier, heeft bewezen dat hier nog voldoende animo bestaat voor beide vereenigingen en speciaal voor de schietsport. Door het meerendeel der leden werd aan den wedstrijd deelgenomen en hevig gekampt om een prijs te bemachtigen. Een 30-tal zeer mooie prijzen en een drietal geheime prijzen beschikbaar gesteld door den Voorzitter de heer P. J. Arts-Poels, werden verschoten. Hoogst te behalen punten was 70. De uitslag van den wedstrijd was als volgt le C. van Meijel 69 p 2e G. de Mulder 69 p 3e A. van Osch 4e P. J. Arts 68 p 5e M. Nabuurs 6e G. Koenen 7e L. Reintjesfie H. Weijs9e A. Pijpers 10e B. Buijssen lie P. Reintjes, allen 67 punten 12e G. Lucassen13e P. Vullings14e P. v. Meyel, allen 66 punten 15e M. Heezen 16e J. Weys 17e M. Stoker 18e J. Rein tjes 19e G. Reintjes, allen 65 pun ten 20e H. Voermans 21e L. Kleuskens; 22e H. Nabuurs; 23e J. Wilms, allen 64 punten 24e Jan Willems 25e M. Baltussen 26e G. Houben, allen 63 punten27e P. J. Weys 62 p28e J. Martens 29e P, Martens, beiden 61 p 30e M. Kusters 59 p 31e A. Barent? 58 p. Bij gelijke punten werden na loling de prijzen toegekend. De drie geheime prijzen werden behaald door P. Keyzers, G. Houben en P. Goumans. Na afloop van den wedstrijd had de prijsuitdeeling plaats, namens de beide besturen. De Voorzitter, de heer Arts, was wegens ongesteldheid verhinderd, namens hem dankte de heer H. Weijs voor de deelname en wenschte de schutters geluk met de behaalde prijzen. Tot alle tevredenheid werd ver volgens deze wedstrijd gesloten onder het drinken van een glaasje bier en besloten dezen winter nog eens propaganda-avond en wedstrijd te houden. Aanbesteding. Uitslag van de aanbesteding van een woonhuis, voor rekening van den Heer Kessels te Oirlo. Maassen en Sijbers, Venray 5993 Hagens te Horst f 5980 Dings Castenray f 5948 Vollenberg-Claessens Venray f 5869 A.H. Maessen en Zn. Venray f 5830 G. Moorrees te Horst f 5780 Peeters Meerlo, Maas Blittersw.f 5700 Linskens Oirlo f 5675 Vissers te Wanssum f 5640 Houwen te Oirlo f 5635 Tacken te Oostrum f 5625 Vollenberg, Everaets f 5597 Van Neer ven te Meerlo f 5584 Reynders te Wanssum f 5560 Gebr. Pingen Meerlo f 5456 Smits te Horst f 5300 Poels en Cuppen te Horst f 5290 Arts, Gielen, Maassen, Venray f 5280 Het werk is aan de laagste inschrij vers gegund. Architect de heer J. van Weegen Vierlingsbeek. HOLTHEES. Zondag werd door onze schutterij alhier het jaarlijksch koningschieten gehouden, na hevig kampen wist de Heer A. Bonants (Mz.) den eeretitel te behalen, daarna werd overgegaan tot verschieten der personeele prijzen, uitsluitend voor leden der schutterij. Uitslag als volgt le A. Bonants 2e H. v. Kempen; 3e J. Bonants 4e C. Koenen5e A. Martens 6e Versieyen 7e C. Beckers; 8e Fr. Bonants 9e Th. de Haart; 10e Fr Kersten; lie A. Janssen 12e J. Janssen. Dient nog te worden vermeld, dat 5 konijnen geschonken werden door den jager G. Mulder, Overloon. W/e volgt A.s. Zondag 27 Sept. wordt alhier bij Wf, Loonen door de schut terijen Bergen, Well en Holthees geschoten om een wisselbeker, daar na omstreeks 4 uur worden weder om personeele wedstrijden gehouden waaraan iedereen kan deelnemen. Predikant overreden. Woensdagavond is om kwart voor negen de ongeveer 60-jarige ds. Steenkamer, te Venlo op den hoek Spoorstraat - Keulschepoort, aangereden. Op dit gevaarlijke kruis punt stak de dominéé, waarschijnlijk in gedachten verdiept, de straat over, zoodat hij een in matige vaart naderenden auto niet opmerkte. De chauffeur trachtte nog tijdig den wagen tot stilstand te brengen, maar te laat 1 De heer S. raakte onder den auto. Ernstig gewond werd hij opgenomen en een geneesheer con stateerde, dat het slachtoffer waar schijnlijk beide beenen gebroken had. Men vervoerde den ongelukkige naar St. Josephziekenhuis. Den be stuurder treft geen schuld. Gevecht met een strooper. De heer S. uit Roermond, die zich nabij het station Herkenbosch ter jacht bevond, ontmoette daar eenige wildstroopers. Op het zien van den jager kozen zij hec hazen pad. Een hunner hield stand en na een korte woordenwisseling ontstond tusschen den strooper en den heer S. een worsteling om het bezit van het geweer, dat met twee patronen ge laden was en waarvan de hanen gespannen waren. Met inspanning van al zijn krachten wist de heer S. de patronen uit het geweer te ver wijderen. De strooper kreeg even wel de overhand en ging er ten slotte met het geweer van door. Vermoedelijk heeft hij later spijt over zijn daad gekregen korten tijd nadien heeft hij zich bij den rijks veldwachter aangemeld het geweer had hij in een café afgegeven. Het bleek te zijn de 24 jarige op perman H. W. uit Maasniel. Hij werd naar het huis van bewaring te Roermond overgebracht. Te lange werkweken De afdeeling Geleen van den R.K. Bouwvakarbeidersbond heeft een motie aangenomen, waarin wordt ge constateerd, dat op verschillende bouwwerken op de Staatsmijn Mau- rits en op werken aan het Juliana- kanaal de wettelijke arbeidsdag schro melijk wordt ove; schreden, doordat de arbeiders gedwongen worden, op straffe van ontslag, soms twaalf a veertien uur per dag te werken al thans werkweken moeten maken van zestig a zeventig uren en meer. De afdeeling is van meening dat, gezien de werkloosheid in ons land en ook in Limburg, maatregelen moeten worden genomen om aan dezen miS' toestand een emde te maken. Aanbesteding Ambachtsschool. Te Kerkrede had de aanbesteding plaats van de te bouwen Ambachts school. Laagste inschrijvers waren de gebrs. Tummers te Sittard met f 134.900. Blindenzorg te Maastricht. Te Maastricht is de werkplaats van de A. V. O.-blindenafdeeling officieel geopend. Het woord i3 daarbij gevoerd door den voorzitter den heer A. Moonen, die er op wees, dat, dank zij de medewerking der vereenigingen „Licht en Liefde" en „St. Odilia", nu reeds veel tot stand is gekomen. Hierdoor ook was de A.V.O, in staat deze werkplaats met een zestal blinden uit diverse Lim- burgsche gemeenten te beginnen. Daarna hebben nog gesproken burgemeester van Oppen, de heer de Jong, voorzitter van „St Odilia", mede namens „Licht en Liefde", en de bondsadviseur van St. Odilia, kapelaan Brandenhof. Daarna werd een kijkje genomen in de werkplaats, waarbij het door de blinden reeds verrichte werk is bezichtigd. De plechtigheid werd o.m. bijge woond door den Zeereerw. pater Lucianus, adviseur der Limb, blinden en de besturen van „St. Odilia", „Licht en Liefde" en de A. V. O.- afdeeling Maastricht. Aan de gevolgen overleden. De schilder L. die Dinsdag te Heerlen met zijn motor tegen een auto botste, is des avonds in het ziekenhuis aan de gevolgen overle den. De man laat een vrouw met drie kinderen achter. Als tragische bijzonderheid in dit verband kan worden gemeld, dat het derde kind een jongetje denzelfden avond werd geboren. KERKRADE. De in Kerkrade aangehouden Nederlander, die een Duitscher was, woonde in de buurt schap Kaalheide stond in de regis ters van de bevolking ingeschreven als Dijkstra, doch heette in werke lijkheid Müller. Hij was ongehuwd. „Dijkstra", die 15 jaren het deed voorkomen alsof hij Nederlander was, woonde voorheen ook in Den Haag en in Echt. Müller heeft zijn rol als Dijkstra prachtig gespeeld. Hij was jaren lang ia dienst bij de aannemers van keibestratingen, de gebr. v. d. Br. te Kerkrade. Nooit werd iets verdachts bemerkt. Door een toeval is het bedrog ontdekt. De eer daarvan komt toe aan den bevolkingsagent Hamers. In Duitsch- land lacht Müller nu stiekum over die dumme Hollander. MAASTRICHT. Maandagmor gen te 7 uur heeft onder groote belangstelling van officieele zijde de ingebruikname plaats gehad van het nieuwe kanaal Bosscherveld te Maastricht. Een rijkssleepboot heeft een eerste sleep schepen naar de Maas gesleept. Tarwewet en Nederlandsche bakkeryen in België. In verband met loopende geruch ten, als zoude de Coop. Broodfabriek „De Ster" van plan zijn even over de Belgische grens te Smeermaes een broodfabriek te bouwen, deelde de voorzitter mede, dat een dergelijk plan niet bestaat. Wel schijnen ver- cheidene bakkers het plan te hebben voor gezamenlijke rekening in Smeer maes een broodfabriek te bouwen teneinde ontkomen aan de bepa lingen der Tarwewet goedkooper brood naar Nederland te kunnen invoeren. In dat geval natuurlijk is het niet uitgesloten, dat uit een con- currentie-oogpunt ook de „de Ster" er toe overgaat aan gene zijde der grens een broodfabriek te doen bouwen. Einde van den Zomertijd. Van Zaterdag 3 October op Zon dag 4 October wórdt in Frankrijk, Belgie, Engeland en de verdere Wesl-Europeesche staten de win tertijd (normale tijd) ingevoerd. In Nederland wordt dan de nor male Amsterdamsche tijd weer ingevoerd. 5 October gaat de winterdienst- regeling der Nederlandsche Spoor" wegen in werking. Landbouwdagen te Deurne Het is een jaarlijks terugko mend feit geworden, dat te Deurne eenige landbouwdagen worden ge organiseerd. Ook thans is men weder volop aan de talrijke voorbereidingen doende om op 3, 4 en 5 October a.s. zoo goed mogelijk voor den dag te komen. Bedriegen de voorteekenen niet dan zal vooral de eigenlijke land- bouwdag op 5 October, wederom een volledig beeld geven van het geen in Peelland op landbouw gebied is te zien en te leeren. Zaterdag 3 October zal de ope ning geschieden in het Patronaat waar een keurcollectie hoenders en ander pluimgedierte zoowel den kenner als liefhebber zullen bevredigen. De jonge boeren uit Deurne en omgeving zullen met hunne ver schillende gewassen van proef velden en gewassenwedstrijden elkaar in eerlijken strijd beconeur- reeren. De bloeiende Deurnesche Huis houdschool zal in keurige uitstal ling doen zien, wat aangeleerd kan worden om een degelijke huisvrouw te worden. De op Maandag te houden kook demonstraties zullen wel de be langstelling trekken, welke ze vooral van de vrouwelijke bezoek sters verdienen. Ontginningsplannen in de Peel Naar de „Tijd" meldt, zijn ern stige plannen in behandeling tot ontginning van ongeveer 500 H.A. heidegrond in de Peel, nabij Hele- naveen, door werkloozen uit Eind hoven en Helmond. De ontginning zal, ter baud genomen, door werk loozen uit Eindhoven en Helmond worden uitgevoerd. Aan de gevolgen overleden. De wielrijder P. uit de Voorstads laan te Nijmegen die Woensdag avond op den hoek Vondelstraat- v. Oldenbarneveldtstraat aldaar in botsing kwam met een auto en zwaar werd gewond, is in het Canisiusziekenhuis overleden. Oude vrouw op weg naar den brand overleden. Woensdagnacht is op Brakken- stein bij Nijmegen brand uitgebroken in het buitenhuisje* van de afwezige veekooplieden v. R. Het vuur deelde zich mede aan het belendende perceel van den heer A. Beide huizen ston den weldra in lichte laaie en toen de brandweer kwam kon zij niets meer verhinderen, dat zij geheel uit brandden. Verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. Terwijl het vuur woedde haastten zich zekere v. M. en zijn 70-jarige zuster die een honderd meter van daar woonden naar het terrein van den brand. Onderweg viel de vrouw en bleef bewusteloos liggen. Zij is binnengedragen bij de familie B. waar zij eenige uren later is over leden. De werkloosheidsverzekering. In de laatste vergadering van de Rijkscommissie van Advies voor de Werkloosheidsverzekering deelde de directeur van den Rijksdienst der Werkloosheidsverzekering en Ar beidsbemiddeling mede, dat thans meer dan 500.000 arbeiders in het land tegen werkloosheid verzekerd zijn volgens de regeling hervat in het Werkloosheidsbesluit 1917. Door een auto overreden en gedood. Op de Aalsterweg te Eindhoven is de 41-jarige ongehuwde arbeider bij de Gemeentebedrijven, Halvaken, woonende Tweede Akkermanstraat 3, aldaar, door een auto overreden en direct aan de gevolgen in het ziekenhuis overleden. De Commissaris van politie roept allen op, die eenige inlichtingen om trent de aanrijding kunnen geven. Kind verdronken. Woensdagavond is het oudste zoontje van de familie Reitsma te Leeuwarden vlak bij zijn woning in de Dokkumer Ee geraakt. Ofschoon hulp spoedig ter plaatse was, bleek hef kind reeds te zijn overleden. Aanryding met doodelyken afloop. Woensdagmiddag reed de jeugdige landbouwer K., te Opijnen, met een melkbus op zijn rijwiel het erf af, toen plotseling een personenauto uit Amsterdam, den jongen aanreed, waardoor hij ernstig aan het hoofd werd gewond. De jongen is naar het ziekenhuis te Tiel overgebracht, waar hij Donderdag is overleden. 1400 H.A. heide zal beboscht worden. Het „Volk" vernam, dat de spoedige indiening tegemoet kan worden ge zien van een wetsontwerp tot aan vulling van hoofdstuk V der rijks- begrooting 1931, waarbij een bedrag van omstreeks f 185.000 zal worden aangevraagd tot financiering van den aankoop van een uitgestrekt heide veld ónder Elp, Grollo en Schoonlo. De regeering heeft aldaar tot dasver de hand gelegd op een complex van bijna 1400 hectaren, hoofdzakelijk bestaande uit heide, met eenige op pervlakte ontgonnen grond. Met een groot aantal eigenaren zijn daar toe reeds koopcontracten gesloten tegen prijzen van f 125 en deels van f 100 per hectaren voor heide, die uitsluitend in aanmerking komt om te worden beboscht. Het is de be doeling, dit werk bij wijze van werkverschaffing te laten uitvoeren door het Staatsboschbeheer, dat er een boschwachterij zal stichten, zoo- het er de laatste tien jaar ver schillende in Drente en in het oosten van Friesland heeft gevormd. Met de exploitatie-uitgaven dezer nieuwe boschwachterij „Grollo" is reeds rekening gehouden in het pas inge diende wetsontwerp tot vaststelling van het Ve hoofdstuk der rijksbe groting voor 1932. In verband met de omstandigheid, dat het crediet voor dezen omvang rijken terreinaankoop, waarbij snel moest worden doorgetast, nog niet door de wetgevende macht is toe gestaan, zijn in de inmiddels reeds gesloten koopovereenkomsten ont bindende bepalingen opgenomen. Eon doode on zwaar gewonde. Donderdagavond ongeveer half tien is in de Klompersteeg bij Veenen- daal een ernstig ongeluk gebeurd. Een motorrijder J. de R. uit Vee- nendaal scheepskapitein in dienst van de Bataafsche Petroleum Mij. met den duorijder K. uit Leerdam reed in volle vaart tegen een met telefoonpalen beladen wagen. De R., die ongehuwd is, was op slag dood; de duorijder werd in hopeloozen toestand naar het ziekenhuis te Arnhem overgebracht. Werkloosheid ia Duitschlaad blyft toenemen. Volgens het rapport van het rijks bureau over het tijdvak van 1 tot 15 September blijft de werkloosheid in Duitschland in dezelfde maten toe' nemen als in de voorafgegane veer tien dagen. In de eerste helft van September is het aantal werkloozen met 109.000 gestegen tot 4.324.000. De stijging heeft zich sinds Juli in ongeveer hetzelfde tempo voltrokken als verleden jaarhet totaal was toen echter circa 1.3 millioen lager. Aantal werkloozen in Engeland een weinig afgenomen. Het aantal werkloozen in Groot- Brittannië bedroeg op 14 Septem ber j.l. 2.789.080, d.i. 11.551 minder dan in de daaraan voorafgegane week. Winter in Zuidbeieren. In geheel ZuldrBeieren is Dins dag fte winter ingetreden. In Allgau sneeuwt het sinds bijna 24 uren on afgebroken. Te Füssen lag de sneeuw heden morgen vijf tot zes c.M. dik. In de bergen ligt reeds een meter sneeuw. De sneeuw heeft hier en daar ernstige verkeersstoringen veroor zaakt. Op de Arlbergstrasse moeten auto's uit de sneeuw worden uitgegraven, Het wild komt in grooten getale naar het dal. De schade voor den landbouw is groot, H et vee, dat zich nog op het land bevindt, heeft niets meer te eten. Boven Oberstdorf en omgeving woedde een onweer, gepaard gaande met hevige hagelbuien. Ook Mün- chen heeft de eerste sneeuw gehad. Hot Chineesch-Jupansch conflict Rusland waakt Het heeft den schijn, alsof Japan en China zich bitter weinig aan trekken van de economische we reldcrisis, want die twee mogend heden zijn zoo'n beetje aan het oorlogvoeren geslagen in Mants- joerije. Is het eigenlijk niet ver bijsterend, dat in dezen tijd, nu de wereld nog op zijn ergst zucht onder de rampzalige gevolgen van de vreeselijke menschehslachling van 1914—1918, twee mogendheden nog met de wapenen een geschil gaan „oplossen"? Japan heeft Moekden bezet en en was daarmee niet tevreden; ook Kirin is nu bezet. De regee ring te Nanking heeft maarschalk Tsjang Hsioe Liang den heer van Mandsjoerije, gesommeerd af te treden, mogelijk onder verdenking, dat hij samenspant mot Sovjet- Rusland, om Japan's invloed in China te kortwieken. Dat Moskou hier mee in het spel is, wordt ze ker geacht. De Volkenbondsraad heeft zich reeds met de aangele genheid bemoeid en het is te ho pen, dat het conflict spoedig tot een oplossing komt. Lourdes, de genade van onzen geloofs-zwakken tyd. In het Journal de Lourdes vin den wij een overzicht van hetgeen er in 1930 te Lourdes is geschied Er zijn 600000 vreemdelingen ge weest en er zijn 200.000 baden ge geven. Daarop volgt natuurlijk de vraag hoeveel zieken er genezen zijn. Dat is niet precies te zeggen, want het Bureau des Constataions zeer voorzichtig. Dat is bekend genoeg, maar het is goed dit nog even te eonstateeren. Aan het bu reau werkt een staf van dokters, naar men weel, doch iedere me dicus heeft vrijen toegang en mag zich persoonlijk overtuigen van de onderzoekingen, welke het Bureau instelt. Er worden geen gevallen onderzocht, waarvan niet door een medisch attest de aard vaststaat. En als ook maar in de verste verte een natuurlijke oor zaak der genezing kan worden vermoed, wordt het wonder ter zijde geschoven. Alleen als na drukkelijk vaststaat, dat*de gene zing op natuurlijke wijze niet te verklaren is en dat zij zich gedu rende langen tijd handhaaft, wordt er gesproken van een bovenna tuurlijk feit. Niet minder dan 928 dokters uit alle landen hebben in 1930 aan arbeid van 't Bureau deelgenomen. Officieel zijn er slechts 12 ge nezingen vastgesteld en ingeschre ven 104 gevallen bleven in be handeling en onderzoek. Op het eerste gezicht vallen deze cijfers tegen, gebeuren er dan niet meer wonderen te Lourdes Dat zouden wij niet graag be weren doch slechts twaalf zijn in 1930 officieel vastgesteld. Ze zijn in 1929 geschied en in 1930 als vaststaand erkend. Men heeft nooit gehoord van critiek op «de feiten van Lourdes" door het Bureau gepubliceerd. Er wordt geen feit erkend, waaraan ook maar de minste twijfel zit. Bekend is het beginsel van den eersten direkteurbeter één won der goed en ontwijfelbaar vastge- dan tien andere, waaraan twijfel mogelijk is. Het zit 'm niet in 't getal, maar in de waarde van het wonder. Eén enkel wonder is genoeg om te bewijzen, dat er een Macht is boven den mensch en een Macht boven de natuur. Die ingrijpt naar Zija welbehagen. Eén enkel won der te Lourdes is voldoende om den machtigen invloed van Maria te bewijzen op de almacht van God. Het Bureau moet ons de zekerheid van het wonder ver schaffen, niet de onzekerheid van een groot getal. Die zekerheid is er voor elk rede lijk denkend mensch. Want het Bureau onder toezicht van heei de medische wereld, uit alle landen en volken zijn de 928 het vorig jaar naar Lourdes ge komen en de streng wetenschap pelijke methode van dit bureau vindt nooit eenige tegenspraak. Lourdes blijft de groote genade van onzen geloofs-zwakken tijd. Jazz-muziek. Uit een tooneelcritiek van Henri Borel in „Het Vaderland" Voor die zes lawaaimakers in de orkestruimte alle eer het waren nu en dan ware bezetenen. In het ope- nings-jazz ouverturetje alallemach tig, wat een spektakel, of er een vrachtwagen met ijzeren pannen om viel, en er werd een hond overreden, en ergens werd een kat aan haar staart getrokken, en er was een ver kouden zeehond aan het kuchen, en kinderen gooiden elkaar met koperen deksels, en er ratelde een waterrad en er werden óok nog ergens een paar varkens gekeeld. Muziek noemen ze dat, Jazz-muziek. Er is een aller akeligst instrument bij, een schuif trompet, die ze verstopt hebben (eerst water er in of niet?) en die nu allererbarmelijkst piept en dan weer een neusgeluid maakt als iemand die op een met vloeipapier omwik kelde kam blaast, en de saxophoon laat de onwelvoeglijkste geluiden hooren, die een betamelijk mensch liever niet definieert. Nu en dan lijkt het of er ergens loopmeisjes nagezeten worden, die gillend wegloopen, en er wordt ook hout gezaagd, en vivisectie gepleegd op een paar kermende apen. Ja, muziek noemen ze dat, Jazzmuziek. BïïaSS&UJEB STAM VIiaAY van 18 tot 25 Sept. GEBOREN Jan J. G. Baltussen, O verbroek Maria J. A. Sijbers, Veldstraat Theodor G. J. Schaeffers, Schoolstr. Catharina P. J. W. Eibers, Eindstr. Sophia M. Konings, Woonwagenk. Hendrik W. Coopmans, Hiept OVERLEDEN Gerardus M. W. Branje, 17 md„ Kolkweg. 1 patiënt St. Servatiusgesticht. VERTROKKEN J. J. M. Janssen, zonder beroep, naar Weert A. M. v. Goch, verpleegster, naar Gent A. M. G. Zwitserlood, z. b. naar Venlo, Kleine Beekstr. 8 St. Antonius-patronaat. De Spaarbankboekjes moeten beslist dezen Zondag worden ingeleverd, daar de rente moet worden bijgeschreven. Dit is de laatste Zondag dat het Patronaat om half zes begint. Zondag 4 October begin van het nieuwe Patro naatsjaar. Jongens die de Plechtige Communie hebben gedaan en lid van 't Patronaat wenschen te worden, moeten zich deze week aanmelden. De Vakteekenschool begint Vrijdag 2 October, de Avondschool Maandag 5 October, beide om 6 uur. De nieuwe leerlingen van de Vakteekenschool moeten zelf zorgen voor een teeken bord, ^70 x 55 cM. mmusB mvsTsv Parochiekerk Morgen Zondag 2 uur kl. Con gregatie, half 3 herhalingscate chismus voor de jongens, 3 uur Lof, na het Lof vergadering van bet AposLolaat des gebeds, 4 uur H. Familie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. voor Piet, Joseph en Mart. Janssen, 6 uur Lof. Dinsdag half 8 jaarg. voor de Eerw. Pater Cesarius Abels, 8 uur leesmis. Woensdag half 8 besteld jaarg. voor Lambert Sickes, 8 uur jaarg. voer Gertrudis en Maria Mosmans Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Petronella Camps, ouders en zusters, 6 uur Lof er. rozenkrans. Vrijdag 1ste der maand en ver eering van het 14. Hart van Jezus, half 7 bestelde Hoogmis, half 8 gestichte leesmis, 8 uur leesmis, 6 uur Lof en eerherstel aan het H. Hart. A.s. Dinsdagavond om half acht vergadering v.d. prefecten der H. Familie Zaterdag komen de jongens der 7e en 8e klas en de meisjes der 6e klas te biechten, 6 uur Lof en rozenkrans. Zaterdag van 12 uur tot Zon dagavond te verdienen een volle aflaat zoo dikwijls men de kerk bezoekt en bij ieder bezoek 6 maal het Onze Vader, 6 maal het Wees gegroet en 6 maal Eere zij den Vader bidvoor allen die waardig gecommuniceerd hebben. Gedurende de maand October 6 uur Lof en rozenkrans, op de Zon dagen om 3 uur. Tusschen Zaterdag en Zondag nacht wordt wederom de tijd ver anderd, men zette Zaterdagavond 3 October de klok een uur terug. A.s. Zondag 4 Oct. 6 uur eerste II. Mis, 7 uur H, Mis voor de leden der H. Familie waaronder generale LI. Communie. PATERSKERK Heden feestdag v. d. H. Elzearius, volle afl. o.g.v., 5, 6 en 7 uur H. Mis met onderrichting. 8 uur Hoogmis met preek, kwart over 9 H. Mis en verga dering der Derde Ordeafd. mannen, half 3 voor de afd. vrouwen. Kwart voor 9 repetitie van het zangkoor (man nen) der Derde Orde in het Patronaat. Om kwart over 4 gezongen Vespers, 5 uur Lof. Maandag om half 8 pl. Requiemmis voor onze overleden medebroeders, bloedverwanten en weldoeners. Dinsdag om half 8 Hoogmis ter eere van den H. Antonius, half 7 Lof. Donderdag zullen de E.E.P.P. Con- stantius van Eyck en Antonius Bernaerts hun zilveren jubilé herdenken. Om 8 uur pl. Hoogmis uit dankbaarheid, om half 7 pl. Lof met Rozenhoedje ter opening der Octobermaand. Vrijdag 1ste Vrijdag der maand, toe gewijd aan het H. Hart van Jezus, half 8 pl. Hoogmis met Litanie, half 7 Lof, Rozenhoedje en toewijding a.h. H. Hart Zaterdag Vigilie van het feest van O.H.V. Franciscus. Voor de leden der Derde Orde vasten- en onthoudingsdag half 5 de gezongen Metten en Lauden, half 7 Lof en Rozenhoedje.

Peel en Maas | 1931 | | pagina 2