Tweed© Blad van «PICICIj KM MAAS53 Ia twee werelddeelea Leven en (aten leven. Zooveel het kan FEUILLETON IsGal (Mü&ldacfit! Marktberichte n. ZATERDAG 12 SEPTEMBER 1931 Twee en Vijftigste Jaargang No. 37 De bekende socialisf A. H. Ger hard heeft bedankt voor zijn Kamer lidmaatschap. Hij is namelijk ook lid van Gedeputeerde Staten van Noord- Holland en de Federatie Amsterdam der S.D.A.P. vond, dat hij beide functies niet tegelijk goed kan waar nemen. Dit geval heeft weer eens de aan dacht gevestigd op het vraagstuk der cumulatie van functies. In „Het Vaderland" wordt daaraan een breed voerige beschouwing gewijd, waarin er niet ten onrechte op wordt ge wezen, dat men in dezen moeilijk kan generaliseeren, wijl individueele capaciteiten vaak een rol spelen. De een speelt het klaar, een aantal pu blieke functies goed te vervullen, de ander kan dat onmogelijk. Echter zitten er ook financieele kwesties aan het vraagstuk der cumulatie vast. En speciaal de cumulatie van pensioenen verdient de verdacht Iemand, die er in zou slagen kort na zijn 30ste jaar, en dat is tegenwoordig g* en zeldzaamheid meer, lid van de Tweede Kamer te worden en dat twintig jaar te blijven, en die iu die twintigjarige periode slechts vier jaar wethouder is van eene groote gemeeDte, en dan nog eens vier jaren lid van Gedeputeerde Staten van eene Provincie, zou zich kort na zijn vijftigste jaar uit de zaken kun nen terugtrekken met een pensioen van jaarlijks tusschen de acht- en negenduizend gulden. En dat is natuurlijk niet goedhet publieke erf mag nooit het terrein worden, waarop exorbitante voordeelen zijn te behalen; vraag maar eens aan een solide Levensverzekeringmaat schappij lezer, welke sommen men op zijn 51ste jaar zou moeten betalen om zich levenslang eene lijfrente van tusschen de acht- en negenduizend gulden te verzekeren. De fout zit hem natuurlijk niet in het pensioen wij zouden uit onze ondervinding heel wat kun nen vertellen van den beklagens- waardigen toestand van ongefor tuneerde Kamerleden, die na jaren van nauwgezette plichtsbetrachting niet herkozen werden. Neen, de fout zit ergens anders, en wel hierin, dat aan het pensioen geen grens gesteld is, ook al wor den nog andere pensioenen genoten, en dat er geene rekening wordt gehouden met den financieelen toestand van hem, die het pensioen zal trékken. Als wij ons niet vergissen, heeft men in Zwolle Ihar.s eene pensioen regeling ontworpen, die zoowel met het een als met het ander rekening houdt. Dit lijkt ons jnist gezien, en als wij daarnaast de Rijksbepaling kregen, dat geen Nederlandsch gepensioneerde voor Oost- en West Indië maken wij eene uitzondering meer dan f 4000 pensioen kan trekken, zou naar het ons voorkomt, het vraag stuk van de cumulatie van functies veel van zijn moeilijkheid verliezen Naar aanleiding van deze opmer kingen van het Ilaagsch blad meent de Nieuwe Tilburgsche Courant nog een bizondere opmerking te moeten maken voor onzen tijd Ons komt het bovendien voor, dat in dezen tijd, waarin voor velen geheel en al geen werk te vinden is, iedere cumulatie van publieke functies behoort te worden vermeden. Er behoort waar moge lijk plaats gemaakt te worden ge laten, opdat er ook zooveel moge lijk opschuiving kan geschieden. Tenslotte heeft de bekleeding der publieke posten ook invloed op de beschikbaarheid van betrekkingen in het niet publieke leven. Daargelaten, dat de cumulatie niet de meest sympatieke zijde van het publiek leven is, gelde tegen woordig meer dan ooit de regel leven en laten leven. En van het voorbeeld op publiek terrein, zou men navolging kunnen hopen op het zuiver economische. terug naar eenvoud van leven Dat is noodig en daarom nog eenige wenken. Leert uw kinderen ook al hebt ge veel geld, in alles de zuinigheid en matigheid, het is een middel tot en zielengeluk. Leert hen allen de spreekwoorden ..'uinigheid met vlijt bouwt huizen als kasteelen, „spaarmond koopt smulmond zijn huis af d.s. als de smuller of ver kwister zijn mooi huis moet \erkoo- pen kan hij. die altijd gespaard heeft, het koopen. Leert uw kinderen zui nig zijn, d.i. niet s'ordig omgaan met brood en boter, als ze zelf hun boterhammen klaarmaken. Leert de kleintjes al, om ook de broodkruimels die op t bord overblijven, op te eten. „kruimels is ook brood" zei mijn moeder ons. En wonderbaar voor ons kinderen wat zij bij 't smeren onzer boterhammen nog boter kon halen uit een vloodje, dat wij leeg noemden, Schoolboeken moeten de kinderen zuinig d.i. voorzichtig leeren behandelen en niet verfrom meld in de tasch duwen, zuinig moeten ze worden ia 't gebruik van schrijfpapier en schrijfbehoeften, niet zoozeer om onkosten te besparen, maar ze leeren de kostelijke deugd van zuinigheid en matigheid. Leeren deze langs kleine bezuinigingen, dan zullen ze ook zuinig worden op grootere b.v. op hun kleeding. Zijn ze b.v. met de Zondagsche kleeding door de week uitgeweest, laat ze bij thuiskomst deze weer omwisselen tegen de daagsche. Kortom, oefent uw kinderen zoo vroeg mogelijk in de zuinigheid en matigheid door hun in te prentenniets noodeloos of nutteloos te verbruiken, en wel uit eerbied voor God, die wil, dat wij de schepselen rondom ons altijd met verstand en matigheid gebruiken. Nu kan iemand zeggen, die zich in 't hoofd haalt een ruimen geest te bezitten en die mooie kwaliteit niet goed begrijpt „bah 1 wat een bekrompenheidIk zou hem hier kunnen antwoorden met bovenge noemd spreekwoord, dat op eeuwen lange ervaring steuntzuinigheid met vlijt bouwt huizen als kasteelen. Doch ik wil dit antwoord aanvullen. Met de kinderen gaat het zoo als men hen iets goeds aanleert, leeren zij tegelijk meerdere goede dingen aan. Zuinigheid brengt veel ander goeds mede, ondersteunt veel andere deugden als de matigheid in spijs en drank, de matiging van opschik, helpt de eerlijkheid, de rechtvaardig heid, want die niet zuinig leven doch verkwistend, zullen minder goed hun schulden betalen. Kortom elke goede eigenschap in 't kind helpt de deugd zaamheid over Je heele linie, ver edelt, verfraait de heele kinderziel en werkt aan zijn waar geluk. Tenslotte leert uw kinderen met weinig van 't aardsche tevreden te zijn. Deze wilsgesteldheid toch is de beste medicijn tegen onze inwonende zucht om te hebben en altijd meer te hebben, een zucht die op onbe hoorlijke wijze en verkeerd alles zou willen hebben, wat de aarde bieden kan en de plaaggeest wordt van ons menschelijk hart. Deze wilsgesteldheid is de beste medicijn tegen genotzucht, die op verkeerde wijze onze goede zucht naar schoonheid, "naar grootheid, naar rijkdom, naar eer wil exploi- teeren en tevreden stellen. Wat niet gaat, omdat God alleen en zijn dienst ons duurzame schoonheid, een ziele- rijkdom en zielsgenot kan schenken, zoo toch is de mensch geschapen en slechts dat wat overeenkomstig onze edelijke natuur is kan ons voldoen en gelukkig maken, en slechts dat wat overeenkomstig onze veredelde natuur is door de genade, kan ons duurzaam en ten volle voldoen, als voorsmaak van den hemel. Alleen verstandige en oprechte christenen kunnen dit begrijpen, ook uit eigen zielservaring. Alle leden van onzen Bond zij dit toegewenscht. Het Gezin. A. F. J; 7. Wacht maar een cogenblik, dan ben ik er Lisa, stil maar, ik kom terstond. Weldra hoorde men den iels sleependen stap van den grijsaard in den gang. Lisa trad binnen met de kin deren. Frensken eu Servaas keken vreemd rond en klein Anneken, die zij in een grooten omslagdoek droeg, zette ook al groote oogen op. Zoo laat en zoo wonder. Pater Laipbertus zag misschien het meest verwonderd op. Wel begon hij allerlei te ver moeden, maar de werkelijkheid scheen hem onmogelijk te zijn. Wat is er toch Lise en wat komt gij zoo laat 's avonds hier doen? en door zulk een weer? Ach Heer 1 weg 1 weg 1 hij is weg, weg gegaan en heeft de arme bloeden van kinderen alleen gelaten, alleen, geheel alleen, moederziel alleen op de heele wereld. Het ging niet vlot van stapel, n.et die verklaring, want zij was kwaad en erg kwaad en zij snikte en weende en kon bijna geen woord uitbrengen van kwaadheid en droefheid. De hoofdzaak echter werd den Pater klaar. De kinderen waren alleen en Lisa wist geen anderen uitweg dan den Pater, omdat de kinderen ook geen andere bloed verwanten hadden, dan den goe den pater Lamberlus. Deze stond stokstijf. Neen, dat kon toch maar zoo niet. Een va der verlaat toch zoo niet zijn kinderen, alof het wildvreemden waren. Dat kon toch niet en hij ook begon te herhalen: Weg? weggegaan? maar waarheen dan weggegaan O, dat is lang te vertellen 1 en Lisa verviel weer in snikken Pater Lambertus bracht allen nu in de achterkamer, stak een nieuw licht aan, nam de twee knaapjes mee naar boven op zij'» studeerkamer, gaf hen een pren tenboek om den tijd te dooden en begaf zich weer naar de oude keu kenmeid, die onder zat met klein Anneken op den schoot. Zij was rustiger geworden ;n die rustige omgeving. De kalmte van Pater Lambertus wérkte op haar en stilde die opgewonlen- heid. Het was een droevig verhaal wat de oude meid aan den armen Pater deed. Sinds lang had men op gemerkt, dat Meester Dorrens veel me' Joden verkeerde en hij moest wel De Voorzitter verzoekt de com missie van onderzoek rapport uit te brengen. Namens deze zegt het lid Geurts, dat het onderzoek tot geen op- of aanmerkingen aanleiding heeft gegeven en adviseert tot voorloopige vaststelling der rekening over te gaan. Daar niemand nog het woord ver langt over dit punt, wordt tot stem ming overgegaan en wordt gemelde ekening met algemeene stemmen, terwijl B. en W. zich van stemmen hebben onthouden, voorloopig vast gesteld als volgtGewone dienst Ontvangsten op f 53107.74 Uitgaven op f 53732.60 Al zoo nadeelig slot van Kapitaaldienst Ontvangsten op Uitgaven op f/EflCSWS IUST/Aff\ Wilt gij U weer en flink voelen e eetlust herkrijgen bruik dan Foster's pillen, het ideale laxeermiddel. 0.65 per flacon. d.VWikM MAAGPIÜL Raadsvergadering te Maashees op Dinsdag 1 Sept. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter opent de verga dering met den Christel, groet. Aan de orde is 1. Beëediging der raadsleden. Door alle leden worden, ter vol doening aan art. 45 der gemeente wet, de daarbij voorgeschreven eeden afgelegd. i De Voorzitter neemt hierna het woord en zegt dat het gebruikelijk is, dat hij bij de eerste vergadering waarmee een nieuwe zittingsperiode aanvangt, de leden van harte wel kom heet en proficiat wenscht met hun mandaat. Hij hoopt, dat in deze 4jarige periode de beraadslagingen, die gevoerd zullen worden, tot goede resultaten zullen leiden en dat veel ten goede der gemeente zal kunnen worden tot stand gebracht. Spr. hoopt daarhij op aller mede werking. 2. Verkiezing Wethouders. Vervolgens gaat de Raad over tot verkiezing der Wethouders. Aftredend zijn W. Crooyman* te Overloon en P. van den Heuvel te Maashees. Bij de eerste stemming over de vacature Crooymans worden uitge bracht 4 stemmen op Crooymans en 3 stemmen op Poels, zoodat Crooy mans herkozen is. Bij de vacature van den Heuvel krijgt deze 6 en J. Geurts 1 stem; derhalve is van den Heuvel ook herkozen. Beide wethouders verklaren hunne benoeming aan te nemen. De Voorzitter wenscht de wet houders geluk en vertrouwt, dat door het college van B. en W eendrachtig zal worden samenge werkt, dat er vrede moge heerschen dit college, zoowel als in den Raad, ter behartiging van de beian gen der gemeente. Wethouder Crooymans dankt den Raad voor 't in hem gestelde ver trouwen en verklaart, steeds te zul len trachten zooveel mogelijk de belangen der gemeente te blijven behartigen. Ook wethouder van den Heuvel dankt met een kort. woord. 3. Voorloopige vaststelling ge meenterekening 1930. al het beste en kosibaarste aan huis van de hand gedaan hebben en tot geld gemaakt, wat maa lot geld gemaakt kon worden. Toen werd er gezegd, dat hij weldra eene groote reis moest gaan maken voor zijn zaken. Die wilde hij uilbreiden, en nu Anneken. dood was, zou hem dat niemand meer beletten. Alles werd voorde reis klaar gemaakt, koffers ge maakt, koffers gepakt en vooraf weggestuurd. Voor een paar dagen was hij afgereisd en niet weder gekomen. En hij komt ook niet meer terug, hernam zij ^nikkende, dat is zeker. Nn weet ik het, 't heeft hem toch moeite gedaan, ja zeker het heeft hem moeite gekost, het was 's avonds tien uur, Klein Anneken sliep in haar beddeken Servaas en Frensken in de kamer er neven, gij weet wel, waar An neken, hun moeder gestorven is en de deur tusschenbeide stond open. Ik zat achter de gordijnen en was even ingeslapen. Ik wou niet naar bed gaan om dat onze jongste ongesteld was, Een nachtlichtje stond op de tafel en gaf eenige helderheid, maar toen op eens gaat met een zacht geruisch de deur open van den gang, en er sloop iels als een schaduw binnen, boog zich over onze kleine, lieve jongskens, Lisa kreeg de krop in de keel want het was een beste, trouwste ziel, en ik geloof dat ik iets f 624.86 f 16228 50 f 9711.39 Alzoo batig slot van 6517.11 4. Vaststelling verordening op de schoolgeldheffing. De Secretaris licht dit punt toe en zegt, van 12 jaar. tegen betaling van f 20 gedurende 2 jaar en f 25 gedurende 10 jaar. b. De Voorzitter zegt, dat hij bij De Lange is geweest en dat deze de boerderij weer wil inpachten voor f 50 per H.A., zooals de Raad in de vorige vergadering heeft be paald. De Lange gaf er echter de voorkeur aan de boerderij te pachcen voor den tijd van zes jaar. Aldus wordt besloten. c. Wordt goedgekeurd een voor stel tot publieke verpachting voor den tijd van 6 jaar van grond af komstig van de boerderij Rademaker. 9. Verkoop oude school te Maas hees. De Voorzitter zegt, dat op het kerkhof te Maashees een oude school staat, welke dienst doet als brand spuithuisje Dit gebouw is geheel bouwvallig. Spreker heeft met het Kerkbestuur onderhandeld en de volgende regeling getroffen. Het ge bouw zal kosteloos aan het Kerk- bestuur worden afgestaan, onder dat de schoolgeld verorde- J voorwaarde, dat het Kerkbestuur ning slechts werd goedgekeurd tot Januari n.s., zoodat deze opnieuw moet v/orden vastgesteld. Het lid Geurts merkt hierbij op, dat de geldende schoolgeldheffing een onbillijkheid in zich sluit, om dat er menschen zijn, die buiten de heffing vallen, terwijl zij volgens hun positie in staat moeten worden geacht wel schoolgeld te kunnen be talen. De Voorzitter zegt, dat hij het met het lid Geurts volkomen eens is, doch dat hieraan niets is te doen, omdat als grondslag voor de heffing van schoolgeld volgens de wet moet worden genomen het belastbaar in komen van den schoolplichtige. Di*- inkomen wordt bepaald door den Inspecteur, zoodat de gemeente zich heeft te houden aan de gegevens, die door den Inspecteur worden verstrekt. Hierna wordt de verordening on gewijzigd goedgekeurd. 5. Vaststelling ambtenaren-regle ment, ex art. 125 der Ambtenaren wet. De Secretaris zegt, dat voor het Land van Cuyk een ambtenaren reglement werd ontworpen, dat na genoeg ongewijzigd voor de ge meenten in het Land van Cuyk zal gelden. Geurts vindt het wel ge wenscht dat de leden dit reglement eens op hun gemak konden inzien. Dit voorstel vindt ook steun bij de andere leden, zoodat dit punt tot de andere vergadering wordt aangehouden. 6. Aangaan conversie-leening. Besloten wordt aan te gaan een c'onversie-leening ad f 63500, per 1 Januari a.s. tegen een rente-percen tage van 4, tot buitengewone aflos sing van de leeningen a f 5 pCt., onder voorwaarde, dat een bedrag van f 8000, deel uitmakende van een, leening oorspronkelijk groot f 50000, waarvan een bedrag van f 9000, werd geleend tegen 4 pCt., niet buitengewoon wordt afgelost. 7. Vastgesteld wordt de verorde ning ex art. 208 der gemeentewet. Deze verordening moet om de 5 jaren worden vastgesteld en beoogt te zijn een algemeene herziening der nog geldende strafverordeningen. Volgens de vastgestelde verorde ning gelden nog de volgende straf verordeningen 1. de algemeene politieverordening 2. de bouwver ordening 3. de verordening op de keuring van waren. 8. Verpachting Gemeentegrond. a. Besloten wordt een perceel grond in de ontginning, ongeveer 21/2 H.A. groot, hetwelk de gemeente een paar jaar heelt bebouwd, onder hands te verpachten aan A. Kerkhof te Vierlingsbeek-Twist voor den,tijd lagasandsa Modsdasltagsa. Een nieraandoening kan uw ge zondheid bedreigen zonder dat gij u ervan bewust zijt. En juist die lang zame ontwikkeling zonder veel uiter lijke en vaak verkeerd begrepen kenteekenen is zoo te duchten. Maak met de ernstige fout van waarschuwingen te verwaarloozen als urinekwalen, rugpijn, rheumatische pijnen, spit, ischias, duizeligheid en hoofdpijn, waterzuchtige zwellingen enz. Wees verstandig en neem het middel, dat door duizenden wordt aanbevolen voor het verbeteren hun ner gezondheid in dergelijke gevallen. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die de kwaal in haar oorsprong aantasten en de nieren versterken en opwekken tot gezonde werkzaamheid. bouwt een lijkenhuisje en een gedeelte der vrijkomende ruimte inricht voor een algemeene begraafplaats. De gemeente kan dan ook van de afkomende materialen een brand spuithuisje bouwen. Hiervoor is nog een terreintje beschikbaar bij het vereenigingsgebouw. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aan genomen. 10. Ingekomen stukken. a. Gunstig wordt beschikt op een verzoek van Piet Jansen te Maashees om overdracht der pacht ven een perceel gemeentegrond aan M. de Hoog. b. Verzoek bestuur Wit-Gele Kruis te Overloon om een subsidie van f 100 voor 1932. Zal op de begrooting* worden gebracht. Schrijven Schoolbestuur te Overloon om verbetering der speel plaatsen bij de jongens- en meisjes school; idem beschikbaarstelling en inrichting vierde lokaal aan de jongensschool in verband met de aanstelling van een vierde (verplich te) leerkracht op 1 Januari a.s. Wordt besloten medewerking te verleenen. d. Schrijven Schoolbestuur Maas hees voor het aanschaffen van een nieuwe kachel. Wordt gunstig be schikt. 11. Vaststelling legesverordening, Den Raad wordt aangeboden een cóncept-legesverordening, welke is ontworpen door de administratie- vereeniging Het Land van Cuyk. Deze verordening ondervindt aan vankelijk van verschillende leden tegenstand, omdat volgens hen het onbillijk zou zijn, dat de inwoners, die toch de ambtenaren betalen, nog extra leges verschuldigd zijn, voor bulp, die door de ambtenaren wordt verstrekt of voor s ukken, welke ter secretarie moeten worden afge geven. De Voorzitter zegt, dat hij het billijk vindt, dat de menschen, die van de diensten van het gemeente- personeel in bijzondere gevallen ge bruik maken, hiervoor een kleine vergoeding moeten betalen. Verder is de verordening zoodanig gewij zigd, dat de verschuldigde rechten naar den lagen kant zijn genomen. In alle gemeenten zijn legesgelden verschuldigd, en is de heffing op vele plaatsen veel hooger dan thans hier wordt voorgesteld. Geurts vraagt nog te wiens bate de leges-gelden komen. De Voorzitter zegt, dat deze ko men ten bate van de gemeentekas. Na eenige bespreking wordt de verordening met een kleine wijziging vas gesteld. Tegen stemde Geurts. Niets meer asn de orde zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering met gebed. hoorde als een kus, evenmin hoorbaar kwam de schaduw tot Annekens beddeken. Hier stond ze een oogenblik langer diep en stil gebogen, toen verdween ze zoo als ze gekomen was Toen ik even later naar Anneken lichtte, om te zien of ze ook rustig sliep, lagen twee dikke tranen op haar rooskleurig gezichtje. 's Morgens was hij weg. Lisa stokte weer en erheerschte slilte in het vertrek. Toen »zou hij dat geweest zijn, hij, die zijn kinderen goeden nacht kuste, eer hij heenging en opeens uitbarstend in woede, zoodat klein Anneken bijna begon le schreien: Die verwenschte Amerikaan en de drie Moriaentjes, die halve wilde, zooals Maijken zegl, die is de schuld van alles, ik wou... ik wou..Lisa zocht klaarblijkelijk naar volstrekt niet christelijke wenschen, ik wou dat de gan- sche wilden hem maar opgegeten hadden, daar over de zee, zij schij nen er daar erg van te houden, hoewel ze met die lange, magere boonstaken van heenen ook niet veel zouden aanvangen dan zou hij hier niet zooveel onheil aangericht hebben. Die ontboezeming schonk ten eenemale de rust aan Lisa's ont roerd gemoed, zij had haar ge weten ontlast en begon klein An neken te schommelen en te sus sen op allerlei lieve wijzen iets wat volstrekt overbodig scheen om de eenvoudige reden, dat zij gerust sliep, heigeen, naar men zegl, dat met kinderen van dien aanvalligen leeftijd meer gebeurt, te slapen als ze moeten wakker zijn en wakker zijn als ze slapen moeteD, hetgeen menschenbaters tot de gevolgtrekking heeft aan leiding gegeven, dat in iederen mensch een duiveltje van tegen spraak woont. Pater Lambertus, hoe ernstig ook en hoe weemoedig gestemd, kon een glimlach niet weerhou den, maar Lisa was zoo met het tegenspraak-duiveltje van Anneke bezig, dat zij het niet merkte. En dal was ook nog beter. Toen nu gezegde gekombineer- de operaties van schommelen en sussen de overhand hadden ge kregen, begon zij opnieuw: Ja, Eerwaarde, hij is weg en zooals gij weet, ik vrees, dat hij naar zijn familie is, naar de wil den in Amerika, soort zoekt soort en die omgang met dien Ameri kaan en de drie Moriaentjes en eene kraai pikt de andere de oogen niet uit. En Eerwaarde, dat ik Meester Dorrens voor een halve wilde aanzie, dat komt ook van den halven wilden Amerikaan, die heeft hem aangestoken en gij weet wel, die met pek omgaat, wordt er mee besmet en moet men niet een halven wilde zijn zoo weg le loopen en zijn kinder laten zitten en een oude trouwe Iagekomeo en vertrokken personen van 21 tot 28 Aug. INGEKOMEN G. Bussemakers, slager, Groote Straat 23 van Blerick J. v. d. Hoogen, z.bLeunsche weg 2a van Nijmegen D. Stoffels, kloosterzuster, Over- loonscheweg 2 van Tegel en A. Brauer, id., id van Sevenum H. Nabben, onderwijzeres idem van Maasniel J. Witten hink, kloosterzuster, idem van Bierick H. Lamers, verpleger, Stations weg 32 van Asperden. VERTROKKEN: J. J. P. Pouwels, z. b., n. Blerick St. Antoniusklooster J. W. E. Pouwels, idem, idem J. J. A. C. Breukel, idem, naar Katwijk a.d. Rijn L. M. M. Laurensse, idem, naar Roermond F. J. M. van Opbrengen, z.b., naar Roermond P. Friesen, metselaar, n. Kevelaer G. Kaussen, (wed. v. d. Meulen), naar Weert, Martinusstraat W. P. A. v. d. Munckhof, z.b., naar Oss j. H. C. M. Poels, id., n. Blerick, St. Antoniusstraat 66 M. C. J. Poels, id., naar Heerlen, Gasthuisstraat 26 J. J. H. Litjens, id., naar Weert J. W. Phiupsen, id, naar Mook P. H. Verstegen, id., naar Mook W. G. J. Zwartjes, dienstbode, naar Meerlo B 66 J. J. A. Beterams, z.b., n. Tilburg, Bredascheweg 204 G. v. VJiet, Pater, naar Maastricht A. Hoppe, broeder, n. Rotterdam, Vinkenstraat 35b A. W. F. van Enckevort, z.b., n. Weert M. P. J. M. Goumans, z.b., naar Uden W. J. H. Geurts, z.b., n. Uden P. J. L. v. d. Sterren, z.b., naar Tilburg VENLO. Op de Coöp. Veiling- vereeniging van Maandag was de aanvoer 1.650.000 eieren. Groote eieren van f 5.35 tot f 6.10 Kleine eieren van f 3.90 tot f 5.30 Eendeneieren van f 4.40 tot f 4 80 Ganseieren van f ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aan voer 4.000.000 eieren. Groote eieren van f 5.40 tot f 6.20 Kleine eieren van f 4.60 tot f 5.30 Eendeneieren van f 4.80 tot f 5.20 meid als ik. Ja, Eerwaarde, ik ben oud en trouw sinds jaren, ik was de kindermeid van vrouw Anneken en nu laat hij mij zitten. Ik zeg, dat 't schandelijk is en Godgeklaagd en stellig kunnen geen straffen erg genoeg zijn voor zulk een vader Wie had dat achter dat glad gezicht van Harike gezocht. Weet gij zeker, dat hij weg is voor goed Lisa liet hem niet uitspreken, zoodat zijn tweede vraag »en waarheen" niet eens tot haar recht kwam. Dat zou ik gelooven, weg en voorgoed. Van avond is een vrouw bij mij geweest en die zeide, dat hij de Maas af was naar Holland heen, diep naar Holland en een schipper heeft aan de Houtmaas verteld, dat hij meester Dorrens op een schip had ontmoet en er kend en dat hij zeker nog verder was dan diep in Holland en dat is toch al heel ver nietwaar. Die godvergeten slechte va der 1 Neen, Eerwaarde, en ter be- vesligiging van het gezegde en van wal zij zpggen zou, drukte zij in plaats van een hand, klein Anneke zoo vast tegen haar hart, dat deze luidop begon le schreien en protest aanteekende, dat men haar tot zulke betuigingen en be-

Peel en Maas | 1931 | | pagina 5