Qemengde Berichten Busaxaujss staid yevray Drankwet. Burgemeester en Wethouders van Venray brengen ter openbare kennis, dat is ingekomen een verzoek van Peter Johannes Gerardus Hubertus Janssen, bakker, wonende te Venray, om vergunning voor den verkoop van sterken drank in het klein voor de zaal van het huis, plaatselijk ge merkt Ysselsteyn I. 69. Binnen twee weken na de dag- teekening dezer bekendmaking kan eenieder tegen het verleenen van deze vergunning schriftelijk bezwaren indienen. Venray, 19 Augustus 1931. Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO, De Secretaris, VAN HA AREN. Zilveren jubileum van het St. Servatius-gesticht. Naar wij vernemen zullen de Eerw. Broeders van Liefde op Dinsdag 15 September $.s. den dag herdenken waarop zij zich voor 25 jaren vestig den in het St. Servatiusgesticht. Ook zal het dien dag 25 jaren geleden zijn, dat de WelEd. Z. G. Heer Dr. A. Janssen, als geneesheer- Directeur aan deze inrichting ver bonden werd. Beide feesten zullen in intiemen kring herdacht worden. Koninginnc-verjaardag te Venray. Naar wij met zekerheid kunnen inededeelen, zal bij gelegenheid van Koninginne-verjaardag weer door het Oranje-Comité worden uitgeschreven een bloemencorso d.i. een wedstrijd van versierde wagens, fietsen, enz. waaraan mooie prijzen verbonden zijn. Wij herinneren ons nog den langen optocht van prachtig ver sierde wagens en leuke idée's van voor eenige jaren her en twijfelen niet of ook nu zullen er deelnemers genoeg komen. Deelnemers aan 't bloemencorso kunnen zich aangeven bij den Heer Vine. Pyls tot Zaterdag 29 Augustus. 's Middags voor de kinderen de beroemde poppenkast van Chr. Vos uit Den Bosch. 's Avonds concert op 't Hensenius- plein, afgewisseld met gymnastische oefeningen door St. Christoffel. Daarna fakkeloptocht door het Dorp. Uitvoerig programma de volgende week. GEVONDEN 3 rijwielplaatjes. Een autoband op velg. Inlichtingen Marechaussee-kazerne. Te Roermond slaagde Don derdag voor de Hoofdacte, de Heer L. Koppers, onderwijzer alhier. Aanbesteding Woningbouw te Nyraegen. Zaterdag werd door de Woning- bouwvereeniging te Nijmegen aan besteed het bouwen van tachtig woningen en één winkelhuis aan den nieuwen Nonnendaalschen weg te Nijmegen. Laagste inschrijver was de firma H. Oudenhoven Lzn. te Venray voor f 239.400, aan wie het werk is opgedragen. Venraysche jongelui inManstricht. Uit heel Nederland waren ze saam- gekomen in Maastricht. Op Woens dag 19 Augustus j.l. De jongens van de Derde Orde van Sint Franciscus. Dit is, om 't maar terstond te zeggen, een prachtig geslaagd Congres geweest. Om kwart over tien was de ruime Paterskerk tot in de uiterste hoeken gevuld met Jonge Tertiarissen, ook uit België. Onder de H. Mis werd zeer mooi. goed en bevattelijk ge sproken over t Allerheiligst Sacra ment, de Eucharistie. Eiken morgen, indien het maar eenigszins kan, moet de Tertiaris in de H. Mis „voor vier en twintig uren moed" halen in den strijd voor Christus, tegen Satan. Wie 't met dit voorschrift van den H. Levensregel niet nauw neemt, kan onmogelijk een waarachtig Ter tiaris zijn. Ontroerend klonk 't Marialied, door de honderden gezongen „Aan U, Koninginne, de groet voor den strijd." De groote Congresvergadering werd gehouden in de „Stichting de Stuers." Een feestelijk gesierde zaal De Venraysche Jonge Derde Orde had 't muzikale gedeelte voor haar rekening genomen. Iedereen was daar blij over. Piano, strijk- en blaas instrumenten kweten zich van hun taak tot aller tevredenheid en dank. De heer Piet Seelen, redacteur van de „Limburger Koerie", tertiaris, besprak „Het Voorrecht van het Apostolaat." Hoe heerlijk voor een jongen mensch om, zonder eigen verdiensten, door Christus Jezus uitverkoren te zijn tot jongen apostel I De bekende schrijver van de „Kant- teekeningen" wist weer den juisten toon te treffen, sprak inderdaad van hart tot hart. De rede van den heer Dr. De Boer, rector van het R.K. Meisjes lyceum te Den Haag was een model van redeneerkunde en welsprekend heid, maar, eerlijk gezegd, voor een groot aantal der jeugdige toehoorders te hoog. Deze vurige propagandist van de Derde Orde en den R. K. Bond van Groote Gezinnen, kan, gelijk vele Venrayers weten, zoo gezellig en eenvoudig spreken. Vervolgens werd het woord ge voerd door afgevaardigden van Jeugdafdeelingen in België en Neder land. Verscheidene mooie plannen werden voorgesteld. De prefect van Venray's Jonge Derde Orde wees er op, dat Venray, met haar bloeiende Derde Orde, groote instituten, min zame bevolking, bij uitnemendheid geschikt was voor een volgend Congres. Jonge Derde Orde van Maastricht, die alles zoo mooi en tiptop had ingericht, uw zeer moeilijke taak zoo onberispelijk hebt vervuld, een apart woord van dank voor de gulle Maastrichtsche gastvrijheid. Jonge magen kunnen heel wat aan en er was van alles, en alles goed, en alles in royalen overvloed. Het indrukwekkendste gedeelte van den dag is wel geweest de bekende Maastrichtsche Bidweg. Luid en eerbiedig biddend trokken de honderd tallen door de drukke straten. Het publiek toonde zich getroffen, ge sticht. Elke week houden een paar honderd Maastrichtsche knapen en jongelingen der Derde Orde, van alle standen, ook uit de fijnste families, den Bidweg. Deze schoone gewoonte is, zonder drang van boven, uit eigen beweging ontstaan. Dit zou eenige jaren terug iets onmoge lijks zijn geweest. Echt apostolaat 1 Tijdens het Lof, in de Onze-Lieve- Vrouwe-Kerk, door de Congressisten gezongen, sprak Pater Cassianus Hentzen, met de hem eigene aan stekelijke vurigheid over de liefde tot Maria, Sterre der Zee. Door alle aanwezigen werd met luider stemme uitgesproken de Toewijding der Jeugdcongressen van de Derde Orde aan de H. Moeder Gods. Toen volgde een wandeltocht door het schoone oude Maastricht, waarna avondboterham. Zie boven, zullen we maar weer zeggen, met groote erkentelijkheid. Om half zeven was alles afgeloopen. Toen vertrokken ook de Venraysche Jonge Tertiarissen, en vernamen, in Venray aangekomen, dat het daar den ganschen dag geregend had. In Maastricht geen last van gehad. Werkelijk, een heerlijke dag Morgen Zondag zal de Fanfare „St. Oda" uit Merselo een concert geven op het Henseniusplein alhier. Aanvang 7 uur. Schiittersbond Venray. Bij den Zondag te Holthees ge houden 2den Bondsconcours van den schuttersbond Venray en omstreken was de uitslag als volgt Corpsprijzen (vaste paal)le prijs St. Petrus, Bergen 2e prijs Schut terij Well3e prijs St. Anna, Venray; 4e prijs O. L. Vrouw Gilde, Holt hees. Corpsprijzen (vaste hand)le prijs St. Petrus, Bergen2e prijs O. L. Vr. Gilde Holthees 3e prijs Geijs- teren. Kampioensprijzenle kamp W. v. Rhee, Bergen 2e kamp J. Mulders Eereprijs K. Mulders. Personeele prijzen le prijs W. van Rhee2e prijs W. Loonen, Holthees 3e prijs Beerken>, Venray; 4e prijs K. Beckers, Overloon 5e prijs H. van Kempen, Holthees 6e prijs J. Mulders, Bergen. Wijl er slechts één keizer aan wezig was, werd de keizersster niet verschoten. LEUNEN. Deze week werd de heer Hub. Baltussen benoemd tot leeraar aan het College „Christus Koning" te Wijnandsrade. Mej. Nelly Loonen slaagde dezer dagen te Roermond voor de hoofdacte. LEUNEN. Het jaarlijksch te geven winter-concert der Fanfare „St. Catharina" alhier, zal dit jaar zeer waarschijnlijk plaats hebben op Zon dag 22 en Maandag 23 November. CASTENRAY. Het Zondag 30 Aug. a.s. alhier te houden ruiterfeest belooft schitterend te worden, en zal naar 't zich laat aanzien dat van voorgaande jaren verre overtreffen. Naast de federatieve clubs Sevenum, America en Grubbenvorst, wordt de deelname verwacht van verschillende bekende binnen en buitenlandsche paardensporters. Om 't publiek het zoo aangenaam en gezellig mogelijk te maken, zal een groote overdekte tribune voor zien van eenige honderden zitplaat sen op 't feestterrein worden opge bouwd. Leunens fanfare, welke hare medewerking heeft toegezegd, zal voor 't muzikale gedeelte zorg dragen. Bij gunstig weer zullen ongetwijfeld deze feesten slagen zoowel voor vereeniging als publiek. HORST. De deelname aan den Noord-Limb. Fokdag op Donderdag 3 Sept. alhier te houden, is dit jaar buitengewoon groot. Er zijn nl. ingschreven circa 400 stuks rundvee en 180 nrs varkens. HORST. Gegund is het bouwen van loodsen voor de M.B.S. te Venlo aan den laagsten inschrijver G. Koppers en Zn., Horst, voor de som van f 8574. Ten nadeele van P. H. Ver- sleijen en P. Schmitz, wonende aan het Broek, alhier, werd in den nacht van 17 op 18 Augustus een groote partij waschgoed ontvreemd. Van de dader(s) geen spoor. De politie heeft de zaak in onder zoek. Serie wedstrijden Concordia." Verleden Zondag hield de R.K. voetbalvereeniging „Concordia" Horst haar jaarlijksche seriewedstrijd. De uitslag is als volgt De Valk, Venray, eereprijs beker. De Zwaluw, Venray, le prijs lau werkrans. D. E. V., Arcen 2e prijs lauwertak. Roodwit, Venlo, 3e prijs eerekruis. De watersportfeesten en wed strijden te G©u steren. De NoordLimburgsche watersport vereniging „De Maas" neemt a.s. Zondag deel aan de verschillende wedstrijden in Geijsteren, uitgeschre ven door de watersportvereeniging „Het Noordgewest" aldaar. Er bestaat onder de leden van „De Maas" zeer veel animo voor dezen tochtreeds een 25 tal bootbezitters alleen uit Venlo en Blerick waaronder race-, motor- roei- en zeilbooten, wherrys en cano's hebben ingeschreven, zoodat er een spannen- den kamp te verwachten is. Zie achterstaand programma. HOLTHEES. Naar we vernemen is hier het plan tot stand gekomen tot het bouwen eener R.K. bijz. school op het Gemeentebroek aan den grint weg nabij de halte Maashees-Smakt, thans in pacht bij G. Mulder. B. en W. zijn reeds met den architect in overweging gegaan, zoo dat er spoedig met bouwen een aan vang zal worden gemaakt. Dit is voor Holthees een vooruit gang, maar nog meer een gemak voor de kinderen van Holthees en Smakt. OVERLOON. Dinsdag omstreeks half acht vond hier een droevig ongeval plaats. Terwijl de ongeveer 55-jarige eebtgenoote van den heer G. Cr. met een familielid en kennis het kermisterrein bezocht, zakte zij eensklaps in elkaar. In 't dichtstbij zijnde café der wed. C. binnen ge bracht zijnde, stierf zij spoedig daarna. Priester en dokter werden onmiddel lijk te hulp geroepen. Helaas kon de dokter slechts den dood constateeren. Dit tragisch einde maakte op de aanwezigen een diepen indruk. Woensdagmiddag had hier op den hoek bij bakker J. een botsing tusschen twee auto's plaats. De heer G. welke vanaf Vierlingsbeek het dorp in reed ontmoette op den hoek de auto van Cl. uit Venray, waarbij laatstgenoemde auto zulke aanrijding kreeg, dat hij bijna geheel in elkan der werd gedrukt. Persoonlijke on gelukken hadden niet plaats. De politie stelde een onderzoek in. BERGEN. De bouw van een openbare lagere school op de Belt te Siebengewald is gegund aan den laagsten inschrijver Th. Verstegen te Afferden voor de som van f 7785. VENLO. Nu de meest geschikte tijd voor den inmaak aangebroken is wordt op de veiling de vraag naar inmaakproducten grooter, zoodat de groenteprijzen, die zich vrijwel het geheele seizoen op een abnormaal niveau stonden, eenigszins stegen. Spekboonen deden Maandag 12 tot 16 gld. per 100 Kg., de overige boonen gingen tegen f8 tot f 9 van de hand. Ook de tomaten hebben van het minder gunstige weer te lijden, zij brachten op tot f 9.50 per 100 Kg. In verband met den geringen aan voer waren bijv. Maandag de in- maakaugurken gewild. De A-augurken (fijn) deden f 37. terwijl de B-augur ken (fijn basterd) het tot f 32 per 100 Kg. brachten. Woensdag was even wel de aanvoer weer beduidend grooter, wat tot gevolg had, dat de prijzen daalden tot f27 en f28 voor de A- augurken en van f 20 tot 1 25 voor de B-augurken. Sla, die dagen lang onverkoopbaar was, wordt, nu de Duitsche telers niet meer dit product leveren kunnen, weer ge vraagd. Zij bracht f 1.50 tot f 2.30 per 100 krop op. Op de Duitsche markten is de aanvoer van eigen peen momenteel overwegend, waarvan onze tuinders de nadeelige gevolgen ondervinden. Onze peen moet bestemd worden voor binnenlandsch verbruik. De prijzen variëeren om f 3 per 100 Kg. Het gewone verschijnsel herhaalt zich momenteel, dat bij geringer aanvoer de prijzen zich in stijgende richting bewegen. Tal van tuinders hebben in de dagen van „vollen pluk" allerminst loonende prijzen voor hun waren gekregen, al zijn er in deze uitzon deringen, die van gelukkiger omstan digheden konden profiteeren. Over het algemeen zal echter 1931 tot de slechte jaren voor den tuinbouw be- hooren en gaan onze gardeniers een kommervollen winter tegemoet. TEGELEN. Het Openluchtspel- Comité alhier heeft besloten de op voeringen van het Passiespel met 3 Zondagen te verlengen. Tevens werd besloten om op één of meerdere van die Zondagen reeds om één uur aan te vangen, opdat ook de bezoekers uit verder afgelegen plaatsen dienzelfden avond nog per trein hunne woonplaatsen wederom kunnen bereiken. Ook zal op een der komende Zondagen het spel een uur later, d.i. om 4 uur aanvangen, zoodat de Calvarie-scène zeer waar schijnlijk dan met kunstlicht zal moeten worden opgevoerd. liet kapittel der Franciscanen. Het kapittel der Franciscanen zal midden van de volgende week te Weert een aanvang nemen. Vermist. De commissaris van politie ver zoekt de opsporing en aanhouding van den 19-jarigen H. R. te Kerk- rade, die 10 Augustus de ouderlijke woning had verlaten en sedert niets vari zich liet hooren. Treinverbinding Eindhoven' Venlo In de vergaderingen der Kamer van Kooph, en Fabr. te Eindhoven is herhaaldelijk geklaagd over de meer dan slechte treinverbindingen met deze streek. Op aandringen der Kamer zullen met ingang van 5 October a.s. thans eenige verbeteringen worden aangebracht. Trein 3669 welke tot dusverre de verbinding onderhield tusschen Eind hoven en Deurne (Eindhoven ver trek 18.41, aankomst Deurne 19.13) zal met ingang van genoemden da tum doorloopen tot Venlo, waar door een belangrijk gunstiger ver binding met Rotterdam wordt ver kregen. Trein 189 in laatstgenoemde plaats vertrekkende te 16.35 arriveert te Eindhoven om 6,34, zoodat men in de toekomst slechts enkele minuten oponthoud heeft om zijn reis naar Venlo te vervolgen, waar tot heden enkele uren wachten geboden was. Tevens zal trein 3668, thans loo- pende tusschen Deurne en Eindho ven (vertrek Deurne 21.16, Eindho ven aankomst 21.42) eveneens met ingang van gemelden datum vanuit Venlo vertrekken, zoodat men daar 's avonds ruim een uur later dan tot nog toe naar Eindhoven kan. Bovendien worden op de trajec ten HelmondEindhoven en Eind hoven—Weert buurtverkeerkaartjes ingevoerd. Peelgrond voor werkverschaffing In zijn laatste vergadering in de huidige samenstelling heeft de ge meenteraad van Helmond besloten tot aankoop van eenige perceelen woesten grond van de gemeente Deurne als object van werkverschaf fing voor de Helmondsche werke- loozen. Dit complex ligt nabij Liessel, naast en tegenover een stuk van circa 60 H.A., dat reeds nagenoeg geheel door Helmondsche werkloozen is ontgonnen. Door B. en W. werd medegedeeld, dat in verband met de voortdurende werkloosheid dit nieuwe object hard noodig is, terwijl bovendien in plaats van 40 binnenkort 50 werkloozen naar Ruurlo zullen worden gezonden, alwaar Helmond de beschikking zal krijgen over een geheel kamp. Burgemeester van Hout deelde nog mede, dat het bestuur van het Waterschap „Het stroomgebied van de Aa" zich thans in principe bereid verklaard had het nieuwe, groote ontwateringswerk (Gooiloop) door werkloozen te doen uitvoeren. Daar toe is aan den minister van Binnen- landsche Zaken en Landbouw een bijdrage van 50 pCt. in de meer kosten gevraagd, waarna provincie en gemeente ieder 'n kwart daarvan zullen betalen. Behalve werkloozen uit Helmond zullen aan dit werk ook werkloozen uit in het stroomgebied van de Aa gelegen gemeenten in verhouding tot de ingeschreven aan tallen tewerk worden gesteld. Deze uitbreiding van werkgelegen heid werd door burgemeester van Hout zeer toegejuicht. Aanleg van sportparken te Eindhoven als werkverschaffing. Door de gemeente Eindhoven zulleu bij den Watertoren te Stratum en bij de Dommel te Gestel terreinen gereed worden gemaakt voor sport parken als werkverschaffing. Waar particulieren in Strijp reeds met ver gevorderde plannen rondloopen, zullen we dus binnenkort in alle deelen der stad over sportparken beschikken. Brand. Te Eindhoven is het café van C. v. d. V„ Boschdijk, met danszaal en woning afgebrand. Inzegening R. K. Gezellenhuis te Eindhoven. Op 27 September zal Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen het R. K, Ge zellenhuis aan de Deken van Some- renstraat te Eindhoven komen inze genen. Het drie verdiepingen hooge complex gebouwen omvat klooster, kapel, gezellenhuis, logeergelegenheid, gaarkeuken en scholen voor achter lijke kinderen en staat onder leiding der zusters uit de Choorstraat te Den Bosch. Noodlanding. Woensdagmiddag moest een mili tair vliegtuig F 16 uit Den Helder op den terugweg van Venlo, een noodlanding maken te Nuenen, door dat de motor wegens den velen regen, niet goed meer functionneerde. Bij de landing werd een der wielen een weinig verbogen. Het vliegtuig was bemand met den officier vlieger Adriaans en den korporaal Knaapen. Auto gestolen. Dinsdagavond werd te Leeuwen (Maas en Waal) de auto van R., die even in een café was gaan zitten, weggereden door een onbekende. Woensdagmorgen vond men den wagen onder aan den dijk liggen en totaal vernield. De dader is onbe kend. 340 sollicitanten. Een oproep van sollicitanten naar de betrekking van gemeente-politie ambtenaar op Texel (Den Burg) heeft meer dan 340 liefhebbers op geleverd, dat is honderd meer dan in 1930, toen een soortgelijke oproep voor deze gemeente werd gedaan, De vele auto-ongevallen. Elke week hebben de dagbladen een aantal grootere of kleinere ver keersongevallen te vermelden. Om niet eentoning te zijn, worden alleen nog de ongelukken in de streek en de meeste doodelijke ongevallen van elders vermeld. Wij worden gewend aan de droevige lijst en ook maar al te veel aan de gevaren zelve. Volgens „De Avondpost" bestaat in justitieele kringen het voornemen scherper en ingrijpender maatregelen te treffen in verband met de voort durende toeneming van auto-onge lukken. Overwogen wordt de auto's, die het ongeluk veroorzaakt hebben, verbeurd te verklaren en deze of te doen vernietigen (wat een dwaasheid ware of ten voordeele van het Rijk te doen verkoopen. Het steeds toenemend aantal ver keersongevallen, waarbij elke week in ons land verscheidene dooden te betreuren vallen, eischt in elk geval doeltreffender maatregelen. Tegen schuldigen moet streng worden op getreden in het belang der veiligheid van het verkeer. De roekeloozen, die meester zijn van den weg, zien er echter niet tegen op, hun eigen leven op het spel te zetten, om niet te spreken van dat van anderen. Zij zullen dus met zeer forsche strafbepalingen moeten worden bedreigd, willen zij tot meer bedachtzaamheid worden gedwongen. Het ministerie van Justitie schenke deze kwestie de aandacht, welke zij waard is. Inbraken te Nijmegen. Door inbraak hebben dieven zich toegang verschaft tot een villa aan den Berg en Dalschen weg te Nij megen. Ge3tolen werden een partijtje gouden en zilveren sieraden en een partij sigaren. Woensdagnacht werd ingebroken in de gebouwen der N.V. Practicus aan de Vondelstraat te Nijmegen. Het is reeds de vierde maal, dat in dit perceel werd ingebroken. Ditmaal werden de in de cassa aanwezige gelden benevens een gouden vulpen ontvreemd. De ziektegevallen te Goes. Naar de Msb. verneemt, heeft het bacteriologisch onderzoek uitgewezen, dat de vrouw en de kinderen van C. uit de Schengestraat te Goes, die in het Gasthuis zijn opgenomen, lijdende zijn aan para-typhus. De medici zijn van meening, dat men hier inderdaad met voedselvergiftiging (vleesch, bouillon of melk) te doen heeft, al kan de juiste oorzaak nu niet meer worden nagegaan. Inmiddels is het aantal patiënten uit dat gezin nog toegenomen. Op één na zijn thans allen in de barak voor besmettelijke ziekten bij het Gasthu/.s opgenomen. Hun toestand is niet direct levensgevaarlijk. Het noodweer te 's Gravemoer. De schade te 's Gravemoer door den hagelstorm van 1.1. Zaterdag aangericht aan kweekerijen en boom gaarden, is geschat op ongeveer f 45.000. Door den bliksem gedood. Tijdens een onweersbui zijn van den landbouwer-molenaar A. Mulder, te Walderveen, bij Barneveld, drie in de weide loopende koeien door den bliksem gedood. Varkens-vlekziekte Geen verlaging van het serum. Het nader antwoord van den minister van Binnenl. Zaken en Landbouw op de vragen van het Tweede Kamerlid, den heer Ebels betreffende verlaging van den prijs van het vlekziekteserum voor varkens, luidt Als resultaat van het onderzoek ten aanzien van de vraag, of, in verband met de geringere toepassing van de preventieve inenting tegen de vlekziekte, aanleiding bestaat, den prijs van het vlekziekteserum te ver lagen, wordt medegedeeld, dat hierbij is gebleken, dat, zelfs bij een verla ging van den prijs van het serum tot f 7.50 per liter, zijnde de helft van den kostprijs, de vermindering van de kosten der inspuitingen per varken van zoo geringe beteekenis zal zijn, dat nauwelijks kan worden verwacht dat de toepassing daardoor aanmer kelijk zal worden beïnvloed. Met het oog hierop bestaat tot verlaging van het betreffende tarief geen aanleiding. Gevolgen van plagerij. Woensdag speelden eenige jongens onder wie de 17-jarige K., in de Singelstraat te Arnhem met een 9-jarig ventje, dat vermoedelijk door de gcooteren werd geplaagd. Het ventje nam ten slotte een riem, waarmede hij K. een slag tegen het gezicht gaf, die zoo aankwam, dat deze niet meer door zijn linker oog kon zien en zich onder behandeling van een geneesheer moest stellen. Deze deelde mede, dat het jong- mensch vermoedelijk zijn gekwetste oog zal moeten missen. Groenten naar de mestvaalt? Berichten in de pers maakten er melding van, dat in het Westland de groenten geen prijzen opbrengen en de tuinders derhalve verplicht zijn deze naar den afvalput te bren gen. De secretaris van den Haag- schen Armenraad mr. Sark, heeft zich, naar hij in het „Vad." mede deelt, gewend tot de secretarissen der veilingen te Loosduinen, die hem mededeelden, dat de bedoelde be richten niet juist waren. Aan de veiling kunnen voor minimum-prijzen de meeste groenten nog steeds van de hand worden ge daan. Hetgeen eventueel overblijft, is van een zoodanige qualiteit, dat het voor gewone consumptie niet meer geschikt is. Aan de markten worden wel groenten weggeworpen, die echter veelal door kleine koop lieden tegen zeer lage prijzen worden uitgevent. Deze groenten zijn mee- rendeels drie dagen oud, zoodat ook deze voor distributie niet meer in aanmerking komen. Buitendien is de hoeveelheid van de groenten, die geen of vrijwel geen prijzen kunnen opbrengen, zoodanig ongeregeld, dat het onmogelijk is, een organisatie van groentenverstrekking daarop te bouwen. On- en minvermogenden tegemoet te komen, door gratis-ver strekking van de overcomplete groen ten is zoodoende niet mogelijk ge bleken. De oogst van liard fruit. Gemeld wordt, dat in tegenstelling met de uitkomsten der cultuur van zacht fruit (aardbeien, zwarte bessen, enz.) de resultaten van den hard fruitoogst in dit jaar behoorlijk mogen worden genoemd. Het oogstjaar 1931 steekt onder dit opzicht gunstig bij 1930 af. Niet alleen zijn over het algemeen de zomer-appel- en perenboomen goed beladen, ook de Veilingprijzen over treffen de verwachtingen, die met het oog op d» malaise niet hoog gespan nen waren. Er worden voor eerste kwaliteit appelen en peren op de meeste veilingen prijzen gemaakt van 15 tot 30 ct. per kilogram. Dit gë- voegd bij den vrij ruimen oogst, geeft dit gedeelte van het zuidelijk boomgaardbedrijf reden tot tevreden heid. Van de winterappelen belooft de Bellefleur eveneens een gunstig be schot, al zijn op het oogenblik de zich ontwikkelende vruchten over het algemeen nog zeer klein van stuk. Roofoverval te Hamburg. Het „Snelgerecht" te Hamburg heeft Woensdag vonnis gewezen in de zaak van den roofoverval, die in Juli j.l. op het hoofdstation aldaar is gepleegd. De dader de Nederland- sche koopman V., was in financieele moeilijkheden geraakt en zag tenslotte geen anderen uitweg dan zich door een misdaad geld te verschaffen. Den elfden Juli kwam hij in Hamburg aan. Hij kocht een revolver, een ploertendooder en een dolkmes en begaf zich daarop naar het wissel kantoor van het station, waar hij verzocht vierduizend mark in Hol- landsch geld te wisselen. Hij vroeg of de uitbetaling in een achterkamer kon geschieden, omdat hij, naar taj zeide, bij het in ontvangst nemen van een groot bedrag vroeger al eens bespied en gevolgd was. Aan dit verzoek, dat niet onge woon leek, werd voldaan. Nauwe lijks echter had V. een voet gezet in de achterkamer of hij trok den ploertendooder en gaf den beambte, die hem het geld moest uitbetalen daarmede een slag op het hoofd. De aangevallene kon nog ontko men naar het aangrenzend kantoor, waar hij luide om hulp riep en de dader werd overweldigd voor hij kans had een goed heenkomen te zoeken. Het O. M. eischte vijf jaar en een maand tuchthuis. De uitspraak luidde twee jaar en twee maanden. Bevrijding van twee millioen slaven De keizer van Abessinië wil de slavernij in zijn land afschaffen. In een schrijven aan de internatio nale vereeniging tot afschaffing der slavernij deelde hij mede, dat hij de twee millioen slaven, welke zich in zijn land nog bevinden, de vrijheid wil schenken. China's watersnood. Het aantal bij de overstrooming omgekomen personen stijgt dagelijks met honderden, en Hankow, alsmede de inwoners van andere plaatsen aan de Jangtse-kiang, leven in de vrees, dat de verschrikking van epidemieën zich zal komen voegen bij die van den watersnood. De Chineezen vluchten naar Shang hai en de stoombooten zijn propvol Japanners, die met vrouw en kinde ren hun woonplaats verlieten. van 14 tot 20 Augustus. GEBOREN Johanna II. M. Wilmsen, Veltum Maria J. II. Wilmsen, Veltum Wilhelmina M. L. Zanders, Oirlo Leonardus P. J. Reintjes, O ver broek Gertrudis M. G. Volleberg, Eindstraat Catharina J. J. Martens, Hen- seniusstraat Martinus A. H. Arts, Merselo Petrus J. G. Peeters, Hoenderstr. GEHUWD Ger. Joh. Franc. Dechnar oud 42 jaren, arbeider en Anna Gertrudis Peeters, z.b., oud 53 jaren beiden te Venray. Leo Ant. Joh. Wolke oud 25 j. winkelchef te Ginneken en Regina Ga. Ma. Greefkens oud 28 j. z.b., te Venray.

Peel en Maas | 1931 | | pagina 2