Tandarts Kruytzer Gemengde Berichten De Kippenhouderij op het platteland De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat het kantoor van den Gemeente- Ontvanger vanaf Maandag 17 Aug. lot en met Maandag 24 Aug. a s. voor het publiek gesloten is. Voor het doen van betalingen vervoege men zich ter secretarie. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. De Kozakken naar Geysteren Bij gelegenheid van de Water sportfeesten te Geijsteren op Zon dag 23 Aug. a.s. zullen aldaar ook optreden de bekende Kozakken. Ongetwijfeld zal hierdoor het bezoek aan Geijsteren «norm druk ker worden. De Z E. Pater Barthoiomeus van Tilburg O.F.M. leeraar aan het Missiecollege St. Franciscus Solanus der Eerw. Paters Franciscanen te Sittard, is overgeplaatst naar het Minderbroedersklooster alhier. Te Utrecht slaagde voor het examen Fransch L. O. Mej. G. Greefkens, alhier en voor het examen Fransch M. O. de Heer P. Janssen, alhier. Tevens slaagde aldaar voor het examen Engelsch L.O. de Heer P. Haars, alhier. Morgen Zaterdag zal Venray's Fanfarecorps een concert geven op het Henseniusplein. Aanvang 8 uur. Het op Zondag 16 Augustus door de Fanfare „Ons Genoegen", Oirlo te Oostrum te houden Volks concert is uitgesteld tot Zondag 13 September a.s. Ingevolge de bouwverordening is vergunning verleend aan Th. Verheyen te Merselo tot het bouwen van een woonhuis. Tweedaagsche marsch-oefening. Door het 2e Regiment in het gar nizoen te Venlo werd op 12 en 13 Aug. a.s. eene tweedaagsche marsch- oefening (60 K.M.) gehouden. Het 2e Regiment marcheerde op den eersten dag over Grubbenvorst, Lottum, Broekhuijzen, Broekhuijzen- vorst, Oijen, Blitterswijk, Wanssum, Oostrum naar Venray, alwaar in den nacht van 12 op 13 Augustus werd gelogeerd in zalen Wilhelmina en Wed. Schellen. Op 13 Augustus keerde de troep over Castenray, Horst, Californië, Grubbenvorst naar de kazerne terug. Het 17e Regiment marcheerde den eersten dag over Baarlo, Maas- bree, Sevenum, Horst wederom naar de kazerne terug, terwijl den 2den marschdag vanuit de kazerne naar Horst werd gemarcheerd, alwaar vervolgens het 2e Regiment infanterie werd opgewacht en daarna gezamen lijk langs de hierboven genoemde route naar de kazerne terugkeerde. Rykstolefoondienst. Nieuwe aansluiting Nuyens W. J. F., arts St. Anna- gestichr, Venray, telefoonnummer 133 In de etalage van den Heer H. Camps zijn te bezichtigen de prijzen, die door de Handboog schutterij „St. Oda" alhier zijn uit geloofd. bij gelegenheid van haar groot concours, dat Zondag 16 Aug. begint. Uitslag der Zondag gehouden wedvlucht door de Postduivenver- eeniging „De Zwaluw" vanaf Na- mèche (B.), afstand 137 K.M. De prijzen werden behaald als volgt: jonge duiven le, 6e, 18e, 19e en 24e H. Strij- bosch 2e, 17e en 32e St. Servaas 3e G. Vissers 4e, 5e, 16e en 31e G. Janssen; 7e, 12e, 23e en 27e A. Loonen8e, 9e en lie J. Gommans; 10e, 13e en 25e Gebr. Rutte^ 14e Gebr. Hendrikx 15e G. v. Dijck 20e en 21e J. Vermeulen 22e J. Kusters 26e P. Manders 28e J. Janssen29e en 30e P. Janssen. Overduif St. Servatius. Duiven los half 9. Aankomst eerste duif 10-29-3, laatste duif 10-47-29. Uitslag wedvlucht Orleans, (Frankrijk) afstand 499 K.M. gehou den met jarige duiven. De prijzen werden behaald als volgt le en 4e G. Janssen 2e P. Kersten 3e St. Servaas. Overduif P. Kersten. Duiven los 7.50 uur. Aankomst eerste duif 4—38—12, laatste duif 8—6—55. Het le en 2e kampioenschap is gewonnen door G. Jansen. Bondsfeest te America. Op Zondag 16 Augustus a.s. zal te America het jaailijksch bondsfeest gehouden worden. Medewerking wordt verleend door de Kon. Harmonie, Mannenkoor Concordia en fanfare te America. Voor muziekliefhebbers staat een aangename middag te wachten. OVERLOON. Nog enkele dagen en de kermis staat ook hier weer voor de deur. Een ieder is druk in de weer om alles zoo goed mogelijk in orde te brengen, vooral bakkers, slagers en kasteleins. Ook de spulle- bazen zijn hun tenten en kramen aan het opbouwen en de zaalhouders zullen zorgen voor spiegelgladde dansvloeren, zoodat oud en jong wederom van harte kan genieten. Was er reeds lang plan de dorpsstraten te herzien, dezer dagen is begonnen met de opmeting er van, zoo dat wij verwachten dat spoedig met de werkzaamheden voor het leggen van nieuwe verkeerswegen begonnen zal worden. HOLTHEES. Zondag j.l. nam onze Schutterij deel aan 't concours te Bergen. De volgende prijzen wer den behaald 2e corpsprijs vrije paal en le kampioensprijs Jos. Jansbeken. Morgen Zaterdag neemt onze Schutterij deel aan het groot concours te Gemert. Zondag 16 Aug. wordt hier het 2e Bondsconcours gehouden nabij café W. Loonen. Indien het weer mede werkt, kanhet hier druk worden. Aan dit concours nemen 70 schut ters deel. Het echtpaar G. Mulder alhier zal 20 Aug. a.s. zijn gouden bruiloft vieren. Geheel ons dorp werkt mede, om dit zeldzaam feit zoo luisterrijk mogelijk te vieren. Ernstig auto-ongeluk te Mook. Dinsdagavond is de auto van de familie K. uit Nijmegen, die met kapelaan Böckeling aldaar voor een liefdadig doel naar Heerlen was ge weest, op den terugweg naar Nijme gen bij Mook tegen een boom ge reden. De auto moest uitwijken voor een tegemoet rijdenden wagen, geraakte toen in de tramrails en sloeg tegen een boom. Kapelaan B., die naast den be stuurder zat, was er het ergst aan toe. Hij kreeg een vrij zware schedel breuk en een dubbele kaakfractuur. Hij werd onmiddellijk opgenomen en vervoerd naar de kweekschool te Mook, waar hij een rustigen nacht doorbracht. Zijn toestand was Woensdagochtend geruststellend en is hij per ziekenauto naar het St. Canisius-ziekeohuis te Nijmegen over gebracht. De andere inzittenden van den verongelukten auto kwamen er goed af en konden de reis naar Nijmegen voortzetten. Vreeselyke gevolgen van vuurtje-stoken. Aan de Zandbergen aan den Veldenscheweg te Venlo was Dins dagmiddag een groepje kinderen bezig te spelen, toen, een van de kinderen had vermoedelijk lucifers bij zich, zij ertoe overgingen een vuurtje te stoken. Gewakkerd door den feilen wind was het vlammetje spoedig een flink vuur geworden. Plotseling moet het 4-jarig doch tertje van den heer S. aan den Veldenschenweg te dicht bij het vuur zijn gekomen, waardoor haar kleeren vlam vatten. De kinderen die het ongeluk zagen gebeuren liepen in allerijl weg om de in nabij heid wonende ouders der kleinen te waarschuwen. Toen de heer S. bij zijn dochtertje, dat geheel in vlammen stond, aankwam, wist hij nog wel het vuur van haar kleeren tedooven, waarbij hij een zijner handen ernstig ver wondde, doch het arme slachtoffer was zoodanig met brandwonden overdekt, dat het spoedig na aan komst in het R.K. Ziekenhuis aan de bekomen verwondingen bezweek. De politie heeft een onderzoek ingesteld. De dader gearresteerd. Dit treurig geval moet zich als volgt hebben toegedragen Eenige opgeschoten jongens van 12 tot 17 jaar hebben in de Zand bergen bij den Veldenschenweg vuurtje gestookt. Een oude stroo- matras, die zij ergens in de bosschen gevonden hadden, wierpen zij op het vuur. Jongere kinderen die ia de buurt aan het spelen waren kwamen naar het vuurtje kijken. De bengels hebben toen met het brandende stroo naar de kinderen geworpen. De 17- jarige H. liep de kinderen met de stroofakkels achterna en heeft de vier-jarige M. S. een bos brandend stroo op het hoofd en rug geworpen met het noodlottig gevolg, dat de kleine aan de bekomen brandwonden bezweek. Het lijkje is door de politie in beslag genomen. De 17-jarige H., wonende aan de Runnestraat, is gearresteerd. Felle brand te Weert, Donderdagmiddag ontstond brand in de boerderij van den landbouwer P. Timmermans te Weert. In weinige oogenblikken stond de boerderij in lichte laaie en waren de vlammen overgeslagen naar de nhast de boerderij gelegen woning schuur van de wed. Heekers en de woning van den arbeider W. Frenc ken. De bewoners, die op het veld aan het werk waren, snelden bij het zien van de vlammen toe, doch aangezien er geen water in de buurt was, viel aan blusschen niet te denken en brandden de drie huizen geheel uit. Er kon slechts weinig worden gered. De in de schuur ondergebrachte rogge-oogst, een voorraad hooi en een 'aantal landbouwgereedschappen gingen verloren. De boerderij van Timmermans was geheel verzekerd. Bij' de weduwe Heekers was slechts de inboedel verzekerd, terwijl van den arbeider Frencken niets was verzekerd. De oorzaak van den brand is onbekend. WESSEM. Maandagavond om streeks 10 uur had de 74-jarige land bouwer Cor. Deneer het ongeluk in den kelder van zijn woning te vallen, met het noodlottig gevolg, dat hij zonder tot bewustzijn te zijn terug gekeerd, Dinsdagmorgen is overleden. Bevryding der Peel. In de Vrijdag gehouden vergade ring van den Raad van Weert werd, tot ontsluiting uit het isolement van de honderden H.A. puike ontgin- ningsgronden in het Noorden der Gemeente bezuiden de Noord-Bra- bantsche grens besloten, mede ter bestrijding der werkloosheid, eene groote verharden weg aan te leggen van Weert naar de Brabant che grens in de richting Sterksel, waarbij gerekend wordt op Rijks- en op Provinciale steun. GELEEN. Zeer binnenkort zal er begonnen worden met den bouw van een kalk-ammoniak-salpeterfabriek te Kerensheide. De kosten zijn be raamd op rond f 500.000. De Rolducsclie Studieweek. De Zevende Sociale Studieweek van den Limburgschtn R. K. Werk- liedenbond, van Zondag tot Dinsdag te Rolduc gehouden, was druk bezet. Er waren 440 deelnemers. En nog eenige honderden, die zich hadden aangeboden, moesten worden afge schreven. Wel een bewijs, dat deze Studieweken van beteekenis zijn ge worden in het Nederlandsche sociale leven. Want zij, die daar onder den katheder zitten, kwamen uit alle deelen des lands. Groot was de belangstelling voor de drie leerrijke dagen in de Rolduc«che sfeer van gelijkheid, van openhartigheid en gezelligheid. Het onderwerp dezer week was het kapitalisme, het tegenwoordige productiestelsel, een onderwerp, dat, in het middelpunt van de belangstel ling staat, nu de internationale volks huishouding ongeveer is vastgeloo- pen, zooals onweersprekelijk blijkt uit een aantal van twintig millioen werkloozen in de wereldindustrie. Mgr. Dr. W. H. Nolens. Nog steeds geen verbetering. In den toestand van Mgr. Nolens, die de vorige week reeds bezorgd heid wekte, is sindsdien geen ver andering ten goede gekomen. Gildefeesten. 15 en 16 Augustus worden te Deurne nationale gildefeesten gehou den. Timmerwerkplaats uitgebrand. Maandagnacht om 1 uur werd de brandweer te Helmond gewaarschuwd voor een uitslaauden brand in de timmermanswerkplaats van het aan nemersbedrijf der N.V. Schampers aan den Heuvel. Bij aankomst van de brandweer stonden de werkplaat sen ieeds in lichte laaie. Het mocht de brandweer gelukken, den brand tot de timmerwerkplaats te beperken, die echter met de aanwezige hout bewerkingsmachines door het vuur werd vernield. In brand geraakt. Door het vlam vatten van de benzine van een kooktoestel geraakte ten huize van G. J. v. d. Meulen te Reek de Inwoner F. Kort in brand. Met moeite wist men de brandende kleeding te dooven. K. had zeer ernstige brandwonden bekomen en was aan de eene zijde geheel ver brand. In zorgwekkenden toestand werd hij overgebracht naar het St. Josephsgesticht en later naar 't gast huis te Grave. Ook eenige huisge- nooten bekwamen brandwonden. Buren wisten den brand in de keuken te blusschen. Brand. Te Zeeland is het huis van den landbouwer J. v. d. Berg met de schuur afgebrand. Verzekering dekt gedeeltelijk de schade. Te Posterholt zijn Maandagnacht huis en stalling van den landbouwer W. afgebrand. De ingeschuurde granen, het huisraad, drie geiten en een groot aantal kippen zijn verbrand. Verzekering dekt de schade. Doodelyk ongeluk in Wychen. Zondagmorgen omstreeks 11 uur heeft op de Rijksweg Grave—Nij megen, nabij Alverna, een ernstig ongeluk plaats gehad. De 24-jarige tuinder J. K. uit Hatert kwam met zijn rijwiel uit een zijweg gereden. Op hetzelfde oogen- blik naderde met matigen gang uit de richting Nijmegen een auto bestuurd door den heer Zw. aldaar. De wiel rijder werd door den auto gegrepen, en terzijde van den weg geslingerd, waar hij met een ernstige wond boven het linkeroog bewusteloos bleef liggen. Vrij kort na het onge val trad de dood in. Nekkramp in West-Brabant. Het 2i/s-jarig zoontje van den heer M. te Hoeven is ten gevolge van nekkramp overleden. Te Etten is een geval van nek kramp met doodelijken afloop bij een ongeveer eenjarig kindje geconsta teerd. Extra treinen naar Parys. Onlangs meldden wij dat de Ned. Spoorwegen bij genoegzame deelna me extra treinen naar Parijs zouden organiseeren. Er zou dan een trein van Groningen via Maastricht en een van Amsterdam via Roosendaal loopen. Bij de proefneming verleden week is echter gebleken, dat voor den trein van Groningen niet vol doende belangstelling bestond, zoodat van Donderdag 20 Aug. tot Zondag 23 Aug. alleen de Amsterdamsche trein via Roosendaal—Esschen zal loopen. De werkeloosheid te Eindhoven. De werkloosheid te Eindhoven, die tot korten tijd binnen betrekkelijk gunstige afmetingen bleef zij was bijvoorbeeld naar verhouding belang rijk minder dan in het nabijgelegen Helmond heeft zich den laatsten tijd zeer ten kwade gekeerd. Dit is hoofdzakelijk toe te schrijven, aldus lezen we in de „Tijd", eerstens hieraan, dat de ontslagen bij Philips meer dan vroeger ingezetenen van Eindhoven treffen (in herbegin der malaiseperiode werden grootendeels werknemers uit andere plaatsen door Philips ontslagen), en tweedens, aan de groote slapte in de bouwbedrijven. De bouwvakken leveren een be duidend kwantum werkloozen. Het aantal alleen uit de bouwvakken valt op ongeveer duizend te stellen. Talrijke bouwvakarbeiders, die jarenlang onafgebroken bij denzelfden patroon werkten, zijn thans ontslagen. Er zijn patroons, die vroeger een uitgebreid personeel in dienst hadden, en nu het beetje werk met eigen gezinsleden afdoen. Een groot aantal voormalige Philips-arbeiders, speciaal in de om liggende dorpen, is het een of ander nerinkje begonnen en trachtop zoo'n manier in zijn onderhoud te voor zien. De stad Eindhoven betaalt weke lijks ongeveer f 20.000 aan steun uit. Daarnaast worden van de charitatieve vereenigingen e.d. groote offers gevorderd. Van een stelling gevallen. Dinsdagmiddag te half vijf is te Hilversum de 31-jarige timmerman W. L. uit Vreeswijk, die aldaar werkzaam was aan den bouw eener school aan de Snelliuslaan van een 6 meter hooge stelling gevallen. Hij was bij het leggen van ijzeren buizen duizelig geworden. De man kwam op een stalen balk terecht, zoodat hij met een zware hersenschudding naar de R. K. Ziekenverpleging werd gebracht. Hier is hij na korten tijd overleden. Het slachtoffer was ge huwd en vader van drie kinderen. Onder een mast verpletterd. Dinsdagmiddag te half twee is de 33-jarige schipper A. Ossinga, uit Rotterdam, die met zijn tjalkschip voor een scheepswerf in de Hei manswetering bij Alphen a d. Rijn lag, door den mast van zijn vaartuig verpletterd, toen deze dool: het breken van een staaldraad, omlaag viel. De man was op slag dood. Het slachtoffer was gehuwd en vader van vier jeugdige kinderen. Als liet komkommertijd is. De „Schager Courant" vertelt het volgende ,Een onzer plaatsgenooten had een telefoon, welke dezer dagen is opgeheven en ontving diensvolgens van de directie van de Rijkstelefoon een laatste nota van 5 cent voor gehouden en nog te beta'ei locale gesprekken. Maar tevens is er nog een aftrekpost van vijf cent, zegge 5 cent. Dus de man was, dat wees de nota duidelijk uit, nul cent, zegge 0 cent schuldig. Onze ex abonné krijgt evenwel toch op de ommezijde der nota de aanschrijving, om dit bedrag van 0 cent per postcheque- en girodienst te storten, vóór tien Augustus, ten postkantore alhier. En als dit bedrag niet voor tien Augustus is betaald, is de betrokkene tien cent innings- kosten verschuldigd. Invordering ge schiedt alsdan ten huize door aan bieding van een stortingsformulier. Bij niet betaling bestaat uitsluitend gelegenheid den eersten werkdag, volgende op dien van aanbieding, voor storting ten postkantore. Daarna is f 0.35 inningskosten verschuldigd en volgt een tweede en laatste aanbieding aan huis enz. enz. De aangeschrevene achtte het dus maar het beste, om naar het post kantoor te gaan, om zijn verschuldigd bedrag van nul cent te storten. Hij wordt daar heel serieus ontvangen, stort het bewuste bedrag van nul cent en ontvangt daarbij een deftig bewijs van storting. Als curiositeit toonde men de redactie dit bewijs voor t 0.00 Twee kinderen uit een bedstee gesmeten. De heer Baukes te Lutjebroek schrok in den afgeloopen nacht door een hevigen slag uit den slaap op. Het bleek, dat een groote auto, waarin drie heeren uit Enckhuizen zaten, die zeer snel moet hebben gereden, tegen zijn woning was aan gekomen en daarvan 'n groot stuk van voor- en zijgevel weggeslagen had, terwijl twee zijner kinderen, die aldaar in een bedstee lagen, met bed en el in de beek waren gerold. De inzittenden van den auto hadden zoo goed als geen letsel bekomen, de auto was licht beschadigd. Een sensationeele redding. Maandagmiddag geraakte, naar het „Hbl." meldt, een 8-jarig logétje uit Utrecht van den heer Jonkers te Meppel in de Smildervaart. De heer A. J. Nijland zag het ongeval en begaf zich te water. Zijn Duitsche herder, die meende dat de baas in gevaar verkeerde, sprong hem na en trachtte hem met zijn tanden vast te houden en terug te trekken. Er ont stond in het water een verwoede worsteling tusschen den heer Nijland en zijn hond, welke laatste ten slotte losliet. Eerst daarna kon de heer Nijland zijn reddingspogingen vervolgen. Na drie maal duiken bracht hij het ventje dat reeds bewusteloos was, boven. Nadat kunstmatige ademhaling was toegepast, keerden de levensgeesten terug. Hun eerste vaart. Die ook hun laatste werd. Maandagavond heeft op de Rotte- meren op ongeveer een half uur afstand van Zevenhuizen een ernstig ongeval plaats gehad. Twee jonge mannen uit Zevenhuizen, de 25-jarige M. Knoop en zijn 17-jarige broer Gerrit waren op de Rottemeren aan het zeilen. Zij werden door het slechte weer overvallen en, naar het schijnt, waren ze niet in staat de boot te houden. Het vaartuig is in den loop van den avond, men weet nog niet hoe laat, omgeslagen en de beide zeilers zijn verdronken. Smokkelen van biggen. Men meldt ons. dat het smokkelen van biggen uit Duitschland aan de Groninger- en Drentsche grens, steeds drukker wordt. Het verschil in prijs werkt daartoe ten zeerste mee, daar in Oost-Friesland nog geen 1 R.M. per week kan worden bedongen en hier te lande reeds f 1.05f 1.50 per week wordt besteed. Hoewel de varkenshouder ongaarne ziet, dat met Duitsche biggen wordt gemarkt, ook met het oog op het overbrengen der varkensziekte, wordt op enkele markten uitsluitend, in Duitsche big gen gehandeld en heeft reeds een enkele marktcommissie den minister telegrafisch verzocht het euvel te keeren, daar de Ned. varkensfokkerij in de toekomst zal lijden door den grooten aanvoer van Duitsche biggen op de Ned. markten. Nederlander in België verongelukt Te Wuestwezel (B.) is Adr. Konings uit St. Willebrord, gemeen te Rucphen, met een vrachtauto tegen een boom langs den weg gereden. Hij werd zoodanig gewond, dat hij spoedig, zonder tot bewust zijn te zijn gekomen, overleed. Een andere inzittende M. Maas, eveneens van St. Willebrord afkomstig, werd uit de cabine geslingerd en bekwam slechts lichte verwondingen. K. laat een vrouw en twee kinde ren achter. Kiudermoord te Luik. Een onbekend gebleven persoon heeft in een casemat van de citadel van Luik een zevenjarig jongetje vermoord, na zich eerst aan het kind vergrepen te hebben. Men is in het bezit van het sig nalement van den moordenaar. Het is niet uitgesloten, dat hij de wijk heeft genomen over de Duitsche of de Nederlandsche grens. Do koude zomer. Maandag was het te Londen de koudste dag, dien men sedert 1917 ooit in Augustus gekend heeft. In de Londensche city stond de thermometer op 60 graden, terwijl de temperatuur op Croydon niet hooger dan 50 graden was. In sommige deelen van Oxfordshire daalde de grondtemperatuur tot het nulpunt en te Greenwich stond de grondtemperatuur slechts één graad boven het vriespunt. Zestig huizen in asch gelegd. Zaterdagnacht brak brand uit in een hut in het dorpje Bolongniano bij Riva. Het vuur greep als razend om zich heen en had binnen korten tijd zestig huizen in ascb gelegd. 400 personen zijn daardoor dak loos geworden. De prefect van het departement en de andere autoriteiten hebben maatregelen genomen om de getrof fenen te helpen. Het rampenland China. China is wel een ongelukkig land Sedert een reeks van jaren wordt dit millioenenvolk geteisterd door burgeroorlogen die honderdduizenden en nog eens honderdduizenden hebben wegge vaagd, waarbij nog komen alle ellenden, die de oorlog met zich voerde, in den vorm van afschuwe lijke ziekten en hongersnood. Thans hebben enorme overstroomingen een ramp zonder weerga over dit ongelukkige land gebracht. Volgens de berichten zinken de nooden van den burgeroorlog in het niet bij de verwoesting, welke in het heele land is aangericht door enorme overstroomingen. De toestand in het dal der Yang Tse is thans ontzettend. Een heer lijke lente beloofde een overvloedige oogst, doch in enkele dagen tijds bedekten de overstroomingen achttienduizend vierkante mylen van dit vruchtbare dal, verwoestten vier millioen woningen en brachten drie en twintig millioen personen in den grootsten nood De verwoesting vindt haar weer gade niet in de laatste 100 jaar. Het is thans nog onmogelijk het aantal slachtoffers te schatten, maar het moet verschrikkelijk zijn, want een ontelbaar aantal dorpen is over stroomd. Talrijke vluchtelingen zijn op weg naar Hankow door onbekende oor zaak gestorven. Men vreest voor een ernstige epidemie en men heeft dan ook maatregelen tegen het uitbreken van de pest genomen. Berichten uit Peking deelen mede. dat ook de provincie Chili overstroomd, waardoor een kwart millioen personen getroffen wordt De schade aan den oogst bedraagt meer dan 2 millioen pond sterling. De toestand in het geheele land schijnt erop te wijzen, dat voor den winter een groote hongersnood onvermijdelijk te wachten staat. Nieuwe overstroomingen in Britsch'Indië. Tengevolge van den dit jaar met ongewoon groote hevigheid ingetre den natten moesson, zijn Woensdag elf steden en dorpen in het laagge legen Malvan-district ten Zuiden van Bombay, door het water overstroomd. Hoe groot het aantal slachtoffers is. staat nog niet vast, doch er zou den honderden menschen verdronken zijn. Duizenden bewoners van deze streek zijn dakloos. Van het dak gevallen Bij het leggen van eternietplaten op het rieten dak van de villa „De Meerle" aan den oud-Bussummerweg onder Huizen sloeg de 24-jarige loodgieter G. van Riel uit Bussum zich met een hamer op een der vingers. Door de pijn sloeg de man achterover en viel op straat. Met verbrijzeld hoofd werd hij opgenomen. De dood is onmiddellijk ingetreden. Do langste dagen in Europa, Terwijl 'bij ons de langste dag half Juni ongeveer 16 tot 17 uur duurt, zijn er in Noordelijk Europa streken, waar de dagen, in dit jaar getijde veel langer duren. Tot deze streken behoort in de eerste plaats IJsland, waar de zomer dag 3t/z maand duurt, daar de zon dien tijd niet onder den horizon zinkt. Dan volgt het Noorsche eiland Vardö, aan de Varangerfjord gelegen, waar de langste dag eveneens eenige maanden van 22 Mei tot 21 Juli duurt. Op de derde plaats komt dan het Zweedsche grensplaatsje Tornea het Noorden van Finland, waar de langste dag wel is waar, niet meer met maanden wordt gerekend, maar toch nog 21i/2 uur duurt. In Petersburg en Tobolsk blijft de zon op den langsten dag 19 uur boven den horizon, om op den kortsten dag reeds na vijf uur te verdwijnen. De zomer- en winterdagen zijn te Stockholm en te Upsala, in het algemeen van gelijke lengte als die van Petersburg en Tobolsk, met dit onderscheid, dat in de eerst genoem de steden de langste dag I81/2 uur en de kortste 5i/s uur duurt, Ons vroolyke hoekje. Vanmiddag hoorde ik een aardige mop vertellen, welke misschien den lezers van „Peel en Maas" ook eenig plezier kan schenken, 'n Vrouw lag op haar sterfbed, en vroeg haar man, wat hij doen zou, als zij kwam te sterven. De echtgenoot antwoordde: „Wel, gek worden"... „Maar zal je dan niet hertrouwen vroeg de vrouw verder. „Wees maar gerust, hoor zóó gek zal ik niet worden," was het weder-antwoord van haar dierbare wederhelft. Dit geval deed mij denken aan de verliefde nalooperij van den Duit- schen Michel achter de Fransche Marianne, waarover de Berlijnscbe correspondent van „De Maasbode" deze week schreef. Hoe paradoxaal het ook moge klinken de Duitschers lijden aan een ongelukkige liefde voor de Franschen, en tegen alle hoop in blijft Michel hopen op een gelukkige verbintenis met Marianne, Toen bij de laatste ontvangst van Brüning te Parijs de heer Laval zeer lief en vriendelijk tegen dezen was, meende de politieke huwelijksmakelaar Henderson het gunstige oogenblik gekomen, om Marianne eens te polsen over wat zij doen zou, als haar eeuwige minnaar Michel binnen enkele dagen van wanhoop sterven zou, „Wel, gek worden," antwoord de de schijnbaar lieftallige Marianne, waarop Henderson zeer diplomatiek vroeg„Maar waarom sluit gij dan geen politiek huwelijk met den op recht minnenden Michel „Wees maar gerust, hoor", was het bescheid van het lichtzinnige meisje, „zóó gek ben ik niet 1". Patersstraat, Venray AFWEZIG van 15 Aug. tot 6 Sept. AANWEZIG op 24 en 31 Aug. van 9-12 uur voorin door JOS. BOSHOUWERS te LENT Zouden ze in de rui vallen VRAAG Ik wilde volgende week de jonge en de oude kippen inenten tegen diphtheritus, doch ben bang, dat de oude kippen daardoor in de rui zullen vallen. Ze leggen nu nog ruim 50 pCt., en deze eieren zou ik toch niet gaarne missen. Van den winter hebben ze een lichte halsrui gehad, allemaal op een vierde ge-

Peel en Maas | 1931 | | pagina 2