Hul». Verkeuj PRIMA STRIK AlfeeFtmeJ|] Ik koop ook nF* Aanbieding Boekbinderij P. Plantenga Bekendmaking. Naar Kevelaer Vischtuig W. WINTERS. /inters Laodbbood Oostrum I.CoeneQ-Houtackers Het Wonder! waschzëep J.Coenen-Houtackers Opruiming Hoeden en Petten A. HABRAKEN. Voor de a.s. Kjii. Verheugen's Diverse Sdio^ S. Claassens-i LUNCHROOM VERÉl 1/2 pond Bisciit Zaansche Mok CADEAU I J. Kemps, Venray Gemengde Berichten Desiré. H van Aarssen overgeplaatst Wiliemstraat 2 bespreking Vergadering Zondag 26 Juli a.s. Stuurtasschen Zadeltasschen Rijwielstoeltjes Peter Hendrix 5i/2 ct, of 23|4 ct. Bindtouw, Vliegertouw, Vliegerpapier, enz Te Koop een kinderwagen 20 pCt. korting Notaris Pluymaekers 10 pCt. extra korting Taarten, Vlas, Gebakje lal Koekjes, enz. @i Gevulde Kallspasfeitj ei Hors d Oeuvres, Varié. Zaljal. Huzaren-Salade, e« MAYONNAISE 30 d. won; VANILLE- MOCCA4J Tijdens de Kern Zondag en Maandag 12 uAl GEZELLIG ZITJE PRIMA CHS Nieuwe Jams Nieuwe oogt J een reuzenkoek caet ik weel, dal de Fo Wam sckiMerend geconsfrun mooi afgewerkt, teliil J&ÊÏxut/s keus kan doen uit" aanfrekkeliike kleure L. J. A. H. Schrijnen het volgende schrijven ontvangen „Enkele jaren geleden werd de Blindenvereeniging „Sint Odilia" in ons bisdom opgerichtdeze neemt enkel blinden als leden op. Hoewel deze vereeniging van veel belang is, om het lot der blinden te verzachten, toch kan zij niet in alles voorzien, wat noodig is, om de blinden op godsdienstig sociaal en maatschap pelijk gebied bij te staan. Daarom verheugen Wij ons over de oprich ting., van een nieuwe vereeniging „Licht en Liefde", Commissie voor Blindenzorg in Limburg, die hoofd zakelijk uit niet-blinden bestaat, en ten doel heeft, op elk gebied de blinden behulpzaam te zijn, en in 't bijzonder de leden van bovenvermelde vereeniging te helpen. Wij keuren dit edel werk van christelijk hulpbetoon ten volle goed, hopen, dat velen deze Commissie in haren prijzenswaardigen arbeid zullen steunen, en schenken aan alle hare leden en aan allen, die deze Com missie zullen steunen, Onzen bis- schoppelijken Zegen." (w.g.) L. J. A. H. SCHRIJNEN, Bisschop van Roermond. Spreekuren Burgemeester. De Burgemeester is uitsluitend voor het publiek te spreken, zooveel mogelijk iederen dag van 10 tot 12 uur voormiddag, met uitzondering van Vrijdags. Openstelling Bureaux Secretarie, Burgerl. Stand en Gemeente- Ontvanger. De Secretarie is voor het publiek geopend iederen dag van 9 tot 12 voorm. en van 2 tor 4 namiddags. Zaterdags alléén van 9 tot 12 uur voormiddag. Het Kantoor van den Gemeente ontvanger is voor het publiek ge opend, met uitzondering van den laatsten dag van elke maand van 9 tot 12 voormiddag en van 2 tot 3 namiddag. Zaterdag alléén van 9 tot 12 voor middag. Na drie uur is dus het Kantoor van den Gemeente-Ontvanger en na vier uur de Secretarie voor het publiek GESLOTEN. YENRAYERS 25 en 26 Juli, dus a.s. Zaterdag en Zondag, komen de Dageraders naar ons Limburg om ons in onze over tuiging te hoonen. Tooit U allen met de geel-witte strik en geeft blijk van uwen afkeer aan deze voorloopers der communisten. Uitbreidingsplan Venray. Ter openbare kennis wordt gebracht ingevolge artikel 31 der Woningwet, dat het ontwerp van een plan van uitbreiding met uitvoerige kaarten en giondteekeningen vanaf Woensdag 29 Juli 1931 tot en met Woensdag 26 Augustus 1931 op de gemeente secretarie voor een ieder ter inzage ligt. Venray, 24 Juli 1931 De Burgemeester van Venray, O. VAN LOO. GEVONDEN Twee rijwiel plaatjes. Inlichtingen Marechaussee kazerne. Dienstplicht. Lichting 1932. Het door de provincie Limburg te dragen aandeel in het getal der tot gewoon dienstplichtingen bestemde ingeschrevenen der lichting 1932 is bepaald op 1498. Het opgelegd aandeel gewone dienstplichtingen bedraagt voor de gemeente Venray 27. Het wit'gele antwoord op de Dageraads-uitdaging. In de verschillende Venraysche winkels worden thans wit-gele strik jes verkocht. Ieder koope zoo'n strikje en drage het op 25 en 26 Juli, als de Dageraadsmenschen komen. Derde Orde. Leden van de Derde Orde wijzen we op de bekendmaking van het bestuur, voorkomende in het Tweede Blad. Te 's-Gravenhage slaagde voor de akte Na (Nijverheidsonderwijs) met aanteekening voor Paedagogiek, welke akte de bevoegdheid geeft voor het geven van onderwijs in het vervaardigen van onder- en bovenkleeding en huishoudgoed aan inrichtingen, bedoeld in artikel 11 eerste lid der Nijverheids onderwijs wet, Mejuffrouw Gerardina Aerts uit Venray. Verleden Donderdag werd alhier door den heer J. van Weegen architect N.I.V.A. te Vierlingsbeek, aanbesteed, het bouwen van een woonhuis voor den Weled. Heer P. Camps, stationschef alhier. Er waren voor de a.s. Kermis van zeer fijne Pal. Samos, roode en witle Port, Zoete Sp. Wijn, Qraves, Bergerac, Madeira enz. en oude belegen Wijn aan zeer lage prijs. Op alle meest bekende SI GAREN per kistje 10 pCf. kor ting bij Zie Etalage. 19 17 inschrijvers. De uitslag was als volgt Gebr. Oudenhoven, Venray f 6285 Arts en Gielen, Merselo f 5800 P. Volleberg, Venray f 5550 A. Tacken, Oostrum f 5542 Pijpers en Siebers, Venray f 5510 Reynders, Wanssum f 5481 Gommers en Reintjes f 5450 Simons, Vierlingsbeek f 5390 Maas, Wanssum f 5385 P. Spee, Venray f 5385 Veldhuizen en Koenen, Maash. f 5360 Rutten, Ayen f 5130 H. Volleberg, Venray f 5090 Th. Vissers, Wanssum f 5010 A. Smits en Everards, Horst f 4940 Maassen en Zn., Venray f 4892 Het werk werd aan de laagste inschrijvers gegund. OVERLOON. Van Vrijdag op Zaterdagnacht hebben dief of dieven door het uitbreken van een ruit kans gezien in het kantoor van het pak huis van den N.C.B. bij den Molen alhier, in te breken. Getracht werd om de brandkast te openen, wat niet is gelukt. Alles werd verder goed nagesnuffeld, doch er wordt niets vermist. De jager H. H. alhier had het geluk op zijn jacht een flinke groote moervos te schieten. Een goede op- ruiming Maandagavond had hier op zeer eenvoudige wijze de opening plaats van het electrisch licht. Na dat de Burgemeester in tegenwoordig heid van den Raad en afgevaardigden van den P.N.E.M. het licht had in geschakeld, werd er door de fanfare een concert gegeven onder de Linde boom. Waarmede de opening was besloten. HOLTHEES. Maandag had alhier de feestelijke opening plaats van de electrische verlichting van ons dorp. Om 7 uur kwam de fanfare O.L. Vr. Gilde bijeen. Eerst werd eene muzikale wandeling door het dorp gemaakt. Daarna werd een concert gegeven bij verschillende café's. Tot laat in den avond was het heel gezellig in Holthees. Op de 1.1. gehouden vergade ring van den Schuttersbond Venray en Omstreken, werd als bestuurslid gekozen den heer W. Loonen, alhier. centrale besloten, tot den minister van Arbeid, Handel en Nijverheid het verzoek te richten voor vrijstelling van premiebetaling voor de sociale verzekeringswetten voor tuinders met een inkomen van minder dan f 1200 's jaars. De minister heeft bericht, dat hij zijn medewerking voor de daarvoor noodige wetswijziging niet kan verleenen. Eenlge en algemeene kennisgeving. Iederen Zondag bestaat bij vol doende deelname gelegenheid de Passiespelen te Tegelen te bezoeken. Vertrek vanaf Hense- niusplein half 2. Prijs met inbegrip van plaatsbewijs f 2.50. Aanbevelend G. KUPERS, Henseniusplein. Relletjes te Rotterdam. Woensdagnacht is te Rotterdam bij een relletje door de politie ge schoten, waarbij een 52-jarige man, die met de zaak niets te maken had, werd getroffen en spoedig overleed. Donderdagmorgen werden 2 per sonen door een schotwond in den arm getroffen. Door den trein gegrepen en gedood. Men meldt uit Delft Donderdagmorgen omstreeks 11 uur is op den spoorweg Delft—Den Haag nabij den overweg 't Haantje" de tuinder O. uit Honselersdijk door den Parijschen trein gegrepen en vermorzeld. Het verminkte lijk is door de politie te Delft naar het gasthuis vervoerd. De trein had korten tijd vertra ging. Pols in een deegmacliine afgekneld. Woensdag had de bakker Hekkers van de coöp. verbruiks- en produc- tievereeniging „Ons Belang" te Deventer de onvoorzichtigheid een in beweging zijnde deegmachine te willen schoonmaken. Hij werd door de machine gegrepen, waarbij zijn pols vrijwel werd afgekneld. De man werd in het ziekenhuis opgenomen. Doodelyk ongeval. Dinsdagavond heeft er op het Stationsplein te Amsterdam een aan rijding plaats gehad, waarbij een menschenleven valt te betreuren. Een heer, die op weg was naar huis, werd aangereden door een auto van de Mij. Ned. Bronnenbelang, waarbij de wielen den ongelukkige over de borst gingen. Bloedend uit neus en ooren is de man naar het Wilhel- minagasthuis overgebracht, waar hij is overleden, zonder tot bewustzijn te zijn hekomen. Het slachtoffer was gehuwd. Haarwasschen met benzine. Te Hengelo beging mej. B. de onvoorzichtigheid het haar met ben zine te wasschen terwijl een bran dend theelichtje in haar nabijheid stond. Op 'n gegeven moment vloog het haar in brand. Op haar hulpge roep schoten buren toe die door middel van dekens de vlammen wisten te dooven. Met ernstige brandwon den werd het slachtoffer naar het ziekenhuis gebracht waar het Don derdag is overleden. De aardbeien en wat ze opbrengen Aan de drie Beverwijksche vei lingen werd tijdens de jongste aard beiencampagne aangevoerd 2.459.144 Kg., tegen 2.060,054 Kg. in 1930. De opbrengst bedroeg in 1931 f 438.036 tegen f 658.318 in het vorig jaar. De doorsnee- prijs was 18 cent per Kg„ tegen 31 cent in '30 en 33 cent in '29. Geen vrijstelling van premie betaling. In verband met de malaise in den tuinbouw had de algemeene verga dering van de Langendijker groenten- 3UHSSBUJKE STABS V1IBAY van 17 tot 24 Juli GEBOREN Peter G. M. Derks, Oostrum Maria H. A. Rutten, Smakt Jacobus J. Martens, Oirlo Huberdina van Meijel, Lieseven Anna L. van Vechel, Merselo GEHUWD: Wilhelmus H. van de Voort, 27 jaar, graanhandelaar te Venray en Maria H. Titulaer, 27 jaar, z.b. te Blerick. Antoon E. Camps, 27 jaar, boom- kweeker en Petronella J. v.d. Voort 28 jaar, z.b.. beiden te Venray. Johannes M. Lemmens, 26 jaar, grossier en Theodora Ch. van ter Velden, 25 jaar, z.b., beiden te Venray. OVERLEDEN Antoon Litjens, echtgen. van Anna M. Kusters, 75 jaar, Kruisstr, 1 patient St. Servatiusgesticht. KERKELIJKS S1I1ST1I Parochiekerk Morgen Zondag feest der H. Kinds heid. Onder alle H. Missen collecte ten bate der H. Kindsheid. 6 uur 1ste H. Mis, 7 uur Kindermis, waaronder alle kinderen ter H. Tafel naderen om den zegen over het H. Kindsheidwerk van God af te smeeken. Ook de direc teur zal tot die intentie de H. Mis op dragen 8 uur H. Mis9 uur geen Kindermis 10 uur de Hoogmis. Om 2 uur kleine Congregatie. Geen herhalingscatechismus. Onder de H. Missen van 6, 8 en 10 uur pree'c over het werk der H. Kinds heid door den Z. E. Pater Gerard Kemps. Terstond na de Hoogmis optocht. Half 4 het Lof met toespraak tot de kinderen en zegening der kinderen, ook de niet-schoolgaande. De ouders worden verzocht hierbij tegenwoordig te zijn. Na het Lof vergadering van het Apostolaat des Gebeds. Wegens het feest der H. Kindsheid zal de H. Familie niet om 4, maar om 5 uur beginnen. Ter gelegenheid van de H. Kindsheid wordt men beleefd verzocht te vlaggen. De ouders worden er aan herinnerd, dat de kinderen hun medaille dragen. De kinderen welke moeten aangekleed worden, moeten kwart voor 9 aan de Zusterschool zijn. Maandag half 8 leesmis voor de moeders en kinderen der St. Anna- vereeniging, 8 uur uitvaart voor Ant. Litjens, 7 uur Lof. Dinsdag half 8 Jaarg. voor Peter Johannes Beerkens, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Martin Wismans, Hendrina Trijnes en Henrica Wismans. Woensdag half 8 besteld Jaarg. voor Johannes Schaeffers en zijn zoon Theodoor, 8 uur Jaarg. voor Peter Johannes Bistervels. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 besteld Jaarg. voor Mathijs Gou- mans en zijn dochter Christina. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. Jaarg. vo»or Adrianus v. d. Biggelaer, Catharina Otto en hunne dochter Wil- helmina. Zaterdag feest van St. Petrus Banden en aanbidding van het Allerh. Sacra ment, 6 uur uitstelling van het Aller heiligste, 8 uur leesmis, 10 uur de Hoogmis, 3 uur de Vespers, half 7 Completen en Lof. Van 2 tot 3 uur aanbidding voor de Congregaties, van 1 tot 2 uur aanbidding voor de mannen der H. Familie. A.sZondag collecte ten bate der kerk, 6 uur eerste H. Mis en generale H. Communie voor de mannen der H. Familie. Paterskerk. Morgen Zondag feest van de H. Moeder Anna. Om 5, 6 en 7 uur H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek. Collecte voor de H. Kindsheid. Kwart over 9 H. Mis en vergadering voor de Derde Orde, afd. Mannen. Om half 3 voor de afdeeling Vrou wen. Kwart over 4 gez. Vespers, 5 uur Lof en H. Kruisweg. Heden kwart voor 9repetitie Zangkoor D.O. Maandag feest van de Zalige Maria Magdalena van Martinengo. Volle afl. o.g.v. Om 7 uur, half 8 en 8 uur H. Missen voor Antonius Litjens, als lid van de Aartsbroederschap. Half 8 Hoogmis. Half 7 Lof. Dinsdag half 8 Hoogmis ter eere van den H. Antonius. Half 7 Lof. Woensdag half 8 Hoogmis, waar na Te Deum. Vrijdag half 8 Hoogmis. Half 7 Lof. Zaterdag feest van St. Petrus Banden, Patroon van Venray. Vanaf Zaterdagmiddag 12 uur en op alle dagen onder het Octaaf, dus tot en met Zondagavond 9 Aug. is deze kerk te verdienen de Portiuncula-aflaat op een dag naar verkiezing. Vereischten zijnBiecht en H. Communie. Telkens als men deze kerk bezoekt moet men 6 maal Onze Vader, 6 maal Weesgegroet en 6 maal Glorie zij den Vader bidden. De relikwie van St. Fran- ciscus wordt ter vereering uitgesteld. De Heer en Mevrouw A. VERCAUTEREN-POELS geven met groote vreugde kennis van de geboorte van een Zoon Venray, 23 Juli '31. Ondertrouwd Hen riet te Janssen en Harry Fokker Venray, Hilversum, Ju" J1 Huwelijksvoltrekking te Venray 18 Aug. a.s. 14 van Paterstraat naar 12 Getrouwd Martin Lemmens en Theodora v. t. Velden die, mede namens wederzijdsche familie, hartelijk dank zeggen voor de groote belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Venray, 21 Juli '31 14 Neus-, Keel- en Oorarts Spoorstraat 32, Nijmegen AFWEZIG tot 9 Aug. Belanghebbenden, die aan de wenschen deel te nemen, vol gens besluit der Algem. Verga dering, worden verzocht ZON DAG 26 JULI nam. 4 uur aan het Kantoor der Fabriekte zijn. De Directeur van de Coöp. Stoomzuivelfabriek „Venray" 20 F. VERKLEV. Verloren een pakje tusschen De Keizer en Paterskerk Adres Bureau dezer. Prachtige Giadiqlen verkrijgbaar bij J. Beerkens, Kolkweg 8. na de Hoogmis in de zaal van Linders. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Verpachting jacht. 4. Rondvraag en sluiting. Trouwe opkomst verzocht. Onmiddellijk daarna Vergadering der Tuinbouwvereeniging Bespreking levering groenten. De Besturen. Bij voldoende deelname rijdt iederen Zondag een autobus naar Kevelaer vanaf 10 Garage Derksen Patersstraat 9 10 Wederom ontvangen een prachtcollectie als Hengelstokken, Angels, Foppen, Dobbers enz. Eerste kwaliteit tegen de laagste prijzen. Aanbevelend, 15 Een flink dubbelstuk van de allerbeste 61 a 62 pet., dus hoogste "vet- zuurgehalte voor per enkel stuk. Groote voorraad in aan spotprijzen. Aanbevelend, 14 TE ZOOP 2 dragende varkens 14 weken dracht P. J. Pouwels, Boddebroek Oirlo TB KOOP 60 Wit Leghorn hennetjes oud 6 weken bij H. Clephas, Beekweg 10. TE KOOP 100 stuks Wit Leghorns 7 weken oud, en prima Eigenheimers 5 cent per kilo M. Smits, Veltum L 3. in goeden staat. Adres Bureau dezer. TE KOOP fijne Augurken aan veilingprijzen bij L. Backus, Slationsweg Henseniusstraat 5. 17 te VENRAY zal op Maandag 27 Juli 1931 nm. 6 uur, in het café van H. Oden- hovenSwinkels te Venray aan den Overloonscha weg, voor P. J. Linders en kinderen, publiek verkoopen 1. Huis, bevattende 2 wonin gen met tuin en bouwland te Venray a. d. Overloonsche weg nos. 17 en 17a, kad. Sectie C no 5157, groot 23.70 A. 2. Bouwland in het Veuroysch Broek Kad Sectie C 3583 groot 16 80 A. 24 Aanvaarding koop 1 op 1 Oct. 1931, koop 2 is verpacht aan Th. van Kessel. Betaling der koop penningen op 1 October 1931, Grondbelasting vanaf 1 Jan. 1932 Onze Groole Uitverkoop tevens 48 gaat door tot en met 1 Augustus a.s. Heeren-M ïdeartikelen Heerenhemden, Heerendassen, Bretelles, Sokkenhouders, Gordels, enz. em Dames-Modeartikelen Overgroote keuze. DAMESSCHORTEN enz. over alle voorradige goederen, ook op alle Meubelen. PROFITEER eiken dag versch. F u (worden desied l-roquetien warm bezi I i 100 Minzaam aanbevelend,! Voor de a.skerm extra laqear so per Fijne Krentenmik, Klonljf Prima groole en kleine Beschuit, 3 pond Koffie voor 1 gld Koffie van 40, 50, 60, 63, 70, 80 en 90 Alle soorten Puddingen en si Rozijnen 22, 25, 30, 32, 38 ct. per pond. Krdn 2 Pruimen 28, 30, 32 ct. Abrikozen exljijn Schijfjesappelen 34 ct. Vanillesuiker lokjes Sluis zelfrijzend Bakmeel 22 ct. Oelkerslkpc Vruchten in blik: Abrikozen en Perzikejilo Appelmoes 58 ct. Beleefd aanbevelend. Albert Heijn's Heerlijk Vanaf bed in al onze filialen tki ij Ter kennismaking met de voortreffelijke kwadteit onzeJlEl JAMS vanaf Zaterdag 25 Juli tot en rtZa 1 Augustus bij aankoop var een pondspot le kwaliteit Huishoudjam 39 uit eigen fabrieken Bij elk pond Koffie van 45, 55, 65, 75, 1 of 125 per pond R. 300 VENRAY, Markt 7 Venlo Roermond rnttypvosfAieAa t I

Peel en Maas | 1931 | | pagina 2