Bij Examens en Openbaar Optreden Transpireerende Brieven aan tante Jet. Bij Hoofdpijn en bij Kiespijn Gemengde Berichten blijft men kalm en helder door het gebruik van Mynliardt's Zenuwtabletten. Glazen buisje 75 ct. wijzers in de lichamelijke opvoeding in Nederland met afschrift van een adres aan Z. E. den Minister van Onderwijs Kunsten en Wetenschappen wordt, na voorlezing door den Voorzitter, ter inzage voor de leden gelegd. Het ingekomen adres van het Bestuur van den Bond van mobilisatie- invaliden om adhaesie te betuigen aan een besluit van den gemeenteraad van Smallingerland inzake het in het leven roepen eener wettelijke rege ling, welke mobilisatie-slachtoffers algeheele schadeloosstelling waarborgt, wordt na mededeeling van den Voorzitter, dat onze Katholieke Minister dienaangaande een wetsvoorstel heeft ingediend en we daarop gerust kunnen wachten. Voor kennisgeving aangenomen. Dan leest de Voorzitter voor het ingekomen schrijven van de ver- eeniging van Limburgsche Dakpannenfabrikanten om mede te werken, dat geen ander materiaal dan Nederlandsche dakpannen voor dakbedek king wordt gebruikt. Spreker stelt voor dit schrijven voor kennisgeving aan te nemen. Als het mogelijk is zullen wij natuurlijk de Nederlandsche industrie steunen, doch particulieren kunnen wij niet dwingen. De heer Odenhoven meent, dat het hoofdzakelijk de bedoeling is voor gemeentegebouwen e.d. alleen Nederlandsch fabrikaat te gebruiken en dan is er wél wat voor. De Voorzitter zegt, dat dit ook zeker zal gebeuren, als het mogelijk is. Wordt algemeen goedgevonden. Dan deelt de Voorzitter mede, dat den leden binnenkort eene uitnoo- diging zal bereiken om gezamenlijk de boerderij aan het Zwartwater en de bosschen aldaar te bezoeken. Hierna schorst de Voorzitter de openbare vergadering en gaat de Raad in geheime zitting over. Na heropening stelt de Voorzitter aan de ordevoorstel van B. en W. tot het beleggen eener som groot f 41000, onder verband van eerste hypotheek, vrijgekomen door aflossing van in Nederlandsche Staatslee- ningen belegde gelden. Wordt algemeen goedgevonden deze gelden onder verband van eerste hypotheek op verschillende onroerende goederen te beleggen tegen eene rente van 4i/t pet. 's jaars. Nog worden B. en W. door den Raad gemachtigd om de boerderij in het Zwart Water zoo goed mogelijk onderhands te verpachten. De heer Nelissen vraagt de pomp te Oirlo te doen herstellen. Deze is al lang stuk, zeer tot ongerief der velen, die er water halen. De Voorzitter zal ze 'ns goed laten nazien. De heer Geurts zag de z.g. Castenraysche straat gaarne in orde ge maakt. De Voorzitter verzoekt den heer Geurts, als het de meest gunstige tijd daarvoor is, eens op te bellen. De heer Jacobs zegt, dat het z.i. wel aanbeveling zoude verdienen, het kohier der hand-, span- en voerdiensten wat vroeger op te maken. De Voorzitter zegt, dat juist omdat volgens velen het beter laat kon, dit jaar het kohier iets later is opgemaakt. Het blijft echter moeilijk. Niets meer aan de orde zijnde en niemand meer het woord verlan gende sloot de Voorzitter de vergadering met gebed. Reis-, Missie- en andere herinneringen. Een avontuur op zee. VIII. Gemoedelijke Tante Tante, het was nacht Oorlogs nacht 1 Een van die nachten vol gruwel en verschrikking Terwijl de heidenen sliepen de zoete slaap des vredes, zonnen de Christenen be lust op bloed op moord en dood slag en zongen „Te Deums" U, o God loven wij) om den Schepper te bedanken voor hun overwinnin gen Broedermoord op groote schaal terwille van een hand vol geld... en een stuk grond Dood, vuur en ellende spuwden en braakten de bommen, granaten, geweren en kanonnen... honderde jonge levens werden in een nacht weggemaaid, duizende harten ver scheurd en gebroken in kommer en droefheid.... Het gebeurde dan, tante, in één van die nachten, donkerder dan de hel, zwarter dan de duivel, toen een menschenleven niet hooger geacht werd dan een worm, die men ver treedt langs den weg... Het was ongeveer den 18den November 1916 om één uur des nachts Onze boot lag na een tien- daagsche omweg in de Engelsche haven. Een donkere schim op som ber water. De bevelen waren streng, alle lichten uit boven op het dek en beneden in de salons en cabines mochten slechts enkele lichten bran den. Het gevaar van bommen uit de lucht was grootde vorige avond waren er elf Zeppelins boven Londen geweest. Wie het waagde z'n neus even buiten te steken, zag kleine lichtjes van allerlei kleur kris kras door elkaar over het water schieten; lichtjes van pijlsnelle oorlogsbootjes, koeriers, boodschappers, torpedo jagers enz. Buiten was het koud, een vinnige, venijnige, triestig mistige, merg en been doordringende Engelsche kou Allé passagiers bleven binnendeks en brachten in de stemmig verlichte salons, rustend en droomend in zalig niets doen of zingend en pratend de avond door. Maar het was dan één uur in de nachtAl wat oogen had om te slapen, sliep. Alles ademde rust en donkerte. Wij lagen met z'n vieren (missionarissen) in vier bedden in een cabine ongeveer twee meter lang en twee meter breed twee bedden boven elkaar aan de binnen en twee boven elkaar aan de zeekant. Die boven lag. lag voor het raampje, lekker luchtig Ondergeteekende had het geluk; kibbelen past niet voor missionarissen en daarom hadden we er om geloot, en voor de eerste keer van mijn leven was het lot mij gunstig geweestMidden in stond een klein kleerkastje en daartegen over de waschtafel en deur. Daar lagen we dan met z'n vieren te droomen van bommen en granaten en van het nieuwe leven, dat wij ingingen.... zachtkens klotsten de golfjes tegen 't oolijk ronde raampje. Maar plotseling... wat was dat Daar drong een geluid door in de cabine, steeds harder en luiderik in welk geval het gerechtshof haar verzoek zou steunen, gaf zij een weigerend antwoord. Wordt vervolgd. ontwaakte half, wreef mijn oogen, werd steeds meer en meer wakker luisterde, luisterde nog eens, meende een soort geplas te hooren, keek door mijn raampje, maar zag natuur lijk niets. Opeens echter, daar klonk weer dat geluid 1 Een langgerekte kreet... Agua (water) aguaa... Er was geen twijfel meer aan op hetzelfde oogenblik zat ik rechtop in bed. Een koude rilling doorvoer al mijne lede maten, daar lag er een in het.... Ik greep in 't donker naar mijn onder buur en riep hé, man, collega, wordt eens wakker D'r ligt er eentje in 't... Mijn onderbuur scheen echter niet veel zin te hebben om wakker te worden, bromde zoo ietstusschen z'n tanden vanhoudt je gemak, flauwe aardigheid en ik meende zelfs, dat zijn voet op tamelijk onzachte wijze in aanraking kwam met een zeker deel van mijn eerbiedwaardig lichaam. Die slaap-collega was anders zoo kwaad niet, maar het was hem niet kwalijk te nemen in de duister nis en in mijn eerste ontzetting had ik hem bij z'n haren gegrepen, het geen natuurlijk zelfs voor een mis sionaris allesbehalve aangenaam is. Neen, riep ik nu nog harder, 't is geen gekheid, we zijn getorpedeerdl D'r liggen er al een paar in 't water, hoor maar Mijn eerw. compagnon-onderbuur was in zijn studenten-tijd altijd een eerste klas sportman en zwemmer geweest. Die woorden torpedo, waterwaren voldoende... Op hetzelfde oogenblik zat ook hij rechtop in zijn bed, zoo wakker alsof hij nooit ge slapen had. Beiden luisterden we scherp, vol spanning, met ingehou den adem en daar klonk weer ineens die akelige kreet, ijselijk als een gil uit de hel, door die kou en die huiveringwekkende duisternis en stilte daar buitenAguaaa.... aguaaaaa. Wasser 1 Wasseéééér Ja, zei mijn onder-compagnon, er ligt er eentje in. Maar die is er vast ingevallen of ingesprongen. Als we getorpeerd waren, zou je wel meer lawaai hooren. Dat vond ik ook. We probeerden het licht, gelukkig, dit ging aan Alweer een bewijs, dat alles in orde was. Toen we daar in eens onze twee eerw. overburen nog kalm zagen liggen slapen, werden we, geloot ik, allebei tegelijk door dezelfde ingeving aangeblazen. Ieder pakte een overbuur eens goed bij zijn schouder, schudde hem flink door elkaar en we riepenhé, jon gens, (niet zou nauw kijken, tante, we waren onder mekaar) kom er uitEr ligt er eentje in 't water Aguaaaa, aguaaaa, krijschte het weer wanhopig. Brrr, hij liever dan ik... De bovenste overbuur was er ook in een wip uit, maar de onderste lag zoo stevig vastgekneld in Morpheus teedere armen, dat er geen wakker krijgen aan was. Hij mom pelde zoo iets van laat maar liggen, halen jullie hem er maar uit, en draaide z'n eigen eens kalmpjes om. Zijn missionaris-vuur lag nog te smeulen onder een laagje asch, tante! Den volgenden morgen beweerde hij op zijn woord van eer, dat hij van de heele herrie niets gehoord had en wel zoo iets gedroomd had over een man in 't water... Enfin, we hadden geen tijd om te wachten, elke minuut was er één voor de drenkeling. In een oogwenk wipten we de noodzakelijke kleeren aan en renden naar boven ais eerste hulp bij ongelukken. Daar stonden we ineens midden in de nacht boven op het dek van dit monsterachtig gevaarte. Egyptische I duisternis De pijpen, masten, kra men doemden langzamerhand voor onze oogen op als reusachtige spoken uit de onderwereld Geen man of muis te bekennen, bijna geen hand voor je oogen te zien Wat nu te beginnen We keken over de leuning in de donkere diepte naar het glinsterend water, maar hoorden of zagen niets meer... We trachten uit te vinden, waar het slachtoffer ongeveer moest liggen en eindelijk meenden we daaronder in het ijs koude water iets te hooren spartelen. We riepen toen naar hem en weder om weerklonk die kreet vol wan hoop en doodsangst uit die ver twijfelde ziel; die kreet om hulp, zoo dichtbij en toch zoo ver.,., het geluid werd zwakker en zachter, de man raakte uitgeput. Maar toen we hem eenmaal ge vonden hadden, toen kende de hei lige ijver van mijn sportieven onder buur-missionaris geen grenzen meer; hij liep en rende over het schip, op zoek naar touw ol staaldraad; viel hier, struikelde daar, nu over dit, dan over dat en greep naar ai wat touw was...M'n overbuur-missionaris liep hem zenuwachtig-gejaagd achter- greep ook van alles wat hij dacht, dat goed was, terwijl onder geteekende de onvrijwillige waterman in de gaten hield en hem met al de kracht van zijn longen moed bleef toeroepen. Was geen gemakkelijke taak, want de man lag daar een vijf tien of twintig meter diep loodrecht onder ons in die ijskoude diepte te spartelen. Nu eens weerklonk weer die hulpkreet, dan weer was alles doodstil en donker... van tijd tot tijd scheen de tobberd zich aan iets vast te klampen. Onderwijl bleven mijn collega's aan 't zoeken, maar het eene touw was te dik, het ander te dun, een derde te kort en eindelijk kwamen ze aangedragen met een redding-boei, waaraan een stevige lange lijn beves tigd zat. Hoera In een oogwenk lag de lijn over boord, we riepen den dren keling toe de lijn te grijpen, maar we hoorden of zagen niets meer... Angstig keken we naar .beneden langs de massale steile wanden. Zou hij verdronken zijn Maar neen. gelukkig hoorden we weer zwemmen,, we zwaaiden met de lijn en bleven roepen de lijn te pakken hij scheen te begrijpen, hij zwom en zwom en had eindelijk de lijn beet. We riepen in 't Duitsch„Binden und halten sie sich gut fest" en begonnen met z'n drieën uit alle macht het touw naar omhoog te trekken... ja, hij had het beet... het vrachtje viel niet mee. Toen we hem een paar meter om hoog hadden getrokken moesten we noodzakelijk even rusten, we lieten de drenkeling even tusschen hemel aarde bengelen, keken naar be neden en probeerden of we hem al een beetje duidelijker konden onder scheiden. Mijn overbuur (van de cabine) zei opeens tegen me ik geloof waarachhtig, dat het een meisje is Kijk maar, 't heeft lange haren... waarop ik zei, dat een meisje on mogelijk zoo hard „aguaaa kon brullen, waarop hij weer zei, dat vrouwen toch ook soms geweldig konden gillen, waarop de drenkeling piotseling een akelige gil gaf, die ons door de ziel sneed. We waren al weer aan 't trekken, maar hij had het niet langer kunnen houden, liet los en pats boem, daar plonste hij weer achterover in die donkere diepte en het ijskoude water... Al onze moeite tevergeefs Die slag zou hij niet meer te boven komen Meewarig bleven we staren naar dat donkere gat daarbeneden, koude zweetdruppels parelden op ons voorhoofd, medelijden vervulde ons hart. Zijn jeugdige ziel had zich op de meest tragische wijze gevoegd bij de zielen van de jonge mannen, wier lichamen op dit oogenblik neer vielen onder de maaiende kogels van menschen, die elkander moesten lief hebben 11 Tenminste, dat meenden wij. Maar waarempel, neen Daar hoorden we hem weer plassen... Tante, het was de meest taaie drenkeling, die ik ooit in mijn leven ontmoet heb... Tantelief, bedwing een weinig uw nieuwsgierigheid ik weet dat dit U geen moeite kost en een vol gende keer verhaal ik U hoe het afliep... Met onderdanige trots voor U, tante Jet Uw beminnenswaardigste Heemeef B. B. van den heer Berger, de 25-jarige de Bruin, zich naar de Maas begeven teneinde met een roeiboot den 27- jarigen v. d. Hooge, knecht bij den heer A. te St. Agatha over te zetten. Sindsdien heeft men niets meer van beiden vernomen. Maandagmorgen is de roeiboot te Cuyk komen aan drijven en de pet van een der ver misten opgevischt, zoodat het ver moeden bestaat, dat beide personen verdronken zijn. Men denkt, dat de boot, waarin tevens het rijwiel van een der ver misten was geplaatst, gekanteld is en dientengevolge de beide inzitten den te water zijn geraakt en ver dronken. Men is bezig naar de ver misten te dreggen. Mijnhardt's Poeders Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. oksels en voeten behandele men met Purolpoeder. Dit is het meest afdoende middel daarvoor Purolpoeder kost 45 en 60 ct. per bus en is evenals Purol, verkrijgbaar bij Apoth. en Drog In angstige spanning. Zondagnacht heeft in de rivier de Maas tegen het Middelaarhuis aan de andere zijde der rivier tegenover het dorp St. Agatha vermoedelijk een vreeselijk ongeluk plaats gehad. Omstreeks 11 uur heeft de knecht Het ongeluk op de Maas te Cuyk. Omtrent het Zondagnacht op de Maas te Cuyk voorgekomen ongeluk vernemen wij nader, dat het thans als zeker moet worden beschouwd dat de beide landbouwersknechts verdronken zijn. Het rijwiel van een der vermisten is aan den linkerrivier oever gevonden, zoodat de ongeluk- kigen blijkbaar reeds de rivier waren overgestoken en het tragisch ongeval bij het weder van wal steken moet hebben plaats gegrepen. Vermoedelijk is een van beiden toen te water geraakt en heeft zijn gezel hem ter hulp willen snellen met het noodlot tig gevolg, dat beiden den dood hebben gevonden. De verdronkenen stonden bekend als oppassende personen. De Bruyn was 35 jaar oud en niet 27, zooals eerder vermeld. Het ongeluk te Blerick. De verdediger van mej. Janssen, huisvrouw Ebben, mr. F. Nederveen, heeft evenals de officier van Justitie hooger beroep aangeteekend tegen het vonnis van de Roermondsche rechtbank in zake het ongeluk op den overweg onder Blerick. De nieuwe raad te Venlo. Naar de V. Crt. verneemt, heeft de heer D. Schrijnen de bereidver klaring, om het Raadslidmaatschap aan te nemen, binnen den aangegeven tijn, die gisteren besloten werd, niet ingezonden. Zoodoende keert hij niet in den Raad terug. Volgens de candidatenlijst van Land- en Tuin bouw, Handel, Nijverheid, en Vrije Beroepen in kieskring 2 komt nu deze zetel aan den heer G. Turien toe. Deze zal'echter ook geen ge bruik ervan maken, zoodat Mr. Dubois deze plaats zal innemen. Moord en moordaanslag te Kerkrade. In den nacht van Zondag op Maandag heeft te Kerkrade een moord en een moordaanslag plaats gehad. 1 Zekere M. S., Duitsch grondwer ker, heeft dien nacht tusschen 1 en 2 uur na een korte woordenwisse ling zijn kostbaas, den Oostenrijker P. met een revolver op korten af stand in het hoofd geschoten. De dood trad weldra in. S. en P. hadden na het sluitings uur van het café, waar ze boven woonden, ruzie gekregen met het bovengenoemd noodlottig gevolg. S. heeft vervolgens op de echt- genoote van Jen verslagene driemaal geschoten, waardoor de vrouw in de borst en de linkerbovenarm werd gewond. De commissaris van politie stelde terstond na het gebeurde een onderzoek in. Op diens last is het slachtoffer naar het lijkenhuis ver voerd terwijl de zwaargewonde vrouw, wier toestand niet levensge vaarlijk was, naar het St. Josephs- ziekenhuis werd overgebracht. De moordenaar is voortvluchtig en zal vermoedelijk de wijk naar het buitenland hebben genomen. De revolver van den dader is niet gevonden. Badmeester verdronken. Bij de heropening van de Leem putten onder Dorst heeft een droevig ongeluk plaats gehad. De badmeester v. d. Valk uit de Kloosterlaan te Breda had in de damesafdeeling al meerdere malen een 13-jarig meisje gewaarschuwd, dat niet in het diepere gedeelte mocht gaan zwemmen. Op een gegeven oogenblik verkeerde ze in gevaar. De badmeester slaagde erin haar te redden. Op het oogen blik echter, dat hij het kind overgaf aan behulpzame handen, zakte hij zelf weg in de diepte. Spoedig werd naar hem gedoken en men slaagde erin hem boven te brengen. De levensgeesten waren echter reeds ge weken. Hij was gehuwd en vader van 5 kinderen. Massa-vergiftiging te Erica. Uit Erica wordt gemeld, dat daar ruim een honderdtal personen, uit ongeveer dertig gezinnen, ziek zijn geworden. De symptonen wezen op vergiftiging en vermoedelijk heeft men te doen met vleeschvergiftiging, ontstaan door het eten van worst. Een aantal patiënten is er ernstig aan toe. De verdachte worsten zijn in beslag genomen en ter onderzoek opgezonden. De aardappeloogst mislukt. In de Dinsdagmiddag gehouden spoedeischende vergadering van den gemeenteraad van Heerhugowaard werd, gezien de katastrophale afme ting die de aardappelziekte heeft aangenomen, een comité benoemd, dat een bedrag van f 2000 ter be schikking kreeg, om de meest getrof fenen aan geld te helpen voor aan koop van die noodige levensmiddelen. Tevens werd besloten, een deputatie naar den minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw af 'te vaardi gen om de regeering met den voor velen nijpenden toestand op de hoogte te brengen. By het baden verdronken. Zondagmiddag is te Druten bij het baden verdronken, de 20-jarige O. S., kleermakersknecht, afkomstig uit Krefeld. Zijn lijk is opgevischt. Het Platteland. We hebben hier al meer geschre ven over de ontstellende gevolgen Van den trek van de bewoners van het platteland naar de stad. Iedereen zal het er over eens zijn, dat we noodig hebben een plattelandsbe volking, die in behoorlijke omstan digheden verkeert. Dat zal den tr.ek naar de stad tegengaan. Over heel de beschaafde wereld zien we naast geweldigen groei van de steden een daling van de platte landsbevolking en daardoor een vermindering van den invloed van het platteland op den gang van zaken in het geheele land. En wanneer we nu moeten toe geven, dat het leven op het platte land meer waarborgen biedt voor de handhaving van geloof en goede zeden, dan moet men ook de con sequentie aan, dat alles gedaan moet worden, om het overwicht van de stadsbelangen tegen te gaan. En dat overwicht is heel groot. De steden genieten gemakken en voordeelen, welke het platteland niet kent. Waarom moeten semi-officieele lichamen als de Elektriciteitsmaat schappijen, de slad stellen boven het platteland Waarom op de dorpen een tarief voor electriciteit van 30—60 ct. per K.W.U. tegenover in de steden van 4—10 cent Waarom drukt het Rijk zelf een stempel van minderwaardigheid op het platteland door daar zijn ambte naren 8 pet. minder salaris te geven dan in de stad Waarom op die wijze de beste krachten van het platteland afgezogen naar de stad Dat het platteland goedkooper is, zal na het gedegen beloog van Dr. Moller wel niemand meer in ernst durven beweren Hier moet radicaal het roer worden omgegooid om de vlucht van het platteland naar de stad tegen te gaan. Wij moeten er niet mee komen, als 't te laat is, gelijk in Frankrijk en Engeland. Door een koe aangevallen. De dienstbode van den heer A. W. te Rijkevoort had het ongeluk in de weide door een koe te worden aangevallen, met het gevolg, dat zij ernstige verwondingen opliep naar het Ziekenhuis te Boxmeer moest overgebracht worden. Werkloozen. Vele werkloozen in de Meierij houden zich momenteel bezig met het zoeken naar miereneieren. Deze kunnen geleverd worden aan de Pluimveevoederfabrieken tegen de som van f 1.50 per K.G. Auto tegen een boom. Maandagnamiddag is op de Hor- sterweg te Blerick een ledige vracht auto, bestuurd door den 32-jarigen aannemer J. Th. uit Venlo, met zeer groote vaart tegen een boom langs den weg gereden, waarbij de motor in brand vloog. Ijlings toegeschoten hulp slaagde er in den gewonden bestuurder, die in bewusteloozen toestand verkeerde, uit de brandende cabine te trekken, terwijl het ook nog mocht gelukken den brandenden auto te blusschen. Th. had een diepe wonde aan het hoofd en verscheidene brandwonden bekomen en zijn rechtervoet bleek ernstig gekneusd. Per auto werd de gewonde naar het R. K. Ziekenhuis te Venlo over gebracht." Gevaren van den weg. Maandagmiddag begaf de 63-jarige S. S. uit Blerick zich per fiets van Venlo in de richting Kaldenkirchen. Ongeveer ter hoogte van het kloos ter „Bethanië" is hij plotseling van het rechtsche gedeelte van den weg naar links overgestoken. De bestuur der van een hem achterop komende luxe-auto, de tabakshandelaar O. uit Venlo. die het naderende onheil zag, poogde nog uit alle macht te remmen en het stuur zooveel mogelijk naar links om te gooien, doch kon niet verhinderen, dat S. door den auto werd gegrepen en met het hoofd onder den wagen terecht kwam. Tengevolge van het krachtige remmen en het plotseling omwerpen van het stuur kantelde de auto. Dr. Paulussen, die spoedig ter plaatse was, het den gewonde, die een ernstige hoofdwonde had opge- loopen per ziekenauto naar het R.K. Ziekenhuis vervoeren. Kort na aan komst aldaar is S. aan de bekomen verwondingen overleden. Den bestuurder van den auto treft geen schuld. Gevaarlijke grap. Vrijdag j.l. richtte de 18-jarige arbeider S., werkzaam op de boven- grondsche werken van Staatsmijn Maurits spelende een slang, waaruit samengeperste lucht stroomde, op het zitvlak van zijn mede-arbeider R. De samengeperste lucht drong in het darmkanaal van R., dat daardoor ernstig werd verwond. Onmiddellijk werd R. overgebracht naar het ziekenhuis te Heerlen, waar een operatie niet meer mocht baten. De ongelukkige is aan de gevolgen over leden. Tegen S. is proces-verbaal opgemaakt. De getroffene was 31 jaar oud en gehuwd. Prov. Staten van Limburg. In de Dinsdag gehouden zitting van de Prov*. Staten van Limburg werd het onderzoek der geloofsbrie ven in handen gesteld van twee commissies. Bij monde van de heeren Vrancken en mr. dr. Frowein werd tot toelating geadviseerd, waarna de beëediging plaats had. De soc.-democraten legden de be lofte af. De betreffende stukken werden voor kennisgeving aangenomen of naar de betreffende afdeelingen ver zonden. De volgende vergadering zal plaats hebben op Dinsdag 28 Juli en vol gende dagen. Verdronken. In de Ooij bij Nijmegen is de 50-jarige N. bij het baden in een kolk verdronken. Kruisbeelden langs den weg. In de parochie Terwinselen onder den rook van Staatsmijn Wilhelmina gelegen, werden Zondag drie kruis beelden op diverse kruispunten ge plaatst, nadat in de kerk een plechtig ,of was gecelebreerd. Alle kerkelijke n sociale vereenigingen, benevens de schooljeugd namen aan de plech tigheid deel. De herder der parochie, pastoor Spients, hield een toespraak. Droevig einde van een rytoer. Zondagmiddag heeft te Someren- Eind een bijzonder droevig ongeluk plaats gehad. Ter gelegenheid van de kermis aldaar waren enkele per sonen in een vrachtauto bestuurd door v.d. L. aan het toeren. Op zeker oogenblik verloor de vader van den chauffeur, de 68-jarige P. d. L., die ook op den vracht wagen zat, het evenwicht, sloeg achterover van den auto en kwam onder de wielen terecht. Een der achterwielen ging den ongelukkige over zijn hoofd. Zeer ernstig gewond werd de man opgenomen en binnen gebracht bij een tweeden zoon, die juist tegenover de plaats woonde, waar het ongeluk plaats vond. In allerijl werd geestelijke en genees kundige hulp ingeroepen, doch de laatste mocht nier meer baten. De rr an heeft nog slechts enkele minuten geleefd. Uit het politie-onderzoek is ge bleken, dat den bestuurder van den vrachtauto geen schuld treft. Verkoop van buitenlandse)! vleeseli. De Commissaris der Koningin in de provincie Gelderland heeft aan het bestuur der Geldersch-Overrijsel- sche Mij. van Landbouw bericht, dat hij na rijp beraad geen vrijheid heeft kunnen vinden om gevolg te geven aan het verzoek van dat be stuur om alle burgemeesters in Gel derland te willen wijzen op de wenschelijkheid, een verordening te maken, waarbij de slagers, die buiten landsch vleesch wenschen te verkoo- pen, verplicht worden, dit op duide lijk zichtbare wijze in hun winkels aan het publiek kenbaar te maken. Het bestuur zal thans afwachten of door wijziging van de warenwet aan dit verlangen zal worden vol daan. Do afgesneden vinger. Te Shanghai heeft de Chineesche filmactuur Hsueh chi shi den ver vaardigers van de film „De Roode Vlinder" een 'proces aangedaan voor schadevergoeding van vijftig duizend gulden wegens een afgesneden vinger. In een der scènes van de film moest Hsueh chi shi laten zien, hoe zijn vinger werd afgesneden. Het was een scène, die op het Chinee sche publiek grooten indruk zou maken. Natuurlijk moest er een truc gebruikt worden en Hsueh chi shi's hand kreeg er een zesden vinger bij. Maar een naijverig actuür sneed, daartoe door den regisseur opgestookt één van Hsueh chi shi's echte vingers af die werd op sterk water gezet en bij wijze van reclame in een flesch aan den ingang van den bioscoop opgehangen, waar de film werd vertoond. Een Chineesche rechtbank zal nu moeten uitmaken, of Hsueh chi shi's afgesneden vinger vijftig duizend gulden waard is. mPENHOUDERS 'P0TL00DEN FIRMA VAN DEN MUNCKHOF

Peel en Maas | 1931 | | pagina 8