Bijïüpl ïai PEEL Ei MAAS I lijst met Abrikozen f Albert ECeij n I lacFonck GroofeStraal Venray Koopt thans Speciale aanbieding BUITENGEWOON GROOTE PARTIJEN TH. ARIAENS-Kostnan mw aiavawjiüh JCoenen-Honta ekers Eet-, Ontbijt- en Koffie - SERVIEZEN, Glas, Porcelein en Aardewerk Jacq. Coenen-Houtackers Koop bij voorkeur aangemaakte Verf en Vloerlakken 111 Electr. Waschmachines Gebr. LucassenLeunen Gemengde Berichten Gordijnringen J. Coenen-Houtackers Heerlijk en.... niet duur N.V. Zeer groote voorraad nu uyriï1 vanaf Maandag 29 Juni t.e.m. Woensdag 15 Juli (Marktdag) HET ENORM GROOTE VOORDEEL voor U in het absoluut vast staand feit, dat wij in de eerste plaats UITSLUITEND de beste kwaliteiten van de beste fa brieken, aan absoluut NIET TE EVENAREN lage prijzen brengen en onze Uitverkoop ALLE en niet enkele artikelen omvat. jA 0! °P a,,e* we' veplaagde doch niet 4^ Q| IU f0 speciaal geprijsde artikelen. IV f0 Jos.C.M.Neeteson J.Coenen-Houtackers Districfs-Arbeidsbeurs Buitengewoon lage prijzen o.a. fabrikaat MIELE 100 liter f 83 - Inmaakglazen en Steriliseer ketels Fornuizen wit en zwart geemailleerd, Emaille- en Blikwaren. Driescharige Ploegen, Eggen, Cultivators WIEGARD PLOEGEN enz. enz. Zaterdag 27 Juni 1931, No. 26. Algemeono vergadering van de» Zuid-Nederl. Zuivelbond te Eindhoven. Maandagmiddag werd te Eindho ven de jaarvergadering gehouden van den Zuid-Nederlandschen Zuivelbond Voorzitter was de heer J. C. Ament, Roermond, die in zijn openingswoord op de moeilijkheden wees, die ook de gemengde bedrijven zwaar druk ken. De landen waarop we met onzen export zijn aangewezen toonen een sterk verminderde koopkracht, die zich uit in beschermende maat regelen voor eigen producten en ver hooging der invoerrechten o.a. voor zuivelproducten en vlee ch. Men dient thans geen kruideniers- of struisvogelpolitiek te voeren, maar de moeilijkheden manmoedig te bezien en ze met vasten wil te boven zien te komen. Er dreigt gevaar, in dien zin dat men neigt over te gaan tot een soort onverschilligheid en het hoofd in den schoor legt. Dit is niet de goede weg. Er is thans meer dan ooit energie noodig om de crisis te be strijden. Die bestrijding bestaat daar in, dat men alle maatregelen te baat moet nemen om rationaal dat te doen wat noodig is, om het bedrijfop peil te houden. Daartoe is aller mede werking noodig. De bond is in al zijn geledingen nog gezond en levenskrachtig en onder Gods zegen zal hij stmd houden. De Voorzitter lichtte de uitbetaling voor geleverde boter nader toe. Tot nu toe geschiedde deze volgens ge maakte mijnprijzen. Er is echter aan drang tot verandering hierin gekomen. De mijn is niet meer wat ze was, toen alle boter duar verkocht werd. Dit geschiedt thans niet meer. De mijnprijzen zouden geen zuiver beeld meer geven van de waarde der ge leverde producten. Het bestuur heeft de zaak onder de oogen gezien. Het stelt zich voor het tegenwoordige mijnsysteem niet alleen te handhaven maar zelfs uit te breiden. Daartoe is een speciale com missie ingesteld om dit vraagstuk te bestudeeren. De exportvereenigingen geven aan hun afnemers crediet en dat werkt zeer aanlokkelijk. Zij die aan de mijn koopen moeten contant betalen en komen daarom liever niet zelf. Van de zijde der mijn is men de koopers tegemoet willeu komen door het geven van reductie etc. Dat alles heeft de mijn tot nu toe doen blijven wat ze was. Veel vooruitgang is er niet. Het bestuur blijft echter attent. Als men beweert, dat het verkoopen aan de mijn niet geheel en al een juist beeld geeft van de waarde van het verkochte product dan steekt daarin een grond vaa waarheid. Het bestuur kwam derhalve met een tusschen voorstel. Men zal de keuringen uitbreiden en deze niet om de 14 dagen, maar b.v. om de week doen geschieden. Men komt door dit nieuw systeem tot een strengere keuring op punten ter bepaling van den middenprijs De gemaakte prijzen door de fabrieken kunnen dan even tueel naar boven of beneden afge rond worden. Het bestuursvoorstel werd met al- gemeene stemmen goedgekeurd. De invoering zal slechts tijdelijk en bij wijze van proef geschieden. De rekening en verantwoording werd onder dankzegging aan den secretaris in zijn geheel goedgekeurd. De heer van den Heuvel, Venray, drong aan om de kleinhandelsprijzen zooveel mogelijk aan den lagen kant te houden, om aldus het verbruik van natuurboter te bevorderen en de concurrentie met de margarine beter het hoofd te kunnen bieden. De heer Geluk, secretaris F.N.Z., antwoordde hier op, dat de winst marge op de boter in het algemeen niet hoog is in vergelijking met andere producten. De tusschen- handelaars verdienen er niet zoo heel veel op. De boterprijs staat ongeveer gelijk met de verpakte artikelen. De winstmarge bedraagt gemiddeld on geveer 14 pet. Met het drukken der winstmarge moet men voorzichtig zijn. Het zijn juist de winkeliers, die er toe mee moeten helpen het verbruik van boter in de hand te werken. Kan hij er niet voldoende aan verdienen dan laat hij het artikel links liggen. Van den anderen kant moet men zich voor overdrijving wachten, maar daarvoor is thans weinig gevaar. De maan 'n zondebok. Als de vruchten gaan verdrogen, dikwijls wijt men het „de maan". Wat er om den regen heenhangt, dat heeft weer „de maan" gedaan Als je, wroetend op je velden, soms het zaad niet op zag gaan, jij 't aan alleman vertelde „och, dat heeft de maan gedaan Plukte je soms rijpe peren, bij het wassen van de maan, buurman wist dan te beweren ,die gewis aan 't rotten slaan En als ooit je eksferoogen, je wat hinderen bij 't gaan. Nee, je hadt je niet bedrogen, 't Lag wel stellig aan „de maan 1" Maanlief staat, bij heel wat menschen, Heel niet in 'n goeden waan. Men kan 't merken al bij „wenschen": „loop toch vierkant.naar de maan VOOR DE VROUWEN Vuil geworden zeil of linoleum wordt soms zelf niet schoon met warm zeepsop. Dit komt door de vettige waslaag, die door het zeep sop niet wordt weggenomen. Wordt de vloerbedekking echter opgenomen met een mengsel van water en terpentijn dan lost de was op en het zeil of linoleum komt er weer zoo frisch uit te zien, alsof 't nieuw is. Is het geheel droog, dan kan 't opnieuw met was gewreven wor den. Mot-bestry ding. Wanneer in het voorjaar de kleerkasten schoongemaakt zijn, spuit dan met een machinespuilje terpentijn in alle naden. Doet ge dit, dan hebt ge nooit meer last van mot in uw kleeren. Aluminium reinigen. O, die aluminium pannen I Ze zijn goedkoop en licht, maar door verkeerde behandeling worden er heel wat bedorven. En toch kan een aluminium pan de emaille pan vele jaren overleven, als men ze maar goed behandelt. Iedereen weet nu langzamerhand toch wel, dat men nooit met soda aan aluminium moet komen, om dat de scherpe inwerking van soda het metaal zacht maakt. Maar aluminium pannen, die erg vuil zijn geworden met vlek ken enz. kan men een stuk op knappen, door ervruchtenschillen te koken. Appelschillen zijn goed voor dat doel, maar citroen schillen zijn nog beter. Natte setioeneft. Drijfnalte schoenen voor't vuur drogen is heel verkeerd, want 't leer gaat er van barsten. Vul nu twee neteldoeksche zak jes met zemelen en stop in elke schoen een zakje. Binnen een uur of zoo is alle vocht door de ze melen opgezogen. Zwarte kinderschoenen, die er wat vaal en aftands beginnen uit te zien, knapt men aldus op: maak een mengsel van een deel zoete olie met twee deelen Oost- Indische inkt. Spons de schoenen laarmee in. Een paar uur laten staan en op de gewone manier poetsen. Vetvlekken in wol en zyde. Vetvlekken verwijdert men uit wollen en zijden sloffen het bestp door aardappelmeel in een lepel boven het vuur te verwarmen en het daarna over de vlekte strooien Men laat het eenigen tijd inwer ken en borstelt het dan af. Zoo noodig wordt de behandeling her haalt. Steeds groote voorraad in koperen en ijzeren Gordijnroeden, koperen en witbeenen aan spotprijzen. Aanbevelend, 16 China Matten, China Loopers, Cocos Matten, Damestasschen enz. Deze zijn wederom veel in prijs verlaagd. Hierin hebben wij groote voorraad. Aanbevelend, 18 Profiteert van onze van Zaterdag 27 Juni t.m. Vrijdag 3 Juni a.s. 1 pondspak prima Tafelrijst a 14 ct. en een half pond Abrikozen 19 ct. te zamen voor of 29 ci. 1 pondspak echte Javarijst a 18 ct. een half pond Abrikozen 24 ct. 38 ci. te zamen voor of 1 pondspak echte Javarijst a 23 ct. en een half pond Abrikozen 33 ct. Ie zamen voor 54 d. VENRAY, Markt 7 R. 245 Venlo Roermond 120 Grootste Kruideniersbedrijf in Nederland. aan zeer lage prijzen. Aanbevelend, 42 ZOmER-UTVERKOOP Coupons en Restanten. Wollen Stoffen. Kleedjesstoffen. Sdiorten- bont. Manchester. Wit en Geel Katoen. Flanel. Vitrages enz. AAN ONGEKENDE SPOTPRIJZEN. Zoekt Uw voordeel, onze Uitverkoop slaat alles! Uitsluitend a contant. Geen zichtzendingen. Magazijn je zon" 1n het meest betrouwbare, vakkundigsle en degelijkste adres v.h. ass.-apotheker van Dr. Struben Het volledigst gesorteerd en goedkoopst adres in Chemicaliën, Binnen- en Buitenlandsche Geneesmid delen en geneeskrachtige kruiden, Verbandstoffen, Zieken- en Babyverplegings- artikelen, Parfumeriën, Eau de Cologne's, Shampooing's Huidcrème's en alle Drogis- terijarlikelen. NEETESON'S SPECIALE MIDDELEN tegen hoest, verkoudheid, bronchitis, asthma, hoofdpijn, keelpijn, maagklachten, slechte spijsvertering, moeilijken stoelgang, verzwakking, bedwateren, slechte eetlust wormen of maden, likdoorns of eelt, hoofdroos, zomersproeten, transpireerende voeten, spit, rheumatiek, zenuwen of andere pijnen, OVER TREFFEN ALLE ANDERE Artikelen uit DE ADELAAR als: Breukbanden, buikbanden, rechthouders en elas tieken kousen naar maat, zeer vitaminenrijke levertraan (ook voor kuikens), Aspirine, Sanatogen, medicinale Bloedwijn, Kinawijn, maagpepermunt, Purol, zalven en pasta's, Vasenol en andere strooipoedersoorten, Harol, tandpasta, tandenborstels, scheerapparaten vanaf 85 ctscheermesjes in vele soorten, limonade-essences (met recept voor 't zelf be reiden van heerlijk verfrisschende limonade-siropen), wijnsteenzuur, citroenzuur, Eau de Cologne's in vele soorten (ook in iedere willekeurige hoeveelheid per maat verkrijgbaar), Vossekop Kleerenverven in alle soorten en kleuren (steeds versche), schoenverven, medi cinale en andere zeepen, scheerbenoodigdheden voor zelfscheerders, Boenwas (iets buiten gewoons, boenen niet meer noodig), ratten-, muizen- en insectenverdelgingsmiddelen als Fly-Tox, vliegenvangers, vliegenbordjes, Adiarrhéol Stoppoeder voor kuikentjes en kippen enz. enz. WAARBORGEN U KWALITEIT. 126 Steeds in voorraad alle soorten onder volle garantie 65 ct. per K.G. bus. Aanbevelend, 17 Kantoor geopend van 9 tot 1 uur Worden gevraagd: 4 schildersknechten 3 jongens voor boerenknecht 2 boerendienstmeiden 2 burgerdienstmeiden keukenmeid en 2e meid v. Horst 2 keukenmeiden-huish. v. pastorie. 2 werkmeisjes 1 keukenmeid voor Venlo 1 burgerdienstmeid voor Deurne 1 bakkersleerling 2 roggebindsters Bieden zich aun 1 monteur 4 chauffeurs 3 boerenknechten, 2 timmerlieden 2 werkmeisje 1 winkeljuffrouw 1 timmermansknecht 3 j. a.h. vak 1 boodschapjongen 2 burgerdienstmeisjes 15 en 16 jaar 1 kindermeisje 10 losse arbeiders 2 bakkersleerlingen Groote Straat 6 VENRAY houdt vanaf Zaterdag 27 Juni Heeren Molières bruin en zwart zeer sterk f 4.75 Dames Schoenen prachtig en solied alle maten f 4.75 Chique Lak Schoenen prima f 4.50 Meisjes Schoenen maat 30 tot en met 35 f 3. Jongens Molières en Schoolschoenen gepend f 3.25 Jongens en Meisjes Lak Schoenen maat 28 tot 35 f 3.50 Verder op alle nlet-opruimingsartikelen 5 pet. korting ZIE ETALAGE. ZIE PRIJZEN. Aanbevelend, en alle Onderdeelen. aan UITERST lage prijzen. Vraagt onze prijzen vöör ge koopt. Beleefd aanbevelend,

Peel en Maas | 1931 | | pagina 6