Üi Uw Kindje. De Dinsdagsche Heilige. (iemengde Berichten Het bestrijden van den kinder' toeslag, schrijft de bondsvoorzitter toe aan het feit, dat de politieke macht grootendeels in handen is van ongehuwden en kinderarmen en hij herinnert dan aan de reeds eerder door de Msb. gepubliceerde cijfers over het Amsterdamsch gemeente- personeel. Van de 11.917 werklieden was Ongehuwd 16 pet. ruim gehuwd zonder kinder 24 pet. bijna gehuwd met 1 kind 21 pet. gehuwd met 2 kinderen 18 pet.gehuwd met 3 kinderen 10 pet. gehuwd met 4 kinderen of meer 11 pet. Bij de ambtenaren zijn de cijfers nog droeviger. Zij zijn als volgt 30 pet. ongehuwd; 23 pet. gehuwd zonder kinderen 18 pet. gehuwd met 1 kind15 pet. gehuwd met 2 kin deren 7 pet. gehuwd met 3 kinde ren en 7 pet. gehuwd met 4 of meer kinderen. Dus 93 pet. ongehuwden en kleine gezinnen slechts 7 pet. hoofden van grootere of groote gezinnen... De ongehuwde en de kinderarme gezinsvaders domineeren in de vak organisaties domineeren in het ge organiseerd overleg, zullen meer en meer gaan domineeren in de bestuurs colleges. Waar wij nog politieke medezeggenschap hebben, dat is in Brabant, Limburg en in plaatsen met overwegende katholieke bevolking, daar moeten we krachtig en flink optreden voor de bescherming onzer gezinnen, door te ijveren voor af- doenden steun aan het groote gezin. En ook daar, waar we niet in de meerderheid zijn, moeten wij andere bevolkingsgroepen opwekken met ons samen den strijd te voeren voor het behoud van het gezin. Dat ziet er dus voor de toekomst van den kindertoeslag, een belangrijk beschermingsmiddel voor het groote gezin, niet goed uit. Waar het streven daarnaar, tenminste in niet-katholieke streken, niet van de ambtenaren en werklieden in het algemeen zal uit gaan, omdat de overgroote meerder heid veeg teeken 1 geen direct belanghebbenden zijn, is het zaak, dat dé katholieke streken doen wat zij kunnen. Zonder bescherming is voor een groot gezin het leven allermoeilijkst. De maatschappij is er niet meer naar ingericht. Aan alles stoot het groote gezin zijn hoofd. De Bond voor Groote Gezinnen heeft nog een groote taak. Felix Timmermans scliryft in de Maasbode over den H. Antonius Wie is de grootste heilige Ssst. We mogen het niet zeggen. Omdat wij het niet weten. God alleen weet het. De onderpastoor van het Ba- gijnhof zei ne eens Heilig zijn is gevuld zijn van God. En of een koffiekan tot aan den rand gevuld is, een vat tot aan den rand, ze zijn alevel vol. Ze kunnen niet voller zijn dan ze groot zijn. We kunnen alleen zeggen, die of die Heilige trekt mij het meest aan. Voor mij St. Franciscus, de H. Elisabeth, en dan Sint Antonius zon der varken, zooals ze hier zeggen. Die Sint Antonius vind ik de curieuste onder alle heiligen. Zoo is er geen een meer. Geen die zoo hard werkt, zijn eigen zoo fel met ons bezig houdt. En die wij ook niet sparen, altijd aan zijn slip trekken. Het is een duvel-doet-al. Onzen knecht, onze meid. 't Is alsof O.L. Heer zei aan een reeks heiligen „Waek vanuit den hemel voor het zielenheil der men- schen, geef hun een hand als het donker wordt rond hen en in hen, breng ze naar Mijn licht, onderstut en steun hen als ze inzakken van 't berouw. Ik wacht hen achter de deur". Dat zijn de heiligen die wij ten, en wien hetzelfde was over komen. Evenwel zei de ooievaars-dres- seersler in haar zeer breedvoerig schrijven niets over de papieren van Marie Reinkens, welke betrek king hebben op de echtverbinte nis met Oswald Braun. De oude vrouw scheen er van dien aard dus geen te hebben. Zoo ze nu werkelijk in een der mannen haren voor twaalf jaren weggeloopen zoon mocht herken nen, was daarmede dus nog niet uitgemaakt, dat die zoon werkelijk Erich Reinkens-Braun en de erf genaam was. Daardoor werd niet bewezen, dat de andere pretendent geen Erich Reinkens was en evenmin dat de niet als zoon herkende den andere zijn papieren gestolen had. In elk geval was het in 't zeld zaam ingewikkeld geval een feit van groot gewicht, zoo van een van beiden vaststond, dat hij was een Erich Reinkens, zoon van een Marie Reinkens, die te Oost ende had gewoond. Verdere na sporingen betreffende de vrouw Lrachten dan misschien aan het licht, of de gezochte de erfgenaam was of niet. Dat waren de overwegingen van dokter Peereboom na it ontvangst van den brief. Hij pleegde overleg met den president van het college op welke wijze ten opzichte van de oude dame zou worden gehan- vereeren en aanroepen als het hart bloedt, als de ziel vepletterd wordt door verdriet en vertwijfeling. Dan steken wij ons henden naar hem uit. Maar de menschen gaan niet alleen met een ziel door het leven. Ze hebben ook kleeren aanbroek, kousen, hoed, die ze uit levenslust versierd hebben met knoppekes, linten, strikken, franjes, juweelen. Z' hebben een paraplu bij om die kleeren te beschermen, z' hebben een horlogie bij om te weten wanneer ze ievers moeten zijn, z' hebben geld bij, een treinkaartje, z' hebben alles bij wat ze noodig hebben. Daarbij wonen ze dan nog in huizen die ze dan weer, ieder naar zijn vermogen of lust, gepaleerd hebben en voorzien met hetgeen ze gelukkig probeeren te zijn. Dat heeft met de ziel niets te maken, zult ge zeggen. Maar de meeste menschen struikelen over hun kleeren en breken in het vallen hun ziel. Cheslerton zegt ievers: „de wereld krijgt ons meestal te pakken bij de franjes van ons kleed, de futiele uiterlijkheden van het leven." En 't is alsof O. L. Heer dat ingezien heeft en gemeendIk moet er ook eenen aanstellen, die over de kleine dingen van de menschen waakt. Hij koos en wij kiezen Sint Antonuis, den Minderbroeder, den blinkenden Franciscaan, van wie Franciscus in vereering zeiBroeder Antonius, mijn Bisschop. Sint Antonius, die zelf niets bezat, arm als een pier, geen schoenen aan zijn voeten, met niets dan een pij en een koord aan, de bedelaar op zoek om den marteldood te sterven. Die Heilige aanroepen wij om op de sleutels en het nummer van onzen brandkoffer te passen. Hij was daar bij een schittering van verstand, een ontzaggelijke macht van licht. Die Heilige, die sublieme, die ster, dit zonnevurig hart roepen wij om onzen zakdoek te zoeken als wij die ver loren hebben. En hij vindt hem. Ik vind het geweldig. Ik weet niet, over wat het meest verbaasd te zijn, over onzen durf, of over zijn heerlijke nederigheid. Hij staat te wachten naar onze vragen, als een bedelaar naar een aalmoes. Vraag hem verloren zielen te zoeken. Hij vindt ze. Natuurlijk dat hij dit het liefste doet. Hij heeft in zijn leven niets anders gedaan. Hij heeft er de pak van weg. Maar toch geven wij hem daarmee niet het meeste werk. Hij heeft maar werk met onze futiliteiten, onze franjen, strikken en linten. Maar dit is ook een weg, alhoewel een omweg, om zielen te winnen. Hij is onzen nachtwaker geworden, onzen detectief, onzen speurder, ons bureel van gevonden voorwerpen, onzen reclaam-maker, onzen wissel-agent, onzen apotheker. Sint Antonius kan met al de grillen van ons kleine menschen om. Hij vraagt niet beter, dan veel voor ons te mogen doen, al waren het de minste dingen. Hij heeft handen tot aan zijn elle bogen. Hij is onze meid, onzen boodschapper. Hij draagt mee de korf, als je naar de markt om selder gaat, of naar de vischmarkt om visch. Past eens op mijnen velo, terwijl gaat gij een pint drinken. Hij past op uwen velo. Wij gebruiken die Heilige, wij misbruiken hem. Maar hij glimlacht altijd even goedig. Hij voelt zich niet misbruikt. Ge kunt hem niet kwaad krijgen. Van zoo gauw ge zijnen naam lispelt, van zoo gauw ge aan hem denkt, is hij at voor u bezig. Een elektrieke kracht op zijn Hemelsch. Hij werkt altijd, 't is eender hoe of waarom g'er aan titst. Daardoor zijn we zoo gemeenzaam met hem geworden. We behandelen hem soms als een kind, als een leerjongen, 't Geeft er niets om. Hij werkt. Hij weet waarom. Ik ken er, die, als hij niet rap helpt, zijn beeldje zwart maken of in het koolkot zetten, of hem omdraaien, hem straffen als een schooljongen. Een meid bij ons zocht al lang naar een verloren liefdebrieke. Ze had al zooveel paternosters ten beste gegeven. Ten leste razend, sloeg ze zijn beeld van het schouwberd, het deld. Bertha Sigismund had den vol genden morgen na haar aankomst te Amsterdam in alle vroegte den officier van justitie de boodschap gezonden, dat zij met de oude vrouw en den huisvader van het Homburgsche gesticht was gearri veerd. Twee uur later reeds ont ving zij de uilnoodiging, te 1 uur namiddags met de oude dame en den huisvader in het gerechtshof op het bureau van den officier van justitie te verschijnen. Op het vastgestelde tijdstip bracht het hotelomnibusje het drietal naar het gerechtshof, waar zij naar de kamer van den offi cier van justitie werden geleid. Deze, in wiens kabinet ook de president Van Hees aanwezig was liet zich door Berlha nog eens de gansche geschiedenis verhalen. Hij stelde verscheidene vragen aan den huisvader en liet ztch de stukken van Marie Reinkens voor leggen. De beide rechterlijke amb tenaren bestudeerden deze zorg vuldig. Van den naam Braun kwam niets in de papieren voor. Is u de naam Oswald Braun bekend vroeg de officier, die goed Duitsch sprak, aan de oude dame. Wordt vervolgd. brak in stukken op de kachel kapot. Daar lag het briefke te midden de stukken. Ze had het in het beeld gestoken. Hij neemt affronten voor complimenten. Hij gaat met al onze grillen en tekorten om, lijk een moeder met haar kinderen. Of ge rijk zijt of arm, geloovig of onge- loovig, noem zijn naam en hij werkt. Ik ken er, die nooit naar kerk of kluis gaan, voor alle religie onver schillig blijven, of er mee spotten, maar Dinsdag zitten zij in Sint Antonius-mis, of t'huis, in 't geniept, opdat de geburen het niet zouden weten, brandt een keersken voor zijn beeldje. Ik ken er die zondige zaken doen, maar z' aanroepen Sint Antonius. Fetisisme Voor buitenstaanders ziet er dat zoo uit. Het is geloof, het is ver trouwen er schuift een klein gees telijk plaatsken open. Dus is er toch iets meer dan stof, voelen zij. De eerste geestelijke prik is gegeven en pijnloos brandt hij in de ziel zijn plaats grooter voort. Neen, ze ge- looven aan niets, wat de pastoors zeggen, ze gelooven alleen aan Sint Antonius. Er is geenen God maar er is toch een St. Antonius. Maar die leegte rond hem kan ook niet blijven duren. Er is toch nog iets anders dan de mensch en Sint Antonius alleen En 't is zoo dat er op nen schoonen dag de ziel vol bloemen is gegroeid en er klare horizonnen te zien zijn die op den Hemel uitgaan. Ik ken er zoovelen, die alzoo tot een dieper leven zijn gekomen. Z' aanroepen hem om de franjen van hun kleed en hij trekt hen met de franjen het geestelijk leven binnen. Dat is tenslotte het werk van Sint Antonius. Zooals een bloem door zon en regen gedwongen wordt te groeien, zoo kan de mensch er ook niet tegen als hij langs den geest, geloof of gebed, iets verkrijgt. Hij groeit ook. Dat is de wet van krijgen en geven. Een wisselwerking. Als de visschen tot wie hij preekt, hem verstonden, als bij toover uit hunne eeuwige, domme stomheid ontzwachteld, waarom zouden onze zielen, die soms ook zoo diep en stom achter de wereldlijke dingen in het donker verborgen blijven, hem niet verstaan als hij ons helpt. Zijn hulp is zijn spraak. En als we door zijn toedoen onzen paraplu teruggevonden hebben, dan zegt de ziel van zelf dank en de rest ge beurt in den stille en in den donke ren. Zijn beeldeken staat op de schou wen, 't staat in de winkels bij de kruideniers, bij de beenhouwers. Hij waakt over het vleesch, de stroop, de koffie. Z' aanroepen hem voor de materieelste en belachelijkste dingen en grillen, En zonder z' het weten treden ze op den dorpel van het geloof. Sint Antonius heeft 700 jaar de zielen met heelder wagens het Licht ingereden. En nog. Gegroet en vereerd, de curieusste en gemeen zaamste onder alle heiligen, die hemelsch werkbij. Sint Antonius, gij die lantaren zijt, die ons den verloren postzegel, de stopnaald en den Zon dagcent der kinderen doet terug vinden: wees ook de Lantaren en gij zult niet beter vragen, die de wereld terug het verloren wegges- ken toont, dat naar de groote morgen voert Want dat is hard van doen! Moeder, Uw kindje zal U niet half zooveel zorg geven als U het huidje maar droog houdt met Purolpoeder en de branderige of stukgaande plekjes behandelt met Purol. Dit verzacht dadelijk en geneest spoedig. Purol en Purolpoeder zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drog. Noord-Limburgsche Watersportvereniging,,De Maas" Nadat reeds bij de oprichting der Noord-Limburgsche Watersportver- eeniging „De Maas" te Venlo door de vertegenwoordigers der landelijke gemeenten besloten was, een afdeeling voor de ten Noorden van Venlo gelegen dorpen op te richten, heeft de daartoe dienende vergadering plaats gehad in het café Tax te Wanssum aan 't Veer. Circa veertig personen waren aanwezig, waarvan na het bespreken van doel, samen stelling en werkwijze der vereeniging, 35 verklaarden, als lid te willen toe treden. Het bestuur werd door verkiezing samengesteld uit de heeren Baron de Weichs de Wenne, Geijsteren, VoorzitterJ. Jans, Geijsteren, Secretaris-Penningmeester Fr. Jans sen, Meerlo, OndervoorzitterHage- laer, Bergen; J. van Bergen, Venray, De statuten passen zich aan bij die der Vereeniging. Het huishoude lijk reglement zal in een volgende vergadering vastgesteld worden. Het lidmaatschap kost in het eerste jaar f 1, in de volgende jaren zoo mogelijk minder. Besproken ^erd de wenschelijkheid reeds te Venlo naar voren gebracht, om gelegenheid te geven tot het leeren zwemmen. Een Technische Commissie zal dit vraagstuk, dat in verband met de aanslibbingen van de Maas, nogal moeilijk is, onderzoeken. Geconstateerd werd gestadige vooruitgang der liefhebberij voor watersport, ook hier, zooals trouwens overal in het laatste jaar het geval is. Besloten werd op 23 Augustus een watersportfeest te houden en wel op den linker Maasoever aan de Noord-Brabantsche grens, omdat nergens een plaats gevonden zal worden, die uit organisatorisch oog punt, wat natuurschoon betreft en de geschiktheid voor de wedstrijden beter zijn zal. Er zal een stervaart gehouden worden met prijzen voor de verst komende deelnemer, en overigens zullen de af te leggen afstanden niet zoo groot zijn als verleden jaar. Een afstandswedstrijd van Well naar den Berg op de Noord-Bra- bantsch—Limburgsche grens is vol doende. De volgende wedstrijden moeten korter zijn, vlugger op elkander vol gen en het publiek meer te zien geven. Nadere uitwerking van het pro gramma werd aan het bestuur opge dragen. Nieuwe leden kunnen zich opgeven bij den heer J. Jans, hoofd der school te Geijsteren. Het ongeval aan den overweg te Blerick. Dinsdag werd voor de Roermond- sche rechtbank behandeld de zaak tegen E. J. 49 jaar, huisvrouw J. Ebben te Grubbenvorst. Zij wordt beschuldigd den over weg aan den weg Blerick-Horst open te hebben gelaten bij het naderen van den personentrein 1730 uit Blerick, zoodat de autobus bestuurd door J. A. Wieferink, werd aange reden en vernield en eenige personen zijn gedood, zoodat het aan haar schuld te wijten is, dat gevaar is ontstaan voor het verkeer door mechanische kracht over dien spoor weg, welks feit iemands dood ten gevolge heeft gehad. Subsidair wordt het veroorzaken van den dood door schuld ten laste gelegd. Op beide gevallen staat een maximum van een jaar gevangenis straf of hechtenis. Als getuigen zijn in deze zaak gedagvaard 1. Dr. J. P. L. Hulst, Leiden, deskundige. 2. Ir. F. E. Wijnmalen, Rijks inspecteur Ned.- Spoorwegen, Maas tricht, deskundige. 3. Fr. Hulsman, opperwachtmees ter, Venlo. 4. J. A. Wieferink, chauffeur, Raalte. 5. R. H. Klein, wegopzichter Ned. Spoorwegen, Venray. 6. J. M. van Heukelom, machinist Ned. Spoorwegen, Venlo. 7. J. A. Linders, wegwerker Ned. Spoorwegen, Grubbenvorst. 8. J. Bos, ploegbaas Ned. Spoor wegen, Lottum. 9. J. H. Jansen huisvrouw C. C. Engels, Grubbenvorst. 10. C. Nijenhuis, hsvr. E. Net, Blerick. De rechtbank is samengesteld als volgt Mr. J. C. H. Coenegracht, vice- President, Voorzitter. Mrs. C. E. A. Baron van Hövell tot Westerflier en M. J. A. M. v. d. Grinten, Rechters Griffier Mr. P. P. J. M. Gerardts, sub. Griffier. Het Openbaar Ministerie Mr. Dr. P. J. W. Rieter, Sub. Officier, eischte 3 maanden hechtenis. De verdediger, Mr. Neder veen te Roermond, pleitte vrijspraak. Vry willig Landstormcorps Motordienst. De afdeeling Limburg van het Vrijwillig Landstormcorps Motor- dienst heeft haar tienjarig bestaan gevierd met de organisatie van een afstands- en tijdrit door Midden-en Noord-Limburg. Voor deze rit bestond veel belang stelling; de deelname van auto's was natuurlijk overwegend in het aantal, maar er was ook een flinke verte genwoordiging van motorrijders, terwijl de deelname van vrachtwagens eigenüjk wel wat beneden de ver wachting was gebleven. Het totaal aantal deelnemende auto's, motoren en vrachtwagens, liep naar de negentig, terwijl aan 't einde van den rit de belangstelling van zeker wel 200 leden van het corps of gasten uit verschillende andere verbanden was te consteeren. De rit-oefening werd ook bijge woond door den commandant van het Vrijwillig Landstormcorps Mo tordienst, overste B. ten Broecke Hoekstra en door den garnizoens commandant van Maastricht, overste Rooseboom, terwijl het geheel stond onder leiding van den res.-kapitein Ch. Polis, commandant v.h. verband Limburg. FIRMA VAN DEN MUMCKHOj? Omstreeks vijf uur kwamen de laatste deelnemers langs den eind- controle-post te Oostrum a.d. kerk. In hotel Verheugen te Venray is daarna een reünie geweest voor alle deelnemers, aan wie een diner werd aangeboden vanwege het feestvierend corps. De ongekende malaise op de zinkfabrieken te Budel. Men meldt uit Budel Tengevolge van het ontslaan van steeds meer arbeiders en 't inkorten van arbeidstijd neemt de werkloos heid hier onrustbarend toe. Thans werd den smeden der zinkfabriek medegedeeld, dat zij om de andere week nog mogen werken honderden arbeiders, waarvan nog velen onge organiseerd zijn, moeten 5 tot 8 dagen om de drie weken thuis blijven, terwijl velen reeds geheel werden ontslagen. Verder verluidt, dat de fabrieksarbeiders welke thuis nog een boerderijtje van twee of meer koeien hebben, binnen een paar weken eveneens worden ontslagen. Tenslotte werden een paar honderd jonggezellen, welke na 1925 werden tewerk gesteld op eene lijst geplaatst. Men meent, dat ook deze spoedig hun ontslag zullen krijgen. Een en ander beteekent een ramp voor deze omgeving immers op de zinkfabriek werkten van Budel alleen pl.m. 600 personen. Op heeterdaad betrapt. Op het marktplein te Venlo werd Zaterdag een zakkenroller, een oude bekende der politie, op heeterdaad betrapt. Een boertje stond naar de demonstratie's van een marktventer te kijken, toen hij merkte dat zijn portemonnaie met geld uit zijn zak verdwenen was. Hij pakte daarop een persoon, die achter hem stond vast en met behulp van een veld wachter eener omliggende gemeente werd de vermoedelijke dief aan de politie alhier overgeleverd. Deze bleek een goede vangst te hebben gedaan. De aangehoudene, zekere J., 32 jaar, wonende Retraitelaan alhier is Maandag naai Roermond overge bracht. Kerkbouw. Bij de aanbesteding voor den bouw eener nieuwe kerk van O. L. Vrouw Altijddurenden Bijstand op Milsbeek onder Ottersum was laagste inschrijver Van Bergen en De Rutten te Ottersum, met f 48.840. Bij de aanbesteding voor den bouw eener nieuwe R. K. school met pastorie op Milsbeek, was laagste inschrijver Gebr. Venkente, Grevenbicht, met f 28.480. By do processie verongelukt. Zondag was er processie te Mar graten. Terwijl de zegen met het Allerheiligste werd gegeven werden kamerschoten gelost. Een dezer kamers sprong uiteen. Stukken ervan vlogen tegen de borst van den ongeveer 50-jarigen E. Janssen, die bewusteloos tegen den grond sloeg. Geestelijke hulp werd ter plaatse verleend. Ook dr. Dirken was spoedig ter plaatse. Tien minuten later over leed Janssen. Door wegspringende scherven werd een dochtertje van dhr. Bisscheroux aan 't been ge wond op ongeveer 30 meter afstand van de explosie werd een gat van enkele c.M. doorsnee in een muur Uit de schoenindustrie. De reeds zeer geruimen tijd heer- schende malaise in de schoenindus trie verergert nog steeds. In verband daarmede heeft de plaatselijke fabri- kantenvereeniging te Waalwijk over leg gepleegd met de leiders der arbeidersorganisaties over werktijd- nkrimping. Werd tot heden over den onvrijwillig verletten werktijd 70 pet. van het loon uitbetaald, thans zal voor 3 maanden 15 Juni tot 15 September in welke periode waarschijnlijk nog korter gewerkt zal worden, bij deze werktijden regeling slechts tot 70 pet. van het loon worden bijbetaald. Reeds zijn er fabrieken die slechts 4 dagen per week 7l/2 uur per dag gaan werken (30-urige werkweek). Een gunstige tegenstelling bij de zoo goed als algemeene malaise, geven de v. Harens schoenfabrieken te zien, welke ondanks herhaalde uitbreidingen, de orders voor eigen winkels niet kunnen bijhouden. Op het werkloozencijfer in de gemeente is dit van buitengewoon gunstigen invloeddit cijfer gaat niet noemenswaardig boven het normale uit. Man onder een wagen. Op den weg van Loon op Zand naar Tilburg had Dinsdagmorgen een doodelijk ongeval plaats. De zestigjarige J. E. uit Kaatsheuvel die met zijn hondekar naar Tilburg reed, wilde onderweg uitwijken voor een met steenen zwaar beladen wagen. E. kwam daarbij echter onder dien wagen terecht en werd in zeer zorg- wekkenden toestand naar Tilburg overgebracht. Spoedig na aankomst is hij daar aan inwendige verbloeding overleden. Er heerschte begrijpelijkerwijze groote verslagenheid in het dorp. De kwestie in het bouwbedryf te Maastricht. De sedert enkele weken gevoerde contractactie in de bouwvakken te Maastricht heeft Zondagnamiddag een oplossing gekregen. Een meer derheid der werknemers heeft, na de laatste voorstellen der werkgevers uitvoerig besproken te hebben, het nieuwe contract aanvaard. Zoodoen de wordt het loon van alle arbeiders verhoogd met een cent per uur, terwijl naast de in het oude contract vermelde vier Christelijke feestdagen, drie vacantiedagen worden gegeven. Bruiloften. Voor wie van feesten houdt, hier 'n aardig lesje. De Engelschen vin den 't veel te sober om er een koperen, zilveren en gouden bruiloft op na te houden. Ze zijn van meening dat je nooit te veel gelegenheid kunt maken voor vroolijkheid en jool, en hebben thans voor gelukkige echte lieden uitgevonden: Een jaar getrouwd de katoenen bruiloft. Drie jaar getrouwdde lederen bruiloft. Vijf jaar getrouwdde houten bruiloft. Tien jaar getrouwdde linnen bruiloft. Twaalf jaar getrouwd de zijden bruiloft. Vijftien jaar getrouwd de kristal len bruiloft. T wintig jaar getrouwd de blauw porseleinen bruiloft. Vijf-en-twintig jaar getrouwd de zilveren bruiloft. Dertig jaar getrouwd de paarlen bruiloft. Veertig jaar getrouwd de robijnen bruiloft. Vijftig jaar getrouwd de gouden bruiloft. Zestig jaar getrouwd de platina bruiloft. Zeventig jaar getrouwd: de dia manten bruiloft Vijf en zeventig jaar getrouwd: de radium bruiloft. Als het huwelijk nog langer duurt moeten er bovenaardsche substantiën bij te pas komen. FIRMA VAN DEN MUNCKHOF Doodelyk auto-ongeluk. De motorrijder v. d, B. die een autokaravaan met ouden van dagen begeleidde reed Maandagavond op den Dolderschen 'weg onder Zeist tegen een boom en overleed na eenige oogenblikken. Gevaarlyke wildeman. Onder de bezoekers van de uit spanning „het Peeske" te Beek bij Zeddam ontstond Dinsdagavond groote consternatie, doordat de lompenkoopman L. uit Braamt met een mes dreigde en daarna een revolver trok en in het wilde begon te vuren. Een der bezoekers kreeg een schot in het been. L. werd ten slotte overmand en gearresteerd. Onvoorzichtig overgestoken. Te Kerkrade geraakte Zaterdag het 5-jarig knaapje V. onder den auto van een kermisreiziger, bij het oversteken van de straat. Met zware hoofdwonden werd de kleine naar het ziekenhuis gebracht, waar het Maandag is overleden. Doodelyk ongeluk. Maandagavond is de 21-jarige C. uit Venloop den weg naar Roermond op een tragische wijze om het leven gekomen. Terwijl zijn moeder chauf feerde boog C. zich door het raampje van de auto. Hij stiet toen bij onge luk tegen moeders arm, waardoor de wagen uitweek en tegen de boomen schuurde. De jongen werd zwaar gewond en overleed spoedig. Auto geslipt. Zondagavond is op de grens van Duiven en Zevenaar een auto uit Deventer geslipt en tegen een boom geslagen. De auto werd vernield, de chauffeur, zekere H. werd zoodanig gewond, dat hij eenige uren later overleed. De ramp van do Urania." Zestig mijlen uit de kust, ter hoogte van het vuurschip Noordhin- der, is Zaterdagmiddag te ongeveer half twee, het Grieksche s. s. Urania", dat men een lading kolen van Danzig op weg was naar Triest, tijdens zwaren mist, in aanvaring gekomen met 't Noorsche tankstoom schip „Beaufort". De aanvaring was van dien aard, dat vrij spoedig de Grieksche stoomer in de diepte verdween, nadat gelukkig de heele bemanniDg zich het veege lijf in veiligheid had kunnen brengen op de „Beaufort." was, toen i nam.

Peel en Maas | 1931 | | pagina 8