BELASTING-ADVIEZEN. Gemengde Berichten Buitenl. nieuws. opa. te 002E Dennai tj>. caf#t Accountantskantoor H. OKHUYZEN, Venlo Straelsche weg 32 Telefoon 1132. Inrichten, controleeren en bijhouden van ALLE ADMINISTRATIES. Op Zondag 14 Juni tusschen 16 en 19 uur en op Maandag 15 Juni tusschen 9 en 16 uur kunnen de prijzen worden afgehaald aan het kantoor der Ford Motor Co. A.G. te KeulenNiehl. Bij niet-afhalen worden de prijzen per aangeteekend schrijven aan het adres van den deelnemer toegezonden. Iedere deelnemer moet starten op een plaats, ruim 100 K.M. in rechte lijn gemeten van Keulen verwijderd. Inschrijvingen moeten vóór 29 Mei geschieden bij L. van Haren, Venray; hierop moet worden vermeld le. Naam en volledig adres van den deelnemer. 2. Namen en adressen van de iredepassagiers, zulks voor het be zichtigen der fabriek 3. Fabrieksmerk van de deelne mende auto, (cylinderinhoud vaD het motorrijwiel). 4. Letter en nummer van den wagen, waarmede wordt gestart. 5. Plaats, waar de Toerrit wordt gestart. Inschrijvingen zijn kosteloos. De deelnemers zullen in de gele genheid worden gesteld, om de nieuwe Fordfabriek te bezichiigen. Verder ontvangt iedere deelnemer een kosteloos parkeerbewijs, voor het parkeeren op een terrein van de Ford Motor Co. A.G. De wagens zijn bewaakt. In de prospectus, welke iedere deelnemer ontvangt, zijn bewijzen, •xelke hem toegang verschaffen tot De Stadsopera en Theaters, de salonbooten op de Rijn, tot de be roemde Renbaan Nürburging enz. alles tegen gereduceerde prijzen. Het aantrekkelijke van deze Toerrit is daarin gelegen, dat de deelnemers niet bepaalde wegen moeten volgen, bepaalde snelheden moeten rijden of over eenige Wedstrijdroutine behoeven te beschikken. De „Crack" heeft evenveel kans op een prijs als een leek. Het is een aangenaam en interes sant uitstapje dat binnen het bereik van eenieder valt. De Tabaksbewerkers, werk zaam bij de Firma Baars alhier, kunnen wederom met 1 Juni a.s. zes dagen per week werken. Op Dinsdag 16 JuDi a.s. zal voor de Rechtbank te Roermond behandeld worden de strafzaak tegen mej. Ebben, baanwachteres aan wachtpost 66 te Blerick, aangeklaagd van het veroorzaken van dood door schuld bij het spoorwegongeluk, botsing met een personentrein met autobus, aan gemelden wachtpost op 14- Februari j.lwaarbij 5 menschsn het leven lieten. Mej. Ebben zal verdedigd worden door Mr. Nederveen te Roermond. GEVONDEN Een rijwielplaatje. Inlichtingen Gemeentepolitie. Pinkster-Maandag zullen uit Venray ruim 50 leden van de Werk- liedenvereeniging deel nemen aan de Rerum-Novarum-herdenking te Venlo Vertrek om half twee vanaf het Henseniusplein. Maandag werd door notaris Pluymaekers publiek verkocht, het woonhuis met tuin van de Erven G. Linskens aan de Hoenderstraat, alhier. Eigenaar werd de heer J. van Lankveld alhier voor f 4050. DE ROME-REIZIGERS. Donderdagavond zijn Emile Beerkens en Leo Maas, de ver tegenwoordigers van onze Ven raysche katholiek georganiseerde arbeiders van hun Rome-reis terug gekomen. De Adviseur, Kapelaan Geurts, kwam hen met de auto aan het station afhalen. De voorzitters H. Odenhoven en Jos. Ponjée, resp. van den Werkliedenbond en Bouw vakarbeidersbond, waren met den Kapelaan meegereden om hun ka meraden te verwelkomen. In Hotel de Zwaati hadden zich inmiddels de andere bestuursleden en vrienden vereenigd en sprak de adviseur woorden van welkom en vreugde. Toen moesten de reizigers aan 't vertellen. Ze hadden zich de oogen moe gekeken aan al 't schoon, dat God met kwistige hand aan landen en volkeren had geschonken. Machtig waren de Alpen in Zwitserland, liefelijk de door de Italiaansche zon besche nen steden en dorpen, bewon dering wekkend de kunstgewroch ten der groote meesters, aandoen lijk de H. Mis in de Kalaeomben, maar de audiëntie bij den Paus, dat was iets zoo aangrijpends, neen, daar hadden de reizigers geen woorden voor. Ze haalden uit hun portefeuille een bronzen medaille: »Die hebben wij ieder een gekregen van den Paus." »Zeg, vroeg er een, hebt gij dan den Paus zelf gezien En beide antwoordden tegelijk: »Wij hebben Hem niet alleen ge zien en hooren spreken tot ons, de Paus is zelf bij ieder van ons gekomen en wij hebben zijn hand mogen vastnemen en kussen zijn visschersring." »Dat pakt, ais ge daar staat en denkt, dat is nu de Plaatsbeklee- der van God zelf hier op aarde en dan, als »die Man" dan apart tot ons Hollanders sprak over onze Katholieke organisatie; ons prees omdat wij de wenken, in de ency cliek »Rerum Novarum" gegeven, hebben opgevolgd, ons katholiek hebben georganiseerd, en voor de katholieke beginselen wat hebben overgehad om ze in. praktijk om te zetten. Ja, toen zwol ons hart op en wij hadden wel kunnen schreien, zoo vol was ons gemoed. Het was ons alsof onze Lieve Heer zelf ons zeidejongens, gij hebt 't goed gedaan. Laat U door niets van de wijs brengen. Ik wil 't zoo. Ik zegen jullie. En de Paus zegende ons, en mee met ons alle adviseurs en leden van den R.K. Werklieden- bond met hun huisgezinnen. O, 't was schoon. Wij zullen 't nooit vergeten. Wij waren zóó enthousiast, dat wij gingengelijken op de vurige Italianen en het uitjubelden Leve de Paus. Evviva il Papa. Evviva 111" Op de intergewestelijke schietwedstrijd van de Bijzondere Vrijwillige Landstorm, te Breda, heeft de afdeeling Venray zich goed gehouden, de navolgende punten werden behaald P. J. Loonen, korps 48, pers. 46 p. L. Voermans 47, 44 p. F. Beerkens 46, 42 p. A. Vermeulen 44, 41 p. L. Custers 44, 40 p. A. Stevens 44, 38 p. A. Poels 42, 40 p. W. Hulsman 40, 39 p. J. Goumans 38, 38 p. F. Arts 38, 38 p. TOEGELOOPEN: Een goud fazant. Inlichtingen Marechaussée- kazerne. OVER LOON. Bestuur en leden van onze lanfare hebben besloten aan de volgende festivals deel te nemen op 31 Mei te Vortum-Mul- lem, op 7 Juni te Swolgen (L) en op 21 Juni te Oeffelt. Bij den landbouwer C. aan den Holtheezerdijk werd door de geneesheer een geval van diphtheritis geconstateerd. Op de 1.1. gehouden paarden- keuring van merriën voor Paarden fokkerij type trekpaard te Haps werd de merrie „Dolfina" van H. Willems van Dijk alhier, een premie van f 40 toegekend, voor deze merrie is dit reeds de 12e bekroning. Voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad zijn in ons dorp een tweetal lijsten ingediend, een van de boerenpartij met zeven candidaten en een van de werklieden met drie candidaten. Dit jaar is wed«rom besloten om op 2de Pinksterdag een bede vaart te houden naar de Smakt. Vei trek der bedevaart om één uur vanaf de kerk. HORST. Door de marechaussee werd Dinsdag alhier aangetroffen de 37-jarige A. J van den B. welke persoon in het bezit was van een nieuw heerenrijwiel waarmede hij schijnbaar geen goeden weg wist. Het geheele doen en laten van dezen persoon gaven de marechaussee aan leiding den persoon tot het instellen van een nader onderzoek aan te houden. Dra bleek dat men hier te doen had met een uit het Krankzinnigen gesticht te Boekei ontvluchte patient, terwijl hij het rijwiel te Merselo had ontvreemd. De lijder is wederom naar Huize Padua teruggevoerd terwijl het rijwiel aan den eigenaar is terugge geven. Eon hondenmepper. De marechausseé te Spekholzerheide heeft gearresteerd den mijnwerker W. P. aldaar, die verdacht wordt van het opvangen van honden. Hun vet gebruikte hij voor een maag ziekte, het vleesch werd gekookt en aan de varkeDs gevoerd terwijl hij het vel liet bereiden. De loonkwestie in de bouwbedrij ven te Muastricht. De besturen der arbeidsorganisa ties en de werkgeversvertegenwoor digers hebben Woensdagnamiddag van 3—7 uur in de Leo-Stichting te Maastricht geconfereerd teneinde een oplossing te verkrijgen in het hangen de loonconflict. Door de arbeiders zijn thans voor stellen ingediend, welke lager loonen bevatten, dan aanvankelijk door hen werden geëischt. Nadat de patroons deze voorstel len in hunne ledenvergadering be sproken hebben, zal het resultaat op 29 Mei ter kennis der arbeiders gebracht worden, die Zondag 31 Mei daarover een beslissing zullen nemen. Eind-examen U.6.S. te Rolduc. Tot gecommitteerden voor het eind-examen der Hoogere Handels school te Rolduc zijn benoemd prof. Steger, prof. Volmec, prof. Pompen ir. Raedts, mijningenieur te Heerlen. Wat in Eindhoven gebeurt. Er gaat in Eindhoven tegenwoor dig geen dag voorbij, of ingezetenen komen op klaarlichten dag in hun eigen woning dieven tegen I Natuur lijk overkomt dat niet aan alle inge zetenen maar cit komt nog wel. Zoo weer Woensdag. Toen juffrouw R., even in den tuin was, hoorde zij in haar woning een hevigen bons. Zij ijlde toe en ontmoette in den gang een dief. „Dag juffrouw 1" zei de dief, liep door sprong op zijn fiets en ver dween in den dag I Hij bleek alle laden en kasten in huis met een beitel geopend te hebben. Enkele uren later kwam in een andere straat de heer H., thuis. Toen hij de deur van een schuurtje achter zijn woning opende, schoot er een dief langs hem heen, en terwijl hij het schuurtje inkeek, of er nog meer gespuis in zat, kwam daaruit plots een zwart gemaakte man voor den dag, die hem met een mes dreigde om zijn aftocht te dekken, een zak met onbekenden inhoud met zich voerende. In deze beide gevallen wordt weinig of niets vermist. Huis afgebrand. De bewoners door het paard gewekt Maandagnacht werd de voerman P. Pennings te Oss gewekt door het gehinnik van zijn paard. Opstaande ontdekte hij, dat zijn huis een vlam menzee was. De eerste zorg van den vader was zijn hulpbehoevenden zoon, die niet loopen kan te redden, waar na de familie zich in veiligheid kon brengen. Het paard en drie varkens kwamen in de vlammen om. Ook de geheele inboedel ging verloren. Een ingewikkeld auto-ongeluk. Te Erp heeft Zondagmiddag een ingewikkeld auto-ongeluk plaats ge had. Een luxe auto net 6 inzittenden uit Amsterdam had een vaartje van 40 K M., kon den draai naar de ophaalbrug over het kanaal dienten gevolge niet nemen en botste tegen de brug aan. Eerste gevolg hiervan was, dat er twee aldaar fietsende kinderen omvergereden werden en een vernielde fiets bekwamen. De chauffeur gooide na de botsing tegen de brug haastig zijn stuur naar links om, met het gevolg, dat men verder tegen de leuning van de brug terecht kwam, welke leuning afknapte als een lucifer. De auto zweefde nu boven het water, maar bleef gelukkig op zijn achterste wielen hangen aan de brug, zoodat alle passagiers hun gevaarlijke zitplaats nog veilig konden verlaten. Nu bleek er echter ook een kabel van de brug gebroken te zijn, zoodat de brug uit haar even wicht geraakte en... omhoog ging. Het verkeer werd hierdoor finaal gestremd en er moest eerst een kraanwagen uit Den Bosch komen om de auto te bergen, alvorens de brug en het verkeer voor voet- en watervolk hersteld kon worden. De broedermoord te Aalten. In verband met den moord op den 24-jarigen A. P. te Aalten, is destijds diens broeder gearresteerd. Thans is ook de moeder aar gehouden en ge vankelijk naar Zutfen overgebracht. Doodelyk ongeluk. Donderdagmiddag was de 43-jarige G. v.d. Ligt te Vlaardingen, matroos op het stoomschip „Maasburg" lig gende in de Vulcaanhaven aldaar, bezig met een stoomwinch de laad- boomen te strijken. Door onbekende oorzaak kwam hij op de winch te vallen, draaide een halven slag rond, waardoor hij bekneld raakte tusschen de winch en de daaromheen loopende staaldraden. De ongelukkige was bijna onmiddellijk dood. Strafbaarstelling kwetsende meoningsuitingen. De afdeelingen der Tweede Kamer hebben benoemd tot ïapporteurs over het wetsontwerpAanvulling van het Wetboek van Strafrecht met voorzieningen betreffende bepaalde voor Godsdienstige gevoelens kren kende uitingen de heeren Marchant, Gerhard, Teulings, Van Wijnbergen en De Wilde. Een waarschuwing aan jongelui- Naar aanleiding van de waarschu wing van professor Schmutzer in het dagblad het Centrum, om thans niet in Indië geluk te gaan beproe ven, culmineerend in den uitroep ,Doet het niet, ge weet wel wat ge hebt maar niet wat ge krijgt," schrijft de Indische Courant, dat zich hier een nieuwe taak voor de pers opent. Het blad verklaart, dat Indië thans vol is, tè vol zelfs. Het is onver antwoordelijk, om voort te gaan met het colporteeren met „de recla meleugen, dat er in Indië nog altijd plaats is voor jonge werkers, die aanpakken willen". Deze propaganda mag geen dag langer duren en leidt tot scha en schande naar alle zijden en riekt naar ronselen. R.K. Middenstanders terug uit Rome. Men meldt uit Utrecht Woensdagavond arriveerde hier om kwart over tien de trein, waar mede de R.K. Middenstanders die aan de Rerum Novarum-herdenking te Rome hebben deelgenomen. Dins dagavond uit Basel waren vertrokken. Reeds hadden verschillende pel grims in Nijmegen de coupés ver laten. De deelnemers toonden zich zeer voldaan over de gepasseerde dagen en het weer, waarover ze vol be wondering spraken, was wel zeer tegengesteld aan de windvlagen, waarmee ze hier werden verwelkomd. Over het algemeen is de tocht zeer gunstig verloopen. Te betreuren valt echter, dat een der dames bij het bezichtigen van een monument te Rcme een been heeft gebroken Zij moest in Nijmegen in een zieken huis worden opgenomen. Bestrijding der veenbranden. Ter doelmatige bestrijding der Drentsche veenbranden, welke dik wijls ieder jaar terugkeeren, heeft men verschillende groote motorspui ten aangeschaft. Ook het veenschap te Emmererfscheidenveen, heeft be sloten een dergelijke machine te koopen. Men beschikt thans over een gezamenlijke capaciteit van ruim 12.000 liter water per minuut bij 700 meter opvoerhoogte, met ca. 350 P.K. De spuiten, welke speciaal voor de venen gebouwd zijn, zijn vervaar digd in de brandspuitenfabriek te Heiligerlee. Belgie's boterinvoer. De Katholieke landbouwgroep van Kamer en Senaat in België heeft besloten een wetsontwerp voor te stellen tot verhooging van het invoerrecht op boter tot het vóór- oorlogspeil. Reeds bij de behandeling van het wetsontwerp tot verhooging der rechten op haver, is er op ge zinspeeld, dat men later ook hetzelfde voor boter zal eischen. Ongetwijfeld ral van vele zijden tegen verhoogde rechten van dit consumptie-artikel veel oppositie worden gevoerd. Murinevliegtuig neergestort. Een Fransch marine-vlieg tuig dat deel had genomen aan oefeningen, welke van het boord van een moe derschip voor vliegtuigen af werden uitgevoerd, is bij de kust van Ma rokko van een hoogte van 400 M. neergestort, waarbij de vier inzitten den om bet leven zijn gekomen. De Dusseldorfsche massa moordenaar. De ter dood veroordeelde Dussel dorfsche massa-moordenaar Peter Kürten, is voornemens een verzoek om begenadiging in te dienen. Groote overstroomingen in Zweden In het centrale gedeelte van Zweden zijn groote overstroomingen voorgekomen. Een dijk van de Dol-elf is gebroken, waardoor hon derden boerderijen bedreigd worden. Het verkeer op de wegen is nog slechts met booten mogelijk. Het op de velden gezaaide kan als verloren worden beschouwd. Een milliard Mark tekort op de Ryksbegrooting. Het zal wel niemand verwonderen, dat Duitschland in een ernstigen finantieelen toestand verkeert. Dat was reeds het geval ten gevolge van de enorme sommen, welke het land heeft af te lossen aan zijn voormalige vijanden wegens het verliezen van den oorlog. Daarbij hebben zich nu, vooral in de tweede helft van 1930 de gevolgen van de economische wereldcrisis gevoegd, die den toestand niet weinig verergerd hebben. In November van het vorige jaar schatte het Rijksministerie van Finan ciën het verwachtte totale tekort in het rijkshuishouden op circa 900 millioen mark. Nu is echter het tekort al ruim 1240 millioen mark. Het feitelijk tekort wordt nog verhoogd door het tekort op de bui tengewone begrooting van ongeveer 200 millioen mark. In totaal heeft het nieuwe economische jaar een tekort van 2 milliard mark over te nemen, zwevende schuld en tekort samen genomen. De ontwikkeling der inkomsten in het loopende jaar kan men slechts met groote bezorgdheid tegemoet zien, vooral daar 600 millioen achterstallige belastingen van 1 October 1930 niet in hun geheel zullen kunnen worden geïnd. De vermindering van de inkomsten van het Rijk is vooral in de tweede helft van het begrootingsjaar inge treden. De achteruitgang der con junctuur heeft zich bijzonder sterk i doen gevoelen. De economische toe stand is intusschen niet aanmerkelijk beter geworden en is op het oogen- blik ongunstiger dan in de eerste helft van het afgeloopen jaar. Er schijnt dus zoo goed als geen kans te bestaan, dat in het loopende jaar de inkomsten zich overeenkomstig de begrooting zullen ontwikkelen, of er moest nog in den loop van dit jaar een werkelijke, economische vooruitgang plaats hebben, die auto matisch een vermeerdering der Rijks inkomsten zou meebrengen. Men gelooft, dat alleen op de begrooting van het Rijk, ondanks de voorgenomen bezuinigingen, een deficit van rond een milliard zal blijken, waarbij dan nog de tekorten van landen en gemeenten zouden komen. Bij de gemeenten wordt het deficit voor het loopende jaar eveneens op rond 1 milliard mark geschat. Er is niet aan te twijfelen, dat bij de werkloozenverzekerlng zich een belangrijke onder-balans zal voordoen. Bij de werkloozenverzekering moet wanneer de verlichting der ar beidsmarkt niet vlugger voort gaat rekening gehouden worden met een tekort van 500 millioen mark. Ongeveer hetzelfde geval met de invaliden-verzekering. Tengevolge van de economische depressie zullen de belasting-inkomstenwel nauwelijks de geschatte bedragen bereiken. Vooral de inkomsten- en vereeni- gingings-belasting, verder de loonbe- lasting zullen achteruitgaan. De voorgenomen verhooging der bier-rn tabakbelasting en de invoer van den verpakkingsdwang in de sigaretten industrie hebben ertoe geleid, dat de afzet van bier en sigaretten aanmer kelijk 'is achteruitgegaan. De omlaag gaande prijsbeweging op de wereldmarkten heeft de beraming voor de douane-inkomsten geschokt. Het is dus te betwijfelen, of het in het nieuwe butget aange nomen bedrag van 1.200 millioen Mark ook zal worden bereikt. Men ziet, dat de financieele toe stand alles behalve rooskleurig is en er zal heel wat stuurmanskunst noodig zijn, om het schip van den Staat veilig tusschen alle klippen door te loodsen. HOE RUSLAND OYERAL DE SOVJETMACHT WIL VESTIGLN Dc uitvoerende raad van de derde internationale, genaamd de ikki, heeft tezamen met het communistisch vak verbond, een nieuw plan uitgewerkt om een onmiddellijk en zeer krachtig offensief tegen het Britsche Rftk te ondernemen. Volgens dit plan zouden de ope raties van 1931 voornamelijk op twee fronten Enge'and en Britsch-Indië geconcentreerd worden. Het uitvoe rend comité van de profintern heeft aan zijn agenten in Engeland in structies gezonden om den weg der wettige methoden resoluut te verla ten en anti-constitutioneele daden te bedry ven. De opdracht luidt, dat de agitators een uitstekend materiaal zullen vin den in de werkloozen, die in hun groote ellende en daaruit volgende verbittering gemakkelijk tegen het gezag opgehitst kunnen worden. Er zijn in Engeland slechts een 20.000 in de communistische partij georga- niseerde werkloozenmaar dezen vormen een uitstekende kern om honger-optochten en andere betoo gingen in het leven te roepen, terwijl zij prachtige hulp kunnen verleenen, om de openbare orde te verstoren, Lozowski, de secretaris generaaal van de profintern en lid van het hoofdbestuur der ikki, heeft bij deze instructies een toelichting gegeven, waarin hij zegt, dut de huidige gunstige omstan< digheden ten volle benut moeten worden, en dat men alle middelen aan moet wenden om te voorkomen, dat de bourgoisie een uitweg uit de heer- schende economische crisis vindt. In Britsch-Indië moet, volgens het jongste commu nistische program, hard voor een bolschewistisch program gewerkt worden, waarbij een geweldige, des noods gewelddadige agitatie tegen de Irwin-Gandhi-overeenkomst een eerste plaats moet innemen. De revolutionnaire vleugel van de vakvereenigingen in Bombay moet in alle fabrieken cellen vormen en voortdurend onlusten verwekken welke zich snel over het geheele land moeten verbreiden. Het program bevat „vernietiging van de Britsche politieke en econo mische macht; de instelling van een sovjet-regeering; nationalisatie van alle Britsche ondernemingen, banken, spoorwegen, scheepvaartmaatschap pijen, plantages, afschaffing van de inlandsche vorstendommen; inbeslag neming zonder schadeloosstellingen van alle landgoederen, welke aan vreemdelingen, inlandsche vorsten, kerken, de Engelsche regeering en ambtenaren behooren; en anuleering van alle pachtcontracten en van alle agrarische schulden bij de banken." Zoo luidt dus het nieuwe program. En men kan er zeker van zijn, dat volgens dit duivelsch plan wordt gewerkt in alle landen en alle kolo niale gebieden. De inzet is vestiging der sovjet-macht in Europa en het wordt meer dan tijd, dat Europa tegenover dit plan een hechte eenheid gaat vormen. Maar daarop lijkt het nog bitter weinig. Van verschillend terrein. Op voorstel van den Engelschen minister Henderson heeft de Vol kenbondsraad met algemeene stemmen besloten, om het oordeel in te winnen van het Permanente hof van internationale justitie te Den Haag over dejuridische zijde van de Duitsch-Oostenrijksche tolunie en wel voornamelijk of het desbetreffende verdrag in strijd is met artikel 88 van het verdrag van St. Germain en het eerste protocol van Genève van 1922. Ingekomen en vertrokken personen van 15 tot 22 Mei. INGEKOMEN H. H. Hendriks, dienstbode Mer- seloscheweg, van Heemstede. F. H. Spreeuwenberg. idem Yssel- steyn I 84, van Horst. W. M. Teunissen, dienstknecht, Ysselsteyn I 62, van Groesbeek. J. M. A. de Wit, idem, Oostrum N 20, van Meerlo. J. W. Boom, dienstknecht. Oos trum C 49, van Maashees. VERTROKKEN: H. J. M. Volleberg, dienstbode, naar Breda Driesprong 94. J. L. K. idem, idem, naar idem. J. G. B. Koonings, idem, naar Hel mond Beugelsplein 7. J. M. A. Ewals, idem, naar Broek huizen. T. A. M. Lensen, idem, naar Wanssum. M. Ch. J. Weerts, idem, naar Maashees-Overloon. Th, M. Loonen, idem, naar idem A 209. H. G. van Sambeek, chauffeur, naar Oploo B 18. J. M. Fournier, verpleegster, naar Rotterdam Teilingerstraat 64. M. Heynen, wed. P. J. Poels, z.b. naar Wanssum. M. C. Janssen, z.b. na3r Roermond, Demelstraat 17. L. G. Rutcen, dienstknecht, naar Arcen. A. A. van Helden, bakker, naar Meerlo-Tienray. J. Bakels, z.b. naar Helmond, Wezelstraat 78. G. J. M. van Sinten, dienstbode, naar Wanssum. M. G. Hubbers, verpleegster, naar naar Gennep. M. C. Bardoul, dienstbode, naar Gemert, Kruiseind 13a. M. Th. Roffers, idem,naar Tilburg, Heuvelstraat 90. J. M. A. Driessen, dienstbode naar Bergen-Well. G. J. Gossens, z.b. naar Wagenin- gen Spoorstraat 7. H. J. F. H, Trijnes en gezin, koopman, naar Boxmeer. G. J. Theeuwen, bakker, naar Arcen-Velden. Th. J. Lemmen, dienstbode, naar Horst. BU&QSRLXJKB STAID VIIRAY van 15 tot 22 Mei. GEBOREN Theodor R. P. Derikx, Ysselsteyn Lamberdina G. M. Hulsman, Merselosche weg Henriette M. Barents, Spurkterweg Leonardus J. A. 'Wijnhoven. Oiclo Christina W. M Janssen, Langstraat Martinus P. H. Arts, Merselo Wilhelmus Th. M. Jansen, Willemstraat Carolina Brauer, Veulen. GEHUWD G. H. Verheijen, 33 jaar, land bouwer en M. J. Michels, 33 jaar, z.b., beiden te Venray. G. van Hoof, 30 jaar, steenfabrieks arbeider, en M. G. H. Hoex, 30 jaar, z.b., beiden te Venray. W. H. Stevens, 37 jaar, koper slager te Wageningen en G. J. C. J, Gossens, 24 jaar, z.b., te Venray. OVERLEDEN M. van Aarssen. 88 jaar, Patersstr. 2 patiënten St. Servatiusgestlcht. mmuKs dieisïzx Parochiekerk Morgen Zondag Hoogfeest van Pinksteren, om 3 uur plechtige Vespers en Lof, waarna vergade ring Apostolaat des Gebeds. Maandag 2e Pinksterdag, de diensten als op Zondag. Dinsdag half 8 besteld Jaarg. voor Jan Bekkers, echtgenoote en Nico Bekkers, 8 uur gezongen H. Mis voor de 25-jarige echtvereeni- ging van Frans Cuppan en Huberta Verhaag. Woensdag half 8 Jaarg. voor Mathijs Derks, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Gatharina H Huis. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur Jaarg. voor Antoinette Jetten. Vrijdag half 8 Jaarg. voor Jan Jochijms en echtgenoote, 8 uur Jaarg. 2e klas voor Jacobus Ver beek en Mechlildis Baltissen. Zaterdag komen de jongens der 6e en 7e klas en de meisjes der 4e klas te biechten, 7 uur Lof. Deze week zijn de Quatertemper dagen, geboden vasten en onthou ding van vleescbspijzen. Woensdag half 7 leesmis voor Mechtilda van Aarssen, lid der Maria-Congregatie. In de maanden Juni, Juli, Augustus en September zal op nader te bepalen dagen eene Hoogmis worden opgedragen voor de vruchten der aarde en alle geestelijke en tijdelijke belangen der Parochie. Paterskerk. Zondag, Hoogfeest van Pink steren generale absolutie voor de Derde Orde. De II. Missen om 5, 6 en 7 uur, 8 uur pl. Hoogmis, kwart over 4 pl. Vespers, 5 uur pl. Lof en Meimaandoefening. Maandag de H.H. Missen als op Zondag, half 8 H. Mis voor Mart. Claessens, als lid v.d. Derde Orde 8 uur pl. Hoogmis voor de leden Zij, diew ir. te zenfJe Dinsdag 0[ ven bij IS' der Verkfrg De genr h 4000 denfe J zwaren t<? 1 water. Inljosc Min» Mersj We genjst; den is fcd Dinsdai

Peel en Maas | 1931 | | pagina 2