Zeer bijzondere aanbieding GEBR. JEUKEN Linol eum Walton Inlaid-Linol eum Balaf um J, C RAMING, VENLO G. W. MOSEENS Gazelle Burgers Rijwielen Peter Hendrix Wat de Mode aangeeft vindt U bij ons altijd het eerst Opening St. Antonius- school, Veulen. üemengde Berichten A ssurantiëu. Districts-Arbeidsbeurs papieren servetjes Rollen Damast goedkoope Banden en Ooderdeelen, Fietsstoeltjes, Stuurtasschen, Dunlop Ventielslang, Arko Solutie, Kijwiellak. Patersstraat 9 in Hoeden, Petten, Zelföinders, Eng. Hemden, Heerensokken, Sokkenhouders, Mouwhouders, Bretels.Sportriemen, Turn gordels De Speciale Tapijtmagazijnen van Zaterdag 4 April 1931, No. 14. Op Woedsdag 1 April j.l. had de plechtige opening der St. Antonius school aan het Veulen plaats door het Bestuur, in tegenwoordigheid van vele genoodigden en belangstel lenden. Voor het eenvoudige schoolgebouw stonden de schoolkinderen gereid, onder toezicht van het Hoofd der School, den heer Coenders en Mej. Derks, onderwijzeres, waaromheen zich de genoodigden en belangstel lenden gegroepeerd hadden. De heer Nabuurs hield als Voor zitter der Veulensche Schoolvereeni- ging de navolgende rede, die met aandacht gevolgd werd en een ruim applaus inoogstte Geachte aanwezigen, Als Voorzitter der Vereeniging tot oprichting en instandhouding van eene R. K. Bijzondere Lagere School aan het Veulen, valt mij de eer te beurt, dit nieuwe gebouw te openen Ik doe dit zeer gaarne, omdat de stichting van dit schoolgebouw voor de ouders en de kinderen van het Veulen van een onschatbaar belang is, en op de tweede plaats, omdat hiermede het algemeen streekbelang ten zeerste wordt gediend. Van harte heet ik U allen welkom, meer speciaal de Heeren leden van den Raad en het onderwijzend per soneel. Het doet ons bestuur een groot genoegen U allen hier te mogen aantreffen. Wij meenen hieruit te mogen afleiden, dat U allen belang stelt in deze voor het Veulen zoo belangrijke zaak. Het is nu, geachte aanwezigen, ongeveer 2;/z jaar geleden, dat de bewoners van het Veulen in eene vergadering bijeen kwamen ter be spreking van de moeilijkheden en d? gevaren verbonden aan het school bezoek hunner kinderen. Men over woog toen de verschillende mogelijk heden, die uitkomst zouden kunnen brengen. Een ieder was er van overtuigd, dat er slechts één middel afdoende hulp kon bieden en dat was het hebben van eene eigen school. Er werd daarom met algemeene stemmen besloten voor dit doel een vereeniging op terichten. Een bestuur werd gekozen, dat tot taak had met allen ernst te ijveren voor de op richting eener eigen school. Dit bestuur heeft direct haar werkzaam heden aangevangen. Overbodig acht ik het hier uitvoerig de verschillende instanties te bespreken, welke het bestuur heeft moeten ondernemen cm tot de oprichting dezer school te geraken. Ook acht ik het niet noodig de moeilijkheden te vertellen, welke het bestuur bij haren arbeid heeft ondervonden. Op één ding meen ik echter bij deze gelegenheid te moeten wijzen en dat is ditdat ons bestuur steeds met de beste bedoelingen en geheel te goeder trouw heeft gewerkt aan hare taak. om het Veulen te helpen aan een eigen school. Nooit heeft het in de bedoeling gelegen iemand te treffen, wie dan ook, of aan de rechten van de boven ons gestelde kerkelijke en burgerlijke overheid te tornen, -en zeker niet om deze te miskennen. Een ieder, die de leden onzer vereeniging kent, zal hier wel van overtuigd zijn De menschen van het Veulen zijn immers even orde- en vredelievend en zoo goed kathoiiek als in welk ander deel van Venray ook. Wij blijven als elk goed Venraynaar trouw aan God, trouw aan de Kerk en aan het Burgerlijk gezag. Wij treden hier daarom niet op als overwinnaars, want strijd voeren is ons niet lief, neen, wij zijn zonder te denken aan het verleden, alleen blij en buiten gewoon blij met de totstandkoming van dit mooie schoolgebouw. Dank brengen wij daarom aan den Raad dezer gemeende, voor het be schikbaar stellen der noodigegelden om tot den bouw dezer school te geraken verder aan het College van Burgemeester en Wethouders voor de aangename wijze, waarop wij. nadat door den Minister de eind beslissing in deze zaak was genomen, met dit College hebben mogen samenwerken. Dank zijn wij ver schuldigd aan onzen architect, den heer Magis, voor dit werkelijk aardige gebouw, waaruit zijn kunde en smaak blijktaan de aannemers voor de uitstekende oplevering en verder aan allen die in meerdere of mindere mate aan de totstandkoming van dit schoolgebouw hebben medegewerkt. Niet vergeten mag ik bij deze ge legenheid, een woord van hulde te brengen aan den Secretaris onzer vereeniging, die dag in, dag uit, met meer dan gewone zorg, heeft gewerkt voor de belangen onzer vereeniging. Geachte aanwezigen, ik hoop. dat deze school onder kundige leiding van het nieuw benoemde hoofd, ook in de toekomst op Uw aller steun mag rekenen, en dat wij met Gods onmisbaren zegen allen getuige mogen zijn van den bloei en den vooruit gang van het zoo noodige onderwijs voor de jeugd van het Veulen. Geachte aanwezigen, ik verklaar hierbij dit schoolgebouw als officieel geopend. Onderwijl, dat de kinderen op Kwatta-Chocolade-reepen, door de fabriek gratis aangeboden, werden getracleerd, werd door de aanwezi gen van de geboden gelegenheid gebruik gemaakt, de school te be zichtigen, waarbij allen opviel, dat de eenvoud van den schoolgevel volstrekt geen afbreuk doet aan de zeer doelmatige indeeling der lokalen, die aan de zonzijde liggend, over goten werden door licht. De gangen, tot op flinke hoogte bezet met kleurige tegels, de daarin geplaatste beelden van den H. Patroon der School en het H. Hart, geflankeerd door bloemen, maakten een prettigen en degelifken indruk en algemeen werd de school om het zeerst ge roemd. Bij den eerewijn, door het School bestuur aan de genoodigden aange boden, voerde de heer Stoot, bij afwezigheid van Burgemeester en Wethouders, als oudste raadslid het woord en feliciteerde het Schoolbe stuur met deze zoo vreugdevollen dag, die den kroon zet op alle moeite en getob om eene school te krijgen. Ouders weten wat het zeg gen wil, als hun kinderen zoo verre van school, door weer en wind moeten gaan, zomers door hitte en 's winters door koude geplaagd wor den. Het tot stand komen dezer school was dus hoogst noodzakelijk en het deed Spreker goed, als hij zag, welk eene mooie school er ge komen was. Op U, Hoofd der School en Onderwijzeres, zijn thans alle verwachtingen gevestigd, laat het onderwijs zoo zijn, dat het Schoolbestuur niet in zijn vertrouwen beschaamd zal worden en de Ouders der aan Uwe zorg toevertrouwde kinderen vervuld worden van dank baarheid jegens het eerst-benoemde personeel. Moge onder Gods zegen de school een reeks van jaren hare rijke vruchten afwerpen. Een luid applaus bewees de in stemming der aanwezigen. Van den heer Nelissen, raadslid, kwam een telegram binnen met diens beste wenschen voor den groei en bloei der school. De heer Odenhoven, raadslid, wees er in zijn rede op, dat hij de stichting der Veulensche school be schouwde als een uitbreiding der gemeente. Immers men behoeft bij uitbreiding niet alleen te denken aan de uitbreiding der kom. Uit de aan wezigheid van de meerderheid der raadsleden, concludeert Spreker hunne instemming en betreurt des te meer de afwezigheid van het college van Burgemeester en Wethouders, want wij zijn toch allen katholiek. De ontginning van den heer Jaeger is alom in den lande bekend, waarop naar Sprekers verwachting eerlang vele boerderijen gesticht zullen wor den en waardoor de school nog meer bestaansreden zal krijgen, ja een eigen kerk komt Spreker, nu de school geopend is, meer bereikbaar voor. (Applaus). Dan wordt het Veulen zeker een nieuwe parel aan Venray's kroon. Met de beste wen schen voor Bestuur, School en Per soneel sluit Spreker zijne rede. De heer Vermeulen, raadslid, be treurt het ten zeerste dat Burge meester en Wethouders afwezig zijn en zal aan dit feit op een andere plaats herinneren. Ook de heer Strijbosch, raadslid, voerde nog het woord en sprak zijne beste wenschen uit. Het Hoofd der School, de heer Coenders, dankte, ook namens de onderwijzeres, Mej. Derks, voor de geuite wenschen en beloofde de inspanning der beste krachten tot bereiking van "het doel, waarna de heer Nabuurs als Voorzitter der Schoolvereeniging, alle aanwezigen dankte voor hunne getoonde belang stelling. Waarschuwing. In het Alg. Politieblad bericht de commissaris van politie te 's Her togenbosch, dat Jean Francois Mer- tens gehuwd met Hortense van Haeren, photograaf, handelende onder den naam van zijn echtgenoote, tegen wiens praktijken werd gewaar schuwd, thans zijn briefadres heeft overgebracht van Lindenstraat no. 14 te 's Hertogenbosch naar Baarle- Nassau, Molenstraat no. 20. De burgemeester van Schijndel (N.B.) waarschuwt in het Alg. Politie blad tegen de praktijken van Wil helmus Antonius Venrooy, geb. te 's Hertogenbosch 10 Juli 1882, (vol gens opgaaf van hem zelf 10 Juli 1889) graan- en zaadhandelaar, thans woonachtig te Schijndel, Hermalen bij Adr. den Ouden. Alvorens met genoemden Venrooy in relatie te treden, wende men zich tot den burgemeester van Schijndel om inlichtingen. Arme Charley Het legioen van eer wordt hem misgund. Naar de correspondent van den „Daily Express" meldt, zijn de militaire leden van het Legioen van Eer, die hun ordeteekenen op het slagveld ontvingen, ten zeerste ont stemd over het feit, dat het kruis van ridder van het Legioen van Eer door de Fransche regeering verleend werd aan Charly Chaplin. Zij hebben hiertegen een officieel protest ingediend bij den groot kanselier van de orde. De oud gedienden, aldus de „Action Fron- gaise", die gedecoreerd zijn, zien niet in, waarom het roode ordelint van het Legioen, dat gedrenkt is in het bloed van helden, verleend moet worden aan een clown, die door zijn kunstenmakerij millioenen heeft verdiend, en waarom hij op één lijn geplaatst wordt met hen, die hun bloed voor hun vaderland vergoten. De aardbeving in Nicaragua. Wanhoop en ellende. De omvang van de aardbevings ramp in Nicaragua blijkt, uit berich ten uit New-York, nog grooter te zijn, dan aanvankelijk verondersteld werd. Het aantal dooden zou reeds 1100 bedragen, en men vreest, dat dit cijfer nog aanmerkelijk zal stijgen. Het aantal gewonden wordt in de duizenden geraamd. De branden te Managua duren voort. Er is bijna geen huis in de stad gespaard gebleven. Alle re- geerings- en gezantschapsgebouwen, benevens de bank- en zakengebou- wen zijn verwoest en afgebrand. Doordat er reeds bij het begin van de aardbeving een breuk in de waterleiding ontstond, was "het on mogelijk den brand te blusschen. De stad is één puinhoop, een beeld van wanhoop en ellende. Ont zettende moeilijkheden levert het reddingswerk op. Volgens een te New-York ont vangen bericht uit Managua hebben de aardschokken den geheelen dag aangehouden. De brand heeft den geheelen nacht voortgeduurd en brak telkens weer uit, daar er gebrek aan water was om te blusschen. Het reddings- en hulpwerk is onder leiding van Amerikaansche marinesoldaten in vollen gang. Ook de nationale garde, die onder leiding van Amerikaansche officieren staat, is gemobiliseerd. Volgens sommige berichten is het aantal dooden reeds tot 2500 geste- gen. Voor zoover bekend, bevindt zich in heel de stad geen enkel bewoon baar gebouw meer. Ook de president der republiek heeft zijn paleis moeten verlaten, om ergens in een tent een onderdak te Een ontzettend tooneel was de in storting der gevangenis, waar honderdvijftig gedetineerden onder het puin van muren en plafonds werden begraven. Een geluk mag het heeten, dat een groot aantal ambtenaren en een aanzienlijk percentage der bevolking de stad reeds verlaten hadden, om de goede week elders door te bren gen, anders was het aantal slachtof fers nog grooter geweest. De vloek der beroemdheid. Het was ettelijke jaren voor den oorlog. Niemand kende Charlie Chaplin, die in een voorstad van Londen optrad voor een erbarmelijk honorarium, dat niet eens voldoende was om sigaretten te koopen. Tabak, die hij cadeau kreeg, vermengde hij met allerlei onkruid en uit dat ver schrikkelijk allegaartje draaide hij zijn sigaretten. lederen morgen ging hij een tabaks winkel naast zijn woning binnen, trok aan het gas-apparaat, dat de vlam er uit sloeg en stak zijn patent sigaret aan. Tot op zekeren dag 't geduld van den winkelier ten einde was. Weer was Chaplin gekomen, had gebruik gemaakt van de gasvlam, had hoffelijk den hoed afgenomen en wilde den winkel weer uitgaan. Toen sloeg de koopman woedend op de toonbanken riep „Zeg me eens, wie is u eigenlijk Chaplin draaide zich verwonderd om „Kent u mij nog niet Ik ben toch de man, die hier dagelijks vuur haalt." Thans heeft Chaplin het zoo ver gebracht, dat hij nergens ter wereld met rust wordt gelaten. Men kent hem in Australië evengoed als in Shanghai, te Tokio komen de Ja- pansche meisjes op hem af en te Parijs zal men hem waarschijnlijk met het eerelegioen versieren, Te Londen dongen hertogen en ministers naar zijn gunst en zelfs Bernard Shaw, in wiens woning Chaplin zich een paar jaar geleden niet gewaagd zou hebben, vierde hem als den beroemdstec man ter wereld. Belastingzaken, Kadastrale Zaken, Koop- en Huur contracten, enz. Kantoor geopend van 9 tot 1 uur Worden gevraagd: Boerenknechten, v. Venray-Yssel- steyn, Veulen, Meterlk, Someren Boerendienstmei sjes V enray-Veulen Wanssum, Maashees, Vierlings beek. Dagmeisje per 1 Mei, Venray Winkeljuffrouw, banket, Venlo Burgerdienstmeisjes, Venray, Hel mond, Beugen. Auto-monteur, Venray Schildersknecht, Venray Landarbeider, Overloon Bieden zich aan Dienstmeisje 14 jaar Boxmeer Dienstmeisjes 14 en 16 j. Venray Dienstbode 26 j. Venray-omstreken Dienstbode tegen 1 Mei a.s. Leerling auto-monteur Metselaars, timmerlieden, opper lieden, electricien, boerenknech ten, jongen voor boerenwerk Advertentiën. In ruime keuze voorhanden artikelen Jos. C. M. Neeteson ass -apotheker. 25 Gekleurde in mapjes van 25 stuks. voor tafel- en kastbedekking. Firma v. d. Munckhof EN Telefoon 108 48 Groote Straat Telefoon 92 Zondags geopend tot 6 uur. 90 De meest hygiënische vloerbedekking die er bestaat is zeker wil linoleum. Vandaar dat linoleum, behalve in gewone woonvertrekken, ook gebruikt wordt in de vele groote inrichtingen als ziekenhuizen, sanatoria, seminaria, herstellingsoorden, restaurants, hotels, kloosters, groote winkelhuizen enz. Voor linoleum komt het er maar op aan om de juiste kwaliteit te leggen, naar gelang de localiteit, waarvoor het is bestemd. Zoo kan voor huiskamer, keuken, kantoor, slaapkamer en meer andere vertrekken zeer goed bedrukt linoleum worden gelegd. Echter voor groote inrichtingen is dit af te raden en alleen aan te bevelen Walton is effen linoleum, wordt in verschillende dikten gemaakt en in ver schillende kleuren. Inlaid is doorgedrukt linoleum, dat wil zeggen, het dessin zit door de dikte heen tot op den rug. Het linoleum kan dus wel dunner worden door het gebruik, doch het dessin slijt nooit af. Het leggen van linoleum, en de behandeling van linoleum, zijn factoren die de duurzaamheid van linoleum beïnvloeden. Koopt daarom het artikel linoleum altijd in vertrouwbare magazijnen en vooral daar waar vakmen- schen U met kennis van zaken kunnen inlichten en de werklieden vak kundig het artikel kunnen behandelen. In iedere woning zijn echter ook vertrekken, die menigeen graag belegd ziet en waarvoor linoleum nog wat kostbaar is. Daarvoor hebben wij een mooi remplagant artikel gekregen in Op 't oogenblik is Balatum schitterend in zijn dessins. Geregeld zijn 24 stuks voorradig. Het Balatum wordt thans gemaakt in 2 breedten 183 cm. br. voor f 1.09, 200 cm. br. voor f 1.23. Balatum is de eenigste goed koope vloerbedekking die met schriftelijke fabrieksgarantie wordt verkocht. Balatum wordt thans zeer veel nagemaakt, en door zaken die geen Bala tum verkoopen, wordt Balatum voorgesteld als een slechte, ondeugdelijke, onsoliede vloerbedekking. Dit is zeer laakbaar, omdat het onwaar is. In ieder huis zijn eenige vertrekken aan te wijzen, waarin Balatum gerust kan worden aanbevolen. Heeft U dus eenige kamers, of een heel huis, of een groote inrichting van vloerbedekking te voorzien, kom dan tot ons. Zonder verplichting tot koo pen geven wij U gratis advies hoe U in de bepaalde vertrekken het juiste Linoleum of Balatum moet leggen. Wij bezoeken U gaarne met onze uit gebreide staal-collectiën en geven U gaarne een begrooting of prijsopgaaf van de kosten alvorens U gaat bestellen. Wij houden een geregelde voorraad van 75 rollen. Uwe keuze is dus gemakkelijk te maken en alles direct uit voorraad leverbaar. Wil leveren alles franco thuis met eigen bestelauto. Wi| vergoe den steeds de reiskosten op de bekende voorwaarden.

Peel en Maas | 1931 | | pagina 6