m km ontwikkeling. atDUismizmisiii. Verpachting. Laodbouwbonden Paardenverzekering Landbouwb. Oostrum Ledenvergadering R.K, Werklieden vereniging St. Jozef Bekendmaking. Aanbesteding der Melkritten kachel- kunstmoeders J.Ooenen-Houteckers WACO's Vakkleeding RADIO N. V. Vulkaan, Gemengde Berichten Politieke „Het Zandakker" Zondag 15 Maart Tentoonstelling Venray-Dorp en Beide v. d. Landbouwbond Zondag 15 Maart snoeien v. fruit en sierboomen, ELING boter- en kolentransport Eierschouwers, Batterijen, Miller Branders Katoen Nesteieren enz. Peter Hendrix Geregeld verkrijgt) Peter Hendrix Doet Uwe keuze uit deze Wereld-fabrikaten telefunken PHILIPS uit voorraad leverbaar. Oroote voorraad Telef. en Philips Radiolampen Telefunken Service Stationl VENRAY tore van Gemeentewerken, „Onder den Boog." Venray, 11 Maart 1931. De Burgemeester en Wethouders van Venray, O. VAN DE LOO, De Secretaris, VAN HAAREN. Verkiezingen 1931. De Burgemeester van Venray maakt wekend, dat ieder kiezer, die in plaats van in de gemeente op welker kie- .erslijst hij voorkomt in eene andere gemeente in dezelfde provincie aan Je stemming voor de Provinciale Staten wil deelnemen, uiterlijk 14 dagen voor den dag der stemming (dus vóór 1 April a.s.) in persoon er secretarie van eene gemeente aan ien Burgemeester of aan den daartoe oor dezen aangewezen Ambtenaar ucdedeeling moet doen in welke ge- neente hij aan de stemming wil eelnemen. De kiezer geeft daarbij op zijn naam :n voornamen, de dagteekening en jiaats zijner geboorte, de gemeente i welke hij op de voor deze ver- iezingen geldende kiezerslijst voor- omt en een adres in de gemeente a welke hij aan de stemming wil deelnemen, zoo mogelijk met aan- aiding van straat en nummer. Van de mededeeling wordt eene chriftelijke verklaring opgemaakt. De verklaring wordt door den iezer en door den Burgemeester of den door deze aangewezen Ambte aar onderteekend. Een afschrift van die verklaring wordt aan den kiezer •itgereikt. Venray, 12 Maart 1931. De Burgemeester voornoemd, O. VAN DE LOO. De keuring voor den dienst plicht, lichting 1932 zal alhier plaats hebben in het St. Antoniuspatronaat. op 7 en 8 April a.s. voor de ge meenten Venray, Maashees en Wanssum. Naar wij vernemen is de reeds iang verwachtte goedkeuring voor het bouwen van een Landbouwhuis- houdschool alhier, thans ontvangen, zoodat nu spoedig met dit werk een aanvang zal gemaakt worden. Aan de Firma Tillemans alhier s opgedragen den aanleg der Centrale verwarming en Sanitaire installatie in het nieuwe Gymnasium der Zusters. GEVONDEN een rijwielplaatje Inlichtingen gemeente-politie. Dat de billardliefhebberij hier toeneemt, blijkt uit het feit, dat naast de twee reeds twee bestaande bil- lardclubs, nl. in" café Verbeek en café Schaeffers, wederom een nieuwe club is opgericht in Hotel „de Zwaan", genaamd „Onder Ons." Dinsdagmorgen had alhier de begrafenis plaats van Mej. Krats- Holtzken, het vijfde slachtoffer van het ongeluk bij Blerick. Een viertal kransen werden in den rouwstoet meegedragen. Na de plechtige lijk dienst werd het stoffelijk overschot begraven naast de drie Venraysche verongelukten. Een talrijke familie en vele belangstellenden woonde deze droeve plechtigheid bij. In de gehouden vergadering van de Hengelclub alhier werd be sloten, deel te nemen aan het natio naal concours, uitgeschreven door „De Goede Hoop'* te Blerick in juni a.s. en „De Berm" te Boxmeer in de maand Juli. Zondagavond vergaderde in het Pacronaat de R.K. Kiesvereeni- ging afd. Dorp. Aan de orde was het al of niet deelnemen aan de Gemeenteraads verkiezing. Na eenige besprekingen werd be sloten, wegens te geringe opkomst der leden, om op Zondag 22 Maart a.s. eene nieuwe vergadering te be ieggen, en alsdan een definitief be sluit te nemen. De aanwezigen, een 50-tal, werden aangespoord propa ganda voor deze vergadering te naken, opdat een zoo groot moge- jk getal kiezers hunne stemmen zullen uitbrengen. Volgende week zal bekend ge naakt worden op welk uur de ver gadering plaats heeft. De Stille Omgang. De aandacht voor belangstellenden wordt er op gevestigd, dat de extra- rrein vertrekt Zaterdag-avond 14 Maart van Venlo 8.47, stopt te Slerick 8.52, Grubbenvorst 9.00, Meerlo-Tienray 9.12, Venray 9.22. Het aantal deelnemers uit Venray icdraagt 30, terwijl Deurne er 31 eelt. De deelnemers van Deurne ver rekken gezamenlijk met die van nier aan het station Oostrum-Venray. Sport. Zondag j.l. hield de turndub „St. Christoffel" een marsch over een afstand van 30 K.M. Dit was de laatste, der serie voor geschreven marschen der R. K. Gymn. en Atlethlekbond in het bis dom Roermond. Deze 30 K.M. werden afgelegd in 4 uur en 10 minuten. Voorwaar een prestatie Naar wij verder vernemen zal „St. Christoffel" een ploeg afvaardi gen naar de op 21 Juni a.s. te houden afstandsmarsch van 50 K.M. te Nijmegen en uitgeschreven door de sportvereeniging „Noviomagum" Met moed en volharding, voort op het pad, Dat voor U, zoo menige strijder betrad. SMAKT. Gedurende het Octaaf van St. Jozef (1926 Maart) zullen aan de Halte alhier alle treinen stoppen, die anders alleen op Zon dag daar stoppen, nl. richting Nij megen: 6.35, 9.55, 1.55, 10.10, rich ting Venlo: 7.50, 2.55 en 5.40. OVERLOON. Door de R.K. Werkliedenvereeniging alhier werd Donderdagavond de laatste ontwik kelingsavond gegeven van dit seizoen, Door den Voorzitter werd de spr. van dezen avond, de Weleerw. Heer Van Haaren, Kapelaan te Vier- lingsbeek, welkom geheeten, welke een prachtige rede hield over „God en godsdienst". Spr. hoopte, dat hij de aanwezigen door zijn woord dichter bij God gebracht had en dat zij allen meer eerbied zouden krijgen vooc den godsdienst dan tot heden het geval was, De Voorzitter dankte de Eerw. Spr. voor zijn leerzame rede. Toen de dienstbode van den bakker J. brood bezorgde bij J. D, alhier werd zij onverwacht door den hond zoo ernstig in het been gebeten dat zij zich direct onder genees kundige behandeling moest stellen. LOTTUM. Bij de alhier gehou den aanbesteding van een woonhuis, schuur en stal voor rekening van den heer H. Lenders, werd als volgt ingeschreven A. Rutten, Lottum, f 2990 H. Hendrix, Grubbenvorst f 2864 Maas, Blitterswijk, f 2790 Thijssen, Broekhuizenvorst f 2773 Gebr. Keijzers, Horst f 2670 Jos Keijzers, Horst, f 2580 Clabbersv. Dijk, Lottum f 2990 Bij de aanbesteding was niet in begrepen de levering van steenen en het aanbrengen van metselzand. OTTERSUM. Naar men ver neemt, wordt de steenfabriek van den heer van Oss en Co, omgezet in een ringoven. Bereids is men bezig met het bouwen van een schoorsteen, die een hoogte krijgen zal van 40 M. Naar een Liraburgsek-Brabantsch wegschap. Op een Zondag te Weert gehou den vergadering van de Commissies uit Limburg en Brabant om te komen tot ontsluiting van het ont- ginningsgebied tusschen Weert, Ne- derweert. Someren, Maarheeze en Budel gelegen, werd besloten een z.g. wegschap op te richten. Hierin werden gekozen de heeren Mr. C. Kneepkens, Maastricht, J. Kuijpers, Nederweert, E. Russel, Weert, Ir. J. Koenraadt, Maarheeze, J. Noord man, Sterksel en H. Hendrikx uit Someren. Met den Provincialen Waterstaat in Limburg en Noord-Brabant zal in nader contact worden getreden om het beoogde doel te bereiken. Autobotsing by Echt. Woensdagmiddag had onder de gemeente Echt (L.) een ernstig auto ongeval plaats. Toen de heer van de Venne met zijn luxe auto nabij het gehucht de Slek den vrachtauto van den heer Smeysters wilde passeeren, kwam hij met dezen in aanrijding. De luxe auto botste tegen een boom en werd totaal versplinterd, terwijl de heer v. d. Venne door de ruiten van den auto werd geslingerd. Ernstig gewond en in bewusteloozen toestand werd hij opgenomen. Nadat de eerste ge neeskundige hulp was verleend, is de ongelukkige met een zware hersen schudding en verscheidene andere verwondingen naar het hospitaal te Roermond vervoerd. Donderdag morgen verkeerde hij nog buiten kennis. De tweede inzittende van den auto, de heer Linssen werd licht ge wond. Van den vrachtauto werd een wiel afgereden. HEERLEN. Gisteren vierde Dr. C. Meuleman, de kloeke directeur van de R. K. Vroedvrouwenschool te Heerlen, zijn zestigsten verjaardag. Het afwateringskanaul by Meyel. Naar we vernemen, zal eerstdaags aan de Tweede Kamer een wets voorstel worden voorgelegd tot afdamming van het Afwateringskanaal van de Noordervaart bij Meyel naar de Maas. De afdamming zal plaats hebben bij de Noordervaart, zoodat het kanaal daardoor zal onttrokken wor - den aan de scheepvaart. Het zal in de toekomst alleen voor afwaterings doeleinden worden benut en worden overgedragen aan de gemeente Helden. Insluiper gearresteerd. Door de politie te Nijmegen is gearresteerd zekere van S., die al geruimen tijd verdacht werd huizen binnen te sluipen om daar diefstallen te plegen. De politie wist hem op heeterdaad te betrappen. Bü het boomensitoeien gedood. De arbeider v. d. L. te Standaard- buiten kreeg bij het snoeien van boomen een grooten tak op het hoofd. Geestelijke en medische hulp was spoedig aanwezig, maar mocht niet batenhet slachtoffer overleed na korten tijd. Honderdjarige overleden. Te Midwolde, gemeente Leek, is overleden de 100-jarige Geertje Emp, weduwe Boeke Boekema. De Dusseldorfsche moordzaak. Men verwacht, dat de behandeling van het proces tegen den beruchten Dusseldorfschen moordenaar Peter Kurten 8 a 10 dagen zal duren. Er zijn n.l. niet minder dan 250 getuigen en 15 deskundigen gedag vaard. De rechtbank zal een beroep op de pers doen om sensationeele be richtgeving van het proces te ver mijden. Fotografeeren en teekenen in de rechtzaal zal streng worden verboden. Ingekomen en vertrokken personen van 5 tot 12 Maart. INGEKOMEN Joh. van Lankveld, landbouwer, Hoenderstraat 33 van Vierlingsbeek J. J. H. Feller, verpleger. Stations weg 32 van Kessel; H. P. Aengenent, idem, van Bergen; J. A. A. Gommans, koperslager, Langstraat 35 van Boxmeer M. L. H. Janssen, verpleegster, St. Anna laan 5 van Hoensbroek J. W. Janssen, dienstbode, Kruis straat 16 van Helmond M. I. B. Smeets, idem, I 81 van Blerick. De katholieke eenheid door dissidenten gebroken. Elk lid van de Kath. Kiesver- eenigingen neme daartegen stelling. Woensdag 15 April, zal in onze provincie de verkiezing plaats heb ben van de leden der Provinciale Staten van Limburg. De Provinciale Staten treden in hun geheel af, zoo dat er een algemeene verkiezing moet plaats hebben. Dinsdag werden de candidaten gesteld. Naast de katholieke lijst werden er verschei dene andere ingediend. Wij vreezen ze niet, wij hebben onze tegenstanders nooit gevreesd, Het eenige, wat we ook nu weer te betreuren hebben, is dat de katho lieken van Limburg aan de stembus weer niet volkomen eensgezind zullen zijn in het aangezicht van den politieken vijand, van communist en socialist en liberaal. Onze Katholieke Kiezersbond heeft in de acht kieskringen van Limburg na rijp beraad, na langdurige voor bereiding zijn werk gedaan. Hij is begonnen met heel katholiek Limburg uit te noodigen aan dat werk deel te nemen. Wagenwijd stonden de deuren van de Kath. Kies vereenig in- gen open. Wie er de kleine plicht plegingen niet voor over had om als lid toe te treden en buiten bleef staan, mist nu het recht om te be weren, dat slechts een gedeelte van de katholieke kiezers zou beschikken over de vrijheid van de overige kiezers. Want er is geen katholiek Limburger geweest of hij had kunnen toetreden tot de partij, waarin hij thuis behoort. Lang genoeg en dik wijls genoeg is er op gewezen, dat men zich voor 1 December had moeten opgeven. Wie het niet deed wijte het aan zich zelf en niet aan de organisatie, die allen tot zich heeft geroepen. Het is overigens noodig, dat het verkiezingswerk organisatorisch ge schiedt. De organisatie moet haar besturen, haar leiders kiezen, zij moet de candidaten aanwijzen. Ont brak het aan organisatie, leiders en candidaten zouden zich opwerpen zonder de waarborgen welke de organisatie weet te geven. Het is overigens werkelijk geen te minachten werk, wat door wel meer dan 35000 leden verricht ishet gereedmaken der candidatenlijsten. Maar terwijl zij daarmee in het openbaar bezig waren, waren ande ren reeds in het geheim voorberei dingen aan het treffen voor de sabotage van het werk der katho lieke partij. Om zich te kunnen vastklampen aan een Statenzetel, die op een zeer afkeurenswaardige wijze vier jaar geleden in het bezit was genomen, moest een dissidente groep op touw worden gezet, die ingaat tegen den Kath. Kiezersbond. Eerbied voor partijdiscipline moest worden tegen gewerkt. Men werpt zich in den verkiezingsstrijd onder een naam, die moet dienen om katholieken een rad voor de oogen te draaien. Men durft het aan, daarmede de katholieke kiezersorganisatie den stok tusschen de beenen te werpen, wan neer deze optrekt tegen socialisten en communisten. Ook op politiek terrein moet de katholieke zaak worden gediend. De Bi-schoppen van Nederland hebben het ons steeds geleerd, dat wij dit het best doen door één te blijven. Maar met groote lichtzinnigheid wordt in katholiek Limburg door een hand vol dissidenten het slechte voorbeeld gegeven. Dat is te betreuren Zij, die op zulke afkeurenswaar dige wijze handelen, speculeeren vooral op de hulp onzer katholieke boeren. Maar wanneer er eenig deel onzer samenleving niet mag klagen over de samenstelling van de katho lieke candidatenlijsten voor de a.s. Statenverkiezing, dan zijn het juist onze boeren, die zeer ruim hun aan deel zullen krijgen van de Staten- zetels. Onze landbouwende bevolking op de eerste plaats moge daarom tegen over hen, die haar komen vragen, haai stem te geven aan de lijsten van dissidenten, dat lichtzinnig drijven afkeuren. We hebben het reeds meermalen laten uitkomen de strijd in eigen boezem wordt uitgestreden in de Kath. Kiesvereenigingen. Daar stellen we onze candidaten, voortgekomen uit alle deelen dec samenleving, i Daar kan men voor eigen candi daten opkomen en ook tegen candi daten ingaan, wanneer men daartoe goede redenen meende te hebben, en dit op christelijke wijze geschied de. Maar wanneer de uitspraak eenmaal is gevallen, moet men zich daarbij neerleggen. Anders breekt men zijn organisatie af en is elke organisatie onmogelijk. Men moge dit in de weken die ons nog van de stembus scheiden overwegen. We zijn er ten volle van overtuigd, dat ook nu weer het werk des dissidenten klein werk zal zijn, dat de overgroote meerderheid van het Katholieke kiezerscorps het vaandel der Kath. Staatspartij zal volgen en op haar lijsten hun stem uitbrengen. Maar de katholieke par tij mag geen katholieke stem missen. Elk Ld van onze Kath. Kiesver eenigingen beginne van nu af de wanbegrippen te bestrijden, welke men onder de kiezers tracht te ver spreiden om den weg te effenen voor de dissidente lijsten. Naast die van communist en socialist en liberaal moeten we ook deze even hard bestrijden, omdat ook zij de katholieke zaak van Limburg, welke eensgezindheid eischt in het bestrijden van den pol tieken tegenstander, be- nadeelen. ROELAND. 8ÏÏH0miJKB STAND V3RKEAY van 6 tot 13 Maart. GEBOREN: Henriette M. J. van Kempen, Heide Martin J. J. Loonen. Leunschewcg Cornelis Chr. R. Jannes, Kempkensb. Gerardus J. H Lucassen, Patersstraat Gertruda H. J. van Rens, Merselo Elisabeth A. J. Gossens, Hofstraat Gertruda H. A. J. Thielen, Langstr. Theodorus A. G. J. Thielen, Langstr. Maria H. J. Achten, Oirlo OVERLEDEN Franciscus J. van Gestel, 6 maan den, Brabander. 3 patiënten St. Servatiusgesticht. KXRK3LXJKB DIENSTEN Parochiekerk Morgen Zondag 8 uur leesmis voor de R. K. Werkliedenvereeniging, onder de H. Mis naderen de leden ter H. Tafel tot eerherstel voor het goddelooze drijven van de Dageraad in het Zuiden van onze provincie, half 3 herhalingscatechismus voor de meisjes, 5 uur Lof en 4e Lijdens meditatie. Maandag half 8 besteld jaarg. voor Engelbert Oudenhoven, 8 uur jaarg. voor Arnoldina Bistervels, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 zieledienst voor overleden familie Sanders, Litjens en van Meije', 8 uur jaarg. 2de klas voor Jacob Bistervels en Anna Maria Lemmens. Woensdag half 8 zieledienst voor Theod. Droessen als lid der St. Josephsvereeniging Heide, 8 uur zieledienst voor de ZeerEerw. Pater Guillaume, in de wereld Jos. Potten. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 gezongen H. Mis voor de St. Josephsvereeniging Heide, half 8 leesmis. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur Sol. jaarg. voor Johannes Michels. Zaterdag komen de jongens der 2e en 3e klas en de meisjes der 6e klas te biechten, kwart na 4 Lof. A.s. Zondag 22 Maart zal de H. Familie ter bedevaart gaan naar Smakt, vertrek hier uit de kerk te half acht, medaille opsteken en zang boekjes medebrengen. Er bestaat bij de heeren prefecten gelegenheid om de nieuw gedrukte exemplaren van onze „Misgezangen" te verkrijgen a 2 cent per stuk. Deze H. Mis zullen alle mannen zingen a.s. Zondag op de Smakt. Om het ter H. Talel naderen te bevorderen zal a.s. Zondagmorgen communie uitgereikt worden om zes uur en twintig minuten na zes. Dinsdag half 7 leesmis voor Frans Winckens. Woensdag half 7 lees mis voor Jan Swinkels. Vrijdag half 7 leesmis voor Wed. Slencker, alle leden van den retraite-penning. Paterskerk. Morgen Zondag om 5, 6 en 7 uur H. H. Missen met onderrichting. 8 uur pl. Hoogmis voor de leden der Aartsbroederschap van het Koordje, waarna processie. Kwart na 9 H. Mis en vergadering voor de Jonge Derde Orde, kwart na 4 gezongen Vespers, 5 uur Lof. Dinsdag 7e Dinsdag derNovene ter eere van den H. Antonius. 7 uur Hoogmis met toespraak en gebeden der Novene, 6 uur Lof. Woensdag 6 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Donderdag feest van den H. Jozef, Gen. Absol. voor de Derde Orde, 8 uur pl. Hoogmis, 6 uur Lof. Vrijdag 7 uur Hoogmis, 6 uur Lof en lijdensmeditatie. A. s. Maandag half 7, 7 uur en half 8 H. H. Missen voor Anna Gertr. Hendrix-Janssen, als lid van de Aartsbroederschap. St. Antonius-Patronaat. De leden der Jonge Derde Orde gelieven het handboek mee te bren gen. Uitreiking van het nieuwe Tijdschrift.' Jongens die, zonder lid van de Derde Orde te zijn, er belangstelling voor koesteren en vereering hebben voor St. Franciscus. zijn in de ver gadering welkom. Inschrijving voor het plaatsen van Buffet enz. op het feest terrein der Schutterij te Venray. Inlichtingen te be komen Zondag 15 Maart v.m. van 11 12 uur bij H. Janssen- Wijnhoven. 17 Het Bestuur. wordt in Café L. van Rhee te CASTENRAIJ een gehouden van de kleeding op den knipcursus aldaar vervaar digd, benevens eene prachtige collectie Handwerken. Beleefd tot bezoek uitnoodi- gend, Anna Hoogevetn Oedipl. Coupeuse, HORST. De leden die de premie van ongevallen en ziekte nog niet betaald hebben, gelieven dit a.s. Zondag 15 Maart te doen. De Secretaris, 14 B. KRUYSEN De jaarlijksche algemeene voorjaarsschatting der paarden zal plaats hebben als volgt Maandag 16 Maart vm. 9 uur te Merselo, Dinsdag 17 Maart vm. 8 uur in het Dorp, nm. 2 uur te Lull, nm. 4 uur te Oostru.m, Woensdag 18 Maart vm. 8 uur te Leunen, nm. 2 uur aan de Heide, Donderdag 19 Maart vm. 8 uur te Castenray, nm. 2 uur te Oirlo, Vrijdag 20 Maart vm» 9 uur aan het Overbroek, Zaterdag 21 Maart vm. 9 uur te Ysselsteyn Telkens op de bekende plaatsen. Boekjes medebrengen. 36 HET BEST UUR. ALGEMEENE na de Hoogmis in de Zaal van Linders. Agenda 1. Opening. 2. Notulen. 3. Bespreking om zich vrijwillig te verplichten alle stroo te leveren aan de Verkoopvereeniging. 4. Rondvraag en sluiting. Trouwe opkomst verzocht. Het Bestuur. Ondergeteekende, v.h. tuinier van het Kasteel Oeysteren, be veelt zich beleefd aan vo ar het aanleg en onderhoud van tuinen. Gedipl. Tuinman Gf iijsteren VENRAIJ. De leden worden beleefd verzocht Zondag 15 Maart de H. Mis van 8 uur bij te wonen, welke wordt op gedragen voor de levende en over ledene leden der R, K. W. V. Tevens verzoeken wij den leden beleefd de H. Communie op te dragen tot eerherstel voor den laf- fen hoon door de Tribune en vrij denkers tegen Christus en Zijne Kerk uitgebracht. Namens het Bestuur H. ODENHOVEN, Voorz. H. J. VAN GERVEN, Secr. Het Bestuur der Coop. Stoomzuivel- fabriek „Venray" maakt hiermede bekend dal de zal plaats hebben op DON DERDAG 2ö MAART 's avonds 7 uur, in het café van den heer J. KEMPS. N. B. Inschrijvingsbiljetten kunnen worden ingeleverd tot en met 25 Maart ten kantore der Vereeniging. Inschrijvingen na 25 Maart komen niet meer in aanmerking. Nadere inlichtingen bij het Bestuur en Directeur. 235 1 en 2pits 15 Patersstraat 9 Speciale aanbieding 16 met 1 M. pijp f 13.50 Aanbevelend, aan station en aan huis 212 -*• PoelS, Kruisstraat 28 Ontvangen mooie sorteering Patersstraat 9 15 voor elk bedrijf: voor kapoers, slagers, bakkers, kruideniers, kellners, monteurs, schilders, laboratoria, enz. Huishoudjassen, Jasschorten, Kapstersjassen, enz. „Gloria" Glans Linnen voorradig in zes Indanthren kleu ren voor Jongensblousen, Heeren hemden 32 ct. per el. Ontvangen in nieuwe mooie bruin havanna kleur ons overal bekend „LABORA" DRILL voor Kantoorjassen, Stofjassen, Colberts, Overalls, Amerikaansche hemden, Padvinderskleeding, Sportjassen, Marktjassen enz. thans slechts 36 ct. per el. Prima 1 Prima 45 Koopt ons «FORTO" ijzersterk Breikatoen in alle Indanthren kleuren per 1 once knot 32 ct.

Peel en Maas | 1931 | | pagina 2