Landbouwbond Algem. Vergadering Elervereenipy Algem. Vergadering Tainbouwv. Leunen. Algem. Vergadering Attentie RADIO N. V. Vulkaan, Gemengde Berichten mmnsi ntmni Venray-dorp Oistricts-Arbeidsbeurs Landbouwbond Venray Oondardagavo?d5Maarl <ST. ODA/'. Heden Zaterdagavond om 7 uur in Café „De Engel" fl a Doe! Uwe keu-^e uit deze Wereld-fahrikateu TELEFUNKEN PHILIPS J uit voorraad leverbaar. -Groote voorraad Telef. en Philips Radiolampen T lefunken Service Station! VENRAY o.-engt ter openbare kennis, dat op jinsdag 10 Maart a.s. zal plaats nebben de candidaatscelling voor de verkiezing der leden van de Pro vinciale Staten. Op dien dag kunnen bij den Voorzitter van het Hoofdstembureau r secretarie van de gemeente iorst) van des voormiddags negen tot des namiddags vier uur lijsten van candidaten worden ingeleverd. Van 17 Februari tot en met 10 Maart a.s. zijn ter secretarie van r-lke gemeente, kosteloos verkrijg naar formulieren voor candidaten- tl. Venray 17 Februari 1931 De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. GEVONDEN een lederen bood- scbappentasch. Inlichtingen Rijks politie Langstraat. Voor de Nationale Militie werden in de maand Januari in onze gemeente ingeschreven 90 jongelingen. De Stille Omgang. Na eene mooie lezing door Pater Sch 'straeten werd Maandagavond in Lunchroom Verheugen eene af- deeling van „De H. Stede" opge richt. De belangstelling hadden we grooter verwacht. De Stille Omgang zal dit jaar worden gehouden in den nacht van 14 op 15 Maart a.s. Nader zal in dit blad worden bekend gïtnaakt, waar en wanneer spoorkaartjes kun nen worden afgehaald. Voetbal. Naar we vernemen is „Albatros" nog steeds ongeslagen in haar afdee- ling. Voor morgen is de wedstrijd vast gesteld tegen D.l S. Oirlo, en indien het „Albatros" gelukken zal hiervan tc winnen is zij definitief kampioen. Vooruit „Albatros" veel succes LEUNEN. Met groote vreugde en dankbaarheid zullen zeker zeer vele ouders van ons rectoraat ver nemen, dat, rp verzoek van het R. K. Kerkbestuur van de H. Ca- tharina alhier en met de hooge goed keuring van Z.D H. den Bisschop van Roermond, de Eerw. Ursulinen van Venray zich bereid hebbeD ver klaard, om na de a.s. Paaschvacan- tie een R.K. Bewaarschool alhier te openen voor kinderen van 4 en 5 jaar. Opgave van kinderen a.s. Zondag 1 Maart, in de sacristie. OOSTRUM. 't Was een mooie vergadering van de R.K. Kiesver- eeniging waarin de Zeereerw. Heer Beraelmans gesproken heeft. Zijn rede werd met aandacht gevolgd en heeft een goeden indruk acbtergelaten. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd een druk gebruik ge maakt, zoodat ook daardoor de ver gadering leerzaam was. Door den Voorzitter werd de stemming voor de Prov. Staten nog even toegelicht en hij spoorde de leden aan om op 1 Maart trouw ter vergadering te komen, daar er dan besloten zal worden of de K. K. al- of niet zal deel nemen aan de gemeenteraads verkiezing. De Lourdesfilm welke hier Zondag vertoond werd, maakte een diepen indruk op de aanwezigen 5ater Rothoff die de film op duide lijke wijze toelichtte, kon een f 40 mee nemen voor de kas van het Lourdes-ziekenfonds. Een moei werk voor de lijdende medemenschen. OVERLOON. Zondag had alhier na het Lof de algemeene jaarverga dering plaats van het Wlt-Gele-Kruis. De Voorzitter opende met een wel komswoord. Uit'het jaarverslag blijkt dat de vereeniging 185 leden telt. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden herbenoemd. Tot leden van de commissie van advies werden benoemd de heeren C. Janssen, A. Hendriks en Ant. Fransen. In het dames-comité werden benoemd Mej. J. Henckens-Tiesen, A. Janssen-v.d. Heuvel, Th. Kersten- Janssen en M. Deriet-Jans. Maandagmiddag werd door onze fanfare een serenade gebracht aan den Edelachtbare heer H. Rieter bij de herdenking van zijn 30-jarig ambtsjubilé als burgemeester van Maashees en Overloon. WELL. De. heer Ant. Willems, secretaris van de R.K.W.V. alhier is benoemd tot bondsambtenaar- vrijgestelde van den R.K. Limb. Werkiiedenbond met standplaats Roermond. GRUBBENVORST. Onder ar chitectuur van C. Franssen te Roer mond werd Woensdag te Grubben- vorst aanbesteed; het bouwen van een bewaarschool en verbouwen van een klaslokaal, voor rekening van het besiuur der bijz. meisjesschool Congregatie „De Bisweide", alhier. Er kwamen 19 biljetten binnen. Laagste inschrijvers waren Cuppen- Poels, Horst voor f 18.795. Veiling to Vonlo. Te Venlo is de jaarvergadering gehouden van den L. L. T. B. afd. Venlo. De heer W. A. Driessen, secre taris der afdeeling bracht op deze vergadering een jaarverslag uit. Volgens dit verslag ging de omzet van de veiling, welke in 1928 f 2.716.701 bedroeg, en in 1929 reeds terugliep, tot f 2.322.132, in 1930 in scherp ^dalende lijn door, om te komen tot een bedrag van f 1.856.298, ofwel f 465.834 minder dan in '29 en f860.403 minder dan in '28. De factor welke wel de grootste rol in dezen achteruitgang speelt, bestaat in de handelsbelemmeringen in het algemeen en voor ons land en speciaal voor dit gewest in de Duitsche invoerrechten. De Venlo- sche veiling is voor circa 90 pCt. op Duitschland aangewezen. Een dringend beroep op de regeering wordt gedaan. Door eer» trein gegrepen. Op het staticnsemplacement te Roermond is Maandagnamiddag de 56-jarige schilder der Ned. Spoor wegen J. M. toen hij de rails wilde oversteken, door een uit de richting Maastricht komenden trein gegrepen. Met een zware hoofdwonde werd de ongelukkige opgenomen en naar een loods vervoerd, waar hij na eenige oogenblikken is overleden. Garage uitgebrand. Woensdag is te Sittard de garage van de Wed. van Oord door nrand vernield. Een Ford-vrachtauto werd mede een prooi der vlammen. De oorzaak is onbekend verzekering dekt de schade. Otid-zouuaf overleden. In den ouderdom van 82 jaar is te Maastricht overleden de laatste der oud-zouaven aldaar, de heer J. Thimister9 Februari herdacht de thans overledene nog zijn diamanten huwelijksfeest. Contracf-Hctie bmiwbedry ven te Maastricht. Wij vernemen, dat de contract actie in het bouwbedrijf te Maastricht een ongunstige wending heeft ge- uomen, zoodat met een staking in de eerstvolgende week rekening zal moeten worden gehouden. De werkgevers-organisatie is niet bereid met de arbeiders-organisaties in onderhandeling te treden. Duitsclie kool naar Holland. Vroeger gingen elk najaar lange treinen vol met kool naar Duitschland. Momenteel koopen de Venlosche groentenhandelaars over de grens massa's witteen roode kool, bestemd voor de Hollandsche groote steden op, en voeren deze hier in Pater A. Lambert, O. F. M. f Dinsdag is te Megen in het Fran ciscanerklooster te overleden op 75-jarigen leeftijd de ZeerEerw. Pater A. G. Lambert, oud-pastoor te Wychen bij Nijmegen. De thans overledene werd in 1881 priester gewijd. Hij bekleedde tijdens zijn leven verschillende ambten in de orde. Hij was vicarius, meermalen gardiaan, definitor en custos. Gedurende bijna 25 jaar was hij pastoor te Wychen. Hij vierde zijn gouden kloosterju- bilé te Megen waar hij de laatste jaren rustend was. Tarwesraokkelary aan de Duitsche grens. De Duitsche boeren in het grens gebied klagen momenteel sterk over de enorme smokkelarij van tarwe uit Nederland. Zooals met koffie en tabak geschiedt deze smokkelarij in het groot met vrachtanto's. De prijs voor tarwe is in Duitschland 2 x zoo hoog als hier te lande, wat wel een aanlokkelijkheid van dezen sluikhandel uitmaakt. Bovendien is hier de grenscontrole zeer lastig, men moet de smokkelaars op heeter- daad betrappen, anders is het bewijs zeer lastig te brengen, daar het om buitenlandsche tajrwe gaat. Vrachtauto raet vee te water. Men meldt uit Vechei Woensdag geraakte een met koeien geladen zeswielige vrachtauto, op weg naar de Bossche veemarkt, bij het uitwijken in het kanaal de Zuid- Willemsvaart. De chauffeur slaagde erin, zich in veiligheid te stelleü, Twee koeien verdronken, terwijl een derde koe moest worden afge maakt. De auto is later uit het kanaal opgehaald. Overreden. Het «negenjarig zoontje van den landbouwer J. Koppen te Zeil berg (gem. Deurne) bad Woensdagnamid dag het ongeluk van 'n rijdende kar te vallen met het noodlottig gevolg, dat het wiel over zijn beenen ging. Met beide beenen gebroken werd het knaapje na voorloopige genees kundige hulp naar het gasthuis te Helmond overgebracht. Zijn toestand is zorgwekkend. Het einde van een zwerver. Op een onbewaakten overweg bij wachtpost 6 van de spoorlijn Til burg Baarle Boshoven werd Woensdagmorgen met den trein, die om 9.38 uit Tilburg vertrekt, een man gegrepen en gedood. Het bleek te zijn de 70-jarige zwerver G. van Lier, geboortig uit Vlijmen. De man liep gewoonlijk met ne gotie langs de deuren en is waar schijnlijk tegen den trein opgeloo- pen. Hij is althans niet door de locomotief, doch door een der volgwagens gegrepen. Het lijk is met denzelfden trein naar Riel gebracht en later naar Tilburg ver voerd. De man met 1031 werkgevers. Den heer D. Jelles te Utrecht is door den bond van personeel in o verheidsdienst invaliditeitspensioen toegekend als bezoldigd bestuurder. In een gesprek over het werk dat hij als zoodanig heeft verricht, werd hem aldus het „Vad." gevraagd, wat in zijn circa 30-jarig bestuurderschap zijn plezierigste moment is geweest. Het antwoord was„Ik heb nooit plezierige momenten gehad." Kijk eens, zei hij, als bezoldigd bestuurder heb je veel te veel bazen. Ik heb hier in Utrecht alleen al 1031 werkgevers, en die beschouwen je allemaal als een wrijfpaal. Ik durf ge rust te zeggen, dat ik de eerste 10 jaar veel aangenamer heb gewerkt dan de laatste 10 jaar. In vroegere dagen was er nog wel eens waar deering voor je werk. Toen ik de eerste loonsverhooging bevocht, het was er een van 13 op 15 cent per uur, met een arbeidsverkorting van 66 op 60 uur per week, hadden de menschen mij wel een ovatie willen brengen. En toen ik in 1920 een loonsverhooging van f 8 per week wegsleepte voor de minst bezoldigde groepen, hadden ze me haast de zaal van Irene uitgegooid, omdat ze het te weinig vonden. Een „koningin" van school gestuurd. Eénigen tijd geleden is een Amster- damsch meisje, leerlinge eener H.B.S. met drie-jarigen cursus, tot „Miss Holland" gekozen. In verband met haar nieuwe functie van schoonheids koningin verzuimde zij herhaaldelijk de lessen. „Het Volk" bericht nu, dat B. en W. den directeur harer H. B. S. gemachtigd hebben, in af wachting van de definitieve beslissing op zijn voorstel, de bewuste leerlinge van de school verwijderd te houden. In verband daarmede verneemt het „Hbld." dat B. en W. hun eind beslissing in deze zullen nemen zoo dra zij terzake het advies van de Commissie van Toezicht op hetM. O. hebben ontvangen. De ouders der leerlinge waren herhaaldelijk gewaar schuwd tegen het schoolverzuim zonder geldige redenen en zonder toestemming van den directeur. En vandaar het voorstel om haar nu voorgoed van de school verwijderd te houden. Inbraken te Eindhoven. In Eindhoven hebben op klaar lichten dag eenige brutale inbraken plaats gehad. In de van Kinsbergen- siraat is op drie plaatsen ingebroken. Op no. 4—2 maakte men de achter deur met geweld Gpen, doorzocht 't heele huis en stal f 70. Op no. 36 door openschuiving van een raam aan de achterzijde. Ten slotte is in een pand in de Schoolstraat een buffet opengebro ken en eenig geld meegenomen. Dreigend conflict te Enschede. Te Enschede dreigt bij de firma Elfers en Veld tengevolge van een tariefwijziging, waardoor de eindioo- nen der textielarbeiders een verla ging ondergaan, tegen a.s. Maandag staking. De griep. Te Meppel heerscht de griep in erge mate. Sommige scholen zijn voor bijna de helft ontvolkt. Geheele gezinnen liggen ziek. Naar schatting zijn er reeds meer dan 1500 patiënten. De ziekte is over het algemeen niet ernstig. Een oude truc. Bij een winkelierster te Deventer kwam een vrouw, die vroeg of men haar kon helpen aan guldens met de beeltenis der Koningin, voorzien van een dubbele kroon, terwijl zij ook vroeg naar bankbiljetten met de letter IC. er op. De vrouw kreeg gelegenheid in het aanwezige geld naar het door haar verlangde te zoeken. Toen zij vertrokken was, bemerkte de winkelierster, dat zij uit haar kas een bedrag van f 25 miste. Het is haast onbegrijpelijk, dat een dergelijke doorzichtige truc nog een slachtoffer heeft kunnen maken. Conducteur uit don trein gevallen. Door onbekende oorzaak is Dins dagavond een conducteur der Ned. Spoorwegen, de 36-jarige H. van Stuivenberg uit Enschedé, uit den trein, die om 2301 uit Rijssen vertrok, gevallen. Met het hoofd kwam hij terecht op een steenen landingshoofdvan de Reggebrug. Hij werd met verbrij zelden schedel dood opgenomen. Op het trottoir aangereden. Woensdagmiddag is de 57-jarige F. Zaayer uit Amersfoort op den Soestetweg aldaar, door onbekende oorzaak op het trottoir aangereden door een vrachtauto der Borkulosche Exportslagerijen. De man werd ern stig gewond aan het gelaat, naar het ziekenhuis gebracht. Hij zal een der oogen moeten missen. Ier overdenking. Wie rijk wil worden en blijven... zij met weinig tevreden wie bedro gen wil uitkomen... trouwe een mode pop wie vroeg afgeleefd zijn wil... leve met de wereld mee wie geloof en zeden spoedig kwijt wil... leze neutrale kranten en moderne romans wie een gelukkigen ouden dag wil.., voede z'n kinderen diep godvruchtig opwie een huwelijksleven wil... beleve het in eer en deugd. Aanklucht tegen „De Tribune" Naar De Tijd verneemt, had de ZeerEerw. Heer Pastoor A. S. Uyttewaal, pastoor der parochie van de H.H. Fabianus en Sebastianus te Apeldoorn, aan de Kerkelijke Over heid de beslissing gelaten, om al of niet een gerechtelijke vervolging wegens laster in te stellen tegen het communistische blad „De Tribune". Het Nederlandsch sovjet-orgaan had dezen hoogst achtenswaardigen priester beschuldigd, te Apeldoorn een stervende oude vrouw te hebben mishandeld, gemarteld en bestolen. Z.D.H. Mgr. Jansen, Aartsbisschop van Utrecht, heeft overwogen, dat, om erger te voorkomen, in dit geval de belasterde geestelijke niet goed zou doen, zonder meer te berusten in de openbare beschuldiging tegen zijn persoon en priesterlijk ambt. Mede om een voorbeeld testellen, onder de wetgeving, welke de bur gers beschermt, ook de Nederlandsche clerus staat, die niet uit een verkeecde duldzaamheid behoeft uitgeleverd te worden aan de straffeloosheid van lasteraars die uit godsdiensthaat het volk tegen de Kerk en Haar bedienaren opzetten heeft thans Z.D.H. beslist, dat een justitioneele aanklacht tegen „De Tribune" zal worden ingediend. De Z.E. Heer Uyttewaal heeft zich daarop gewend tot een juridischen raadsman mr. P. J. Witteman en een procedure kan thans eerlang tegemoet worden ge zien. De 10.000e film. In de bijna drie jaren van haar bestaan heeft de Centrale Commissie 10.942 films gekeurd, met een totaal lengte van 8.812.312 meter. Toen onlangs de als No. 10.000 in het register ingeschreven film door een keuringscommissie werd beoordeeld, is dit feit niet onopgemerkt voorbij gegaan. Het aantal coupures is, vergeleken bij verleden jaar, beduidend vermin derd. Dit is voornamelijk het gevolg van de moeilijkheid van coupeeren in geluidsfilm. Hierdoor is het aantal coupures afgenomen, doch het aantal films, die slechts voor personen boven 18 jaar konden worden toegelaten, gestegen. Uit de tabellen blijkt bovendien, hoe er in den toelatingsleeftijd een verschuiving heeft plaats gehad naar de uitersten. De groep B 3 (boven 14 jaar) is sterk verminderd. Dit vind zijn oorzaak in de omstandig heid, dat de cowboy-films e.d., waarin het sensationeele of ruwe het be- heerschende element bij de keuring vormt, aan het verdwijnen zijn. De grens van 14 jaar speelt daar door een steeds minder beteekenende rol en het alternatief, waarvoor de keuringscommissies steeds meer komen te staan is alle leeftijden, öf boven 18 jaar. De laatste marketenster van 1870-71 gestorven. Woensdag 25 Febr. is te Aken ter aarde besteld het stoffelijk over schot van de laatste marketenster uit den oorlog 1870—71 vrouw Maria Geiser geb. Keszler. Toen in 1870 de oorlog met Frankrijk uit brak vergezelfde de vrouw haar man als marketenster bij een dra gonder-regiment uit Baden. Zij leidde haar zaak met 4 wagens en 16 paarden. Voorzien van de beste ge tuigschriften keerde zij met de over winnende troepen in 't vaderland terug. Sinds 69 jaren woonde zij in Aken. Op 10 October j.l. werd zij door president von Hindenburg tijdens zijn bezoek aan Aken ont vangen. De generaal sprak met haar over verschillende gebeurtenissen uit den oorlog. Aan de begrafenis der 84 jarige vrouw namen talrijke ver- eenigingen met muziek en vaandels deel. 41 Bankdirecteuren naar het Duivelseiland. Onder de dezer dagen naar het Duivelseiland getransporteerde 176 Fransche gevangenen bevonden zich niet minder dan 41 vroegere bank- dircteuren, die wegens zwendel en bedrog tot straffen van meer dan 10 jaren waren veroordeeld. BÏÏ&bebujee STAM VES&AY van 20 tot 27 Februari. GEBOREN: Pieter G. J. M. Verhaegh, Oostrum Antonius J. Th. Stiphout, Castenray Jacoba A. P. Verheyen, Patersstraat Johannes M. Arts, Merselo Peter J. H. van Rijswijck. Merselo Gerardus L. Mulder, St. Servatiusw. Pieter M. M. Linders, Oostrum Catharina L. Gielens, Heide OVERLEDEN Johanna Chr. M. H. Kusters, 20 jaar, Veltum. Petrus F. A. Bouten, 10 maanden, Lieseven. 1 patient St. Servatiusgesticht. 1 patient St. Annagesticbt. Parochiekerk Morgen Zondag in alle H. Missen collecte ten bate der kerk, 6 uur eerste H. Mis, 7 uur maandelijksche H. Mis met generale H. Communie voor de leden der H. Familie, 8 uur H. Mis, 9 uur Kindermis, 10 uur de Hoogmis, half 3 herhalingscatechis mus voor de meisjes, 5 uur Lof en 2e Lijdensmeditatie. Maandag half 8 besteld Jaarg. voor Piet Vermeulen, 8 uur Jaarg. voor Lambert Dericks. kwart na 4 Lof. Dinsdag half 7 leesmis voor Anna Custers, als lid der Mariacongregatie, half 8 besteld Jaarg. voor Jac. Schaef- fers, 8 uur Jaarg. voor Eng. Wismans. Woensdag half 7 leesmis voor Jan Swinkels, als voorzitter der Coöp. St. Petrusbanden. half 8 besteld Jaarg. voor de vrouw van P. J. Loonen, 8 uur Jaarg. voor Peter Camps en echtgenoote. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis voor Fr. Winckens en Jan Swinkels, 8 uur leesmis. Vrijdag le der maand en vereering van het H. Hart van Jezus, half 7 bestelde Hoogmis, half 8 besteld Jaarg. voor Peter Laurensse, echt genoote en overl. kinderen. 8 uur leesmis, kwart na 4 Lof en eerherstel aan het H. Hart. Zaterdag half 7 en half 8 leesmissen voor Frans Winckens, als lid van Venray's Fanfarecorps, kwart na 4 Lof, de jongens van de 6e en 7e klas en de meisjes der 4e klas komen dezen dag te biechten. Paterskerk. Morgen Zondag om 5, 6 en 7 uur H. H. Missen met onderrichting, 8 uur Hoogmis met preek, kwart na 4 gez. Vespers, 5 uur Lof en H. Kruisweg. Dinsdag 5e Dinsdag der novene ter eere van den H. Antonius, 7 uur Hoogmis, opgedragen voor de leden van den Franciscaanschen Missiebond. Onder de Hoogmis toespraak en gebeden der novene, om 6 uur Lof. Woensdag om 6 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Donderdag feest van den H. Jozef van het Kruis. Volle afl. o.g.v. 6 uur Lof. Vrijdag 1ste der maand der maand, toegewijd aan bet H. Hart van Jezus. Feest v. d. H. Kruisweg, volle aflaat o,g.v. Generale Absolutie voor de Derde Ord?. 7 uur Hoogmis, 6 uur Lof en derde lijdensmeditatie. Gedurende de maand Maart, toe gewijd aan den H. Jozef, eiken Woensdag om 6 uur Lof. Correspondentie. Het verslag van den Landbouw bond te Merselo volgende week. Ingekomen en vertrokken personen van 20 tot 27 Februari INGEKOMEN A. M. Th. Rooyackers, dienstbode, Beekweg 8 van Eindhoven J. J. Verrijdt, z.b., Oostrum D 38 van Tilburg G. M. Zegers, kleermaker. Markt straat 6 van Meerlo A. P. Peeters, verpleegster, St. Annalaan 5 van Helden. VERTROKKEN: G. J. W. Messemaeckers, bakker, naar Waalwijk W. M. v. Dooren, dienstbode, naar Bergen Ayen D 34 P. P. H. Rambags, z.b., naar Gul pen Kerkstraat 6 H. J. A. Beterams, id., naar Echt A. H. M. Huisman, dienstbode, naar Vierlingsbeek M. H. C. Koppers, winkeljuffr., naar Heerlen, Heerlerbaan. Acivertentiën Aanst. Zondag 1 Maart voor middags betaling dep pre mie van ongevallen- en verplichte ziekteverze kering. HET BESTUUR. Kantoor geopend van 9 tot 1 uur Worden gevraagd: Hulp in huishouding, direct Werkmeisje direct 4 dienstmeisjes Venray Horst enz. 9 boerendienstmeiden v. Paschen 2 bakkersleerlingen Paschen 1 huishoudster voor dadelijk 5 jongens van 14 tot 18 jaar voor boerenwerk 1 boerenknecht voor Hoensbroek 1 boekhoudster 1 winkeljuffrouw 1 keukenmeid voor 1 Mei 6 boerenknechten voor Paschen 2 huishoudsters voor geestelijken 2 dienstmeisjes v. Deurne 1 keukenmeisje v. Deurne 20 Maart Petroleum-venter, liefst met kar en paard Bieden zich aan Chauffeur-huisknecht 2 aank. kantoorbedienden 1 smid- bankwerker 1 leerling-bankwerker 2 tuiniers 1 rijwielmonteur 2 burgerdienstmeisjes v. Paschen 3 jongens 14 j. v. boerenknecht 1 boerenknecht 18 jaar 3 meisjes 14 jaar burgergezin 4 timmerlieden 26 losse arbeiders 6 metselaars 5 stucadoors 8 opperlieden 1 bakkersknecht 22 steenfabrieksarbeiders 4 boerenknechten van den en de Paarden- en Vee verzekering van den Landbouwbond Venray, a.s. in het PATRONAAT en wel: om half zeven bestuurs vergadering en om zeven uur algemeene vergadering van den Landbouw bond Venray. AGENDA Notulen en Jaarverslag, Om kwart na zeven al gemeene vergadering der vee verzekering. Agenda Notulen en Jaarverslag. Om half aeht algemeene vergadering der paardenverze- kering. Agenda Notulen en Jaarverslag. Rapport Commissie van Comp tabiliteit en benoeming nieuw lid dezer Commissie. LEZING door den Weled. Zeergel. heer Dr. Leo Sala, over de verzorging der paarden. Diverse besprekingen. Rondvraag en sluiting. De leden ter vergadering aan wezig, ontvangen bons voor 2 glazen bier. DE BESTUREN. Trouwe opkomst verzoekt HET BESTUUR. Zondag 1 Maart na de Hoogmis, in het Bonds- lokaal. Trouwe opkomst verzoekt 16 Het Bestuur. Aan de pluimvee houders uit het gebied van Peel en Maas. Evenals vórige jaren hebben wij wederom beschikbaar broedeieren en kuikens uit prima bloed. Onze dieren waren dezen winter vrij van diphterie, snot en pokken. Pullorumonderzoek wees aan één besmette henhanen en hennen zijn alle overjarig. Volle zusters der hanen alle boven 200 eieren, met eigewichten van 63 gram gemiddeld. Alle hennen worden met valnesten gekontroleerd, ouden zoo wel als de jongen, tweejarige val- nestcontrole, vierjarig pullorumonder zoek. Onze hennen worden streng ge selecteerd, vanaf Maart worden alle hennen opgeruimd welke minder dan 15 eieren per maand legden. Eieren beneden 60 gram komen voor be broeding niet in aanmerking. Lijst van 25 onzer beste jonge hennen104-115-116-112-105 109-116-116-102-102-108-122 126 - 98- 96-98-95-93-90-92 98—91—82—88—119 eieren tot heden15 beste eenjarige hennen 230-265—257-255-231-227-225 241- 246-297-237-236-234-229 225 eieren 10 beste tweejarige 172 -179-179—177-200-175-186- 233—184—172 eieren: 5 beste drie jarige 151 -150-224-147- 147 eieren; 5 beste vierjarige 153—185 —148—151—159 eieren over 1930. Onze jonge hennen staan gemid deld ruim zoo hoog als de beste toornen op het legcontrole-terrein der A.N.P.V. te Emmen, eigewicht zelfs hooger. Foktoom C.V.V.. lid A.N.P.V., L.G.P.B. Bezoeken steeds welkom, doch liefst zonder voorafgaand bericht. KEMPWEG 6 Eigenaar L. VOLLEBERG. 68

Peel en Maas | 1931 | | pagina 2