^plISÉ Abdijsiroop Bij Griep Fotografie Foto-artikelen. Zaadhandel f/ Stop vlug dien GRIEP-aanval Het ontzettend ongeluk te Blerick op den overweg. Gemengde Berichten PDROL Marktberichten. A.dvertentiën. Vergrootingen en Olie ?er f-por tretten Inlijsten van Portretten en Schilderijen. Wie zeuuwachtig is A. Coopmans, Langstr Losse nummers van Het Nieuwe Modeblad Verkouden? Keelpijn? Speelkaarten Firma van den Munckhof Griep is een ziektetoestand, die door Abdijsiroop op een bijzondere wijze wordt bestreden. Abdijsiroop houdt de ontwikke ling en het verder razen van een griep-aanval tegen, door de taaie slijm - bezwangerd met ziektekiemen - uit te drijven. Abdijsiroop kalmeert het hoesten, verzacht de plekken, die ruw en rauw zijn in Uw keel, en Uw gestel ondervindt leri gunstigen invloed. Onovertroffen bij Hoest - Griep - Bronchitis - Asthma. '.KER's „Voor de Borst iom verkrijgbaar. Prijs Fl. 1.50. Pl. 2.75, F1.450 Gebruik buitenshuis Abdijsiroop-Bonbons (60 ct.). Dan bespoedigt Ge Uw genezing. "D1JS1P.0QP-B0NB0NS (Gestolde Abdijsiroop) -chapen. Een Broeder maakte op ast van de Regeering meermalen m reis naar Nederland om goed ee aan te koopen, dat zich in japan voortreffelijk hield. Op deze wijze verwierven zich de Trappisten een naam in geheel het land. Meer nog dan hun actie op land bouwgebied beviel aan de Japanners de levenswijze der kloosterlingen, welke, zooals bekend is, beschouwing en gebed met handenarbeid vereenigt. Heden nog komen uit het geheele land bezoekers in het klooster aan hun getal wordt geschat op 3000 jaarlijks en het zijn meestal heidenen. Wat zij hier zien, vervult hen met hoogachting en begeestering voor den katholieken kloosterstaat. Dich ters van naam hebben reeds den lof van het Trappistenklooster van Hokkaida bezongen. Het wordt als een gebrek aan ontwikkeling aange ven, als men de Trappisten en hun levenswijze niet kent. Zeer veel voorLanie Japanners bezoeken per soonlijk het klooster. Om het kloos ter is ïeeds een katholiek dorp ont staan. zoovelen bekeeren zich En niet wein gen treden in de orde. Voor drie jaar waren er 60 kloos terlingen en het meerendeel van hen waren Japanners. en ziek door gevatte koude, alsmede bij pijnen van velerlei aard, zullen een van de hieronder genoemde Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen Mijnhardt's Griep- poeders. Hoofdpijnpoeders. Verkoudheidspoeders. Kiespijn- poeders. Hoestpoeders. Maag poeders. Rheumatiekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. Zaterdagmiddag, kort na 1 uur, heeft op den bewaakten overweg bij wachtpost 66 onder Blerick een gruwelijk ongeluk plaats gehad. Een autobus van den heer G. Kupers te V'enray, die een geregelden dienst onderhoudt tusschen Venlo en Ven- ray, was om 1 uur met achttien niet alle dagen naar het circus te gaan. Alle dagen lachtte Gauden- tia. Anders dring je er met alle geweld op aan, om uit te gaan, en heb je duizend gronden voor een tot je beschikking, waarom ik me onder de menschen zou moeten xertoonen, en me moet ontspannen en nu, op eens wil je het niet. Welke reden bestaat er, dat ik niet naar het circus moet gaan Geen enkele. Dan zal ik ook gaan. Een dame gaat niet alleen naar het circus, je blijft hier, beval Henri. Heb jij me wat te bevelen bijgeval Ik ga en daarmee uitl Dan zal ik je opsluiten. En ik zal je uitmijn woning laten zetten. Die woorden werden gesproken op een Henri welbekenden toon. Er viel met zijn zuster niet te gekscheren,"wan neer op die wijze haar stem snerpend werd. Ga dan, riep hij toornig uit en keerde zich om. Evenwel deed hij dit niet snel genoeg, om te beletten, dat Gaudentia de veran dering van zijn gelaat opmerkte, hetwelk een zoo grijnzenden hoonlach aannam, dat zij huiver de en haar hart een oogenblik stil stond. passagiers, allen marktbezoekers uit de omliggende gemeenten, uit Venlo vertrokken. Toen de autobus den overweg passeerde, waarvan de afsluitboomen niet waren neergelaten, naderde juist trein 1730, die om 1.03 uur uit Venlo was vertrokken. Of schoon de machinist nog krachtig remde, werd de autobus door den trein gegrepen en over een afstand van ruim 150 Meters medegesleurd, waarna het voertuig volkomen ver splinterd terzijde van den spoorweg geworpen werd. Van de inzittenden waren drie personen op slag dood, terwijl vijf inzittenden zwaar en zes licht gewond werden. Hoo de ramp plaats greep. De autobus, bestuurd door den chauffeur A. Wieferink ui* Venray, reed, van Venlo komende, op den breeden geasphalteerden weg, waar aan de spoorweg Venlo—Nijmegen parallel loopt. Bij wachtpost 66 moest de autobus den overweg passeeren, De afsluitboomen waren niet neer gelaten, zoodat de chauffeur gewoon door reed. De omstandigheid, dat de weg parallel loopt met den spoor weg, was oorzaak, dat de chauffeur den trein niet zag naderen. Op den overweg gekomen, werd de bus, midden op de rails door den trein gegrepen. Met een zwaren slag stortte de locomotief zich op het voertuig, dat krakend en brekend medegesleuid werd en tenslotte als een vormlooze massa terzijde van den spoorweg kwam te liggen. Op ver ren afstand werd het vreeselijk gillen van de passagiers gehoord. Het terrein van de ramp werd door militairen afgezet, ten einde de honderden nieuwsgierigen, die kwa men toestroomen, op een afstand te houden. Een verschrikkelijk tafereel. Het schouwspel, dat zich op den spoorweg voordeed, laat zich met geen pen beschrijven. De brokstuk ken van de volkomen verbrijzelde autobus lagen hier en daar verspreid, terwijl de kap aan de andere zijde van den spoorweg geslingerd was. Tusschen de overblijfselen lagen de vreeselijk verminkte lichamen van de passagiers, die luide kermden van de onduldbare pijnen. Het bleek, dat drie personen op slag gedood waren, nl. F. Winckens, gehuwd, 65 jaar, te Venray, J. Swinkels, gehuwd, vader van 8 kinderen, 58 jaar, te Venray en P. Moorees, 16 jaar te Horst. Zeer zwaar gewond werden G. Peeters, Venray, H. Joosten, Grub- benvorst, L. Cleven, Horst, G. van Leuken, Mej. Swinkels en H. Vollen- berg, Venray. De overige inzittenden bekwamen wonder boven wonder slechts lichte verwondingen. De heer Peeters overleed in het Ziekenhuis te Venlo, waarmede het getal slachtoffers steeg tot vier. Verhalen van ooggetuigen. In de N.V. Crt. vinden we o.m. de volgende verhalen van ooggetuigen: De machine nam de autobus op de buffers en dcoeg deze in volle vaart mede voor zich uit. Enkele inzittenden werden al vrij spoedig uit de opengereten bus geslingerd, terwijl anderen tegen en om de machine bleven hangen of wel tus schen de overblijfselen van het voer tuig beklemd raakten. Een erbarmelijk gekerm en gekreun steeg op uit den chaos der over blijfselen, terwijl enkele inzittenden stervend langs den spoorweg lagen. Een slachtoffer moest deerlijk verminkt onder de machine vandaan gehaald worden. De passagiers stapten gillend van schrik uit den trein en liepen in het wilde rond. Een kwestie van oen oogenblik. De 26-jarige L. Cleven, bakker te Horst, die met gebroken beenen.een hoofdwonde en enkele handwonden in het Ziekenhuis is opgenomen, vertelt Hoewel er nog wel plaats was in de bus, stond ik voorin, achter den chauffeur, Ik zag, dat de chauf feur zijn hand naar links uitstak om het teeken te geven, dat hij den overweg wilde oversteken. Wat heeft hij toch voor plannen?... Wat kan dat wezen?, vroeg zij zich angstig af. Is 't iets in het circus zelf?... maar hoe kan dat in s' hemelsnaam in onze zaak een rol spelen? Ik zal er in elk geval naar toe gaan... Ja ik ga er heen, ja, ik ga er heen, sprak ze luide, de oogen op haar broeder gevestigd. Deze had zich afgewend en hield zich schijnbaar onledig met iels in de kamer. Je vergezelt me dus niet, vroeg Gaudentia nogmaals. Neen, bromde Henri. Bonjour dan 1, hernam Gau dentia, begaf zich naar haar ka mer, kleedde zich en verliet weinige minuten later het huis, met vluggen tred zich in de richting van het circus bewegend. HOOFDSTUK XII. Er zijn twee manieren, om wilde dieren te temmen de tamme en de wilde dressuur. Bij de eerste zijn degebezigde middelen geduld toegevendheid, voorzichtige, zachte behandeling der dieren, gegrond op juiste karakterkennis ervan, als dikwijls hun verstrekken van een lekker hapje enz. Wordt vervolgd, Midden op den overweg gekomen zijnde, zag ik, hevig schrikkend, dat een locomotief op onze bus kwam aanstormen. Tijd om te denken was er niet. Het was een kwestie van een oogenblik. Ik kreeg een gevoel, alsof ik in een afgrond werd gestort. Ik behield mijn tegenwoordigheid van geest. Ik zag nog, hoe de chauffeur zich aan de lantaarn van de locomotief vast klemde. Eenige oogenblikken later werd ik tegeu den grond langs de spoorbaan gesmakt. Ik voelde, dat ik uit mijn hoofd bloedde en had het gevoel, alsof mijn beenen er los bij hingen. Als door een wonder ontsnapt Toen de 14-jarige Vollebergh weer bijkwam lag hij voor op de locomotief, als door een wonder aan een zekeren en ontzettenden dood ontsnapt. Slechts enkele vrij onbe duidende schrammen en kneuzingen had de knaap opgeloopen. Het vreeselijk verminkte lijk van zijn ongelukkigen buurman, de zoon van den zaalhouder Moorrees vond men later onder de locomotief. Gelijk men weet, heeft de chauf feur A. Wieferink zich met een radelooze tegenwoordigheid van geest, welke slechts zij begrijpen kunnen, die zelf in doodsgevaar hebben verkeerd, aan de rechterlan- taarn van de locomotief vastge klemd en zich zoo de meer dan 100 meter laten voortsleuren, die de trein nog aflegde, voor hij tot stilstand kon worden gebracht. In het bijna ondeelbare moment der catastrophe, waarin men zijn leven bedreigd ziet, schijnt de zucht naar zelfbehoud de geest van een mensch soms op te jagen tot een razende activiteit. Bliksemsnel over weegt en kiest men zijn reddings mogelijkheid, hoe klein ze ook is. Zoo moet het mogelijk zijn geweest dat de chauffeur van de gesloten omnibus zich het leven op een zoo vreemde en bijna onwaarschijnlijke wijze heeft kunnen redden. Onverantwoordelijk Aan wien de schuld van dit ongeluk, hetwelk zooveel droefheid in menig Noord-Limburgsch gezin teweegbracht. De volksmond zal natuurlijk zeggen de wachteres, want zij had de boomen moeten sluiten. Inderdaad zou de re ramp zijn voorkomen, indien de sluitboomen tijdig waren neergelaten, door de wachteres, die overdag dezen post bedient. Maar dan rijst bij ons de vraag, moet hier de verantwoorde lijkheid niet voor een groot deel worden geschoven op de directie der Nederlandsche Spoorwegen, die een moeder met 12 kinderen met de bewaking van zulk een drukken overweg belast In het algemeen zijn de wacht posten, welke vroeger bewaakt werden door vrouwen, opgeheven en zijn dus onbewaakte overwegen geworden, terwijl de bewaking van die, welke voorheen aan mannen was toevertrouwd, thans in zeer vele gevallen opgedragen is aan vrouwen. Zulks is ook het geval met wacht post 66, waar het ongeluk gebeurde. Is het geen onverantwoordelijke daad van* de zijde der Nederlandsche Spoorwegen, om de bewaking van dezen drukken overweg aan een moeder van 12 kinderen toe te ver trouwen Statenkieskring Horst. De vergadering van het Bestuur van den Statenkieskring Horst, ter voldoening aan artikel 64, negende lid van het Huish. Reglement, waarbij de opening der aangeteeken- de brieven en de vaststelling van den uitslag der stemming plaats heeft, wordt gehouden op Woensdag 25 Februari 1931 des namiddags half vier. in de zaal Clabbers te Well, Deze vergadering is voor alle leden van den Kiezersbond toegan kelijk.' Het Kringbestuur (get.) G. Rutten. voorzitter, (get.) C. Dietz, secretaris. Landarbeidersplaatsjes. Naar aanleiding van een schrifte lijke vraag van het Tweede Kamer lid Weitkamp. deelt de Minister van Financiën mede dat het in de tegen woordige tijdsomstandigheden wel zal voorkomen, dat landarbeiders, die met financieelen steun van den Staat in het bezit van een land arbeidersplaatsje zijn gekomen, even als anderen, met de betaling der verschuldigde rente of annuïteiten moeilijkheden ondervinden. Intus- schen blijkt uit de tot heden inge komen jaarverslagen, dat over het algemeen geregelde of vrij geregelde betaling heeft plaats gehad. Tot verlaging van de rente en de annuïteiten voor in moeilijkheden verkeerende landarbeiders is de Minister niet bevoegd. Pater Castas Veriney 0. F. M. f. In het klooster der Minderbroeders te Weert overleed Zondagmorgen een ongesteldheid van eenige dagen pater Castus Vermey. lector in de H. Schrift, in den leeftijd van 31 jaren. Pater Castus Vermey werd geboren te Amsterdam, trad na zijn gym nasiale studies te Venray volbracht te hebben, in 1917 in de Orde der Minderbroeders en werd priester ge wijd in 1924. Na zijn priesterwijding studeerde hij aan de universiteiten van Munchen en Munster en werd na een kort verblijf te Nijmegen op 11 Mei 1928 benoemd tot lector in de H. Schrift te Weert. De overledene was tevens ver bonden aan het Centraal Bureau der Derde Orde te Weert, aan de redac ties van verschillende tijdschriften en was secretaris van het Comité tot voorbereiding van het zevende eeuw feest van den H. Antonius van Padua. De Nederlandsche provincie der Minderbroeders verliest in pater Castus een veelbelovend priester, die zich in korten tijd reeds groote ver diensten had verworven. Reorganisatie van den belasting dienst. In de afdeelingen der Eerste Kamer hebben, blijkens het Voorloopig Verslag over de begrooting van Financiën, vele leden het wenschelijk geacht, dat omtrent de voorgenomen reorganisatie van den belastingdienst meer licht worde ontstoken, opdat er gelegenheid zij tot het beoor- deelen van de voornemens der Re geering, alvorens hieraan vaste vormen worden gegeven, welke het later moeilijk zouden maken, daarop, zoo noodig, in meerdere of mindere mate terug te komen. Deze leden zouden gaarne zien aangegeven, hoe de Minister zich de inrichting van het dienstvak der belastingen denkt en hoe de indeeling der inspecties en kantoren over het heele land er ongeveer zal uitzien. Mede zouden zij gaarne worden ingelicht omtrent de gevolgen van de reorganisatie voor de ambtenaren. Ten slotte bevreemdde het dezen leden ten zeerste, dat de Minister de afscheiding der invoerrechten en accijnzen noodzakelijk acht, maar die om practische redenen slechts kan doorvoeren bij de inspecties, waarvan onder meer het gevolg zal zijn, dat de ambtenaren van den actieven dienst onder twee hoofden komen. Vrij algemeen zou men het invoe ren der reorganisatie gaarne voor loopig zien uitgesteld en gaf men den Minister in overweging om het volgend jaar een volledig uitgewerkt plan in te dienen. Een der leden maakte eenige op merkingen, inzake de beurscrisis, waardoor tal van fondsenten zeerste zijn getroffen. Hij vroeg of het niet mogelijk was een einde te maken aan het optreden der baissiers. Andere leden wezen er op, dat de uitvoering van hetgeen hier wordt gevraagd, op groote moeilijkheden zal stuiten, daar het hier inter nationale beurspractijken betreft. Enkele leden waren van oordeel, dat de tijdis gekomen om wettelijke maatregelen te nemen, ter invoering van een belasting op buitenlandsche handelshuizen, die hier te lande zaken drijven. Gewezen werd op de onbillijke wijze, waarop art. 19 der Wet op de Inkomstenbelasting niet zelden wordt toegepast. Het gevolg daar van is, dat personen, die volkomen te goeder trouw meenen te hoog te zijn aangeslagen en het ongetwijfeld ook inderdaad zijn, van hun recht om in beroep te komen, geen gebruik maken, uit vrees voor mogelijke straf, waarvoor niet de geringste rechts grond aanwezig is. Gevraagd werd, of de Minister niet een milder toepassing door de Inspecteurs der Directe Belastingen zou willen bevorderen. Ook bij deze begrooting kwam ter sprake de druk welke in steeds toenemende mate op den grond ge legd wordt in het bijzonder had men hier het oog op het opdrijven der opcenten. De aandrang door tal van land bouworganisaties. uitgeoefend om zoo spoedig mogelijk tot afschaffing der crisisopcenten te komen, vond bij vele leden steun. Hollandsche boter in België De Brusselsche correspondent meldt aan de Msb. Een Nederlandsch blad had ge meld, dat men in België in over weging had genomen, de invoer rechten op Hollandsche boter met 2 frs. per Kg. te verhoogen, doch dat men later gekomen is op een verhooging van frs. 1.40 per Kg. Het blad in kwestie voegde hier aan toe, dat de regeering voor een verhooging der rechten evenwel niet veel gevoelt. Aan de hand van inlichtingen uit de beste bron kunnen wij mede- deelen, dat aan de regeering geen"' enkel verzoek is gedaan, om de in komende rechten te verhoogen en dat anderzijds de regeering zelf geen enkele verhoog >ng in dezen geest in overweging heeft genomen. Wij kunnen hier nog aan toevoe gen, dat in strijd met andersluidende beweringen, als de kwestie aan de orde van den dag zou komen, de regeering er wel iets voor zou ge voelen, om de inkomende rechten op Hollandsche boter te verhoogen. Vrouw verbrand. In de Busschietersstraat te 's-Her- togenbosch geraakte een 50-jarige vrouw, die te dicht met haar kleeren bij de kachel kwam, in brand. Met ernstige brandwonden werd zij naar het Groot Ziekengasthuis overge bracht, waar zij Maandag is over leden. Kolendampvergiftiging. Te Stellendam zijn de heer van Oostende en zijn echtgenoote Maan- dagmorged bewusteloos gevonden tengevolge van kolendampvergiftiging Niettegenstaande alle moeite ge daan werd door kunstmatige adem haling en met een zuurstofapparaat de levensgeesten weer op te wekken, is de man aan de gevolgen overleden. De toestand van de echtgenoote is ook ernstigvoor haar leven wordt gevreesd. Twee millioen gulden uitgegeven voor overzeesche appels. De R. K. Boerenstand klaagt over den invoer van buitenlandsche appels, ter waarde van f 2.323.000 en terecht, doch de schuld, dat deze appels in gevoerd worden en het inheemsche fruit minder gevraagd wordt, ligt bij de producenten zelf. Door dezen enormen invoer word: bewezen, dat de boeren van hun be drijf veel meer kunnen maken, mits zij het beter verzorgen en dat, ondanks de vele voorlichting en organisatie op landbouwkundig ge bied, er ten deze nog heel wat te verbeteren valt. Op de eerste plaats moet voor de teelt van bepaald goede en gewilde soorten gezorgd worden. Verder moeten de appels op dezelfde wijze streng gesorteerd en goed verpakt worden, zooals de overzeesche fruittelers dat doen. Wanneer dan nog in bepaalde streken van ons land koelhuizen voor fruitopslag gebouwd worden, waarin de fruittelers hun product kunnen laten bewaren en een centrale orga nisatie voor den verkoop aan den tusschenhandel zorgt, dan zal het Nederlandsch fruit het tegen het buitenlandsche kunnen opnemen, hiernaar meer vraag zijn en ook een hoogere prijs bedongen kunnen worden. Voor de vrouwen. Nieuwe lakens en gordijnen. Als ge nieuwe lakens of kanten gordijnen enz. wascht voor den eersten keer, is het verstandig, ze een nacht in het water, waarin een paar handen zout, te laten weeken. Het zout haalt de opmaakpap uit het goed en het spaart u zeep en werk. Wollen dekens. Als wollen dekens, nadat ze zijn gewasschen en gedroogd, worden uitgeklopt met een mattenklopper, zal de wol luchtig en zacht worden. Verflucht verdrijven. Is die kamer pas geschilderd En denkt u, dat u nu dagenlang van die verflucht moet genieten Niet noo dig hoor neem een ui en snijdt die in tweeën en leg beide helften op tafel in de nieuwgeverfde kamer. In een paar uur is dan de verflucht weg. Bananenschillen. Bananenschillen zijn nog voor iets anders te gebruiken dan om er op uit te glijden. Zoeken wij de schoe nen op, de bruine schoenen! Wrijf deze met de binnenzijde van een bananenschil en daarna met een zachte doek het vervangt de zachtste schoencreme. Koper poetsen. Geel koper kan men poetsen met citroensap, waarin een lepel zout is opgelost. Doos 30-60. TübeflOc». Bij Apoth. «o Drogisten 852-6 VENLO. Op de Coöp. Veiling- vereeniging van Maandag was de aanvoer 1.570.000 eieren. Groote eieren van f 5.60 tot f 6.80 Kleine eieren van f 5.00 tot f 5.50 Eendeneieren van f .5— tot f 5.90 Ganseieren van f ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag was de aan voer 4.200.000 eieren. Groote eieren van f 5.50 tot f6.50 Kleine eieren van f 4.80 tot f 5.40 Eendeneieren van f 6.00 tot f 6.30 KRUISSTRAAT VENRAY Bezoekt ons atelier l Overal aan huis te ontbieden zonder prijsverhooging. Onrustig en Overspannen en zijn gewone Kalmte wil herwinnen, gebruike eenigen tijd de kalmeerende en zenuwsterkende Mijnhardt's Zenuwtabletten Glazen Buisje 75 ct. Bij Apoth. en Drog. Verkrij^oaar te Venray bij Jos. C. M. Neeteson Ass.-apotheker Groote Slraat FIRMA VAN DEN MUNCKHOF levert prima soortechte Zaden aan lage prijzen. Mangelwortelzaden ontsmet 40 ct. per pond Mangelwortelzaden Origineele niet ontsmet 40 en 45 ct. p.pd. Stekrubenzaden origineele blauw kop kortloof 60 ct. per pond Stekrubenzaden Engelsche blauw kop 45 ct. per pond Lange lenteknollen blauwkop soortecht 75 ct. per pond Herfstknollen in soorten lange of ronde 50 ct. per pond Roode Veldklaver, prima zaad 60 ct. per pond Gele Veldwortelen, da beste soort voor 10 aren te bezaaien f 1.25 Voor Tuinzaden vrage men onze gratis prijscourant met cultuurbeschrijving aan. Tijdelijk grasland inzaaien f 20.per I-LA. Blijvend weiland inzaaien f 24 tot f 30 per II.A. Deze zaden worden afzonderlijk geleverd en naargelang de gron- 40 den samengesteld. N.B. Serradella alleen bij voor uitbestelling te leveren. weer verkrijgbaar bij Firma van den Munckhof. Bescherm U tegen verkoud heid en genees Uw keel pijn met Formamint, de keel- ontsmettende tabletten. Bij keelpijn, influenza, griep en an gina zijn de Formamint tabletten een direct helpend middel, hetzij tegen besmetting door anderen, het zij ter genezing van U zelve. Formamint tabletten zijn aange naam van smaak en absoluut on schadelijk. Wij leveren U tevens: Menthol- en hoestpastilles, Nasan voor neusverkoudheid, Purol voor ge sprongen huid en lippen enz. enz. M. Hoedemaekers apoth.-ass, Henseniusplein, Venray Formamint is verkrijgbaar in flacons van 50 tabletten af- I- in verschillende prijzen. Oroote straat 28

Peel en Maas | 1931 | | pagina 6