Stillig LacdboDo Ledende RADIO telefunken N. V. Vulkaan, Qemengde Berichten Districts-ArbeidsDeurs ssaouj» mum II Q.r Pef e Frans iel KI h; Doet Uwe keuze uit deze Wereld-fahrikatet: PHILIPS uit voorraad leverbaar. Oroote voorraad Telef. en Philips Radiolampen Telefunken Service Station VENRAY natuurlijk uitgezonderd, die nog dik wijls gekocht wordt om ten opzichte der vereeniging kwaad bloed te kunnen zetten. Ook is het meermalen voorgeko men, zooals de Voorzitter zegt, dat men met de goede kwaliteit naar den vrijen handel gaat en met het minder goede naar de vereeniging komt. Dit kan niet door den beugel. De leden moeten hun vereeniging hoog houden en niet gebruiken voor toevlucht in dagen, dat de vrije handel zijne schuren gesloten heeft, wijl er geen winst te maken is, of met de mindere kwaliteit alleen bij de vereeniging aankomen. Als er een vleugje handel is, dan is de vrije handel er bij als de kip pen om vlug wat op te koopen, doch de vereeniging wordt weer door de leden vergeten, die bij ge brek aan voorraad van goede kwa liteit niet kan proflteeren door mee te verkoopen. Het bestuur durft dit nu eenmaal niet, daar zij in het ge val zou komen te staan, dat zij als verkoopster hare verplichtingen niet na kan komen, wijl zij de verkochte goederen niet kan leveren. De leden moesten toch eens inzien, da1, hoe meer omzet, hoe minder de onkosten per 1000 Kg. zijn. Het is nog niet voorgekomen, dat de vereeniging iets heeft moeten weigeren te ont vangen wegens handelstilstand. Ook in die dagen zocht en vond het bestuur een redeÜjk afzetgebied, terwijl de vrije handel als er geen winst te behalen is, de handen in den schoot legt of een eventueel gekochte partij niet in' ontvangst jiéemt. De Leden moeten zien naar de bereikte resultaten in den veehandel, en daardoor gesteund den fourage- handel in hun eigen belang steunen en voortzetten. Een voorstel om over te gaan tot verplichte levering zal door het Bestuur nader worden overwogen. Namens het Bestuur zegt de Voorzitter, dat liever gezien wordt dat ontevreden leden de Vereeniging verlaten, dan daar nog langer de goede harmonie verstoren. Uit de vergadering wordt er nog op gewezen, dat het bestaan van de Vereeniging een ware uitkomst is voor den boer, die nu maar kan dorschen en onmiddellijk zijn stroo naar de Vereeniging kan brengen, terwijl hij vroeger kon wachten tot er een koopman kwam opdagen, die dan ook maar gaf, wat hij kwijt wilde zijn. Een voorstel om de uitbetalingen te doen geschieden via de Secreta rissen der Boerenbonden, lokte een langdurige bespreking uit. Statuten en Huishoudelijk reglement schreven dit wel voor, doch gemakshalve is men hiervan in de praktijk afgewe ken. De Voorzitter deelt de vergade ring mede, dat naar aanleiding van het genoorde, een en ander door t Bestuur nader zal worden overwo gen, en in een volgende vergadering weer aan de orde gesteld zal wor den.. Op 9 Maart aanstaande zal in de Parochiekerk alhier om 9 uur eene H. Mis worden opgedragen om Gods zegen voor den Bond en Leden af te smeeken. Aan de beurt der periodieke aftreding zijn de heeren Arts, Leunen Derks. Yssel- steyn en van Eist, te Wanssum, die herkiesbaar zijn, waarover op de boerenbondsvergaderingen der res pectieve plaatseü gestemd zalworden, Nadat de directeur, de heer Loenen. nog enkele gestelde vragen heeft beantwoord, bespreekt hij meer uitgebreid de soort varkens, die het meest in den handel gevraagd wor den, nl. vleeschvarkens en richtzich dan tot de leergierige Jonge Boeren, die hij aanbiedt, t.z.t. gratis een reisje met hen te maken naar het Slachthuis, om daar van nabij te zien, hoe en wat er met de varkens gebeurd, nadat deze geleverd zijn. Daar is veel te leeren, en zal buiten- tengewoon meewerken tot kennis en zoo tot liefde voor hun Bond, waarop de Voorzitter meent, dat ook oudere boeren wel eens gaarne mee zullen willen. De heer Rutten uit Wanssum zag in de toekomst gaarne, dat het per kilo uitbetaalde voortaan op de briefjes kwam staan en tevens daarop inlichtingen werden verstrekt omtrent eventueel verlangd hooi en stroo, dan konden de leden daarmee reke ning houden. Nadat de heer Reijnen, Blitterswijk hulde gebracht had aan het zoo actieve Bestuur, voor alles wat zij v- or den Bond tot welzijn der leden gedaan hadden, waarmede de ver gadering onder applaus instemde, sloot de Voorzitter de vergadering met den Christelijken groet. Onder bijzonder groote be langstelling van de Venraysche bevolking had in de Parochiekerk alhier. Donderdag de begrafenis plaats der bij het ongeluk te Blerick, waar een autobus van de Firma Kupers werd gegrepen door een passeeren- den trein, zoo jammerlijk om het leven gekomen slachtoffers, de Hee ren F. Winckens en J. Swinkels. Onder treurmuziek van Venray's Fanfarecorps werd het stoffelijk overschot van den Heer F. Winckens door zijne in rouw gekleede mede leden van de Handboogschutterij „Diana" kerkwaarts gedragen, terwijl het stoffelijk overschot van den Heer J. Swinkels door huurlieden werd gedragen. Een groote schare Fa milieleden, vrienden en buren zagen wij in den stoet, waarin ook was een hoofdbestuurslid van den Bond van Bedrijfsautohouders, de heer G. Kupers en leden van diens personeel. Het was allen aan te zien, dat zij meevoelden met den slag, die zoo plotseling en hevig gevallen was. Een 8-tal kransen, van genoemde Handboogschutterij, den Bond van Bedrijfsautohouders, den heer Kupers en diens personeel dekten de baren. In de Parochiekerk droeg de ZE. Heer Pastoor, geassisteerd door de beide W. E. Heeren Kapelaans een plechtige Repuiemmis op, die door zeer velen werd bijgewoond. Velen moesten zich met een bescheiden staanplaats in de overvolle kerk behelpen, waarin mede tegenwoordig waren alle leden der H. Familie en Derde Orde, waarvan de overledenen lid waren. Aan het gemeenschappelijk graf der slachtoffers werd het woord gevoerd door gemeld Hoofdbestuurs lid van den Bood van Bedrijfsauto houders, die het tragische der ge beurtenis schilderde, de heer Sala. als President van genoemd Fanfare corps, die den overleden Winckens herdacht als getrouw Vaandeldrager, die in en buiten genoemd Corps hare belangen met ijver en belang loos diende, de heer Odenhoven, die hartelijk afscheid nam van zijn dier baren zwager en buurman, met wien hij zooveel lief en leed gedeeld heeft, en een zoon van den heer Winckens, die hartelijk dank bracht, voor de den overledene in zoo ruime mate gebrachte eer en voor de in deze en vooral nu ondervonden be langstelling. Nadat de fanfare nog treurmuziek ten gehoore had gebracht verlieten allen, diep onder den indruk, den Godsakker. Onder even groote belangstelling had alhier Vrijdag de lijkdienst en begrafenis plaats van den Heer G. Peters, die Maandagavond in het ziekenhuis te Venlo overleden was, tengevolge van het droevige auto bus-ongeluk. De plechlige lijkdienst werd op gedragen door den Z.Eerw. Pater J. Peters, een broer van den over ledene. Ook thans waren de leden der H. Familie wederom op hun post en vergezelden hun trouw me delid naar zijn laatste rustplaats. Dat zij rusten in vrede Jachtwet. De Burgemeester van Venray brengt ter algemeene kennis, dat door den Minister van Binnenlandsche Zaken en Landbouw bij beschikking van 14 Februari j.l. het navolgende is bepaald. In het geheele Rijk is toegestaan het zoeken, rapen, en buiten open bare wegen en voetpaden vervoeren van eieren van kemphanen, wulpen, scholeksters, grutto's, tureluurs, meer koeten en waterhoentjes vanaf heden tot en met 28 April 1931 dat is toegestaan het ten verkoop in voorraad hebben, te koop aan bieden. verkoopen, afleveren en langs openbare wegen en voetpaden ver voeren van eieren van het hieivoor genoemde waterwild tot en met 30 April 1931 dat is verboden het zoeken, rapen en ten verkoop in verraad hebben, te koop aanbieden, afleveren en ver voeren van eieren van zwanen, gan zen, eenden (alle soorten) duikers, watersnippen en goudplevieren. Venray, 19 Februari 1931. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. De Limburgsche Manoeuvre's. Vrijdag 13 Maart a.s. tusschen 9- 11 uur 's avonds, zal de Regiments- Commandant der Genietroepen, Ko lonel Schars te Utrecht, spreken voor de Radio te Hilversum over 't wapen der Genie. Een kwartier zijner rede zal gewijd zijn aan de Manoeuvres in Noord-Limburg vorige herfst ge houden. Hierbij zal een woord van dank en hulde gebracht worden aan de inwoners van Venray voor de gulle gastvrijheid en goede zorgen aan de Genietroepen in hun kwar tieren bewezen. Wegens de geringe opkomst der leden kon Donderdagavond de vergadering van de Boerenleenbank niet 4 doorgaan. De volgende verga dering zal gehouden worden op Zondag 1 Maart. Slapt.;. Op de sigarenfabriek van de Firma Baars alhier, wordt voorloopig slechts drie dagen per week gewerkt. GEVONDEN rijwielplaatje en étui. Inlichtingen Maréchaussee's. Stille Omgang. Blijkens achterstaande advertentie, wordt hierover Maandag a.s. eene lezing gehouden. We vertrouwen dat niet alleen alle oude deelnemers, doch ook een massa nieuwe present zullen zijn. Ouder gewoonte getrouw gaf Venray's Fanfarecorps met de Vas- tenavonddagen haar jaarconcert en durfde het aan om zelfs twee avon den te geven. Een durf, die wel afkomstig moet zijn van gevoel van eigen kracht. En schitterend is het corps hiermede geslaagd. De muziek onder leiding van den heer Welting was prachtig. Er zat nu „sjiem" in, zooals ik van een concertbezoeker hoorde zeggen. Het tooneelstuk, „Tante Jutta," wat buiten de gewone in Venray opgevoerde tooneel werken viel, bracht herhaaldelijk de lachspieren in beweging. Allen waren thuis in hun rol en hadden dan ook volle recht op het applaus dat klaterend opklonk na elk bedrijf. De grime, werk van den heer H. Lucassen, die ook als speler zijn ouden roem handhaafde, was een keurig stuk werk, daar hij de spelers en vooral de speelsters meesterlijk wist te transformeeren in de voor hun rol gewenschte type. Venray's Fanfarecorps heeft eer van haar concert, dat haar kunnen en willen bewijst en uit doet zien naar.... meer. MERSELO. De volksvermake lijkheden, op Dinsdagmiddag hier georganiseerd, namen plotseling op tragische wijze een einde. De heer Jan Arts nl. kreeg onverwacht zul- ken hevigen slag van een paard, dat aan de harddraverijen deelnam, tegen het been, dat dit verbrijzeld werd. Dr. Bloemen, die, telefonisch gewaar schuwd, direct ter plaatse was, achtte onmiddellijk overbrengen naar het St. Jozefziekenhuis te Venlo nood zakelijk, waar het getroffen lichaams deel denzelfden dag nog gezet werd. Het is wel te begrijpen, dat na dit treurige ongeval de vermakelijk heden afgelast werden en allen diep onder den indruk waren. OIRLO. Vastenavond-Dinsdag hadden alhier de jaarlijksche Carna valfeesten plaats. Het schijnt, dat de Oirlosche Carnavalclub reeds de populariteit van de geheele bevolking van Oirlo en omstreken heeft ver overd. Want reeds lang voor het aanvangsuur heerschte er een onge kende drukte in het centrum van ons anders zoo stille dorp. Precies 3 uur werd de optocht opgesteld en allen hebben met plezier gekeken naar den stoet, die ieders verwachting overtrof. Het meest trok wel de belangstelling Prins Carnaval op zijn praalwagen! Daarna begon de gecostumeerde voetbalwedstrijd, welke den bezoe kers vele amusante oogenblikken bezorgde. Na afloop van den voetbalwed strijd werd begonnen met de volks vermakelijkheden, die eveneens bij het publiek zeer in den smaak vielen. Een orkest, gevormd door eenige leden van de fanfare „Ons Genoe gen". zorgde voor de noodige muziek. Na afloop verzamelden zich weer alle leden van de carnavalsclub en trok men weer in optocht naar het dorp. CASTENRAY. De alhier op initiarief der Ruiterclub „De Een dracht" gehouden Vastenavond- volks vermakelijkheden mogen goed geslaagd heeten. Onder groote be langstelling, zoowel van ruiters als publiek, namen de harddraverijen te ongeveer 3 uur een aanvang. Deze hadden een vlot en gezellig verloop, waarbij de prijzen werden behaald als volgt Harddraven luxe paarden le prijs M. Dinghs, Castenray 2e prijs P. Rambaghs, Castenray3e pr. Assel- berghs, Venray. Harddraven Belg. type 1 pr. M. Friezen, Castenray 2e prijs H. Poels Venray; 3e prijs Fr. Weijs, Casten ray. Rennen alle rassen le prijs P. Rambaghs, Castenray 2e prijs G. Willems, Venray 3e prijs A. Strij- bosch, Castenray. OVERLOON. Woensdag 25 Februari a.s. zal er in de zaal van Frans Bonants te Holthees een ver gadering gehouden worden voor de leden van de R.K.W.V. afd. O ver- loon, Holthees en Maashees, waar als spreker zal optreden de heer de Zwart uit Nijmegen. Aanvang half acht. Trouwe opkomst wordt ver wacht. Ook in onze gemeente zijn zeer vele personen aangetast door de griep In vele gezinnen zijn meer- dere personen ziek. HORST. Woensdag had onder groote belangstelling te Horst de plechtige begrafenis plaats van den 17-jarigen Piet Moorrees die bij het autobus-ongeluk te Blerik om het leven kwam. De H. Mis werd opgedragen door den weleerw. heer L. J. H. M. Debije, met assistentie van den hoogeerw. heer Th. Creemers en de weleerw. heer H. A. M. Leesens. Bij de ter aarde bestelling bevon den zich o.m. in den stoet de heer A. M. G. Esser, burgemeester van Horst, het lid der P:ov. Staten van Limburg de heer X. Thomeer en mr. Louwers, kantonrechter te Venlo. Verschillende kransen dekten de kist, die door de buurtbewoners grafwaarts werd gedragen. Het autobus-ongeluk onder Blerick. Hare Majesteit de Koningin heeft den Burgemeester van Venray op gedragen, de families der verongeluk ten bij het autobus-ongeluk nabij Blerick Hare Koninküjke deelneming te betuigen. Ook de Secretaris van den Bond van Autobus-Ondernemers, de heer Kraak Steenman, zond namens dien Bond een telegram aan de Gemeente, waarin hartelijke deelneming wordt betuigd met de ramp, die enkele gezinnen dezer gemeente trof en waarin de beste wenschen worden uitgesproken voor het herstel van de gewonden. Ook de burgemeester van Horst ontving een drietal telegrammen van deelneming een van den burgemees ter van Venlo, die namens den Commissaris der Koningin verzoekt, de deelneming der Koningin over te brengen aan de nagelaten betrekkin gen van Moorrees vervolgens een telegram van den loco-commissaris der Koningin, waarin namens H.M. diep leedwezen over de ramp bij Venlo wordt uitgedrukt en verzocht haar deelneming aan de nagelaten betrekkingen der slachtoffers over te brengen. Van uit Helden-Panningen heeft Z.Exc. de Commissaris der Koningin in Limburg zich Maandag naar Blerick begeven, waar hij een bezoek bracht aan den Burgemeester den heer Coenengracht. Vanuit Blerick begaf Z.Exc zich naar het St. Josephziekenhuis te Venlo. waar hij met belangstelling informeerde naar den toestand der gewonden van het auto-ongeluk, dat Zaterdag j.l. plaats had. In het R.K. Gasthuis te Venlo had Dinsdag het sectie-onderzoek op de slachtoffers van het ontzettend autobus-ongeluk te Blerick aan wachtpost 66 plaats in tegenwoordig heid der Justitie uit Roermond. De toestand der gewonden is nog steeds redelijk wel. De chauffeur van de autobus J. Weferink uit Venray, die zich aan de lamp van de loco motief van den trein had weten vast te grijpen en er met een geweldigen schok afkwam, kon bereids het gast huis verlaten. Ein. Pastoor Jos Vrancken.f In het St. Antoniusgesticht te Horst is overleden de zeereerw. heer J. F. Vrancken, emeritus-pastoor van Nunhem. Jos. Franc. Vrancken werd geboren te Weert 9 Juni 1855 en priester gewijd op 29 Maart 1879. Achter eenvolgens werd Z.Eerw. benoemd tot kapelaan te Nederweert in Oct. 1879, id. te Maastricht (St. Servaas) in October 1881. In October 1900 werd Z.Eerw. pastoor te Nunhem. Hij verkreeg op 7 Juli 1904 eervol ontslag en woonde sindsdien in het gasthuis te Horst. Brand. In de buurtschap Grashoek, gem. Helden, is de woning van T. geheel door het vuur vernield. Slechts een deel der meubelen kon gered wor den. Enkele varkens kwamen in de vlammen om. C. Grabal f Woensdagmiddag is in het Zie kenhuis Calvajienberg te Maastricht overleden het lid der Provinciale Staten van Limburg, de heer Ch. Grabal, die in het Maastrichtsche politieke leven van de S. D. A. P. een voorname rol heeft vervuld. Door de tram gedood. Maandagavond is de ongeveer 25-jarlge K. te Kerkrade tijdens de camavalsdrukte op de Nieuwstraat onder een tramwagen geraakt. De dood trad onmiddellijk 'n. Het duurde geruimen tijd alvorens men zijn lijk onder den tramwagen vandaan kon halen. Een radio voor Mgr. Sehrynen. De Radiohond in Limburg heeft voor de gelegenheid der uitzending van de Pauselijke radio-rede, ten paleize van Z. H. Exc. mgr. L. Schrijnen te Roermond een groot radio-toestel doen plaatsen. Nu is gebleken, dat Mgr. prijs stelt op het blijvend bezit van dit toestel, is het Donderdagmiddag door het volledig bondsbestuur aangeboden. Waarschuwing. In het Algemeen Politieblad maakt de Commissaris van Politie te Kerk rade bekend, dat blijkens een adver tentie, ^voorkomende in een Duitsch technisch tijdschrift, o.a. genaamd Tiefbau, daarin gevraagd worden een paar honderd werklieden, o.m. 2 schachtmeesters, 250 grondwerkers, 50 stokers, 3 machinisten en 30 chauffeurs. Verder komt in deze advertentie voor het adres Bauleiter Reinders—Vandruff, Nr. Zwestraat 32, Kerkrade, zijnde het adres, waar aan gegadigden zich eventueel kunnen wenden. Uit het ingesteld onderzoek is ge bleken, dat op gemeld adr^s een Bauleiter ReindersVandruff totaal onbekend is, weshalve verzocht wordt de grootst mogelijke voorzichtigheid in dezen,te willen betrachten. De roofmoord te Cuyk. Inzake den roofmoord op den zwervenden koopman Berend Tap, waarvoor het O. M. bij de Recht bank te Den Bosch tegen vrouw B. M. twaalf jaar en D. van D. acht jaar gevangenisstraf geëischt, heeft de rechtbank besloten, de zaak naar den rechter-commissaris voor een nieuw onderzoek te verwijzen. Pech van het 12de postvliegtuig. De Msb. verneemt, dat het twaalfde postvliegtuig van de K. L. M., de P. H.-A.F.O., dat Donderdagmorgen te 7 uur van Amsterdam naar Indië is vertrokken Donderdagmiddag nabij Popelin een tusschenlanding heeft gemaakt en daarbij zoodanig is be schadigd, dat de tocht niet zal kunnen worden voortgezet. De bemanning, de vliegers Frijns en Both en werktuigkundige Bruijne- stein zijn ongedeerd. Belgische paarden naar Nederland. In 1930 werden naar Nederland 1565 Belgische paarden geëxporteerd, die een waarde vertegenwoordigen van frs. 5.723.000. Ede 25 jaar garnizoensplaats. Op 1 Mei a.s. zal het 25 jaar geleden zijn, dat Ede garnizoensplaats werd. Uit Ede's burgerij is een commissie gevormd, welke plannen ontwerpt ter gelegenheid van dat jubileum het garnizoen een feest aan te bieden. Door een auto gegrepen. Onder de gemeente Lonneker is een 70-jarige mannelijke verpleegde uit het oude mannen en vrouwenhuis te Enschedé, bij het oversteken van den weg door een auto gegrepen en overreden. Hij werd naar Enschedé overgebracht en overleed spoedig aan de gevolgen. Den chauffeur treft geen schuld. Door een stier gedood. Dinsdagmiddag is de bejaarde landbouwer W. Kortering te Rou- veen (gem. Staphorst) in den stal door een stier van de fok vereeniging met de horens de borstkas inge drukt. De ongelukkige overleed spoedig. Ernstige aanrijding te Geldrop Woensdag heeft te ^3eldrop een ernstig auto-ongeval plaats gehad. Te ruim zes uur kwam een auto langs de tricotage-fabriek, juist toen een deel van het personeel huis waarts keerde Twee arbeiders werden door den auto gegrepen en ongeveer vijftien meter meegesleurd. Slechts even hield de chauffeur zijn vaart in. Zwaar gewond liet hij de beide slachtoffers op den weg achter om in de richting Eindhoven te verdwij nen. Dierenmishandeling. De politie te Doetinchem heeft Woensdag 'n landbouwer geverbali seerd wegens dierenmishandeling. De man had Dinsdagavond zijn door uitputting neergevallen paard aan den weg laten liggen. Het dier werd Woensdagmorgen geheel onder gesneeuwd in stervenden toestand aangetroffen en moest direct worden afgemaakt. Trein verplettert een auto. De twee inzittenden gedood. De personentrein van Nieuwe Schans naar Groningen, die om 19.09 uur te Groningen moest aankomen, heeft Dinsdagavond op den onbe- waakten overweg bij Waterhuizen een luxe-auto gegrepen en ongeveer 80 M. meegesleurd. Bij onderzoek bleek, dat van de auto niet veel over was gebleven. De chauffeur, de heer A. L. Knorringa uit Assen werd doodelijk gewond te voorschijn gehaald. De tweede inzittende 23-jarige reiziger W. Couzijn uit Amsterdam werd eveneens gewond. In het Aca demisch Ziekenhuis zijn zij nog den zelfden nacht aan de bekomen ver wondingen overleden. Vermijs. Te Valthe wordt sedert Zondag de 17-jatige dienstbode M. B. ver mist. Men vreest dat haar een on geluk is overkomen. Conflict geëindigd. Het uitsluitingsconflict bij de firma H. Tilborghs Sigarenfabriek „Filen- zo" te Bergeijk is geëindigd. Het werk wordt Maandag hervat. Woningbouw te Culemborg- De Raad der gemeente Culemborgh heeft een geheel nieuwe, aan de eischen des tijds voldoende bouw verordening aangenomen. Als mini mum oppervlakte voor nieuw te bouwen woningen is 36 M2 bepaald. Buiten de kom der gemeente mogen geeu woningen worden gebouwd met aparte bovenwoningen. Speciale eischen worden gesteld aan het aantal slaapvertrekken eener woning, in verband met het aantal gezinsleden. Auto door trein gegrepen. Uit Barcelona wordt gemeld, dat een uit de richting van de stad komende auto bij een spoorweg overgang in de nabijheid van Jerone door een trein werd gegrepen en geheel vernield. Van de inzittenden, een aantal Fransche en Spaansche acteurs, werden er drie gedood en twee levensgevaarlijk gewond. Kantoor geopend van 9 tot 1 uur Worden gevraagd: Hulp in huishouding, direct Noodhulp 1 Mrt. Boerenmeid Maashees, direct Werkmeisje direct 4 dienstmeisjes Venray Horst enz. 12 boerendienstmeiden v. Paschen 2 bakkersleerlingen Paschen 1 huishoudster voor dadelijk 5 jongens van 14 tot 18 jaar voor boerenwerk 1 boekhoudster 1 winkeljuffrouw 1 keukenmeid voor 1 Mei 6 boerenknechten voor Paschen 2 huishoudsters voor geestelijken 2 dienstmeisjes v. Deurne 1 keukenmeisje v. Deurne 20 Maart Petroleum-venter, liefst met kar en paard Bicden zich aan Chauffeur-huisknecht 2 aank. kantoorbedienden smid- bankwerker 2 tuiniers 1 rijwielmonteur 2 burgerdienstmeisjes v. Paschen 1 jongen 14 j. v. boerenknecht 1 boerenknecht 18 jaar 3 meisjes 14 jaar burgergezin 1 bakkersknecht 5 jaar a.h. vak 4 timmerlieden 26 losse arbeiders 6 metselaars 5 stucadoors 8 opperlieden 1 bakkersknecht 22 steenfabrieksarbeiders 4 boerenknechten 2 burgerdienstmeisjes voor dadelijk 1 burgerdienstmeid 15 j.v. dadelijk. Ingekomen en vertrokken personen van 13 tot 20 Februari INGEKOMEN H. A. Coppus. dienstbode Stations weg 1, van Bergen (L J. M. Ledeboer, kloosterzuster, Eindstraat 10 van Posterholt. J. K. Tb. Janssen, sigarenmaker, Kruisstraat 32, van Horst. H. van de Broek, zonder beroep, Langstraat 74, van Bakel. VERTROKKEN G. J. Aerts. coiffeur, naar Venlo, Helschriksel 20. J. H. van Soest, verpleger, naar Roermond. A. E. J. Petri, winkeljuffrouw, naar Schinnen, Dorpsstraat 73. G. F. van de Berg, kleermaker naar Mook. Rijksweg 109. F. Merken en gezin, arbeider, naar Gennep. P. C. G.van de Putten, dienstbode naar Eindhoven, Warenstraat 36, VEffSAY van 13 tot 20 Februari. GEBOREN: Petconella G. Th. Verhalle, Gasstraat Maria J. Janssen, Bleeksiraat Martinus M. Swinkels, Scheide Pieter J. H. Swinkels, Oirlo Maria P, J. Smits, Hoenderstraat Petronella A. Maas, Oude Oostr. w. Petrus M. J. Weijs. Leunen-Steeg Johannes A. M. Janssen, Langstraat OVERLEDEN H. P. Thunnessen, echtg. van H. Peters, 69 jaar. Lull. R. C. N. van Aarssen, 3 dagen, Patersstraat. W. T. Stevens, 11 maanden, Bui tenweg. M. C. Krieger, 46 jaar, klooster zuster, Overloonsche weg 2. J. J. de Beauffort, 74 jaar, z.b., Overloonsche weg 2. 2 patiënten St. Servatiusgesticht* Parochiekerk Morgen Zondag zal door den ZeerEerw. Heer Pastoor Hoefnagels in alle H. Missen gepreekt en eene collecte gehouden worden ten bate zijner nieuw te bouwen kerk te Mils- beek (bij Ottersum), half 3 herhalings catechismus, 5 uur Lof en Eerste Lijdensmeditatie. Maandag half 8 leesmis, 8 uur zieledienst voor Ant. Wismans als lid van den Boerenbond, 9 uur d? uitvaart voor Johanna J. de Beaufort Schlencker met brooduitdeeling aan de armen, kwart na 4 Lof. Dinsdag half 8 leesmis, 8 uur ge zongen H. Mis ter eere van het H. Hart van Jezus. Woensdag half 8 besteld jaarg. voor Gerard Janssens en zijne echt- genoote Maria Gabriëls, 8 uur jaarg. voor Engelbert Wismans. Donderdag 7 uur te Veltum H. Mis, half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Bernard Verblakt en zijne dochter Francisca. Vrijdag half 8 leesmis, 8 uur jaarg. 2de klas voor Gerard Wismans, Anna Maria Thielen, Maria en Francisca Wismans, kwart na vier Kruisweg. Zaterdag komen de jongens der 4e en 5e klas en de meisjes der 3de klas te biechten. Dinsdag half 7 leesmis voor Frans Winckens. Woensdag half 7 leesmis voor Jan Swinkels. Vrijdag half 7 leesmis voor Gerard Peters, alle leden der H. Familie. Deze week zijn de quatertemper dagen, geboden vasten en onthouding van vleeschspijzen. Paterskerk. Morgen Zondag feest v. d. H. Margaretha van Cortona. Volle afl. o. g. v., om 5, 6 en 7 uur H, H. Missen, 8 uur Hoogmis. Onder alle H. Missen collecte voor de nieuwe kerk van Milsbeek. Kwart na 9 H. Mis en vergadering Derde Orde, afd mannen. 11 uur vergadering Jonge Derde Orde in 't Patronaat. Half 3 vergadering vrouwelijke tertiarissen, kwart na 4 gezongen Vespers. 5 uur Lof Maandag half 8 H. Mis voor wed. J. Schlenker de Beaufort als lid van de Derde Orde. Dinsdag Dinsdag der novene fltO rer eere Hoogmis me^k der Novene, Vrijdag 7 en Lijdensme St. An itr< Dezen Zo ;n geen Patron n J vereeniging. heid van Pr. hr. van Aars onmogelijk ni>ezi zes a zeven iter heel alleen Oj i ai houden. Eénjribi De leden worden drin nge precies 11 uintro dus zonder timer belangrijke vqg. P mis ege irec Di De Heer e juw KUYL-POE11 kennis van ZOON mi ortc Boxmeer, #193 »g r, Oo Heden overgrootÉhe slachtofjenn ongeval," H.H. Sac venden Echtgenoi zoon, Bro Gerari oa HubePe Ec ElisabcI in den outran Wij be 3 den dierb Uwe geb< WED. PI E FRANS FAMILERt FAMIL Venray, 1 Door d iruli den treur ihti deelen, di ;eer te, door evert en daadw als slacl eve tengevolg iet lijke autc luk Febr. opiakti weg even Zijn na ons nimn e heid gera B. A Alph H. D G. VI leu A. Di Mei. MeJ. Venlo, 17 rle KS 193 Ble nis Sin Vei Te Heden ge van ei ig onze j tho die vele tot volle onze zaal t h Zijne bij ons herinneri Helmond. II te te ïhe: iten da Rit '3 te Apai Maandag half 8 zal in over bovenj >nde Lezing houdi rEe Schelstraete ackt Nijmegen. A; telle den beleefd gd. van Gerrit viga: door. Bestel rane worden ten Reijnders te Algj Dondetö 's avonds 7 1 zaj AGENDH Jé Mededeeling raag Trouwe o rzoe STl

Peel en Maas | 1931 | | pagina 2