Bij Griep Gesprongen Handen Schrale Lippen Ruwe Huid zL v&vmcfd, en g&ne&si I Schrale huid Winterteenen UitVenray's verleden llaaionüeïdac/itf POSTER'^ jf. Rugpijn Nieren Pillen Tijd. Federatie van Jonge Boeren Gemengde Berichten thans de Rijkssubsidie voor door werkverschaffing uitte voeren werken weg te geven. Volgens het gevoelen van B. en W. is in deze gemeente geen sprake van crisiswerkloosheid. De heer Strijbos zou ouden van dagen niet gaarne naar den Armen verwezen zien en de heer Millen bespreekt de kostgangerskwestie, waarop de Voorzitter zegt, dat de kostgangers te verdeelen zijn in twee soorten en wel weezen en niet- wezen. In deze zal dan ook voor elk qeval in het bijzonder geoordeeld moeten worden. De heer Odenhoven stelt dan voor dat de Raad zich er over zou uitspreken, of in Venray al of niet crisiswerkloosheid heerscht, welk voorstel wordt gesteund door de heeren Millen en v. Bergen. De heer Strijbos acht zich niet bevoegd in deze te oordeelen en de lieer Stoot vindt het een rare vraag, en raadt een onderzoek in deze aan met een in de volgende vergadering uit te brengen rapport. De Voorzitter zegt nogmaals dat B. en W. van gevoelen zijn, dat hier in geen enkel vak crisiswerk- oosheid heerscht, waarop de heer Stoot vraagt, of dan alles moet stop staan om die 28 werkloozen. De heer Odenhoven had wel ge dacht, dat de discussie zoo ongeveer zou verloopen en de heer v. Bergen wijst nog op den stilstand van het bedrijfsleven in Eindhoven, waarvan hier den weerslag wel gevoeld zal worden. De heer Millen meent, dat er wel 35 a 40 werkloozen zijn op het oogenblik met den vorst wel een 70. De heer Geurts heeft met groot geduld de beraadslagingen aange boord, doch hij zou de werkgelegen heid verruimen en vraagt waar de Landbouwhuishoudschool toch blijft, waarvoor li/t jaar geleden besluiten moesten worden genomen, die niet uitgesteld konden worden. Nu moe ten de leerlingen uit Venray naar Horst. De Voorzitter heeft den heer Geurts uit willen laten spreken, doch deze zal zelf wel inzien, dat zijne opmerking niet ter zake is, en B. en W. in deze al het mogelijke bereids gedaan hebben, en de goedkeuring der bouwplannen elk oogenblik af kan komen. De heer Goumans meent, dat het voorgestelde loon nog zoo weinig niet is, maar vraagt zich toch af, waar alles van betaald moet worden. Wethouder Pubben meent, dat de arbeid redelijk beloond moet worden, hier in Venray is nog geen crisis werkloosheid. ook de boeren lijden onder dezen tijd. Hij is voor werk verschaffing en uit zijn vrees, dat het nog wel erger zal worden. De heer Odenhoven is wel wat verwonderd, dat de heer Goemans het voorgestelde loon niet weinig acht. De Voorzitter legt hetgeen de heer Goemans zei en wou zeggen nader uit, tot tevredenheid des heeren Odenhoven, maar betreurt het met Odenhoven dat vaklieden niet meer kunnen verdienen, doch dit is altijd zoo, wanneer iemand uit zijn gewoon werk gehaald is. Op een vraag van den heer Goemans of ook land arbeiders eventueel bij de werkver schaffing worden aangenomen, ant woordt de Voorzitter bevestigend. Na eene opmerking van den heer Goemans, dat de bouwvakarbeiders minstens in de gelegenheid geweest zijn, wat over te houden in tegen stelling met de landarbeiders, vraagt de heer Odenhoven aan spreker: vindt u De heer Millen stelt nogmaals de vraag Is er hier crisiswerkloosheid, ja of neen Wethouder Houben zegt, dat er in den gewonen zin van het woord in Venray niet van crisiswerkloos heid gesproken kan worden. De uit voering van grootere bouwwerken in den laatsten tijd is er oorzaak van, dat er in Venray een overcom pleet aan bouwvakarbeiders is. De vele bouwvergunningen wijzen ook nier op werkloosheid. De heer Goemans acht zich niet deskundig om in deze te beslissen, als het nu nog over het boerenbediijf ging, was het wat anders. I Winterhanden «interneten De ooievaarsdresseerster, die de pijnlijke ervaringen des levens zeer spaarzaam hadden gemaakt, zat in haar kleine kamer op de vierde verdieping van een huur huis en zette goudgalons op een nieuw kostuum voor haar voor stellingen. Ze bezat bereids een kapitaal van 5000 dollars, bespaard van zes jaren moeitevollen spannenden arbeid, want ooievaars africhten, die zoo dikwijls door nieuwe vervangen moesten worden, daar zij het in hun gevangenschap niet lang uithielden, was moeilijk, zooal niet gevaarlijk, dan toch heel wat lastiger dan leeuwen en tijgers temmen. Zij dacht aan dit zuur verdiende geld, dat zij bij haar tegenwoor dige inkomsten hoopte binnen drie jaar te hebben verdubbeld, om ze dan aan Rinconi te geven, wiens levensgezellin zij steeds hoopte te worden. Weliswaar maakte hij er waar lijk geen haast mee, om een aanzoek naar haar hand te doen, zijn houding gaf veeleer te gissen, alsof hij, in het algemeen geen bijzondere genegenheid koesterde, maar hij werd alle dagen een dagje ouder. Wordt vervolgd en 60. Tube 80 ct Sij Apolh. en Drogisten j 715-44 De heer Millen valt de redeneering van wethouder Houben aan door te zeggen, dat de goede bedrijfsuitkom sten der boerderijen een overcompleet aan landbouwers opgeleverd heeft. Eindelijk zegt de Voorzitter, dat wanneer blijkt dat men er met werk verschaffing niet kan komen, een steunregeling in uitzicht zal worden ge;teld, doch op het oogenblik moet er nog gewerkt worden. Met ouderen van dagen zal rekening gehouden worden en de vader kan zich even tueel door een zoon laten vervangen, B. en W. zien gaarne voorlichting van de zijde van den Bond tegemoet. Door deze toezegging is de heer Odenhoven bereid zijn voorstel in te trekken, waarna de heer Goemans vraagt om de water-afvoer te doen regelen en de heer Millen nogmaals aandringt de Armbesturen toch zoo veel mogelijk buiten deze aangelegen heid te houden. Intusschen zijn er zoowat 2 uur verloopen en gaan we over tot punt 2 der agenda. 2. Vaststelling der voorloopige vergoedingen der bijz. lagere scholen overeenkomstig artikel 101 der Lager Onderwijswet 1920. Hetwelk voor kennisgeving wordt aangenomen en de vergoedingen worden bepaald op f 2282.80 Jongens school Dorp, f 503.10 Jongensschool Leunen, f 540.80 Oostrum, f 566.80 Merselo, f 586.30 Castenray, f713.70 St. Jozefschool, f 2314 Meisjesschool Dorp, f 561.60 Meisjesschool Leunen, f 811.20 School Oiilo en f 683.80 School Ysselsteyn. 3. Verzoek van dengroép Neder land van het Algemeen Nederiandsch Verbond tot het vaststellen eener belastingverordening op het doen van aankondigingen, welke in eene vreemde taal zijn gesteld. Werd voor kennisgeving aange nomen en kon het hart van den Venrayschen fiscus niet bekooren. 4. Verzoek van het Nationaal Bureau voor onderwijs op econo mischen grondslag tot het verleenen eener subsidie. Werd na ampele discussie afge wezen. 5. Verzoek van den R. K.Werk- liedenbond eener subsidie voor de Vie Provinciale Huisvlijt-Tentoon- itelling, welke gehouden wordt te Kerkrade. 5. B. en W. staan hier wel sympathiek tegenover, maal alleen wanneer de tentoonstelling in Venray gehouden wordt. De heer Odenhoven meent als elke gemeente zoo redeneert er maar één subsidie komen kan. Een klein offertje acht hij wel op zijn plaats, te meer daar ook Venraysche beoefenaars der Huisvlijt inzendingen op die tentoonstelling zullen doen. welke kunde hun is bijgebracht op eene in Venray gevestigde school. Als de heer Millen zich ook voor subsidie uitspreekt, vreest de Voor- en gesprongen handen 1 genezen direct en blijven 1 heerlijk zacht en lenig metj AKKER'» KL00STER3ALSEM bijt niet! 9%Geen goud zoo goed." „Geen goud zoo goed.** f De gruwelijke jeuk ver dwijnt onmiddellijk met AKKER'» KLOOSTERBALSEM j zuivert - verzacht geneest r?,Geen goad zitter voor het stellen van een prece dent, wat zeer lastig is voor de toekomst. Hij vermaant daarom met het woord weersta in den beginne. Ook de heer v. Bergen doet zich kennen als een voorstander dier subsidie, waarop de heer Odenhoven f 10 subsidie aanvraagt. Dit voorstel werd in stemming gebracht, doch daar de heeren Strij bos, Jacobs, v. Dijck, Goemans, Geurts, wethouders Houben en Pub ben tegenstemden met 7 tegen stemmen verworpen. De Voorzitter merkt nog op, dat als hij den geest der vergadering goed beluistert, hij wel kan zeggen, dat wanneer de tentoonstelling in Venray gehouden wordt een gemeente subsidie tegemoet gezien kan worden. Dan heeft de gemeente er ook wat aan en komt weer aan velen ten goede. De heer Jacobs motiveert zijn stem, dat wanneer 10 jaar f 10.— gegeven is voor tentoonstellingen buiten. Venray, dit reeds f 100 be teeken t; welke veel beter aan een tentoonstelling in Venray besteed kunnen worden. 6. Benoeming van een onderwijzer aan de O. L. School te Venray- Heijde. Ter behandeling dezer zaak gaat de Raad in geheime zitting. Na her opening der vergadering doet de Voorzitter voorlezing der voordracht waarop staan de heeren Drenth, van Gemert en Janssen. Uit de gehouden stemming blijkt dat 13 stemmen zijn uitgebracht op dhr. Drenth, die dus met algemeene stemmen benoemd is. 7. Voorstel van B. en W. tot verkoop van circa 4 H.A. ontgin- ningsgrond te Venray-Ysselsteyn, aan Gebr. Linders. Onder de gebruikelijke voorwaar den en voor den prijs van f 250, per H.A. besloot de Raad deze gronden te verkoopen aan Gebrs, Linders, die er nu ook 2 boerderijen op zetten. 8. Verzoek van Th. van Dijck e.a. tot het leggen van een goot ten Zuiden van de Langstraat. De Voorzitter zegt, dat de goot inderdaad gewenscht is, doch men nog wat wachten moet op het beter worden van den grondslag. Echter zullen dan ook paaltjes gezet worden, teneinde te voorkomen, dat de auto's achter de boomen rijden, waarmede de Raad zich vereenigde. Op een ingekomen request tot verlaging der pachten, ingezonden door bewoners van Merselo, gaat de Raad in, door te besluiten, dat de in de dure jaren aangegane pach ten voor den tijd van één 3 jaar met 10 pet. zullen verlaagd worden, welke verlaging zich zal uitstrekken tot andere pachten, b.v. langs den Maasheesche weg, boerderij het Z wait water, doch welke pachten alle in den duren tijd moeten zijn aangegaan. Als de heer van Dijck wijst op de pachten aan de Hei, dan antwoordt de Voorzitter, dat deze pachters in* den goeden tijd ruimschoots geprofiteerd hebben. Nadat de heeren van Bergen en Odenhoven nog wat gezegd hebben over de straatverlichting, die zooals Odenhoven zegt, overdag wel en nachts niet brandt, wat hij liever omgekeerd zag, zegt de Voorzitter onderzoek toe en verzoekt de Heeren voortaan niet te wachten tot de Raadsvergadering doch direct even kennis hiervan te geven. De heer Vermeulen herinnert aan de toegezegde uitbreidingsplannen, die in de vorige vergadering op kaart gesteld beloofd waren, waarop de Voorzitter zegt, hiermede in Maart te zullen komen, waarna de vergadering met gebed werd ge sloten. Broeder Laurent Jansen. In „Vita Seraphica", een tijdschrift van de Dtiitsche Minderbroeders der Saksische Provincie, verscheen verleden jaar een korte levensbeschrij ving van enkele Franciscaansche leekebroeders, die in den loop der eeuwen daar hebben uitgemunt door een meer dan alledaagsche heiligheid. Op blz. 31 vinden wij ook een zekeren Laurent Jansen vermeld. De schrijver weet er niet veel van te vertellen, omdat het heilig broeder tje reeds lang geleden gestorven is, en men slechtsenkele aanteekeningen over hem heefc nagelaten. Toch zal dit weinige, den lezers van „Peel en Maas" niet onwelkom zijn, als ze nooren, dat die broeder Laurent in het jaar 1635 te Venray geboren werd. Ongetwijfeld heeft hij zoo goetk" jjxet de Minderbroeders kennis ge maakt in zijn geboorteplaats, (om streeks 1650 immers warende eerste Franciscanen in Venray komen wonen). Zesentwintig jaar oud trad hij te Hamm, Westphalen in de Orde en legde den 17en Augustus 1662 zijn H. Geloften af. In het klooster was hij schoenmaker en ging bovendien uit om aalmoezen voor zijne mede broeders in te zamelen. Het laatste klooster, waar hij woonde, was Münster, waar hij den lOen Februari 1692 een heiligen dood stierf en in het kloosterpand begraven werd. Een twintig jaar na zijn dood heeft iemand over Br. Laurent de volgende getuigenis opgeteekend Het was een nederige man en een ingetogen broeder, die een groote vereering had voor het H. Sacrament en het heilig Lijden des Heeren, dat hem steeds tot tranen toe met droef heid vervulde. Binnen zoowel als buiten het klooster was zijn gedrag een voorbeeld. Zijn gehoorzaamheid was werkelijk iets buitengewoons en nooit kwam hij ook maar in het minst daaraan tekort. P. Albertus Watringa, de Pro vinciaal, die als zoodanig met Br. Laurentius te Münster in hetzelfde klooster woonde, teekende in de kroniek der Provincie het volgende aan „Hoewel eenvoudig en onbeduidend was Broeder Laurent toch met de gave der hoogste beschouwing be gunstigd. Bij het werk, op reis of in de recreatie, overal voelde hij zich innig met God vereenigd. Als hij thuis was, bracht hij geregeld vijf, zes uur van den dag en den nacht bij het Allerheiligste door. Buitens huis stichtte hij allen, doordat hij zelfs bij de strengste koude midden in den nacht opstond om eveneens meerdere uren aan gebed en over weging te wijden. Werd bij de lezing aan tafel of waar ook melding gemaakt van het Lijden des Heeren, dan begon hij soms uit innig mede lijden te snikken en te weenen. Dagelijks biechtte hij soms zelfs meerdere malen en ontving met gcoote godsvrucht de H. Communie. Dikwijls was hij genoodzaakt daartoe een uur te loopen, en dan was hij bij aankomst in de kerk uitgeput van vermoeienis. Deze en nog vele andere dingen bezorgden hem bij zijn medebroeders zoowel als bij wereldsche menschen den naam van „heilige broeder" of „het heilige schoenmakertje". Juist toen in het koor het responsorium der Completen gezongen werd „In manus tuss, Domine, commendo spiritum meum... Heer, in Uwe Handen beveel ik mijn geest", zoo dikwijls in heilige blijdschap door Broeder Laurent meegezongen, gaf hij zijn ziel den Schepper terug. Dit bevestigt met zijn handteekening fr. Albertus Watringa, Provinciaal, 17 Februari 1694." Wie van de vele Jansens en Laurensses te Venray den vromen man tot zijn familie mag rekenen, dat kan ik niet zeggen. Misschien dat een of andere lezer het uit oude familiepapieren nog kan opmaken, dan voor den dag ermee O. T. Isgesondea SfoisdnUagsa. Een nieraandoening kan uw ge zondheid bedreigen zonder dat gij ervan bewust zijt. En juist die langzame ontwikkeling zonder veel uiterlijke en vaak verkeerd begrepen kenteekenen is zoo te duchten. Maak niet de ernstige fout van waarschuwingen te verwaarloozen als urinekwalen, rugpijn, rheumatische pijnen, spit, ischias, duizeligheid en hoofdpijn, waterzuchtige zwellingen enz. Wees verstandig en neem het middel, dat door duizenden wordt aanbevolen voor het verbeteren hunner gezondheid in dergelijke ge vallen. Gebruik Foster's Rugpijn Nieren Pillen, die de kwaal in haar oorsprong aantasten en de nieren versterken en opwekken tot gezonde werkzaamheid. 30 Bij alle drogisten enz. f 1.75 p. flacon De tijd en het werk zijn twee trouwe makkers. Schiet het werk op, dan schiet ook de tijd op. Is het werk vervelend, dan kruipt de tijd. Maar ookondanks het werk gaat de tijd voort. Dat vergeten sommigen wel eens, en ze werken er dan maar op los, zoodat ze óf tijd overhoudfen, waar ze geen raad mee weten, öf tijd te kort komen, en dan is Leiden in last. Dat komt ten eerste, omdat zulke menschen niet goed weten te schatten, waaraan weinig te doen is. Maar anderdeels komt het, omdat ze hun tijd, niet goed weten te besteden. Ze kunnen den tijd niet indeelen. En dat is hoog noodig, wil alles geregeld en zijner tijd terecht komen. We kunnen het er niet bij laten op een bepaalde tijd te gaan slapen en op te staan, maar we moeten den tijd qeheel indeelen, zoodat ons geen ledig uur zal overblijven. We mogen echter wel rusten, en een vacantie, waarin we alle tijds-1 indeeling laten varen is goed, maar toch moeten we oppassen met onzen tijd. Als we beginnen met hem te ver spillen gaan we bij voortduring vacantie houden. Een Latijnsch spreekwoord zegt „De luiaard heeft altijd vacantie", maar voor ons moet het worden: „Vacantie is alleen voor de luiaard." De tijd is te kostbaar voor vacantie. Een rust op zijn tijd is goed, eens per jaar een „Erholungs- zeit" is ook goed. Maar tijdsindeeling blijft geboden, omdat alleen een regelmatig rustig leven goed is voor lichaam en geest. Dat is voor zichzelf de grootste eisch. en ziek door gevatte koude, alsmede bij pijnen van velerlei aard, zullen een van de hieronder genoemde Mijnhardt's Poeders U spoedig helpen Mijnhardt's Grieppoeders. Hoofdpijnpoeders. Verkoudheidspoeders. Kiespijn poeders. Hoestpoeders. Maag poeders. Rheumatiekpoeders. Op poeders en doos staat de naam Mijnhardt. Let bij het koopen hierop 1 Prijs per poeder 8 ct. en per doos 45 ct. Verkrijgbaar bij Uw drogist. Vergadering 5 Februari. Te 7 uur opende de ondervoor zitter der Jonge Boeren van Casten ray de vergadering met gebed. Spr, heetie allen hartelijk welkom, meer in 't bijzonder de Edelachtb. heeren Wethouders, verschillende besturen der plaatselijke tuinbouwvereenigin- gen en den heer Teer, assistent Rijkstuinbouwconsulent, die heden avond ons, in verband met de tegen woordige crisis in den tuinbouw, zal voorlichten over: „Wat kunnen de tuinders doen om hun bedrijf nog gaande te houden", Vooral in deze crisistijd moet ook de tuinder op zijn hoede zijn. De ervaring leert over 't algemeen, dat als een teelt, bv. spekboonen, zooals vorig jaar, het eene jaar nog loonend is. het andere jaar overdreven wordt, Vroege spekboonen zullen waar schijnlijk met eenige moeite nog wel uitkomst geven, door deze in bak ken te laten spruiten, daarna uit- planten op het veld, op niet al te lage grond, hiernaast ook weer nieuwe droge boonen poten ter voorzorg als de vroege soms door bevriezing niet tot hun recht komen, waar kans op is. Spr, kan ook nog wel aanbevelen de teelt van aardbeien. Vooral moet men rekening houden met de vele arbeid, die deze cultuur verlangt, dat men over eigen personeel beschikt. Deze vragen humusrijke, vochtige, doch niet te natte grond, bij hoogere grond is er kans op verdrogen, tevens zijn deze nogal onderhevig aan mozaïkziekten. Een product dat ook met eigen personeel op onze zandgronden nog wel loonend is, is de asperges. Deze op de lage goede gronden ver drongen door andere groenten en door te dure gronden, want van asperges heeft men het le en 2de jaar geen opbrengst, doch wel aan leg en onderhoudskosten. Aan de hand van eenige licht beelden gaf spr. inlichtingen over de bestrijding der ziekten bij fruit- boomen enz. Ter bestrijding van schurft, meel dauw (wit) en andere zwammen is het aan te bevelen te sproeien met een oplossing van 5 pet. Califor- nische pap voor den bloei (Califor- nische pap niet te verwarren met Bordeausche pap). Na den bloei spuit men nog eens met hoogstens anderhalf pet. Door deze lichtbeelden zag men duidelijk, hoe deze zwammen 't fruit totaal waardeloos maken. Monilia, bloedluis, bladluis enz. worden be streden met vruchtboomcarbolineum. Kanker uitsnijden of wonden afslui ten met teer, of insmeeren met ent- was of 20-25 pet. carbolineum. Kanker komt meestal voor op natte lage gronden. De bastaard-satijnvlinder is bijna niet te bestrijden dan door de nesten uitknippen en verbranden. Wormstekigheid kan worden tegen gewerkt door voor het opengaan der bloemknoppen te sproeien met een oplossing van 6 pet. Califor- nische pap. Na den bloei als de kelkjes nog open zijn met 0.4 pet. loodarsenaat. Met loodarsenaat be strijdt men nagenoeg alle vretende insecten. Appelboomenbesproeit men met 10 pet. carbolineum peren met 8 pet. kersen en pruimen met 7.5 pet.; perzikken met 5 pet. ïn 't kort spoorde spreker ons aan, om alle aandacht te schenken aan prima kwaliteit, alleen deze kan nog de concurrentie op de wereld markten doorstaan. Na een dankwoord aan geachte spreker en vergadering sloot de voorzitter te negen uur de vergade ring met gebed. Limburgsche R. K. Werk- licdenbond. Op 1 Januari 1931 bedroeg het aantal leden van den R. K. Werk- liedenbond 19.076 vanwie er 14090 bij de vakorganisaties waren aange sloten. Op 1 Jauuari 1930 bedroeg het ledenaantal 15093. Verlaging pachtprijzen. Op voorstel van B. en W, heeft de Raad der gemeente Beesel beslo ten. de pachten boven f30 per H.A. met 10 pet. te verlagen, mits de pachter geen vermogensbelasting betaalt en geen inkomen heeft van f 1500 of meer. Brand te Venlo. Zondagmorgen omstreeks half 4 ontstond door tot nu toe onbekende oorzaak, brand in de magazijnen der bakkerij van de firma van Gasselt, gelegen aan het Maasschriksel te V enlo. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, bestreed met eenige stralen de vuurzee, maar moest zich al' spoedig uitsluitend beperken tot het nathouden der belendende per- ceelen, waarin o.m. gevestigd de verfwarenfabriek der firma Hoctin Boes. Het magazijn, waarin een groote hoeveelheid meel was opgeslagen brandde geheel uit. Behalve de meel- voorraad, verbrandde eveneens een bestelauto, en eec partij bakkerij gereedschappen. Het schroeiende meel veroorzaakte een verstikkenden rook, en werkte evenals de vorst belemmerend op de blusschingswerkzaamheden. Tegen 7 uur in den morgen, was het gevaar voor uitbreiding zoover geweken, dat een gedeelte der brand weer kon inrukken. De schade wordt door verzekering gedekt. Op lieeterdaad betrapt. Zaterdagavond deelde een dienst meisje aan de politie t Heerlen mede, dat een tweetal verdachte individuen rondscharrelde bij een villa aan de Caumerbeeklaan. De recherche stelde onmiddellijk een onderzoek in en trof in de villa, waarvan de bewoners afwezig waren twee mannen aan, die bezig waren een schrijfbureau te forceeren. Beiden werden gearresteerd. Het bleken te zijn zekere v. E.uit Hoens- broek en S. uit Haarlem. Er kan nog niet worden uitgemaakt of er iets ontvreemd is. Eerste slachtoffer vau het ys. Zondagmiddag terwijl duizenden zich aan den schaatssport gaven op de uitgestrekte weiden van de Ooy, een jongeman, die zich gewaagd bad op een gevaarlijke kolk nabij de Oude Waal, door het ijs gezakt. Een van zijn vrienden, die het gevaar zag, deed nog pogingen om hem te redden. Hij sprong gekleed te water en beproefde zoo zijn vriend nog te redden, doch tever geefs. Met levensgevaar moest toen de redder zelf uit het water getrok ken worden. Het slachtoffer is de 20-jarige P. F. Het lijk is nog niet gevonden. De^onveiligheid op den weg. Zondagavond werden op den Mijn weg te Gcleen twee vrouwen aangerand door een man. De vrouwen verweerden zich dapper en 'oen voorbijgangers naderden, ging de ODverlaat aan den haal. De politie stelde onmiddellijk een onderzoek in en arresteerde zekeren B. uit Geleen, die in verzekerde bewaring is gesteld. Het Russisch graan en Rotterdam. DeAntwerpsche correspondent van de Msb. schrijft: De „Neptune" meldt, dat de Bel gische binnenlandsche markt thans overstroomd wordt met zendingen Russisch graan uit Rotterdam. Heel de Antwerpsche graanhandel spreekt er schande over en eischt maatregelen tegen deze fraudes. Wanneer de regeering niet den moed heeft, haar fout (inzake den rechtstreekschen invoer van Russisch graan) te erken nen, dat zij dan tenminste tusschen- beide komen om t? beletten dat de eerlijke handel geschaad wordt, door strenge instructies te geven aan den Belgischen consul .te Rotterdam. Het is gemakkelijk genoeg om daartegen op te treden het is vol doende dat de consul te Rotterdam geen certificaten van oorsprong meer aflevert dan alleen voor lichters, die direct uit zeeschip geladen zijn met een bewijs b.v. van de Graan Elevator- Mij. Nu laadt men het Russisch graan lichters en later slaat men het weer over in andere booten, waar door de controle zeer moeilijk wordt, te meer daar onze consul te Rotter dam, die zonder twijfel zeer sterk is op het gebied van internationaal recht, heelemaal geen geoefend graan- controleur is. Ambtsjubileum. Op 23 Februari zal het 30 jaar geleden zijn dat de heer H. Rieter als burgemeester der gemeente Maashees in functie trad. Gedurende dezen tijd heett hij steeds geijverd zijn beste krachten gegeven om de hem toevertrouwde taak naar behooren te vervullen. In zijn streven om steeds het welzijn der gemeente te bevorderen mocht hij ook volko men slagen, waarvan getuige de groote bloei en vooruitgang der gemeente onder zijn bestuur. Kind per ongeluk doodgestoken. Naar aan de ,,'s-Hert. Crt. uit Woudrlnchem wordt gemeld, is Dinsdag dev 15-jarige zoon van den landbouwer D. van Arkel door een kind van een mede-arbeider van laatstgenoemde per ongeluk met een

Peel en Maas | 1931 | | pagina 8