Uw Eindje. Legdemonstratie dei Fotof BEÏL Jaa Zaadhandel N. BEKKERS Noodzakelijk P. van Opbergen Jz. R. K. Kiezersbond voor Limburg. De werkloosheid De Kippenhouderij op het platteland November 193). Marktberichten. Vergrjti Olh ve|l<i te op V Maand R Gelijk de onmetelijke zee is samen gesteld uit millioenen en miliioenen druppels, welke tezamen, met het geweld der winden, eenjontzettenden storm kunnen veroorzaken met een vervaarlijke kracht zöö moeten en kunnen alle krachten ten goede, ook de geringste en kleinste, samen werken om een betere wereld te maken. Wij doen mee met de revolutie maar op een andere manier en met andere middelen dan de socialist of de bolsjewiek Hoe Dat zien we een volgenden keer. ZAAIER. Provineialo Statenverkiezing. Het Adviseerend College, door het Bondsbestuur van den R. K. Kie zersbond voor Limburg aangewezen voor het uitbrengen van een politiek advies ten behoeve van de in de organisatie te houden stemming over de candidalen voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten, beeft in zijn vergadering van 2 Febr. 1931, met algemeene stemmen beslo ten het navolgende Politiek Advies ce geven Kieskring I. Maastricht 1. Mr. M. J. H. H. Paulussen. 2. P. J. Kaanen. 3. J. M. H. Schoonbróod. Kieskring II. Gulpen 1. Mr. C. H. J. A. Janssen de Lirapens, Wylre, 2. L. H. J. Merkelbach, Wittem, 3. E. H. van Oppen, Maastricht. 4. H. Kröll. Vaals. Kieskring III. Sittard: 1. 2. 3. 4. 5. 2. 3. 4. Mr. J. GVS. N. Beckers, Sittard. P. L. Janssen, Beek. C. Bux, Sittard. F. A. L. M. Damen, Geleen. G. H. F. H. Corten. Beek. Kieskring IV. Heerlen: J. H. Maenen, Heerlen. P. D. M. Beckers, Waubach. Dr. W. H. Cals, Schaesberg. W. J. Koken, Chèvremont Kerkrade. Kieskring V. Roermond 1W. M. Galiart, Stevenswèert. 2. H. A. A. Meuwissen, Echt. 3. M. Tops, Roermond. 4. P. H. van Kempen, Echt. Kieskring VI. Wce.rt 1. J. Th. Verheggen, Buggenum. 2. M. F. Vrancken, Weert. 3 P. J. Kessels, Heytbuizen. -i. J. L. M. van Uden, Ncderweert Kieskring VII. Venlo 1. Mr. R. H. van Basten Baten burg, Tegelen. 2. H. F. P. Donné, Venlo. 3. J. W. -I. Janssen, Helden. H. J. F. van Lokven, Venlo. Kieskring VIII. Horst: 1. J. A. Poels, Venray. 9. Tb. P. H. Rutten. Horst. 3. F. X. L. N. J, Thomeer, Horst. 4. «>n wut doen wg daar tegen. Het vraagstuk, het meest brandend van dezen tijd Iedereen kent het, het is de werke loosheid, Met al zijn leed, zijn kommer en zijn zorgen, Men leeft vandaag, maar hoe zal het zijn morgen? Daaglijks ziet men meer meoschen aan den dijk, Met dit gevolg: van sleunregeling afhankelijk. Menigeen kan dit slechts zeer moeilijk verdragen Om tot vragen vau steun zich te moeten verlagen. Vaak gebeurt het, wanneer men heeft gevraagd met schromen, Als men krijgt, met de zijnen daar van niet rond kan komen. Nu vraag ik aan eiken Nederlander. naar zijn geweten Of hij zich van zijn plicht ais zoo danig heeft gekweten i'.iopingen van scheepsgazagvoer- Hrs, op wier vaartuigen in de bewuste jaren een Erich Retnkens, matroos uil New-York, den 15en Jon. 1868'geboren, had gediend. Daarvan zei hij echter vooraf niets aan Ilenri, die alle open baarheid schier ziekelijk schuwde. Hij deed hel op eigen gelegenheid, aarlegen kon niemand eenige bedenking hebben. Was deze Keinkens de gezochte niet, wat volgens den advocaat aileron waar- bellij nlijkst was, dan ging dezen de geschiedenis hoegenaamd niet aan. Was hij het daarentegen wel, dan brachl Rembold hem door zijn handelend optreden geen schade toe, veeleer het tegendeel. De oproepingen verschenen, de bladen van Amsterdam bevatten ze eveneens, maar Gaudentiawas 'hans in een geestes-en gemoeds stemming, dot zij geen couranten meer inkeek. Wat Henri betreft, deze las nooit, en dagbladen slechts dan, wanneer hij naar 'n betrekking zocht, maar van deze hittere noodzakelijkheid was hij voorloopig ontheven. Gaudenlia las ook niet meerde courant, waarop zij was geab- bonneerd. De exemplaren lagen ongeopend op een stapel op haar werktafel, en daar zij inzag, dat de verzuimde lectuur onmogelijk was in te halen, wierp zij den ganscheu hoop bij het oud papier, waarmee zij in den winter de kachels aanmaakte. Inhaarhoofd Deed hij wel eens iets om de werkeloosheid te verhinderen Althans iets, om deze te vermin deren De meesten zullen op deze woor- moeten zeggen Ik kan niets doen. doch dit is onjuist, ik ga 't weerleggen Gij allen draagt schoenen, zoowel uw dochters als zonen, Of zij in steden, gehuchten of in dorpen wonen. In Nederland zijn ruim 200 schoen fabrikanten groot en klein Hoe moet thans uw te volgen gedragslijn zijn? Eischt bij het koopen van uwe schoenen Nederlandsch fabrikaat Een^zeer eenvoudig middel, doch het werkt probaat. Want van Nederlandsch schoenen ontvangt loon een Nederlander, Van een Buitenlandsche natuurlijk een buitenlander. Het is eenvoudig zeer diep te be treuren Wat .wij in 1930 hebben zien ge beuren. Volgens de Statistiek kan ik u hier verklaren. Men voerde hier in 2.990.000 buitenlandsche paren. In dezen tijd van depressie valt dit zeer zeker te laken Wij Nederlanders hadden die zelf kunnen maken, Dan was veel arbeidsloon in ons eigen land gebleven En hadden 2327 menschen een vol jaar daarvan kunnen leven. Dit te berekenen hoorde niet tot mijn taak, Doch één deed het, berekend voor zijn zaak. Nu ga ik er verder van gewagen, Hoe of elk Nederlander zich be hoort te gedragen. De nood is hoog, doch voor red ding niet te laat. Slaat de handen in een en wees paraat. Duld b.v. niet ook in uw eigen woning Schoenen komen van een buiten lander zich noemend Schoenkoning. Voor wien zelfs de groote pers dagelijks reclame maakt, Alsof Nederlandsch belang hem totaal niet raakt! En die ons Nederlanders in het idee wil stijven, Dat hij de werkloozen steunt door zijne buitenlandsche bedrijven. Is dit ook wei tot u doorgedrongen Dat hij door Lous Davids wordt bezongen. En heeft de ondervinding u alleen niet geleerd, Dat door de Radio zelfs buiten- landsch fabrikaat wordt gepropageerd. Nederlanders wil dit niet langer gedogen, Gij wordt met open oogen bedrogen! Van elk paar in zijn zaken verkocht aan een klant, Gaat het maakloon stellig naar het buitenland, En een Nederlander, gij behoeft dit niet te gissen, Moet dit als arbeidsloon zeer zeker missen, Nu door malaise de koopkracht sterk is gedaald Wordt door dit alles het paard van Troye binnengehaald. Ook gij schoenwinkeliers wil dit toch goed beseffen. Da' ook in uw bestaan men daardoor zal treffen. Gij allen, ik verklaar het hier onomwonden, Met dit in 1930 aan den lijve ondervonden, Of hebt gij daar van soms geen hinder. Dat door de werkloosheid u verkoop steeds wordt minder. Bij uw mindere verkoop gaat het buitenland nog met een groot deel daar van strijken, Schoenwinkeliers spant samen, je behoeft niet te wijken. Overtuigd ben ik, dat 't u gelukt Maakt propaganda voor het Neder landsch product. Sluit u aan voor het is te laat was slechts eene zaakde ge dachte aan den leeuwentemmer, over wien zij voor alles iets naders poogde te vernemen. Bij het-verlaten van het circus had zij in weerwil van haar op gewondenheid bemerkt, dat Henri een beambte van het circus groette. Het gezicht van dien man had zij in haar geheugen geprent. De anders nooit uitgaande, met haar tijd en geld even spaarzame Gaudentia, bekommerde er zich niet om, dat het ochtend was en zij voor het eten had te zorgen zij nam hoed en mantel, en begaf zich op weg naar 't circus. Zij maakte daarbij gebruik van de tram, alsof het geen geld kostte. Een poosje liep zij om het circus heen, niet wetend hoe zich toegang te verschaffen, wijl zij toch een aannemelijke reden moest hebben om er binnen te gaan. Plotseling echter trad zij vlug naar den'ingang In het in sche mering gehulde gebouw, slechts door weinige vensters verlicht, zag zij verscheiden mannen in werkpak en met groene voorscho ten voor poetsen en reinigen. In een dezer herkende zij den man van gisteren. Zij trad op hem toe en zei - Ik heb gisteren op den 2en rang, eerste rij no. 26 gezeten en een kostbaren kijker laten liggen, hebt gij dien wellicht gevonden? De man bracht de vraag aan de anderen over, met het zeer Bij de Vereeniging Nederlandsch fabrikaat. Gij bemerkt dadelijk al bij het begin Beschermvrouwe is H. M. onze Koningin, Actie zij u doel ook uw streven. Met volle moed vooruit, doch wend uw steven. Nu nog een woordje aan elk schoenfabriek., Wijzig zoo spoedig mogelijk uw steeds gevolgde tactiek. Wil in het vervolg voortaan streng opletten, Plak op u schoendoozen de bekende Nederlandsche fabrikaat-etiketten. TH. JANSSEN, Schoenhandel, Venray. Moeder, Uw kindje zal U niet half zooveel zorg geven als U het huidje maar droog houdt met Purolpoeder en de branderige of stukgaande plekjes behandelt met Purol. Dit verzacht dadelijk en geneest spoedig. Purol enPurolpoeder zijn verkrijgbaar bij Apoth. en Drog. door JOS. BOSHOUWERS te LENT Wij beloofden vorigen keer, naar aanleiding eener vraag uit Leunen, vandaag eens een artikel te geven over het vormen eener goede gras- ren, doch daar er geen haast bij is, en me deze week meerdere vragen ter beantwoording ontvingen, zullen we er nog een week mee moeten wachten. Kuikens direct yoeren VRAAG 1. Ik heb steeds de kuikens gevoerd zoo gauw ze goed droog waren, doch naar beweerd wordt is dat niet goed 2. Welk strooisel of haksel vindt u het best in het kuikenhokje 3. Hoeveel bodem heeft men noodig voor 400 eendagskuikens Ik heb er steeds 300 gehad en een hok van 5 bij 4 M, en dat ging goed. Ik meende er 400 te nemen. Gaarne spoedig bericht met het oog op bestelling. 4. Wat voor drinken is 't best 5. Welke aanvangstemperatuur Ik heb een kachel-kunstmoeder, die ik gemakkelijk regelen kan. Uit Venray. ANTWOORD Even voordat het kuiken uit den dop komt, wordt de rest van den dooier door het lichaampje opgenomen. Deze eier dooier, welke zich in een vlies, den dooierzak, zoolang buiten 't lichaam bevindt, wordt eindelijk door de navelopening naar binnen gezogen en bevat nog voor minstens 48 uur voedsel. Den meesten is het wel bekend, dat pasgeboren jonge vogels een dik achterlijf hebben; dit komt, doordat nog een groot deel van den dooier het achterlijf voorkomt en deze dooier moet eerst verteerd zijn, voor dat de andere organen normaal hun functie kunnen verrichten. Wanneer we een pasgeboren kui kens zouden dooden en in een for- maline-oplossing lieten stijf worden en daarna in de lengte doorsneden, dan zouden we bemerken, dat we de ligging der organen gemakkelijk konden bestudeeren en we zouden oogenblikkelijk opmerken de groote oppervlakte, welke de dooierrest in neemt, terwijl de darmpjes erg tegen elkaar zijn aangedrongen en nog niet hunne normale plaats hebben inge nomen. De eerste 2 dagen na 't uitkomen daarom geen voer geven. Maar heel dikwijls zijn de kuikens, die men uit de machine ontvangt al 3648 uur. U behoeft dus niet altijd twee begrijpelijke resultaat, dat niemand iets gevonden had. Gij zult uw kijker onderweg verloren zijn, merkte de eerst aangesprokene op. Mogelijk wel, antwoordde Gaudentia, schijnbaar droef ge stemd. Zij dankte den knecht en drukte hem een kwartje in de hand. Deze geleidde toen vrien delijk de dame naar den uitgang. Heeft de heer Rinconi zijne vrouw mee naar Europa gebracht?, informeerde Gaudentia, terwijl zij met den knecht voortliep. Zijne vrouw?, vroeg de man. Neen, hij heeft alleen zijn leeuwen meegebracht...., zijn leeuwen zijn hem alles, vader, moeder, vrouw en kinderen. Gaudentia,s gelaat helderde op. Dat dacht ik ook wel, sprak een stem in haar. Op dat oogenblik kwam uit de schemering vaneen lange donkere gang een heer in jachtkostuum, met een groenen hoed op het hoofd. Mijnheer Rinconi, riep de knecht lachend, hier wordt naar uwe echtgenoote gevraagd. Nu eerst herkende Gaudentia den dierentemmer. Zij wilde wegvluchten, maar haar knieën knikten zoodanig dan zij geen schrede kon doen, haar hart dreigde stil te staan. Erich boog vriendelijk voor de deftige dame. Hij zag dat zij doodelijk vejplegen was en dat dagen te wachten. Informeel dus eerst, hoe oud de kuikens zijn als U ze ontvangt. 2. Voor bodembedeksel vind ik turfmolm nog altijd het beste. Het eenige nadeel is, dat het zoo kan stuiven, doch de diertjes ondervin den er geen nadeel van en daarom moeten we dit maar op den koop toe nemen. De uitwerpselen worden gemakkelijk door het strooisel opge nomen, terwijl het steeds droog blijft en men gemakkelijk het boven ste laagje kan verwijderen.* Onder het scherm van de kachel- kunstmoeder moeten eiken morgen de uitwerpselen worden verwijderd en dan strooit men daar weer een beet je versch strooisel voor in de plaats. Den eersten tijd behoeft 't slechts een dun laagje te zijn, doch als de kuikens ouder worden, maakt 'men de laag dikker. Wees dus maar niet zuinig op turfstrooisel, daar men hiermee ziek ten kan voorkomen. 3. Voor 400 kuikens is evenveel bodem noodig als voor 100 kippen, 4. Frisch water is voldoende en op de boerderij ook gewenscht, om dat dit niet zoo gauw bederft. Is u echter een serieuze opfokker, die de bakjes telkens uitschrobt en naspoelt, dan kunt u met voordeel ook ondermelk, melk of karnemelk geven, al is dit dan maar gedeeltelijk. 5. De temperatuur op den bodem onder den rand van het scherm moet de eerste dagen pl.m. 85 gr. Fahren heit bedragen, terwijl deze zoetjes aan kan verminderd worden en me na 3 weken bij gunstig weer slechts weinig warmte meer geeft, 's Nachts moet men echter de kachel niet te gauw laten uitgaan,5en zeker niet bij regenachtig, guur weer. Enfin, de kuikens zeggen dat door hun gedragingen zélf wei. Tweede leg. VRAAG Zou umij door middel van Peel en Maas kunnen mede- deelen, hoe de leg in het 2e jaar gemiddeld is tegenover het le Of zijn daaromtrent geen officieele cijfers vastgesteld Uit Vierlingsbeek. ANTWOORD Die verhouding is niet in getallen uit te drukken, want de proeven zijn daarvoor met te kleine koppels genomen. Veel hangt er ook van af, hoe de leg het eerste jaar is geweest. Ik heb voor U eens even de rapporten nageslagen van de destijds te Nijmegen gehouden legwedstrijden, door Avicultura ge organiseerd. En da3r zie ik, dat er zelfs kippen bij waren, die het 2e jaar beduidend meer hadden gelegd, dan het le jaar, Dit was o.a. het geval met een Ancona. een Witte Orpington, een Witte Red, en een bruine Sussex. De gemiddelde productie op den legwedstrijd te Beekbergen bedroeg in 192627 voor de tweejarige kippen 143 eieren in 336 dagen. Dus dat was nog niet zoo slecht, want het waren allemaal geen Leg horns Veel hahgt in dezen ook van den stam af, en van den geboortedatum. Maar dit kan ik u toch wel zeggen, dat er heelemaal geen noodzaak be staat, om de dieren na den eersten leg op te ruimen. Het gebeurt dan ook zoo goed als nergens. Kloekenhokje. VRAAGIk wilde zelf een kloe kenhokje maken, met rennetje er aan. Hoeveel kuikens kan ik bij ééa kloek dan doen, en hoe groot moet het hokje wezen Uit Venray. ANTWOORD: Uit uw brief zie ik, dat u ongeveer 10 a 12 jonge hennetjes wenscht te fokken. Dat kan goed met één kloekenhokje. Zet paar klieken tegelijk, zoodat de kuikens even gauw uitkomen, breng die dan bij één kloek in het hokje. Zoo'n hokje kan iedereen gemak kelijk zelf maken. Het bestaat uit een houten hok voor de kloek (50 bij 50 c.M. groot) en een gazen ren- deed hem leed. Hij wilde dus de ongepaste scherts van den knecht weer goedmaken. Hij naderde Gaudentia, maakte nogmaals een buiging en zei Waarom zou ik niet gehuwd hebben kunnen zijn? Daarna richtte hij zich rechtstreeks tot Gaudentia, zag haar met zijn zonnige diep-bruine oogen aan en zei Ik dank u voor uwe belang stelling. Ik heb u bewonderd, stot terde Gaudentia met een gezicht dat beurtelings rood en bleek werd buitengewoon bewonderd. Och, daar is geen reden voor, antwoordde de leeuwentem mer bescheiden. Dat is bij lange niet zoo moeilijk als het er wel uitziet. Men is zeer vriende lijk voor mij. Hij boog, nam zijn hoed weder af en ging verder. Gaudentia verliet thans den circus, stralend van geluk. Hij was dus ongehuwd en ook nog niet verloofd. Hij had haar vrien delijk aangekeken en haar be dankt. Van nabij, niet in ditcircuspak- je, was hij nog veel knapper, en zag hij er vooral voornamer uit dan bij de voorstelling. Opgetogen van blijdschap, het hart vervuld van hcop, snelde zij voort. Toen zij weder een weinig tot bedaren was gekomen, ging zij de eekkaraer van dr. Rembold binnen, om dezen aan te sporen TOOM EIGENAAR EIEREN 1 Maandcijfers over November '30 Tot dus'erj 1 Totaal Gewicht in grammen gem. gew. per ei 73 t- Gew jn KI. IWitte Leghorns. ij 1 H. A. Bremer 133 6712 50 282 1384 2 P. G. Methorst 160 8089 51 325 1581 3 J. A. Gaaimans 167 8553 51 344 1707 4 G. C. Warnaer 145 7457 51 327 1619 5 A. Korff 80 3913 49 175 820 6 W, J. Driessens 212 10580 50 445 2132 7 A. v. Veen 174 8706 50 338 16S6 8 J. J. den Hollander 132 6746 51 182 91it 9 Boerderij Harscamp 182 9358 51 343 1733 10 J. v. d. Berg 184 8627 47 400 180)6' 11 M. J. J. Koning 131 6777 52 244 121i» 12 L. J. Groenewege 193 9556 50 416 195» 13 A. Jonker 200 9783 49 280 133»: 14 x J. F. Stienstra 154 7923 51 222 11 ISO 15 J. Schierbeek 141 7485 53 232 1180 16 O. Feigl 111 5350 48 151 748 17 H. A. v. Beuningen 191 8995 47 394 17S2J 18 T. P. v. d. Berg 158 8227 52 260 13228 19 K. F. Schar wachter 203 9852 49 329 15ÏJ 20 Wassenaar en de Vries 160 8127 51 281 i3dr 21 J. M. Grielink 142 7150 50 258 124; 22 M. J. Rottier 159 8252 52 353 1 7736 23 Mevr. ter Veer 187 9201 49 354 1673] KI. 11. Rhode Island Reds 8 M. J. Rottier 67 3769 56 263 1401 9 M. v. d. Velden 180 9806 54 368 195W 10 L. Groenewege 95 5284 56 311 163» 11 W. de Jong 112 6243 56 283 1506 12 J. J. den Hollander 29 1476 51 72 330. 13 Wassenaar en de Vries 19 965 51 170 835 KI. III. Barnevelders 1 H. A. Bremer 73 4051 55 176 899 2 G. P. v. d. Berg 71 3692 52 145 7 tl 3 P. G. Methorst 107 5788 54 222 1108 4 A. v. Zijtveld 143 7569 53 321 1638 5 J. J. den Hollander 74 4074 55 147 7SJ 6 K. F. Scharwachter 116 6322 55 289 148» 7 G. L. Warnaer 75 4096 55 156 8Q0 Totaal productie in de maand November 4860 eieren van 360 hennen. Gemiakij Sterfte in de maand November: Hen No. 10 van toom 14 gestorven aan eilddje aan idem hen No. 11 Res. van toom 22 gestorAen aan idem. netje, dat gedeeltelijk waterdicht kan worden overdekt. Het kloekenhokje heeft een houten bodem, dik met droog zand of turfstrooisel bedekt; de ren behoeft geen bodem te hebben. Van voren is de kloekenafdeeling van latwerk voorzien, n.l. opstaande houten latjes, wa^r de kuikens door heen kunnen, maar de kloek alleen met den kop en den hals. In de kloekenafdeeling komt een drinkbak en een voederbakje. Het verdient aanbeveling, een plankje te maken, om de kuikens te beletten, bij regenachtig weer in. de ren te komen. Na een week kan men het hokje buiten zetten, n.l. bij goed weer. Doordat het rennetje geen vasten bodem heeft, kan men de kuikens steeds op verschen grond laten loopen, door nl. het geheel telkens op een andere plek neer te zetten, Pas echter op, dat de kuikens er niet uitkomen, want de kat zou ze dan gauw te pakken hebben. Leg daarom straatsteenen, aan den buitenkant van het rennetje, want als de kuikens eenige weken oud zijn, zouden ze er anders onder door kunnen kruipen, want ze maken dan reeds gaten. om zijn best te doen en spoed achter het zaakje te zetten. Tal van kleinigheden voerde zij aan, die zij aan haar nieuwen commensaal had waargenomen en die bewezen, dat niemand dan hij de gezochte erfgenaam wezen kon. Op Otto werkten al deze slim berekende prikkelingen als een geestrijke drank, zij vuurden zijn eerzuchtig streven aan en beves tigden zijn overtuiging. HOOFDSTUK XI. Fraulein Sigismund hield juist een oefening met haar ooievaars, toen zij in de schemering van de rondloopende gang Erich met een dame van hooge gestalte Gau dentia in gesprek zag. De statige vrouwenfiguur stond, haar den rug toekeerend, in het half donker. Snel maakte Fraulein Sigismund een einde aan de oefe ning en wist het zoo in te richten, dat zij Erich aan de »cassa" ontmoette. Wie,was die schoone dame. kameraad, met wien gij zoo even stondt te praten,? vroeg zij den leeuwentemmer, en keek hem met haar levendige oogen onder zoekend aan, Wordt vervolgd. VENLO. Op de Coöp. Veiling- vereeniging van Maandag was de aanvoer 1440.000 eieren. Groote eieren van f 5.50 tot f 6.80 Kleine eieren van f 5.00 tot f 5.30 Eendeneieren van t 5.50 tot f 6.00 Ganseieren van f 15. ROERMOND. Op de Coöp. Eiermijn van Maandag wa; de aan voer 4.150.000 eieren. Groote eieren van f 5 60 tot f7.00 Kleine eieren van f 4.60 tot f 5.50 Eendeneieren van f 6.00 tot f 6.50 Vernietiging rupsennesten. De Burgemeester van Venray waarschuwt belanghebbenden, dat alle eigenaren, bewoners of gebruikers van erven verplicht zijn volgens artikel 81 der Algemeene Politie verordening ieder jaar voor den 25en Februari de rupsennesten uit dè boomen, heggen en struikgewassen op de erven staande te doen ver wijderen. Het is noodzakelijk, dat hieraan met het oog op het veelvuldig voor komen van den bastaardsatijnvlinder krachtig de hand gehouden wordt. Indien na 25 Februari nog rupsen nesten worden aangetroffen zal proces verbaal worden opgemaakt. Venray, 27 Januari 1931. De Burgemeester van Venray, O. VAN DE LOO. Ad verten T.iën De beste soorten als Teutonia v/b Barres Moringia v/b Eckendorfer Ovana v/b Groenkraag Batavo v/b Koolraap oï Stekruben Ook de gewonesoorten MANGELS en STEKRUBEN voorradig. LET WELAl onze Mangel-, Stekruben- en Langknolzaden worden door ons zelf ontsmet met USPULUN. Als vertegenwoordiger voor den verkoop treedt op Jos. Claassens, Leunen die vooral op de hoogte is met het samenstellen van gras en klaver voor blijvende weilanden, op de goedkoopste wijzen. Beieefd aanbevelend, Groote Straat 34 is betrouwbare en vakkundige voorlichting bij het aanschaffen van een Dit krijgt U uitsluitend bij Markt Telefoon 71 "Venray Receptwerk Iedere reparatie binnen 't uur KRUISSW ïlezoektu Ov«rttl ainii zrind^r prijsttjbf Prjskl „SUR IIF' Min Door aanwip* ben ik insist» lage prijzen leve 600 ei f 3 400 ei f 88.-D electr. eiersèal KACHELflS' com pi. m. 2Mijj st. prijzen efKH Ik kom Markten te fatf. is steeds eeiïii verder de tón BAKOVEN ij» land der»YVeMa Uw vleescqi Vleeschrook De Erven handel, Scho afnemers b reizigers of hebben en d Jan Rekker den zelfden v Zij bevelei het leveren Tuin-» Bei Gras- ei alsook Mang ft Eckendorfer, origineele bekende sotpr kop en Bata Het van Vi E it Erven School: k< 1 E

Peel en Maas | 1931 | | pagina 8